Νέα

Tennis Fans

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα siropiastos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 72K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kanenas80

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
914
Κριτικές
34
Like
1
Πόντοι
1.230
Μπράβο μάγκα που άνοιξες το θρεντ.
Το τένις είναι θεαματικό και δημοφιλές άθλημα. Στις περισσότερες χώρες είναι μπροστά από κάτι μπασκετάκια που βλέπουμε εδώ.
Το κακό με το τένις είναι ότι (συνήθως) διαρκεί πολύ και βαριέσαι να δεις ολόκληρο αγώνα.
Αλλά οι τενίστες είναι αθληταράδες γιατί χρειάζεται τεχνική κατάρτιση και αντοχή. Δεν είναι ομαδικό άθλημα που και κάποιος τσουρουκάς μπορεί να παίξει.
Ποιούς να πρωτοθυμηθώ; Μπόργκ, Λέντλ, ΜακΕνρο, Μπέκερ, Σάμπρας, Άγκασι. Από γυναίκες, τα ιερά τέρατα Γκραφ, Ναβρατίλοβα. Τι να λέμε...
Απ'τους σύγχρονους και ο Φέντερερ και ο Ναδάλ είναι παιχταράδες. Τελείως διαφορετικό στυλ όμως. Ο Φέντερερ στηρίζεται στην τεχνική ενώ ο Ναδάλ στη δύναμη. Ο Φέντερερ έχει και forehand και backhand και drop shot και ό,τι θες. Ο Ναδάλ έχει μόνο forehand αλλά γαμεί και δέρνει μ'αυτό.
Φέτος δεν είδα πως έχασε, αλλά κάποια στιγμή θα γινόταν κι αυτό, μην ακούω για στησίματα και κουταμάρες.

Ο Άγκασι τα'χει πάρει σίγουρα όλα.

φίλε μου για να πας να δεις ένα άθλημα πρέπει να έχεις παίξει πρώτα.. εγώ πρώτα έμαθα να παίζω τέννις και μετά έμεινα με τα μάτια γουρλωμένα πολλ'ες φορές βλέποντας τον κύριο φέντερερ... στο ελλάντα που οι άνθρωποι ή θα γυμνάζονται στο γυμναστήριο για να ρίχνουν γκομενάκια ή η σχέση τους με τον αθλητισμό θα είναι τύπου χελάκη κλπ που να τους βρεις τους φιλάθλους... κάτι καταραμένους βλέπω ως επι το πλείστον στα γήπεδα που οι πιο πολλοί δεν ξέρουν τι είναι το πικ εν ρολ και στην ουσία πάνε για να βγάλουν τα απωθημένα τους και όχι για να περάσουν καλά.... (μιλάω για τον μέσο έλληνα)
 

kanenas80

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
914
Κριτικές
34
Like
1
Πόντοι
1.230
 Ήρθε η ώρα μου να μιλήσω καθότι προπονητής,εν ενεργεία παίκτης με πολλούς τίτλους και απαιτώ τον ανάλογο σεβασμό.
 Ο Φέντερερ είναι από τους πιό πλήρης παίκτες όλων των εποχών και από τεχνικής κατάρτισης αλλά και από τίτλους.Πλήρης παίκτης αλλά όχι στο χώμα που διακρίνοντα παίκτες άλλου στύλ λόγω επιφάνειας(φυσικής κατάστασης παρά τεχνικής).
  Ο Ναδάλ είναι ένας παίκτης αναλώσιμος λόγω ότι σε αυτή την επιφάνεια δεν αντέχεις πολλά χρόνια αν δεν τρέχεις σαν τρελλός όλη την ώρα,δηλαδή βγαίνουν καινούριοι νεαρότερης ηλικίας συνήθως Ισπανοί ή Λατινοαμερικλανοι επειδή έχουν πολλα χωμάτινα γήπεδα εκεί κάτω κάτι που δεν έχουν οι Αμερικάνοι π.χ.
  Ο Σόντερλινγκ από την άλλη δεν είναι αμελητέα ποσότητα γιατί δεν κέρδισε μόνο τν Ναδάλ αλλά και άλλους 2 πολύ καλούς παίκτες για να φτάσει τελικό.Από την άλλη παίζει και πολύ σωστό τέννις.
  Εγώ θεωρώ ότι ο Σόντερλινγκ είναι φαβορί λόγω επιφάνειας.Ο Φέντερερ το θέλει από την άλλη πολύ και αν κριθεί στην εμπειρία θα το πάρει αυτός.Το θέλει πολύ αλλά είχε κερδίσει τον Ναδάλ πριν από ένα μήνα μέσα στην Ισπανία σε τελικό σε χώμα που εκεί ο Ναδάλ είναι ανίκητος.Έχει αλλάξει το παιχνίδι του για χωμάτινο γήπεδο και είναι πάλι ο παλιός Φέντερερ.Μην υποτιμάτε πάντως καθόλου τον Σουηδό,πολύ καλός και τεχνικός παίκτης.
  Και κάτι βασικό που μπορεί να μην ξέρετε:ο Φέντερερ είχε ταλαιπωρηθεί πριν 1,5 χρονο απο λοιμώδη μονοπυρήνωση και αυτό τον ταλαιπώρησε από θέμα φυσικής κατάστασης αλλά δεν έπεσε κάτω από το Νο2 κάτι που λέει πολλά.
 Και το γυναικάκι του που παντρευτήκανε πριν 1 μήνα περίπου έχει πολλά λεφτά και ήταν διεθνής αθλήτρια για την Ελβετία δεν θυμάμαι σε ποιό άθλημα,νομίζω κολύμβηση.
  Δέχομαι απορίες ώρες καταστημάτων!!!!


να σου πω την αλήθεια φίλε μου με την ρέντα που έχει ο σόντερλιγκ αν του κάτσει το θέμα ψυχολογία στον τελικό με τον ρότζερ πιστεύω θα το πάρει ο σουηδός ... δυστυχώς δλδ γιατί γουστάρω με τα χίλια φέντερερ.. τρελλό τέννις... για την λοιμώδη μονοπυρήνωση το ήξερα και του είχα δώσει κρέντιτ αλλά έχει περάσει πολύς καιρός από τότε ρε γμτ .. εγώ πιστεύω ότι μάλλον πια δεν έχει το ίδιο κίνητρο... γτ από θέμα τεχνικής εγώ πιστεύω ότι είναι μεγάλη διαφορά το νούμερο 1
 

ollandos3

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2008
Μηνύματα
580
Like
4
Πόντοι
6
ρε μαγκες δεν λεω καλες γκομενες ειναι αυτες που λετε (η σαραποβα καλουτσικια, η ιβανοβιτς πολυ καλη) αλλα μην ξεχναμε την λευκορωσιδα αζαρενκα, μεγαλος ξανθος σολαρισμενος μουναρος!!!
 
OP
OP
S

siropiastos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2008
Μηνύματα
941
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1.230
να σου πω την αλήθεια φίλε μου με την ρέντα που έχει ο σόντερλιγκ αν του κάτσει το θέμα ψυχολογία στον τελικό με τον ρότζερ πιστεύω θα το πάρει ο σουηδός ... δυστυχώς δλδ γιατί γουστάρω με τα χίλια φέντερερ.. τρελλό τέννις... για την λοιμώδη μονοπυρήνωση το ήξερα και του είχα δώσει κρέντιτ αλλά έχει περάσει πολύς καιρός από τότε ρε γμτ .. εγώ πιστεύω ότι μάλλον πια δεν έχει το ίδιο κίνητρο... γτ από θέμα τεχνικής εγώ πιστεύω ότι είναι μεγάλη διαφορά το νούμερο 1

Κι εγω γουσταρω να το παρει ο Σουηδος λογω αντιπαθειας στην Ελβετιδα πριγκηπισσα. Παντως τον Σουηδο δε τον ηξερα και με μπερδεψε τις προαλλες. Δε τον ειχα ξαναδει να παιζει, γυρισα το καναλι αφου ειχε παρει τα 2 πρωτα σετ και μετα ειδα εκατσε κι ο Γκονζαλες τον εκανε λιγο πουτανα. Κι ηταν και χωμα απο τη κουραση!! Τωρα ο πουστης που βρηκε τη δυναμη και το γυρισε και το πηρε;;; μπραβο του. Αυτο που εχω διαπιστωσει με τον Φεντερερ παντως ειναι πως εχει τις επιστροφες, τα come back για ψωμοτυρι. Οσο και να φαινεται οτι ο αντιπαλος τον εχει στριμωξει, ειναι σε καλυτερη μερα κλπ, αυτος ο διαολος αμα βρει ρυθμο μετα ανεβαινει και τους παιρνει ολους..Με το Ναδαλ λιγο δε του βγαινει..
 

kanenas80

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
914
Κριτικές
34
Like
1
Πόντοι
1.230
Κι εγω γουσταρω να το παρει ο Σουηδος λογω αντιπαθειας στην Ελβετιδα πριγκηπισσα. Παντως τον Σουηδο δε τον ηξερα και με μπερδεψε τις προαλλες. Δε τον ειχα ξαναδει να παιζει, γυρισα το καναλι αφου ειχε παρει τα 2 πρωτα σετ και μετα ειδα εκατσε κι ο Γκονζαλες τον εκανε λιγο πουτανα. Κι ηταν και χωμα απο τη κουραση!! Τωρα ο πουστης που βρηκε τη δυναμη και το γυρισε και το πηρε;;; μπραβο του. Αυτο που εχω διαπιστωσει με τον Φεντερερ παντως ειναι πως εχει τις επιστροφες, τα come back για ψωμοτυρι. Οσο και να φαινεται οτι ο αντιπαλος τον εχει στριμωξει, ειναι σε καλυτερη μερα κλπ, αυτος ο διαολος αμα βρει ρυθμο μετα ανεβαινει και τους παιρνει ολους..Με το Ναδαλ λιγο δε του βγαινει..

από αυτά που λες φίλε μου φαίνεσαι να μην έχεις ασχοληθεί ποτέ ενεργά με αθλητισμό και ειδικότερα με τέννις... σε όλα τα sports η ψυχολογία είναι το α και το ω και μπορεί να μεταμορφώνει παίχτες και ομάδες ... ειδικά στο τέννις που είναι ατομικό sport και διαρκεί πολλή ώρα ένας αγώνας δεν είναι και τίποτα το τρομακτικά ασυνήθιστο να γυρίσει ένας παίχτης (ειδικά επιπέδου φέντερερ ) ένα παιχνίδι χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι είναι και εύκολο... αυτές πάντως είναι οι  λεπτομέρειες που κάνουν την διαφορά ανάμεσα σε ένα πολύ καλό παίχτη και σε ένα πρωταθλητή... όταν παίζουν δλδ φέντερερ ναδάλ τζόκοβιτς και κάτι τέτοιοι όσο στριμωγμένοι και να είναι δεν αποκλείεται να επιστρέψουν χωρίς όμως να θεωρείται και δεδομένο... από εκεί και πέρα ειδικά για την αντιπάθειά σου για τον φέντερερ πρέπει να σου πω ότι ο άνθρωπος θεωρείται καλλιτέχνης .... πώς ήταν από αισθητικής άποψης το μπάσκετ που έπαιζε ο τζόρνταν;; ένα τέτοιο πράγμα..
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.681
Κριτικές
3
Like
4.226
Πόντοι
606
σωστος ο κανενας
 
OP
OP
S

siropiastos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2008
Μηνύματα
941
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1.230
από αυτά που λες φίλε μου φαίνεσαι να μην έχεις ασχοληθεί ποτέ ενεργά με αθλητισμό και ειδικότερα με τέννις... σε όλα τα sports η ψυχολογία είναι το α και το ω και μπορεί να μεταμορφώνει παίχτες και ομάδες ... ειδικά στο τέννις που είναι ατομικό sport και διαρκεί πολλή ώρα ένας αγώνας δεν είναι και τίποτα το τρομακτικά ασυνήθιστο να γυρίσει ένας παίχτης (ειδικά επιπέδου φέντερερ ) ένα παιχνίδι χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι είναι και εύκολο... αυτές πάντως είναι οι  λεπτομέρειες που κάνουν την διαφορά ανάμεσα σε ένα πολύ καλό παίχτη και σε ένα πρωταθλητή... όταν παίζουν δλδ φέντερερ ναδάλ τζόκοβιτς και κάτι τέτοιοι όσο στριμωγμένοι και να είναι δεν αποκλείεται να επιστρέψουν χωρίς όμως να θεωρείται και δεδομένο... από εκεί και πέρα ειδικά για την αντιπάθειά σου για τον φέντερερ πρέπει να σου πω ότι ο άνθρωπος θεωρείται καλλιτέχνης .... πώς ήταν από αισθητικής άποψης το μπάσκετ που έπαιζε ο τζόρνταν;; ένα τέτοιο πράγμα..

κοιταξε να δεις, γιατι ξεφευγεις λιγο...το γεγονος οτι δεν "παω" τον Φεντερερ σαν τυπο και στυλ και μου βγαζει λιγο πριμαντονε στυλακι ειναι υποκειμενικο και δεν εχει να κανει με την αξια του. Σαφως κι ειναι απο τους καλυτερους ολων των εποχων. Επισης κραταω αυτα που λες για τη ψυχολογια στο τεννις ομως στο οποιο οχι δεν εχω ασχοληθει ενεργα ουτε εχω παρακολουθησει πολυ. Αλλα μη μας βγαζεις κι αδαεις χωρις να μας ξερεις κιολας, εχω κανει σε συλλογο και μπασκετ και κικμποξ και ξερω απο ψυχολογια, ειδικα δε μπασκετ ημουν κι 1-2 θεση οποτε αν δεν εμπαιναν απο την αρχη χορταινα παγκο μετα...

Ωραιες οι αποψεις σου αλλα μη βιαζεσαι να κρινεις την αθλητικη παιδεια του αλλου και το παιξεις φωστηρας επειδη, πχ στη προκειμενη περιπτωση του τεννις, κατεχεις το αθλημα περισσοτερο..
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.743
Πόντοι
5.035
Λίγος ο άλλος σήμερα. Κι ο Φέντερερ δεν έπαιξε σπουδαίο τένις εδώ που τα λέμε.
Μόνο στο tie break έπαιξε γαμάτα κι εκεί κρίθηκαν όλα αφού έκανε το 2-0.
Πάντως έκανε πολλά αβίαστα λάθη και ειδικά οι λόμπες του ήταν για τα πανηγύρια.
Πάμε για Γουίμπλεντον τώρα.
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.681
Κριτικές
3
Like
4.226
Πόντοι
606
αν ηταν ο ναδαλ στη θεση του σουηδου,θα βλεπαμε αλλο τελικο σημερα...
ο σουηδος δεν μπηκε ποτε στην ψυχολογια του σημερινου αγωνα,ακομα και στο 2ο σετ που πηγε στο ταιμπρεικ δεν πιστεψα οτι θα το'παιρνε
ο φεντερερ ισοφαρισε τον σαμπρας σε grand slam και πλεον ειναι θεμα χρονου να τον ξεπερασει  :rockon:
 

kanenas80

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
914
Κριτικές
34
Like
1
Πόντοι
1.230
Λίγος ο άλλος σήμερα. Κι ο Φέντερερ δεν έπαιξε σπουδαίο τένις εδώ που τα λέμε.
Μόνο στο tie break έπαιξε γαμάτα κι εκεί κρίθηκαν όλα αφού έκανε το 2-0.
Πάντως έκανε πολλά αβίαστα λάθη και ειδικά οι λόμπες του ήταν για τα πανηγύρια.
Πάμε για Γουίμπλεντον τώρα.

πράγματι... για μένα οι δηλώσεις που έκανε στο τέλος τα λένε όλα .. το παληκάρι εκτός του ότι δεν είναι συνηθισμένο να παίζει τελικούς γκραν σλαμ βλέπει και τον ρότζερ σαν ιερό τέρας... εντάξει έτσι όμως δεν γίνεται να μπεις και να παίξεις σαν σόντερλινγκ ρε φίλε... γι'αυτό και ήταν πολύ έντονα τρακαρισμένος...
 

kanenas80

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
914
Κριτικές
34
Like
1
Πόντοι
1.230
κοιταξε να δεις, γιατι ξεφευγεις λιγο...το γεγονος οτι δεν "παω" τον Φεντερερ σαν τυπο και στυλ και μου βγαζει λιγο πριμαντονε στυλακι ειναι υποκειμενικο και δεν εχει να κανει με την αξια του. Σαφως κι ειναι απο τους καλυτερους ολων των εποχων. Επισης κραταω αυτα που λες για τη ψυχολογια στο τεννις ομως στο οποιο οχι δεν εχω ασχοληθει ενεργα ουτε εχω παρακολουθησει πολυ. Αλλα μη μας βγαζεις κι αδαεις χωρις να μας ξερεις κιολας, εχω κανει σε συλλογο και μπασκετ και κικμποξ και ξερω απο ψυχολογια, ειδικα δε μπασκετ ημουν κι 1-2 θεση οποτε αν δεν εμπαιναν απο την αρχη χορταινα παγκο μετα...

Ωραιες οι αποψεις σου αλλα μη βιαζεσαι να κρινεις την αθλητικη παιδεια του αλλου και το παιξεις φωστηρας επειδη, πχ στη προκειμενη περιπτωση του τεννις, κατεχεις το αθλημα περισσοτερο..

αφού όντως έχεις αθλητική παιδεία σε κάποια σημεία της κριτικής σου αδικείς λίγο τον εαυτό σου... κι εγώ έχω κάνει κικ μποξ και άλλα σπορ.. ο λόγος που ανέφερα το τέννις είναι γιατί ούτε είναι ομαδικό σπόρ για να σε κάνει αλλαγή ο προπονητής σου μέχρι να ηρεμήσεις ούτε κικ μποξ είναι να τελειώνει σε πέντε 2λεπτους γύρους το πολύ οπότε και να μπορείς δεν προλαβαίνεις να αλλάξεις ψυχολογία... το ότι η ψυχολογία είναι το α και το ω εμ πάσει περιπτώσει δεν είναι δική μου άποψη μόνο.. είναι τόσο κοινό που το ξέρει ακόμα και ο νικολακόπουλος το λαμόγιο (έλεγε ότι του το λεγε μια φορά ο τζόρτζεβιτς νομίζω ή κάτι τέτοιο).... τέλος δεν παριστάνω τον φωστήρα... είπα πράγματα που θεωρούνται γενικώς παραδεκτά από την πλειοψηφία... και να σου πω την αλήθεια ο λόγος που έγινα λίγο ερειστικός απέναντί σου ήταν ότι ήσουν οριακά μέχρι και προσβλητικός απέναντι στον φέντερερ στους χαρακτηρισμούς σου... δεν μου είναι ούτε φίλος ούτε συγγενής το παληκάρι αλλά αυτό στην ελλάδα που ο καθένας νομίζει ότι μπορεί να λέεει ανώνυμα ό,τι του κατέβει στο κεφάλι με ενοχλεί σαν στάση...
 
OP
OP
S

siropiastos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2008
Μηνύματα
941
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1.230
Τι λες μωρε, σου θιξαμε το γκομενο ή εισαι ο δικηγορος του;; Δηλαδη πχ ολοι οι γαυροι εδω μεσα πρεπει να πεσουν να φανε πχ οσους εχουν βρισει το μπουρουση; Κι αλλα 100 παραδειγματα; Στη τελικη παρτον μου και τηλεφωνο να του πω "ξερεις; εισαι παιχταρας αλλα στο γηπεδο μου βγαζεις ντελικατη πριμαντονα ενα στυλ" και να του πω τηλεφωνο κι ονομα κι ΑΦΜ αμα γουσταρει, ας πουμε..

Και να σου πω και το αλλο για το "καλλιτεχνη" ποικιλια ποικιλια στο παιχνιδι του αλλα μ'αυτα τα γαμημενα τα drop shots πηρε και τα 2 ματς, σπασαρχιδε ματς εκανε, ειδικα στο σημερινο..για χαλαρωσε λιγο με το Φεντερερ, ελεος
 

kanenas80

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
914
Κριτικές
34
Like
1
Πόντοι
1.230
Τι λες μωρε, σου θιξαμε το γκομενο ή εισαι ο δικηγορος του;; Δηλαδη πχ ολοι οι γαυροι εδω μεσα πρεπει να πεσουν να φανε πχ οσους εχουν βρισει το μπουρουση; Κι αλλα 100 παραδειγματα; Στη τελικη παρτον μου και τηλεφωνο να του πω "ξερεις; εισαι παιχταρας αλλα στο γηπεδο μου βγαζεις ντελικατη πριμαντονα ενα στυλ" και να του πω τηλεφωνο κι ονομα κι ΑΦΜ αμα γουσταρει, ας πουμε..

Και να σου πω και το αλλο για το "καλλιτεχνη" ποικιλια ποικιλια στο παιχνιδι του αλλα μ'αυτα τα γαμημενα τα drop shots πηρε και τα 2 ματς, σπασαρχιδε ματς εκανε, ειδικα στο σημερινο..για χαλαρωσε λιγο με το Φεντερερ, ελεος

με το να συμπεριφέρεσαι έτσι το μόνο που μπορείς να καταφέρεις είναι να μην σου απαντήσω.. δεν το χω και ανάγκη ξέρεις

 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
Σοροπιαστέ είσαι καραγκιόζης αν λές τον Φέντερερ πριμαντόνα επειδή έχει αυτή την τέλεια τεχνική κατάρτιση.
Είσαι τυχερός που βλέπεις΄τον καλύτερο τεννίστα όλων των εποχών.Είναι μόνο 27 χρονών και να είσαι σίγουρος ότιέχει να πάρει ακόμα περισσότερα μέχρι τα 32 του.
Ξέρεις τι σημαίνει χωρίς να έχεις φυσκή κατάσταση λόγω λοιμώδους μονοπυρήνωσης να διατηρήσαι Νο 2 στον κόσμο.Ο μαλ΄΄ακας ο Παγδατής έφτασε σε τελικό μία φορά και εκεί που ήταν έτοιμος ν μείνει στην 10άδα είνα γύρω στο 100 τώρα.
Πλύνε το στόμα σου πρώτα γιατί είναι υπόδειγμα αθλητή από θέμα ψυχολογίας και τεχνικής.Είμαι τυχερός στην ζωή μου που πρόλαβα να δώ τον Τζόρνταν,τον Γκάλη και τον Φέρντερερ.
Άντε τώρα πήγαινε να δείς στο βίντεο τον περυσινό τελικό να χαρείς λίγο που θα συγκρίνεις τον αναβολάρχη Ναδάλ με τον άρχοντα Φεντεράραρο!!!
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
Άντε γεμίσαμε ασχετίδηδες γι αυτό και στην Ελλάδα δεν υπάρχει αθλητική αγωγή και μιλάει ο κάθε μαλάκας.
Γιά ρώτα εμένα αν γουστάρεις ότι θέλεις και μην βρίζεις όποιον σου λέει άλλη άποψη.Άντε γειά!!!!!!!!!!
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
Σιροπιαστέ είπε ότι δεν έχει αντίπαλο και θα παίξει στο Γουίμπλεντον με το αριστερό χέρι και με το δεξί θα δέρνει εσένα!
 
OP
OP
S

siropiastos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2008
Μηνύματα
941
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1.230
Ρε δε πατε να χεστειτε κι οι 2 λεω γω; λες και του βρισα τη μανα ή τιποτα χειροτερο; ουτε στη μπαλα ή το μπασκετ ρε δε κανουν ετσι, ειναι σα να λετε ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΟ ΦΕΝΤΕΡΕΡ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ - ΔΙΚΤΑΚΤΟΡΙΑ

Δε γουσταρω ρε φιλε το Φεντερερ, ΓΟΥΣΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠΕΛΟ ΜΟΥ εσυ τι σκατα ζορι τραβας, δημοκρατια εχουμε κι αμα δε σας αρεσει η γνωμη μου για το φεντερερ ΣΤ'ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΡΕ

Δε καταλαβα, πρεπει να εχουμε κανει καμια διατριβη στο τεννις για να εκφερουμε γνωμη; αλλιως δε πρεπει; ή αμα δε προσκυναμε το φεντερερ, παλι να μην εχουμε γνωμη;

Εν τω μεταξυ το ΟΛΟ θεμα που χει γινει οτι εγω δε γουσταρω το τροπο παιχνιδιου του ΧΩΡΙΣ να αντιλεγω οτι ειναι ισως ο ΤΟΠ παιχτης κι εσεις οι 2 οι πραγματικοι καραγκιοζηδες το παιζετε φωστηρες και κριτες και δικαστες και μας τη λετε ας πουμε γιατι δε το προσκυναμε το ΘΕΟ ΦΕΝΤΕΡΕΡ..Η πλακα ειναι οτι δεν εχω προτιμησεις γενικα, ουτε για Ναδαλ, ουτε Παγδατη ουτε κανενα, οποτε αστοχα τα παραδειγματα

Ξερεις, αποψη εκφερω οχι γεγονος κι αμα δε σ'αρεσει, στο ξαναλεω, στα παπαρια μου μεγαλε, αν εχεις προσεξει, το γαμωthread δε λεγεται Roger Federer Fans αλλα ειναι πιο γενικο, αμα θες τετοιο τοπο "λατρειας" τραβα φτιαξε αλλο

Μαλλον φωστηρες και πολυξερηδηδες εχουμε γεμισει σ'αυτο το τοπο..ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

 

AB66

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2008
Μηνύματα
2.017
Like
202
Πόντοι
36
Εσύ φίλε σιροπιαστέ ποτέ δεν θα παίξεις τέννις.

Γιατί το τέννις εκτός από πόδια , φυσική κατάσταση και μυαλό θέλει και ΠΑΙΔΕΙΑ και ΕΥΓΕΝΕΙΑ.

Κάτι που προφανώς εσύ δεν το έχεις.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom