Νέα

Τσιγάρο ή Υγεία ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα marios51
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 883
  • Εμφανίσεις 47K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Καπνιζετε ?

  • Καπνιζω και το γουσταρω

    Ψήφοι: 42 22,2%
  • Καπνιζω αλλα θελω να το κοψω

    Ψήφοι: 46 24,3%
  • Το κοψα !

    Ψήφοι: 52 27,5%
  • Το ειχα κοψει αλλα ξανααρχισα ο μαλακας

    Ψήφοι: 15 7,9%
  • Δεν εχω καπνισει ποτε

    Ψήφοι: 34 18,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    189

Επισκέπτης
Με 3,8 το πακετο δεν συμφερει να καπνιζεις σημερα. Εγω απο 2 πακετα ημερησιως το κατεβασα στα 12 με 15 τσιγαρα τη μερα.
Κανω και 3 - 4 μπαφους τη μερα και ειμαι ΟΚ.
 

FanisChristo

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2010
Μηνύματα
691
Like
6
Πόντοι
6
Με 3,8 το πακετο δεν συμφερει να καπνιζεις σημερα. Εγω απο 2 πακετα ημερησιως το κατεβασα στα 12 με 15 τσιγαρα τη μερα.
Κανω και 3 - 4 μπαφους τη μερα και ειμαι ΟΚ.

Και που να σουν Αγγλία που κάνει το πακέτο των 10 τσιγάρων 4,5 ευρώ και το πακέτο των 20 τσιγάρων κάπου 7 ευρώ.Ξέρεις πως το κόβεις εδώ;;Αφού βλέπω νεαρούς που κάνουν κάνα τσιγάρο και το σβήνουν λες και είναι πούρο και το ξανανάβουν όταν θέλουν να πάρουν ρουφηξιά.Μάγκες με αυτά τα 40 ευρώ που χαλάτε στο κάπνισμα ψωνίζετε ψωμί και γάλα για 1 μήνα ή παίρνετε 3 φορές κρέας και πόσα άλλα κάνετε.Όσοι το γουστάρετε μην το κόβετε απλά προσπαθήστε να το περιορίσετε.Εκεί που κάνατε 1 πακέτο κάντε για αρχή 10 και σιγά σιγά κάντε τα 10 5.
 

kauliarogatos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
799
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
606
Τα τσιρότα nicorette κάνουν δουλειά, αλλά πρέπει να το έχεις πάρει απόφαση ο ίδιος, εγώ κάνω πια 3-4 στριφτά την ημέρα και δεν παλεύω με τίποτα την καπνούρα και την τσιγαρίλα,επίσης μου έφυγε επιτέλους ο γαμοβήχας
 

Επισκέπτης
Και που να σουν Αγγλία που κάνει το πακέτο των 10 τσιγάρων 4,5 ευρώ και το πακέτο των 20 τσιγάρων κάπου 7 ευρώ.Ξέρεις πως το κόβεις εδώ;;Αφού βλέπω νεαρούς που κάνουν κάνα τσιγάρο και το σβήνουν λες και είναι πούρο και το ξανανάβουν όταν θέλουν να πάρουν ρουφηξιά.Μάγκες με αυτά τα 40 ευρώ που χαλάτε στο κάπνισμα ψωνίζετε ψωμί και γάλα για 1 μήνα ή παίρνετε 3 φορές κρέας και πόσα άλλα κάνετε.Όσοι το γουστάρετε μην το κόβετε απλά προσπαθήστε να το περιορίσετε.Εκεί που κάνατε 1 πακέτο κάντε για αρχή 10 και σιγά σιγά κάντε τα 10 5.

Δεν υπάρχουν πλέον 17άρια πακέτα στη Αγγλία??
 

nixermanie

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2009
Μηνύματα
245
Like
0
Πόντοι
1
Οσους γνωριζω που το εκοψαν ηταν ολοι ξερα και αμεσα. Δε χωραει θα κανω ενα τσιγαρο την ημερα λιγοτερο κτλ. Μπαμ και κατω λοιπον ο πιο αποδοτικος τροπος! Θελει υπομονη αρκετη γιατι τις πρωτες μερες υπαρχει λιγο το στερητικο και μετα οπου παντου υπαρχει ο πειρασμος (οταν καπνιζει ενας απο την παρεα κτλ)να ειμαστε λιγο προσεκτικοι.
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
"Καπνίζω όπως πατάς τη σκανδάλη
ελπίζοντας πως αν όχι σ' αυτό
τότε στο επόμενο τσιγάρο
θα σημαδέψω μια ολόκληρη λύπη
βαθιά στον πνεύμονα
και δεν θα αστοχήσω"


Θεώνη Κοτίνη
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
έχει γεμίσει ο τόπος ποιητές


αστα να πανε φιλε...
ειναι που μαλλον η συγκεκριμενη προφανως θα ηταν πολυ ασχημη για να γινει πουτανα, οι οποιες πουτανες ως γνωστον επιτελουν λειτουργημα ενω οι ποιητριες οχι.
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.723
Like
55
Πόντοι
16
αστα να πανε φιλε...
ειναι που μαλλον η συγκεκριμενη προφανως θα ηταν πολυ ασχημη για να γινει πουτανα, οι οποιες πουτανες ως γνωστον επιτελουν λειτουργημα ενω οι ποιητριες οχι.

το ότι ο καθένας πάει κι εκδίδει ό,τι μαλακία γράφει δε σημαίνει ότι επιτελεί λειτούργημα.
άλλωστε, ο ρόλος του ποιητή -που δεν πρέπει να του αποδίδουμε ρόλο-δεν είναι να επιτελεί κανένα λειτούργημα.
για τις πουτάνες δεν ξέρω,για να τις ανακατεύεις στην κουβέντα κάτι θα ξέρεις παραπάνω.
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
το ότι ο καθένας πάει κι εκδίδει ό,τι μαλακία γράφει δε σημαίνει ότι επιτελεί λειτούργημα.

και ως γνωστον δεν χρειαζεται να διαβασουμε εναν ποιητη για να αποφανθουμε οτι γραφει μαλακιες..

ακομα περισσοτερο αν εχει βραβευθει γι αυτες.

ειναι οι γνωστες "κλικες" άλλωστε...
 

*christi*

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.776
Like
0
Πόντοι
16
οχι τυπε δεν ειναι το ιδιο.... εδω ειναι για αυτους που θελουν να σταμτησουν το τσιγαρο  :rockon: :rockon:


1.Ηλεκτροβελονισμος .

Το εκανε ενας φιλος και εχει να βαλει τσιγαρο στο στομα του 8 χρονια τωρα.
Εμενα παντως μου ακουγετε ανατριχιαστικο . Μπρρρρ .



2.Χαπι Champix η' Ζyban.

Η θεραπεια με αυτα κραταει συνηθως 12 εβδομαδες .
Επισης με αυτο τον τροπο το εχουν σταματησει πολυς κοσμος απο το περιβαλλον μου .



3.Θεληση .

Πολυ απλα το παιρνεις αποφαση και το κοβεις μαχαιρι .




Κατι εχω ακουσει για Ωτοθεραπεια ,αλλα δεν ξερω κατι επι του θεματος ,ουτε καποιο ατομο
που το εκανε για να ξερω να σας πω τι παιζει .


Στα 2 πρωτα βασικη προυποθεση ειναι οι ιατρικες εξετασεις !!!!!

 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
1.Ηλεκτροβελονισμος .

Το εκανε ενας φιλος και εχει να βαλει τσιγαρο στο στομα του 8 χρονια τωρα.
Εμενα παντως μου ακουγετε ανατριχιαστικο . Μπρρρρ .



2.Χαπι Champix η' Ζyban.

Η θεραπεια με αυτα κραταει συνηθως 12 εβδομαδες .
Επισης με αυτο τον τροπο το εχουν σταματησει πολυς κοσμος απο το περιβαλλον μου .



3.Θεληση .

Πολυ απλα το παιρνεις αποφαση και το κοβεις μαχαιρι .




Κατι εχω ακουσει για Ωτοθεραπεια ,αλλα δεν ξερω κατι επι του θεματος ,ουτε καποιο ατομο
που το εκανε για να ξερω να σας πω τι παιζει .


Στα 2 πρωτα βασικη προυποθεση ειναι οι ιατρικες εξετασεις !!!!!
υπαρχει και 4ο τροπος
ΔΝΤ :2funny: :2funny:
 

bianco_verdi

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.723
Like
55
Πόντοι
16
και ως γνωστον δεν χρειαζεται να διαβασουμε εναν ποιητη για να αποφανθουμε οτι γραφει μαλακιες..

ακομα περισσοτερο αν εχει βραβευθει γι αυτες.

ειναι οι γνωστες "κλικες" άλλωστε...
όχι,σ'αυτό δε συμφωνώ.διαβάζουμε,λέμε τη γνώμη μας και φυσικά ο "ποιητής" μπορεί να μας γράψει στα @@ του και να συνεχίσει να κάνει αυτό που γουστάρει.όμως κι ο αναγνώστης θα μπορεί να λέει τη γνώμη του.σε άλλον μπορεί να αρέσει σε άλλον όχι
όχι όμως επειδή βραβεύτηκε κάτι πάει να πει πως πρέπει να μας αρέσει και να το σεβόμαστε επειδή βραβεύτηκε.
δε μου λένε τίποτα ούτε τα βραβεία,ούτε τα νόμπελ ούτε η τιμή και η δόξα
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
140
Πόντοι
7.985
1.Ηλεκτροβελονισμος .

Το εκανε ενας φιλος και εχει να βαλει τσιγαρο στο στομα του 8 χρονια τωρα.
Εμενα παντως μου ακουγετε ανατριχιαστικο . Μπρρρρ .



2.Χαπι Champix η' Ζyban.

Η θεραπεια με αυτα κραταει συνηθως 12 εβδομαδες .
Επισης με αυτο τον τροπο το εχουν σταματησει πολυς κοσμος απο το περιβαλλον μου .



3.Θεληση .

Πολυ απλα το παιρνεις αποφαση και το κοβεις μαχαιρι .




Κατι εχω ακουσει για Ωτοθεραπεια ,αλλα δεν ξερω κατι επι του θεματος ,ουτε καποιο ατομο
που το εκανε για να ξερω να σας πω τι παιζει .


Στα 2 πρωτα βασικη προυποθεση ειναι οι ιατρικες εξετασεις !!!!!

4. Δεν το αρχιζεις καν!

Για μενα ειναι ο πιο ευκολος τροπος για να το κοψεις μαχαιρι κιολας!  :sunglasses:
 

pdorison

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.326
Like
0
Πόντοι
16
για μενα ο πιο ευκολος τροπος να κοψεις το τσιγαρο ειναι να αρχισεις να πινεις στρειτ μπαφους. στρειτ ομως οχι με καπνο μεσα
 

*christi*

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.776
Like
0
Πόντοι
16
4. Δεν το αρχιζεις καν!

Για μενα ειναι ο πιο ευκολος τροπος για να το κοψεις μαχαιρι κιολας!  :sunglasses:


Κρυβε λογια Σπιντακο  :rolleyes:

Εγω μετα απο χρονια που το ειχα σταματησει το ρημαδι ,εχω πεσει παλι στο
ντουμανι του καπνου τα τελευταια 2 .... φτου !
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
όχι,σ'αυτό δε συμφωνώ.διαβάζουμε,λέμε τη γνώμη μας και φυσικά ο "ποιητής" μπορεί να μας γράψει στα @@ του και να συνεχίσει να κάνει αυτό που γουστάρει.όμως κι ο αναγνώστης θα μπορεί να λέει τη γνώμη του.σε άλλον μπορεί να αρέσει σε άλλον όχι
όχι όπως επειδή βραβεύτηκε κάτι πάει να πει πως πρέπει να μας αρέσει και να το σεβόμαστε επειδή βραβεύτηκε.
δε μου λένε τίποτα ούτε τα βραβεία,ούτε τα νόμπελ ούτε η τιμή και η δόξα

ετσι σε θελω παιχταρα μου!
να τους εχεις διαβασει τους νομπελιστες και τους τιμημενους αλλα να βρισκεις διαμαντακια στα αζητητα

εγω ομως δεν το παρεθεσα για να κανω την ξυπνια, αλλα ειναι ακριβως η σχεση μου με το τσιγαρο.

θα πεις κατι επι του θεματος?
ή εχεις να παραθεσεις κανα καλυτερο ποιημα σχετικο με το θεμα του θρεντ?






 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom