Νέα

Προσοχή sms... τυχαίο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα openmind33
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 45
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

openmind33

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Ιουλ 2014
Μηνύματα
1.931
Κριτικές
37
Like
2.839
Πόντοι
1.446
Παίδες παραθέτω κάτι που παρατήρησα... το οποίο μπορεί να είναι και τυχαίο αλλά με ζωνουν τα φίδια... και θεώρησα σωστό να ενημερώσω και μακάρι να είμαι λάθος....

Προχτές έστειλα μνμ σε μια που δουλεύει σε οικο η οποία έχει και το τηλέφωνό της σε γνωστό σαιτ και μπορείς να καλέσεις να κλείσεις και ραντεβού... μου απάντησε κλπ κλπ....

Σήμερα ξημερώματα, σκάει μνμ sms (όχι βαιμπερ) από έναν αριθμό φάση +33.... και καλά ότι υπάρχει δέμα κάτι τέτοιο που έχει έρθει και να πατήσω τον σύνδεσμο γιατί αλλιώς θα χρεωθεί αν μείνει παραπάνω και δεν το παραλάβω και τέτοιες παπαριές... προφανώς αποκλεισμός και διαγραφή αλλά... για κάποιο λόγο πήγε το μυαλό μου μη τυχόν υπάρχει τπτ συσχέτιση με.... το τηλ της κοπέλας... δηλαδή επικοινωνείς εσύ, τσουπ έχουν τον αριθμό σου και στέλνουν σε όλους το μουφα μήνυμα και σου λέει δεν μπορεί κάποιος θα την πατήσει και θα κλικαρει το λινκ....

Από περιέργεια, έχετε παρατηρήσει κι εσείς τπτ τέτοιο??? Δηλαδή να πρωτοεπικοινωνειτε με καποια του χωρου και.... μετα να παιζει τετοιο σκηνικό??Μιλάω αποκλειστικά για sms γιατί στα εμαιλ όλοι παίρνουμε διαφορά fishing κλπ

Θα πει κάποιος ρε φίλε... πολλές ταινίες βλέπεις αλλά... you never know ....
 

anon.

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
15.820
Κριτικές
8
Like
19.186
Πόντοι
4.636
καλα εκανες που μπλοκαρες και διεγραψες και σ εμενα ηρθε τετοιο sms...
οσο για τα τηλεφωνα μας φροντισανε καποια πουλια να πουλησουν τα τηλεφωνικα νουμερα...
 
OP
OP
openmind33

openmind33

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Ιουλ 2014
Μηνύματα
1.931
Κριτικές
37
Like
2.839
Πόντοι
1.446
καλα εκανες που μπλοκαρες και διεγραψες και σ εμενα ηρθε τετοιο sms...
οσο για τα τηλεφωνα μας φροντισανε καποια πουλια να πουλησουν τα τηλεφωνικα νουμερα...
Σοβαρά τώρα?
 

Vasilisperisteri

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Νοε 2020
Μηνύματα
621
Κριτικές
28
Like
4.176
Πόντοι
2.836
Παίδες παραθέτω κάτι που παρατήρησα... το οποίο μπορεί να είναι και τυχαίο αλλά με ζωνουν τα φίδια... και θεώρησα σωστό να ενημερώσω και μακάρι να είμαι λάθος....

Προχτές έστειλα μνμ σε μια που δουλεύει σε οικο η οποία έχει και το τηλέφωνό της σε γνωστό σαιτ και μπορείς να καλέσεις να κλείσεις και ραντεβού... μου απάντησε κλπ κλπ....

Σήμερα ξημερώματα, σκάει μνμ sms (όχι βαιμπερ) από έναν αριθμό φάση +33.... και καλά ότι υπάρχει δέμα κάτι τέτοιο που έχει έρθει και να πατήσω τον σύνδεσμο γιατί αλλιώς θα χρεωθεί αν μείνει παραπάνω και δεν το παραλάβω και τέτοιες παπαριές... προφανώς αποκλεισμός και διαγραφή αλλά... για κάποιο λόγο πήγε το μυαλό μου μη τυχόν υπάρχει τπτ συσχέτιση με.... το τηλ της κοπέλας... δηλαδή επικοινωνείς εσύ, τσουπ έχουν τον αριθμό σου και στέλνουν σε όλους το μουφα μήνυμα και σου λέει δεν μπορεί κάποιος θα την πατήσει και θα κλικαρει το λινκ....

Από περιέργεια, έχετε παρατηρήσει κι εσείς τπτ τέτοιο??? Δηλαδή να πρωτοεπικοινωνειτε με καποια του χωρου και.... μετα να παιζει τετοιο σκηνικό??Μιλάω αποκλειστικά για sms γιατί στα εμαιλ όλοι παίρνουμε διαφορά fishing κλπ

Θα πει κάποιος ρε φίλε... πολλές ταινίες βλέπεις αλλά... you never know ....
Λιγάκι έως πολύ δύσκολο αυτό που λες. Τυχαία μνμ στέλνουν σε τυχαίος αριθμούς συνήθως μέσω υπολογιστή είναι αυτά μνμτα. Και όποιος το έφαγε το στορυ το έφαγε...
 
OP
OP
openmind33

openmind33

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Ιουλ 2014
Μηνύματα
1.931
Κριτικές
37
Like
2.839
Πόντοι
1.446
Λιγάκι έως πολύ δύσκολο αυτό που λες. Τυχαία μνμ στέλνουν σε τυχαίος αριθμούς συνήθως μέσω υπολογιστή είναι αυτά μνμτα. Και όποιος το έφαγε το στορυ το έφαγε...
Δεν διαφωνώ απλά... μια σκέψη ακραία ίσως έκανα και θεώρησα σωστό να ενημερώσω την ομάδα..
 

zero00

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2022
Μηνύματα
44
Κριτικές
3
Like
432
Πόντοι
280
Καλημέρα.
Ναι και σε εμένα 3 μηνύματα σε 2 μέρες αλλά το κινητό τα "έστειλε¨ απευθείας στα ανεπιθύμητα!
 

ypotaktikos97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
1.208
Κριτικές
21
Like
5.997
Πόντοι
2.846
Παίδες παραθέτω κάτι που παρατήρησα... το οποίο μπορεί να είναι και τυχαίο αλλά με ζωνουν τα φίδια... και θεώρησα σωστό να ενημερώσω και μακάρι να είμαι λάθος....

Προχτές έστειλα μνμ σε μια που δουλεύει σε οικο η οποία έχει και το τηλέφωνό της σε γνωστό σαιτ και μπορείς να καλέσεις να κλείσεις και ραντεβού... μου απάντησε κλπ κλπ....

Σήμερα ξημερώματα, σκάει μνμ sms (όχι βαιμπερ) από έναν αριθμό φάση +33.... και καλά ότι υπάρχει δέμα κάτι τέτοιο που έχει έρθει και να πατήσω τον σύνδεσμο γιατί αλλιώς θα χρεωθεί αν μείνει παραπάνω και δεν το παραλάβω και τέτοιες παπαριές... προφανώς αποκλεισμός και διαγραφή αλλά... για κάποιο λόγο πήγε το μυαλό μου μη τυχόν υπάρχει τπτ συσχέτιση με.... το τηλ της κοπέλας... δηλαδή επικοινωνείς εσύ, τσουπ έχουν τον αριθμό σου και στέλνουν σε όλους το μουφα μήνυμα και σου λέει δεν μπορεί κάποιος θα την πατήσει και θα κλικαρει το λινκ....

Από περιέργεια, έχετε παρατηρήσει κι εσείς τπτ τέτοιο??? Δηλαδή να πρωτοεπικοινωνειτε με καποια του χωρου και.... μετα να παιζει τετοιο σκηνικό??Μιλάω αποκλειστικά για sms γιατί στα εμαιλ όλοι παίρνουμε διαφορά fishing κλπ

Θα πει κάποιος ρε φίλε... πολλές ταινίες βλέπεις αλλά... you never know ....
Πολύ καλά έκανες και ΔΕΝ πάτησες τον σύνδεσμο. Αυτό κράτα. Προσωπικά δεν μου έχει τύχει, αλλά πρέπει όλοι να είμαστε πολύ προσεκτικοί.
 

zero00

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2022
Μηνύματα
44
Κριτικές
3
Like
432
Πόντοι
280
Δεν πρέπει να σχετίζονται με κάποια κοπέλα μιας και προσωπικά δεν επικοινώνησα πρόσφατα με κάποια καινούρια.
Στην αρχή, πριν χρόνια, που πρωτοτηλεφώνησα σε γραφείο, με είχαν ταράξει στα spam μηνύματα και στο facebook.
 
OP
OP
openmind33

openmind33

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Ιουλ 2014
Μηνύματα
1.931
Κριτικές
37
Like
2.839
Πόντοι
1.446
Δεν πρέπει να σχετίζονται με κάποια κοπέλα μιας και προσωπικά δεν επικοινώνησα πρόσφατα με κάποια καινούρια.
Στην αρχή, πριν χρόνια, που πρωτοτηλεφώνησα σε γραφείο, με είχαν ταράξει στα spam μηνύματα και στο facebook.
Όπως φαίνεται ναι ... απλά είπα να ρίξω μια ενημέρωση....
 
  • Like
Αντιδράσεις: zero00

xoxoxo123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.392
Κριτικές
21
Like
2.449
Πόντοι
746
εμενα μου εστειλαν ιδιο ,ηνυμα απο τετοιο νουμερο για πακετο ελτα κουριερ .... το προσεξα μια μερα μετα .... ειχε ληξει ο συνδεσμος που ειχε και αντιπροχθες και χθες βραδυ ηρθαν μηνυματα και καλα απο το netflix οτι ληγει η συνδρομη και πρεπει να επιβεβαιωσω ..... κλαμα δηλ ...
πιο πειστικο ηταν το πρωτο παρα το δευτερο ...
το πιο σπαστικο ειναι οτι βαρανε μηνυματα στις 2 παρα το βραδυ ..... ελεος δηλ
 
OP
OP
openmind33

openmind33

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Ιουλ 2014
Μηνύματα
1.931
Κριτικές
37
Like
2.839
Πόντοι
1.446
εμενα μου εστειλαν ιδιο ,ηνυμα απο τετοιο νουμερο για πακετο ελτα κουριερ .... το προσεξα μια μερα μετα .... ειχε ληξει ο συνδεσμος που ειχε και αντιπροχθες και χθες βραδυ ηρθαν μηνυματα και καλα απο το netflix οτι ληγει η συνδρομη και πρεπει να επιβεβαιωσω ..... κλαμα δηλ ...
πιο πειστικο ηταν το πρωτο παρα το δευτερο ...
το πιο σπαστικο ειναι οτι βαρανε μηνυματα στις 2 παρα το βραδυ ..... ελεος δηλ
Και δηλαδή πάτησες το λινκ? Περίμενες κάτι από ελτα γιατί το πάτησες?
 

xoxoxo123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.392
Κριτικές
21
Like
2.449
Πόντοι
746
Και δηλαδή πάτησες το λινκ? Περίμενες κάτι από ελτα γιατί το πάτησες?

ναι οντως περιμενα δυο κιολας πακετα ... αλλα δεν ανοιξε κατι ...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

αλοδαπο νουμερο τρωει μπαν ...
ουτε καν ειδα το νουμερο ... απο κεκτημενη
 

anon.

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
15.820
Κριτικές
8
Like
19.186
Πόντοι
4.636
ναι οντως περιμενα δυο κιολας πακετα ... αλλα δεν ανοιξε κατι ...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


ουτε καν ειδα το νουμερο ... απο κεκτημενη
αυτην την φορα σταθηκες τυχερος ...
αλλη φορα να προσεχεις τον αποστολεα του μνμ ...
 

Georgeek

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2021
Μηνύματα
11
Κριτικές
1
Like
94
Πόντοι
0
Ξύπνησα το πρωί και μου είχαν έρθει ξημερώματα 2 ακριβώς ίδια μυνηματα για συνδρομή Netflix και ΕΛΤΑ
Διαγραφή κατευθείαν
 

eteros_ego

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Απρ 2014
Μηνύματα
2.994
Like
6.153
Πόντοι
1.056
Παίδες παραθέτω κάτι που παρατήρησα... το οποίο μπορεί να είναι και τυχαίο αλλά με ζωνουν τα φίδια... και θεώρησα σωστό να ενημερώσω και μακάρι να είμαι λάθος....

Προχτές έστειλα μνμ σε μια που δουλεύει σε οικο η οποία έχει και το τηλέφωνό της σε γνωστό σαιτ και μπορείς να καλέσεις να κλείσεις και ραντεβού... μου απάντησε κλπ κλπ....

Σήμερα ξημερώματα, σκάει μνμ sms (όχι βαιμπερ) από έναν αριθμό φάση +33.... και καλά ότι υπάρχει δέμα κάτι τέτοιο που έχει έρθει και να πατήσω τον σύνδεσμο γιατί αλλιώς θα χρεωθεί αν μείνει παραπάνω και δεν το παραλάβω και τέτοιες παπαριές... προφανώς αποκλεισμός και διαγραφή αλλά... για κάποιο λόγο πήγε το μυαλό μου μη τυχόν υπάρχει τπτ συσχέτιση με.... το τηλ της κοπέλας... δηλαδή επικοινωνείς εσύ, τσουπ έχουν τον αριθμό σου και στέλνουν σε όλους το μουφα μήνυμα και σου λέει δεν μπορεί κάποιος θα την πατήσει και θα κλικαρει το λινκ....

Από περιέργεια, έχετε παρατηρήσει κι εσείς τπτ τέτοιο??? Δηλαδή να πρωτοεπικοινωνειτε με καποια του χωρου και.... μετα να παιζει τετοιο σκηνικό??Μιλάω αποκλειστικά για sms γιατί στα εμαιλ όλοι παίρνουμε διαφορά fishing κλπ

Θα πει κάποιος ρε φίλε... πολλές ταινίες βλέπεις αλλά... you never know ....
delete k black list to τηλεφωνο επισης κ δηθεν email απ οργανισμους στελνουν την εχουν πατησει προσοχη !
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom