Νέα

Μακαο και Χονγκ-Κονγκ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pipinomaniac
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 94
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
Ναι ειναι Hong Kong αλλα για να βρεις ακρη θα πρεπει να ξερεις καλα τη πολη ή να δουλεψεις πολλη ωρα στο χαρτη.
Αυτα σε Κινα (mainland) δεν θα τα βρεις.
Και που να δειτε τον αφρο απο την Κινα που παιζει Τζακαρτα  :rolleyes:
 

george777

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
215
Like
0
Πόντοι
1
Ναι ειναι Hong Kong αλλα για να βρεις ακρη θα πρεπει να ξερεις καλα τη πολη ή να δουλεψεις πολλη ωρα στο χαρτη.
Αυτα σε Κινα (mainland) δεν θα τα βρεις.
Και που να δειτε τον αφρο απο την Κινα που παιζει Τζακαρτα  :rolleyes:

Οι ταριφες αμα τους πεις δεν θα σε πανε? Με την προβλεπομενη ταλαιπωρια βεβαια να σε πανε στα δικα τους κ τετοια φανταζομαι.
Σανγκαι δηλαδη μαπα το καρπουζι? Να αναθεωρησω? Δεν μπορει κοντα 20 εκατομυρια πλυθησμο ολο κ κατι θα γινεται  :pipa3: :pipa3:
 

kauliarogatos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
799
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
606

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
Οι ταριφες αμα τους πεις δεν θα σε πανε? Με την προβλεπομενη ταλαιπωρια βεβαια να σε πανε στα δικα τους κ τετοια φανταζομαι.
Σανγκαι δηλαδη μαπα το καρπουζι? Να αναθεωρησω? Δεν μπορει κοντα 20 εκατομυρια πλυθησμο ολο κ κατι θα γινεται  :pipa3: :pipa3:

Κοιτα
Το Hong Kong περπατιεται ευκολα, ειναι σαν Ευρωπαικη πολη, στα κεντρικα του σημεια, δεν θελεις ταξι, + οτι εχει φοβερο μετρο.
Για να σε βοηθησω βρισκεις ξενοδοχειο στο TSIM SA TSUI EAST και η NATHAN Rd ειναι σε αποσταση 500 - 1000 μετρων το πολυ.
Τα ταξι ειναι μια μπερδεμενη ιστορια εκει.
 

soisix

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2009
Μηνύματα
2.399
Like
0
Πόντοι
16
Μαγκες ψαξτε λιγο στο 141 και ειδικοτερα στο forum,θα βρειτε πολυ ενδιαφεροντα πραγματακια οχι μονο για χονγκ-κονγκ... ;) ;) ;)
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
Οι κινέζες πως κολλάνε με την Τζακάρτα;
Eιλικρινής απορία.
Λογικη Απορια.

Τα καλλυτερα μωρα για οσους τα χωνουν χοντρα στη Τζακαρτα ερχονται απο τη Κινα αλλα μονο απο επαρχιες που βγαζουν ψηλες και με ασπρο δερμα.
Κατι σαν τις ουκρανες εδω, ή δεν ξερω ποιες αλλες θεωρουνται κορυφη.
 

george777

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
215
Like
0
Πόντοι
1
σε κατι τετοιο εννοεις?
 

Συνημμένα

  • n1142270371_30046859_7817.jpg
    n1142270371_30046859_7817.jpg
    30,8 KB · Εμφανίσεις: 76

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
Παιδια
Εχω δει κινεζα διμετρη και εχω παθει, το μονο που ειχα πει ηταν την ΘΕΛΩ ουτε τιμη δεν ειχα ρωτησει.
Αλλα μαλλον του πιπινο δεν θα του αρεσε γιατι ηταν 60 ποντους ψηλοτερη απο τα στανταρ του :grin: :grin: :grin:
 

punter

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2007
Μηνύματα
2.048
Like
9
Πόντοι
16
pipinomaniac τι λενε οι νυφες????
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
22
Like
356
Πόντοι
5.795
παιδιά είχα αποφασισει νά πάω ταιλάνδη μετά όμως τίς περιγραφες του πιπινομα;ιακ πού θεωρείτε από τά πλέον αξιοπιστα μελη του σαιτ δέν ξέρω ποιο από τά δύο νά διαλέξω,,,
 

punter

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2007
Μηνύματα
2.048
Like
9
Πόντοι
16
πρεπει πρωτα να πας Ταυλανδη.

Ειναι το σημειο 0 εκει..

Μακαο, κακαο Χονγκ Κονγκ ειναι για προχωρημενους
 
OP
OP
P

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.806
Like
142
Πόντοι
16
Παιδια
Εχω δει κινεζα διμετρη και εχω παθει, το μονο που ειχα πει ηταν την ΘΕΛΩ ουτε τιμη δεν ειχα ρωτησει.
Αλλα μαλλον του πιπινο δεν θα του αρεσε γιατι ηταν 60 ποντους ψηλοτερη απο τα στανταρ του :grin: :grin: :grin:
Λορδε νομιζω οτι μονο εσυ με καταλαβαινεις!! :grin:
Λοιπον...στο Σαουνα που πηγα στο Μακαο,ειχε και μια κατηγορια γυναικων,πανω απο αυτη που διαλεξα εγω...Ηταν τα λεγομενα European style models τα οποια χρεωναν 20 ευρω παραπανω...
Οταν λοιπον εσκασε μυτη η "παρελαση" μπροστα μου απο τα 15 "πιο κοντα" της κατηγοριας των 100 ευρω (που τελικα διαλεξα),στην ακρη υπηρχαν και 3 γκομενες (2 κινεζες και μια ρωσιδοφατσα) της ανωτερης κατηγοριας,οι οποιες πρεπει να ηταν χαλαρα πανω απο 1.80...
Η μια κινεζα εξ αυτων ηταν και νταρντανογυναικα με 4αρι βυζι!!
Αλλα δε πηρα γιατι ως γνωστον,ειμαι λατρης των κοντοπουτανων.. :grin:

Προς φιλο punter...
"Νυφες" δεν ειδα η αληθεια ειναι,αλλα κατα τα αλλα,ηταν οπως ακριβως μου τα περιεγραψες...
"Κρυφα" ασανσερ που σε πηγαινανε στους πανω οροφους και παντου τυποι με ενδοσυνενοηση για να μη γινει καμμια στραβη...
Μου εκανε δε τρομερη εντυπωση η οργανωση που ειχαν...Στο Σαουνα που πηγα,εκτος απο τις γυναικες πρεπει να δουλευαν βαρδια και τουλαχιστον αλλα 15 ατομα σε διαφορες δουλειες...
Κραχτες στο δρομο,τσιλιαδοροι,μπραβοι,σερβιτοροι,μαμασαν,παπασαν,ρεσεψιον,γκαρνταρομπα,καθαριστριες,κουζινα...Ολοκληρη "βιομηχανια" μιλαμε!!!
 
OP
OP
P

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.806
Like
142
Πόντοι
16
παιδιά είχα αποφασισει νά πάω ταιλάνδη μετά όμως τίς περιγραφες του πιπινομα;ιακ πού θεωρείτε από τά πλέον αξιοπιστα μελη του σαιτ δέν ξέρω ποιο από τά δύο νά διαλέξω,,,
Πολυ απλα τα συνδιαζεις...
Περνεις ενα αεροπλανο για Μπανγκοκ,καθεσαι μερικες μερες για να εξοικιωθεις με το πως δουλευει περιπου το συστημα αλλα και με την ασιατικη ομορφια ...τα σχιστα ματακια,τις πλακουτσες μυτουλες,τα στεγνα κορμακια χωρις κυτταριτιδα και δερμα σα μεταξι (σε "σκουρα" βεβαια version)..και μετα περνεις την AirAsia και πας με 60 ευρω στο Μακαο (2 ωρες πτηση),για "ασπρα" μωρα,καθεσαι λιγο...ριχνεις και τις "μπιλιες" σου στα καζινο...και τελος περνεις το φερρυ μπωτ (15 ευρω-1 ωρα) για Χονγκ Κονγκ...
Εαν βεβαια συνδιασεις και μερικες μερες με μια εξπρες 5ημερη βιζα για το Shenzhen στη Κινα που ειναι διπλα στα συνορα,τοτε το ταξιδι γινεται "πληρες"...!!! ;)

 

george777

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
215
Like
0
Πόντοι
1
οι νυφες τι ειναι ρε παιδια?

1,80  κινεζα θα μου ερχοταν καπως :think: :think: :think:
τις φατσουλες αυτες τις εχω συνδιασει με 1,60
οχι οτι δεν θα δοκιμαζα βεβαια  :happy: :happy: :happy:
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
22
Like
356
Πόντοι
5.795
Πολυ απλα τα συνδιαζεις...
Περνεις ενα αεροπλανο για Μπανγκοκ,καθεσαι μερικες μερες για να εξοικιωθεις με το πως δουλευει περιπου το συστημα αλλα και με την ασιατικη ομορφια ...τα σχιστα ματακια,τις πλακουτσες μυτουλες,τα στεγνα κορμακια χωρις κυτταριτιδα και δερμα σα μεταξι (σε "σκουρα" βεβαια version)..και μετα περνεις την AirAsia και πας με 60 ευρω στο Μακαο (2 ωρες πτηση),για "ασπρα" μωρα,καθεσαι λιγο...ριχνεις και τις "μπιλιες" σου στα καζινο...και τελος περνεις το φερρυ μπωτ (15 ευρω-1 ωρα) για Χονγκ Κονγκ...
Εαν βεβαια συνδιασεις και μερικες μερες με μια εξπρες 5ημερη βιζα για το Shenzhen στη Κινα που ειναι διπλα στα συνορα,τοτε το ταξιδι γινεται "πληρες"...!!! ;)
νομίζω ότι όπως τά λές είναι,ταξιδιωτικός πράκτορας ΄επρεπε νά ήσουν,θά ήσουν ο καλύτερος φίλε μου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom