Νέα

Ι5 και απαλλαγή (και επιπτώσεις σε δουλειά κλπ.)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lordos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 88K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290
ειπα μην αρχισει ο καθε γαμικουλας να λεει την ψωλια του.για αυτο που ρωτησα δεν απαντησε κανενας

δεν ειπες για πιο λογο.παιζει ρολο αν ειναι ψυχ η παθ...
 

arcans71

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.044
Like
5
Πόντοι
16
ειπα μην αρχισει ο καθε γαμικουλας να λεει την ψωλια του.για αυτο που ρωτησα δεν απαντησε κανενας
αρχηγε ακου τι επαγκελματα μπορεις να κανεις με το Ι5.

τσατσος σε μπουρδελο.
να καθαριζεις τζαμια σε φαναρια.(εννοειτε οχι απεναντι απο το πενταγωνο).
ναυτης σε πλοιο με σημαια λιβεριας μαζι με αλλους φιλιππινεζους.
γκομενα αφρικανου που πουλαει cd.
σε σουβλατζιδικο αλβανου.
και πολλες αλλες επιλογες.
οπως βλέπεις η ζωη εισαι μπροστα σου,και το μελλον σου λαμπρο.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
αρχηγε ακου τι επαγκελματα μπορεις να κανεις με το Ι5.

τσατσος σε μπουρδελο.
να καθαριζεις τζαμια σε φαναρια.(εννοειτε οχι απεναντι απο το πενταγωνο).
ναυτης σε πλοιο με σημαια λιβεριας μαζι με αλλους φιλιππινεζους.
γκομενα αφρικανου που πουλαει cd.
σε σουβλατζιδικο αλβανου.
και πολλες αλλες επιλογες.
οπως βλέπεις η ζωη εισαι μπροστα σου,και το μελλον σου λαμπρο.
τυπε μπορει να γινει ακομα
δημοσιογραφος
πολιτικος
παρουσιαστης
 
OP
OP
L

lordos

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
39
Like
1
Πόντοι
0
Στον ιδιωτικό τομέα δεν έχεις πρόβλημα, εκτός και θες να ασχοληθείς με φυλάξεις ή παρόμοιες δουλειές.
Για δημόσιο μάλλον θα χεις κάνα ψιλοπροβληματάκι....
ενας γνωστος μου μου ειπε οτι οι μανατζεραδες που διαχειριζονται ανθρωπινο δυναμικο στο ζητανε παρατυπα ειδικα στις μεγαλες εταιρειες.στο δημοσιο οποια προκηρυξη εχω δει του ασεπ γραφει η εκπληρωμενες στρατιωτικες υποχρεωσεις η να εχεις απαλαγει νομιμα απο αυτες
 

arcans71

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.044
Like
5
Πόντοι
16
ενας γνωστος μου μου ειπε οτι οι μανατζεραδες που διαχειριζονται ανθρωπινο δυναμικο στο ζητανε παρατυπα ειδικα στις μεγαλες εταιρειες.στο δημοσιο οποια προκηρυξη εχω δει του ασεπ γραφει η εκπληρωμενες στρατιωτικες υποχρεωσεις η να εχεις απαλαγει νομιμα απο αυτες
φιλαρακο σε θα εχεις απαλλαγη μονιμα απο αυτες με τρελοχαρτο.αρα θα εισαι τρελος στο χαρτι που θα παρεις απο το στρατο.και οπου και να το δειξεις καταλαβαινεις οτι δεν θα σε παρουν πουθενα.
παντος αν εισαι δροσερο αγορι,ειναι ενα καλο χαρτι το Ι5 για να κανεις μια αξιολογη πορεια στο χωρο των σωματειων των αδερφατων.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
φιλαρακο σε θα εχεις απαλλαγη μονιμα απο αυτες με τρελοχαρτο.αρα θα εισαι τρελος στο χαρτι που θα παρεις απο το στρατο.και οπου και να το δειξεις καταλαβαινεις οτι δεν θα σε παρουν πουθενα.
παντος αν εισαι δροσερο αγορι,ειναι ενα καλο χαρτι το Ι5 για να κανεις μια αξιολογη πορεια στο χωρο των σωματειων των αδερφατων.
:2funny: :2funny:
 
OP
OP
L

lordos

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
39
Like
1
Πόντοι
0
ρε βλακακο arcans πουλας τσαμπουκα απτο πληκτρολογιο?
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
φιλαρακο σε θα εχεις απαλλαγη μονιμα απο αυτες με τρελοχαρτο.αρα θα εισαι τρελος στο χαρτι που θα παρεις απο το στρατο.και οπου και να το δειξεις καταλαβαινεις οτι δεν θα σε παρουν πουθενα.
παντος αν εισαι δροσερο αγορι,ειναι ενα καλο χαρτι το Ι5 για να κανεις μια αξιολογη πορεια στο χωρο των σωματειων των αδερφατων.
τυπε πηξαμε στους λουλιδες
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.437
Like
16
Πόντοι
16
ενας γνωστος μου μου ειπε οτι οι μανατζεραδες που διαχειριζονται ανθρωπινο δυναμικο στο ζητανε παρατυπα ειδικα στις μεγαλες εταιρειες.στο δημοσιο οποια προκηρυξη εχω δει του ασεπ γραφει η εκπληρωμενες στρατιωτικες υποχρεωσεις η να εχεις απαλαγει νομιμα απο αυτες

Τι να σου πω, δε μου έχει τυχει, ούτε σε κάποιον που να ξέρω.
Ίσως όμως και να γίνεται σε κάποιες περιπτώσεις.
Πχ, αν είχα μια αποθήκη εκρηκτικών κι έψαχνα αποθηκάριους, ίσως θα το τσεκάριζα λίγο παραπάνω  :grin:
 

arcans71

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.044
Like
5
Πόντοι
16
ρε βλακακο arcans πουλας τσαμπουκα απτο πληκτρολογιο?
επισης μπορεις να δουλεψεις και ως γκομενα νταλικιερη.ολη μερα ταξιδια θα κανεις για αρχηγε μου,και θα γαμιεσε στα καλυτερα χωραφια. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
L

lordos

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
39
Like
1
Πόντοι
0
επισης μπορεις να δουλεψεις και ως γκομενα νταλικιερη.ολη μερα ταξιδια θα κανεις για αρχηγε μου,και θα γαμιεσε στα καλυτερα χωραφια. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
ναι ρε εγω θα τα κανω αυτα.εσυ εχεις αρχιδια να μου τα πεις μπροστα μου αυτα?
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
3
Πόντοι
66
φιλαρακο σε θα εχεις απαλλαγη μονιμα απο αυτες με τρελοχαρτο.αρα θα εισαι τρελος στο χαρτι που θα παρεις απο το στρατο.και οπου και να το δειξεις καταλαβαινεις οτι δεν θα σε παρουν πουθενα.
παντος αν εισαι δροσερο αγορι,ειναι ενα καλο χαρτι το Ι5 για να κανεις μια αξιολογη πορεια στο χωρο των σωματειων των αδερφατων.
ειναι προσωπικο δεδομενο
δεν φαινεται τιποτα
απλο πιστοποιητικο στρατολογικης καταστασης α' παιρνεις
αλλα δεν παιρνω και ορκο
 

mike5653

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2007
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
Βαση του πρωσοπικου αποριτου οταν παρεις ι5 παιρνεις ενα απολυτηριο οπου αναγραφει μονο οτι εχεις τελειωσει προσωρινος την στρατιωτικη σου θητεια σε ιδιοτικο τομεα αμα σου ζητησουν απολυτηριο στρατου δειχνεις αυτο το χαρτι δεν αναγραφει πουθενα τι απολυτηριο ειναι ουτε ι4 ι5 οτιδιποτε αλλα σε δημοσιο τομεα δεν στο ζητανε το βλεπουν απο τα pc κ βλεπουν ακριβως τη απολυτηριο εχεις.μπορεις να παρεις κ πτυχειο απο τει αει με ι5 κ να πιασεις κανονικα δουλεια σε ιδιοτικο τομεα χωρις κανενα προβλημα.βλεπεις τη κανει το πρωσοπικο απορρητο!!!
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Παπάρια μάντολες. Λες και δε θα το καταλάβουν στον ιδιωτικό τομέα.
 
OP
OP
L

lordos

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
39
Like
1
Πόντοι
0
Βαση του πρωσοπικου αποριτου οταν παρεις ι5 παιρνεις ενα απολυτηριο οπου αναγραφει μονο οτι εχεις τελειωσει προσωρινος την στρατιωτικη σου θητεια σε ιδιοτικο τομεα αμα σου ζητησουν απολυτηριο στρατου δειχνεις αυτο το χαρτι δεν αναγραφει πουθενα τι απολυτηριο ειναι ουτε ι4 ι5 οτιδιποτε αλλα σε δημοσιο τομεα δεν στο ζητανε το βλεπουν απο τα pc κ βλεπουν ακριβως τη απολυτηριο εχεις.μπορεις να παρεις κ πτυχειο απο τει αει με ι5 κ να πιασεις κανονικα δουλεια σε ιδιοτικο τομεα χωρις κανενα προβλημα.βλεπεις τη κανει το πρωσοπικο απορρητο!!!
σε διαγωνισμους δημοσιου που διεξαγονται μεσω ασεπ?
 

arcans71

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.044
Like
5
Πόντοι
16
σε διαγωνισμους δημοσιου που διεξαγονται μεσω ασεπ?
εισαι και στοκος ρε βλακα.
δημοσιο με Ι5 ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΔΙΠΛΩΜΑ.
(θα εισαι συνοδηγος στην νταλικα) :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
L

lordos

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
39
Like
1
Πόντοι
0
arcans βλακα πολυ ασχοληθηκα με την παρτη σου.αν εισαι μαλακας και δεν ξερεις τι σου γινεται κατσε και δες καμια τσοντα και μην πεταγεσαι σαν την πουτσα σε θεματα που δεν γνωριζεις και ασε να μιλησει κανας ανθρωπος της προκοπης βλαχο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom