Νέα

Τρίτο πρόσωπο συμβουλή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arist_plat1
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 601
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
458
Πόντοι
36
κοίτα επειδή έχουμε συζητήσει με την Α δεν έχουμε την οικονομική δυνατότητα για παιδιά
Επίσης η Α έχει άλα 2 αδέρφια παντρεμένα που ζούνε στην αθήνα.Ο πατέρας της γεννήθηκε επαρχία αλλά μεγάλωσε στην αθήνα και εργάστηκε στην Αθήνα. Τώρα που είναι συνταξιούχος και υπερίληκας τι να κάνει στην αθήνα?
όσο αφορά την ομορφιά είναι υποκειμενική άλλα αρέσουν σε σένα άλλο στον άλλο
σίγουρα δεν κάνουμε καλλιστεία εδώ δεν έχει νόημα να μιλάμε για βαθμούς εμφάνισης
αλλά περισσότερο επικοινωνώ με τη Β
πιθανόν να έχεις δίκιο για το καινούργιο αυτό μου λένε οι φίλοι μου

επίσης εμφανίσιμος κατά τα κοινά πρότυπα ομορφιάς δεν είμαι. Ουτε γυμνασμένος ούτε τα τρελά χαρακτηριστικά.Πολλές μου λένε οτι έχω στύλ (μούσι ντύσιμο συμπεριφορά)
επικοινωνιακός ναι και αρκετά κοινωνικός σε μεγάλες παρέες χώρους

επίσης πρέπει να είμαστε ειλικρινείς με τους ανθρώπους?
Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα προσπαθήσω να μείνω και με τις 2 για λίγο καιρό μέχρι να αποφασίσω
Μείνε και με τις 2 όσο πιο πολύ μπορείς. Θα τις νοσταλγείς αυτές τις μέρες όταν είσαι χρόνια παντρεμένος. Ζήσε τη ζωή σου και μη σε νοιάζει. Και το σημαντικότερο, μην πιέζεσαι. Όλα θα γίνουν με τη σειρά τους.
 
OP
OP
A

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Μείνε και με τις 2 όσο πιο πολύ μπορείς. Θα τις νοσταλγείς αυτές τις μέρες όταν είσαι χρόνια παντρεμένος. Ζήσε τη ζωή σου και μη σε νοιάζει. Και το σημαντικότερο, μην πιέζεσαι. Όλα θα γίνουν με τη σειρά τους.

συμφωνώ ρε συ αλλά να ξέρεις ότι κάποτε οι δικαιολογίες τελειώνουν
δεν νομίζω να είμαι αλάθητος σε όλα
μη ξεχνάς ότι περνάω χρόνο και με τις 2
 

Επισκέπτης
Και η κοινοκτημοσυνη Νικολακη?Θα στην γαμανε και τα αλλα συντροφια? :boobies:
αν θέλει η οποιαδήποτε να κάνει σεξ με άλλους εγώ πως μπορώ να το εμποδίσω?

Cuckold μας προεκυψε ο νικολακης  :lheel: , βρε βρε
Τροτσκισμος , θεωριες και μ@λ@κ13ς , εδω εισαι www.urbandictionary.com/define.php?term=cuckold]http://www.urbandictionary.com/define.php?term=cuckold[/url]
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
δεν γράφει ο νικ, δεν θα πήγε στην δουλειά


Παρατήρησες πεζοπόρε, ότι δεν μας απάντησε εμάς τους δύο;

Τς τς τς...



Αχαριστία. Γουστάρει να πλακώσουν οσονούπω οι μπαχαλάκηδες τύπε. :S





Εδώ το γάμησες και ψόφησε:

με την Α δεν έχουμε την οικονομική δυνατότητα για παιδιά


ας μας έλεγες εξ'αρχής ότι γράφεις για τα γκομενικά σου, σαν τον Βίλατζ... Και όχι για κάτι σοβαρό.

Κοσμοπόλιταν το έκανες εδώ, αφού νωρίτερα νόμισες ότι αρθρογραφούσες στην Правда.
 

sampouan

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2014
Μηνύματα
13
Κριτικές
6
Like
48
Πόντοι
0
αν θέλει η οποιαδήποτε να κάνει σεξ με άλλους εγώ πως μπορώ να το εμποδίσω?

Αυτό δε το εμποδίζεις.
Γενικά κάνε αυτό που αισθάνεσαι το πρέπει δεν είναι πάντα καλό.

Δες τι πραγματικά θες.
Σύγκρινε επικοινωνία, κατανόηση, και να θυμάσαι ότι οι άνθρωποι δεν αλλάζουν απλά καταπιέζουν της σύνηθες τους και αυτό δε βγαίνει σε καλό για κανένα.
Αν είσαι πολυγαμικός μη σκεφτείς τη μονογαμία καθώς θα αισθάνεσαι εγκλωβισμένος και περιορισμένος και δε θα περάσεις καλά.

Για το θέμα της συγκατοίκησης αν δε θες ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ και ο λόγος γιατί απλά δε το θες δε χρειάζεται κάποιος άλλος λόγος η δικαιολογία.

 
OP
OP
A

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Αυτό δε το εμποδίζεις.
Γενικά κάνε αυτό που αισθάνεσαι το πρέπει δεν είναι πάντα καλό.

Δες τι πραγματικά θες.
Σύγκρινε επικοινωνία, κατανόηση, και να θυμάσαι ότι οι άνθρωποι δεν αλλάζουν απλά καταπιέζουν της σύνηθες τους και αυτό δε βγαίνει σε καλό για κανένα.
Αν είσαι πολυγαμικός μη σκεφτείς τη μονογαμία καθώς θα αισθάνεσαι εγκλωβισμένος και περιορισμένος και δε θα περάσεις καλά.

Για το θέμα της συγκατοίκησης αν δε θες ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ και ο λόγος γιατί απλά δε το θες δε χρειάζεται κάποιος άλλος λόγος η δικαιολογία.

το χειρότερο είναι οι έξωθεν παράγοντες
άμεσα δεν θέλω να συζήσω και γενικά προσπαθώ να αποφεύγω τον πατέρα της
και αρχίζει ο πατέρας της γέρος άνθρωπος είμαι να σε αποκαταστήσω με ένα καλό παιδί να βρώ την ησυχία μου να μαγειρέψουμε για το νίκο να έρθει να φάει από τη μια
από την άλλη η Α αρχίζει μόνη σε 100 τετραγωνικά τι να κάνω? νοιώθω μοναξιές? και εσύ φταις που δεν θέλεις να περνάμε χρόνο μαζί
το θετικό είναι ότι ξεκίνησε να εργάζεται η Α οπότε δεν περνάει όλη μέρα σπίτι

σκέψου και το άλλο σιχαίνεσαι το κοτόπουλο είσαι πεινασμένος και όλοι δίπλα σου έχουν μαγειρέψει κοτόπουλο και να αρχίζουν τα έλα είσαι υπερβολικός νοστιμότατο το κοτόπουλο έλα φάε λίγο
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
Για το θέμα της συγκατοίκησης αν δε θες ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ και ο λόγος γιατί απλά δε το θες δε χρειάζεται κάποιος άλλος λόγος η δικαιολογία.


Ήδη συγκατοικεί τύπε...

Αφού το δικό του σαν τρύπα είναι, και το κρεβάτι θα είναι σανίδες, χωρίς στρώμα της προκοπής... :S



Κομμουνιστής του γλυκού νερού, δλδς.
 
OP
OP
A

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Ήδη συγκατοικεί τύπε...

Αφού το δικό του σαν τρύπα είναι, και το κρεβάτι θα είναι σανίδες, χωρίς στρώμα της προκοπής... :S



Κομμουνιστής του γλυκού νερού, δλδς.

δεν συζούμε το συζητάμε
και το κρεββάτι μου μια χαρά είναι του 2011 μάλιστα (στρώμα κρεββάτι)
 

sampouan

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2014
Μηνύματα
13
Κριτικές
6
Like
48
Πόντοι
0
Καλύτερα σε σκηνή στα κατσάβραχα και ελεύθερος παρά σε παλάτι και δεμένος.
Όντος οι έξωθεν παράγοντες είναι πολύ δύσκολη υπόθεση καθώς δε σταματάνε να ζητάνε.
τρέναρετο γιατί στη δουλειά μπορεί κάποιος να σε απαλλάξει.
Αν και καταλαβαίνω ότι πέφτει πολύ πίεση και δε σου αρέσει ούτε και η συγκατήκηση ούτε και η μαγειρική.
Πάντως αν φας το κοτόπουλο είσαι άξιος της μοίρας σου.
Σταμάτα το αφού δε θες.
 
OP
OP
A

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Καλύτερα σε σκηνή στα κατσάβραχα και ελεύθερος παρά σε παλάτι και δεμένος.
Όντος οι έξωθεν παράγοντες είναι πολύ δύσκολη υπόθεση καθώς δε σταματάνε να ζητάνε.
τρέναρετο γιατί στη δουλειά μπορεί κάποιος να σε απαλλάξει.
Αν και καταλαβαίνω ότι πέφτει πολύ πίεση και δε σου αρέσει ούτε και η συγκατήκηση ούτε και η μαγειρική.
Πάντως αν φας το κοτόπουλο είσαι άξιος της μοίρας σου.
Σταμάτα το αφού δε θες.

ακριβώς το πάθος για τη λεφτεριά είναι δυνατότερο από όλα τα κελιά
και ναι οι έξωθεν παράγοντες με πιέζουν
καμιά ιδέα να το τρενάρω?
η συγκατοίκηση με φίλους μου αρέσει και η μαγειρική μου αρέσει μαγειρεύω
η διαφορά ΑΛΛΟ να ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΕΙΣ με φίλο/φίλη και άλλο να ΣΥΖΕΙΣ με γκόμενα/σχέση
 

xprncseeker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2015
Μηνύματα
558
Κριτικές
10
Like
254
Πόντοι
296
Ρε πούστη τί γίνεται σήμερα με τα νήματα για το κοσμοπόλιταν, επιδημία έπεσε; Αν τρολάρετε εντάξει το δέχομαι αλλά βλέπω μπαίνουν και κάποιοι κι απαντούν σοβαρά.
 

sampouan

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2014
Μηνύματα
13
Κριτικές
6
Like
48
Πόντοι
0
Απλά πες της ότι δε θέλεις.
Αν επιμένει να σου εξηγήσει αυτή γιατί θέλει τόσο πολύ να μείνετε μαζί και ο πατέρας της δεν είναι δικαιολογία.
άλλα πες της και εσύ τούς λόγους που δε θες εννοείτε όχι για τη Β.
Αν δεν καταλαβαίνει και επιμένει τότε υπάρχει πρόβλημα επικοινωνίας και κατανόησης άρα γρήγορα θα το σχολάσετε η θα έχετε άλλα προβλήματα.

(προαιρετικό) Σε αυτή τη περίπτωση της παίρνεις ένα ωραίο κουτάβι  για να μη νιώθει μόνη στο σπίτι και πας στη Β
 

takhs andr

Μέλος
Εγγρ.
28 Αυγ 2017
Μηνύματα
467
Like
274
Πόντοι
21
:respect:
Επειδή είμαι μπερδεμένος ανοίγω ένα θέμα να πάρω και από σας καμιά συμβουλή (ίσως οι άγνωστοι είναι και ποιο αντικειμενικοί)

Λοιπόν είμαι με μια κοπέλα 2 χρόνια. Τον πρώτο χρόνο σε ελεύθερη σχέση και το 2 χρόνο σε μονογαμική. Τη μονογαμική σχέση τη δέχτηκα γιατί είχα περάσει κάποια προσωπικά και δέχτηκα κάτι που τήρησα τους 2 μήνες όχι όμως μετά. Βέβαια με τις υπόλοιπες γυναίκες ήταν καθαρά σαρκική επαφή και δεν μοιραζόμουν προσωπικές στιγμές μαζί τους. Η κοπέλα που αναφέρω (ας πούμε η Α) επειδή έχει δικό της σπίτι (αρκετά μεγαλύτερο από το δικό μου) μου έχει κάνει πρόταση να συζήσουμε και να το δούμε μετά το χειμώνα

Φέτος το καλοκαίρι ενώ πήγα σε κάμπινγκ γνώρισα μια καλλιτέχνη του δρόμου (αυτή είναι η Β) ενώ ξεκινήσαμε να έχουμε σαρκικές επαφές το θέμα γύρισε. Μου αρέσει να περνάω ώρα μαζί της να κάνω πράγματα μαζί της. Από τα πιο απλά π.χ να παίξουμε τάβλι στο καφενείο που συχνάζουμε η να αράζουμε θησείο μέχρι ποιο ρομαντικά πχ να χαζέψουμε  τα αστέρια. Το κυριότερο όμως είναι ότι δεν θέλω να είμαι μαζί της για το σεξ αλλά και για τα υπόλοιπα πράγματα.Κάποιοι φίλοι μου το λένε ενθουσιασμό επειδή την ξέρω 3 βδομάδες

Επίσης έχω τύψεις που με την Α δεν είμαι ειλικρινείς

Ποιο είναι το ερώτημα μου  τώρα να μείνω με την Α και να συνεχίσω τη ζωή μου Όπως προδιαγράφεται? Η να συνεχίσω στο άγνωστο με τη Β?Επίσης με τη Β τι είδους σχέση θα φτιάξουμε ούτε καν αυτό δεν ξέρω απλά δεν ξέρω αν μαζί της θα λειτουργήσει η φαση ελεύθερη σχέση δεν ξέρω αν θα δεχόμουν κάτι τέτοιο

Επειδή ακόμα δεν έχω πάρει οριστική απόφαση είμαι και με τις δύο πρέπει όμως σύντομα να πάρω αποφάσεις εσείς τι συμβουλές μου δίνεται?
συνεχισε με την φραγατη καιηκαλιτεχνησ για πηδουλο
 

bloom5

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Φεβ 2009
Μηνύματα
664
Like
9.284
Πόντοι
1.046
Να και η δική μου γνώμη:

Δε χρειάζεται να έχεις τη Β για να καταλάβεις πως η Α είναι εντελώς λάθος επιλογή. Και μόνο ότι έχει επιτρέψει στον πατέρα της να χώνεται στη σχέση σας θα έπρεπε να το βρίσκεις εντελώς απαράδεκτο. Αλλά δεν το βρίσκεις, που τελικά αυτό είναι το πρόβλημα: εσύ! Να είσαι απολύτως σίγουρος πως αφού παντρευτείτε, ο πεθερός θα έρθει να σας κατσικωθεί μόνιμα - γέρος άνθρωπος και να μείνει ολομόναχος στην επαρχία; Αποκλείεται. Θα έρθει και θα σου λέει τι να κάνεις και θα υπακούς - δεν έχει επανάσταση στην προκειμένη περίπτωση, τέλος.

Επίσης, έχε υπόψη, ότι υπάρχουν πάρα πολλές γυναίκες από επαρχία, που αναζητούν Αθηναίο για γαμπρό, ώστε να μπορέσουν να μετακομίσουν στην πρωτεύουσα. Πάρα πολλές. Δε θα στο πει. Μην εκπλαγείς αν κάποια στιγμή μετά το γάμο ανακαλύψεις ότι η "καλή" σου παντρεύτηκε την Αθήνα και όχι εσένα.

Το εκ πρώτης όψεως λογικό είναι να παρατήσεις την Α και να ξεκόψεις οριστικά και να πας με τη Β και από εκεί και ύστερα ότι προκύψει. Όμως εσύ δε θες απλά να κόψεις την Α, αλλά και η σχέση που θα κάνεις με τη Β να καταλήξει σε γάμο. Θες γάμο πιο πολύ κια από την "καλή" σου. Όμως, όπως σου λεν οι φίλοι, τη Β την ξέρεις 3 εβδομάδες. Επιπλέον, λες πως είναι καλλιτέχνης του δρόμου. Αν είναι πράγματι ελεύθερο πνεύμα, σιγουρέψου πρώτα πως δεν είναι τόσο ελεύθερο πνεύμα ώστε τις μέρες που δε βλέπετε μαζί τα αστέρια, επειδή κάνεις τον αντρούλη στην "καλή" σου, σιγουρέψου πως δεν τα βλέπει με κανέναν άλλο (σιγά που θα στο έλεγε). Αν νιώθει όπως κι εσύ λοιπόν, σιγουρέψου πως δεν είναι εκείνος ο χαρακτήρας που της περνάνε εύκολα οι ενθουσιασμοί, με τις πρώτες βροχές του φθινοπώρου. Αλλά, αν φαντασιώνεσαι γάμο μαζί της από τώρα, είναι υπερβολικά νωρίς.

Τέλος πάντων, το πρόβλημά σου είναι περίπλοκο. Αν όντως είσαι 32, αγύμναστος, χωρίς σπουδαία δουλειά και όχι ιδιαίτερα εμφανίσημος, μην παρεξηγηθείς που θα στο πω, αλλά δε σε παίρνει για πολλές αναβολές. Θες 2-3 χρόνια για να χτίσεις μια νέα σχέση της προκοπής, για γάμο, Όμως, σε 2-3 χρόνια δε θα βλέπεσαι (συγνώμη, είναι η αλήθεια) και το μουσάκι και η κοινωνικότητα δε θα βοηθήσουν και η μόνη σου επιλογή θα είναι μια πατόζα, που θα την παντρευτείς από ανάγκη, να μη μείνεις μαγκούφης. Συνεπώς, η Α, δεν την αγαπάς, δε θες να συζήσεις μαζί της, δεν κεφάρεις τον πατέρα της, ξέρεις ότι σε περιμένει η μιζέρια του μικροαστικού έγγαμου βίου στη χαβούζα που λέγεται Αθήνα, όμως είναι μια χαρά επιλογή. Υπάρχουν και χειρότερα.

Υ.Γ.1: Είναι λάθος η συμβουλή που έγραψε κάποιος, "κράτα και τις δύο όσο πάει". Μόλις συγκατοικήσεις, δε θα πάει. Τέρμα η Β, γιατί θα είναι αδύνατο να ξεμυτίσεις χωρίς να κινήσεις υποψίες. Ειδικά δε, όταν θα σας έρθει και ο πεθερούλης, θα είναι αδύνατο, γιατί θα είναι και επικίνδυνο για τη σωματική σου ακεραιότητα.

Υ.Γ.2: Το πιο πιθανό σενάριο απ' όλα, είναι την άνοιξη του 2018, τέλη Απριλίου, αρχές Μαΐου, να παντρευτείς την Α. Βαριά, 2019.

Υ.Γ.3: Μην παρεξηγηθείς αν βρεις το ύφος μου σκληρό - είναι για να αφυπνιστείς.
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
να κρατησεις την Α συντροφε η Β αυριο μεθαυριο θα φυγει και εσυ θα μεινεις με το πουλι στο χερι κοινως
θα εχεις την Β οσο κατσει
 
OP
OP
A

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Να και η δική μου γνώμη:

Δε χρειάζεται να έχεις τη Β για να καταλάβεις πως η Α είναι εντελώς λάθος επιλογή. Και μόνο ότι έχει επιτρέψει στον πατέρα της να χώνεται στη σχέση σας θα έπρεπε να το βρίσκεις εντελώς απαράδεκτο. Αλλά δεν το βρίσκεις, που τελικά αυτό είναι το πρόβλημα: εσύ! Να είσαι απολύτως σίγουρος πως αφού παντρευτείτε, ο πεθερός θα έρθει να σας κατσικωθεί μόνιμα - γέρος άνθρωπος και να μείνει ολομόναχος στην επαρχία; Αποκλείεται. Θα έρθει και θα σου λέει τι να κάνεις και θα υπακούς - δεν έχει επανάσταση στην προκειμένη περίπτωση, τέλος.

Επίσης, έχε υπόψη, ότι υπάρχουν πάρα πολλές γυναίκες από επαρχία, που αναζητούν Αθηναίο για γαμπρό, ώστε να μπορέσουν να μετακομίσουν στην πρωτεύουσα. Πάρα πολλές. Δε θα στο πει. Μην εκπλαγείς αν κάποια στιγμή μετά το γάμο ανακαλύψεις ότι η "καλή" σου παντρεύτηκε την Αθήνα και όχι εσένα.

Το εκ πρώτης όψεως λογικό είναι να παρατήσεις την Α και να ξεκόψεις οριστικά και να πας με τη Β και από εκεί και ύστερα ότι προκύψει. Όμως εσύ δε θες απλά να κόψεις την Α, αλλά και η σχέση που θα κάνεις με τη Β να καταλήξει σε γάμο. Θες γάμο πιο πολύ κια από την "καλή" σου. Όμως, όπως σου λεν οι φίλοι, τη Β την ξέρεις 3 εβδομάδες. Επιπλέον, λες πως είναι καλλιτέχνης του δρόμου. Αν είναι πράγματι ελεύθερο πνεύμα, σιγουρέψου πρώτα πως δεν είναι τόσο ελεύθερο πνεύμα ώστε τις μέρες που δε βλέπετε μαζί τα αστέρια, επειδή κάνεις τον αντρούλη στην "καλή" σου, σιγουρέψου πως δεν τα βλέπει με κανέναν άλλο (σιγά που θα στο έλεγε). Αν νιώθει όπως κι εσύ λοιπόν, σιγουρέψου πως δεν είναι εκείνος ο χαρακτήρας που της περνάνε εύκολα οι ενθουσιασμοί, με τις πρώτες βροχές του φθινοπώρου. Αλλά, αν φαντασιώνεσαι γάμο μαζί της από τώρα, είναι υπερβολικά νωρίς.

Τέλος πάντων, το πρόβλημά σου είναι περίπλοκο. Αν όντως είσαι 32, αγύμναστος, χωρίς σπουδαία δουλειά και όχι ιδιαίτερα εμφανίσημος, μην παρεξηγηθείς που θα στο πω, αλλά δε σε παίρνει για πολλές αναβολές. Θες 2-3 χρόνια για να χτίσεις μια νέα σχέση της προκοπής, για γάμο, Όμως, σε 2-3 χρόνια δε θα βλέπεσαι (συγνώμη, είναι η αλήθεια) και το μουσάκι και η κοινωνικότητα δε θα βοηθήσουν και η μόνη σου επιλογή θα είναι μια πατόζα, που θα την παντρευτείς από ανάγκη, να μη μείνεις μαγκούφης. Συνεπώς, η Α, δεν την αγαπάς, δε θες να συζήσεις μαζί της, δεν κεφάρεις τον πατέρα της, ξέρεις ότι σε περιμένει η μιζέρια του μικροαστικού έγγαμου βίου στη χαβούζα που λέγεται Αθήνα, όμως είναι μια χαρά επιλογή. Υπάρχουν και χειρότερα.

Υ.Γ.1: Είναι λάθος η συμβουλή που έγραψε κάποιος, "κράτα και τις δύο όσο πάει". Μόλις συγκατοικήσεις, δε θα πάει. Τέρμα η Β, γιατί θα είναι αδύνατο να ξεμυτίσεις χωρίς να κινήσεις υποψίες. Ειδικά δε, όταν θα σας έρθει και ο πεθερούλης, θα είναι αδύνατο, γιατί θα είναι και επικίνδυνο για τη σωματική σου ακεραιότητα.

Υ.Γ.2: Το πιο πιθανό σενάριο απ' όλα, είναι την άνοιξη του 2018, τέλη Απριλίου, αρχές Μαΐου, να παντρευτείς την Α. Βαριά, 2019.

Υ.Γ.3: Μην παρεξηγηθείς αν βρεις το ύφος μου σκληρό - είναι για να αφυπνιστείς.

ρε φίλε ωραίος και περιεκτικός
λοιπόν
1 παρατήρηση δεν πιστεύω στον γάμο και δεν καίγομαι να παντρευτώ

2 παρατήρηση και ο πατέρας της και τα αδέρφια της και η κοπέλα Α γεννήθηκαν στην Αθήνα μεγάλωσαν και εργάστηκαν στην αθήνα. Απλά εδώ και 20 χρόνια που ο πατέρας της βγήκε στη σύνταξη πήγε επαρχία γιατί δεν μπορεί τη φασαρία στη πόλη τα αδέρφια της εδώ εργάζονται μένουν έχουν κάνει οικογένειες

3 παρατήρηση ποιος σου είπε ότι θέλω γάμο με τη Β και φυσικά δεν απαιτώ να μην γαμιέται με άλλον μιας και εγώ πηδάω άλλη. Δηλαδή εγώ που πηδάω άλλη καλύτερος είμαι η φαντάζεσαι ότι με την Α δεν κάνω σεξ. Απλά περνάω εκπληκτικά το χρόνο μου μαζί της (με τη Β) εκτός από το σεξ. Από το άραγμα στο θησείο ,τη βόλτα στα εξάρχεια, μέχρι και το άραγμα στο πάρκο για να χαζέψουμε τα αστέρια και να μιλήσουμε. Ούτε για γάμους μίλησα ούτε για μονογαμικότητες ούτε τέτοια σκηνικά
 

Λιλα

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
5.322
Κριτικές
3
Like
51
Πόντοι
66
Καρπουζι την ταιζεις πανω σε λινατσα? :boobies:
 
OP
OP
A

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Απλά πες της ότι δε θέλεις.
Αν επιμένει να σου εξηγήσει αυτή γιατί θέλει τόσο πολύ να μείνετε μαζί και ο πατέρας της δεν είναι δικαιολογία.
άλλα πες της και εσύ τούς λόγους που δε θες εννοείτε όχι για τη Β.
Αν δεν καταλαβαίνει και επιμένει τότε υπάρχει πρόβλημα επικοινωνίας και κατανόησης άρα γρήγορα θα το σχολάσετε η θα έχετε άλλα προβλήματα.

(προαιρετικό) Σε αυτή τη περίπτωση της παίρνεις ένα ωραίο κουτάβι  για να μη νιώθει μόνη στο σπίτι και πας στη Β

τους έχω πεί τους λόγους άπειρες φορές και μου λέει εντάξυ θα το συζητήσουμε άλλη στιγμή
και εκεί που πάω να χαλαρώσω μου αρχίζει
γιατί δεν κοιμάσε εδώ? αφού σου έχω μαγειρέψει? δεν είπαμε κάτι?
η το άλλο
να μην έρθω και εγώ με τους φίλους/φίλες σου εξάρχεια?

και την έφερα αδέσποτο γατί και δεν έπιασε
αν και το υιοθέτησε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom