Νέα

Βενζίνα ρε!!!!!!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 73K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
και γω βαζω σε ΕΚΟ.. αν δε βρω εκει, βαζω εκο.. ειναι πιο ακριβη αλλα δεν εχω φαει φολα σε ποιοτητα ακομη.. σε BP δε βαζω με την καμια..
κ εμενα μου κανει εντυπωση που πιο πολυ σε ΒΡ τρωω φολες, παρολο που η τιμη ειναι γαμησε τα.
Και σε ΕΚΟ εχω φαει φολα, αλλα πιο σπανια.
Και στη SHELL.

Δεν εχει να κανει με τη μαρκα, αλλα με το πρατηριο.

Παντως να ξερετε να βαζετε απο καινουρια βενζιναδικα, μη βαζετε απο παλια, γιατι οι δεξαμενες ειναι γτπ κ ολα πανε στη μηχανη σας.
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
236
Πόντοι
86
απλα το ειπα γιατι μολις εβαλα τζινα σ' ενα αυτοματα και μου ειπε ο σεκιουριτας οτι εληξε κατα τις 10.
παντως να προτιματε τα αυτοματα




Εγω δεν εχω κανενα τριγύρω και να θελα, αλλα γιατι η διακριση.. σε θεμα ποιοτητας δε νομιζω να αλλαζει κατι παντως.
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
Εγω δεν εχω κανενα τριγύρω και να θελα, αλλα γιατι η διακριση.. σε θεμα ποιοτητας δε νομιζω να αλλαζει κατι παντως.
Οσοι εχουν αυτοματα δεν τη νοθευουν, γιατι μπορει ο αλλος να την ελεγξει και τη νυχτα.
Μπορει να παει και καρφωτη και δεν το ρισκαρουν.
Τους αρκει που δεν πληρωνουν υπαλληλο ;)
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
236
Πόντοι
86
κ εμενα μου κανει εντυπωση που πιο πολυ σε ΒΡ τρωω φολες, παρολο που η τιμη ειναι γαμησε τα.
Και σε ΕΚΟ εχω φαει φολα, αλλα πιο σπανια.
Και στη SHELL.

Δεν εχει να κανει με τη μαρκα, αλλα με το πρατηριο.

Παντως να ξερετε να βαζετε απο καινουρια βενζιναδικα, μη βαζετε απο παλια, γιατι οι δεξαμενες ειναι γτπ κ ολα πανε στη μηχανη σας.


Και η BP και η shell ειναι ΓΤΠ.. τελευταιες επιλογες.. μονο οταν ξεμενω τελειως βαζω απο κει.. αν πας κανα χιλιομετρο στα χερια το μηχανακι δε βλεπεις τη στραβομαρα σου, οχι μαρκες..  :grin:
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
236
Πόντοι
86
Οσοι εχουν αυτοματα δεν τη νοθευουν, γιατι μπορει ο αλλος να την ελεγξει και τη νυχτα.
Μπορει να παει και καρφωτη και δεν το ρισκαρουν.
Τους αρκει που δεν πληρωνουν υπαλληλο ;)



σωστη σκεψη.  :thumbsup:
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
Μεχρι στιγμης τουλαχιστον δεν εχω φαει φολα απο αυτοματο... Αλλα ποτε δεν ξερεις.. Παντως τα εμπιστευομαι περισσοτερο και μιας και κυκλοφορω συνηθως νυχτα με το αυτοκινητο, δε μου ειναι κοπος να κατεβω και να βαλω..
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
236
Πόντοι
86
Anwy.. εφυγα γιατι κουτουλαω. ..αντε καληνυστα.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.742
Κριτικές
1
Like
29.424
Πόντοι
8.006
Ακόμα πιστευεις οτι σαχλαμαριζω?Μήπως και αυτος που έγραψε το άρθρο σαχλαμαρίζει?
Φιλε, εγω κατι τετοια σχολια του στυλ "τι μαλακες που ειστε ολοι και τι γαματος ειμαι εγω που διαφωνω με ολους σας" τα απεχθανομαι.
Στο ιδιο μπλογκ ειχα διαβασει καποτε μια αναρτηση "οι ελληνες εχουν το πιο χαμηλο ποσοστο αυτοκτονιων στην Ευρωπη, τοσο αναισθητοι ειναι".
Ξαναλεω.
Ας ημασταν σε μια ΣΟΒΑΡΗ χωρα που δεν γινονται απεργιες επι εικοσι μερες, ωστε να μην αντιδραμε ακραια.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Φιλε, εγω κατι τετοια σχολια του στυλ "τι μαλακες που ειστε ολοι και τι γαματος ειμαι εγω που διαφωνω μαζι με ολους σας" τα απεχθανομαι.
Στο ιδιο μπλογκ ειχα διαβασει καποτε μια αναρτηση "οι ελληνες εχουν το πιο χαμηλο ποσοστο αυτοκτονιων στην Ευρωπη, τοσο αναισθητοι ειναι".
Ξαναλεω.
Ας ημασταν σε μια ΣΟΒΑΡΗ χωρα που δεν γινονται απεργιες επι εικοσι μερες, ωστε να μην αντιδραμε ακραια.
To ξαναλέω γιατι απο την γραφη δεν καταλαβενει καποιος το υφος που λεμε κατι και δεν βγαινει νοημα...!Αυτο που κατηγορισα ειναι η συμπεριφορα....και ο τρόπος σκέψεις...!Οσο για την σοβαρη χωρα Αν ήμασταν σοβαρη χώρα και λαος...Θα απεργουσαν ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ...Ο λαος ανεβαζει ο λαος κατεβαζει...και ειμαι κατά τετοιον απεργιων...εχεις προβλημα με κάποιον..πηγενε εξω απο το σπιτι του και διαδηλωσε...δεν φταιει ο απλος κοσμος..!Και για να γινουμε σοβαρη χωρα θα πρεπει να γινουμε σοβαρος λαος..!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.742
Κριτικές
1
Like
29.424
Πόντοι
8.006
To ξαναλέω γιατι απο την γραφη δεν καταλαβενει καποιος το υφος που λεμε κατι και δεν βγαινει νοημα...!Αυτο που κατηγορισα ειναι η συμπεριφορα....και ο τρόπος σκέψεις...!Οσο για την σοβαρη χωρα Αν ήμασταν σοβαρη χώρα και λαος...Θα απεργουσαν ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ...Ο λαος ανεβαζει ο λαος κατεβαζει...και ειμαι κατά τετοιον απεργιων...εχεις προβλημα με κάποιον..πηγενε εξω απο το σπιτι του και διαδηλωσε...δεν φταιει ο απλος κοσμος..!Και για να γινουμε σοβαρη χωρα θα πρεπει να γινουμε σοβαρος λαος..!
Ενταξει, τελικα συμφωνησαμε.
 

kostakis27

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
6.290
Κριτικές
124
Like
6.338
Πόντοι
5.097
Ρε τους καραγκιόζηδες,αφού με την απεργία στα τελωνεία δεν θα φτάνει η βενζίνα στα βενζινάδικα δεν λένε να πάμε να γεμίσουμε όσο προλαβαίνουμε :tickedoff: :headbang:  :headbang:.Και καλά για να μην πανικοβάλλουν τον κόσμο :jerking: :jerking:.Αφού αύριο μεθαύριο δεν θα υπάρχει σταγόνα,να δούμε πως θα κινηθούμε μετά :rockon: :rockon:.Ήδη από σήμερα που θα ξεκινούσε το πετρέλαιο θέρμανσης,δεν υπάρχει τίποτα,σκατομαλάκες  :birdman:  :birdman:
 

Επισκέπτης
Η βενζίνη 100 οκτανίων είναι καλή παντού.
Πουθενά δεν είχα πρόβλημα.

Για τα gps υπάρχει λίστα με βενζινάδικα που έχουν φάει πρόστιμα
για νοθευμένα καύσιμα.
Μαζί με λίστα μπλόκων , ραντάρ ,καμερών κτλ.

Καλό είναι να την κατεβάσετε.
Γενικά τα περισσότερα μεγάλα πρατήρια σε
εθνικές οδούς , λεωφόρους κτλ
έχουν φάει πρόστιμα.
Δεν βάζω ποτέ από τέτοια.
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
Φιλε, εγω κατι τετοια σχολια του στυλ "τι μαλακες που ειστε ολοι και τι γαματος ειμαι εγω που διαφωνω με ολους σας" τα απεχθανομαι.

:thumbsup:

Στο ιδιο μπλογκ ειχα διαβασει καποτε μια αναρτηση "οι ελληνες εχουν το πιο χαμηλο ποσοστο αυτοκτονιων στην Ευρωπη, τοσο αναισθητοι ειναι".

:jerking:

Ποιος μαλάκας το έγραψε αυτό;
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Ρε τους καραγκιόζηδες,αφού με την απεργία στα τελωνεία δεν θα φτάνει η βενζίνα στα βενζινάδικα δεν λένε να πάμε να γεμίσουμε όσο προλαβαίνουμε :tickedoff: :headbang:  :headbang:.Και καλά για να μην πανικοβάλλουν τον κόσμο :jerking: :jerking:.Αφού αύριο μεθαύριο δεν θα υπάρχει σταγόνα,να δούμε πως θα κινηθούμε μετά :rockon: :rockon:.Ήδη από σήμερα που θα ξεκινούσε το πετρέλαιο θέρμανσης,δεν υπάρχει τίποτα,σκατομαλάκες  :birdman:  :birdman:
Σημερα πάντως χαλαρη κινηση...!Σιγα ρε μην κρατησουν απεργια 10 μερες....Τι λες τωρα...δεν γινονται αυτα...2-3 μερες με το ζορι..!Τωρα η γιατι το μπουρδελο θα τους τάξει κατι η θα δουν οτι δεν βγαζουν ακρη και σιγα μην χασουν και αλλα μεροκαματα απο τα ηδη κομενα!
 

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
458
Πόντοι
36
Εγώ πάντως για καλό και για κακό το φούλαρα. Πώς θα πάμε μπουρδελότσαρκα..;  ;)
 

mad_max

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
12 Νοε 2005
Μηνύματα
1.004
Κριτικές
96
Like
4.731
Πόντοι
22.915
www.autoblog.gr/2018/02/02/plhrwneis-thn-5h-pio-akribh-timh-benzinhs-ston-kosmo/]Πληρώνεις την 5η πιο ακριβή τιμή βενζίνης στον κόσμο[/url]

https://i2.wp.com/[URL unfurl="true"]www.autoblog.gr/wp-content/uploads/2018/02/fuel-price_1.jpg?resize=696%2C464&ssl=1[/img[/URL]]

Σύμφωνα με την λίστα του site GlobalPetrolPrices, η χώρα μας κατέχει την δεύτερη θέση πανευρωπαϊκά, και την πέμπτη παγκοσμίως σε ότι έχει να κάνει με την τιμή της βενζίνης. Πιο συγκεκριμένα, στην κορυφή της λίστας -που φέρει ημερομηνία 29 Ιανουαρίου 2018- και ανάμεσα σε συνολικά 166 χώρες, βρίσκεται η Ισλανδία με μέση τιμή βενζίνης τα €1,68, ακολουθεί η Νορβηγία με €1,66, το Μονακό και το Χονγκ Κονγκ με €1,65, η Ολλανδία με €1,59, και μετά είναι η Ελλάδα μαζί με την Ιταλία, με μέση τιμή βενζίνης €1,57.

Η εβδομαδιαία αναφορά της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, επίσης με ημερομηνία 29 Ιανουαρίου, κατατάσσει την Ελλάδα στην τρίτη ακριβότερη χώρα της Ευρώπης με μέση τιμή €1,55 ευρώ, πίσω από Ιταλία με €1,57 ευρώ, και Ολλανδία με €1,60, με την όποια διαφορά να μην αλλάζει την ουσία της υπόθεσης.

Η αιτία των τιμών στην χώρα μας φυσικά βρίσκεται στους φόρους, όπου μετά την εκτίναξή τους στις αρχές του 2017, αντιπροσωπεύουν το 65%-70% της τελικής λιανικής τιμής της αμόλυβδης βενζίνης, δηλαδή ποσοστό πολλαπλάσιο απ’ ότι για παράδειγμα σε Γερμανία, Φινλανδία, ΗΠΑ, Καναδά ή Ιαπωνία. Χώρες όπου η μέση αγοραστική δύναμη απέχει παρασάγγας της ελληνικής.

Την πιο φθηνή βενζίνη στον κόσμο συναντάμε στη Βενεζουέλα, με μόλις… 1 σέντ. Ναι, καλά διάβασες: €0,01! Αντίστοιχα στην Ευρώπη, τη χαμηλότερη τιμή έχει η Λευκορωσία, με €0,51. Σε επίπεδο Ευρωπαϊκής Ένωσης, φθηνότερη είναι η Βουλγαρία με €1,04, γεγονός που εξηγεί και γιατί πολλοί βορειοελλαδίτες διασχίζουν καθημερινά τα σύνορα για να φουλάρουν τα αυτοκίνητα τους. Η τιμή στην γειτονική Αλβανία είναι €1,34, στην Τουρκία €1,25, στην Κύπρο €1,24, και στη Ρουμανία €1,17.
 

Hellenes

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2018
Μηνύματα
593
Like
135
Πόντοι
6
Το 1990 η Βενζινη ειχε 110 δρχ το λιτρο
Το 1995 η Βενζινη ειχε 160 δρχ το λιτρο
Το 2000 η Βενζινη ειχε 190 δρχ το λιτρο


Με το ευρω καλυτερα που λεγε και η διαφημιση το 2000  :happy:
 

georgios84

Μέλος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
7
Like
2
Πόντοι
0
Καλημερα , επισης αλλες οι τιμες στην επαρχια και αλλες στην Αθηνα !!!!!!!!!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom