Νέα

Τρίτο πρόσωπο συμβουλή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arist_plat1
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 601
  • Εμφανίσεις 26K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
A

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Καλα κανεις και ζητας συμβουλή γιατι πας να κανεις μεγάλη μαλακια. Ξέχασε τη την Α. Θα εχεις άπειρες ευκαιρίες να συμβιβαστείς και να καταπιέσεις τα θελω σου. (Ειδικά όταν κανεις παιδιά κλπ). Ολοι πουλάμε κάποια στιγμή κομμάτια του εαυτού μας αλλα εσυ πας να το κανεις τσαμπα. Β και ξερω ψωμί. Και αν δεν κάτσει καλα μετα Γ και μετα Δ κλπ...Όταν έρθει η ωρα να συκγατοικησεις και να παντρευτείς θα πρεπει να εισαι σίγουρος και να το θες (μετα - κάποια στιγμή- θα το μετανιώσεις ουτος η άλλως) αλλα τουλάχιστον όταν το κανεις πρεπει να το θες.

κοίτα είμαι 32 στα 33 και με τη Β δεν νομίζω να φτάσουμε σε επίπεδο συγκατοίκησης
 

greekfeet

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.349
Κριτικές
16
Like
1.421
Πόντοι
2.487
man με καθε σοβαροτητα,αν συνεχισεις ετσι κανεις σας δεν θα ειναι ευτυχισμενος. Αναθεωρησε και δες τι πραγματικα θες, γιατι δεν ειναι δικαιο ουτε για εσενα ουτε για τις Α,Β.
 
OP
OP
A

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
man με καθε σοβαροτητα,αν συνεχισεις ετσι κανεις σας δεν θα ειναι ευτυχισμενος. Αναθεωρησε και δες τι πραγματικα θες, γιατι δεν ειναι δικαιο ουτε για εσενα ουτε για τις Α,Β.

μα αν ήξερα τι ήθελα δεν θα ρώταγα γνώμες τρίτων
 

Virginios_Richter

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2016
Μηνύματα
196
Κριτικές
41
Like
2.336
Πόντοι
5.191
Πρόσεχε μονο αν ειναι απο χωριό ο μπαμπάς μην εχει κανένα δίκανο....
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
φιλε συνονοματε, παλιοκομμουνι...
εγω όταν ημουν στην Αθήνα βρεθηκα για μια εβδομαδα με 5 (πέντε) γκομενες οποτε επρεπε να κανω και εγω διαλογή γιατι δεν μου εφτανε ο χρονος.
η 1η ηταν θεσσαλονικη, την χωρισα μεν αλλα όταν πηγαινα πχ χριστουγεννα θεσσαλονικη ξαναβρισκόμασταν , αυτην δεν ηταν πρόβλημα είχαμε και άλλη φορα ελευθερη σχεση, ηξερε και για άλλες σχεσεις μου, τα καταπινε μεταφορικα και κυριολεκτικα γιατι ηταν πολύ χοντρη...
η 2η την χωρισα κι αυτή παροτι ηταν σκιρτερ και καυλιαρα και καλο κορμακι 43 χρονωνε μιλφονι, γι αυτην εχω μερικες φορες μετανιωσει γιατι ισως περναγα καλυτερα τον υπολοιπο χρονο μαζι της μια και ημουν 1 χρονο για δουλειεα αθηνα(δες ιστορια με σκιρτερ στην αθηνα στις ερωτικες ιστοριες ως μπουρδελιωτης)
η 3η ηταν ψιλοχοντρουλα παροτι εμενε σχετικα κοντα, δάφνη αυτή θησείο εγω, αποκλειστηκε δικαιως ως ζουμπουρλη.
η 4η ηταν τρελη και μακρια, τι εννοω εμενε βραυβρωνα και ηθελα 1 ωρα να παω και 1 ωρα να γυρισω , τις λιγες φορες που το εκανα την εφερνα σπιτι μου και μετα την επεστρεφα γιατι εμενε με γονεις, 19 χρονων πολύ καλο κορμι αλλα τρελλη με χαρτια τρελας και επιδομα από ότι μου ειπε, δεν συνεχισα λογω απόστασης ηταν εξουθενωτικο.
η 5η την οποια και κρατησα ηταν η χρυση τομη εμφανιση, αποσταση και μπορουσα να την παρουσιασω ως συνομιλικη και με ιδια γουστα και επαγγελμα με εμενα.

για σενα καταληγω στην β, μιας και δεν θες γαμους. είναι ρεμαλι σαν εσενα, παιζετε ταβλι , πολύ βασικο, και δεν θα καψεις και το καλο κοριτσι από την επαρχια. τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς κομμουνιστοσυμμοριτη.
 

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
345
Πόντοι
1.520
αδερφε κρατα οποια θες αλλα επειδη δε θα εισαι πιστος ποτε με τα μυαλα που εχεις παρε τη συμβια και πηγαινε nirvnana ετσι θα ξενοπηδας κα θα κρατας τη σχεση σου !
 
OP
OP
A

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
φιλε συνονοματε, παλιοκομμουνι...
εγω όταν ημουν στην Αθήνα βρεθηκα για μια εβδομαδα με 5 (πέντε) γκομενες οποτε επρεπε να κανω και εγω διαλογή γιατι δεν μου εφτανε ο χρονος.
η 1η ηταν θεσσαλονικη, την χωρισα μεν αλλα όταν πηγαινα πχ χριστουγεννα θεσσαλονικη ξαναβρισκόμασταν , αυτην δεν ηταν πρόβλημα είχαμε και άλλη φορα ελευθερη σχεση, ηξερε και για άλλες σχεσεις μου, τα καταπινε μεταφορικα και κυριολεκτικα γιατι ηταν πολύ χοντρη...
η 2η την χωρισα κι αυτή παροτι ηταν σκιρτερ και καυλιαρα και καλο κορμακι 43 χρονωνε μιλφονι, γι αυτην εχω μερικες φορες μετανιωσει γιατι ισως περναγα καλυτερα τον υπολοιπο χρονο μαζι της μια και ημουν 1 χρονο για δουλειεα αθηνα(δες ιστορια με σκιρτερ στην αθηνα στις ερωτικες ιστοριες ως μπουρδελιωτης)
η 3η ηταν ψιλοχοντρουλα παροτι εμενε σχετικα κοντα, δάφνη αυτή θησείο εγω, αποκλειστηκε δικαιως ως ζουμπουρλη.
η 4η ηταν τρελη και μακρια, τι εννοω εμενε βραυβρωνα και ηθελα 1 ωρα να παω και 1 ωρα να γυρισω , τις λιγες φορες που το εκανα την εφερνα σπιτι μου και μετα την επεστρεφα γιατι εμενε με γονεις, 19 χρονων πολύ καλο κορμι αλλα τρελλη με χαρτια τρελας και επιδομα από ότι μου ειπε, δεν συνεχισα λογω απόστασης ηταν εξουθενωτικο.
η 5η την οποια και κρατησα ηταν η χρυση τομη εμφανιση, αποσταση και μπορουσα να την παρουσιασω ως συνομιλικη και με ιδια γουστα και επαγγελμα με εμενα.

για σενα καταληγω στην β, μιας και δεν θες γαμους. είναι ρεμαλι σαν εσενα, παιζετε ταβλι , πολύ βασικο, και δεν θα καψεις και το καλο κοριτσι από την επαρχια. τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς κομμουνιστοσυμμοριτη.

τα έχεις μπερδέψει λίγο άλλο το σεξ και η ηδονή και άλλο η σχέση
εσύ μου περιγράφεις κοπέλες ου απλά ζούσες την ηδονή
και εγώ είχα κοπέλες που έκανα απλά σεξ
με την Α και Β δεν είναι έτσι
μάλιστα με όσες εκανα απλά σεξ δεν έχω μπεί στην διαδικασία να κάνω το ίδιο όσο είμαι με τη Β
 

Rainbow

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
400
Πόντοι
36
Βρε Νικολάκη τροτσκιστή, είναι απλά τα πράγματα αφού δεν είσαι - λέμε τώρα - προικοθήρας, έχεις και τη σύνταξη της μανούλας που βοηθά, θα έχεις και του πεθερού!!!
Τυπικός δημόσιος αριστερός κηφήνας!!!
Ασε τα παραμύθια για έρωτες και ηδονές. Τα φράγκα πάντα κοιτούν οι πεινασμένοι σαν εσένα και τίποτα άλλο. Άλλωστε, κομμουνιστής τροτσκιστής και συναίσθημα είναι ασύμβατες έννοιες....

:headbang: :headbang: :headbang:
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.214
Κριτικές
7
Like
2.939
Πόντοι
786
να βάλουμε ψηφοφορία:
με ποια θα καταλήξει ο νικφατ
μ' αυτή που έχει σπίτι
ή με την καβλιάρα;
 

stabilo

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2007
Μηνύματα
39
Like
63
Πόντοι
0
ΦΙΛΕ κατσε να τα βαλουμε με τη σειρα.
Εισαι 32-33 χρονων.
Δεν εισαι μεγαλος αλλα ουτε και μικρος.
Αν σε ενδιαφερει να κανεις οικογενεια-παιδια κ.λ.π και πρεπει να διαλεξεις οπωσδηποτε  μεταξυ απο την Α και τη Β η επιλογη σου ειναι μονοδρομος η Α.
Ο ΛΟΓΟΣ ειναι οτι την ξερεις και σε ξερει καλα-εχει οικονομικη ανεση(οχι μεγαλη απο οτι καταλαβα) και ειναι μονη της και επαρχιωτισα χωρις αδερφια-μητερα..ειναι μια ασφαλης επιλογη.Με αριστα το 10 εμφανισιακα ποσο την βαθμολογεις?
Αν ειναι κατω απο 7.50 θα εχεις προβλημα σαν παντρεμενος δεν θα σε καβλωνει....
Απο την αλλη εχεις την Β 3 εβδομαδες.......καλλιτεχνιδα του δρομου.....πνευμα αγερωχο-ελευθερο κ.λ.π
μπορει να σε εξιταρει(καινουριο κοσκινο και που να σε κρεμασω..λεει ο λαος!!) αλλα σιγουρα δεν κανει για μητερα των παιδιων σου.......ασε που θα ειναι και αφραγκη....εκτος αν εχει κανα πακεταρισμενο μπαμπα και κανει τη τρελα της..αλλα και παλι για οικογενεια ειναι δυσκολη επιλογη.....απο τραγουδια στο δρομο να τραγουδα νανι νανι ...φαντασου ποσο δυσκολο θα ειναι για αυτη.....
Με αριστα το 10 ποσο την βαμολογεις εμφανισιακα?Αν ειναι κατω απο 8.50 δεν αξιζει το ρισκο....
Εισαι ερωτευμενος με καποια απο αυτες?
Απο οτι καταλαβα εισαι εμφανισιμο παιδι κια εχεις ανεση στην επικοινωνια οποτε γνωριζεις καινουριο κοσμο συνεχεια.
ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΗΝ ΜΑΘΕΙ Η ΜΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ!!!!
θα γκρεμισεις σε μια στιγμη οτι εχεις με κοπο χτισει τοσο καιρο-χρονια.
ΜΗΝ ΣΕ ΠΙΑΣΟΥΝΕ ΤΥΨΕΙΣ και ξερασεις καμια μαλακια στην Α για τη Β και το αντιστροφο.
Επειδη εισαι στην αθηνα και σε "παιρνει" για παραλληλη σχεση κρατα και τις 2.Θα δεις οτι καποια στιγμη θα εχεις παθει ανοσια και δε θα σε νοιαζει η μπορει να σου βγει αλλιως και να θες τη μια σαν τρελλος και για την αλλη να μη σ νοιζει τιποτα.....
Με μια κουβεντα αν σε νοιαζει να περνας καλα κρατα και τις 2 και οσο παει....αν σε νοιαζει ο ΓΑΜΟΣ κρατα την Α.
 
OP
OP
A

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Βρε Νικολάκη τροτσκιστή, είναι απλά τα πράγματα αφού δεν είσαι - λέμε τώρα - προικοθήρας, έχεις και τη σύνταξη της μανούλας που βοηθά, θα έχεις και του πεθερού!!!
Τυπικός δημόσιος αριστερός κηφήνας!!!
Ασε τα παραμύθια για έρωτες και ηδονές. Τα φράγκα πάντα κοιτούν οι πεινασμένοι σαν εσένα και τίποτα άλλο. Άλλωστε, κομμουνιστής τροτσκιστής και συναίσθημα είναι ασύμβατες έννοιες....

:headbang: :headbang: :headbang:

κοίτα προικοθήρας με την έννοια που λες δεν είμαι
αν ήμουν τώρα θα συζούσα με την Α
άσε που και η Α δεν με εμπιστεύεται για κάτι παραπάνω από το να συζήσουμε μου το έχει πει κι όλας

επίσης οι κομμουνιστές και ειδικά οι τροτσικιστές ζουν στο συναίσθημα  
για αυτό θέλουν ένα κόσμο ίσο για όλους
 

Λιλα

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
5.322
Κριτικές
3
Like
51
Πόντοι
66
κοίτα προικοθήρας με την έννοια που λες δεν είμαι
αν ήμουν τώρα θα συζούσα με την Α
άσε που και η Α δεν με εμπιστεύεται για κάτι παραπάνω από το να συζήσουμε μου το έχει πει κι όλας

επίσης οι κομμουνιστές και ειδικά οι τροτσικιστές ζουν στο συναίσθημα 
για αυτό θέλουν ένα κόσμο ίσο για όλους
Και η κοινοκτημοσυνη Νικολακη?Θα στην γαμανε και τα αλλα συντροφια? :boobies:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
κοίτα προικοθήρας με την έννοια που λες δεν είμαι
αν ήμουν τώρα θα συζούσα με την Α
άσε που και η Α δεν με εμπιστεύεται για κάτι παραπάνω από το να συζήσουμε μου το έχει πει κι όλας

επίσης οι κομμουνιστές και ειδικά οι τροτσικιστές ζουν στο συναίσθημα 
για αυτό θέλουν ένα κόσμο ίσο για όλους
συναισθημα είναι να ξεχωρίζεις καποιον από τους υπολοιπους, κατι σαν τον ρατσισμο δηλαδή που κανει διακρισεις.
αρα αν οι τριτσκιστες είναι υπερ τις ισότητας για ολους είναι κατά των συναισθηματων.
αμα εχεις συναισθηματα προτιμάς να βοηθήσεις ή να σωσεις πχ τους συγγενείς σου, τους φιλους σου, μια διμετρη σουηδεζα και όχι έναν ασχημο, αγνωστο, από άλλη χωρα πχ πακιστανο ή νεγρο. αμα θες να δειξεις πληρη ισοτητα παρε σπιτι σου έναν μαυρο να τον ταϊζεις αντι μια ομορφη γυναικα να την γαμας.
 
OP
OP
A

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
ΦΙΛΕ κατσε να τα βαλουμε με τη σειρα.
Εισαι 32-33 χρονων.
Δεν εισαι μεγαλος αλλα ουτε και μικρος.
Αν σε ενδιαφερει να κανεις οικογενεια-παιδια κ.λ.π και πρεπει να διαλεξεις οπωσδηποτε  μεταξυ απο την Α και τη Β η επιλογη σου ειναι μονοδρομος η Α.
Ο ΛΟΓΟΣ ειναι οτι την ξερεις και σε ξερει καλα-εχει οικονομικη ανεση(οχι μεγαλη απο οτι καταλαβα) και ειναι μονη της και επαρχιωτισα χωρις αδερφια-μητερα..ειναι μια ασφαλης επιλογη.Με αριστα το 10 εμφανισιακα ποσο την βαθμολογεις?
Αν ειναι κατω απο 7.50 θα εχεις προβλημα σαν παντρεμενος δεν θα σε καβλωνει....
Απο την αλλη εχεις την Β 3 εβδομαδες.......καλλιτεχνιδα του δρομου.....πνευμα αγερωχο-ελευθερο κ.λ.π
μπορει να σε εξιταρει(καινουριο κοσκινο και που να σε κρεμασω..λεει ο λαος!!) αλλα σιγουρα δεν κανει για μητερα των παιδιων σου.......ασε που θα ειναι και αφραγκη....εκτος αν εχει κανα πακεταρισμενο μπαμπα και κανει τη τρελα της..αλλα και παλι για οικογενεια ειναι δυσκολη επιλογη.....απο τραγουδια στο δρομο να τραγουδα νανι νανι ...φαντασου ποσο δυσκολο θα ειναι για αυτη.....
Με αριστα το 10 ποσο την βαμολογεις εμφανισιακα?Αν ειναι κατω απο 8.50 δεν αξιζει το ρισκο....
Εισαι ερωτευμενος με καποια απο αυτες?
Απο οτι καταλαβα εισαι εμφανισιμο παιδι κια εχεις ανεση στην επικοινωνια οποτε γνωριζεις καινουριο κοσμο συνεχεια.
ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΗΝ ΜΑΘΕΙ Η ΜΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ!!!!
θα γκρεμισεις σε μια στιγμη οτι εχεις με κοπο χτισει τοσο καιρο-χρονια.
ΜΗΝ ΣΕ ΠΙΑΣΟΥΝΕ ΤΥΨΕΙΣ και ξερασεις καμια μαλακια στην Α για τη Β και το αντιστροφο.
Επειδη εισαι στην αθηνα και σε "παιρνει" για παραλληλη σχεση κρατα και τις 2.Θα δεις οτι καποια στιγμη θα εχεις παθει ανοσια και δε θα σε νοιαζει η μπορει να σου βγει αλλιως και να θες τη μια σαν τρελλος και για την αλλη να μη σ νοιζει τιποτα.....
Με μια κουβεντα αν σε νοιαζει να περνας καλα κρατα και τις 2 και οσο παει....αν σε νοιαζει ο ΓΑΜΟΣ κρατα την Α.

κοίτα επειδή έχουμε συζητήσει με την Α δεν έχουμε την οικονομική δυνατότητα για παιδιά
Επίσης η Α έχει άλα 2 αδέρφια παντρεμένα που ζούνε στην αθήνα.Ο πατέρας της γεννήθηκε επαρχία αλλά μεγάλωσε στην αθήνα και εργάστηκε στην Αθήνα. Τώρα που είναι συνταξιούχος και υπερίληκας τι να κάνει στην αθήνα?
όσο αφορά την ομορφιά είναι υποκειμενική άλλα αρέσουν σε σένα άλλο στον άλλο
σίγουρα δεν κάνουμε καλλιστεία εδώ δεν έχει νόημα να μιλάμε για βαθμούς εμφάνισης
αλλά περισσότερο επικοινωνώ με τη Β
πιθανόν να έχεις δίκιο για το καινούργιο αυτό μου λένε οι φίλοι μου

επίσης εμφανίσιμος κατά τα κοινά πρότυπα ομορφιάς δεν είμαι. Ουτε γυμνασμένος ούτε τα τρελά χαρακτηριστικά.Πολλές μου λένε οτι έχω στύλ (μούσι ντύσιμο συμπεριφορά)
επικοινωνιακός ναι και αρκετά κοινωνικός σε μεγάλες παρέες χώρους

επίσης πρέπει να είμαστε ειλικρινείς με τους ανθρώπους?
Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα προσπαθήσω να μείνω και με τις 2 για λίγο καιρό μέχρι να αποφασίσω
 
OP
OP
A

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
συναισθημα είναι να ξεχωρίζεις καποιον από τους υπολοιπους, κατι σαν τον ρατσισμο δηλαδή που κανει διακρισεις.
αρα αν οι τριτσκιστες είναι υπερ τις ισότητας για ολους είναι κατά των συναισθηματων.
αμα εχεις συναισθηματα προτιμάς να βοηθήσεις ή να σωσεις πχ τους συγγενείς σου, τους φιλους σου, μια διμετρη σουηδεζα και όχι έναν ασχημο, αγνωστο, από άλλη χωρα πχ πακιστανο ή νεγρο. αμα θες να δειξεις πληρη ισοτητα παρε σπιτι σου έναν μαυρο να τον ταϊζεις αντι μια ομορφη γυναικα να την γαμας.

τα έχεις μπερδέψει πλήρως και δεν είμαι σε φάση να στα ξεδιαλύνω
ούτε να υπεραναλύω τα κόμπλεξ/κολλήματα σου τώρα
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
νικολιο εχεις μπερδεψει τα μπουτια σου και δεν ξερεις τι σου γινεται
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.214
Κριτικές
7
Like
2.939
Πόντοι
786
δεν γράφει ο νικ, δεν θα πήγε στην δουλειά
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom