Νέα

Ι5 και απαλλαγή (και επιπτώσεις σε δουλειά κλπ.)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lordos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 89K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
lordos στον ιδιωτικο τομεα δεν θα εχεις κανενα προβλημα. Για το δημοσιο δεν ξερω γιατι δεν μ΄ενδιεφερε ποτε. Και ναυτικο φυλαδιο μπορεις να βγαλεις και διπλωμα οδηγησης. Εγω πηρα Ι5 τη δεκαετια του '80 και εχω και τα δυο. Μπορεις να μαθεις περισοτερα εδω :
   
             
Δεν ξερω πως ειναι τα πραματα σημερα στα στρατιωτικα νοσοκομεια, αλλα παλια ηθελε τσαμπουκα για να παρεις το χαρτι. Θα χρειαστεις εισαγωγη σε νοσοκομειο στρατιωτικο, εκτος αν εχεις χαρτι απο ιδιωτικο ή δημοσιο ψυχιατρειο. Αλλα και παλι δυσκολα γλυτωνεις την εισαγωγη. Αυτο για μενα ηταν το πιο δυσκολο κοματι. Αρχικα θα παρεις 1 αναβολη μετα απο ενα ή 2 χρονια 2η και ισως και τριτη.  Καλο κουραγιο και καλη επιτυχια.
 

supersafe2005

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2009
Μηνύματα
243
Like
0
Πόντοι
1
για ιδιωτικο τιποτα τυπε
σε ρωτανε μονο αν εχεις στρατιωτικες υποχρεωσεις
λες οχι και τελος
Προσοχή αυτό δεν παίζει πάντα. Υπάρχουν (καλές) Εταιρείες που ζητάνε πιστοποιητικό στράτευσης και αν δούνε Ι5 ψυχολογικό, την φούτσισες.
Γιατί να κάνεις κάτι τέτοιο? Βγάλε Ι5 για πλατυποδία αλλά όχι για ψυχολογικό εκτός αν έχεις ΠΟΛΛΑ λεφτά. Μπορεί να μη σε "στιγματίσει" αλλά έστω και ΜΙα ευκαιρία να χάσεις , δεν είναι κρίμα? Και ευκαιρίες δεν θα βρεις πολλές στη ζωή....
Το ανέκδοτο με τον gay και τον φτωχόπουστα το ξέρεις?
 

mazda6

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2009
Μηνύματα
670
Like
8
Πόντοι
6
Εχω απολυτηριο με Ι5 και δεν ντρεπομαι για αυτο.
Υπηρετησα  Πεζικαριος σε μηχανοκινητο ταγμα.
Απο την αρχη με ειχαν καταταξει Ι3 λογο πλατυποδιας. Υπηρετησα ως Γιοτας λοιπον 11 συναπτους μηνες. Κατοπιν μου παρουσιαστεικε σοβαρο προβλημα υγειας και μεταφερθηκα στο 401 οπου και περασα 55 ημερες νοσηλειας. Η ασθενεια μου ειναι χρονια και κατοπιν ευαισθητοποιησεως του Αντισ/αρχη μου κανονισε με το 401 και μου βγηκε η απαλαγη με Ι5 ΑΜΕΣΑ και μου το παρεδωσε ο ιδιος. Δεν ειχα κανενα βυσμα καθ ολη την στρατιωτικη μου πορεια.

Εκανα οικογενεια και εργαζομαι σε υψηλοβαθμη θεση πλεον στον ιδιωτικο τομεα.

Δυστηχως και Ι5 και κοντα 12μηνη θυτεια.
 

xristos1974

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2008
Μηνύματα
16
Like
0
Πόντοι
0
Διαβάζω πολλές μαλακίες στο thread. Γνωρίζω προσωπικά 2 τουλάχιστον περιπτώσεις που καραμπινάτα Ι5 με ψυχολογικά προβλήματα (βαριά κατάθλιψη, αυτοκτονικές τάσεις, κ.λπ.) διορίστηκαν ΧΑΛΑΡΟΤΑΤΑ στο δημόσιο και σε πολύ καλά υπουργεία μάλιστα. Μάλιστα τον ένα στην δευτεροβάθμια υγειονομική επιτροπή του κάνανε πλάκα (στο στυλ "τι τους είπες και τους κορόιδεψες για να ξέρουμε και εμείς για τα δικά μας παιδιά" κ.λπ.). Και ακόμα και αν έπεφτε σε τίποτα περίεργους, η απάντηση ήταν απλή: "είχα τότε προβλήματα γιατί χώρισα με την γκόμενα και ήταν και γκαστρωμένη, πέθαινε από καρκίνο από αδερφός μου, μας έπαιρνε το σπίτι η τράπεζα, χώριζε η μάνα μου με τον πατέρα μου γιατί τον έκανε τσακωτό με άλλον άντρα, κ.λπ. αλλά τώρα τα ξεπέρασα και είμαι μια χαρά". Και όχι, η β' βάθμια δεν έχει καμμία δικαιοδοσία να σου πει ότι αφού έγινες καλά τράβα τώρα να υπηρετήσεις. Η απαλλαγή σου είναι ΟΡΙΣΤΙΚΗ και η β' βάθμια σε εξετάζει όπως είσαι εκείνη την στιγμή. Κανείς δεν ασχολείται με τον στρατό εξώ από τα στρατόπεδα. Μπάτε και στο να ανοίξετε τα μάτια σας.

Η θητεία έχει γίνει εδώ και μερικά χρόνια ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ, απλά κάποιοι δεν το έχουμε πάρει ακόμα χαμπάρι.
Και αν μετά από τα παραπάνω κάποιος έχει τόσο καμμένα εγκεφαλικά κυκλώματα που πιστεύει ότι σε οποιαδήποτε ιδιωτική εταιρεία ή στο δημόσιο θα ασχοληθούν με το χαρτί του στρατού καλύτερα να κάτσει στα Τρίκαλα να βόσκει τα γίδια (και καλό θα ήταν να πάει στρατό γιατί μπορεί να έχει πρόβλημα στην έκδοση άδειας γιδοβοσκού).
 

supersafe2005

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2009
Μηνύματα
243
Like
0
Πόντοι
1
Εχω απολυτηριο με Ι5 και δεν ντρεπομαι για αυτο.
Υπηρετησα  Πεζικαριος σε μηχανοκινητο ταγμα.
Απο την αρχη με ειχαν καταταξει Ι3 λογο πλατυποδιας. Υπηρετησα ως Γιοτας λοιπον 11 συναπτους μηνες. Κατοπιν μου παρουσιαστεικε σοβαρο προβλημα υγειας και μεταφερθηκα στο 401 οπου και περασα 55 ημερες νοσηλειας. Η ασθενεια μου ειναι χρονια και κατοπιν ευαισθητοποιησεως του Αντισ/αρχη μου κανονισε με το 401 και μου βγηκε η απαλαγη με Ι5 ΑΜΕΣΑ και μου το παρεδωσε ο ιδιος. Δεν ειχα κανενα βυσμα καθ ολη την στρατιωτικη μου πορεια.

Εκανα οικογενεια και εργαζομαι σε υψηλοβαθμη θεση πλεον στον ιδιωτικο τομεα.

Δυστηχως και Ι5 και κοντα 12μηνη θυτεια.
Για πραγματικό πρόβλημα υγείας και πλατυποδία όπως ανέφερες RESPECT!
Θα πρέπει να το σκεφτεί όμως ο φίλος για μούφα (?) ψυχολογικό.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Η θητεία έχει γίνει εδώ και μερικά χρόνια ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ, απλά κάποιοι δεν το έχουμε πάρει ακόμα χαμπάρι.
Και αν μετά από τα παραπάνω κάποιος έχει τόσο καμμένα εγκεφαλικά κυκλώματα που πιστεύει ότι σε οποιαδήποτε ιδιωτική εταιρεία ή στο δημόσιο θα ασχοληθούν με το χαρτί του στρατού καλύτερα να κάτσει στα Τρίκαλα να βόσκει τα γίδια (και καλό θα ήταν να πάει στρατό γιατί μπορεί να έχει πρόβλημα στην έκδοση άδειας γιδοβοσκού).

:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

πάνε στο ομηροι ρε μαλάκα.......

Και όταν επιστρέψεις πες μας πώς ο εθελοντής είναι ταυτόχρονα και όμηρος.
Αιντε.
 

alfistas

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
822
Like
9
Πόντοι
6
το προβλημα του στρατου ειναι διαχρονικο και φυσικα η αντιμετωπηση του ειναι τυπικα νεοελληνικη.
με λιγα λογια, χωρις να εχω διαβασει τους νομους,πιστευω οτι κατ'ουσιαν δεν θα εχεις κανενα προβλημα με το γιωτοχαρτο,οπως και πρακτικα δεν εχεις αν δεν ψηφησεις
το θεμα ειναι αλλο ομως.δεν ειμαι κομπλεξικος να ζηλευω που δεν υπηρετουν καποιοι γιατι περνουν μουφα γιωτοχαρτα,απλα εκνευριζομαι γιατι η δικια τους λουφα μεταφραζεται σε περισσοτερες υποχρεωσεις για καποια καημενα φανταρια .αλλα δεν βαριεσαι,ελλαδισταν δικε μου,μακρυα απο τον κωλο μας και οπου θελει ας παει... αυτος ειναι ο μοναδικος λογος που αντιπαθω σφοδρα τους ψευτο-γιωταδες. τονιζω το ψευτο,γιατι τα παιδια που ειχαν οντως προβληματα χοντρα πολυ καλα καναν και πηραν απαλλαγη
ουτε στρατοκαυλος ειμαι ουτε ραμπο αλλα το οτι καποιοι γλιτωνουν υποχρεωσεις δεν σημαινει οτι αυτες ξαφνικα εξαφανιζονται... απλα τις επωμιζονται καποιοι αλλοι
 

alfistas

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
822
Like
9
Πόντοι
6

το προβλημα του στρατου ειναι διαχρονικο και φυσικα η αντιμετωπηση του ειναι τυπικα νεοελληνικη.
με λιγα λογια, χωρις να εχω διαβασει τους νομους,πιστευω οτι κατ'ουσιαν δεν θα εχεις κανενα προβλημα με το γιωτοχαρτο,οπως και πρακτικα δεν εχεις αν δεν ψηφησεις
το θεμα ειναι αλλο ομως.δεν ειμαι κομπλεξικος να ζηλευω που δεν υπηρετουν καποιοι γιατι περνουν μουφα γιωτοχαρτα,απλα εκνευριζομαι γιατι η δικια τους λουφα μεταφραζεται σε περισσοτερες υποχρεωσεις για καποια καημενα φανταρια .αλλα δεν βαριεσαι,ελλαδισταν δικε μου,μακρυα απο τον κωλο μας και οπου θελει ας παει... αυτος ειναι ο μοναδικος λογος που αντιπαθω σφοδρα τους ψευτο-γιωταδες. τονιζω το ψευτο,γιατι τα παιδια που ειχαν οντως προβληματα χοντρα πολυ καλα καναν και πηραν απαλλαγη
ουτε στρατοκαυλος ειμαι ουτε ραμπο αλλα το οτι καποιοι γλιτωνουν υποχρεωσεις δεν σημαινει οτι αυτες ξαφνικα εξαφανιζονται... απλα τις επωμιζονται καποιοι αλλοι
παρε γιωτοχαρτο φιλε, αλλα να το λες και να αισθανεσαι περηφανος στα παιδια σου
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
το προβλημα του στρατου ειναι διαχρονικο και φυσικα η αντιμετωπηση του ειναι τυπικα νεοελληνικη.
με λιγα λογια, χωρις να εχω διαβασει τους νομους,πιστευω οτι κατ'ουσιαν δεν θα εχεις κανενα προβλημα με το γιωτοχαρτο,οπως και πρακτικα δεν εχεις αν δεν ψηφησεις
το θεμα ειναι αλλο ομως.δεν ειμαι κομπλεξικος να ζηλευω που δεν υπηρετουν καποιοι γιατι περνουν μουφα γιωτοχαρτα,απλα εκνευριζομαι γιατι η δικια τους λουφα μεταφραζεται σε περισσοτερες υποχρεωσεις για καποια καημενα φανταρια .αλλα δεν βαριεσαι,ελλαδισταν δικε μου,μακρυα απο τον κωλο μας και οπου θελει ας παει... αυτος ειναι ο μοναδικος λογος που αντιπαθω σφοδρα τους ψευτο-γιωταδες. τονιζω το ψευτο,γιατι τα παιδια που ειχαν οντως προβληματα χοντρα πολυ καλα καναν και πηραν απαλλαγη
ουτε στρατοκαυλος ειμαι ουτε ραμπο αλλα το οτι καποιοι γλιτωνουν υποχρεωσεις δεν σημαινει οτι αυτες ξαφνικα εξαφανιζονται... απλα τις επωμιζονται καποιοι αλλοι
παρε γιωτοχαρτο φιλε, αλλα να το λες και να αισθανεσαι περηφανος στα παιδια σου

δώσε πρώτα τον ορισμό του γιωτά.
δώσε πρώτα τον ορισμό του λουφαδόρου.
δώσε πρώτα τον ορισμό της υποχρέωσης.

αφού τα δώσεις όλα αυτά το ξανασυζητάμε.
 

alfistas

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
822
Like
9
Πόντοι
6
δώσε πρώτα τον ορισμό του γιωτά.
δώσε πρώτα τον ορισμό του λουφαδόρου.
δώσε πρώτα τον ορισμό της υποχρέωσης.

αφού τα δώσεις όλα αυτά το ξανασυζητάμε.
θετεις και ορους? μεγαλο και εξυπνο απ'ότι φαινεται παιδι εισαι,καταλαβαινεις καλα τι εννοω
 

nick07

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2009
Μηνύματα
3.706
Like
1
Πόντοι
16
O κανόνας της ζωής είναι ένας και απλός: Πέθανε εσύ, να ζήσω εγώ. Όποιος δεν το έχει καταλάβει αυτό και τον ενδιαφέρει η αποδοχή των άλλων, θα αντιμετωπίσει πολύ μεγαλύτερα προβλήματα στο μέλλον του από τη θητεία.
 

alfistas

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
822
Like
9
Πόντοι
6
O κανόνας της ζωής είναι ένας και απλός: Πέθανε εσύ, να ζήσω εγώ. Όποιος δεν το έχει καταλάβει αυτό και τον ενδιαφέρει η αποδοχή των άλλων, θα αντιμετωπίσει πολύ μεγαλύτερα προβλήματα στο μέλλον του από τη θητεία.
ειναι το ιδιο ακριβως με το "με φτυνουν και νομιζω οτι ψιχαλιζει"
μην πεφτεις στην παγιδα να γενικευεις καταστασεις,ξερεις οτι δεν μπορεις να εφαρμοσεις το σκεπτικο αυτο παντου
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
θετεις και ορους? μεγαλο και εξυπνο απ'ότι φαινεται παιδι εισαι,καταλαβαινεις καλα τι εννοω

όχι εσύ δεν καταλαβαίνεις τι παπαριές γράφεις.

είσαι εναντίον των ψευτογιωτάδων...
Χαχαχαχα
αλλά τι σου λένε όταν πάς φαντάρος;
να λουφάζεις, να μην εμφανίζεσαι πουθενά, γενικά να περνάς απαρατήρητος.
Οσο πιο λίγο φαίνεσαι τόσο καλύτερα είναι...
Κοινώς...
Είναι μέγιστη απάτη να μην πας ως ψευτογιωτάς, αλλά όταν πας σε πείθουν ότι πρέπει να συμπεριφέρεσαι ως ψευτογιωτάς.

Δε γαμιέστε ρε πραγματικοί γιωτάδες.

Μάθετε πρώτα στους πιτσιρικάδες να σέβονται τον εαυτό τους γι αυτό που κάνουν και μετά να ζητάνε να σέβονται μαλάκες καραβανάδες.
Το πρόβλημά σας δεν είναι οι ψευτογιωτάδες. Είσαστε εσείς οι ίδιοι που σιχαίνεστε τους ψευτογιωτάδες αλλά σε όλη σας τη ζωή φέρεστε ως τέτοιοι.
Στο στρατό; ρουσφέτι και λούφα.
Στο δημόσιο; ρουσφέτι και λούφα.
Στη ζωή; ρουσφέτι και λούφα.

Χου ρε.
 

darkroom

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
649
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Αν θες να γίνεις η υπηρετριούλα του κάθε δυστυχισμένου καραβανά και κομπλεξικού πάλιουρα πήγαινε να υπηρετήσεις. Ούτε όπλα θα μάθεις, ούτε μάχιμος θα γίνεις. Ζώα θέλουν για τσάμπα εκμετάλλευση. Τίποτε άλλο.
Απόφυγέ το αν μπορείς με όποιο τρόπο και δεν θα έχεις πλέον κανένα πρόβλημα πουθενά.
Εάν συναντάς κάνα καμμένο που πάει να στην πει γραψ'τον στ'αρχίδια σου. Αυτός είναι το κορόιδο όχι εσύ.

Μονό, εάν τελικά πας, να μη χώνεις με λαμογιές τους συναδέλφους σου. Αλληλεγγύη!
Άλλο εάν αποφασίσεις δεν πάω και αντιμετωπίζω μετά τις κοινωνικές -μόνο- συνέπεις και άλλο πάω αλλά λουφάρω-βάζω βύσμα-καβατζώνομαι-χώνω για να πάρω το χαρτί..
(19 μήνες, Ι1)


Δεν γίνεσαι άντρας στον στρατό και στις πουτάνες.
Μονάχα σώγαμπρος χαφιές σε τυμβωρύχους.
Αν είσαι μάγκας, έβγα νύχτα στις αλάνες
και μάθε απ’ έξω τα συνθήματα στους τοίχους!   
Τζιμάκος
 

alfistas

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
822
Like
9
Πόντοι
6
όχι εσύ δεν καταλαβαίνεις τι παπαριές γράφεις.

είσαι εναντίον των ψευτογιωτάδων...
Χαχαχαχα
αλλά τι σου λένε όταν πάς φαντάρος;
να λουφάζεις, να μην εμφανίζεσαι πουθενά, γενικά να περνάς απαρατήρητος.
Οσο πιο λίγο φαίνεσαι τόσο καλύτερα είναι...
Κοινώς...
Είναι μέγιστη απάτη να μην πας ως ψευτογιωτάς, αλλά όταν πας σε πείθουν ότι πρέπει να συμπεριφέρεσαι ως ψευτογιωτάς.

Δε γαμιέστε ρε πραγματικοί γιωτάδες.

Μάθετε πρώτα στους πιτσιρικάδες να σέβονται τον εαυτό τους γι αυτό που κάνουν και μετά να ζητάνε να σέβονται μαλάκες καραβανάδες.
Το πρόβλημά σας δεν είναι οι ψευτογιωτάδες. Είσαστε εσείς οι ίδιοι που σιχαίνεστε τους ψευτογιωτάδες αλλά σε όλη σας τη ζωή φέρεστε ως τέτοιοι.
Στο στρατό; ρουσφέτι και λούφα.
Στο δημόσιο; ρουσφέτι και λούφα.
Στη ζωή; ρουσφέτι και λούφα.

Χου ρε.
κατ'αρχην μεγαλε μιλα για την παρτη σου οκ? μαγκακο που τα ξερεις ολα
θα ερθει ο γιωτας να μου κανει σκοπετα με -10?
θα ερθει ο γιωτας να κανει καθαριοτητες? ΟΧΙ γιατι ειναι στο ζεστο σπιτακι του και του μαγειρευει η μαμα, γκε γκε παλικαρι μου?
δεν σεβαστηκα κανεναν μαλακα καραβανα,εκανα απλα τα προβλεπομενα για να ειμαι οκ,αλλα επαναλαμβανω,εκανα περιπου 1500 ωρες σκοπια,οποτε τα περι βυσματος που λες δεν ισχυουν
επειδη μιλησες προσωπικα:
στρατο-οχι ρουσφετι
δουλεια- ελευθερος επαγγελματιας,με τα @@ μου κανω οτι κανω
ζωη- δεν εχω ζητησει ποτε ρουσφετι + δουλευω 12 ωρες τη μερα
τα περι λουφας στην ζωη και τα περι δημοσιου μπορεις να τα βαλεις στον κωλο σου (αν το πας επι προσωπικου)
ο στρατος δεν ειναι κοινωνια αγγελων,ουτε ειναι ευχαριστη εμπειρια,απλα οταν την αποφευγεις εσυ,την τρωνε αλλοι.
εσενα πως θα σου φαινοταν αν διαβαζες 3 χρονια για να περασεις ιατρικη,και σου εβγαινε ο τακος αλλα 6 για να την βγαλεις,ενω ο διπλανος σου πηρε πτυχιο επειδη πχ ηταν συζηγος της πρωθυπουργου?? θα σου αρεσε??
χου σε κανα παιδακι παλικαρι μου
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
κατ'αρχην μεγαλε μιλα για την παρτη σου οκ? μαγκακο που τα ξερεις ολα
θα ερθει ο γιωτας να μου κανει σκοπετα με -10?
θα ερθει ο γιωτας να κανει καθαριοτητες? ΟΧΙ γιατι ειναι στο ζεστο σπιτακι του και του μαγειρευει η μαμα, γκε γκε παλικαρι μου?
δεν σεβαστηκα κανεναν μαλακα καραβανα,εκανα απλα τα προβλεπομενα για να ειμαι οκ,αλλα επαναλαμβανω,εκανα περιπου 1500 ωρες σκοπια,οποτε τα περι βυσματος που λες δεν ισχυουν
επειδη μιλησες προσωπικα:
στρατο-οχι ρουσφετι
δουλεια- ελευθερος επαγγελματιας,με τα @@ μου κανω οτι κανω
ζωη- δεν εχω ζητησει ποτε ρουσφετι + δουλευω 12 ωρες τη μερα
τα περι λουφας στην ζωη και τα περι δημοσιου μπορεις να τα βαλεις στον κωλο σου (αν το πας επι προσωπικου)
ο στρατος δεν ειναι κοινωνια αγγελων,ουτε ειναι ευχαριστη εμπειρια,απλα οταν την αποφευγεις εσυ,την τρωνε αλλοι.
εσενα πως θα σου φαινοταν αν διαβαζες 3 χρονια για να περασεις ιατρικη,και σου εβγαινε ο τακος αλλα 6 για να την βγαλεις,ενω ο διπλανος σου πηρε πτυχιο επειδη πχ ηταν συζηγος της πρωθυπουργου?? θα σου αρεσε??
χου σε κανα παιδακι παλικαρι μου

αλλα αντί άλλων.......

απο που κι ως που ρε παπάρα ο χι γιωτάς κάθεται σπιτάκι του και του μαγειρεύει η μαμά;

πάνε να μάθεις τι εστί πετρομελίδης και τα ξαναλέμε...
όλοι οι άντρες είναι αυτοί που κάναν ώρες σε σκοπέτα......
μπράβο ρε παλλίκαρε εύγε είσαι πολύ άντρας......γιατί δεν υπέκυψες στα ρουσφέτια.... Αλλά μια χαρά βεβαίως βεβαίως τα συντηρείς με τις πράξεις σου.

Χου ρε και πάλι.

και τελειώνουμε εδώ την ομορφη συζήτηση

Υ.Γ.
στ αρχίδια μου τι έκανες στο στρατό, ή τι κάνεις στη ζωή σου.
Η μήπως θες για τα προφανή που έγραψες ότι κάνεις στη ζωή σου να σου δώσουμε και υποτροφία ή μετάλλιο;
Ο τρόπος σκέψης σου είναι μαλακισμένος.

"Εγώ" έκανα αυτό, "εγώ" εκανα εκείνο. Αλλά θέλεις και μπράβο που κάνεις το σωστό.
Επιβράβευση στο προφανές. Αυτή είναι η κατάντια του νεοέλληνα......
Μπράβο που δεν κλέβεις, μπράβο που δεν βάζεις ρουσφέτια, μπράβο που δουλεύεις ως ελεύθερος.
Γενικά μπράβο γιατί είσαι νορμάλ....
Ωραία κοινωνία.
 

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
28
Πόντοι
16
Η κατάσταση είναι ξεκάθαρη.

Με το Ι5 δεν μπορείς να μπείς στο δημόσιο που να χτυπάς τον κώλο σου κάτω μέχρι να ματώσει.

Στον ιδιωτικό τομέα προσωπικά σε μένα που δουλεύω 15 χρόνια και έχω περάσει απο μια πολυεθνική (Microsoft), τρείς μεγάλες Ελληνικές εταιρίες (Infoquest, Intracom και Altec) κανα δύο μικρές οικογενειακές εταιρίες στην αρχή και τέλος στην εταιρία που δουλεύω τώρα, κανείς δεν μου ζήτησε το απολυτήριο του στρατού ή να μάθει αν είμαι γιωτάς. Σημειώνω δε οτι είμαι Ι2 λόγω μεγάλης μυωπίας.

Υποθέτω οτι είναι καθαρά θέμα εταιρίας αν θα το ζητήσει η όχι. Δεν υπάρχει κανόνας. Απο την άλλη δεν ξέρω τι γίνεται με τα προσωπικά δεδομένα. Αν δηλαδή έχει δικαίωμα να δεί κάποιος το απολυτήριο σου.
 

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
28
Πόντοι
16
Να σημειώσω επίσης οτι στην εταιρία που είμαι τώρα, ο γενικός διευθυντής είναι Ι5  :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom