Νέα

Κούβα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sincity
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 404K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πως προτιμάτε να λέγεται το thread?

  • Κούβα

    Ψήφοι: 37 12,4%
  • Κούβα sex trip

    Ψήφοι: 73 24,4%
  • Κούβα και ξερό ψωμί!

    Ψήφοι: 36 12,0%
  • Δεν με νοιάζει το όνομα... να πάω κι εγώ στην Κούβα θέλω!

    Ψήφοι: 153 51,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    299

dthanos

Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
460
Like
8
Πόντοι
1
...και μην ξεχνάμε: η Κούβα είναι αγαπημένος προορισμός, π.χ. για Καναδούς/ές απλά γιατί είναι κοντά και πολύ φτηνά. Ας γίνουν Μεξικό (Κανκούν), ας πληρώνουν για μια πουτάνα όσα και οπουδήποτε αλλού + ακριβά ξενοδοχεία και να δούμε τι θα απογίνει η Κούβα. Ηδη ακούω ότι ο Φιντέλ ξαναβγαίνει στο προσκήνιο, κανείς δε θέλει πλέον τον Ραούλ (που νοιάζεται μόνο για την εξουσία) και κάνουν πλέον ανοίγματα προς τη 'Δύση', βλέπε Ευρώπη αλλά και ΗΠΑ! Καλοί οι Ρώσοι και οι Κινέζοι κομμουνιστές, αλλά από αλλού έρχονται τα λεφτά... ;-)
 

Gambino

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
307
Like
304
Πόντοι
21
Taou γιατι το εκλεισες ετσι το εισητηριο;Ποσο σου βγηκε;
Κλεισε 1 βραδυ ξενοδοχεια και την αλλη μερα βγες να βρεις casa.
 

taou

Μέλος
Εγγρ.
27 Αυγ 2010
Μηνύματα
344
Κριτικές
2
Like
3
Πόντοι
1
το έκλεισα έτσι επειδή μένω Έβρο. Οπότε με βόλευε να πάω από Κων/πολη. 33 ευρώ κάνει το εισιτήριο Αλεξ/πολη-Κων/πολη με επιστροφή.
650 ευρώ μου βγήκε
 

Gambino

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
307
Like
304
Πόντοι
21
Εγω συνηθως παω απο Ρωμη,αν δεν πας χρηστουγεννα-πασχα-αυγουστο βρισκεις παντα εισητηριο με air europa ή air france με 550-600Ε + 150Ε περιπου η alitalia για σαλονικα-ρωμη ή αθηνα-ρωμη με πολυ καλες ανταποκρισεις.
Επισης απο Ρωμη παει απευθειας με πολυ καλες τιμες η blue panorama αλλα δεν εχω πεταξει ποτε με αυτην.
 

taou

Μέλος
Εγγρ.
27 Αυγ 2010
Μηνύματα
344
Κριτικές
2
Like
3
Πόντοι
1
ήταν να πάω Αύγουστο, αλλά το φθηνότερο ήταν μόνο aeroflot μέσω μόσχας, στα 710 ευρώ. η αναμονή πτήσης ήταν 22 ώρες, οπότε είχα αποφασίσει ότι θα μείνω σε ξενοδοχείο για να δω και την Μόσχα μια μέρα. Μετά έμεθα όμως ότι ήθελε βίζα διεύλευσης, πιθανόν 2 φορές (πάνε-έλα) που ανέβαζε κι άλλο το κόστος κατά 80-90 ευρώ και τελικά είπα να κοιτάξω για Ιούνιο- Ιούλιο, όπως και έκανα.
Ελπίζω να έχει καλό καιρό και να μην το μετανιώσω. απλά πρέπει να σφίξω κόλους γιατί μένουν μόνο 4 μήνες και πρέπει να μαζέψω φράγκα... 
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
taou το θετικο ειναι οτι ιουλιο αυγουστο ειναι και οι παραλιες γεματες με κουβανους οποτε θα εχει πολυ παιχνιδι,οπωσδηποτε να νοικιασεις αμαξι και να φορτωνεις συνεχως,,,μονη προσοχη το βραδυ που θα το αφηνεις καπου με σεκιουριτυ κτλ θα τα βρεις ολα αυτα τα κολπα εδω στα ποστ πιο πισω
 

taou

Μέλος
Εγγρ.
27 Αυγ 2010
Μηνύματα
344
Κριτικές
2
Like
3
Πόντοι
1
παίδες έχει μείνει κανείς σε casa, από νούμερο #30 στο tripadvisor και άνω που να επιτρέπουν κοπέλες;
 

taou

Μέλος
Εγγρ.
27 Αυγ 2010
Μηνύματα
344
Κριτικές
2
Like
3
Πόντοι
1
ξέρει κανείς καμία καλή και ανεξάρτητη casa ή διαμέρισμα με 2 υπνοδωμάτια στην Αβάνα;
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
taou μολις πας θα νοιασεις αμαξι θα μεινεις σε χοτελι 2 βραδυες και θα δεις επιτοπου...χωρις μεσαζοντες ομως γιατι θα πληρωσεις κερατιατικα +10 την ημερα τουλαχιστον...
 

taou

Μέλος
Εγγρ.
27 Αυγ 2010
Μηνύματα
344
Κριτικές
2
Like
3
Πόντοι
1
και εγώ αυτό έλεγα να κάνω αλλά ένας από δω μου πρότεινε να μην μείνω σε ξενοδοχείο ούτε μια βραδιά. να σου πω την αλήθεια, έχω βρει ξενοδοχεία σχετικά καλά για να μείνω, αλλά έχει τα κερατιάτικα άμα πας κοπέλα και δεν γουστάρω.
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
taou γιατι το κουραζεις?μεινε στο χαβανα λιμπρε δυο βραδιες που ειναι στο βενταντο και πας με τα ποδια εκει τριγυρω και βρισκεις καζα σε ενα πρωινο..σιγα τα ωα επιτοπου βλεπεις κρινεις και νοικιαζεις...
 

halford

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2006
Μηνύματα
47
Κριτικές
18
Like
0
Πόντοι
10
Το Havana Libre είναι πολύ καλό, αλλά παραείναι μακριά από τη vieja. Συν το ότι θέλει να πάει μέσα στο κατακαλόκαιρο, οπότε το να περάσει όλες τις μέρες στην Αβάνα θα εξελιχθεί σε μαρτύριο.

Γνώμη μου, ψάξε ένα καλό χοτέλι στη vieja. Θα είσαι μέσα στο ομορφότερο κομμάτι της πόλης, με όλες τις ανέσεις και τις "ανέσεις" που θέλεις. Και μετά από 4-5 μέρες (το πολύ) και αφού κάνεις τις εκδρομές σου σε Trinidad, Pinar del Rio (για ολόφρεσκα πούρα) και Santa Clara, άραξε στο Varadero να απολαύσεις θάλασσα.
 

Gambino

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2007
Μηνύματα
307
Like
304
Πόντοι
21
Δηλαδη ρε Σπυρο-γιγαντα το Βαραδερο δεν αξιζει να πας ενα τριημερο μ'ενα γκομενακι;
 

pavlaras111

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2012
Μηνύματα
411
Like
18
Πόντοι
1
Δηλαδη ρε Σπυρο-γιγαντα το Βαραδερο δεν αξιζει να πας ενα τριημερο μ'ενα γκομενακι;

αξιζει  το βαραδερο , αλλα μονο για να πας μια μονοημερη  απο αβανα  να το δεις και επιστροφη .
ειναι 120  χλμ  απο αβανα  και 'πιανεται '  σε μια μερα .
στην επιστροφη  προσοχη  γιατι βγαινουν στο δρομο  περπατωντας τεραστια καβουρια.

για μπανιο  κοντα στην αβανα εχει την παραλια  της σαντα μαρια  , η οποια ειναι τεραστια  και πανεμορφη  ...  25  χλμ απο αβανα ..  μπορεις να πηγαινεις καθημερινα  για μπανιο  ...οπου  γινεται και παιγνιδι  με γκομενες ,, εχει μπαρακια για ποτο - φαγητο  κλπ

γενικα η κουβα αξιζει  για πολλες μερες ,  και αξιζει ΚΑΙ  η επαρχια της ...  καλη η αβανα ... γραφικη και με πληθωρα υπηρεσιων  ...  αλλα στην επαρχια μου εχουν συμβει οι απιστευτες ωραιες  φασεις ...  και απο αποψη γκομενικη και απο αποψη  good life ...  με μουσικες - χορους κλπ ...


τελος αν ο φιλος παραπανω συνεχιζει να θελει  τηλεφωνο - διευθυνση  απο σπιτι στην αβανα  ας στειλει πμ ..  για να μην ψαχνω αδικα ...

γενικα η κουβα θελει  χαλαρα  .. και αν σου συμβει κατι ασχημο  να πεις :  this is cuba ...


 
 

halford

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουν 2006
Μηνύματα
47
Κριτικές
18
Like
0
Πόντοι
10
Στο Βαραδέρο θα δει ουσιαστικά ό,τι θα δει και στη Σάντα Μαρία. Σε περιοχές με πεντάστερα all inclusive ξενοδοχεία οι ντόπιοι δυσκολεύονται να πάνε λόγω του ότι γίνονται δεκτά μόνο τα convertible pesos.

Προσωπικά πάντως, μετά την πέμπτη μέρα στην Αβάνα και το 8ο cuba libre στο ambos mundos και το cafe paris και το floridita και το henky's και όλα τα υπόλοιπα μπαράκια, έκοψα φλέβες.

Φυσικά, τα πάντα είναι θέμα προσωπικού γούστου.

Συμφωνώ απόλυτα ότι το νησί αξίζει να πας για πολλές μέρες και ότι η επαρχία της αξίζει με το παραπάνω.

taou, επειδή δε θυμάμαι αν σου το είπα στα μηνύματα, προσοχή στα πούρα. Σχεδόν οι πάντες πουλάνε και θα βαρεθείς να βλέπεις να σε πλησιάζουν και να σε ρωτάνε αν θέλεις φθηνά πούρα. Αγόραζε μόνο από καταστήματα ή από παραγωγό, ο οποίος μπορεί να τα φτιάξει επί τόπου (τα συγκεκριμένα δε περνάνε από έλεγχο, αλλά είναι ωραία φάση να τα παίρνεις τόσο φθηνά και τόσο "φρέσκα").
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.195
Κριτικές
62
Like
40.838
Πόντοι
8.530
Vida Guerra και δεν ειμαι καλα....τΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom