Νέα

Διακοπές μόνος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 349
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Georgezerv76

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.632
Like
167
Πόντοι
16
Λοιπον τυποι, κι εγω εχω γυρισει τη μιση ευρωπη μονος... ταξιδευω απο το 2007 και μεχρι το 2016 που σταματησα γιατι βαρεθηκα μονος, ειχα παει απειρες φορες σχεδον σε ολες τις χωρες τις μεσογειου, της κεντρικης, της δυτικης ευρωπης, τουρκια, βρετανια κλπ.... Παντα μονος εκτος απο 2 φορες με γκομενα στην ΙΣπανια..
αυτο που καταλαβα ειναι οτι ναι μεν περνας καλα και κανεις οτι γουσταρεις, αλλα το βραδυ θες να βγαλεις το οπλο και να πυροβοληθεις απο τη βαρεμαρα... βεβαια οταν ολη μερα τριγυρνας και βλεπεις αξιοθεατα, σταματας σε μπαρακια να πιεις, συνεχιζεις περπατημα κλπ δεν εχεις και πολυ αντοχη για βραδινα...ξεσαλλωματα και αραζεις χοστελ για υπνο...

Αυτα στο εξωτερικο...

Οταν ομως μιλαμε για ελλαδα εκει αλλαζει δραματικα το πραγμα!

Εδω αν τολμησεις να πας για ενα καφε η μια μπυρα μονος σε κοιτανε με λυπηση και οικτο... νομιζουν οτι βγηκες με αδεια απο το δαφνι! το λιγοτερο που θα σε πουν ειναι απροσαρμοστος, αντικοινωνικος, μιζερος, μαγκουφης κλπ....

Ευτυχως τα τελευταια 2 χρονια εχω μονιμες σχεσεις με γκομενες και γλιτωσα απο αυτο το ξεφτιλικι γιατι δυστυχως οι φιλοι με τα χρονια χαθηκαν... οταν φτασεις 40 και ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΦΙΛΟ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ, γιατι ολοι παντρευτηκαν, μεταναστευσαν, βρηκαν γκομενα και χαθηκαν, τους βαρεθηκες/σε βαρεθηκαν, τοτε η μονη επιλογη για να μπορεσεις να βγεις απο το σπιτι ειναι να βρεις και συ γκομενα...

τα χρονια που μουνα μονος εκτος απο τα ταξιδια στο εξωτερικο δεν τολμουσα να παω πουθενα μονος ελλαδα!
εκτος απο κανα μπανακι που αραζα παραλια με το βιβλιο μου και μετα την εβγαζα στο μ πιτσομπαρο και επινα μπιρες και μοχιτα μεχρι να λιωσω και μετα να φυγω σπιτι να παω για υπνο...

καφε καμια φορα επινα μονος οταν κατεβαινα αθηνα να αγορασω κανα βιβλιο η κανα ρουχο...

ποτο ποτε μονος, εκτος απο οταν πηγαινα σε κανα καφενειο για ουζακι η μπιριτσα και να δω κανα ποδοσφαιρο...

η οταν πηγαινα κανα κωλομπαρο...

μια φορα τολμησα στη ζωη μου να παω διακοπες μονος μυκονο γιατι ηξερα μια τυπισσα που δουλευε εκει... τελικα ουτε γαμησα , ουτε την ειδα τη τυπισσα γιατι ετρεχε (δουλευε σε2-3 μαγαζια, κατι τετοιο!) και κατεληξα να πινω μονος μου μαργαριτες στη μικρη βενετια και να θελω να πεσω στη θαλασσα απο τη πληξη και τα επιτιμιτικα βλεμματα των γυρω μου...


Αποτελεσμα αυτου να τη βγαζω μηνες ολοκληρους σπιτι, αραγμενος στο σαλονι μου και να περιμενω το καλοκαιρι για κανα ταξιδακι εξωτερικο!

Υ.Γ. κατι που εχω παρατηρησει επισης ειναι οτι πολλες φορες οταν πηγαινα μονος εδω ελλαδα η και καμια φορα και εξω και περιμενα να με σερβιρουν , ενω προηγουμουν προτιμουσαν να σερβιρουν παρεες η ζευγαρια και μετα ερχονταν σε μενα για τη παραγγελια... Ειναι σα να σε θεωρουν υπανθρωπο....

Αυτα... ευχομαι ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ να μη ξαναβρεθω στη θεση να πρεπει να κανω μονος μου κατι!                                  
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.904
Κριτικές
38
Like
4.934
Πόντοι
2.696
Αν  εγω εχω την γκαβλα κ την διαθεση να παω στα νησια του πασχα η στη γη του πυρος η ακομη στην λισαβονα η στη σαμοθρακη δεν περιμενω κανενα φιλο ουτε συγγενη που δεν εχει μια γιατι τα τρωει στα φρουτακια που ακουει την λεξη αεροπλανο κ του σηκωνετε η τριχα που ακουει πτηση 13ωρες κ αρχιζει να τρωει τα νυχια που δεν τον αφηνει η γυναικα του που δεν εχει την τολμη για κατι τετοιο
Αν περιμενα φιλους ακομη στα κτελ θα ημουν.
Εχω γυρισει τον μισο κοσμο δεν εχω χρονο να περιμενω φιλους γιατι εχω να γυρισω κ τον αλλον μισο.
Κ οταν γυριζω να περιμενουν στο καφενειο του χωριου ως αλλος Μαρκο Πολο να ακουσουν τις διηγησεις μου κ να πανε ευτυχισμενοι για υπνο

Αυτό ακριβώς κάνω εδώ και 20 χρόνια φίλε κι εγώ.Οι φίλοι δεν ακολουθούν.Τους αρκεί η Μύκονος και η Σαντορίνη.Εμένα δε μου αρκούν.
 

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
458
Πόντοι
36
Λοιπον τυποι, κι εγω εχω γυρισει τη μιση ευρωπη μονος... ταξιδευω απο το 2007 και μεχρι το 2016 που σταματησα γιατι βαρεθηκα μονος, ειχα παει απειρες φορες σχεδον σε ολες τις χωρες τις μεσογειου, της κεντρικης, της δυτικης ευρωπης, τουρκια, βρετανια κλπ.... Παντα μονος εκτος απο 2 φορες με γκομενα στην ΙΣπανια..
αυτο που καταλαβα ειναι οτι ναι μεν περνας καλα και κανεις οτι γουσταρεις, αλλα το βραδυ θες να βγαλεις το οπλο και να πυροβοληθεις απο τη βαρεμαρα... βεβαια οταν ολη μερα τριγυρνας και βλεπεις αξιοθεατα, σταματας σε μπαρακια να πιεις, συνεχιζεις περπατημα κλπ δεν εχεις και πολυ αντοχη για βραδινα...ξεσαλλωματα και αραζεις χοστελ για υπνο...

Αυτα στο εξωτερικο...

Οταν ομως μιλαμε για ελλαδα εκει αλλαζει δραματικα το πραγμα!

Εδω αν τολμησεις να πας για ενα καφε η μια μπυρα μονος σε κοιτανε με λυπηση και οικτο... νομιζουν οτι βγηκες με αδεια απο το δαφνι! το λιγοτερο που θα σε πουν ειναι απροσαρμοστος, αντικοινωνικος, μιζερος, μαγκουφης κλπ....

Ευτυχως τα τελευταια 2 χρονια εχω μονιμες σχεσεις με γκομενες και γλιτωσα απο αυτο το ξεφτιλικι γιατι δυστυχως οι φιλοι με τα χρονια χαθηκαν... οταν φτασεις 40 και ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΦΙΛΟ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ, γιατι ολοι παντρευτηκαν, μεταναστευσαν, βρηκαν γκομενα και χαθηκαν, τους βαρεθηκες/σε βαρεθηκαν, τοτε η μονη επιλογη για να μπορεσεις να βγεις απο το σπιτι ειναι να βρεις και συ γκομενα...

τα χρονια που μουνα μονος εκτος απο τα ταξιδια στο εξωτερικο δεν τολμουσα να παω πουθενα μονος ελλαδα!
εκτος απο κανα μπανακι που αραζα παραλια με το βιβλιο μου και μετα την εβγαζα στο μ πιτσομπαρο και επινα μπιρες και μοχιτα μεχρι να λιωσω και μετα να φυγω σπιτι να παω για υπνο...

καφε καμια φορα επινα μονος οταν κατεβαινα αθηνα να αγορασω κανα βιβλιο η κανα ρουχο...

ποτο ποτε μονος, εκτος απο οταν πηγαινα σε κανα καφενειο για ουζακι η μπιριτσα και να δω κανα ποδοσφαιρο...

η οταν πηγαινα κανα κωλομπαρο...

μια φορα τολμησα στη ζωη μου να παω διακοπες μονος μυκονο γιατι ηξερα μια τυπισσα που δουλευε εκει... τελικα ουτε γαμησα , ουτε την ειδα τη τυπισσα γιατι ετρεχε (δουλευε σε2-3 μαγαζια, κατι τετοιο!) και κατεληξα να πινω μονος μου μαργαριτες στη μικρη βενετια και να θελω να πεσω στη θαλασσα απο τη πληξη και τα επιτιμιτικα βλεμματα των γυρω μου...


Αποτελεσμα αυτου να τη βγαζω μηνες ολοκληρους σπιτι, αραγμενος στο σαλονι μου και να περιμενω το καλοκαιρι για κανα ταξιδακι εξωτερικο!

Υ.Γ. κατι που εχω παρατηρησει επισης ειναι οτι πολλες φορες οταν πηγαινα μονος εδω ελλαδα η και καμια φορα και εξω και περιμενα να με σερβιρουν , ενω προηγουμουν προτιμουσαν να σερβιρουν παρεες η ζευγαρια και μετα ερχονταν σε μενα για τη παραγγελια... Ειναι σα να σε θεωρουν υπανθρωπο....

Αυτα... ευχομαι ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ να μη ξαναβρεθω στη θεση να πρεπει να κανω μονος μου κατι!                                 
Είπες αλήθειες! Respect!
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.380
Πόντοι
33.988
Λοιπον τυποι, κι εγω εχω γυρισει τη μιση ευρωπη μονος... ταξιδευω απο το 2007 και μεχρι το 2016 που σταματησα γιατι βαρεθηκα μονος, ειχα παει απειρες φορες σχεδον σε ολες τις χωρες τις μεσογειου, της κεντρικης, της δυτικης ευρωπης, τουρκια, βρετανια κλπ.... Παντα μονος εκτος απο 2 φορες με γκομενα στην ΙΣπανια..
αυτο που καταλαβα ειναι οτι ναι μεν περνας καλα και κανεις οτι γουσταρεις, αλλα το βραδυ θες να βγαλεις το οπλο και να πυροβοληθεις απο τη βαρεμαρα... βεβαια οταν ολη μερα τριγυρνας και βλεπεις αξιοθεατα, σταματας σε μπαρακια να πιεις, συνεχιζεις περπατημα κλπ δεν εχεις και πολυ αντοχη για βραδινα...ξεσαλλωματα και αραζεις χοστελ για υπνο...

Αυτα στο εξωτερικο...

Οταν ομως μιλαμε για ελλαδα εκει αλλαζει δραματικα το πραγμα!

Εδω αν τολμησεις να πας για ενα καφε η μια μπυρα μονος σε κοιτανε με λυπηση και οικτο... νομιζουν οτι βγηκες με αδεια απο το δαφνι! το λιγοτερο που θα σε πουν ειναι απροσαρμοστος, αντικοινωνικος, μιζερος, μαγκουφης κλπ....

Ευτυχως τα τελευταια 2 χρονια εχω μονιμες σχεσεις με γκομενες και γλιτωσα απο αυτο το ξεφτιλικι γιατι δυστυχως οι φιλοι με τα χρονια χαθηκαν... οταν φτασεις 40 και ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΦΙΛΟ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ, γιατι ολοι παντρευτηκαν, μεταναστευσαν, βρηκαν γκομενα και χαθηκαν, τους βαρεθηκες/σε βαρεθηκαν, τοτε η μονη επιλογη για να μπορεσεις να βγεις απο το σπιτι ειναι να βρεις και συ γκομενα...

τα χρονια που μουνα μονος εκτος απο τα ταξιδια στο εξωτερικο δεν τολμουσα να παω πουθενα μονος ελλαδα!
εκτος απο κανα μπανακι που αραζα παραλια με το βιβλιο μου και μετα την εβγαζα στο μ πιτσομπαρο και επινα μπιρες και μοχιτα μεχρι να λιωσω και μετα να φυγω σπιτι να παω για υπνο...

καφε καμια φορα επινα μονος οταν κατεβαινα αθηνα να αγορασω κανα βιβλιο η κανα ρουχο...

ποτο ποτε μονος, εκτος απο οταν πηγαινα σε κανα καφενειο για ουζακι η μπιριτσα και να δω κανα ποδοσφαιρο...

η οταν πηγαινα κανα κωλομπαρο...

μια φορα τολμησα στη ζωη μου να παω διακοπες μονος μυκονο γιατι ηξερα μια τυπισσα που δουλευε εκει... τελικα ουτε γαμησα , ουτε την ειδα τη τυπισσα γιατι ετρεχε (δουλευε σε2-3 μαγαζια, κατι τετοιο!) και κατεληξα να πινω μονος μου μαργαριτες στη μικρη βενετια και να θελω να πεσω στη θαλασσα απο τη πληξη και τα επιτιμιτικα βλεμματα των γυρω μου...


Αποτελεσμα αυτου να τη βγαζω μηνες ολοκληρους σπιτι, αραγμενος στο σαλονι μου και να περιμενω το καλοκαιρι για κανα ταξιδακι εξωτερικο!

Υ.Γ. κατι που εχω παρατηρησει επισης ειναι οτι πολλες φορες οταν πηγαινα μονος εδω ελλαδα η και καμια φορα και εξω και περιμενα να με σερβιρουν , ενω προηγουμουν προτιμουσαν να σερβιρουν παρεες η ζευγαρια και μετα ερχονταν σε μενα για τη παραγγελια... Ειναι σα να σε θεωρουν υπανθρωπο....

Αυτα... ευχομαι ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ να μη ξαναβρεθω στη θεση να πρεπει να κανω μονος μου κατι!                                  


σωστα λογια φιλε
αλλα οπως κ να με βλεπουν να στα τετοια μου
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.700
Πόντοι
606
Ευτυχως τα τελευταια 2 χρονια εχω μονιμες σχεσεις με γκομενες και γλιτωσα απο αυτο το ξεφτιλικι γιατι δυστυχως οι φιλοι με τα χρονια χαθηκαν... οταν φτασεις 40 και ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΦΙΛΟ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ, γιατι ολοι παντρευτηκαν, μεταναστευσαν, βρηκαν γκομενα και χαθηκαν, τους βαρεθηκες/σε βαρεθηκαν, τοτε η μονη επιλογη για να μπορεσεις να βγεις απο το σπιτι ειναι να βρεις και συ γκομενα...


Αυτα... ευχομαι ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ να μη ξαναβρεθω στη θεση να πρεπει να κανω μονος μου κατι!                                  

Τί γίνεται όμως όταν δεν μπορείς να βρεις γκόμενα;Εδώ σε θέλω.Εσύ μπόρεσες να κάνεις μόνιμες σχέσεις και να γλυτώσεις από το να είσαι συνέχεια μόνος.Άλλοι όμως δεν μπορούν να βρουν τίποτα.Ειδικά εαν μένεις και καμιά επαρχία και είσαι 30-40 χρονών μπακούρι και χωρίς παρέα,άντε βρες γυναίκα.
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
37
Πόντοι
6
Διακοπες μονος αξιζει στο εξωτερικο ,π.χ. σε κανενα fkk στην γερμανια ,πας καθεσαι 6-7 ωρες γαμας τρως πινεις καφε ,μετα φευγεις και πας οπου θελεις ,αλλο μερος ταιλανδη γενικα σε μερη που μπορεις να συνδυασεις πορνοτουρισμο,βεβαια μπορεις αυτα να τα κανεις και στην ελλαδα (πορνοτουρισμο) ,αλλα σε νησι μυκονο σαντορινη κ.τ.λ. ειναι δυσκολο οπως προειπαν σε κοιτανε σαν εξωγηινο
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Σε νησιά όπως η Μύκονος και η Σαντορίνη μια χαρά πας μόνος σου αλλά κάθεσαι για 2 μέρες κάθε φορά. Απολαμβάνεις το ταξίδι και χαλαρώνεις στο μπαλκόνι του ξενοδοχείου σου ποστάροντας μηνύματα στο bourdela.com.
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.660
Πόντοι
2.557
ΘΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΠΟΛΥ ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ...
το καλυτερο ισως ειναι...
να εχεις παρεα αλλα οχι αυτοκολητη, δηλαδη παμε μαζι παντου.
ετσι σπας την μονοτονια, αλλα κ δεν εξαρτιεσαι απο κεφια κανενος!
Το ιδιο κ οι αλλοι απο εσενα.
πχ εχεις μια παρεα που ηδη ειναι στο νησι, βγαινεις μαζι τους οποτε μπορεις,παραλια κτλ...
αυτο ειναι το ιδανικο.
εκτος αν η παρεα ειναι 80% μεσα σε αυτα που θες κ εσυ.
εξωτερικο ειναι αλλη φαση...
σολο μερικες φορες καλυτερα, πχ εχει η αλλη τρελα με τεχνες, θα φας ολη την μερα σε γκαλερι.
επισης το πιο γαματο ειναι να μην εξαρτιεσαι καθολου,
ουτε απο κοστος διακοπων,αμαξι, κτλ.
αλλιως ακολουθεις.
εδω πιτσιρικια βγαιναμε σαββατο κ ακουγες 5 προτασεις...απο 5 ατομα,αποτελεσμα πολλες φορες να μην πηγαινες καπου που ηθελες.
αντε τις πιο πολλες φορες λογο παρεας περναγες ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ.
ΑΥΤΑ ΕΩΣ ΤΑ 26... μετα οι επιλογες ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΕΙΝΑΙ 90% ΑΠΟΤΥΧΙΑ.
-------------------
ΚΑΠΟΙΟΣ εγραψε για μοναστηρι κτλ..
δηλαδη ενας ανυπαντρος που τις μερες που εχει ΑΔΕΙΑ επειδη δεν εχει αλλος φιλος αδεια να παει σε μοναστηρι α) κ β) να κατσει σπιτι!!!
οτι ναναι.
------------------------------------
καφε στην αθηνα σχεδον ποτε μονος,(δεν το παιζω ξυπνιος), κ ανετος.
ποτα ομως εξω σε διακοπες η παραλια δεν με χαλαει καθολου.
 

Georgezerv76

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.632
Like
167
Πόντοι
16
Τί γίνεται όμως όταν δεν μπορείς να βρεις γκόμενα;Εδώ σε θέλω.Εσύ μπόρεσες να κάνεις μόνιμες σχέσεις και να γλυτώσεις από το να είσαι συνέχεια μόνος.Άλλοι όμως δεν μπορούν να βρουν τίποτα.Ειδικά εαν μένεις και καμιά επαρχία και είσαι 30-40 χρονών μπακούρι και χωρίς παρέα,άντε βρες γυναίκα.

Εκει πραγματικα πηγαινε αυτοκτονα...
η κλεισου σε κανα υπογειο και περιμενε να πεθανεις...
Δε πσλευεται η φαση δυστυχως!

Ειμαι τυχερος που βλεπομαι και καταφερα να κσνω 1-2 σχεσεις και να λυτρωθω απο τη μοναξια! Βεβαια πριν τις σχεσεις ειχα χτυπησει και 5ετια μονος λογω της ατολμιας στο καμακι, της βαρεμαρας και των περιεργων μουνιων!!!
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Ειμαι τυχερος που βλεπομαι και καταφερα να κσνω 1-2 σχεσεις και να λυτρωθω απο τη μοναξια! Βεβαια πριν τις σχεσεις ειχα χτυπησει και 5ετια μονος λογω της ατολμιας στο καμακι, της βαρεμαρας και των περιεργων μουνιων!!!

Εγώ είμαι 39 χρόνια μόνος και νιώθω υπέροχα. Απλά εσείς δεν έχετε φιλοσοφία. Είστε αδύναμα ανθρωπάκια.
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.307
Κριτικές
1
Like
788
Πόντοι
96
Εγώ είμαι 39 χρόνια μόνος και νιώθω υπέροχα. Απλά εσείς δεν έχετε φιλοσοφία. Είστε αδύναμα ανθρωπάκια.

  Γουαου απο τα γραπτα σου σε περναγα για 22 ετων.

  Κατα τα αλλα συμφωνω απολυτα οτι οταν τριγυρνας μονος στην Ελλαδα σε περνανε για παραξενο (ή αδελφη).
 

VILLAGE

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.395
Κριτικές
1
Like
154
Πόντοι
16
Οι γονείς έχουν ανιδιοτελή αγάπη. Ότι και να τους κάνεις θα σε αγαπάνε, ακόμα και αν πας να τους σκοτώσεις.

Όλοι οι φίλοι, από την άλλη, όχι μόνο δε σε αγαπάνε αλλά θέλουν το κακο σου. Τρέφονται με τη δυστυχία σου.

Ενδιάμεση περίπτωση αποτελεί η γκόμενα η οποία μπορεί να σε αγαπάει μεν, όχι ομως χωρίς ανταλλάγματα (πχ να την αγαπάς και εσύ).

γιατι ρε μαν τοσο μενος με τους φιλους?

 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
39
Πόντοι
16
 Γουαου απο τα γραπτα σου σε περναγα για 22 ετων.

 Κατα τα αλλα συμφωνω απολυτα οτι οταν τριγυρνας μονος στην Ελλαδα σε περνανε για παραξενο (ή αδελφη).

Αδερφή γιατί? Οι αδερφές κάνουν παρέα με άπειρες γκόμενες!
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Γουαου απο τα γραπτα σου σε περναγα για 22 ετων.

Όχι φίλε, απλά είμαι φιλελεύθερος και υπεράνθρωπος. Δεν πίνω, δεν καπνίζω, μόνο γαμάω και φιλοσοφώ. Διαβάζω Σοπενχάουερ και Νίτσε.  :hi:
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
Σε νησιά όπως η Μύκονος και η Σαντορίνη μια χαρά πας μόνος σου αλλά κάθεσαι για 2 μέρες κάθε φορά. Απολαμβάνεις το ταξίδι και χαλαρώνεις στο μπαλκόνι του ξενοδοχείου σου ποστάροντας μηνύματα στο bourdela.com.
Που θα πας φετο;
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Όχι φίλε, απλά είμαι φιλελεύθερος και υπεράνθρωπος. Δεν πίνω, δεν καπνίζω, μόνο γαμάω και φιλοσοφώ. Διαβάζω Σοπενχάουερ και Νίτσε.  :hi:
Και τι λέει ο Νίτσε? Τον βρήκε το Θεό?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom