Νέα

Κούβα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sincity
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 404K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Πως προτιμάτε να λέγεται το thread?

  • Κούβα

    Ψήφοι: 37 12,4%
  • Κούβα sex trip

    Ψήφοι: 73 24,4%
  • Κούβα και ξερό ψωμί!

    Ψήφοι: 36 12,0%
  • Δεν με νοιάζει το όνομα... να πάω κι εγώ στην Κούβα θέλω!

    Ψήφοι: 153 51,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    299

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
Αγαπητε Κυριε Θεωδορακη Με ενδιαφερον παρακολουθησα το αφιερωμα για την Κουβα. Οφειλω να ομολογησω οτι στο ρεπορταζ αναδειξατε πολυ ευστοχα την νοοτροπια των Κουβανων.Εχοντας ταξιδευσει 7 φορες στην Κουβα για πολυ καιρο την καθε φορα επεσα και εγω στο σφαλμα να ερωτευθω και να παντρευτω μια πρωην αθλητρια της Κουβας και να την φερω στην Αθηνα μετα απο πολυπλοκες και χρονοβορες διαδικασιες.Αλλα βλεποντας σημερα το ρεπορταζ καταλαβα οτι η δυσκολια προσαρμογης της στην ζωη στην Δυση δεν ηταν θεμα χαρακτηρα αλλα μιας νοοτροπιας ενος ολοκληρου λαου που ζει και πεθαινει με την λεξη Revolution στο καθημερινο λεξιλογιο του. Φυσικα θα ξαναεπισκεφτω συντομα την ομορφη Κουβα πολλες φορες ακομη αλλα δεν θα ξαναεπιχειρησω το περιτο πειραμα με αλλες Κουβανες  εκτος Κουβας οσο περιεργο και αν ακουγεται μιας και ειναι ακατορθωτο να προσαρμοστουν σε αλλο τροπο ζωης εκτος της χωρας τους. Και παλι συγαρητηρια για το ρεπορταζ σας που πιστευω οτι προβαλατε την νοοτροπια τους πολυ ευστοχα σε λιγες μονο γραμμες.
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
Γενικα δεν εχω καταλαβαι ακομα τι προσφερει αυτη η χωρα(greece) περαν της θαλασσασ 4 μηνες το χρονο..
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
κομανταντε τσε
 

Συνημμένα

  • che 4.jpg
    che 4.jpg
    35,8 KB · Εμφανίσεις: 35

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
η παραπανω φωτο ειναι απο την σαντα κλαρα
εχουν ενα αγαλμα του τσε σε γυσικο μεγεθος εξω απο ενα σχολειο οπου εκει ηταν αρχηφειο των ανταρτων κατα την επανασταση
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Το παιδί στον ώμο του τι σχέση έχει ;
Θέλει να μας δείξει ότι ήταν καλός άνθρωπος και ευγενική ψυχή ;
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
ΝΕΑΡΧΕ μαλλον με παρεξηγησες
δεν εβαλα τη φοτο απο πολιτικη αποψη ουτε υποστηριζω το καθεστως
απλως αυτο το αγαλμα εκει που βρισκεται δεν ειναι ευρεως γνωστο απο του; τουριστες
το ξερουν ας πουμε μονο οι ντοπιοι
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Δεν σε παρεξήγησα καθόλου και ξέρω καλά ότι έβαλες την φωτογραφία για «τουριστικούς» λόγους.

Απλώς σχολιάζω κάτι το οποίο βρίσκω άξιο σχολιασμού σύμφωνα με τα δικά μου κριτήρια.

Συνέχισε να μας δίνεις πληροφορίες και φωτογραφίες για αυτό τον παράδεισο που λέγεται Κούβα. Τις διαβάζουμε με μεγάλο ενδιαφέρον!
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
νεαρχε μηπως ειδεσ τριτη βραδυ στις 12 στο μεγκα που ειχε αφιερωμα για κουβα?
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Όχι δυστυχως.
Δεν προλαβαίνω να δω καθόλου τηλεόραση.
 

giov

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2006
Μηνύματα
14
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Φιλτατοι, κανονιστηκαν αεροπορικα για Κουβα το Πασχα που επιτελους χαλαρωνουμε απο δουλεια.
Μπορειτε να προτεινετε κανα ξενοδοχειο ή κανα ενοικιαζομενο με καλη ποιοτητα, που εχετε μεινει και ειναι σχετικα στο κεντρο? Το θεμα με το tip στην πορτα του ξενοδοχειου για να βαζεις τις γυναικες πως παιζει, του τα χωνεις του πορτιερη καθε φορα που πηγαινεις εκει με κοπελα ή τα σκας μια και καλη στην αρχη στην ρεσεψιον και εισαι κυριος?
Ηρθε η ωρα για πραγματικες διακοπες, παιχνιδι και πουρα!!! Αχχ...
 

ZAICHIK

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2007
Μηνύματα
254
Like
0
Πόντοι
1
ή κανα ενοικιαζομενο με καλη ποιοτητα, που εχετε μεινει και ειναι σχετικα στο κεντρο?
Δεν εχω παει, ακομη, εχω ενδιαφερθει, διαβασα ολο το , οπου ολοι προτεινουν ενοικιαζομενα δωματια και οχι ξενοδοχεια. Υπαρχουν και σχετικα site απλα βαλε στο search: casa particulares Cuba. Απο προσφατο ταξιδι μου στην περιοχη βρηκα ευρωπαιους που πανε μονιμα και για χρονια Κουβα, ειναι ενθουσιασμενοι με τις Κουβανες, αλλα ολοι οσους γνωρισα μιλουσαν ισπανικα, και ετσι μπορουσαν να απολαυσουν την χωρα. Μου ειπαν οτι εδιναν ελαχιστα χρηματα, 20-30 ευρω την ημερα, για πραγματικα αστερια (δεκαρια οπως ελεγαν, αφου ολοι οι συναδελφοι αλλοδαποι σεξοτουριστες οταν μιλανε για γυναικες, τις αναφερουν μονο με αριθμους... 10 το αριστα... 0 ο πατος). Επισης, ολοι τους πηγαινοντας χρονια ηταν δικτυωμενοι, με πολλες γνωριμιες, πραγμα που τους διευκολυνε να παζαρευουν τιμες, να ειναι περιζητητοι απο τις ΚΟυβανες διοτι εμεναν πολυ καιρο και πηγαιναν συχνα οποτε πιο πολλα μεροκαματα για τις κοπελες. Αρα δεν ειναι σιγουρο οτι ο rookie (ο νεοπας εκει) θα περασει το ιδιο καλα. Απο την αλλη ειναι απογοητευση να υπαρχει μισθος 9-10 Ευρω για γιατρους, να εκδιδονται μορφωμενες κοπελες σε απλυτους τουριστες, ο ξενος να πληρωνει για το ιδιο αντικειμενο δεκαπλασια τιμη απο τον ντοπιο (πχ ενα παγωτο, 3 ευρω για τον τουριστα). Καταληγοντας να πω οτι δεν διαβασα για καποιον που να το μετανιωσε οτι πηγε.
 

esoptron

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
9
Like
4
Πόντοι
0
Λοιπόν:
Τα κανόνισα και πάω 12 με 22 Μαρτίου
Κατ' αρχάς να πω ότι οι πληροφορίες σας ήταν ΠΑΡΑ πολύ χρήσιμες
Έκλεισα τα εισιτήρια με Iberia στα 1000e (στο πήγαινε έχει τρελή αναμονή αλλα με Airfrance ήταν πολύ πιο ακριβά)
Το μονο που δεν έχω κλείσει είναι η casa που θα μείνω. Μετά από ατέλειωτες ώρες ψαξίματος βρήκα όμως μερικές σελίδες και είπα να τις δώσω :rockon::
(Αυτές που βρήκα από εδώ)



(Άλλες καλές που βρήκα)




Αυτό που κατάλαβα μετά από ΑΡΚΕΤΈΣ ΏΡΕΣ search είναι ότι είναι δύσκολο να βρείς σπίτι να μείνεις μονος σου χωρίς να μένεις με κάποια οικογένεια (πράγμα το οποιο έψαχνα)

Οποιος έχει κανένα χρήσιμο τηλ η κανένα καλο κώνε να μου δώσει ευπρόσδεκτο!

edit_antisthenis: γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες. Greeklish δεν επιτρέπονται
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
συμβουλη φιλε
μην μεινεις ουτε μια μερα αβανα
νοικιασε αμαξι και κανε την για νοτο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom