Νέα

Tennis Fans

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα siropiastos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 72K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
 Ήρθε η ώρα μου να μιλήσω καθότι προπονητής,εν ενεργεία παίκτης με πολλούς τίτλους και απαιτώ τον ανάλογο σεβασμό.
 Ο Φέντερερ είναι από τους πιό πλήρης παίκτες όλων των εποχών και από τεχνικής κατάρτισης αλλά και από τίτλους.Πλήρης παίκτης αλλά όχι στο χώμα που διακρίνοντα παίκτες άλλου στύλ λόγω επιφάνειας(φυσικής κατάστασης παρά τεχνικής).
  Ο Ναδάλ είναι ένας παίκτης αναλώσιμος λόγω ότι σε αυτή την επιφάνεια δεν αντέχεις πολλά χρόνια αν δεν τρέχεις σαν τρελλός όλη την ώρα,δηλαδή βγαίνουν καινούριοι νεαρότερης ηλικίας συνήθως Ισπανοί ή Λατινοαμερικλανοι επειδή έχουν πολλα χωμάτινα γήπεδα εκεί κάτω κάτι που δεν έχουν οι Αμερικάνοι π.χ.
  Ο Σόντερλινγκ από την άλλη δεν είναι αμελητέα ποσότητα γιατί δεν κέρδισε μόνο τν Ναδάλ αλλά και άλλους 2 πολύ καλούς παίκτες για να φτάσει τελικό.Από την άλλη παίζει και πολύ σωστό τέννις.
  Εγώ θεωρώ ότι ο Σόντερλινγκ είναι φαβορί λόγω επιφάνειας.Ο Φέντερερ το θέλει από την άλλη πολύ και αν κριθεί στην εμπειρία θα το πάρει αυτός.Το θέλει πολύ αλλά είχε κερδίσει τον Ναδάλ πριν από ένα μήνα μέσα στην Ισπανία σε τελικό σε χώμα που εκεί ο Ναδάλ είναι ανίκητος.Έχει αλλάξει το παιχνίδι του για χωμάτινο γήπεδο και είναι πάλι ο παλιός Φέντερερ.Μην υποτιμάτε πάντως καθόλου τον Σουηδό,πολύ καλός και τεχνικός παίκτης.
  Και κάτι βασικό που μπορεί να μην ξέρετε:ο Φέντερερ είχε ταλαιπωρηθεί πριν 1,5 χρονο απο λοιμώδη μονοπυρήνωση και αυτό τον ταλαιπώρησε από θέμα φυσικής κατάστασης αλλά δεν έπεσε κάτω από το Νο2 κάτι που λέει πολλά.
 Και το γυναικάκι του που παντρευτήκανε πριν 1 μήνα περίπου έχει πολλά λεφτά και ήταν διεθνής αθλήτρια για την Ελβετία δεν θυμάμαι σε ποιό άθλημα,νομίζω κολύμβηση.
  Δέχομαι απορίες ώρες καταστημάτων!!!!
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
14
Πόντοι
3.057
εσυ ξερεις να παιζεις στα δαχτυλα το παιχνιδι "βρες το στουντιο στο χαρτη ΤΩΡΑ!"για ποιο λογο να ασχοληθεις με τεννις?ανουσιο δεν ειναι?αμα σου γλυφουν τις μπαλλες...

ωραίος ο παίχτης...
αλλο αυτο όμως.... χεχε...... :dancing:
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.681
Κριτικές
3
Like
4.226
Πόντοι
606
 Ο Φέντερερ είναι από τους πιό πλήρης παίκτες όλων των εποχών και από τεχνικής κατάρτισης αλλά και από τίτλους.Πλήρης παίκτης αλλά όχι στο χώμα που διακρίνοντα παίκτες άλλου στύλ λόγω επιφάνειας(φυσικής κατάστασης παρά τεχνικής).
 
νομιζω δεν υπαρχει παιχτης που να'χει παρει και τα 4 grand slam...Ο federer ειναι πολυ καλος και στο χωμα,απλα τυχαινει παντα να βρισκει στον τελικο τον ναδαλ που ειναι κορυφαιος σ'αυτην την επιφανεια
 

ollandos3

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2008
Μηνύματα
580
Like
4
Πόντοι
6
 Ήρθε η ώρα μου να μιλήσω καθότι προπονητής,εν ενεργεία παίκτης με πολλούς τίτλους και απαιτώ τον ανάλογο σεβασμό.
 Ο Φέντερερ είναι από τους πιό πλήρης παίκτες όλων των εποχών και από τεχνικής κατάρτισης αλλά και από τίτλους.Πλήρης παίκτης αλλά όχι στο χώμα που διακρίνοντα παίκτες άλλου στύλ λόγω επιφάνειας(φυσικής κατάστασης παρά τεχνικής).
  Ο Ναδάλ είναι ένας παίκτης αναλώσιμος λόγω ότι σε αυτή την επιφάνεια δεν αντέχεις πολλά χρόνια αν δεν τρέχεις σαν τρελλός όλη την ώρα,δηλαδή βγαίνουν καινούριοι νεαρότερης ηλικίας συνήθως Ισπανοί ή Λατινοαμερικλανοι επειδή έχουν πολλα χωμάτινα γήπεδα εκεί κάτω κάτι που δεν έχουν οι Αμερικάνοι π.χ.
  Ο Σόντερλινγκ από την άλλη δεν είναι αμελητέα ποσότητα γιατί δεν κέρδισε μόνο τν Ναδάλ αλλά και άλλους 2 πολύ καλούς παίκτες για να φτάσει τελικό.Από την άλλη παίζει και πολύ σωστό τέννις.
  Εγώ θεωρώ ότι ο Σόντερλινγκ είναι φαβορί λόγω επιφάνειας.Ο Φέντερερ το θέλει από την άλλη πολύ και αν κριθεί στην εμπειρία θα το πάρει αυτός.Το θέλει πολύ αλλά είχε κερδίσει τον Ναδάλ πριν από ένα μήνα μέσα στην Ισπανία σε τελικό σε χώμα που εκεί ο Ναδάλ είναι ανίκητος.Έχει αλλάξει το παιχνίδι του για χωμάτινο γήπεδο και είναι πάλι ο παλιός Φέντερερ.Μην υποτιμάτε πάντως καθόλου τον Σουηδό,πολύ καλός και τεχνικός παίκτης.
  Και κάτι βασικό που μπορεί να μην ξέρετε:ο Φέντερερ είχε ταλαιπωρηθεί πριν 1,5 χρονο απο λοιμώδη μονοπυρήνωση και αυτό τον ταλαιπώρησε από θέμα φυσικής κατάστασης αλλά δεν έπεσε κάτω από το Νο2 κάτι που λέει πολλά.
 Και το γυναικάκι του που παντρευτήκανε πριν 1 μήνα περίπου έχει πολλά λεφτά και ήταν διεθνής αθλήτρια για την Ελβετία δεν θυμάμαι σε ποιό άθλημα,νομίζω κολύμβηση.
  Δέχομαι απορίες ώρες καταστημάτων!!!!

φιλε συμφωνω μαζι σου σε ολα οσα ανεφερες, μακαρι να δουμε εναν μεγαλο τελικο κι ας κερδισει ο καλυτερος! λογω εμπειριας δινω μικρο προβαδισμα στον ελβετο, αλλα κατι μ λεει οτι ο σουηδος θα τον ζορισει πολυ (εχει διψα για διακριση +το αγχος που θαχει ο ροτζερ οπως φανηκε στα προηγουμενα παιχνιδια του)
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
 Τον Παγδατή δεν τον φάγανε οι γκόμενες με αυτά τα μούτρα που έχει.Έχασε πολύ μετά το Αυστραλιανό Όπεν που πήγε τελικό και μετά άλλαξε προπονητή και δεν άντεξε την πίεση του πρωταθλητισμού.Άλλαξε και μάρκα ρακέτας και πήρε μία μαλακία την Τεκνιφίμπρ από την Φίσερ που έπαιζε.
  Εξάλλου τα έχει εδώ και χρόνια με την αδερφή του Μουράτογλου,του ιδιοκτήτη του τέννις κλάμπ πού προπονείται στην Γαλλία.
  Πάντως ο Φέντερερ είναι και πολύ καλό παιδί σαν χαρακτήρας,δεν έδωσε ποτέ δικαίωμα,δεν υποτίμησε αντίπαλο,δεν έβρισε κανέναν και ήταν πάντα κύριος εντός και εκτός γηπέδων.Δίνει και λεφτά για την Βασιλεία που έπαιζε και στο Τσάμπιονς Λίνγκ!
  Και τα 4 τα έχουν πάρει πιό παλιά τότε που παίζανε λιγότεροι τεννίστες.
  Πρόσφατα ο Αγκάσι μόνο .Χωματάς αλλά πήρε Γουίμπλετον με φοβερά ρετούρ στην άνοδο(δεν έχει ξαναγίνει αυτό).
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.681
Κριτικές
3
Like
4.226
Πόντοι
606
 
  Πάντως ο Φέντερερ είναι και πολύ καλό παιδί σαν χαρακτήρας,δεν έδωσε ποτέ δικαίωμα,δεν υποτίμησε αντίπαλο,δεν έβρισε κανέναν
εφοσον ασχολεισαι με τεννις,θα θυμασαι οτι σαν εφηβος ηταν οξυθυμος,νευρικος και εβριζε οταν εχανε κρισιμους ποντους...και ο ιδιος εχει δηλωσει οτι εχει μετανιωσει για τη συμπεριφορα του τοτε
 

scockfieldd

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
134
Like
1
Πόντοι
1
Παίδες ο καθένας απο εμας με γαματη φυσική κατάσταση θα μπορούσε να γίνει Ναδαλ αν ξεκινούσε νωρ5ίς και αγαπούσε τρελά το άθλημα. Πολλοί λίγοι θα μπορούσαν ωστόσο να αποκτήσουν την τεςχνική κατάρτιση του ελβετου.

Εγω προσωπικά είμαι ερωτευμένος με το άθλημα και πραγματικά στο πούτσο μου τι κάνουν στην προσωπική τους ζωά..

εφοσον ασχολεισαι με τεννις,θα θυμασαι οτι σαν εφηβος ηταν οξυθυμος,νευρικος και εβριζε οταν εχανε κρισιμους ποντους...και ο ιδιος εχει δηλωσει οτι εχει μετανιωσει για τη συμπεριφορα του τοτε
 

scockfieldd

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
134
Like
1
Πόντοι
1


όπως καταλάβατε είμαι λίγο νταβούλι..

Παίδες ο καθένας απο εμας με γαματη φυσική κατάσταση θα μπορούσε να γίνει Ναδαλ αν ξεκινούσε νωρ5ίς και αγαπούσε τρελά το άθλημα. Πολλοί λίγοι θα μπορούσαν ωστόσο να αποκτήσουν την τεςχνική κατάρτιση του ελβετου.

Εγω προσωπικά είμαι ερωτευμένος με το άθλημα και πραγματικά στο πούτσο μου τι κάνουν στην προσωπική τους ζωά..
 

koncyp

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2005
Μηνύματα
138
Like
0
Πόντοι
1
Παιδιά κι εγώ παρακολουθώ τέννις, φαν του Ελβετού (αλλά και των αδερφών μας κορασίδων εκ Σερβιας ;) )..
Για τους δύο τελικούς βλέπω άνετες νίκες Φέντερερ και Σάφινα.
Ο Σουηδός έχει δείξει πολύ καλά στοιχεία, αλλά η ιστορία μου θυμίζει λίγο Παγδατή στο αυστραλιανο..
Στις γυναίκες, το τραβέλι την Κουζνέτσοβα δεν την έχω σε πολύ μεγάλη εκτίμηση. Ακόμα και καλά να της πάει από την αρχή το ματς, πιστεύω κάποια στιγμή, εκεί που όλοι θα νομιζουν οτι το πήρε, θα κολλήσει. Οπότε μιλώντας και λιγο στοιχηματικα το βλέπω 2-0, ή 2-1 με ανατροπή :grin:
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.743
Πόντοι
5.035
Μπράβο μάγκα που άνοιξες το θρεντ.
Το τένις είναι θεαματικό και δημοφιλές άθλημα. Στις περισσότερες χώρες είναι μπροστά από κάτι μπασκετάκια που βλέπουμε εδώ.
Το κακό με το τένις είναι ότι (συνήθως) διαρκεί πολύ και βαριέσαι να δεις ολόκληρο αγώνα.
Αλλά οι τενίστες είναι αθληταράδες γιατί χρειάζεται τεχνική κατάρτιση και αντοχή. Δεν είναι ομαδικό άθλημα που και κάποιος τσουρουκάς μπορεί να παίξει.
Ποιούς να πρωτοθυμηθώ; Μπόργκ, Λέντλ, ΜακΕνρο, Μπέκερ, Σάμπρας, Άγκασι. Από γυναίκες, τα ιερά τέρατα Γκραφ, Ναβρατίλοβα. Τι να λέμε...
Απ'τους σύγχρονους και ο Φέντερερ και ο Ναδάλ είναι παιχταράδες. Τελείως διαφορετικό στυλ όμως. Ο Φέντερερ στηρίζεται στην τεχνική ενώ ο Ναδάλ στη δύναμη. Ο Φέντερερ έχει και forehand και backhand και drop shot και ό,τι θες. Ο Ναδάλ έχει μόνο forehand αλλά γαμεί και δέρνει μ'αυτό.
Φέτος δεν είδα πως έχασε, αλλά κάποια στιγμή θα γινόταν κι αυτό, μην ακούω για στησίματα και κουταμάρες.

νομιζω δεν υπαρχει παιχτης που να'χει παρει και τα 4 grand slam...

Ο Άγκασι τα'χει πάρει σίγουρα όλα.
 
OP
OP
S

siropiastos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2008
Μηνύματα
941
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1.230
Συμφωνω μαζι σας για το αγωνιστικο "ποιον" του Φεντερερ. Αλλα δε το παω το πουστη τι να κανω;  :grin: :grin: Τωρα για τις γκομενες που παιζουν τωρα, κι εγω προτιμω Σαφινα (μωρο 1.85 μποϊ κιολας). Εχει κανει και πιασιματακι στη κοιλιτσα και με καυλωνει  :fuck2: :fuck2:  :grin:
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
  Αν μιλάμε για γυναικάκια διαλέγεις από Σαράποβα γιά κάτι απόλυτο,Σερένα Γουίλιαμς γιά σκληρό σεξ,Άννα Ιβάνοβιτς γιά γάμο ενω θέση ακόμη παίρνουν Βοσνιάκι και Μαρία Κιριλένκο.
  Οι άλλες είανι μόνο γιά τέννις.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866

Συνημμένα

  • ana ivanovic10.jpg
    ana ivanovic10.jpg
    82,1 KB · Εμφανίσεις: 42
  • ana-ivanovic.jpg
    ana-ivanovic.jpg
    26,9 KB · Εμφανίσεις: 42
  • ana-ivanovic11_001.jpg
    ana-ivanovic11_001.jpg
    64,1 KB · Εμφανίσεις: 55

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.681
Κριτικές
3
Like
4.226
Πόντοι
606
  Αν μιλάμε για γυναικάκια διαλέγεις από Σαράποβα γιά κάτι απόλυτο,Σερένα Γουίλιαμς γιά σκληρό σεξ,Άννα Ιβάνοβιτς γιά γάμο ενω θέση ακόμη παίρνουν Βοσνιάκι και Μαρία Κιριλένκο.
 
και η γλυκουλα anna kournikova για girlfriend  :smitten: :smitten:

annacff561.jpg
 

AB66

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2008
Μηνύματα
2.017
Like
202
Πόντοι
36
Απαιχτο το μωρό
 

Συνημμένα

  • images.jpg
    images.jpg
    2,3 KB · Εμφανίσεις: 37

AB66

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2008
Μηνύματα
2.017
Like
202
Πόντοι
36
Πάρτε κι άλλο
 

Συνημμένα

  • normal_maria-sharapova-anniversary8.jpg
    normal_maria-sharapova-anniversary8.jpg
    25 KB · Εμφανίσεις: 44

AB66

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2008
Μηνύματα
2.017
Like
202
Πόντοι
36
:bigdick: :bigdick: :bigdick:
 

Συνημμένα

  • normal_maria-sharapova-colehaan21.jpg
    normal_maria-sharapova-colehaan21.jpg
    23,7 KB · Εμφανίσεις: 40

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
Τώρα μάλιστα.Ωραία έρευνα,σας βρίσκω ενημερωμένους.Η Κουρνίκοβα είναι εδώ και χρόνια με τον Ενρίκε Ιγκλέσιας αλλά προσοχή δεν είναι γιά κοντούς,η πιό κοντή από αυτές είναι 1.80 τουλάχιστον.
Κρεββατογεμίστρα που λέει και ο Μητσικώστας!!!!Το λέω σε περίπτωση που σας κάτσουν να είστε προετοιμασμένοι,αλλά τουλάχιστον έχουν καλή προίκα και βγάζουν καλά λεφτουδάκια(περίπου κανένα εκατομύριο ευρώ το χρόνο).Άν ξέρετε στο τέννις,αν βγάζει κάποιος 100.000 από έπαθλα,τα συμβόλαια και οι σπόνσορες είναι Χ4 τουλάχιστον,χώρια οι διαφημήσεις.
 

kanenas80

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
914
Κριτικές
34
Like
1
Πόντοι
1.230
ειδικά το τένις ρε παιδιά δεν μαζεύει και πολύ ωραίες κοπέλλες σε υψηλές θέσεις η κουρνίκοβα και άντε με το ζόρι η ιβάνοβιτς εξαιρούνται... γενικά παίζουν απίστευτα άσχημες κοπέλλες.. μάλλον δεν έβρισκαν άντρες και το έριξαν στο τέννις που θέλει και πνευματική συγκέντρωση.. τι να πω...

το ότι η maria sharapova που είναι μέτρια ψιλοθεωρείται ωραία κοπέλλα δείχνει τι μπάζα παίζουν στο χώρο... ε βέβαια όταν οι άλλες επιλογές είναι η σάφινα, η κουζνίκοβα, η γουίλιαμς και τα λοιπά μπάζα φυσικά και θα θεωρείται μούναρος η σαραπόβα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom