Νέα

Τουρκία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα th69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 81
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Αναφορά από Κωνσταντινούπολη όπου και πήγα 17 με 24 Αυγούστου.Ανακάλυψα ότι ήταν η χειρότερη εποχή από πλευράς θερμοκρασίας, αφού η υγρασία τους είναι το κάτι άλλο.Κολλάς με το παραμικρό.Στο ψητό τώρα.Μετά από προτροπή των θαμώνων του site πήγα στο Bacardi club καρφωτός με ένα φίλο μου.Μπαίνοντας μέσα δεν πίστευαμε στα μάτια μας.35 γκόμενες από μούνες έως μουνάρες χόρευαν στην πίστα με φάτσα στα τραπέζια, λες και ήταν το μεγάλο παζάρι.Μετά από 30 λεπτά διαλέξαμε από μια, ήρθαν στο τραπέζι μας έκατσαν και μετά από λίγο το γκαρσόνι χωρίς να μας ρωτήσει τις τροφοδοτούσε με ποτά.Μια ουκρανή με θεικό κορμί και μια μολδαβή.Μετά από λίγο το γκαρσόνο λέει στο φίλο μου ότι πρέπει να της πληρώσει τα τσιγάρα της που κοστίζουν 10 λίρες (περίπου 6 ευρώ).Όπα λέω κάτι δεν πάει καλά. αλλά λόγω του ότι έχουν ακουστεί καλά πράγματα απόδω μέσα δεν δώσαμε σημασία.Αφού κανονίζουμε για 150 ευρώ έκαστη για δύο ωρέςστο ξενοδοχείο μας, για να τις φορτώσουμε να φύγουμε, παραγγέλνουμε τον λογαριασμό, ο οποίος μόλις ήρθε  δεν πιστεύαμε στα μάτια μας.Ο τύπος ζητούσε :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: 280 λίρες (170 ευρώ) για κεράσματα που δεν έιχαμε κεράσει και για κάτι ποτα που έλεγε ότι ήπιαν οι κοπέλες.Όταν του εξήγησα μου έβγαλε και ένανα λογαριασμό με βάση τις δικές του τιμές.Διαμαρτυρήθακαμε και του τα σκάσαμε καθότι φοβηθήκαμε για ξυλιές ενώ μαλιστα ζητούσε και πουρμπουάρ 20 λιρών.φυσικα και δεν του δώσαμε τίποτε πλην όμως καθώς βγαίναμε με τις κοπέλες α μάγκας της υποδοχής ζητούσε 20 ευρώ για την γκαρνταρόμπα των κοριτσιών!!!Εκεί τα πήρα και λέω  Άκυρο δεν θέλω να μας πιάσουν κότσι.Ο φίλος μου επέμενε να τις πάρουμε και εγώ ενέδωσα.
Άντε λέω τουλάχιστον να καλοπηδήξουμε.
Αφού φτάνουμε στο δωμάτιο ζήτησε το δώρο της, ήτοι 150 ευρώ.Αφού τα παίρνει μου ζητά άλλα 50...για το ταξί.Λέω δεν κάνει τόσα, ούτε έχουμε συμφωνήσει και τότε παίδες πάει να φύγει.Τι να κάνω υποκύπτω στην απάτη-εκβιασμό.Μη σας τα πολυλογω.Στο δεκάλεπτο με μη με πιάνεις μη γλύφεις -άντε τελείωνε με ξεπέταξε χειρότερη δηλαδή και από πουτάνα της φυλής.
Η κοπέλα στο φως, μια μολδαβή ονόματι νάταλι, δεν είχε καμία σχέση με την πραγματικότητα.Μετά μου έδωσε το τηλέφωνο της για να την πάρω όσο είμαι εδώ.Ναι,καλά, ούτε ζωγραφιστό δεν θα με ξαναδει, όπως ελπίζω και κανέναν σας, άμα τύχει και πάτε στην Πόλη.Όσο για τον φίλο μου αυτός του λάχοστον πήδηξε μουνάρα, ξεπέτα και αυτή, βιαζόταν να πάει πίσω στο μπουερδελλοκλαμπ.Μακριά από το Bacardi club.Αν αυτό είναι καλό, τα άλλα τι έιναι;;; :headbang:
Ρε ουστ απόδω!!! :tickedoff: :tickedoff: η χειρότερη εμπειρία  ever :birdman:
εγω δεν εκπλησομαι!και στην Ρωσσια να ΄ρχοσουνα θα πληρωνες 350-400 ευρω για μια ωρα γαμησι.και να συνενοηθεις δεν θα μπορουσες!καταρχην αν πας Τουρκια πας να γαμισεις Τουρκαλες και οχι Ουκρανεζες!στα Κωλομπαρα δεν πας ποτε!παντου σε κλεβουν!και στην Ελλαδα το ιδιο ειναι!απο πλευρα θερμοκρασιας οντως ειναι δραμα οπως και στην Ελλαδα.και εχει και περισσοτερο νεφος!
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
22
Like
356
Πόντοι
5.795
παιδια όπως έχω τονίσει καί σε άλλο ποστ μακριά από τά κλαμπ στήν τουρκια ..είναι χειροτερα απο αυτά της παλιάς τρούμπας..σέ μαδανε σάν κοτοπουλο...
θα περασετε καλα μόνο εάν πάρετε πληροφοριες από αξιοπιστες πηγες..και οί ποιο αξιόπιστες είναι οι ρεσεπσιονιστες καί οί σερβιτόροι σε ξενοδοχεια από μέτρια καί πάνω..μέ ένα φιλοδωριμα 2 πακέτα τσιγαρων..βλέπετε οί τούρκοι καπνίζουν μανιωδώς θά σας δώσουν καλές πληροφοριες..δέν θέλουν άλλωστε νά χαλάσουν τήν εικόνα τού ξενοδοχείου..μέ παραπονα καί στό κάτω κάτω τούς βλέπεις καί κάθε μέρα...ζητηστε τουρκάλα καί άς είναι ποό μεγαλη στήν ηλικία...
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
παιδια όπως έχω τονίσει καί σε άλλο ποστ μακριά από τά κλαμπ στήν τουρκια ..είναι χειροτερα απο αυτά της παλιάς τρούμπας..σέ μαδανε σάν κοτοπουλο......ζητηστε τουρκάλα καί άς είναι ποό μεγαλη στήν ηλικία...
το πιο μεγαλη ειναι σχετικο!για ποσων ετων μιλαμε?αν ειναι να γαμισω γρια κοτα καλητερα  :bigdick:
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
22
Like
356
Πόντοι
5.795
το πιο μεγαλη ειναι σχετικο!για ποσων ετων μιλαμε?αν ειναι να γαμισω γρια κοτα καλητερα  :bigdick:

μεχρι 40 φιλε διμιτρακη..εμένα δέν μέ πειθει κανείς ότι οί πιτσιρικες κάνουν καλύτερο γαμήσι από τις 30 καί πάνω..καί όχι μόνο στήν τουρκία αλλά σχεδόν παντού...
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
41
Πόντοι
16
το πιο μεγαλη ειναι σχετικο!για ποσων ετων μιλαμε?αν ειναι να γαμισω γρια κοτα καλητερα  :bigdick:

μεχρι 40 φιλε διμιτρακη..εμένα δέν μέ πειθει κανείς ότι οί πιτσιρικες κάνουν καλύτερο γαμήσι από τις 30 καί πάνω..καί όχι μόνο στήν τουρκία αλλά σχεδόν παντού...

Ο Δημήτρης έχει δίκιο.
Οι πιτσιρίκες είναι σαφώς πιο όμορφες. Ούτε συζήτηση επ’ αυτού. Η ομορφιά είναι συνυφασμένη με τη νιότη.
Προσωπικά πιστεύω ότι ανάμεσα σε όλα τα ποιοτικά χαρακτηριστικά που έχουν τη σημασία τους για ένα ωραίο γαμήσι, το σημαντικότερο όλων είναι η ομορφιά της κοπέλας.
Και αυτό το «κάνει καλό γαμήσι» δεν το πολύκαταλαβαίνω. Το τι γαμήσι θα γίνει εξαρτάται περισσότερο από εμένα και λιγότερο από τη κοπέλα, είναι δικιά μου δουλειά, πώς να το πω, από αυτήν θέλω να είναι όσο το δυνατόν όμορφη.

Αλλά όπως έλεγαν και οι Ρωμαίοι: DE GUSTIBUS NON DISPUTANDUM EST
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
εγω πανω απο 30 πολυ δυσκολο να γαμισω!πρεπει να ειναι πολυ περηποιημενη γκομενα!και οπως λεω:αν ειναι να γαμαω μεγαλες σε ηληκια παω και ζω και στην Ελλαδα κανω μπανιο στη θαλασσα και τρωω σουβλακια και καρπουζι!!30αρες και 40αρες και εκει θα γαμαω!γιατι να μενω στη Ρωσσια να τρωω κρυο χιονι και ακριβεια!
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
σημερα πηγα πρωτο μαθημα Τουρκικα!ολες οι συμαθητριες μου εινα κοπελες!ειμαι μονος μου με 6 γκομενες!και η δασκαλα που εναι Τουρκαλα καλη ειναι.η αλλη δασκαλα ειναι κουκλαρα αλλα δυστηχως δεν μπορω να πηγαινω της μερες που διδασκει(δευτερα και πεμπτη)γιατι την ιδια ωρα εχω Εβρα'ι'κα!αυτο που με εκπλισει με τα Τουρκικα ειναι οτι ειναι πολυ κοντα στα Φαρσι(Περσικα)εχουνε παρα πολλες λεξεις(30%θα ελεγα)και η αρχαια οθωμανικη γλωσσα ειναι (50%Περσικα).εχουνε μεγαλη επηρροη απο τους Περσες!και εμεις εχουμε παρα πολλες λεξεις απο τα Τουρκικα.οπως canta (αρχιζει με το γραμμα ΤΣΕ που ειναι το C με μια γραμμουλα απο κατω που δυστηχως δεν το εχω ακομα στην γραμματοσειρα) σημαινει Τσαντά (το ΝΤ δεν διαβαζεται σαν D οπως στα Ελληνικα) Vapur βαπούρ ειναι το Βαπορι!pirasa το Πρασσο!και Kalem ο στυλος και το μολυβι η λεξη ΚΑΛΑΜΙ στα Ελληνικα απο εκει βγαινει....
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
...παρα πολλες λεξεις Περσικης προελευσης καταλαβαινω απο τα Εβρα'ι'κα.εχουνε και λιγες θα ελεγα Ελληνικες λεξεις.αυτο που μου αρεσε ειναι που στην ερωτιση τι κανεις?(πως τα εισαι?)μπορεις να απαντισεις Harika χάρηκα!σημαινει ειμαι πολυ καλα!ή προφορα τους θυμιζει λιγο Ουγγαρεζικα και το γραμμα i ειναι ιδιο στον ηχο με το Φινλανδικο.και οχι με το Ρωσσικο Ы που βγαινει απο το λαιμο.εχει παντος πολυ ενδιαφερον η μαθηση της Τουρκικης!
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
...παρα πολλες λεξεις Περσικης προελευσης καταλαβαινω απο τα Εβρα'ι'κα.εχουνε και λιγες θα ελεγα Ελληνικες λεξεις.αυτο που μου αρεσε ειναι που στην ερωτιση τι κανεις?(πως τα εισαι?)μπορεις να απαντισεις Harika χάρηκα!σημαινει ειμαι πολυ καλα!ή προφορα τους θυμιζει λιγο Ουγγαρεζικα και το γραμμα i ειναι ιδιο στον ηχο με το Φινλανδικο.και οχι με το Ρωσσικο Ы που βγαινει απο το λαιμο.εχει παντος πολυ ενδιαφερον η μαθηση της Τουρκικης!
θα σε κάνουν πορνο-πρέσβη με τόσες γλώσσες που ξέρεις
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.743
Πόντοι
5.035
σημερα πηγα πρωτο μαθημα Τουρκικα!ολες οι συμαθητριες μου εινα κοπελες!ειμαι μονος μου με 6 γκομενες!και η δασκαλα που εναι Τουρκαλα καλη ειναι.η αλλη δασκαλα ειναι κουκλαρα αλλα δυστηχως δεν μπορω να πηγαινω της μερες που διδασκει(δευτερα και πεμπτη)γιατι την ιδια ωρα εχω Εβρα'ι'κα!

Φίλε Μητσάκο λέγε τους εκεί ένα "σεβίγιορουμ" και που ξέρεις μπορεί να'ναι η τυχερή σου... :boobies:
Άσε που μέχρι να πάρεις το κολάι στα Τούρκικα μπορείς να συνεννοείσαι στα Ελληνικά ευκολότερα απ'ότι στα Αγγλικά. ;)
Σου εύχομαι να προάγεις την ελληνοτουρκική φιλία... :knockinb:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Φίλε Μητσάκο λέγε τους εκεί ένα "σεβίγιορουμ" και που ξέρεις μπορεί να'ναι η τυχερή σου... :boobies:
Άσε που μέχρι να πάρεις το κολάι στα Τούρκικα μπορείς να συνεννοείσαι στα Ελληνικά ευκολότερα απ'ότι στα Αγγλικά. ;)
Σου εύχομαι να προάγεις την ελληνοτουρκική φιλία... :knockinb:
ναι θα προσπαθισω!παντος και για εσενα η Τουρκια πρεπει να εχει ενδιαφερον γιατι ειναι βυζαρουδες οι περισσοτερες!
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.743
Πόντοι
5.035
ναι θα προσπαθισω!παντος και για εσενα η Τουρκια πρεπει να εχει ενδιαφερον γιατι ειναι βυζαρουδες οι περισσοτερες!

Είχα πάει Κωνσταντινούπολη πριν λίγες μέρες Μήτσο.
Αν εξαιρέσουμε αυτές με τις παραδοσιακές φορεσιές που δε μπορούσες να διακρίνεις και τίποτα, οι άλλες έφερναν πολύ στις δικές μας σε παρουσιαστικό και ντύσιμο.
Από βυζί; Χμμμμμμ περίμενα περισσότερα...
 

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66
σημερα πηγα πρωτο μαθημα Τουρκικα!ολες οι συμαθητριες μου εινα κοπελες!ειμαι μονος μου με 6 γκομενες!και η δασκαλα που εναι Τουρκαλα καλη ειναι.η αλλη δασκαλα ειναι κουκλαρα αλλα δυστηχως δεν μπορω να πηγαινω της μερες που διδασκει(δευτερα και πεμπτη)γιατι την ιδια ωρα εχω Εβρα'ι'κα!αυτο που με εκπλισει με τα Τουρκικα ειναι οτι ειναι πολυ κοντα στα Φαρσι(Περσικα)εχουνε παρα πολλες λεξεις(30%θα ελεγα)και η αρχαια οθωμανικη γλωσσα ειναι (50%Περσικα).εχουνε μεγαλη επηρροη απο τους Περσες!και εμεις εχουμε παρα πολλες λεξεις απο τα Τουρκικα.οπως canta (αρχιζει με το γραμμα ΤΣΕ που ειναι το C με μια γραμμουλα απο κατω που δυστηχως δεν το εχω ακομα στην γραμματοσειρα) σημαινει Τσαντά (το ΝΤ δεν διαβαζεται σαν D οπως στα Ελληνικα) Vapur βαπούρ ειναι το Βαπορι!pirasa το Πρασσο!και Kalem ο στυλος και το μολυβι η λεξη ΚΑΛΑΜΙ στα Ελληνικα απο εκει βγαινει....
εχεις κανει το καμακι επιστημη
ολα οργωναμενα και τιποτα στην τυχη
μητσο εισαι ο πορνοπρεσβης της ελλαδας στον οηε
 

Επισκέπτης
ΠΕΡΙ ΤΟΥΡΚΙΚΩΝ
---------------------

Αλφάβητο: 29 γραμματα εκ των οποίων 8 φωνήεντα - οχι ιδιεταιρα δύσκολα να τα προφέρει κανεις. Δεν υπάρχει το w από το λατινικό ΑΒ.

Δεν υπάρχουν άρθρα, τα ουσιαστικά και επίθετα χρησιμοποιούνται χωρίς άρθρα.
Τα ουσιαστικά και επίθετα δεν έχουν γένη, δηλαδη αρσενικό, θηλυκό και ουδέτερο.
Οι προτάσεις δεν σχηματιζονται όπως τα ελληνικά, στα τουρκικά το ρήμα σχεδόν πάντα μπαίνει στο τέλος της πρότασης.

Κάθε λέξη, έχει μια σταθερή ρίζα! Είτε είναι ρήμα είτε ουσιαστικό/επίθετο. Προσθέτοντας την κατάλληλη κατάληξη έχουμε την λέξη που θέλουμε.

Προκειμένου για ουσιαστικά και επίθετα, αλλάζοντας κατάλληλα την κατάληξη έχουμε τις κλίσεις των ουσιαστικών/επιθέτων. Επιπλέον, υπάρχουν μόνο 2 καταλήξεις πληθυντικού (-ler, -lar) τις οποίες αν προσθέσει κανεις στην ρίζα της λέξεις έχει τον πληθυντικό. Όπως:
ev (σπίτι) στην ονομαστική - evler (σπίτια) στην ονομαστική.
Υπάρχουν 6 κλίσεις, συμπεριλαμβανομένης και της ουσιαστικής. Εκεί ίσως μπερδευτεί λίγο γιατί έχει κάτι περίεργα. Παραθέτω:
Παράδειγμα το kadın (γυναίκα)


Ονομαστική              kadın (η γυναίκα) δεν υπάρχει κατάληξη και η λέξη είναι στη ρίζα της
Αιτιατική               kadını (τη γυναίκα)
Πτώση κατεύθυνσης      kadına (στη γυναίκα, δηλαδη κατι παει προς τα εκει)
(Δοτική κατεύθυνσης)
Πτώση στάσης/κατοχής    kadında (στη γυναίκα, δηλαδη κάτι γινεται εκει)
(Δοτική στάσης)
Αφαιρετική              kadından (απο τη γυναικα, δηλαδη προς τα εδω απο εκει)
Γενική                 kadının (της γυναικας)
Προκειμένου για κλίσεις ουσιαστικών στον πληθυντικό, πρωτα μπαίνει η κατάληξη του πληθυντικού και μετα της πτώσης.


Οταν χρησιμοποιούνται επίθετα μαζί με ουσιαστικά, τότε τα επίθετα μένουν άκλιτα στον ενικό δίπλα στο ουσιαστικό που συνοδεύουν.
iyi kitap  - το καλό βιβλίο
iyi kitaplar - τα καλά βιβλία
[πανευκολα!]

Ευκολα μέχρι τώρα; Καμια σχέση με τα ελληνικά, είναι πιο ευκολα.

Αν σας ενδιαφέρει μπορεί να γράψω λίγα παραπανω αργότερα.




 

bordelman

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
1.675
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
16
εχει τον αμπουλαχ τον μοχαμεντ και τον μουσταφα αν ενδιαφερεσε :2funny:
και ειδικευονται σε οθομανικο συναγωνιστη μια ειδικευση που κραταει απο τα χρονια του Μωαμεθ του Πορθητη 1453μ.Χ
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
ναι Αρκα γραψε οσα πιο πολλα μπορεις.γιατι η δασκαλα ειναι Τουρκαλα και δεν ξερει καλα Ρωσσικα για να τα εξηγισει!
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
δεν έχει γράψει κανείς για τα απίστευτα ταξί και τα ντόλμους που υπάρχουν εκεί.
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.743
Πόντοι
5.035
προκειται να ταξιδεψω τον σεπτεμβρη τουρκια.
εχει καποιος συναδελφος καποια εμπειρία από εκεί.
τι γινεται στην κωνσταντινούπολη?

Aν πας στην Πόλη, η Αθήνα θα σου φαίνεται μετά ένα ξέρασμα και μισό.-
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
6
Πόντοι
16
εγω συναγωνιστες βρεθηκα στην γειτωνικη χωρα τον περασμενο ιουνιου..........βρεθηκα σε μια πολη 250 χιλιαδων κατοικων η οποια ονομαζεται tekirdag,1 με 2 ωρες μακρια απο την κωνσταντινουπολη........στο tekirdag εκατσα 8 ημερες λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων.....ωραια πολη και οι γυναικες εκει σε επιπεδο ομορφιας το ιδιο με τις ελληνιδες.......οσον αφορα τον αγοραιο ερωτα στην γειτοικη χωρα δεν το συνιστω ουτε εγω..δενυπαρχουν πολλα πραγματα.......βεβαια εαν ψαξεις θαβεις κανενα μπουρδελο να  :fuck2: αλλα υπαρχουν λιγα δεν ειναι σαν εδω στην ελλαδα......τουρκουφτισες εχουν.... ........κωλομπαρα και πιατσες δεν συναντισα.τα μπαρ κλεινουν 10 η ωρα το ιδιο και τα λιγα μπουρδελα που εχουν........τα μουρδελα τους ειναι μακρια απο τον πολυ κοσμο και σε περιοχες πολυ απομακρισμενες......σε εμενα που πηγα εγω βραδυ το φυλαγε ενας αστυνομικος  :S
οι ανθρωποι γενικα ειναι καλοι αλλα υπαρχει μεγαλο προβλημα συννενοησης μιας και πολυ λιγοι ξερουν αγγλικα....... :uglystupid: δεν μου αρεσε η τουρκια ουτε θελω να ξαναπαω,τα πραγματα στην κωνσταντινουπολη και αγκυρα μπορει να ειναι καλητερα δεν ξερω......
ΔΕΝ ΑΞΥΖΕΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΤΕΣ  :thumbsup:
 

Wonderful

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2010
Μηνύματα
5.761
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
66
εγω συναγωνιστες βρεθηκα στην γειτωνικη χωρα τον περασμενο ιουνιου..........βρεθηκα σε μια πολη 250 χιλιαδων κατοικων η οποια ονομαζεται tekirdag,1 με 2 ωρες μακρια απο την κωνσταντινουπολη........στο tekirdag εκατσα 6 ημερες λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων.....ωραια πολη και οι γυναικες εκει σε επιπεδο ομορφιας το ιδιο με τις ελληνιδες.......οσον αφορα τον αγοραιο ερωτα στην γειτοικη χωρα δεν το συνιστω ουτε εγω..δενυπαρχουν πολλα πραγματα.......βεβαια εαν ψαξεις θαβεις κανενα μπουρδελο να  :fuck2: αλλα υπαρχουν λιγα δεν ειναι σαν εδω στην ελλαδα......τουρκουφτισες εχουν.... ........κωλομπαρα και πιατσες δεν συναντισα.τα μπαρ κλεινουν 10 η ωρα το ιδιο και τα λιγα μπουρδελα που εχουν........τα μουρδελα τους ειναι μακρια απο τον πολυ κοσμο και σε περιοχες πολυ απομακρισμενες......σε εμενα που πηγα εγω βραδυ το φυλαγε ενας αστυνομικος  :S
οι ανθρωποι γενικα ειναι καλοι αλλα υπαρχει μεγαλο προβλημα συννενοησης μιας και πολυ λιγοι ξερουν αγγλικα....... :uglystupid: δεν μου αρεσε η τουρκια ουτε θελω να ξαναπαω,τα πραγματα στην κωνσταντινουπολη και αγκυρα μπορει να ειναι καλητερα δεν ξερω......
ΔΕΝ ΑΞΥΖΕΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΤΕΣ  :thumbsup:
είναι σαν να πήγες στη θήβα να γαμήσεις και να τη συγκρίνεις με την αθήνα
καμμιά σχέση η κωνσταντινούπολη από κόσμο κι από ομορφιά πόλης
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom