Νέα

Διακοπές μόνος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 349
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.697
Πόντοι
606
Μόνος είναι δύσκολη κατάσταση.Βλέπεις ζευγάρια να φιλιούνται στη θάλασσα και σου'ρχεται να πνιγείς.Βγαίνεις το βράδυ μόνος σου σαν φάντασμα,βλέπεις πάλι ζευγάρια χέρι χέρι και παρέες και νιώθεις τη μεγαλύτερη μοναξιά της ζωής σου.Τώρα εαν κάποιον δεν τον πειράζουν αυτά και θέλει να πάει οπωσδήποτε,ας πάει.Πάντως κι εγώ εξωτερικό προτιμώ εαν ξεμείνω από παρέα,στην Ελλάδα το πολύ πολύ να πήγαινα καμια μονοήμερη
 

ach

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2005
Μηνύματα
96
Κριτικές
8
Like
86
Πόντοι
0
Όταν όλοι οι φίλοι σου είναι παντρεμένοι κ δεν έχεις κάποια σχέση τότε τα πράγματα είναι δύσκολα για το θέμα διακοπών. Από την άλλη δεν θα πρέπει να πας ούτε για μπάνιο ούτε διακοπές αν είναι έτσι η κατάσταση ; Φυσικά κ όχι! Θα πρέπει να προσαρμοστείς στη κατάσταση που ισχύει τώρα. Δεν το έχω κάνει ποτέ να πάω διακοπές μόνος μου αλλά θα έρθει κ αυτή η στιγμή σύντομα.
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Όπως προαναφέρθηκε από άλλους, μόνο οι Έλληνες θεωρούν γραφικούς όσους ταξιδεύουν μόνοι τους. Το πόσο πολλές ξενες ταξιδεύουν μόνες τους δεν μπορείς να το πιστέψεις cool11. Για να το διαπιστώσεις μπες στο couchsurfing.com και θα το καταλάβεις. Αρκετές από αυτές μάλιστα ψάχνουν και κάποιον να ταξιδέψουν μαζί μέσα στην Ελλάδα ή σε συγκεκριμένη περιοχή, νησί ή στερεά Ελλάδα. Από αυτό το σάιτ μπορείς να βρεις συνταξιδιώτισσα. Εγώ μόνος δεν έχω πάει διακοπές στην Ελλάδα. Αν είχα αρκετα χρήματα στην άκρη θα είχα ήδη ταξιδέψει. Όπου και να πας που θα έχει ξένες με ένα "Hello" είτε σε παρέα ξένων είτε σε μονη γκομενα μπορείς να έχεις την παρέα τους προσωρινά ή όλες τις μέρες που θα μείνεις.
Τα μέρη που μπορείς να πας τα είπαν τα παιδιά.
Τύπε εσυ που έγραψες για την Καναδέζα, αν έχεις χρόνο κάνε βόλτες στο Κέντρο και θα ξαναζήσεις τριήμερα παρόμοια...
Όσοι έχουν στο μυαλό τους τι θα πουν οι άλλοι αν τους δουν μόνους τους, καλό να αποβάλλουν κάτι τέτοιο. Η ζωή τους θα γίνει πιο ευχάριστη αν σταματήσουν να σκέφτονται τόσο σοβαρά. Γι' αυτό άλλωστε οι ξένοι απολαμβάνουν καλύτερα την ζωή τους από εμάς. Νιώθουν πιο απελευθερωμένοι.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.313
Πόντοι
1.706
Τελη οκτωβρη με νοεβρη παω φιλιπινες.
Το εχω σχεδιασει μονος μου κ ουτε μου περασε απο το μυαλο αν θα εχω παρεα η οχι.
Παιρνω την βαλιτσα μου κ εφυγα χωρις δευτερη σκεψη.
Η παρεα που μ ενδιαφερει θα βρεθει εκει...
Απο κει κ περα ταξιδακια περιηγησεις κτλ μονος μου με ησυχο το κεφαλι,
Εγω θα αποφασισω ποτε θα φαω ,αν θα παω για πιτσα η οχι, σε τι μπαρακι,τι ωρα θα ξυπνησω κ τι ωρα θα φυγω.
Εχω την εντυπωση πως οταν εισαι μονος οι γκομενες σε βλεπουν με περισοτερη συμπαθεια.
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.200
Κριτικές
35
Like
5.844
Πόντοι
6.796
Μόνος είναι δύσκολη κατάσταση.Βλέπεις ζευγάρια να φιλιούνται στη θάλασσα και σου'ρχεται να πνιγείς.Βγαίνεις το βράδυ μόνος σου σαν φάντασμα,βλέπεις πάλι ζευγάρια χέρι χέρι και παρέες και νιώθεις τη μεγαλύτερη μοναξιά της ζωής σου.Τώρα εαν κάποιον δεν τον πειράζουν αυτά και θέλει να πάει οπωσδήποτε,ας πάει.Πάντως κι εγώ εξωτερικό προτιμώ εαν ξεμείνω από παρέα,στην Ελλάδα το πολύ πολύ να πήγαινα καμια μονοήμερη

:2funny:
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.697
Πόντοι
606
Πάντως στα θέρετρα από ό,τι διαπίστωσα κυρίως οι ντόπιοι που δουλεύουν DJ,barmen,σερβιτόροι,ανιματέρ γαμάνε.Οπως και οι ξένοι τις συμπατριώτισσές τους κυρίως.Οι Ελληνες άσχετοι τουρίστες έχουν πολύ λίγη τύχη.

Εγώ νομίζω πώς ούτε κι αυτοί γαμάνε όσο παλιά.Δεν ξέρω τί σκατά έχει συμβεί τα τελευταία χρόνια με τις τουρίστριες και δεν πηδιούνται καθόλου.Ή θα έρχονται όλες με γκόμενο ή δεν ασχολούνται καθόλου με άντρες.Όχι μόνο με Έλληνες,αλλά ούτε καν με συμπατριώτες τους.
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Εγώ νομίζω πώς ούτε κι αυτοί γαμάνε όσο παλιά.Δεν ξέρω τί σκατά έχει συμβεί τα τελευταία χρόνια με τις τουρίστριες και δεν πηδιούνται καθόλου.Ή θα έρχονται όλες με γκόμενο ή δεν ασχολούνται καθόλου με άντρες.Όχι μόνο με Έλληνες,αλλά ούτε καν με συμπατριώτες τους.
Μάλλον δεν ασχολούνται με άνδρες. Αν προσέξεις τα ινστα των περισσότερων θα έχουν μόνες τους φωτό, με φίλες, με γκέι η με μουνοβοσκους-πυρφορους. Επίσης έχουν κάποιες μέχρι και μίσος για τους άνδρες. Θέλουν μόνο κάτι το εξαιρετικό τουλάχιστον ως προς την εμφάνιση για να το αποδεχθούν και να παραβιάσουν τους κανόνες που θέτουν στον εαυτό τους και στους άλλους. Δηλαδή, αυτές τις παπαριές περί ουαν ναιτ Σταντ και δεν κάνω σεξ με αγνώστους κλπ. Τις έχει φαει πολλές η ιδεολογία της κουλτούρας, οι φεμινισμοι και η μαλακια των ανδρών που γίναν πουστε και φλωρια.
 

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
343
Πόντοι
1.520
Ανάλογα τον άνθρωπο μερικοί είναι τρομερά επικοινωνίακοι και αμέσως κάνουν γνωριμιες και έχουν παρέα
Εγώ δεν μπορώ να το κάνω δύσκολα θα πιάσω την κουβέντα με άγνωστους οπότε δύσκολα θα πάω διακοπές μόνος
Εντάξει θα αραξε στην παραλία μετά όμως? Μόνος φαι μόνος ποτό? Ευτυχώς έχω κοπέλα!!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.712
Κριτικές
1
Like
29.404
Πόντοι
8.006
Εγώ νομίζω πώς ούτε κι αυτοί γαμάνε όσο παλιά.Δεν ξέρω τί σκατά έχει συμβεί τα τελευταία χρόνια με τις τουρίστριες και δεν πηδιούνται καθόλου.Ή θα έρχονται όλες με γκόμενο ή δεν ασχολούνται καθόλου με άντρες.Όχι μόνο με Έλληνες,αλλά ούτε καν με συμπατριώτες τους.
Με ποιον να γαμηθουν ρε τύπε? Με τους πουστοφλωρους που ειναι ολοι μια κοψια, με μαλλί κλαρινο, μουσι χιπστερ και τατουαζ κάγκουρα? Τι να ζηλεψει μια γυναικα και τι να ποθησει? Την πουστια που εκπεμπει ο μεσος νεαρος σημερα, στην Ελλαδα και στην Ευρωπη?
Φυσικα δεν εχουν ορεξη να γαμηθουνε. Γιατι ο γυναικειος εγκεφαλος εστω και υποσυνειδητα, ψαχνει το αρσενικο που θα ερθει να γκαστρώσει. Οταν βλεπει αυτα τα "ουδετερα", τι να εξιταριστει?
Τωρα εχουν γινει ολοι "φιλενάδοι". Βλεπεις τωρα και σου λεει η καθε απιθανη, "ο ταδε ειναι ο κολλητος μου". Τι κολλητος σου ρε νούμερο? Ειναι δυνατον αντρας να εχει κολλητη φιλη γυναικα και το αντιθετο? Εγω ξερω η γυναικα εχει κολλητη γυναικα και ο αντρας εχει κολλητο αντρα. Τελος. Καποια πραγματα ετσι ειναι και οχι αλλιως. Ετσι μεγαλωσαμε, ετσι ξεραμε, ετσι ηταν και ετσι ειναι τα σωστα. Τα υπολοιπα ειναι κουλτουριαρικες μαλακιες. Τι ανωμαλίες ειναι αυτες? Γι αυτο ολοι εχουν ξεχασει τον ρολο τους και πανε ολα κατα διαολου.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.712
Κριτικές
1
Like
29.404
Πόντοι
8.006
Ανάλογα τον άνθρωπο μερικοί είναι τρομερά επικοινωνίακοι και αμέσως κάνουν γνωριμιες και έχουν παρέα
Εγώ δεν μπορώ να το κάνω δύσκολα θα πιάσω την κουβέντα με άγνωστους οπότε δύσκολα θα πάω διακοπές μόνος
Εντάξει θα αραξε στην παραλία μετά όμως? Μόνος φαι μόνος ποτό? Ευτυχώς έχω κοπέλα!!
Ποσων ετων εισαι? Το πακετακι "δεν κανω ευκολα γνωριμιες αλλά ευτυχως εχω κοπελα" σημαινει γαμο πριν τα 30, και διαζυγιο κοντα στα 40 οπότε και θα συνελθεις.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.697
Πόντοι
606
Με ποιον να γαμηθουν ρε τύπε? Με τους πουστοφλωρους που ειναι ολοι μια κοψια, με μαλλί κλαρινο, μουσι χιπστερ και τατουαζ κάγκουρα? Τι να ζηλεψει μια γυναικα και τι να ποθησει? Την πουστια που εκπεμπει ο μεσος νεαρος σημερα, στην Ελλαδα και στην Ευρωπη?
Φυσικα δεν εχουν ορεξη να γαμηθουνε. Γιατι ο γυναικειος εγκεφαλος εστω και υποσυνειδητα, ψαχνει το αρσενικο που θα ερθει να γκαστρώσει. Οταν βλεπει αυτα τα "ουδετερα", τι να εξιταριστει?
Τωρα εχουν γινει ολοι "φιλενάδοι". Βλεπεις τωρα και σου λεει η καθε απιθανη, "ο ταδε ειναι ο κολλητος μου". Τι κολλητος σου ρε νούμερο? Ειναι δυνατον αντρας να εχει κολλητη φιλη γυναικα και το αντιθετο? Εγω ξερω η γυναικα εχει κολλητη γυναικα και ο αντρας εχει κολλητο αντρα. Τελος. Καποια πραγματα ετσι ειναι και οχι αλλιως. Ετσι μεγαλωσαμε, ετσι ξεραμε, ετσι ηταν και ετσι ειναι τα σωστα. Τα υπολοιπα ειναι κουλτουριαρικες μαλακιες. Τι ανωμαλίες ειναι αυτες? Γι αυτο ολοι εχουν ξεχασει τον ρολο τους και πανε ολα κατα διαολου.

Δεν είναι όλοι πουστόφλωροι.Τουλάχιστον στην Ελλάδα,υπάρχουν ακόμα αρκετοί κανονικοί,χωρίς τατουάζ και μαλακίες,και πάλι ούτε που τους κοιτάνε.Άρα συμβαίνει αυτό που λες,για κάποιο  λόγο δεν έχουν όρεξη να γαμηθούν.Και μου κάνει εντύπωση,τουλάχιστον το καλοκαίρι οι καύλες τους έπρεπε να είναι στο φουλ.Αλλά τίποτα,όσες έρχονται μόνες ή με φίλες,βγαίνουν,πίνουν,χορεύουν και μετά σπίτι.
 

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
343
Πόντοι
1.520
Ποσων ετων εισαι? Το πακετακι "δεν κανω ευκολα γνωριμιες αλλά ευτυχως εχω κοπελα" σημαινει γαμο πριν τα 30, και διαζυγιο κοντα στα 40 οπότε και θα συνελθεις.
30 είμαι εννοώ ότι δεν κάνω γνωριμίες σε διάστημα 3 ημερών στις διακοπές..
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.697
Πόντοι
606
Μάλλον δεν ασχολούνται με άνδρες. Αν προσέξεις τα ινστα των περισσότερων θα έχουν μόνες τους φωτό, με φίλες, με γκέι η με μουνοβοσκους-πυρφορους. Επίσης έχουν κάποιες μέχρι και μίσος για τους άνδρες. Θέλουν μόνο κάτι το εξαιρετικό τουλάχιστον ως προς την εμφάνιση για να το αποδεχθούν και να παραβιάσουν τους κανόνες που θέτουν στον εαυτό τους και στους άλλους. Δηλαδή, αυτές τις παπαριές περί ουαν ναιτ Σταντ και δεν κάνω σεξ με αγνώστους κλπ. Τις έχει φαει πολλές η ιδεολογία της κουλτούρας, οι φεμινισμοι και η μαλακια των ανδρών που γίναν πουστε και φλωρια.

Υπάρχει και άλλος ένας λόγος για μένα πέρα από φεμινισμούς κλπ.Το ότι στις χώρες τους είναι πλέον γεμάτο ξένους και δεν τους βγαίνει όρεξη να γνωρίσουν κι άλλους.Όταν όλες οι χώρες της Ευρώπης είναι τίγκα σε Ιταλούς,Ισπανούς,Έλληνες,Τούρκους,Αφρικανούς,Ασιάτες,τί εντύπωση να τις κάνεις όταν έρχονται εδώ;Αν θέλουν να γνωρίσουν ξένους,τους γνωρίζουν εκεί.
 

milftaster

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2016
Μηνύματα
455
Like
251
Πόντοι
21
Παιδες μην το πολυψαχνετε το ζητημα...... διακοπες μονος και δη στην Ελλαδα(με οτι αυτο συνεπαγεται, νομιζω με καλυψαν ανετα οι προηγουμενοι ειδημονες) ισοδυναμει με μια αντιμετωπιση κυριως απο τις καρακομπλεξικες Ελληνιδες του τυπου " ωχ δες τον ακοινωνητο , απροσαρμοστο" κτλ....
Τωρα οσον αφορα τα ξενα νακια αλλαζει το πραγμα αρκετα θα ελεγα αλλα και παλι καταπεριπτωση ...πχ πρεπει να πετυχεις το σωοστο timing η προσωπο ... Δεν μπορει  πχ να περιμενεις το ιδιο αποτελεσμα αντιμετωπισης απο μια παρεα νεαρων ξενων που ηρθαν 5-6 σαν μπουγιο πχ για να γιορτασουν το τελος των εξετασεων με το να προσεγγισεις πχ μια Μιλφαρα που θα ειναι η μονη η διακοπες με συζυγο-κωλογερο πουτον εχει βαρεθει και βλεπει τους μικρους πειρασμους σαν ξερολουκουμα... ;)
μια φορα μου χε τυχει και απο τοτε καθε φορα οταν παω διακοπες με φιλο πχ ετσι φαση ορμηγμα συνειδητοποιημεναα κλπ παντα εχω την προδιαθεση και λεω ωχ τωρα θα τυχει ? δεν θα τυχει>? ( ΑΥΤΟ ειναι και το μεγα λαθος γιατι οπως ειπαν και οι φιλτατοι νωριτερα αν εισαι χαλαρος και σταρχιδιστης εξ αρχης τοτε εχεις πιο πολλες πιθανοτητες να κανεις , δεν πρεπει να πας σονυ και καλα ωχ τωρα πρεπει να γαμησω στις διακοπες .... ευτυχως τα τελευταια χρονια αυτο το σονυ και ντε συναισθημα που με επιασε απο τοτε που περιποιηθηκα την μιλφαρα το κοντολαρω και παω πολυ καλυτερα....
 

Georgezerv76

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.632
Like
167
Πόντοι
16
Ρε τυπε... σηκωνεσαι και πας διακοπες μονος... πες οτι μια στο εκκατομυριο σε κοιταει μια ελλεηνιδα και πιανετε κουβεντα... αν μαθει οτι πηγες μονος διακοπες δε θα φυγει τρεχοντας;;; δε θα σε περασει για ψυχακια του δαφνιου;;; μη το κανετε στον εαυτο σας αυτο... χιλιες φορες σπιτακι μπαλκονακι και υπομονη μεχρι να βρεθει παρεα!!
 

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
458
Πόντοι
36
Παλιότερα το είχα φαντασίωση να πάω διακοπές μόνος. Τα είχα με μια ζηλιάρα γκόμενα και προτιμούσα να είμαι μόνος παρά μαζί της. Εδώ και χρόνια όμως δεν ψήνομαι με την ιδέα. Εσύ όμως αφού το θέλεις κάν'το. Στο μέλλον που θα είσαι παντρεμένος και με 2-3 παιδιά θα θυμάσαι τις περιπέτειές σου και θα αναπολείς. ;)
 

Georgezerv76

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.632
Like
167
Πόντοι
16
Ναι μεγαλη περιπετεια να γυρνας στα νησια το βραδυ σα το τρελο του χωριου μ ενα ποτο στο χερι και να γελανε ολοι...
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
εγω παντως μαγκες τις καλυτερες εξοδους τις εχω κανει μονος παρα με παρεα

όταν είμαι με παρεα και ριχνω το γκομενακι συνηθίζω να γραφω στα αρχιδια μου την παρεα και ειτε τσαντιζονται ειτε φευγουνε νωρίτερα

και παντα υπαρχει καποιος καυγάς την επομενη

εγω μολις ριχνω το γκομενακι θελω να το μπαλαμουτιαζω συνεχεια και γραφω στο μουνι την παρεα

οποτε καταλαβαίνετε όταν βγαινω μονος δεν εχω καποιον να μου πρηζει την πουτσα

οποτε θα ελεγα υπαρχουνε δυο κατηγοριες

1)αν πας για σοβαρο καμακι μονος

2)αν πας απλα για να περασεις καλα με παρεα

με καμακι αποκλειστικα μονος...η παρεα λειτουργει ως αρνητικο
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
Για καμάκι στάνταρ καλύτερα μόνος.
Στα μέρη για καμάκι όπως Παραλία,Χερσόνησσο ησυχία σίγουρα δεν έχει.
Τα καλύτερα μέρη είναι αυτά με Ανατολικές.Τουτέστιν
1.Αγία Νάπα τίγκα στις Ρωσίδες
2.Χερσόννησος επίσης με Ρωσίδες
3.Παραλία Κατερίνης με Σέρβες κυρίως,Πολωνές,Τσέχες κτλ.
4.Ρόδος επίσης με πολλές Ανατολικές
Αγία Νάπα όμως είναι μακράν το καλύτερο μέρος.


Sensei, μπορείς να τον αναλάβεις αφιλοκερδώς μπας και δει το φως το αληθινό;


(Νόμισα στην αρχή, ότι το νήμα το άνοιξε ο vascores με τις τουρίστριές του :S )
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom