Νέα

Lunona

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freesoul77
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 133K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Stt777

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2019
Μηνύματα
110
Like
61
Πόντοι
1
Στην Ελλάδα της κρίσης ήταν αναμενόμενο να γεμίσει ο κόσμος με ψεύτικα προφίλ. Έχοντας επενδύσει χρόνο και χρήμα στο lunona, νομίζω οτι το λιγότερο που πρέπει να κάνουμε όσοι χρησιμοποιούμε την εφαρμογή είναι να κάνουμε μια blacklist με τα fake καθώς και πιθανόν-fake profiles.

Δεν βγάζεις άκρη.  Όσα προφίλ και να σταμπάρεις και να βάλεις σε black list, βγαίνουν συνεχώς καινούρια.
 

GSAKKI

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2010
Μηνύματα
2.777
Κριτικές
1
Like
209
Πόντοι
36
Οπότε μάπα το καρπούζι....
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
795
Πόντοι
96
Μη φτιάξετε blacklist συναγωνιστές. Φτιάξτε WHITELIST. Ο μόνος τρόπος (αν καταφέρετε να μοιραστείτε γιατί παίζει πολύ και ο εγωισμός ) που και οι γκομενες θα κερδίσουν και εσείς...... Γνώμη μου, θα πρέπει να μην είναι στο bou αλλά κάπου ιδιωτικά με δυνατότητα τροποποίησης από όλα τα συνεργαζομενα αντρικά μέλη και δυνατότητα password. Μόνο ms word ή google  έγγραφο δηλαδή.
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
795
Πόντοι
96
Αν όσοι τα σκάτε βάλετε από 2-3 verified και μαζευτειτε 5 αμέσως έχετε 20 γκομενες να παίζετε......και επιπλέον (αναγκαστικά) θα ξοδεύετε για την ομάδα να φιλτραρετε το fake πάλι με ενημέρωση. Κάτι σαν φόρο τιμής για τις πληροφορίες που σας παρέχονται απο μέσα από την κλειστή αυτή ομάδα.
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
795
Πόντοι
96
Λάβετε υπόψιν ότι οι γκομενες έχουν ήδη οργανωθεί (έστω και μέσω της εταιρείας) και σας μαδάνε. Οργανωθείτε οι lunoσύντροφοι και αρχίστε να τις πηδάτε χωρίς να χάνεστε στον ωκεανό των fake profile.
 

heevaas

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2017
Μηνύματα
18
Κριτικές
1
Like
19
Πόντοι
0
Αλανια.Μου στελνει Ουκρανιδα whatsapp και ζηταει για σπονσορα..και θελει 130$ για διαβατηριο να με δει..ποσο μουφα ειναι αυτο??
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.654
Κριτικές
15
Like
11.230
Πόντοι
3.846
Για tinder πού συζητάμε;
Είμαι Αγγλία και ψάχνω τοπικά
 

litafade

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2019
Μηνύματα
394
Κριτικές
8
Like
616
Πόντοι
301
Είχα μήνες που παράτησα το lunona αλλά χθες με θυμήθηκε μία κοπέλα που είχα γνωρίσει από εκεί και είχαμε ανταλλάξει mail. Αποτέλεσμα ένα ευχάριστο μεσημέρι.  :thumbsup:

2019-11-07-5-26-14.png"
 

salonika32

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2019
Μηνύματα
7
Like
2
Πόντοι
0
Αντε, θα σας ανοιξω τα ματια.
Site στυλ sugardaddies χωρις συνδρομη, χωρις χρεωσεις με απειρες ρωσσιδες που θελουν sponsora για ταξιδια.99% των προφιλ αληθινο.Εγω εχω βρεθει με 2 τουμπανα καυκασια.Το μονο κακο ειναι οτι το Site ειναι στα Ρωσσικα αλλα μπορεις να το κανεις απο τον chrome μεταφραση που ειναι αρκετα καλη.Για αυτους που ξερουν Ρωσσικα ειναι παιχνιδακι.Και τα 2 ταξιδια γιναν εξωτερικο με πληρωμη μονο των εξοδων και γαμισια απο την πρωτη στιγμη.
Σας εφτιαξα κουφαλες
 

GALLAS

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2017
Μηνύματα
1.908
Κριτικές
48
Like
5.263
Πόντοι
5.646
Είχα μήνες που παράτησα το lunona αλλά χθες με θυμήθηκε μία κοπέλα που είχα γνωρίσει από εκεί και είχαμε ανταλλάξει mail. Αποτέλεσμα ένα ευχάριστο μεσημέρι.  :thumbsup:

2019-11-07-5-26-14.png"

Ωραίος!
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
Είχα μήνες που παράτησα το lunona αλλά χθες με θυμήθηκε μία κοπέλα που είχα γνωρίσει από εκεί και είχαμε ανταλλάξει mail. Αποτέλεσμα ένα ευχάριστο μεσημέρι.  :thumbsup:

2019-11-07-5-26-14.png"


τυπε ζεις? εχεις 2 νεφρα?
 
OP
OP
F

freesoul77

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2015
Μηνύματα
279
Κριτικές
19
Like
869
Πόντοι
991
Μερικά tips για νέους στο Lunona

Μην μιλάς αμέσως με όσες σου στείλουν. Υπάρχουν αρκετά Fake profils και αρκετές(-οι) που απλά θέλουν να πιάσουν κουβέντα για να κερδίσουν luns... Θα έλεγα μερικές μέρες (τουλάχιστον 2 εβδομάδες) απλά να κόβεις κίνηση...

Μην ασχολείσαι με τύπισσες που πριν πουν καλημέρα σου έχουν στείλει ήδη 4- 5 φωτος... Κερδίζουν πάρα πολλά από τις φωτο, και είναι ένα έμμεσο δείγμα για το ποιος είναι ο σκοπός τους..

Βάλε μερικές φωτό σου κλειδωμένες όπου για να έχει πρόσβαση κάποια θα πρέπει να πάρει την άδειά σου.. Ζητώντας σου την άδεια αυξάνεις τις πιθανότητες όντως να θέλει να προχωρήσει η φάση σας..

Ξαναλέω, οτι προσωπικά δεν το βρίσκω να αξίζει όλο αυτό, αλλά μπορεί και να πετύχεις κάτι καλό...
 

JamesDaniel

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
115
Κριτικές
9
Like
1.839
Πόντοι
1.061
Εγώ έχω προφιλ στο Lunona και όλες οι καργιόλες κοίταζαν να μου τα τρώνε κανονικά. Έκανα κι ένα γυναικείο προφιλ για να δω τι παιζει. Άρχιζε να πηγαίνει καλά και να μου τα σκάνε οι μαλάκες. Τελικά αποφάσισα να γράψω στον ευατό μου στο γυναικαείο προφιλ μου. Αποτέλεσμα να μου φάω όλα τα λεφτά μου και να μην καταφέρω να με γαμήσω.
Μακρυά μάγκες.
 

iuakoya

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2015
Μηνύματα
36.415
Κριτικές
34
Like
24.292
Εγώ έχω προφιλ στο Lunona και όλες οι καργιόλες κοίταζαν να μου τα τρώνε κανονικά. Έκανα κι ένα γυναικείο προφιλ για να δω τι παιζει. Άρχιζε να πηγαίνει καλά και να μου τα σκάνε οι μαλάκες. Τελικά αποφάσισα να γράψω στον ευατό μου στο γυναικαείο προφιλ μου. Αποτέλεσμα να μου φάω όλα τα λεφτά μου και να μην καταφέρω να με γαμήσω.
Μακρυά μάγκες.
:2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
F

freesoul77

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2015
Μηνύματα
279
Κριτικές
19
Like
869
Πόντοι
991
Εγώ έχω προφιλ στο Lunona και όλες οι καργιόλες κοίταζαν να μου τα τρώνε κανονικά. Έκανα κι ένα γυναικείο προφιλ για να δω τι παιζει. Άρχιζε να πηγαίνει καλά και να μου τα σκάνε οι μαλάκες. Τελικά αποφάσισα να γράψω στον ευατό μου στο γυναικαείο προφιλ μου. Αποτέλεσμα να μου φάω όλα τα λεφτά μου και να μην καταφέρω να με γαμήσω.
Μακρυά μάγκες.
Σημαντική η πληροφορία σου φίλε μύστη.

Αργά η γρήγορα εκτιμώ ότι οποιοδήποτε σαιτ γνωριμιών θα "μολυνθεί" απο fake profils μιας και η μαλακία που μας δέρνει είναι ανυπέρβλητη. Το γεγονός ότι κάθε μήνυμα που στέλνεις, ένα μέρος καταλήγει στην "κοπέλα" καθιστά το σαιτ προκλητικά δελεαστικό σε κάθε άτομο (άντρα - γυναίκα) που θέλει εύκολο χρήμα. Πιστεύω ωστόσο ότι υπάρχουν και αρκετά πραγματικά προφιλ, με σκοπό την ανεύρεση σπόνσορα..

Αν αξίζει? Νομίζω η απάντηση εξατομικεύεται...
 

MrKinky

Νέο Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2020
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
Η οργάνωση από πλευράς μας είναι πολλή ενδιαφέρουσα ιδέα... Excelaki online με τις σωστές πληροφορίες και πρόσβαση σε σωστούς επιβεβαιωμένους χρήστες του κατόπιν πρόσκλησης εννοείται.

Επανερχόμαστε Lunona. Έκανα account πριν από 15 ώρες και επειδή την έχω ξαναπατήσει (ελαφρώς) με άλλο site (eurofling, βέβαια έχει και κανά 2 άλλα ονόματα) αλλά έχω βάλει λεφτά και Tinder αυτή τη φορά λέω να περιμένω λίγο και να δώ. Από χτες το βράδυ μέχρι σήμερα μου έχουν στείλει φιλάκια και "γεια τι κάνεις" 25 άτομα. Δεν έχω βάλει καν φωτό ακόμα υπόψιν.

Μου στέλνει: Γειά σου, πες μου λίγα πράγματα για σένα και την ζωη σου . Αυτό κράζει ψεύτικο... Θέλει απλά να της/του μιλάω να βγαζει φράγκα...

Αλλά μου στέλνει κι ένα άλλο: Χαίρετε, είμαι sugar girl και αναζητώ τον sugar daddy μου να περνάμε καλά, ενδιαφέρεσαι?. Μπορεί να 'ναι κι αυτό ψεύτικο αλλά θα απαντήσω κάτι του στυλ "Βεβαίως και αν θες να σουγκαριάσουμε δώσε μου snapchat να ξοδέψω σε σένα τα λεφτά μου όχι στο lunona". Αν αρχίσει τα όχι μείνε να τα πούμε εδώ που μου λέγαν στο Eurofling φιλάκια...
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.381
Πόντοι
2.786
Υπάρχει κι άλλο νήμα σχετικά με αυτά τα sites. ΟΛΑ αυτά είναι sites της πούτσας και το 99% των προφίλ (δεν είμαι υπερβολικός) είναι ψεύτικα, όχι με την έννοια ότι δεν είναι γκόμενες αλλά με την έννοια ότι πρόκειται περί μπάζων οι οποίες μαζεύουν λεφτά έτσι.

ΕΙΔΙΚΑ για το Lunona, αυτό είναι ΚΑΡΑτσεκαρισμένο και ΚΑΡΑεπιβεβαιωμένο, μου το έχει πει γκόμενα από εκεί την οποία συνάντησα (αλλά δεν γάμησα καθότι χοντρούλα κι ως γνωστόν... για μένα δεν!) και μου έδειξε και το προφίλ της στο κινητό της.

Για να κάνει εκεί προφίλ (μια γυναικα) θα πρέπει να κάνει live video call μέσω Skype με τους υπεύθυνους του site (οι οποίοι βρίσκονται κάπου στην Αγγλία), έτσι ώστε να επιβεβαιώσουν ότι είναι όντως αυτή που λέει. Δίνουν ταυτότητες και IBAN τράπεζας για τις καταβολές των χρημάτων. Οπότε τις φακελώνει κανονικά.

Από ότι μου είχε πει αυτή η τύπισσα, είχε φτάσει σε σημείο να βγάζει 150-200 ευρώ τον μήνα, αλλά με ατελείωτα τσατς όμως. Στο κάθε μήνυμα παίρνουν περίπου 3-4 cents, δηλαδή για να βγάλεις 1 ευρώ πρέπει να σου στείλουν τουλάχιστον 25 μηνύματα.

Μην χαλάτε τα φράγκα σας εκεί ρε μάγκες, είναι φτιαγμένα όλα με τέτοιο τρόπο που λες άντε να βάλω άλλα 10 ευρώ, άντε να βάλω άλλα 20 και στο τέλος έχει μαζευτεί ένα "κουστουμάκι" της τάξης των 100-200 ευρώ για πλάκα, όπου θα μπορούσες να τα χαλάσεις σε ένα πολύ όμορφο CG (ή να γαμήσεις καμιά 10αριά φορές στην Φυλής!!!).

Εν ολίγοις, μην είστε ΘΥΜΑΤΑ ρε σεις!!!
 

enplo

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2013
Μηνύματα
124
Like
9
Πόντοι
1
Εμενα η αλλη μου ζητησε 10000 Luns για να βρεθει μαζι μου  :headbang:
και οταν της ειπα ελα πρωτα και θα σου δωσω τα διπλα εξαφανιστηκε!!  :2funny: :2funny: :2funny:
 

litafade

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2019
Μηνύματα
394
Κριτικές
8
Like
616
Πόντοι
301
Επειδή με ρωτάτε και σε άλλο νήμα τα γράφω εδώ για να μην σπαμάρουμε όπου να 'ναι.

Το λουνονα για μένα αξίζει μόνο αν έχεις βλέψεις για φάσεις sugardaddy.
Αν όχι δεν αξίζει· και τα λεφτά που θα φάτε (για 'μένα) δεν είναι και αμελητέα. Εγώ που αποφάσισα οτι σε αυτή τη φάση της ζωής μου το sugardaddy είναι που μου ταιριάζει περισσότερο δεν το μετάνιωσα που ασχολήθηκα. Μετά από 8 μήνες ενασχόλησης και έχοντας επενδύσει περίπου 1300€ έχω βρεθεί με 6 και ξέρω οτι είναι αληθινές άλλες 2.
Έχω μιλήσει με 223 οπότε μπορώ να επιβεβαιώσω ένα ποσοστό περίπου 3,5% πραγματικών προφίλ.

Έχει κατά βάση νεές γυναίκες.  Θα βρεις κάθε καρυδιάς καρύδι. Από πιπίνι που γαμιέται για 100€ για μια βοήθεια για το ενοίκιο, πιτσιρίκα 2μετρη που τελικά ήταν παρθένα οπότε απλά τις έδωσα πίπα και κάποια χρήματα για να φύγει, χοντρούλα φοιτήτρια που δεν πήρε τελικά τίποτα επειδή εγώ πλήρωσα το δωμάτιο, μουνάρα που ζήτησε 350 (έδωσε και κώλο) με άνεση χρόνου (μάλλον η πιο ωραία γκόμενα που έχω πηδήξει) μέχρι το μωρό με το οποίο είμαι τώρα και νιώθω τυχερός.

Εγώ παίρνω: Σεξ κάθε δεύτερη Παρασκευή με όμορφο 21 ετών πιπίνι που γαμιέται με άλλον έναν σε παρόμοια φάση από ότι μου είπε (πράγμα που δεν με απασχολεί). Δεν μου πρήζει τα @@ γιατί έχει και γκόμενο οπότε μια χαρά. Βρισκόμαστε για 4 ώρες περίπου σε ξενοδοχείο ημιδιαμονής και την πηδάω 2-3 φορές, μου κάνει τσιμπουκάρα και βγάζω και βίντεο/φωτο για τις υπόλοιπες μέρες. Αρνητικό οτι είναι παρθένα από πίσω και δεν δίνει κωλαράκι.

Αυτή παίρνει: 400€

400€ λοιπόν για 5-6 πηδήματα το μήνα με άνεση χρόνου. Τα ζύγισα και όσο δεν την βαριέμαι και δεν με βαριέται θα συνεχίσω έτσι εκτός αν βρω κάποια που να μου προσφέρει τα ίδια συν πρωκτικό.

Για να γλιτώσετε κάποια από τα λεφτά σας:


  • [li]Μην μιλάτε σε γυναίκες που μένουν μακριά σας[/li]
    [li]Μην ανοίγετε τις φωτογραφίες που σας στέλνουν και μην στέλνετε εσείς. Κοστίζει περίπου 5€ και το ένα και το άλλο. Εναλλακτικά κάντε άλμπουμ και βάλτε όσες θελετε, είναι δωρεάν.[/li]
    [li]Να ξέρετε τι θέλετε και να το λέτε από την αρχή με σαφήνεια για να μην χρειαστεί να γράφετε τα ίδια ξανά και ξανά.[/li]
    [li]Να φτιάξετε instagram, messenger, viber, mail, kik, whats app, skype. Αν είσαστε παντρεμένοι κάντε δεύτερο από όποιο νομίζετε. Έτσι όταν θα έρθει η ώρα να της ζητήσετε να συνεχίσει η συνομιλία εκτός lunona δεν θα έχει δικαιολογία. Αν σας τα μασήσει απλά μην ασχοληθείτε. Εδώ η άλλη μου είπε οτι δεν το έχει με την τεχνολογία, λες και για να μπεις στο lunona δεν πρέπει να βάλεις το mail σου! [/li]
    [li]Τέλος, δεν χρειάζεται καν να το πω, όσο πιο μουνάρα φαίνεται κάποια τόσο πιο πιθανό να είναι fake.[/li]

Μην ζητάτε username σε πμ από τα κορίτσια με τα οποία έχω βρεθεί, παίξτε μπάλα εσείς. Αν θέλετε είτε εδώ είτε σε πμ να σας πω την γνωμη μου για κάποια, ευχαρίστως. Επίσης είχα προτείνει και παλαιότερα να γίνει μια black list για να προστατεύουμε ο ένας τον άλλον αλλα η αλήθεια είναι πως τα ψεύτικα προφίλ αυξάνονται συνέχεια.

ΥΓ1. Βοήθησε τώρα με τον κορονοϊό που φοβάμαι τα cg/ct!
YΓ2. Προσοχή στα ανήλικα, 2 έχω πετύχει. Ευτυχώς με το ένα δεν βρέθηκα και με το άλλο μείναμε στον καφέ και μόνο με την υποψία που μου μπήκε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom