Νέα

Τσιγάρο ή Υγεία ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα marios51
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 883
  • Εμφανίσεις 47K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Καπνιζετε ?

  • Καπνιζω και το γουσταρω

    Ψήφοι: 42 22,2%
  • Καπνιζω αλλα θελω να το κοψω

    Ψήφοι: 46 24,3%
  • Το κοψα !

    Ψήφοι: 52 27,5%
  • Το ειχα κοψει αλλα ξανααρχισα ο μαλακας

    Ψήφοι: 15 7,9%
  • Δεν εχω καπνισει ποτε

    Ψήφοι: 34 18,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    189

Επισκέπτης
Εδώ και 3 χρόνια φουμάρω κανένα πούρο (βασικά τα κόβω) έτσι για να περνάει η καύλα. Φυσικά δεν υπήρξα φανατικός καπνιστής, άντε ως παιδί Λυκείου κάπνιζα ένα πακέτο τσιγάρα καθημερινώς. Περιστασιακός ήμουν σε γενικές γραμμές, μόνο στον Στρατό άρχισα το κωλοκάπνισμα κι αν δεν είχαμε αγγαρείες θα το είχα γαμήσει. Απολύομενος άρχισα να το ελαττώνω σταδιακά όπως τον παλιό καλό καιρό.
Ούτε να το σκέφτομαι να καπνίζω συνεχώς και να μου είναι το μυαλό μαστουρωμένο, εμ τα κορίτσια θέλουν χρήμα με επιτυχημένα στοιχήματα κι όχι κουβά!
Εκτός αυτών, παντού βλάπτει το κάπνισμα και δεν αναφέρομαι μόνο στο μαρκούτσι, αλλά αν κιόλας καταπονείσαι με διάφορες σωματικές εργασίες τότε ακόμη χειρότερα.
ΤΖΟΓΟΣ, ΤΙΜΗ & ΑΡΕΙΑ ΨΩΛΗ!
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.275
Κριτικές
3
Like
6.867
Πόντοι
1.486
θα συμφωνησω τυπε...εχω δοκιμασει ηλεκτρονικο ειναι μια μαλακια και μιση δεν βοηθαει καθολου...μετα απο 2 βδομαδες ειχα ξαναγορασει τσιγαρα
Διαφωνω καθετα!Το εχω κόψει 7 χρονια και ειμαι στο ΗΤ...Νιωθω αλλος ανθρωπος..
 

patrick

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2007
Μηνύματα
692
Κριτικές
4
Like
356
Πόντοι
26
Αν τα στατιστικά για την μείωση της κατανάλωσης των καπνικών προϊόντων προέρχονται μόνο από τα ΝΟΜΙΜΑ καπνικά προϊόντα (αυτά δηλαδή που φορολογούνται από το κράτος), τότε είναι φυσικό να φαίνεται στα χαρτιά πολύ μεγάλη μείωση.

Αν υπολογίσουμε όμως και τα λαθραία τσιγάρα, τότε η μείωση δεν είναι πολύ μεγάλη.
 

Μπιρλας

Σπουδαίος
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
10.441
Like
8.556
Πόντοι
2.456
καπνιζα 19 χρονια...περιπου πακετο/μερα ισως και παραπανω αν εβγαινα..τα τελευταια 2 χρονια απο τα 19 το γυρισα στον καπνο..αποφασισα να το κοψω και το ηλεκτρονικο με βοηθησε αφανταστα!!!το εκανα 1 μηνα και μετα το πεταξα...8 χρονια τωρα ουτε που θελω να το μυρισω..μου προκαλει αηδια πια..
νομιζω παιζει ρολο και η παρεα και η γκομενα/γυναικα κατα την περιοδο που αποφασιζεις να το σταματησεις..
αν και σιγουρα τον μεγαλυτερο ρολο τον παιζει το ποσο αποφασισμενος εισαι...εμενα τυποι με ειχε αηδιασει..
περιττο να προσθεσω ποσο τεραστια αλλαγη βλεπεις σε ολα..απο οσφρηση και γευση μεχρι αντοχες στο σεξ και στο γυμναστηριο..
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom