Νέα

Ουγγαρία

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.130
Like
10
Πόντοι
16
Ακουσα οτι ο βασικος μισθος στην Ουγγαρια ειναι 300 ευρω αληθευει?
 

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
Ακουσα οτι ο βασικος μισθος στην Ουγγαρια ειναι 300 ευρω αληθευει?
μακάρι να ξέρει κάποιος πιο συγκεκριμένα να σου πει,αλλά σε γενικές γραμμές είναι σίγουρα πολύ χαμηλός!εγώ δεν μπορώ να πω πολλά για την σημερινή κατάσταση(στα κομμάτια μισθών,ακρίβειας,κτλ κυρίως)αλλά έχω ακούσει διάφορες απόψεις.σίγουρα πάντως είναι ακριβότερα απ'ότι παλιότερα,αλλά(όπως και παλιά)σίγουρα υπάρχουν και μέρη(για όλα:ψώνια,φαγητό,καφέ,ποτό)που είναι "φυσιολογικότατες" τιμές.
σχετικά με παλιά-διάφορα-posts(τώρα που τα διάβασα όλα μαζί):
1)καταρχήν το μίσος μεταξύ Ρουμάνων-Ούγγρων είναι υπαρκτό και δεδομένο.οπότε οι γνώμες από τον "μισητό εχθρό"(για την κάθε χώρα)είναι λιγάκι "άκυρες".
2)το σχόλιο κάποιου για "χάλια σώματα" είναι λιγάκι...ακυρότατο!η γυμναστική-από πολύ μικρές ηλικίες,από δημοτικό ακόμα-είναι κάτι σαν "αγαπημένη συνήθεια" και ως εκ τούτου καταλαβαίνετε πως τα σώματα είναι πολύ σφιχτά(ακόμα και κάποιες κάπως "στρουμπουλές" έχουν ιδιαίτερα σφιχτό σώμα)Σε ηλικίες βέβαια μετά την εφηβεία το γυμναστήριο είναι απλά must.
3)οκ,αυτό δεν χρειάζεται πολύ "ανάλυση/απάντηση" γιατί έτσι κι αλλιώς το "όλες" πάντα αναφέρεται σε μεγάλο αριθμό και ποτέ σε απόλυτα νούμερα(όλες):υπάρχουν γκόμενες που μπορεί και να σου....ορμήξουν(για πήδημα εννοώ,φυσικά,όχι για...ξύλο)αν σε γουστάρουν,-σε γενικές γραμμές αν σε "βάλει κάτω" Ουγγαρέζα....έλιωσες.θα υπάρχουν και μέρες που θα λες "δεν θέλω άλλο ρε πούστη.σήμερα δεν θέλω να γαμήσω"-αλλά υπάρχουν και(αρκετές,επίσης)γκόμενες που ούτε καν βγαίνουν τα βράδια σε κλαμπάκια,κτλ και αυτές φυσικά δεν τις έχει γνωρίσει το παλικάρι που μας γράφει για την...Colgate.
αν πάρω φόρα θα γράψω πάρα πολλά και δεν το κάνω για να "αρπάξω"...δούλεμα ότι λέω παπαριές.απλά ήμουν ένας από τους τυχερούς που σπούδασα εκεί επί 6 χρόνια και πέρασα φανταστικά!υπήρχαν και κάποιοι άλλοι(Έλληνες)που είτε επειδή είχαν γκόμενα στην Ελλάδα,είτε επειδή είχαν συνηθίσει σε πιο πολύ "κυρίλα" δεν πέρασαν καθόλου καλά(τουλάχιστον έτσι έλεγαν τότε,γιατί τώρα πια έχουν...αλλάξει γνώμη).σίγουρα κάποιοι που είτε είναι ακόμα εκεί είτε έχουν πάει πιο πρόσφατα(από το 2000 που έφυγα εγώ)μπορούν να δώσουν πολύ πιο "πρόσφατες" πληροφορίες(κυρίως "γενικές",γιατί οι γκόμενες δεν αλλάζουν)αν παρόλα αυτά κάποιος θέλει κάποια έξτρα πληροφορία,χαρά μου να την μοιραστώ(μην με ρωτήσετε όμως για κωλάδικα-strip clubs,γιατί αυτό ήταν το τελευταίο πράγμα που χρειαζόταν εκεί!)
 

fffanatic

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
4.130
Like
10
Πόντοι
16
'Ασχολειται' κανεις με Ουγγαρια?

Επειδη δε σας βλεπω να ασχολειστε και πολυ μου φαινεται παραξενο ενω ασχολειστε με κατι βουλγαριες-ρουμανιες.......
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom