Νέα

Σύρος η... μπουρδελιάρα!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα free
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 235
  • Εμφανίσεις 61K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

prowler7

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.630
Κριτικές
29
Like
195
Πόντοι
2.007
λοιπον για να προσθεσω και καποιες λεπτομερειες ''απο μεσα''....οσο λοιπον ζουσε ο προηγουμενος μητροπολιτης (γνωστος κι ως αδερφη ντοροθυ!!),κι υπηρχε στο νησι το ταγμα των πεζοναυτων και το πεζικο δεν υπηρχαν φανερα ντελα ουτε για πλακα..οτι ανοιγε φροντιζε ο συγκεκριμενος να κλεινει αμεσως για ευνοητους λογους.... :2funny: :2funny:
υπηρχαν οντως καποια ''κωλομπαρα'' στα οποια ομως δυσκολα ετρωγες...ονοματα αναφερθηκαν..η ραμονα εδω και καποια χρονια εκλεισε κι απο σεπτεμβρη ειναι κατοικια πλεον..πριν 20 μερες συνελληφθη 63χρονος ντοπιος με την κατηγορια του μαστροπου..ειχε στησει κυκλωμα με αλλοδαπες (ρωσσια,ουκρανια,βουλγαρια) και εκανε δουλιτσα...αυτα..
αν ξερεις τα σωστα προσωπα γαμας καλα καποιες ντοπιες (ορθοδοξες για τον φιλο που εγραψε για καθολικες),αλλα δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο..μια κι αν μεινεις 5-6 μερες και κινηθεις σωστα τρως πολυ καλυτερα κοματια.... ;) ;)
 

KOSTAKISS

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2005
Μηνύματα
12
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
πρέπει να παίζουν τηλέφωνα και να υπάρχουν και βίζιτες,ποιαστήκαμε αδιάβαστοι εδώ μέσα,ολόκληρο κύκλωμα και δεν πήραμε χαμπάρι
 

pathos gia ta temachia

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Φεβ 2009
Μηνύματα
11.388
Κριτικές
132
Like
129
Πόντοι
2.266

redandwhite

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2008
Μηνύματα
357
Κριτικές
9
Like
0
Πόντοι
1
Όσο για 'σένα συναγωνιστή "readandwhite" με εκπλήσσεις, ποια άλλα κωλόμπαρα έχει, για πες κανένα! Εγώ μόνο για ένα κωλόμπαρο "Αστέρι" (?) ή κάπως έτσι είδα που αναφέρθηκε αλλά ομολογώ ότι δεν το έχω προσέξει.
συναγωνιστη ειναι λεπτο το θεμα και δεν μπορω να επεκταθω εδω. Δεν παριστανω τον δυσκολο
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.087
Κριτικές
86
Like
3.583
Πόντοι
5.015
Προς prowler7: Είσαι θεός, για να ξέρεις & για την Ντόροθι σίγουρα είσαι δικός μας, αν δε σε πειράζει στείλε μου σε pm αν γνωρίζεις βέβαια το όνομα του ντόπιου που πιάστηκε για μαστροπεία & κατατόπισέ με για να καταλάβω ποιος είναι. Όσο για τις ντόπιες ειδικά το χειμώνα που φεύγουν & όσες σπουδάζουν/δουλεύουν Αθήνα τιγκάρουμε στο μπάζο...

Προς pathos gia ta temachia: ΕΤΣΙ ακριβώς όπως τα λες είναι. Κι εγώ την πρώτη μέρα την είχα πετύχει να κάθεται σε ένα σκαμπό φορώντας έναν τρελό στρίνγκο & τα 'χασα!

Προς readandwhite: Δε σε καταλαβαίνω τί υπονοείς... Ξέρεις μήπως κάποια κρυφά κωλόμπαρα & δε θες να πεις; Σε θερμοπαρακαλώ στείλε μου αν δεν έχεις πρόβλημα ένα pm να μου εξηγήσεις, εχεμύθεια 100%. Μ' ενδιαφέρει πολύ αν ξέρεις κάτι παραπάνω γιατί ειδικά μες το χειμώνα που κατεβαίνω ορισμένες φορές στο νησί δεν την παλεύω, καταλαβαίνεις τί εννοώ...
 

gayros_7

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
77
Like
0
Πόντοι
0
παιζει τιποτα για συρο ρε παιδια ?
 
OP
OP
free

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.117
Κριτικές
148
Like
2.717
Πόντοι
6.925
Μ' ενδιαφέρει πολύ αν ξέρεις κάτι παραπάνω γιατί ειδικά μες το χειμώνα που κατεβαίνω ορισμένες φορές στο νησί δεν την παλεύω, καταλαβαίνεις τί εννοώ...

Και εγώ για αυτόν τον λόγο άνοιξα το θρεντ ... αλλά απέχω από την νυχτα της Ερμουπολης 3-4 χρόνια. Τωρα είμαι έτοιμος παλι .. χεχε
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.087
Κριτικές
86
Like
3.583
Πόντοι
5.015
Και εγώ για αυτόν τον λόγο άνοιξα το θρεντ ... αλλά απέχω από την νυχτα της Ερμουπολης 3-4 χρόνια. Τωρα είμαι έτοιμος παλι .. χεχε

Εσύ μπορεί να δηλώνεις έτοιμος πάλι αλλά η νύχτα της Ερμούπολης πλέον είναι εντελώς για κλάματα... Και τα κανονικά μαγαζιά & της λάσπης...
 

xpapad

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.547
Κριτικές
33
Like
3
Πόντοι
1.240
Παιδες ο xpapad αφιχθει στη συρο, μπορει καποιος γνωστης να τον κατατοπισει που θα βρει κανενα μπουρδελομαγαζο να τα πιει το βραδυ, δεν ξερω τιποτα, ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΣΠΡΩΞΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, γιατι αλλιως με βλεπω  :bigdick:
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Φιλε μου ασε τα μπουρδελα, μολις βγεις εξω στον δρομο η πρωτη που θα βρεις πουτανα θα ειναι ετσι και αλλιως!
Οχι δυστυχως δεν γνωριζω για Συρο!
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.087
Κριτικές
86
Like
3.583
Πόντοι
5.015
Παιδες ο xpapad αφιχθει στη συρο, μπορει καποιος γνωστης να τον κατατοπισει που θα βρει κανενα μπουρδελομαγαζο να τα πιει το βραδυ, δεν ξερω τιποτα, ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΣΠΡΩΞΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, γιατι αλλιως με βλεπω  :bigdick:

Συναγωνιστή μάλλον βαρέθηκες να διαβάσεις έστω μια σελίδα πιο πίσω... Διάβασε & θα καλυφθείς. Ειδικά σε ένα μεγάλο μήνυμα που ποστάρισα συμπεριλαμβάνω τα πάντα.
 

PAN5898

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
137
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
1
παιδι'α κανένα μπουρδέλο στην σύρο υπάρχει? ( όχι κολόμπαρο) ξέρετε τίποτα?
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.087
Κριτικές
86
Like
3.583
Πόντοι
5.015
παιδιά κανένα μπουρδέλο στην σύρο υπάρχει? ( όχι κολόμπαρο) ξέρετε τίποτα?

Ήταν ν΄ανοίξει ένα πριν λίγα χρόνια αλλά η "κυρία" που ήταν να τ' ανοίξει μπήκε στη στενή και το εγχείρημα εγκαταλείφθηκε :2funny: :2funny: :2funny: Συναγωνιστή πήγαινε στο "Λα Λούνα" (πρώην "Νύχτα") το οποίο είναι λίγα μέτρα μόλις περάσεις την κεντρική πλατεία Ηρώου απ' όπου πας στα χωριά στο δεξί σου χέρι και θα με θυμηθείς :) Είχα πάει το πρώτο Σάββατο ΜΕΤΑ το Πάσχα (που λογικά θα είχε φύγει κι ο πολύς κόσμος) κατά τις 4:30 και στο μαγαζί υπήρχαν 15 γυναίκες με 15 πελάτες και δούλευαν φουλ, ποτά πήγαιναν κι έρχονταν και τα λοιπά, στην Αθήνα ούτε κατά διάννοια δε βρίσκεις πλέον τόση κίνηση σε κωλόμπαρο... Μερικές μάλιστα ήταν και πολύ καλές, εγώ είχα κεράσει θυμάμαι μια Ουκρανή ξανθιά MILF, ένα ΑΣΤΕΡΙ Ρουμανάκι μαυρομάλλικο με κοτσίδες και τρελό σώμα και ιδίως κωλαράκι που μου είπε ότι ήταν 30 αλλά φαινόταν για 25 και μια 40άρα μαυρομάλλα με καρέ μαλλί Ελληνίδα με απίστευτες βυζάρες η οποία μου είπε ότι είναι απ' το Αιγάλεω... Γενικά υπάρχουν μερικά πολύ καλά κομμάτια και επικρατεί μια πολύ καλή ατμόσφαιρα. Έχει και 3 μαύρες αν είσαι λάτρης της σοκολάτας ;) Εν τω μεταξύ ειδικά αν κεράσεις διπλά ποτά των 20 ευρώ θα ευχαριστηθείς χούφτωμα και μπαλαμούτι... Τώρα για γαμήσι δεν ξέρω να σου πω γιατί εγώ πηγαίνω Πάσχα και καλοκαίρια στη Σύρο και δεν ήμουν ποτέ τακτικός πελάτης, μπορώ να σου πω όμως ότι παλιότερα στο συγκεκριμένο μαγαζί όταν ήταν υπό άλλη διέυθυνση βέβαια μια Ελληνίδα Θεσ/νικιά μου είχε προτείνει να βρεθούμε την άλλη μέρα για γαμήσι με το απαραίτητο αντίτιμο βέβαια και πρόπερσι το καλοκαίρι είχα βγει κάποιες φορές με μια Ουκρανίδα ΘΕΑ και εκτός μαγαζιού αλλά δεν είχα "φάει", μόνο μπαλαμούτια... Τώρα άμα πας ρίξε την πρόταση και κόψε αντιδράσεις αν θες να γαμήσεις οπωσδήποτε.

 

PAN5898

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
137
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
1
φίλε σου έστειλα ένα μήνυμα αν θες απάντησέ μου
 

ks1995

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουν 2011
Μηνύματα
264
Like
0
Πόντοι
1
μαγκεσ παιζει κανενα μπουρδελο στην συρρο?? :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea:
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Για να τελιώνουμε, μπουρδέλο στη Συρο ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Το τελευταίο έκλεισε κάπου στη δεκαετιά του 60. Μετά από εκεί και πέρα λόγο κάποιον λόγων δεν έχει ξανανοίξει. ΗΤΑΝ κάποια στιγμή πριν μια 5ετία να ανοίξει αλλά αρχίδια. Από κολόμπαρα είναι όπως τα είπε ο γουμανχόλικ. Όταν τα καλοκαίρια δουλεύα στο ναυπηγείο, μιλάμε 12 χρόνια πίσω, είχα βρει έναν μάστορα πολύ του κολόμπαρου και με είχε γυρίσει σε όλα. Αρχές του 2000 γινόταν χαμός, από το 2004 και μετά δεν έχω πάει, οπότε δε μπορώ να ξέρω ακριβώς, αλλά από ότι μου έχουν πει κάποιοι γνωστοί η κίνηση έχει πέσει κάπως και πλέον μπορεί να σου κάτσει και πήδημα, αρκεί να είσαι τακτικός πελάτης. Αν πηγαίνεις στη χάσι και στη φέξι θα χουφτώσεις αλλά μέχρις εκεί.
Α! Το νησί δεν είναι ακριβό, μη λέτε μαλακίες. Όσο για τις θάλασσες για να βρείτε καλές πρέπει να πάτε στα βόρεια του νησιού και να είσαστε έτοιμοι για αρκετό περπάτημα. Πχ για να πας στη Βαρβαρούσα, πρέπει να πάρεις το δρόμο που πάει Κίνι, μετά να συνεχίσεις σε έναν κακοτράχαλο δρόμο για Δελφίνι και μετά να το κόψεις για 40 περίπου λεπτά (μπορεί και παραπάνω) με τα πόδια. Ή να έχετε κανένα πλεούμενο. Παραλίες όπως τα Γράμματα, Βαρβαρούσα και Αετού και άλλες είναι παραλίες που πρέπει να τις ψάξεις, όμως όταν πας θα μείνεις μαλάκας. Ήρεμες με απίστευτα νερά, ΜΗ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΕΣ (οπότε πάρε και τα κατάλληλα εφόδια) . Αν θέλεις τζέρτζελο και τα σχετικά τότε ναι στη Σύρο πολύ δύσκολα θα βρεις τέτοιες παραλίες (ίσως ο Γαλλησάς πλησιάζει αρκετά)
Α! Και παλιότερα η παραλία της αγίας πακούς ήταν παραλία γυμνηστών. Τώρα δε ξέρω

Y.Γ Χαλβαδόπιτες από του Κορρέ παίδες. Τουλάχιστον μέχρι πέρσι το καλοκαίρι ήταν μακράν οι καλύτερες (για μένα)
Υ.Γ Α ρε πατρίδα.....
 

isidoro

Μέλος
Εγγρ.
8 Οκτ 2010
Μηνύματα
1.118
Κριτικές
10
Like
3
Πόντοι
26
μπουρδελο δεν υπαρχει.κωλομπαρα υπαρχουν αλλα δεν υπαρχει λογος να πας νομιζω.τωρα για τον φιλο που εγραψε οτι ηρθε.φιλε μου διακοπες εισαι βγες εξω και κυνηγα.οπως θες εσυ να γαμησεις ετσι και αυτες να γαμηθουν θελουν.πηγαινε κομητο-δελφινι.γαλησσα το βραδυ στο μπαροκ για κταδρομικη και μονο και προτιμησε τις παραλιες που πας με σκαφος.η νυχτερινη ζωη εδω τα τελευταια χροννια δεν ειναι καλη.τωρα πανε κατι να κανουν και ελπιζω να τα καταφερουν.δυστηχως η ασφαλης ζωη δεν μπορει να συνθπαρξει μετην ανομια και ειναι απιθανο να γινουμε μυκονος.να σας πω και για κωλομπαρα αν και εχω να παω απο την εποχη του καρναγιο γαι τους γνωστες.αυτος που ειχε το φοξ εχει παρει και αυτο που ειναι στην πυροσβεστικη οποτεθα ανεβει λιγακι.στη νυχτα τις προαλες ειδα ενα μωρακι που ο θεος ξερει πως δεν ανεβηκα με τα ρουχα τις δουλειας.βασικα εγω δεν παω λογο του οτι δεν θελω να δινω δικαιωματα και τωρα πια γιατι ειμαι ερωτευμενος.πουτανες στο νησι φερνουν διαφοροι αλλα ειναι πολυ κλειστο το κυκλωμα και δεν υπαχει περιπτωση καποιος ξενος να μπει.επισης βλεπω κατα καιρους μωρακια που ερχονται και δουλευουν μονα τους σε γνωστο ξενοδοχειο.επισης βιζιτες κανουν και καποιοες μπαργουμαν αλλα παλι πρεπει να εχεις κονε.γαι κατι αλλο οποιος θελει ρωταει.επισης οποιος συναγωνιστης θελει κερναω καφε
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Τι σκατά; Όλοι οι Συριανοί εδώ μαζευτήκαμε; Και δε μας είχα για τόσο μπουρδελιάρηδες  :grin: :grin: :grin:
Πάντως όντως κλειστή η κοινωνία άμα σε δουν να βγαίνεις από κανένα κωλόμπαρο την άλλη μέρα βλέπεις το όνομά σου στη Κοινή Γνώμη "εθεάθη γνωστός κάτοικος του νησιού να βγαίνει από μαγαζί αμφιβόλου ηθικής"  :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom