Νέα

Τσιγάρο ή Υγεία ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα marios51
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 883
  • Εμφανίσεις 47K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Καπνιζετε ?

  • Καπνιζω και το γουσταρω

    Ψήφοι: 42 22,2%
  • Καπνιζω αλλα θελω να το κοψω

    Ψήφοι: 46 24,3%
  • Το κοψα !

    Ψήφοι: 52 27,5%
  • Το ειχα κοψει αλλα ξανααρχισα ο μαλακας

    Ψήφοι: 15 7,9%
  • Δεν εχω καπνισει ποτε

    Ψήφοι: 34 18,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    189

Επισκέπτης
Ωραιος!!!
Εγω τραβαω ζορι, αλλα θα το παλεψω. Βασικα εκοψα και το αλκοολ για να μην παρασυρθω κι αναψω τσιγαρο κι εχω προβλημα με τον υπνο. Κατ΄αλλα μια χαρα αισθανομαι. Πιστευω οσο περναει ο καιρος να ειμαι ακομα καλυτερα.
Να κανεις καλη διατροφη,τακτα γευματα για να μην σου πεφτει το ζαχαρο και νομιζεις οτι εχεις ελλειψη νικοτινης ;)
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.341
Κριτικές
1
Like
819
Πόντοι
96
:)Για μενα πιο δυσκολο ειναι να κοψεις το ποτο :grin: παρα το τσιγαρο :sunglasses:..

 Έχοντας κόψει και τα 2 πιο ευκολο ειναι να κόψεις το ποτό . Ασε που αδυνατιζεις , ενω οταν κοψεις το τσιγαρο αρχιζεις το χλαπάκιασμα .

 Μαγκια ειναι να κοψεις τσιγαρο-ποτό ταυτόχρονα γιατι οταν κοβεις το τσιγάρο αντεχεις το ποτό και πίνεις το 2πλάσιο .

 Το τσιγάρο μου λείπει καποιες στιγμες και στα χρονια που το εχω κόψει εχω πέσει εξω απο το βαγόνι (ψιλοκυλυσει) καποιες φορές αλλα εχω επιπλευσει .

Ο καπνος των άλλων μου χαλά το στομαχι και οι καπνιστες μου μυρίζουν. Οσες φορες εχω ξανακαπνισει η γευση και η αισθηση μου θυμιζουν το τραγουδι 9_3G2VvzYSI]η[/MEDIA] ζωη μου όλη- Καζαντζιδης και μου βρωμαω ο ιδιος , αλλα αργοτερα θέλω να ξανακαπνισω και πεφτω λίγο σε μελαγχολία μεχρι να το ξεπεράσω .

 καμία σχεση η απόδοση στο  :knockinb: :knockinb: πριν και μετά το τσιγαρο . Αυτο και το οικονομικο οι 2 βασικοι λόγοι να κοψεις το φουμαρισμα . 3Χ30=90€,  :fuck2: με το 90ντάρι .

 ΥΓ Μονο μεινεκτημα οτι οταν θες να αποφυγεις μια κατασταση δεν εχεις την δικαιολογια "παω εξω να καπνισω"

  ΥΓ2 Πολυ περπάτημα θελει η διακόπη του τσιγαρου και γενικά γυμναστική.

 

Επισκέπτης
Να κανεις καλη διατροφη,τακτα γευματα για να μην σου πεφτει το ζαχαρο και νομιζεις οτι εχεις ελλειψη νικοτινης ;)

Μεχρι τωρα, αν και ειναι νωρις ακομα, δεν εχω νοιωσει καποια στερηση. Με τον υπνο εχω θεμα. Μου προτεινε ενα φιλος αυτο


να κανει αραγε "δουλεια" ?
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.341
Κριτικές
1
Like
819
Πόντοι
96
Με τον υπνο εχω θεμα.

Δεν μπορεις να κοιμηθεις  :huh:. Το τσιγαρο ειναι διεγερτικό οποτε οταν το κόβεις σε πιανει υπνηλία συνηθως .

  Ο καλος υπνος δεν θελει ουτε ποτά ουτε τσιγάρα .

Μπορει απλα να χορταινεις ύπνο  οποτε το βραδυ να εισαι λιγότερο κουρασμένος.

 
 

J_K

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαρ 2013
Μηνύματα
5.099
Κριτικές
41
Like
12
Πόντοι
76
εγώ δεν έχω βάλει πότε τσιγάρο στο στόμα μου όσο περίεργο και να σας φαίνεται. 
 

mihalis13

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2006
Μηνύματα
165
Like
2
Πόντοι
1
Το έχω κόψει εδώ και 15 μήνες(4η απόπειρα οι άλλες τρεις απο 5-6 μήνες η καθεμιά)δεν μου λείπει καθόλου και πλέον με ενοχλεί πολυ και η μυρωδιά του.Στο θέμα σεξ και γενικα φυσική κατάσταση μιλάμε για τρελές διάφορες.
 

mpouzoklidos

Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.703
Κριτικές
83
Like
23
Πόντοι
96
την υγεία μας να έχουμε να καπνίζουμε
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
κατι πουρακια καπνιζε ενας διπλα μου χτες και μυριζε ολο το μαγαζι,του λεω ευγενικα κυριε  μπορειτε να το σβησετε γιατι μυριζει κι εχω προβλημα, μου λεει αγενεστατα ο,τι θελω θα κανω...

παω σε εναν τυπο που φαινοταν του μαγαζιου μου λεει επιτρεπουμε εδω καπνισμα...

και λεω τωρα τι κανεις σε αυτη την περιπτωση?


  Απλά φεύγεις φίλε μου στέλνοντας τον λογαριασμό στον κύριο με το πούρο.

Αν σου πουν τίποτα, γυριζεις και τους λες πως εγώ δεν μπορώ να φάω δίπλα σε τετοιον καπνό, οπότε δεν πληρώνω κιόλας.


Όσοι δεν καπνίζετε κι έχετε πρόβλημα, να το ρωτάτε αυτό στον αρχισερβιτόρο από πριν.

Αν σας πουν "εδω επιτρέπουμε το κάπνισμα" σηκωθείτε και φύγετε.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Απο το παράθυρο της τουαλέτας ομως :2funny: :2funny:

καλά τραγούδα εσύ παπαράκο...

αμα έχεις ζητήσει από το κατάστημα να επιβάλλει να σβήσουν τα τσιγάρα (εφόσον είναι μέσα στο κατάστημα και όχι σε μη στεγασμένο εξωτερικό χώρο) θα σου κλάσουν τα αρχίδια αμα φύγεις...
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
καλά τραγούδα εσύ παπαράκο...

αμα έχεις ζητήσει από το κατάστημα να επιβάλλει να σβήσουν τα τσιγάρα (εφόσον είναι μέσα στο κατάστημα και όχι σε μη στεγασμένο εξωτερικό χώρο) θα σου κλάσουν τα αρχίδια αμα φύγεις...


  Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις ... εγώ τουλάχιστον ρωτάω πονηρά " Επιτρέπεται να καπνίσουμε εδω;" σαν να υποννοώ στον σερβιτόρο πως θέλω να καπνίσω...

Αν μου μου πει "ναι" η επόμενη κίνηση είναι να φύγω.


Είμαι φανατικός αντικαπνιστής. Ο καπνός με ενοχλεί αφάνταστα, ειδικά όταν βρίσκομαι σε κλειστό χώρο.


  Όποιος θέλει να καπνίσει να βγει έξω να το απολαύσει. Και αυτός να κάνει το τσιγαράκι του και εμένα να μη με ενοχλεί.


 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376
δεν εχω καπνισει ποτε
 

Επισκέπτης
  Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις ... εγώ τουλάχιστον ρωτάω πονηρά " Επιτρέπεται να καπνίσουμε εδω;" σαν να υποννοώ στον σερβιτόρο πως θέλω να καπνίσω...

Αν μου μου πει "ναι" η επόμενη κίνηση είναι να φύγω.


Είμαι φανατικός αντικαπνιστής. Ο καπνός με ενοχλεί αφάνταστα, ειδικά όταν βρίσκομαι σε κλειστό χώρο.


  Όποιος θέλει να καπνίσει να βγει έξω να το απολαύσει. Και αυτός να κάνει το τσιγαράκι του και εμένα να μη με ενοχλεί.
αν και φανατικος καπνιστης σε νιωθω!!!
δεν ειναι δυνατον ο ενας να κανει το κεφι του και ο αλλος να υποφερει.
Η μαλακια ειναι που δεν βγαζουν αδειες για smoking restaurants, bars κλπ να εχει ο καθενας το χωρο του και να κανει τις επιλογες του
 

n.aleftantos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.968
Κριτικές
2
Like
317
Πόντοι
36
αν και φανατικος καπνιστης σε νιωθω!!!
δεν ειναι δυνατον ο ενας να κανει το κεφι του και ο αλλος να υποφερει.
Η μαλακια ειναι που δεν βγαζουν αδειες για smoking restaurants, bars κλπ να εχει ο καθενας το χωρο του και να κανει τις επιλογες του
στην ελλαδα ρε γιατρε τα αντισμοκινγκ θα εκλειναν σε ενα μηνα ολα :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom