Νέα

Τσιγάρο ή Υγεία ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα marios51
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 883
  • Εμφανίσεις 47K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Καπνιζετε ?

  • Καπνιζω και το γουσταρω

    Ψήφοι: 42 22,2%
  • Καπνιζω αλλα θελω να το κοψω

    Ψήφοι: 46 24,3%
  • Το κοψα !

    Ψήφοι: 52 27,5%
  • Το ειχα κοψει αλλα ξανααρχισα ο μαλακας

    Ψήφοι: 15 7,9%
  • Δεν εχω καπνισει ποτε

    Ψήφοι: 34 18,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    189

Ettore

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2017
Μηνύματα
13.224
Like
46.895
Αν σκεφτόμασταν πριν συνευρεθούμε μαζί τους μερικά  πράγματα, θα μας είχε φάει η μαλακία η στην καλύτερη περίπτωση θα πηδούσαμε μια ζωή την ίδια γυναίκα. Άλλωστε οι πιθανότητες ανάπτυξης αυτού του είδους καρκίνου είναι πολύ μικρές.
Καλύτερα να μην το σκέφτεσαι.  :S :embarrased: :embarrased:
 

ntinosspa14

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2014
Μηνύματα
1.193
Κριτικές
17
Like
655
Πόντοι
326
εδω και ενα τριμηνο κανω το iqos .εδω και 3 μερες εχω δυο μικρα αφθες στο κατω χειλος μεσα .με ενοχλει και εχω πολυ σαλιο οταν τρωω κυριως . καμια συμβουλη κατι? εχω σταματησει απο τοτε το καπνισμα
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.994
Κριτικές
178
Like
39.605
Πόντοι
21.896
τιποτα φιλε ειναι αυτονοσια η αφθα και οτι και να σου προτεινουν ολα ειναι απατες και σου τρων τα λεφτα

καθαρα χερια ,,οχι στο στομα αντικειμενα και το 99% ειναι απο αγχος
συνηθως οσοι βγαζουν αφθες δεν βγαζουν ερπεις και το αντιθετο
 

xymor

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
234
Κριτικές
4
Like
415
Πόντοι
301
Είμαι εξπερ στο θέμα. Άκου τι πρέπει να κάνεις. 1ον απέφυγε ξινά, αλμυρά και σοκολάτα. Αν πέσει λεμόνι πχ στην άφθα σου θα πάει μία εβδομάδα πίσω η ίαση. Το ίδιο με τα άλλα 2 συστατικά. 2ον πήγαινε σε ένα φαρμακείο και πάρε ένα φάρμακο με πινέλο που κάνει κρούστα προστασίας στην άφθα η οποία κρατάει 4-5 ώρες. Ένα από αυτά είναι το URGO αλλά νομίζω αντικαταστάθηκε με ένα άλλο παρόμοιο. Επίσης είναι σημαντικό να αρχίσεις να κάνεις αυτά τα πράγματα αμέσως μόλις εμφανιστεί η άφθα, πριν μεγαλώσει δηλαδή.
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Κάνε και ένα τσεκ απ. Αν συνεχίζουν οι άφθες κάτι άλλο συμβαίνει.
 

podolagnos_1985

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2017
Μηνύματα
11.584
Κριτικές
2
Like
138
Πόντοι
166
τιποτα φιλε ειναι αυτονοσια η αφθα και οτι και να σου προτεινουν ολα ειναι απατες και σου τρων τα λεφτα

καθαρα χερια ,,οχι στο στομα αντικειμενα και το 99% ειναι απο αγχος
συνηθως οσοι βγαζουν αφθες δεν βγαζουν ερπεις και το αντιθετο

αυτός είναι άντρας!!! ο πιο σωστός.  :hi:

εγώ θα πρότεινα στοματολόγο φίλε... είχα πάει πέρυσι σε έναν πίσω από το caravel, καλύτερα μία επίσκεψη σε γιατρό να είσαι ήρεμος.
 

ntinosspa14

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2014
Μηνύματα
1.193
Κριτικές
17
Like
655
Πόντοι
326
Κάνε και ένα τσεκ απ. Αν συνεχίζουν οι άφθες κάτι άλλο συμβαίνει.
κοντα στις δυο φορες τον χρονο βγαζω .μικρες ειναι .απλα με ενοχλει οταν τρωω πινω και μαζευει εκει πολυ σαλιο
 

bixterious

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Ιουν 2013
Μηνύματα
3.351
Κριτικές
42
Like
7.371
Πόντοι
4.446
οι άφθες δεν έχουν να κάνουν με το τσιγάρο..
 

bixterious

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Ιουν 2013
Μηνύματα
3.351
Κριτικές
42
Like
7.371
Πόντοι
4.446
στοματόλογος νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή νομίζω.
 

singer

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
2.686
Κριτικές
5
Like
7.509
Πόντοι
1.056
Είμαι εξπερ στο θέμα. Άκου τι πρέπει να κάνεις. 1ον απέφυγε ξινά, αλμυρά και σοκολάτα. Αν πέσει λεμόνι πχ στην άφθα σου θα πάει μία εβδομάδα πίσω η ίαση. Το ίδιο με τα άλλα 2 συστατικά. 2ον πήγαινε σε ένα φαρμακείο και πάρε ένα φάρμακο με πινέλο που κάνει κρούστα προστασίας στην άφθα η οποία κρατάει 4-5 ώρες. Ένα από αυτά είναι το URGO αλλά νομίζω αντικαταστάθηκε με ένα άλλο παρόμοιο. Επίσης είναι σημαντικό να αρχίσεις να κάνεις αυτά τα πράγματα αμέσως μόλις εμφανιστεί η άφθα, πριν μεγαλώσει δηλαδή.
Αυτές τις οδηγίες μου είχε δώσει ο γιατρός συν τα καυτερά όταν το έπαθα πρώτη φορά μετά από παρακολούθηση βρήκα την αιτία στη δραστική ουσία ενός φαρμάκου και από τότε δεν ξανάπαθα κάτι.
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.566
Like
2.880
Πόντοι
506
2007
Smoking.jpg


2017
Μείωση, ρεκόρ, των καπνιστών τα τελευταία πέντε χρόνια, παρουσιάζει νέα πανελλαδική έρευνα σχετικά με το κάπνισμα στην Ελλάδα.
Ο αριθμός των καπνιστών στην Ελλάδα έχει μειωθεί τα τελευταία πέντε χρόνια, ωστόσο, η μη εφαρμογή απαγόρευσης του καπνίσματος σε κλειστούς δημόσιους χώρους έχει ενοχλήσει το κοινό, το οποίο αποκαλεί την κατάσταση "πολιτισμική υποβάθμιση". Tο 76,1% των Ελλήνων είναι θυμωμένο από το γεγονός ότι η χώρα είναι μία από τις λίγες χώρες της ΕΕ που επιτρέπουν το κάπνισμα σε κλειστούς χώρους, εκθέτοντας τους πολίτες της σε παθητικό κάπνισμα. Tο 69,8% των Ελλήνων θέλουν να συμμετάσχουν σε δράσεις κατά του καπνίσματος.



Προστασία των πολιτών της ΕΕ από το παθητικό κάπνισμα

European Commission: The Fight Against Tobacco in the EU

European Commission: Έκθεση για την εφαρμογή της σύστασης από τα κράτη μέλη

Η ΕΕ προτρέπει την Ελλάδα να εφαρμόσει την απαγόρευση καπνίσματος σε δημόσιους χώρους

Harvard School of Public Health: The Greek Tobacco Epidemic
 

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
345
Πόντοι
1.520
Ακαπνος και εγώ εδώ και 2.5 χρόνια. Απορώ που τα βρισκουν αυτά τα νούμερα. Πας για καφέ ή ποτό και όλοι καπνίζουν τπυλαχιστον 70%.  Και οι βρωμιαριδες δε σέβονται κλειατο χώρο με τίποτα. Αμήν και πότε θα αρχιαουν να πέφτουν προστιμα
 

monimaprostuxos

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2017
Μηνύματα
215
Like
22
Πόντοι
1
Ακαπνος και εγώ εδώ και 2.5 χρόνια. Απορώ που τα βρισκουν αυτά τα νούμερα. Πας για καφέ ή ποτό και όλοι καπνίζουν τπυλαχιστον 70%.  Και οι βρωμιαριδες δε σέβονται κλειατο χώρο με τίποτα. Αμήν και πότε θα αρχιαουν να πέφτουν προστιμα
τυπε εχεις απολυτο δικιο...εγω ειμαι καπνιστης παρολα αυτα ειναι φορες που μπαινω σε κλειστο μαγαζι και πραγματικα μετα απο λιγο με τσουζουν τα ματια απο την καπνα να μη μιλησω για τα ρουχα το πρωι που μυριζουν χειροτερα και απο γεματο τασακι...και σκεφτομαι οτι αν ενοχλει εμενα ποσο θα ενοχλει αυτους που δεν καπνιζουν...δυστυχως ομως στη κωλοχωρα που ζουμε μεσα σε ολους τους αλλους ετσι και ο αντικαπνιστικος νομος πηγε περιπατο....
 

singer

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
2.686
Κριτικές
5
Like
7.509
Πόντοι
1.056
Το έχω κόψει πριν εφτά χρόνια λόγω ανωτέρας βίας αλλά ήδη είχα πάθει χοντρή ζημιά. :headbang:
 

monimaprostuxos

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2017
Μηνύματα
215
Like
22
Πόντοι
1
Το έχω κόψει πριν εφτά χρόνια λόγω ανωτέρας βίας αλλά ήδη είχα πάθει χοντρή ζημιά. :headbang:
τυπε εγω ειμαι σχετικα μικρος ακομα αλλα η μαλακια ειναι οτι εχουμε αγνοια κινδυνου...μονο αν την παθουμε ερχομαστε στα συγκαλα μας
 

singer

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
2.686
Κριτικές
5
Like
7.509
Πόντοι
1.056
τυπε εγω ειμαι σχετικα μικρος ακομα αλλα η μαλακια ειναι οτι εχουμε αγνοια κινδυνου...μονο αν την παθουμε ερχομαστε στα συγκαλα μας
Αυτό ξαναπέστο φίλε και γω κορόιδευα αυτούς που προσέχανε μέχρι που την πάτησα. :idiot:
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
εγω το εκοψα απο τον ιουνιο του 16 και εχω υποτροπιασει δυο με τρεις φορες που αγορασα καπνο η πακετο
τελευταια φορα πηρα πακετο τον οκτωβριο φετος και απο τοτε εχω να καπνισω
προς το παρον δεν νομιζω να το ξαναρχισω αλλα υπαρχουν στιγμες που το σκεφτομαι κυριως αμα δω καμια ταινια στο σινεμα και καπνιζουν οι ηθοποιοι η κανα νουαρ τοτε θελω να κανω και εγω ετσι για τη μαγκια που λεμε,μετα ομως μου περναει
εξω στα μπαρ η μπουζουκια το συνηθισα και δε με ενοχλει,τρωω ομως φυστικια και μαλακιες
το ηλεκτρονικο σαφως δεν το αρχισα ειναι καραγκιοζιλικια για να πουλαμε παπαριες να βγαλουν φραγκα

στο μελλον προβλεπω οι καπνοβιομηχανιες θα εχουν χοντρο προβλημα παντως

 

monimaprostuxos

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2017
Μηνύματα
215
Like
22
Πόντοι
1
εγω το εκοψα απο τον ιουνιο του 16 και εχω υποτροπιασει δυο με τρεις φορες που αγορασα καπνο η πακετο
τελευταια φορα πηρα πακετο τον οκτωβριο φετος και απο τοτε εχω να καπνισω
προς το παρον δεν νομιζω να το ξαναρχισω αλλα υπαρχουν στιγμες που το σκεφτομαι κυριως αμα δω καμια ταινια στο σινεμα και καπνιζουν οι ηθοποιοι η κανα νουαρ τοτε θελω να κανω και εγω ετσι για τη μαγκια που λεμε,μετα ομως μου περναει
εξω στα μπαρ η μπουζουκια το συνηθισα και δε με ενοχλει,τρωω ομως φυστικια και μαλακιες
το ηλεκτρονικο σαφως δεν το αρχισα ειναι καραγκιοζιλικια για να πουλαμε παπαριες να βγαλουν φραγκα

στο μελλον προβλεπω οι καπνοβιομηχανιες θα εχουν χοντρο προβλημα παντως
θα συμφωνησω τυπε...εχω δοκιμασει ηλεκτρονικο ειναι μια μαλακια και μιση δεν βοηθαει καθολου...μετα απο 2 βδομαδες ειχα ξαναγορασει τσιγαρα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom