Νέα

Βενζίνα ρε!!!!!!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 73K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

KRITIKOS1985

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιουν 2011
Μηνύματα
9.187
Κριτικές
55
Like
367
Πόντοι
1.016
Να'σαι καλά για την πληροφόρηση ρε φίλε γιατί με είχαν πρήξει οι δικοί μου να πάω να το γεμίσω μην συνεχιστεί η απεργία κ την πατήσουμε...
 

nandro79

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2009
Μηνύματα
294
Like
13
Πόντοι
1
παναθεμα το φελεκι τους μεσα. 12 ωρες απεργια δεν κρατησαν οι αχρηστοι. αδικα τοση ωρα στην ουρα να γεμισω το ρεζερβουαρ. και γεμισα και το μπιτονι το 20λιτρο να εχω να πορευομαι. βρε  :s&m_3: που μας χρειαζεται ολων μου φαινεται. ασε τη αλλη εβδομαδα με την απεργια των τελωνειακων μπορει τελικα να μου χρειαστει
 

Επισκέπτης
παναθεμα το φελεκι τους μεσα. 12 ωρες απεργια δεν κρατησαν οι αχρηστοι. αδικα τοση ωρα στην ουρα να γεμισω το ρεζερβουαρ. και γεμισα και το μπιτονι το 20λιτρο να εχω να πορευομαι. βρε  :s&m_3: που μας χρειαζεται ολων μου φαινεται. ασε τη αλλη εβδομαδα με την απεργια των τελωνειακων μπορει τελικα να μου χρειαστει
τυπε το 20αλιτρο κρατα  το για καμια πορεια :rockon: :rockon:
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Σήμερα κατα της 5 το απογευμα απο χαιδαρι εως θησειο...(για τους γνωστες της περιοχης) σε καθε βενζιναδικο καμια 50αρια αυτοκινητα στην ουρα..!Στην αρχη νόμιζα πως είχαν τρακάρει η κάτι τέτοιο..!Ελεος ρε ΜΑΛΑΚΑ ΕΛΛΗΝΑ ΕΛΕΟΣ.Υπερ του κράτους ηταν η απεργια και φτιαχτη....ξερετε πόσα εισέπραξαν σε 1 μερα και οι βενζιναδες οι πετρελαικες εταιριες...και φυσικα το κράτος????ΜΑΛΑΚΕΣ Ε ΜΑΛΑΚΕΣ!Προσωπικα εχω λιγο κατω απο μισο ντεποζιτο και κανω την μερα 40χλμ λόγω δουλειάς...αλλα στην παγίδα δεν πέφτω..υπάρχει το ΜΕΤΡΟ το λεωφορειο το ταξι...!Ασε που απο 1,56 πριν 2 μερες σήμερα την είχε 1,65....!ΕΛΕΟΣ
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.211
Κριτικές
1
Like
29.894
Πόντοι
8.006
Σήμερα κατα της 5 το απογευμα απο χαιδαρι εως θησειο...(για τους γνωστες της περιοχης) σε καθε βενζιναδικο καμια 50αρια αυτοκινητα στην ουρα..!Στην αρχη νόμιζα πως είχαν τρακάρει η κάτι τέτοιο..!Ελεος ρε ΜΑΛΑΚΑ ΕΛΛΗΝΑ ΕΛΕΟΣ.Υπερ του κράτους ηταν η απεργια και φτιαχτη....ξερετε πόσα εισέπραξαν σε 1 μερα και οι βενζιναδες οι πετρελαικες εταιριες...και φυσικα το κράτος????ΜΑΛΑΚΕΣ Ε ΜΑΛΑΚΕΣ!Προσωπικα εχω λιγο κατω απο μισο ντεποζιτο και κανω την μερα 40χλμ λόγω δουλειάς...αλλα στην παγίδα δεν πέφτω..υπάρχει το ΜΕΤΡΟ το λεωφορειο το ταξι...!Ασε που απο 1,56 πριν 2 μερες σήμερα την είχε 1,65....!ΕΛΕΟΣ
Τι τους βριζεις ρε φιλε?
Ρωτας αν οι ανθρωποι εχουν αναγκη να πρεπει να μετακινηθουν για τις δουλειες τους?
Ρωτας πόσοι δουλευουν σε μακρινες αποστασεις που δεν εξυπηρετουν το μετρο και τα λεωφορεια?
Τα οποια απεργουν και καθε τοσο?
Για πλακα πανε και στηνονται? Ή για να εχουν βενζινη για βολτουλες?
Ελεος πια με τους υπερανω...
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Τι τους βριζεις ρε φιλε?
Ρωτας αν οι ανθρωποι εχουν αναγκη να πρεπει να μετακινηθουν για τις δουλειες τους?
Ρωτας πόσοι δουλευουν σε μακρινες αποστασεις που δεν εξυπηρετουν το μετρο και τα λεωφορεια?
Τα οποια απεργουν και καθε τοσο?
Για πλακα πανε και στηνονται? Ή για να εχουν βενζινη για βολτουλες?
Ελεος πια με τους υπερανω...
ΔΛΔ 600 αυτοκινητα και παραπανω στημενα στα βενζιναδικα ειναι όλοι αυτοι που προαναφέρες?Ασε φιλαρακι δεν βριζω τους ανθρωπους αλλα την νοοτροπια του Ελληνα...που τον πιανει πανικος με το παραμικρο...να τρεξουν να φουλαρουν...!Και όχι δεν ειμαι υπερανω γιατι ειχαν απεργεια τα ΕΛΠΕ και οχι οι φορτιγατζιδες....και την τελευταια φορα ημουν και εγω ενας απο αυτους που στηθηκαν στην ουρα τοτε...τα οποια ΕΛΠΕ ειναι ΙΔΙΩΤΙΚΑ!Τεσπα δεν θα το αναλυσω...!Τα έχω με την νοοτροπια μας σαν ΕΛΛΗΝΕΣ οχι σαν πράξη!Α και διαβασε λιγο καλυτερα για ποιο λογο τα λεω αυτα...!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.211
Κριτικές
1
Like
29.894
Πόντοι
8.006
ΔΛΔ 600 αυτοκινητα και παραπανω στημενα στα βενζιναδικα ειναι όλοι αυτοι που προαναφέρες?Ασε φιλαρακι δεν βριζω τους ανθρωπους αλλα την νοοτροπια του Ελληνα...που τον πιανει πανικος με το παραμικρο...να τρεξουν να φουλαρουν...!Και όχι δεν ειμαι υπερανω γιατι ειχαν απεργεια τα ΕΛΠΕ και οχι οι φορτιγατζιδες....και την τελευταια φορα ημουν και εγω ενας απο αυτους που στηθηκαν στην ουρα τοτε...τα οποια ΕΛΠΕ ειναι ΙΔΙΩΤΙΚΑ!Τεσπα δεν θα το αναλυσω...!Τα έχω με την νοοτροπια μας σαν ΕΛΛΗΝΕΣ οχι σαν πράξη!Α και διαβασε λιγο καλυτερα για ποιο λογο τα λεω αυτα...!
Η νοοτροπια μας ειναι η εξης.
"Επειδη δεν μπορεις ποτέ να εισαι σιγουρος, και επειδή κανένας σε αυτην την κωλοχωρα δεν σε υπολογιζει, φυλαγε τα ρουχα σου για να εχεις τα μισα".
Αν ημασταν σε μια σοβαρη χωρα, που μια απεργια δεν θα κραταγε πανω απο δυο-τρεις μερες σε καθε περιπτωση, ΔΕΝ θα εβλεπες ουρές.
Η ανασφαλεια μας φταιει. Την οποια μας την εχουν δημιουργησει. Για ποια νοοτροπια μου μιλας?
 

pacwman

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Νοε 2005
Μηνύματα
380
Κριτικές
104
Like
551
Πόντοι
6.280
Σήμερα κατα της 5 το απογευμα απο χαιδαρι εως θησειο...(για τους γνωστες της περιοχης) σε καθε βενζιναδικο καμια 50αρια αυτοκινητα στην ουρα..!Στην αρχη νόμιζα πως είχαν τρακάρει η κάτι τέτοιο..!Ελεος ρε ΜΑΛΑΚΑ ΕΛΛΗΝΑ ΕΛΕΟΣ.Υπερ του κράτους ηταν η απεργια και φτιαχτη....ξερετε πόσα εισέπραξαν σε 1 μερα και οι βενζιναδες οι πετρελαικες εταιριες...και φυσικα το κράτος????ΜΑΛΑΚΕΣ Ε ΜΑΛΑΚΕΣ!Προσωπικα εχω λιγο κατω απο μισο ντεποζιτο και κανω την μερα 40χλμ λόγω δουλειάς...αλλα στην παγίδα δεν πέφτω..υπάρχει το ΜΕΤΡΟ το λεωφορειο το ταξι...!Ασε που απο 1,56 πριν 2 μερες σήμερα την είχε 1,65....!ΕΛΕΟΣ
Εχεις μηπως σκεφτει οτι η βενζινη ειναι το υπερτατο αγαθο μετα το ρευμα???? Πως θα πας για δουλεια? με τρεις συγκοινωνιες μεσα σ ολο τον τριτο κοσμο ??? πως θα πας βολτα τη γυναικα σου τα παιδια σου η τη γκομενα σου? με το μετρο ??? πως θα πας σ ενα μπαρακι μια ταβερνα η οπουδηποτε? Εκτος κι αν περιοριστεις σε σπιτια γειτονων...
Στην Ελλαδα του σημερα αν δεν εχεις δικο σου οχημα εισαι χαμενοσ...πολυ περισσοτερο ισχυει αυτο στην επαρχια
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Η νοοτροπια μας ειναι η εξης.
"Επειδη δεν μπορεις ποτέ να εισαι σιγουρος, και επειδή κανένας σε αυτην την κωλοχωρα δεν σε υπολογιζει, φυλαγε τα ρουχα σου για να εχεις τα μισα".
Αν ημασταν σε μια σοβαρη χωρα, που μια απεργια δεν θα κραταγε πανω απο δυο-τρεις μερες σε καθε περιπτωση, ΔΕΝ θα εβλεπες ουρές.
Η ανασφαλεια μας φταιει. Την οποια μας την εχουν δημιουργησει. Για ποια νοοτροπια μου μιλας?
Για την νοοτροπια του ΠΡΟΒΑΤΟΥ...του καθοδηγουμενου ΕΛΛΗΝΑΡΑ του βολεμενου....του παρτακια...και ολα αυτα..τα οποια μας καταντησαν εδω που ειμαστε σημερα...!Θες να συνεχίσω?
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Εχεις μηπως σκεφτει οτι η βενζινη ειναι το υπερτατο αγαθο μετα το ρευμα???? Πως θα πας για δουλεια? με τρεις συγκοινωνιες μεσα σ ολο τον τριτο κοσμο ??? πως θα πας βολτα τη γυναικα σου τα παιδια σου η τη γκομενα σου? με το μετρο ??? πως θα πας σ ενα μπαρακι μια ταβερνα η οπουδηποτε? Εκτος κι αν περιοριστεις σε σπιτια γειτονων...
Στην Ελλαδα του σημερα αν δεν εχεις δικο σου οχημα εισαι χαμενοσ...πολυ περισσοτερο ισχυει αυτο στην επαρχια
ΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ το προτιμω απο το να με κοροιδευουν....!Ανθρωποι που έβαζαν 20 ευρω σήμερα έβαλαν 80-100.. ο λόγος? ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥΣ ΕΠΙΑΣΑΝ ΚΟΡΟΙΔΟ για να κερδισουν καπιοι...!Διαβασε καλυτερα τι γραφω γιατι βιάζεσαι..και εαν δεν το ακουσες η απεργια εληξε..κράτισε μονο 12 ώρες...!ΣΚΕΨΟΥ ΛΙΓΟ...!
 

alpula

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
15.214
Κριτικές
41
Like
25.611
Πόντοι
17.470
Για την νοοτροπια του ΠΡΟΒΑΤΟΥ...του καθοδηγουμενου ΕΛΛΗΝΑΡΑ του βολεμενου....του παρτακια...και ολα αυτα..τα οποια μας καταντησαν εδω που ειμαστε σημερα...!Θες να συνεχίσω?
εχεις δικιο...ταλαιπωρια και τελικα ουτε μυτη δεν ανοιξε...
εμενα μου αναψε το λαμπακι αλλα ειπα οτι στην ζωη μου εχω να αγχωθω για αλλα πραγματα και οχι για την βενζινη
"να πανε να γαμηθουνε" μονολογησα και παρκαρα.....τελικα αυριο θα παω να βαλω βενζινη σαν κυριος!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.211
Κριτικές
1
Like
29.894
Πόντοι
8.006
εχεις δικιο...ταλαιπωρια και τελικα ουτε μυτη δεν ανοιξε...
εμενα μου αναψε το λαμπακι αλλα ειπα οτι στην ζωη μου εχω να αγχωθω για αλλα πραγματα και οχι για την βενζινη
"να πανε να γαμηθουνε" μονολογησα και παρκαρα.....τελικα αυριο θα παω να βαλω βενζινη σαν κυριος!
Αν ομως αυριο επρεπε να κανεις μια μεγαλη αποσταση για λογο που ΔΕΝ μπορουσε να αναβληθει, δεν θα ησουν φυσικα τοσο ανετος.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.211
Κριτικές
1
Like
29.894
Πόντοι
8.006
Για την νοοτροπια του ΠΡΟΒΑΤΟΥ...του καθοδηγουμενου ΕΛΛΗΝΑΡΑ του βολεμενου....του παρτακια...και ολα αυτα..τα οποια μας καταντησαν εδω που ειμαστε σημερα...!Θες να συνεχίσω?
Οχι, να μην συνεχισεις γιατι σαχλαμαριζεις.
 

alpula

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
15.214
Κριτικές
41
Like
25.611
Πόντοι
17.470
Αν ομως αυριο επρεπε να κανεις μια μεγαλη αποσταση για λογο που ΔΕΝ μπορουσε να αναβληθει, δεν θα ησουν φυσικα τοσο ανετος.
θα εβρισκα εναν τροπο...δεν ειμαι και στην ερημο...παντως να φαω τρια τεταρτα απο την ζωη μου για να στηθω να βαλω βενζινη με τπτ!!!
και πιστεψε με  η δουλεια μου ειναι ειμαι συνεχεια στο δρομο!
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
236
Πόντοι
86
δεν πηγα να βαλω το ξεχασα και καλυτερα τελικα.. αλλα κοιτα τα μουνια που παραπονιονται μετα ρε.. ανεβασανε την τιμη 5-10 λεπτα τσαμπουκα σε μια μερα..  καψιμο θελουνε 2-3 απο δαυτα να δω μετα τι θα κανουν οι αλλοι..  :grin:

 

alpula

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Οκτ 2005
Μηνύματα
15.214
Κριτικές
41
Like
25.611
Πόντοι
17.470
δεν πηγα να βαλω το ξεχασα και καλυτερα τελικα.. αλλα κοιτα τα μουνια που παραπονιονται μετα ρε.. ανεβασανε την τιμη 5-10 λεπτα τσαμπουκα σε μια μερα..  καψιμο θελουνε 2-3 απο δαυτα να δω μετα τι θα κανουν οι αλλοι..  :grin:
αυτο που λεει ο συναγωνιστης που το πας??
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
εχεις δικιο...ταλαιπωρια και τελικα ουτε μυτη δεν ανοιξε...
εμενα μου αναψε το λαμπακι αλλα ειπα οτι στην ζωη μου εχω να αγχωθω για αλλα πραγματα και οχι για την βενζινη
"να πανε να γαμηθουνε" μονολογησα και παρκαρα.....τελικα αυριο θα παω να βαλω βενζινη σαν κυριος!
Ετσι ειναι φίλε μου...Πρεπει να μάθουμε να σκεφτομαστε να μην αγχωνομαστε με το παραμικρο....!1,65 απο 1,56 σημερα..!Σκεφτήτε λιγο ρε γμτ μου σκεφτητε τους κάνετε τα χατηρια....ΕΛΕΟΣ...!Δεν θα αλλάξουμε ποτε αυτο βλέπω...!Βλέπε πρώην εκλογες...Ο κωστακης ελεγε θα σας γαμησω και ο γαπ θα σας σωσω...Και τι ψηφισαμε?Τον σωτηρα που μας γαμησε...!Λοιπον?αυτο δεν ηταν κινηση πανικου?Σκεφτηκε κανεις οτι δεν ειναι δυνατον ο ενας να λεει διαφορετικα πραγματα απο τον άλλον?οτι κάτι βρωμάει? Το αποτέλεσμα το ζούμε ολοι
 

pacwman

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Νοε 2005
Μηνύματα
380
Κριτικές
104
Like
551
Πόντοι
6.280
ΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ το προτιμω απο το να με κοροιδευουν....!Ανθρωποι που έβαζαν 20 ευρω σήμερα έβαλαν 80-100.. ο λόγος? ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥΣ ΕΠΙΑΣΑΝ ΚΟΡΟΙΔΟ για να κερδισουν καπιοι...!Διαβασε καλυτερα τι γραφω γιατι βιάζεσαι..και εαν δεν το ακουσες η απεργια εληξε..κράτισε μονο 12 ώρες...!ΣΚΕΨΟΥ ΛΙΓΟ...!
Σκεφτηκα πολυ και προτιμω να ειμαι το προβατο που εχω εκπαιδευτει να ειμαι εδω και 30 χρονια αλλα να ειμαι αυτονομος. Ασχετο που εληξε η απεργια εγω προσωπικα δεν ειμουν διατεθειμενος να μεινω χωρις το δικο μου μεταφορικο μεσο γι αυτο και εχω φροντισει να ειμαι παντα με αποθεμα καυσιμου 1 εβδομαδας
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.211
Κριτικές
1
Like
29.894
Πόντοι
8.006
δεν πηγα να βαλω το ξεχασα και καλυτερα τελικα.. αλλα κοιτα τα μουνια που παραπονιονται μετα ρε.. ανεβασανε την τιμη 5-10 λεπτα τσαμπουκα σε μια μερα..  καψιμο θελουνε 2-3 απο δαυτα να δω μετα τι θα κανουν οι αλλοι..  :grin:
Αδελφε το προβλημα δεν ειναι τα 5-10 λεπτα που ανεβαζουν τις τιμες εν οψει απεργιας.
Το προβλημα ειναι οι λαμογιες με τις αντλιες.
Εγω τυχαινει στο αυτοκινητο να εχω δεικτη χιλιομετρων που απομενουν.
Ε, πώς γινεται σε καποια βενζιναδικα (με την ιδια τιμη λιτρου), τα 10 ευρω να γραφουν στο κοντερ μου ως 60 χιλιομετρα, ενώ σε καποια άλλα να γραφουν ως 70 χιλιομετρα??
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom