Νέα

Κάτοικος κέντρου Αθήνας...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Lemmy13!!!!
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 602
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Lemmy13!!!!

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
410
Like
759
Πόντοι
81
Απο προσωπικη εμπειρια. Εμενα κεντρο επι 7 χρονια, συγκεκριμενα πλατεια Βικτωριας. Κατα αναγκη, για να ειμαι κοντα στην εργασια μου. Για να μενεις κεντρο Αθηνας, τρια τινά παιζουν. Ειτε εισαι στο τσαμπε (πατρικο σπιτι, κτλ), ειτε κατα αναγκη (εργασια οπως εγω, συγκοινωνιες), ειτε εισαι ανωμαλαρα του κερατα, οτι και να σημαινει αυτο. Θα μου πειτε ειναι και θεμα γουστου, σε αλλους αρεσει η ζωη στο κεντρο σε αλλους οχι. Προσπαθω λοιπον οσο γινεται αντικειμενικα να το κρινω. Πως γινεται να σου αρεσει το νταπα ντουπα γυρω σου σχεδον επι 24ωρου βασεως; Δεν ειναι μονο οι κορνες, οι φωνες (μεθυσμενοι, αλλοδαπα, κτλ), η βρωμα στους δρομους και στα πεζοδρομια (φιλοτιμες οι προσπαθειες του δημου Αθηναιων αλλα...), εχουμε και τα τελευταια 2 χρονια την ΕΠΙΔΗΜΙΑ των ανακαινισεων (ειτε ιδωτικα ειτε τα καρκινωματα τα airbnb). Μονο στην γειτονια μου θυμαμαι να βιωσα 5-6 ανακαινισεις, ΟΛΙΚΕΣ, να μενουν μονο τα ντουβαρια και αν. Αυτα εν μερει περι "ανωμαλιας". Υπαρχουν και λοιποι "στραβοι" που εδω κρυβονται αναμεσα στο πληθος. Αδερφαρες, με καμια γκομενα 200 κιλα (που την "αγαπουν" διοτι εχει λεπτα αισθηματα..), βιζιτουδες της κακιας ωρας, μεγαλα κεφαλια της νυχτας που "κρυβονται" μεσα σε μια πολυκατοικια 30+ διαμερισματων, κτλ. Ολα αυτα δεν τα βγαζω απο το κεφαλι μου, τα εχω δει/ζησει. Ασε που η συγκεκριμενη περιοχη εχει γινει πολος ελξης για τα συναφι των lgbt, ντοπιο και εισαγωμενο. Μιλαμε για πολυ τακουνι 44 και βαλε νουμερο. Σηκωθηκα και εφυγα αθελητα (ο ηλιθιος τοσο καιρο), διοτι εκει που εμενα θα γινει ΚΑΙ ΑΥΤΟ airbnb. Πηγα σε προαστιο και ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ. Μπορει να "χανω" μιαμιση ωρα την ημερα με τις συγκοινωνιες προσωπικο χρονο αλλα ρε φιλε μπαινω σπιτακι μου χωρις να κοιταω πισω μου, ωρες ησυχιας ΩΡΕΣ ΗΣΥΧΙΑΣ γαμωτο, ολοι μιλανε ελληνικα και χωρις προφορα καν, απλα βάρδα να μην εχεις ξεμεινει απο τσιγαρα κτλ και γυρνας σπιτι απο δουλεια 11 βραδυ....τον ηπιες. Εδω δεν εχει μινι μαρκετ πακιστανομπαγκλαντεσιανο ανοιχτο εως 1-2 βραδυ. Και παλι, ολα αυτα ειναι υποκειμενικα διοτι οπως προειπα ο καθενας με τα γουστα του.
 

unknowndark

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.416
Like
4.843
Πόντοι
456
Απο προσωπικη εμπειρια. Εμενα κεντρο επι 7 χρονια, συγκεκριμενα πλατεια Βικτωριας. Κατα αναγκη, για να ειμαι κοντα στην εργασια μου. Για να μενεις κεντρο Αθηνας, τρια τινά παιζουν. Ειτε εισαι στο τσαμπε (πατρικο σπιτι, κτλ), ειτε κατα αναγκη (εργασια οπως εγω, συγκοινωνιες), ειτε εισαι ανωμαλαρα του κερατα, οτι και να σημαινει αυτο. Θα μου πειτε ειναι και θεμα γουστου, σε αλλους αρεσει η ζωη στο κεντρο σε αλλους οχι. Προσπαθω λοιπον οσο γινεται αντικειμενικα να το κρινω. Πως γινεται να σου αρεσει το νταπα ντουπα γυρω σου σχεδον επι 24ωρου βασεως; Δεν ειναι μονο οι κορνες, οι φωνες (μεθυσμενοι, αλλοδαπα, κτλ), η βρωμα στους δρομους και στα πεζοδρομια (φιλοτιμες οι προσπαθειες του δημου Αθηναιων αλλα...), εχουμε και τα τελευταια 2 χρονια την ΕΠΙΔΗΜΙΑ των ανακαινισεων (ειτε ιδωτικα ειτε τα καρκινωματα τα airbnb). Μονο στην γειτονια μου θυμαμαι να βιωσα 5-6 ανακαινισεις, ΟΛΙΚΕΣ, να μενουν μονο τα ντουβαρια και αν. Αυτα εν μερει περι "ανωμαλιας". Υπαρχουν και λοιποι "στραβοι" που εδω κρυβονται αναμεσα στο πληθος. Αδερφαρες, με καμια γκομενα 200 κιλα (που την "αγαπουν" διοτι εχει λεπτα αισθηματα..), βιζιτουδες της κακιας ωρας, μεγαλα κεφαλια της νυχτας που "κρυβονται" μεσα σε μια πολυκατοικια 30+ διαμερισματων, κτλ. Ολα αυτα δεν τα βγαζω απο το κεφαλι μου, τα εχω δει/ζησει. Ασε που η συγκεκριμενη περιοχη εχει γινει πολος ελξης για τα συναφι των lgbt, ντοπιο και εισαγωμενο. Μιλαμε για πολυ τακουνι 44 και βαλε νουμερο. Σηκωθηκα και εφυγα αθελητα (ο ηλιθιος τοσο καιρο), διοτι εκει που εμενα θα γινει ΚΑΙ ΑΥΤΟ airbnb. Πηγα σε προαστιο και ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ. Μπορει να "χανω" μιαμιση ωρα την ημερα με τις συγκοινωνιες προσωπικο χρονο αλλα ρε φιλε μπαινω σπιτακι μου χωρις να κοιταω πισω μου, ωρες ησυχιας ΩΡΕΣ ΗΣΥΧΙΑΣ γαμωτο, ολοι μιλανε ελληνικα και χωρις προφορα καν, απλα βάρδα να μην εχεις ξεμεινει απο τσιγαρα κτλ και γυρνας σπιτι απο δουλεια 11 βραδυ....τον ηπιες. Εδω δεν εχει μινι μαρκετ πακιστανομπαγκλαντεσιανο ανοιχτο εως 1-2 βραδυ. Και παλι, ολα αυτα ειναι υποκειμενικα διοτι οπως προειπα ο καθενας με τα γουστα του.


καλα με τα airbnb δεν είπαν οτι θα αλλάξει ο νόμος και θα τα φορολογήσουν για να μην τα κάνουν όλοι έτσι?

...οσο για τα υπόλοιπα ολα οσα είπες ισχύουν, αν και έμενα μου φαίνεται γενικά η Αθηνα ετσι. Δηλαδη όλη ειναι μια αχανής ζούγκλα, ίσως επειδή δεν ήμουν ποτε μόνιμος κάτοικος εκεί για αυτό να μου φαίνεται έτσι!
 

polymprizos

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2017
Μηνύματα
240
Like
186
Πόντοι
1
εγω παντως που ειμαι μπουρδελιαρης θα γουσταρα τρελα να μενω κεντρο αθηνας ...ιδανικα δυο τρεις οδοι κατω απο τη φυλης θα ηταν το ιδανικο.....μαλλον θα ανηκω στη 3η κατηγορια οπου ο καθενας την ερμηνευει οπως θελει
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.334
Κριτικές
8
Like
10.992
Πόντοι
3.786
Στο κέντρο και πλατεία Βικτωρίας ειδικά μένουν και πολλοί φοιτητές που δεν έχουν όχημα να πηγαίνουν στη σχολή τους. Επίσης πολλά νέα παιδιά που δεν έχουν λεφτά για κάτι καλύτερο και θέλουν σαν και εσένα να είναι κοντά στη δουλειά τους. Τέλος, Εξάρχεια και Κυψέλη έχουν προσελκύσει πολλούς καλλιτέχνες επειδή είναι στη μόδα.

Για τα airbnb ,τα σπίτια εκεί είναι τόσο κακές κατασκευές που αν δεν τα ανακαινίσεις ,τα έχασες. Αν ήσουν ιδιοκτήτης θα καταλάβαινες. Και πώς θα πάρεις πίσω τα λεφτά της ανακαίνισης; Airbnb φυσικά.

Αν δε σου αρέσει να μένεις κοντά σε αλλοδαπούς ή gay ή γενικά δε σου αρέσει ο κόσμος εκεί (δικαίωμά σου, δε σε κατηγορώ για κάτι) ,καλά έκανες και μετακόμισες. Υπάρχουν και αυτοί που δεν τους ενοχλεί, και κάποιοι που το βρίσκουν πολύ trendy να μένουν κοντά σε ναργιλετζίδικα.
 
OP
OP
Lemmy13!!!!

Lemmy13!!!!

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
410
Like
759
Πόντοι
81
καλα με τα airbnb δεν είπαν οτι θα αλλάξει ο νόμος και θα τα φορολογήσουν για να μην τα κάνουν όλοι έτσι?

...οσο για τα υπόλοιπα ολα οσα είπες ισχύουν, αν και έμενα μου φαίνεται γενικά η Αθηνα ετσι. Δηλαδη όλη ειναι μια αχανής ζούγκλα, ίσως επειδή δεν ήμουν ποτε μόνιμος κάτοικος εκεί για αυτό να μου φαίνεται έτσι!
Η φορολογηση γινεται σε οσους εχουν απο 2 και πανω airbnb νομιζω. Τους τελευταιους μηνες που εφαγα τα site αναζητωντας σπιτι, απο την μερα που ψηφιστηκε το νομοσχεδιο αυτο, ΟΠΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΣΙΣ εμφανιστηκαν αγγελιες φρεσκοανακαινισμενων και ΕΠΙΠΛΩΜΕΝΩΝ ηδη διαμερισματων οπου αναγραφουν για βραχεια ενοικιαση, δλδ για να γλυτωσουν την φορολογια ολοι αυτοι το γυρισανε προς τα κει το στορι. Και θα βαλουν μεσα τον οποιοδηποτε για 5-6 μηνες, καλα κρασια θα το βρουν κωλο το σπιτι και καλα θα παθουν. Τα μεγαλα fund που ειναι πισω απο εταιριες airbnb δεν αγγιζονται και προχωρουν αγοραζοντας ολοκληρες πολυκατοικιες μιλαμε, εχω εδω μια διπλα στην δουλεια μου που την εχουν "φαει¨ σχεδον ολη, οποτε παυει να ειναι πολυ-κατοικια αλλα γινεται ξενωνας κοινως κεντρο διερχομενων. Η Αθηνα ειναι μια ζουγκλα ναι αχανης αλλα αλλο αυτο και αλλο τα προαστια της, υπαρχουν και καλα και χάλια πχ Σεπολια, Μεταξουργειο, κτλ οπου εισαι μια αποσταση απο το κεντρο αλλα οι συνθηκες δεν ειναι και τοσο διαφορετικες απο αυτο.
 
OP
OP
Lemmy13!!!!

Lemmy13!!!!

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
410
Like
759
Πόντοι
81
εγω παντως που ειμαι μπουρδελιαρης θα γουσταρα τρελα να μενω κεντρο αθηνας ...ιδανικα δυο τρεις οδοι κατω απο τη φυλης θα ηταν το ιδανικο.....μαλλον θα ανηκω στη 3η κατηγορια οπου ο καθενας την ερμηνευει οπως θελει
Μεγαλε μπουρδελιαρη, ενα δρομο πανω απο την Φυλης εμενα.....ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΗΘΕΛΕΣ ΑΥΤΟ πιστεψε με.....αλλο να κανεις την τσαρκα σου εκει για την καυλα σου αλλο να μενεις εκει κοντα και να τα βλεπεις καθε μερα ολα αυτα. ειναι σαν το φαι, καθε μερα το ιδιο θα το σιχαθεις στο τελος
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.656
Κριτικές
15
Like
11.237
Πόντοι
3.846
Πώς πήγες από το χάος της πλατείας Βικτωρίας στο προάστιο 1.5 ώρα μακριά, μόνο εσύ ξέρεις.
Δηλαδή δεν υπάρχουν άλλες ενδιάμεσες λύσεις; Στα 20, 40 λεπτά;
Μην τα παρουσιάζουμε όλα τόσο στις άκρες.
 

kevinslipknot173

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2012
Μηνύματα
366
Κριτικές
4
Like
292
Πόντοι
21
Γενικά η Αθήνα έχει πεθάνει. Επικίνδυνη παντού και χάλια μαύρα σε υποδομές. Δυστυχώς μένω κέντρο απο τότε που γεννήθηκα. Έχω την δυνατότητα να την κάνω αλλά πάλι Ελλάδα θα καταλήξω το οποίο είναι μίζερο. Αν δεν αλλάξει κάτι δραστικά σύντομα όπου και να πάμε θα είναι μια απέραντη μιζέρια είτε κέντρο είτε προάστια είτε σε νησί κλπ.
 
OP
OP
Lemmy13!!!!

Lemmy13!!!!

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
410
Like
759
Πόντοι
81
Στο κέντρο και πλατεία Βικτωρίας ειδικά μένουν και πολλοί φοιτητές που δεν έχουν όχημα να πηγαίνουν στη σχολή τους. Επίσης πολλά νέα παιδιά που δεν έχουν λεφτά για κάτι καλύτερο και θέλουν σαν και εσένα να είναι κοντά στη δουλειά τους. Τέλος, Εξάρχεια και Κυψέλη έχουν προσελκύσει πολλούς καλλιτέχνες επειδή είναι στη μόδα.

Για τα airbnb ,τα σπίτια εκεί είναι τόσο κακές κατασκευές που αν δεν τα ανακαινίσεις ,τα έχασες. Αν ήσουν ιδιοκτήτης θα καταλάβαινες. Και πώς θα πάρεις πίσω τα λεφτά της ανακαίνισης; Airbnb φυσικά.

Αν δε σου αρέσει να μένεις κοντά σε αλλοδαπούς ή gay ή γενικά δε σου αρέσει ο κόσμος εκεί (δικαίωμά σου, δε σε κατηγορώ για κάτι) ,καλά έκανες και μετακόμισες. Υπάρχουν και αυτοί που δεν τους ενοχλεί, και κάποιοι που το βρίσκουν πολύ trendy να μένουν κοντά σε ναργιλετζίδικ

Στο κέντρο και πλατεία Βικτωρίας ειδικά μένουν και πολλοί φοιτητές που δεν έχουν όχημα να πηγαίνουν στη σχολή τους. Επίσης πολλά νέα παιδιά που δεν έχουν λεφτά για κάτι καλύτερο και θέλουν σαν και εσένα να είναι κοντά στη δουλειά τους. Τέλος, Εξάρχεια και Κυψέλη έχουν προσελκύσει πολλούς καλλιτέχνες επειδή είναι στη μόδα.

Για τα airbnb ,τα σπίτια εκεί είναι τόσο κακές κατασκευές που αν δεν τα ανακαινίσεις ,τα έχασες. Αν ήσουν ιδιοκτήτης θα καταλάβαινες. Και πώς θα πάρεις πίσω τα λεφτά της ανακαίνισης; Airbnb φυσικά.

Αν δε σου αρέσει να μένεις κοντά σε αλλοδαπούς ή gay ή γενικά δε σου αρέσει ο κόσμος εκεί (δικαίωμά σου, δε σε κατηγορώ για κάτι) ,καλά έκανες και μετακόμισες. Υπάρχουν και αυτοί που δεν τους ενοχλεί, και κάποιοι που το βρίσκουν πολύ trendy να μένουν κοντά σε ναργιλετζίδικα.
Τους φοιτητες στην περιοχη αυτη τους ξεχνας σιγα σιγα. Τα νεα παιδια που κατα αναγκη μενουν εδω (και πληρωνουν ενοικιο) επισης. Για εναν λογο, τα airbnb. Παει αλυσιδα το πραγμα, οπως ειπες για την ανακαινιση ο καθενας μπορει να μην εχει οποτε παει προς αυτη την λυση, οποτε χανονται κατοικιες απο την αγορα και συμφωνα με τον νομο προσφορας ζητησης ανεβαινουν τα ενοικια. Το (σε καλη κατασταση, οχι ανακαινισμενο) δυαροτριαρι στην περιοχη παιζει στα 500. Στα ιδια περιπου λεφτα και σε ιδια κατασταση οικιας βρισκεις σε Γουδη, Ζωγραφου, Αμπελοκηπους κτλ. Εαν λοιπον δεν καιγεσαι με τις συγκοινωνιες (που τωρα με Μετρο ειναι πιο ευκολα τα πραγματα) γιατι να ζησεις μεσα στην μουργα και να μην πας σε ενα προαστιο; Αποψη μου ειναι αυτη. Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα βεβαια, ο καθενας οπως την βρισκει. Οσον αφορα τον κοσμο, οκ στην αρχη ενας με τα δικα μου μυαλλα στην αρχη ολα τα ανεχοταν, αλλα μετα απο καποιο καιρο αρχιζεις και ενοχλησε με το παραμικρο. Πόσο γκειλικι, λεσβιλικι, αφγανοτσαμπουκα, πρεζα και βρωμα να αντεξεις; Εγω δεν αντεξα και παλι καλα που δεν εκανα κανα φονο.....:headbang:
 
OP
OP
Lemmy13!!!!

Lemmy13!!!!

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
410
Like
759
Πόντοι
81
Γενικά η Αθήνα έχει πεθάνει. Επικίνδυνη παντού και χάλια μαύρα σε υποδομές. Δυστυχώς μένω κέντρο απο τότε που γεννήθηκα. Έχω την δυνατότητα να την κάνω αλλά πάλι Ελλάδα θα καταλήξω το οποίο είναι μίζερο. Αν δεν αλλάξει κάτι δραστικά σύντομα όπου και να πάμε θα είναι μια απέραντη μιζέρια είτε κέντρο είτε προάστια είτε σε νησί κλπ.
Δεν συμφωνω μαζι σου. Εξαρταται τι ψαχνεις, πως την βρισκεις αδελφε. Εγω ηρεμησα εκει που πηγα, εχει μια νεκρα γενικα σαν περιοχη και αυτο εμενα με γεμιζει, αλλος θα σαλευε ισως οπως κοντεψα να σαλεψω εγω στο κεντρο οπου αλλος την βρισκει και τουμπαλιν.
 

kevinslipknot173

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2012
Μηνύματα
366
Κριτικές
4
Like
292
Πόντοι
21
Δεν συμφωνω μαζι σου. Εξαρταται τι ψαχνεις, πως την βρισκεις αδελφε. Εγω ηρεμησα εκει που πηγα, εχει μια νεκρα γενικα σαν περιοχη και αυτο εμενα με γεμιζει, αλλος θα σαλευε ισως οπως κοντεψα να σαλεψω εγω στο κεντρο οπου αλλος την βρισκει και τουμπαλιν.
Εννοείτε ο καθένας έχει την δική του ματιά. Εγω απλά έγραψα αυτό που αισθάνομαι.
 
OP
OP
Lemmy13!!!!

Lemmy13!!!!

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
410
Like
759
Πόντοι
81
Πώς πήγες από το χάος της πλατείας Βικτωρίας στο προάστιο 1.5 ώρα μακριά, μόνο εσύ ξέρεις.
Δηλαδή δεν υπάρχουν άλλες ενδιάμεσες λύσεις; Στα 20, 40 λεπτά;
Μην τα παρουσιάζουμε όλα τόσο στις άκρες.
Τι παρουσιασα ακραιο δλδ; Η μιαμιση ωρα που ειπα ειναι πηγαινε-ελα φιλε μου, οχι μια διαδρομη, δεν μετακομισα Ωροπο πχ:embarrased:
 
Τελευταία τροποποίηση:

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.300
Like
10.809
Πόντοι
3.556
Μεγαλε μπουρδελιαρη, ενα δρομο πανω απο την Φυλης εμενα.....ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΗΘΕΛΕΣ ΑΥΤΟ πιστεψε με.....αλλο να κανεις την τσαρκα σου εκει για την καυλα σου αλλο να μενεις εκει κοντα και να τα βλεπεις καθε μερα ολα αυτα. ειναι σαν το φαι, καθε μερα το ιδιο θα το σιχαθεις στο τελος

Εισαι ηρωας τυπε. Κανονικα θα επρεπε να σας διδεται παρασημο οσοι καταφερνετε και ζειτε εκει για μια διετια και πανω
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Τι παρουσιασα ακραιο δλδ; Η μιαμιση ωρα που ειπα ειναι πηγαινε-ελα φιλε μου, οχι μια διαδρομη, δεν μετακομισα Ωροπο πχ:embarrased:

Προς τα που πηγες (αν δε θες να πεις ακριβως περιοχη); Βορεια, Ανατολικα, Δυτικα;
 

DoBeL

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Νοε 2022
Μηνύματα
384
Κριτικές
34
Like
3.017
Πόντοι
2.591
Εμένα μου αρέσει η βαβούρα και με ηρεμεί με έναν περίεργο τρόπο.
Οκ βρωμάει ο αέρας, κατρουλια και μίζερες καταστάσεις.
Όμως χαλάλι, γουστάρω μουλτι κουλτι, αραπαδες, πουσταρες και ωραία έθνικ φτηνά στέκια.
 
OP
OP
Lemmy13!!!!

Lemmy13!!!!

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
410
Like
759
Πόντοι
81
Εισαι ηρωας τυπε. Κανονικα θα επρεπε να σας διδεται παρασημο οσοι καταφερνετε και ζειτε εκει για μια διετια και πανω
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:



Προς τα που πηγες (αν δε θες να πεις ακριβως περιοχη); Βορεια, Ανατολικα, Δυτικα;
Βορειοανατολικα κοντα πολυ κοντα Υμηττο. Τις προαλλες εβρεχε και μου μυρισε χωμα βρεγμενο γαμω την τρελλα μου τα εχουμε ξεχασει αυτα με τα τσιμεντα γυρω μας!!!! Και ενα βραδυ που εκανα βεραντα τσιγαρο και αγναντευα τα φωτα απο τις κεραιες στο βουνο μην τυχον δω κανα UFO (.....) ακουσα νυχτοπουλι/κουκουβαγια.....και φτιαχτηκα, διοτι οπως προειπα τουλαχιστον η δικη γενια (early 70s) μεγαλωσε παιζοντας στις αλανες και δεν ηξερε τι ειναι κτιριο πανω απο τρεις οροφους....
 
OP
OP
Lemmy13!!!!

Lemmy13!!!!

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
410
Like
759
Πόντοι
81
Εμένα μου αρέσει η βαβούρα και με ηρεμεί με έναν περίεργο τρόπο.
Οκ βρωμάει ο αέρας, κατρουλια και μίζερες καταστάσεις.
Όμως χαλάλι, γουστάρω μουλτι κουλτι, αραπαδες, πουσταρες και ωραία έθνικ φτηνά στέκια.
Εαν εισαι οπως στην φωτο (δλδ καραjewφατσα με αφρο μαλλι) δεν θα καλοπερναγες στο κεντρο.....πλακα κανω:wink:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: DoBeL

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.656
Κριτικές
15
Like
11.237
Πόντοι
3.846
Τι παρουσιασα ακραιο δλδ; Η μιαμιση ωρα που ειπα ειναι πηγαινε-ελα φιλε μου, οχι μια διαδρομη, δεν μετακομισα Ωροπο πχ:embarrased:
Εντάξει δεν ακούγεται τόσο τραγικό τότε και σίγουρα είναι δύσκολο να μένεις τόσο κέντρο. Εδώ κυκλοφορείς για λίγο και περνάς από εκεί μέσα και σε πιάνει κατάθλιψη και έχεις τον νου σου μη στην πέσει κανείς, φαντάσου να μένεις εκεί.
 

DoBeL

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Νοε 2022
Μηνύματα
384
Κριτικές
34
Like
3.017
Πόντοι
2.591

Watcher17

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2023
Μηνύματα
498
Like
1.050
Πόντοι
201
καλα με τα airbnb δεν είπαν οτι θα αλλάξει ο νόμος και θα τα φορολογήσουν για να μην τα κάνουν όλοι έτσι?

...οσο για τα υπόλοιπα ολα οσα είπες ισχύουν, αν και έμενα μου φαίνεται γενικά η Αθηνα ετσι. Δηλαδη όλη ειναι μια αχανής ζούγκλα, ίσως επειδή δεν ήμουν ποτε μόνιμος κάτοικος εκεί για αυτό να μου φαίνεται έτσι!
Όχι, δεν είναι όλη η Αθήνα έτσι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom