Νέα

Ταϊλάνδη sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 58K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
συμφωνω με τον πιπι και το εχω ξαναναφερει..πριν τις αναταραχες

αν αφαιρεσεις απο το ματι σου τις πουτανοπιατσες και τις ταυλανδεζες που λανσαρονται..και δεις την κοινωνια με καθαρο μυαλο για μενα η ταυλανδη δεν ειναι η καταλληλη χωρα για μονιμη μεταναστευση..η ασια εχει και αλλα μερη πολυ πιο ανεπτυγμενα και "ανοιχτα" για να δεχτουν μια επικειμενη μεταναστευση..μην κολλατε με την ταυλανδη λογω των τιλακ..το ξερω η συμπεριφορα των κοριτσιων σε λιωνει..συν οτι εχουμε και τα τοσα προβληματα εδω στη χωρα μας..αυτο σε καθιστα αδυναμο στο να δεις καθαρα τι συμβαινει και να εκτιμησεις την κατασταση..για διακοπες μια χαρα ειναι..αλλα για ανοιγματα παραπερα δεν θα προτιμουσα..δοξα το θεο η ασια γενικοτερα ειναι τεραστια παντου θα βρεις το τιλακ σου καποια στιγμη..και οταν λεω τιλακ εννοω αν θελεις σοβαρα να βρεις μια κοπελα και να παντρευτεις στην τελικη ωστε να εγκατασταθεις εκει..οχι ταυλανδη..αλλα σιγκαπουρη,χονκ κονγκ,τοκυο,σανγκαι..εκει να ψαχτειτε για σοβαρες καταστασεις..οχι πουτανοκαταστασεις..βεβαια οταν ασχολουμαστε μονο ποτε θα παμε την επομενη φορα μπανγκοκ,παταγια για να πηδηξουμε οσες πιο πολλες μπορουμε και εχουμε κολλησει με μια πολη..ας φτασουμε να ξεκολησουμε απο τη πολη, μετα απο την χωρα την ιδια..και συνεχιζουμε για αλλα..να βλεπουμε μπροστα..προτεινω εγω..οχι μονο οτι εχουμε δεδομενο.
ιαπωνια θα ηθελα πολυ να παω να μεινω μονιμα.εκει λεει για μεταναστευση και ασ ειναι η πιο ακριβη χωρα.αν μπορουσα να βρω δουλεια βεβαια να ζησω αξιοπρεπως.εχω δει φοτο ειναι πραγματικα μαγευτικη χωρα  αλλος κοσμος οπως ολες στην νοτιοανατολικη ασια και την απω ανατολη.
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
142
Πόντοι
16
Καλα τα λες Tyler,αλλα για να σου "κατσει" γυναικα της προκοπης και να κανει σχεση μαζι σου,απο τα μερη που ανεφερες,δηλαδη Σιγκαπουρη,Χονγκ Κονγκ,Ιαπωνια κλπ κλπ,πρεπει και εσυ να εισαι καποιου σχετικα υψηλου επιπεδου,τουλαχιστον "εμφανισιακα"...
Και αυτο στο λεω απο προσωπικη πειρα...
Γιατι οταν παω Ταυλανδη και κυκλοφορω ειτε στις πουτανοπιατσες,ειτε στο δρομο και τα εμπορικα κεντρα,νοιωθω τα βλεμματα των Ταυλανδεζων να με καρφωνουν...Γι αυτο την εχω δει αλλιως τις τελευταιες φορες και το ριχνω στο καμακι..Αν βεβαια δε μου κατσει φαση,περναω το βραδυ απο τις πουτανοπιατσες και "φορτωστε-πηδηξτε-τελειωσατε"... :grin:
Αντιθετως στο Χονγκ Κονγκ περυσι,βιωσα την απολυτη ξεφτιλα...Δε γυρναγε να με κοιταξει ουτε θηλυκια γατα...Καρφωνα με το βλεμμα κατι μωρα,και μια που με κοιταζαν,μια γυρνουσαν το κεφαλι τους απο την αλλη με μειδιαμα...
Η απλη,καθημερινη γκομενα του Χονγκ Κονγκ,δεν υπαρχει περιπτωση να γυρισει να σε κοιταξει...Εκτος βεβαια και εαν μετρας τοσο,που και εδω στην ελλαδα τις εχεις 5-5 τις γκομενες,οποτε και εκει θα περασεις ζαχαρη....
Αλλωστε τι εχουν να ζηλεψουν απο εναν "Ελληνα"?Το μονο,να σε "διπλαρωσουν" για να τις φερεις για διακοπες στα ελληνικα νησια...Αλλιως απο βιωτικο επιπεδο,ειναι ετη φωτος μπροστα...
Ενω η φτωχοταυλανδεζα απο το Ισααν,σε βλεπει σα θεο και σωτηρα της,που θα τη παντρευτεις και θα τη γλυτωσεις απο τη φτωχια και τη μιζερια...
Ενα βραδυ στο Lan Kwai Fong,που ειναι και καλα η πιο in περιοχη της πρωτευουσας,που μαζευει τη νεολαια που βγαινει να διασκεδασει (κατι σαν του Ψυρρη ας πουμε στην Αθηνα),αφου εχω εισπραξει τουλαχιστον μια ντουζινα χυλοπιττες και υποτιμητικα βλεμματα,γινεται το "θαυμα" και βρισκομαι στη πιστα ενος κλαμπ και χορευω κολλητα με ενα θεικο πλασμα...Γυρναμε στο μπαρ,τη κερναω ποτο και εκει που μου εχει ανεβει η αυτοπεποιθηση και παει να ανεβει και η θερμοκρασια,μου λεει τη θανατηφορα ατακα..."Its 1500 dollars (Χονγκ Κονγκ βεβαια=150 ευρω) baby for all night..."  :2funny:
Καταλαβα (λεω απο μεσα μου)...Τζαμπα πηδημα δεν παιζει εδω... :grin:
Και αυτο γιατι,θα βρεις να πηδηξεις,ακομα και πιτσιρικες-πραγματικα μοντελα,που ομως εχουν τοσο "διαβρωθει" απο το καπιταλισμο,που μπορουν ευκολα να πηδηχτουν με ενα ξενο για να μαζεψουν φραγκα να παρουν το καινουριο Iphone...
Πρεπει ομως να τα "χωσεις" και να "ψιλομετρας"... ;)
 

djzan

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2008
Μηνύματα
1.685
Like
0
Πόντοι
16
Παιδες σκεφτομαι να παω ταιλανδη τορα μεσα στο καλοκαιρι για κανα δυο βδομαδες. θα παω με το κολλιτο μου. Προτινετε 1 δικλινο για παρτουζες με ταυλανδες και ετσι  :s&m_2: οι 2 δικλινα να παρουμε?  Επισις βλεπω οτι εχει αλλακση η ισοτιμια πολυ. Πιο ειναι καλο μερος σε σχεση αποδοσης χρηματος/ζωης και ποσα τη μερα περιπου χριαζομαστε ο καθενας?  Ακομα αμα μπορει καπιοs να με διαφοτισει με κανα site για κσενοδοχιο,εισιτιρια κτλ ας το κανει.

να πας τορα το καλοκαιρι με τον κολλιτο σου.
σου προτινω 1 δικλινο για παρτουζες με ταυλανδες.
οντως εχει αλλακση πολυ η ισοτιμια.
χριαζοσαστε 300ευρω την μερα.
να σε διαφοτισω με ενα site για κσενοδοχειο...
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
142
Πόντοι
16
Τσιν τσαν τσουν...Και το πουλοοοοοο!!! :2funny:
Τωρα βεβαια εαν υπολογισεις ποσο εχει παει το πηδημα στη Ταυλανδη,οταν παρεις μωρο απο το "ψηλοτερο ραφι",ασπρο-ασπρο,κατευθειαν απο a go go και οχι freelance,(η να κλεισεις ραντεβου με το μωρο απο το ago go για μετα  ;)),η τιμη που μου ζηταγε ηταν σχετικα καλη,αν αναλογιστεις οτι το μωρο ηταν θεομουνο 19 ετων φοιτητρια... ;)
Βαλε ας πουμε 4000 μπατ που ειναι η ταριφα στη Μπανγκοκ για το Long time των a go go girls,συν 700 μπαρφαιν,συν το ποτο σου και το δικο της,φτασαμε στα 5100 μπατ=130 ευρω...
Μια η αλλη σου ερχεται...Και δε πηδας "μπαργκιρλ" που φορτωνεται καθε μερα και με αλλο πελατη,αλλα μια καθημερινη κοπελα,φοιτητρια,που το κανει περιστασιακα για να να παρει "λουσα"...(συγκεκριμενα ηθελε το Iphone 3GS 32 gb!!)... :2funny: :2funny:
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
142
Πόντοι
16
Παιδες σκεφτομαι να παω ταιλανδη τορα μεσα στο καλοκαιρι για κανα δυο βδομαδες. θα παω με το κολλιτο μου. Προτινετε 1 δικλινο για παρτουζες με ταυλανδες και ετσι  :s&m_2: οι 2 δικλινα να παρουμε?  Επισις βλεπω οτι εχει αλλακση η ισοτιμια πολυ. Πιο ειναι καλο μερος σε σχεση αποδοσης χρηματος/ζωης και ποσα τη μερα περιπου χριαζομαστε ο καθενας?  Ακομα αμα μπορει καπιοs να με διαφοτισει με κανα site για κσενοδοχιο,εισιτιρια κτλ ας το κανει.
Αν εκανες το κοπο να διαβασεις 1-2 σελιδες πριν,δε θα χρειαζοταν να κανεις αυτη την ερωτηση...
Τελος παντων...
Να νοικιασετε 2 δωματια...Οι Ταυλανδες δεν ειναι ιδιαιτερα παρτουζιαρες...
Να πατε Πατταγια γιατι τα αλλα μερη ειναι πιο ακριβα..
Υπολογισε για ενα ταξιδακι 2 εβδομαδων,γυρω στα 3000 ευρω το ατομο,με ολα μεσα και ζωντας εκει "συνετα",χωρις υπερβολες...Οχι δηλαδη να βαζεις στο δωματιο 3 γυναικες,ουτε να τρως αστακους...
Site για ξενοδοχεια και για εισιτηρια
 

djzan

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2008
Μηνύματα
1.685
Like
0
Πόντοι
16
Αν εκανες το κοπο να διαβασεις 1-2 σελιδες πριν,δε θα χρειαζοταν να κανεις αυτη την ερωτηση...
Τελος παντων...
Να νοικιασετε 2 δωματια...Οι Ταυλανδες δεν ειναι ιδιαιτερα παρτουζιαρες...
Να πατε Πατταγια γιατι τα αλλα μερη ειναι πιο ακριβα..
Υπολογισε για ενα ταξιδακι 2 εβδομαδων,γυρω στα 3000 ευρω το ατομο,με ολα μεσα και ζωντας εκει "συνετα",χωρις υπερβολες...Οχι δηλαδη να βαζεις στο δωματιο 3 γυναικες,ουτε να τρως αστακους...
Site για ξενοδοχεια και για εισιτηρια

εγω ρε πιπι 2-3 γυναικες εβαζα στο δωματιο σχεδον καθε βραδυ και εφαγα λιγοτερα απο 3000ευρω.
και'μου εφυγε κανα 150αρι σε εσωρουχα.
αλλα μαλλον επειδη δεν ετρωγα αστακους!  :2funny:
 

tyler

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2009
Μηνύματα
115
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
1
Καλα τα λες Tyler,αλλα για να σου "κατσει" γυναικα της προκοπης και να κανει σχεση μαζι σου,απο τα μερη που ανεφερες,δηλαδη Σιγκαπουρη,Χονγκ Κονγκ,Ιαπωνια κλπ κλπ,πρεπει και εσυ να εισαι καποιου σχετικα υψηλου επιπεδου,τουλαχιστον "εμφανισιακα"...
Και αυτο στο λεω απο προσωπικη πειρα...
Γιατι οταν παω Ταυλανδη και κυκλοφορω ειτε στις πουτανοπιατσες,ειτε στο δρομο και τα εμπορικα κεντρα,νοιωθω τα βλεμματα των Ταυλανδεζων να με καρφωνουν...Γι αυτο την εχω δει αλλιως τις τελευταιες φορες και το ριχνω στο καμακι..Αν βεβαια δε μου κατσει φαση,περναω το βραδυ απο τις πουτανοπιατσες και "φορτωστε-πηδηξτε-τελειωσατε"... :grin:
Αντιθετως στο Χονγκ Κονγκ περυσι,βιωσα την απολυτη ξεφτιλα...Δε γυρναγε να με κοιταξει ουτε θηλυκια γατα...Καρφωνα με το βλεμμα κατι μωρα,και μια που με κοιταζαν,μια γυρνουσαν το κεφαλι τους απο την αλλη με μειδιαμα...
Η απλη,καθημερινη γκομενα του Χονγκ Κονγκ,δεν υπαρχει περιπτωση να γυρισει να σε κοιταξει...Εκτος βεβαια και εαν μετρας τοσο,που και εδω στην ελλαδα τις εχεις 5-5 τις γκομενες,οποτε και εκει θα περασεις ζαχαρη....
Αλλωστε τι εχουν να ζηλεψουν απο εναν "Ελληνα"?Το μονο,να σε "διπλαρωσουν" για να τις φερεις για διακοπες στα ελληνικα νησια...Αλλιως απο βιωτικο επιπεδο,ειναι ετη φωτος μπροστα...
Ενω η φτωχοταυλανδεζα απο το Ισααν,σε βλεπει σα θεο και σωτηρα της,που θα τη παντρευτεις και θα τη γλυτωσεις απο τη φτωχια και τη μιζερια...
Ενα βραδυ στο Lan Kwai Fong,που ειναι και καλα η πιο in περιοχη της πρωτευουσας,που μαζευει τη νεολαια που βγαινει να διασκεδασει (κατι σαν του Ψυρρη ας πουμε στην Αθηνα),αφου εχω εισπραξει τουλαχιστον μια ντουζινα χυλοπιττες και υποτιμητικα βλεμματα,γινεται το "θαυμα" και βρισκομαι στη πιστα ενος κλαμπ και χορευω κολλητα με ενα θεικο πλασμα...Γυρναμε στο μπαρ,τη κερναω ποτο και εκει που μου εχει ανεβει η αυτοπεποιθηση και παει να ανεβει και η θερμοκρασια,μου λεει τη θανατηφορα ατακα..."Its 1500 dollars (Χονγκ Κονγκ βεβαια=150 ευρω) baby for all night..."  :2funny:
Καταλαβα (λεω απο μεσα μου)...Τζαμπα πηδημα δεν παιζει εδω... :grin:
Και αυτο γιατι,θα βρεις να πηδηξεις,ακομα και πιτσιρικες-πραγματικα μοντελα,που ομως εχουν τοσο "διαβρωθει" απο το καπιταλισμο,που μπορουν ευκολα να πηδηχτουν με ενα ξενο για να μαζεψουν φραγκα να παρουν το καινουριο Iphone...
Πρεπει ομως να τα "χωσεις" και να "ψιλομετρας"... ;)

καταλαβαινω τι εννοεις φιλε πιπι..παντα μιλαω με κριτιριο τον εαυτο μου φυσικα..οπου χωρις υπερβολες ειμαι και νεος και "δυνατος" εμφανισιακα..(δεν μιλαω για τους κλασικους τυπους που απο εκατο χιλιομετρα καταλαβαινεις οτι ειναι sexoτουριστες..ξερεις τι εννοω..εμφανισιακα)..για να μην αναφερθει κανεις κακοηθεις γιατι πας ρε φιλε τοτε ταιλανδη ειναι γιατι εχω κολλημα με τις ασιατισες..γενικα..απο οπουδηποτε οπως ανεφερα..
τις τελευταιες μερες μου στην μπανγκοκ λανσαριζομουνα πρωτα για καμακι στα κυριλε μαγαζια με τις ασπρουλιαρες τις ταυλανδες οπου ή ηταν φοιτητριες και ηξεραν καλα αγγλικα αλλα το παιχνιδι και παλι ηταν δυσκολο γιατι ηθελε μεγαλη μαεστρια και σιγα-σιγα..οχι προστυχα..ξερεις τη κοινωνια της ταυλανδης ετσι?..ή θα ηταν κανονικα μωρα με επιπεδο που δουλευαν σε εταιριες που και παλι ενω γουσταραν ειχαν τεραστιο προβλημα στην αγγλικη γλωσσα αλλα το παλευαν να σου πουν αυτο που ηθελαν αν σε γουσταραν..φυσικα δεν ειχα ποσοστο επιτυχιας τεραστιο μεχρι να μπω στη ψυχολογια τους και να καταλαβω το παιχνιδι..αλλα γνωρισα πολλες φοιτητριες, και η καλυτερη ηταν ενα μωρο που εβγαλα γκομενα μιση ταυλανδεζα-μιση γιαπωνεζα. σε αντιθετη περιπτωση που δεν ειχε αποτελεσμα γιατι εβγαινες πιο νωρις σε αυτα τα μαγαζια τοτε αρχιζε η κλασσικη λυση του χαβαλε του φορτωματος..απο τα κλασσικα στεκια των freelancer.πιστεψε με ομως μετα εβλεπες με αλλο ματι τα κοριτσια απο το ισααν.και εγω σε καταλαβαινω οταν αναφερεσε στις "ασπρες" πιστεψε με..γιατο και στο επομενο ταξιδι μου θα περασω απο χονγκ κονγκ..σιγουρα..

φυσικα για να καταλαβει καποιος αυτα που λεω..γιατι ξεφευγουμε απο τα ορια του sexoτουρισμου και εισβαλουμε στο ζουμι της κοινωνιας τους η οποια ειναι τοσο συντηριτικη διχως αλλο..φυσικα το ιδιο ισχυει και στην υπολοιπη ασια..ασχετα που λογω εκατομμυριων ευρω-δολλαριων που εισερχονται στις χωρες η ταυλανδη, βιετναμ κτλ κανουν "τα στραβα" ματια.
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
142
Πόντοι
16
Συμφωνω απολυτα Tyler...
Και εαν πραγματικα εχεις κολλημα με την ασιατικη ομορφια,(με ασπρο δερμα ως επι τω πλειστο),και σου αρεσουν οι Ταυλανδεζες που βλεπεις στη Μπανγκοκ,τοτε πιστεψε με φιλε μου,οτι στο Χονγκ Κονγκ θα τριβεις τα ματια σου...
Θα παθεις ΠΑΡΑΚΡΟΥΣΗ...
Δε περναει ΚΑΝ απο το μυαλο σου τι θα δεις εκει περα...
Μιλαμε για πολλες κλασεις ανωτερη ομορφια...
Ο συνδιασμος των ασιατικων κινεζικων χαρακτηριστικων,με "ολιγον απο Ευρωπη" (λογω του οτι το Χονγκ Κονγκ ειναι πρωην αγγλικη αποικια),ειναι Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο-Σ....
 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
θα γυρνάω κάθε βράδυ WS και θα περνάω ζάχαρη,
περασε ποτε απο το μυαλο σου η σκεψη οτι ισως ερθει καποια μερα που θα τα βαρεθεις ολα αυτα?

όπως είπα και πριν χωρίς να θέλω να συγκρίνω καταστάσεις και χωρίς να ξέρω πως τα περνάνε τα παιδιά που είναι εκεί μόνιμα, δεν τους ακούω να έχουν και πολλά παράπονα εκτός και αν βγει ο Φαντομάς για να μας αποτρέψει από το να γεμίσει Ελληνάρες η Ταιλάνδη  :2funny: και αρχίσει να μας λέει για την μαυρίλα της Ταιλάνδης
Κριμα δεν περιμενα να το γραψεις αυτο...ειλικρινα νομιζω με αδικεις
Εχεις συναντησει πολλους που να μενουν Ταυλανδη πολλα χρονια και να τα βλεπουν τα πραγματα οπως τα εβλεπαν οταν πρωτοπηγαν εκει? αν δεν ξερεις θα σου απαντησω εγω...δεν εχω συναντησει ουτε εναν.
Δηλαδη θα ικανοποιηθεις αν συγχρονιστω με το μοτιβο το θρεντ οπου ολοι παπαγαλιζουμε για τον παραδεισο της Ταυλανδης? Σορρυ δεν μπορω να πω κατι που δεν πιστευω. Παντως κατανοω απολυτα την μεγαλη σου επιθυμια να μετακομισεις. Απλα κρατα ενα ερωτηματικο μεσα σου οτι σε 5-10-15 χρονια ισως θυμηθεις μερικα απο τα γραφομενα μου. Αυτο δε σημαινει φυσικα οτι θα μετανιωσεις που μετακομισες Ταυλανδη απλα οτι η εικονα και οι εμπειριες που εχεις τωρα δε θα ειναι απαραιτητως η ιδια/ειδες με τις αντιστοιχες αργοτερα.

Για ποια μαυριλα μιλας? Δηλαδη τα γεγονοτα των 2 προηγουμενων μηνων με αποκορυφωμα αυτα της προηγουμενης βδομαδας ηταν στη φαντασια μου?

Αν δεις τωρα τελευταια εχω αραιωσει τα ποστς μου και αυτο οφειλεται στο γεγονος οτι δε θελω να επηρρεαζω η να αποτρεψω (για να χρησιμοποιησω τα λεγομενα σου) κανεναν...ημαρτον δηλαδη τι να αποτρεψω, γνωμες λεμε εδω περα, ενηλικοι ειμαστε και αποφασιζουμε για τον εαυτο μας.

Τωρα για το να γεμισει ελληναρες η Ταυλανδη μου φαινεται τελειως ανοητο να πιστευεις κατι τετοιο...εκτος του οτι εχει ελαχιστους Ελληνες, ειναι τοσο μεγαλη η χωρα που αν δε θελεις να δεις Ελληνα η ξενο ειναι το ευκολοτερο πραγμα.
 

tyler

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2009
Μηνύματα
115
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
1
Συμφωνω απολυτα Tyler...
Και εαν πραγματικα εχεις κολλημα με την ασιατικη ομορφια,(με ασπρο δερμα ως επι τω πλειστο),και σου αρεσουν οι Ταυλανδεζες που βλεπεις στη Μπανγκοκ,τοτε πιστεψε με φιλε μου,οτι στο Χονγκ Κονγκ θα τριβεις τα ματια σου...
Θα παθεις ΠΑΡΑΚΡΟΥΣΗ...
Δε περναει ΚΑΝ απο το μυαλο σου τι θα δεις εκει περα...
Μιλαμε για πολλες κλασεις ανωτερη ομορφια...
Ο συνδιασμος των ασιατικων κινεζικων χαρακτηριστικων,με "ολιγον απο Ευρωπη" (λογω του οτι το Χονγκ Κονγκ ειναι πρωην αγγλικη αποικια),ειναι Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο-Σ....

φιλε μου και μονο που το σκεφτομαι τρελενομαι (οντως εχω κολλημα)..εχω παρει ματι λιγο..αλλα αλλο να το βλεπεις ζωντανα..
γιαυτο και αναφερθηκα πριν οτι αν εβρισκα μετα απο χρονια..ενα τετοιο μωρο θα το παντρευομουνα..αυτες ειναι γυναικες να παντρευτεις.ξερεις! ;) (αποψη μου)
οταν ειναι να παω παντως το επομενο ταξιδι θα σου στειλω πμ να τα πουμε.
 

tyler

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2009
Μηνύματα
115
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
1
και για να δωσω μια ιδεα για τι μιλαμε..θα παραθεσω καποιες φοτο απο το 31 motor show της μπανγκοκ που πηγα τον μαρτιο γιατι εκτος απο τις ασιατισες εχω κολλημα και με τα αυτοκινητα..βεβαια με τα μωρα που ειδα ξεχασα και αυτοκινητα και φωτογραφιζα οτι μπορουσα παραπανω..λοιπον ..
 

Συνημμένα

  • THAILAND 2010-bkk motorshow 1.jpg
    THAILAND 2010-bkk motorshow 1.jpg
    176,5 KB · Εμφανίσεις: 30
  • THAILAND 2010-bkk motorshow 2.jpg
    THAILAND 2010-bkk motorshow 2.jpg
    94,2 KB · Εμφανίσεις: 39
  • THAILAND 2010-bkk motorshow 3.jpg
    THAILAND 2010-bkk motorshow 3.jpg
    64,1 KB · Εμφανίσεις: 37

arximakakas

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2008
Μηνύματα
645
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
6
περασε ποτε απο το μυαλο σου η σκεψη οτι ισως ερθει καποια μερα που θα τα βαρεθεις ολα αυτα?
Κριμα δεν περιμενα να το γραψεις αυτο...ειλικρινα νομιζω με αδικεις
Εχεις συναντησει πολλους που να μενουν Ταυλανδη πολλα χρονια και να τα βλεπουν τα πραγματα οπως τα εβλεπαν οταν πρωτοπηγαν εκει? αν δεν ξερεις θα σου απαντησω εγω...δεν εχω συναντησει ουτε εναν.
Δηλαδη θα ικανοποιηθεις αν συγχρονιστω με το μοτιβο το θρεντ οπου ολοι παπαγαλιζουμε για τον παραδεισο της Ταυλανδης? Σορρυ δεν μπορω να πω κατι που δεν πιστευω. Παντως κατανοω απολυτα την μεγαλη σου επιθυμια να μετακομισεις. Απλα κρατα ενα ερωτηματικο μεσα σου οτι σε 5-10-15 χρονια ισως θυμηθεις μερικα απο τα γραφομενα μου. Αυτο δε σημαινει φυσικα οτι θα μετανιωσεις που μετακομισες Ταυλανδη απλα οτι η εικονα και οι εμπειριες που εχεις τωρα δε θα ειναι απαραιτητως η ιδια/ειδες με τις αντιστοιχες αργοτερα.

Για ποια μαυριλα μιλας? Δηλαδη τα γεγονοτα των 2 προηγουμενων μηνων με αποκορυφωμα αυτα της προηγουμενης βδομαδας ηταν στη φαντασια μου?

Αν δεις τωρα τελευταια εχω αραιωσει τα ποστς μου και αυτο οφειλεται στο γεγονος οτι δε θελω να επηρρεαζω η να αποτρεψω (για να χρησιμοποιησω τα λεγομενα σου) κανεναν...ημαρτον δηλαδη τι να αποτρεψω, γνωμες λεμε εδω περα, ενηλικοι ειμαστε και αποφασιζουμε για τον εαυτο μας.

Τωρα για το να γεμισει ελληναρες η Ταυλανδη μου φαινεται τελειως ανοητο να πιστευεις κατι τετοιο...εκτος του οτι εχει ελαχιστους Ελληνες, ειναι τοσο μεγαλη η χωρα που αν δε θελεις να δεις Ελληνα η ξενο ειναι το ευκολοτερο πραγμα.
Φίλε φαντομά φεύγω από τη δουλειά τώρα μόλις διαβάσω την απαντησή σου στο σπίτι θα απαντήσω :)
 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
Τσιν τσαν τσουν...Και το πουλοοοοοο!!! :2funny:
Τωρα βεβαια εαν υπολογισεις ποσο εχει παει το πηδημα στη Ταυλανδη,οταν παρεις μωρο απο το "ψηλοτερο ραφι",ασπρο-ασπρο,κατευθειαν απο a go go και οχι freelance,(η να κλεισεις ραντεβου με το μωρο απο το ago go για μετα  ;)),η τιμη που μου ζηταγε ηταν σχετικα καλη,αν αναλογιστεις οτι το μωρο ηταν θεομουνο 19 ετων φοιτητρια... ;)
Βαλε ας πουμε 4000 μπατ που ειναι η ταριφα στη Μπανγκοκ για το Long time των a go go girls,συν 700 μπαρφαιν,συν το ποτο σου και το δικο της,φτασαμε στα 5100 μπατ=130 ευρω...
Μια η αλλη σου ερχεται...Και δε πηδας "μπαργκιρλ" που φορτωνεται καθε μερα και με αλλο πελατη,αλλα μια καθημερινη κοπελα,φοιτητρια,που το κανει περιστασιακα για να να παρει "λουσα"...(συγκεκριμενα ηθελε το Iphone 3GS 32 gb!!)... :2funny: :2funny:


Ρε πιπίνο μην κάνετε έτσι.. και μην απογοητεύεστε.. μου έχετε δέσει σκοινί κορδόνι
Την πτώση του euro..  >:(

Σιγά τα ωά.. το Φεβρουάριο ήταν 43 και τώρα 40 άντε 39 και τι έγινε..  :cheesy:

Ρε μάγκες στην Ταϊλάνδη και ειδικά στην Pattaya πάμε για το πακετάκι μας
Και δεν θα κολλήσομε στην ισοτιμία..
Ούτε θέλουμε Τζιακούζι στο δωμάτιο.. :rolleyes: Ούτε κάθε μέρα να τρώμε αστακούς.. :rolleyes:

Ποτέ δεν το κανάμε..αυτό  ;)

Και τώρα άμα καυλώσουμε θα φάμε αστακούς (live) με 1000 baht το κιλό όπως και πριν  σιγά τα ωά ξανά… :grin:

Και για να μην θεωρήσουμε ότι καταστραφήκαμε θα σου δώσω ένα παράδειγμα με αριθμούς.. (αφιερωμένο στον ΠΙΠΙΝΟ τον οποίο τον προσκαλώ τον Ιούλιο αν θέλει να του γνωρίσω μερικά μιγαδικά Κινέζο ταυλανδεζάκια άσπρα και λευκά)


Στην Pattaya εννοείται…

Πιπίνο μου (Αλανιάρη, κινεζολάτρη, και Σάουνα-lover)
(Εδώ να σου πω οτι και εγώ τρελενομαι για κινεζάκια  :grin: :grin: :grin:)

525 Ευρώ εισητήριο  (Το Φεβρουάριο το πλήρωσα 551)

300 Ευρώ (και βγάλε) APARTMENT με όλα τα κομφόρ και free internet για ένα μήνα στην μαγευτική Pattaya City….που το πουκετάκι δεν αξίζει μια μπροστά της... (και μιλαμε για Nightlife, χαβαλέ και επιλογές)

(βάλε κρουαζιέρες κο λαν και κο τσανκγ) για ξεκάρφωμα αν θες.. Επειδή εμένα δεν μου αρέσουν οι σάουνες τρελά
ουτε τα Body to Body εκτός από την εμπειρία…

Το πακετάκι για ένα μήνα κοστίζει 825 Ευρώπουλα (με φόρους..πληρωμένα ολα)

Έχουμε και λεμέ λοιπόν…

Αν θα κάτσω ένα μήνα εδώ και καπνίζω 1,5 πακέτο την ημέρα και πίνω και μια φραπεδιά σαν κλασικός Ελληνάρας θέλω τα εξής Ευρώπουλα

3,90 (το πακέτο)  χ 1,5 (πακέτο την ημέρα) χ 30 ημέρες =  175 Euro

3 Euro ο καφές + 4 Euro ή βενζίνη (για να πάω τσάρκα στην καφετερία) 7 χ 30 = 210 Euro

Αν σκεφτώ να πάω και σε κανένα στριπτιζάδικο  2 φορές μέσα στο μήνα (όχι για να γαμήσω αλλά έτσι για να πιω 2-3 ποτάκια) και να βγάλω και το κορίτσι για φαί άλλες δυο στο μήνα θέλω άλλα 400 ευρώ εκτός βενζίνης
Που έχει γίνει χρυσάφι πλεον....θέλω και 150 το μήνα για βενζίνη

Πάμε στα 550..

Έχουμε και λέμε

550 + 175 + 210 = 935 Euro  και το ταξίδι μου κόστισε 825 πληρωμένα όλα
Με τα υπόλοιπα θα βγάλω 2 φορές το κορίτσι (Thai) για φαί και θα πάω και για
Ποτάκια στα στριπτιζάδικα..

(Sorry  Pipino but I will not STAY GREECE…Να πληρώνω φόρους για τα γαμησιάτικα του κωλο-ΠΑΣΟΚ)

Άσε που από τα ψώνια σε ρούχα που θα κάνω θα γλιτώσω και άλλα 300 – 500 Euro τα οποία θα διαθέσω επιτόπου στη χαρά του Πούτσου μου…

Πως με κόβεις…

[flash=550,400]]

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ  ΚΑΝΩ  :grin:  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

(Όχι όμως σαν αυτή των ΠΑΣΟΚΩΝ…χεχεχε)


Και πάω ΤHAI Τσάμπα..


 
Εγγρ.
17 Αυγ 2009
Μηνύματα
406
Like
0
Πόντοι
1
Κριμα δεν περιμενα να το γραψεις αυτο...ειλικρινα νομιζω με αδικεις
Εχεις συναντησει πολλους που να μενουν Ταυλανδη πολλα χρονια και να τα βλεπουν τα πραγματα οπως τα εβλεπαν οταν πρωτοπηγαν εκει? αν δεν ξερεις θα σου απαντησω εγω...δεν εχω συναντησει ουτε εναν.
Δηλαδη θα ικανοποιηθεις αν συγχρονιστω με το μοτιβο το θρεντ οπου ολοι παπαγαλιζουμε για τον παραδεισο της Ταυλανδης? Σορρυ δεν μπορω να πω κατι που δεν πιστευω. Παντως κατανοω απολυτα την μεγαλη σου επιθυμια να μετακομισεις. Απλα κρατα ενα ερωτηματικο μεσα σου οτι σε 5-10-15 χρονια ισως θυμηθεις μερικα απο τα γραφομενα μου. Αυτο δε σημαινει φυσικα οτι θα μετανιωσεις που μετακομισες Ταυλανδη απλα οτι η εικονα και οι εμπειριες που εχεις τωρα δε θα ειναι απαραιτητως η ιδια/ειδες με τις αντιστοιχες αργοτερα.

Για ποια μαυριλα μιλας? Δηλαδη τα γεγονοτα των 2 προηγουμενων μηνων με αποκορυφωμα αυτα της προηγουμενης βδομαδας ηταν στη φαντασια μου?

Αν δεις τωρα τελευταια εχω αραιωσει τα ποστς μου και αυτο οφειλεται στο γεγονος οτι δε θελω να επηρρεαζω η να αποτρεψω (για να χρησιμοποιησω τα λεγομενα σου) κανεναν...ημαρτον δηλαδη τι να αποτρεψω, γνωμες λεμε εδω περα, ενηλικοι ειμαστε και αποφασιζουμε για τον εαυτο μας.

Τωρα για το να γεμισει ελληναρες η Ταυλανδη μου φαινεται τελειως ανοητο να πιστευεις κατι τετοιο...εκτος του οτι εχει ελαχιστους Ελληνες, ειναι τοσο μεγαλη η χωρα που αν δε θελεις να δεις Ελληνα η ξενο ειναι το ευκολοτερο πραγμα.
:rockon: :rockon: :rockon:Και εγω πριν απο 17 χρονια παρατησα την Αθηνα και ηρθα να ζησω στο νησι που εκανα διακοπες νομιζοντας οτι ηρθα στο παραδεισο. Αλλα αλλιως ειναι τα πραγματα οταν κανεις τουρισμο και αλλιως οταν ζεις και δουλευεις σε ενα μερος. Ξερετε ποσες βιλες που εφτιαξαν Εγγλεζοι και Γερμανοι που ηρθαν και αυτοι στον παραδεισο πουλιονται εδω? Και αυτοι ηρθαν για διακοπες οχι για δουλεια.
 

lakisscorpio

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.049
Κριτικές
14
Like
639
Πόντοι
3.025
Οχι!  :'( Και ο λόγος είναι φυσικά οικονομικός.
Μάλλον θα κλείσω από 15 Ιουλίου με 7 Σεπτεμβρίου. Δεν μπορώ να καθίσω παραπάνω και δυστυχώς δεν γίνεται να πάω Οκτώβριο, λόγω δουλειάς.

Ενταξει Παληκαρι μου.........σε Ζηλευουμε πολυ εδω μεσα...........Καλα να περασεις και καλο ταξιδι
 

djzan

Μέλος
Εγγρ.
6 Νοε 2008
Μηνύματα
1.685
Like
0
Πόντοι
16
550 + 175 + 210 = 935 Euro  και το ταξίδι μου κόστισε 825 πληρωμένα όλα
Με τα υπόλοιπα θα βγάλω 2 φορές το κορίτσι (Thai) για φαί και θα πάω και για
Ποτάκια στα στριπτιζάδικα..

ξεχασες ομως να βαλεις και αυτα που θα τρως εκει καθε μερα, εκτος το εισητηριο και την διαμονη.

και ποιος ο λογος να παιρνεις τσιγαρα την στιγμη που υπαρχει καπνος και σου'ρχετε πιο οικονομικα.
επισης γιατι να βγαινεις καθε μερα για καφε ενω μπορεις να πινεις και στο σπιτι σου κανοντας surfing στο internet.

εγω παντως αυτα κανω και μου μενουν φραγκα στην ακρη για το επομενο ταξιδι. οσο για το βραδυ σχεδον καθε μερα δουλευω σε μπαρ και ετσι εχω και τα ποτακια μου. οταν εχω ρεπο αραζω σπιτι και δεν παω πουθενα. ουτε στα κολομπαρα. για να πληρωσω 30ευρω το ποτο της καθε πατσαβουρας??? ρε ουστττττττττ!!!

σκεφτομαι σεπτεμβριο η οκτωμβριο να ξαναπαω, οποτε οικονομια απο τωρα!
πιθανον και στην συναντηση να μην παω. θελω πολυ να δω ολα τα παιδια αλλα περισσοτερο θελω να ξαναπαω Ταυλανδη!!!

 

rafman

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.642
Like
4
Πόντοι
66
ξεχασες ομως να βαλεις και αυτα που θα τρως εκει καθε μερα, εκτος το εισητηριο και την διαμονη.
Φιλε djzan δεν τρώω πολλά κατά την άποψη μου βέβαια εκτός οταν θέλω να βγάλω γούστα.
Π.χ 2 και 3 ταυτόχρονα..

άμα γουστάρω μπορώ να την βγάλω μπέικα και με 500 μπατ (και λιγότερα) την ημερα φαϊ..

Π.χ το πρωί θα βαρέσω ενα μπουφέ με 110baht και το βραδυ με 400 baht γίνομαι τούμπανο..

άσε που εγώ πάω συνήθως 1 - 2 μήνες πλέον κάτω..

και ποιος ο λογος να παιρνεις τσιγαρα την στιγμη που υπαρχει καπνος και σου'ρχετε πιο οικονομικα.
επισης γιατι να βγαινεις καθε μερα για καφε ενω μπορεις να πινεις και στο σπιτι σου κανοντας surfing στο internet.

Κοίτα αν ο καφές και το τσιγάρο στην ελλάδα είναι πολυτέλεια (που είναι πλέον)
υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές  :cheesy:

Δεν θα τρελαθώ..πάντως

εγω παντως αυτα κανω και μου μενουν φραγκα στην ακρη για το επομενο ταξιδι. οσο για το βραδυ σχεδον καθε μερα δουλευω σε μπαρ και ετσι εχω και τα ποτακια μου. οταν εχω ρεπο αραζω σπιτι και δεν παω πουθενα. ουτε στα κολομπαρα. για να πληρωσω 30ευρω το ποτο της καθε πατσαβουρας??? ρε ουστττττττττ!!!

Και εγώ κρατιέμαι δεν λεω, αλλά δεν έχω καμιά διάθεση να ζω σαν μαλάκας επειδή υπάρχουν κάποια λαμόγια που τα
φάγανε και τώρα τα ζητάνε από μας...με φόρους που κάνουν την καθημερινότητα πολυτέλεια..
Έτσι το έχουν κάνει..
Από την στιγμή που η καθημερινότητα μας καταντάει πολυτέλεια αισθάνομαι άσχημα..(εγω και δεν θα κάτσω με σταυρωμένα χέρια) :uglystupid:

σκεφτομαι σεπτεμβριο η οκτωμβριο να ξαναπαω, οποτε οικονομια απο τωρα!
πιθανον και στην συναντηση να μην παω. θελω πολυ να δω ολα τα παιδια αλλα περισσοτερο θελω να ξαναπαω Ταυλανδη!!!

Και καλά θα κάνεις  ;) και εγω θα πάω Ιουλιο και να είμαστε καλά πάλι φεβρουάριο  ;)
κρατήσου και βουρ στον παράδεισο, αλλά ρε φίλε άμα το σκεφτείς έτσι που το θέτω
σε πιανει ξενέρα (να σκέφτεσαι πλέον την βενζίνη τα τσιγάρα και τον καφέ  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:)


ΒΟΥΡ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ χωρίς δισταγμούς
 

arximakakas

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2008
Μηνύματα
645
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
6
περασε ποτε απο το μυαλο σου η σκεψη οτι ισως ερθει καποια μερα που θα τα βαρεθεις ολα αυτα?
Κριμα δεν περιμενα να το γραψεις αυτο...ειλικρινα νομιζω με αδικεις
Εχεις συναντησει πολλους που να μενουν Ταυλανδη πολλα χρονια και να τα βλεπουν τα πραγματα οπως τα εβλεπαν οταν πρωτοπηγαν εκει? αν δεν ξερεις θα σου απαντησω εγω...δεν εχω συναντησει ουτε εναν.
Δηλαδη θα ικανοποιηθεις αν συγχρονιστω με το μοτιβο το θρεντ οπου ολοι παπαγαλιζουμε για τον παραδεισο της Ταυλανδης? Σορρυ δεν μπορω να πω κατι που δεν πιστευω. Παντως κατανοω απολυτα την μεγαλη σου επιθυμια να μετακομισεις. Απλα κρατα ενα ερωτηματικο μεσα σου οτι σε 5-10-15 χρονια ισως θυμηθεις μερικα απο τα γραφομενα μου. Αυτο δε σημαινει φυσικα οτι θα μετανιωσεις που μετακομισες Ταυλανδη απλα οτι η εικονα και οι εμπειριες που εχεις τωρα δε θα ειναι απαραιτητως η ιδια/ειδες με τις αντιστοιχες αργοτερα.

Για ποια μαυριλα μιλας? Δηλαδη τα γεγονοτα των 2 προηγουμενων μηνων με αποκορυφωμα αυτα της προηγουμενης βδομαδας ηταν στη φαντασια μου?

Αν δεις τωρα τελευταια εχω αραιωσει τα ποστς μου και αυτο οφειλεται στο γεγονος οτι δε θελω να επηρρεαζω η να αποτρεψω (για να χρησιμοποιησω τα λεγομενα σου) κανεναν...ημαρτον δηλαδη τι να αποτρεψω, γνωμες λεμε εδω περα, ενηλικοι ειμαστε και αποφασιζουμε για τον εαυτο μας.

Τωρα για το να γεμισει ελληναρες η Ταυλανδη μου φαινεται τελειως ανοητο να πιστευεις κατι τετοιο...εκτος του οτι εχει ελαχιστους Ελληνες, ειναι τοσο μεγαλη η χωρα που αν δε θελεις να δεις Ελληνα η ξενο ειναι το ευκολοτερο πραγμα.
Λοιπόν ξεκινάμε

1ον ΟΧΙ δεν θα τα βαρεθώ αυτά, πιστέυω το όχι μου να είναι αρκετά ευδιάκριτο ε? Ειναι δυνατόν ρε φίλε να ρωτάς τον τυφλό αν θέλει το φως του?
Εχεις καιρό να έρθεις Ελλάδα μου φαίνεται για αυτό τα λες αυτά, δεν πειράζει αν έρθεις πήγαινε μόνο να βάλεις βενζίνη στο αμάξι σου τώρα, μόνο αυτή τη λεπτομέρεια σου αναφέρω

2ον Το έχω πει και εγώ ένα εκκατομύριο φορές αν το έχεις προσέξει ότι δεν συγκρίνεται η διαμονή ενός σεξοτουρίστα για 10-15 μέρες με κάποιον που μένει εκεί μόνιμα για το λόγο και μόνο του ότι αν δεν έχει εξασφαλισμένη ζωή πολλά φράγκα δηλαδή θα πρέπει να σκεφτεί πως θα τα βγάλει πέρα, δεν αναφέρομαι προσωπικά σε σένα δεν ξέρω πως τα βγάζεις πέρα και δεν με ενδιαφέρει να μάθω, το ότι είσαι εκεί όμως και μπορεί να ρίχνεις καμιά ιδέα για δουλειά ή ακόμα και για τη διασκέδαση εγώ μόνο ως θετικό το βλέπω το ότι εσύ μετά από τόσα χρόνια διαμονής δεν το βλέπεις παράδεισο ή έχεις βαρεθεί σε αυτό μαζί σου αν εσύ το βλέπεις έτσι και φυσικά δεν θα σε ρωτήσω γιατί αν είναι έτσι δεν επαναπατρίζεσαι είναι προσωπικό σου θέμα.
Εγώ λέω φίλε μου υποθετικά πάντα ότι αν κάνεις μια δουλειά που καταφέρεις να σου αποφέρει 30 ευρώ τη μέρα στη τσέπη όσα δηλαδή περίπου παίρνω και στην Ελλάδα και δεν με φτάνουν ούτε για ζήτω με αυτά τα 30 στην Ταιλάνδη δεν λέω ότι είσαι βασιλιάς αλλά το κόστος ζωής είναι χαμηλότερο τουλάχιστον τώρα σε 10 χρόνια έχεις δίκιο δεν ξέρω τι θα γίνει στην Ταιλάνδη ξλερω όμως ότι εδώ τα 30 ευρώ θα τα χαλάω μόνο για το φαί έτσι όπως πάει, και το έχω πει άλλο ένα τρισεκατομήριο φορές ότι δεν είναι σόνη και καλά θα πετύχει αυτό που θα προσπαθήσει κάποιος εκεί ίσα ίσα ρισκάρει πολύ και ποιο πολλές πιθανότητες έχει να αποτύχει και επίσης έχω πει ότι όλα αυτά είναι προσωπικές απόψεις και δεν θέλω να επειρεάσω κανένα δεν είμαι και ο Gebels και ένα τετράκις εκκατομύριο φορές έχω πει ότι δεν το έχω δέσει κιόλας ότι θα το κάνω ακόμα και αν έχω ιδανικές συνθήκες (υγεία, οικογένεια, λεφτά κτλ)

3ον Για αυτά που λες για επηρροές δεν τα εννοώ φυσικά μέσα στα γραφόμενα μου κάνω και πλάκα ούτε σε κατηγορώ για κάτι ότι δήθεν δεν θες άλλους Ελληνες στην Ταιλάνδη, έλεος δεν νομίζω να είσαι κανα πιτσιρικάς και να μην καταλαβαίνεις που κάνω πλάκα και που μιλάω σοβαρά
Αυτά προς το παρόν
Ελπίζω να έγινα κατανοητός αυτή τη φορά και χωρίς να παρεξηγηθώ (ελπίζω)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom