Νέα

Διακοπές μόνος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 349
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Georgezerv76

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.632
Like
167
Πόντοι
16
Δεν εχεις κιαδικο τυπε...
αν ειναι να μπλεξεις με το καθε σκατομαλακα "φιλο" καλυτερα μνος!
Το ιδανικο βεβαια ειναι διακοπες με τη γκομενα... θα χορτασεις να γαμας!
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
Οι ξενες τουριστριες στην Ελλαδα, πως σε βλεπουν, οταν εισαι μονος, πχ στην καφετερια, στην παραλία, στην ταβερνα, στη βόλτα;
Πως το πιανουν το ολο concept?
'ο προβληματικος', 'ο καμακιας', 'ο συνειδητοποιημενος', 'ο ελκυστικός', 'ο απροσάρμοστος', 'η ευκαιρια γνωριμιας',  whatever?
Μιλω για τις ξενες τουριστριες στην Ελλαδα, κι οχι για ελληνιδες.


Μέσα έπεσες τύπε. Μην το πάρεις προσωπικά όμως.

Διακρίνω πολλά περιθώρια βελτίωσης.


Συνέχισε την καλή δουλειά!
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
Δεν εχεις κιαδικο τυπε...
αν ειναι να μπλεξεις με το καθε σκατομαλακα "φιλο" καλυτερα μνος!
Το ιδανικο βεβαια ειναι διακοπες με τη γκομενα... θα χορτασεις να γαμας!

φιλε αποδεδειγμενο το σοβαρο καμακι γινεται αμα εισαι μονος  

για γκομενα παλι δεν ξερω αν είναι το ιδανικο διακοπες...γιατι αν είναι καλοκαιρακι ας πουμε που μπορεις να πηδας τουριστρια σχεδόν κάθε βδομαδα...τωρα να καθεσαι με την γκομενα και να μονοπωλείται η πουτσα σου απλα σε μια είναι αμαρτια από τον θεο...

για χειμωνα ισως...καλοκαιρι δυσκολα
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
Δεν εχεις κιαδικο τυπε...
αν ειναι να μπλεξεις με το καθε σκατομαλακα "φιλο" καλυτερα μνος!
Το ιδανικο βεβαια ειναι διακοπες με τη γκομενα... θα χορτασεις να γαμας!


Είσαι πεπειραμένος και το εκπέμπεις τύπε. Εύγε!
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.660
Πόντοι
2.557
ΤΥΠΟΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ...
αν εχεις τα φραγκα, δηλαδη δεν σε νοιαζει το κοστος+δεν κολας πουθενα σηκωνεσαι και πας μονος οπου θες.
-χωρις κομπλεξ= τι θα πουν οι αλλοι-
-χωρις" αν παθω κατι"
-χωρις χωρις καμια σκεψη.....
ΠΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ.
παλιοτερα ειχα κ εγω αυτο το κολημα το οποιο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ...απλα σΚΕφτομαστε τι θα πουν οι αλλοι.
ρε...
εδω ερχονται ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥΡΙΣΤΡΙΕΣ ΜΟΝΕΣ...ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΣΕ ΜΠΑΡ ΘΑ ΔΕΙΣ ΑΤΟΜΑ ΜΟΝΑ ΚΑΘΕ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΟΝΑ-
αυτη την μαλακια του μονος ωχ!τι θα πουν οι αλλοι να την αποβαλεται.
παμε στο ρεζουμε...
στα πλεονεκτηματα...
1) εισαι αρχοντας του μπατζετ σου.(δεν κερνας , δεν χαλας,κανενα/καμια λιγουρα)-
2)πας οπου θες οταν θες
3)αλλαζεις το προγραμμα σου οποτε θες.
4)καμακι η ευκαιριες πιο ευκολα.
5)δεν εξαρτιεσαι απο
5α)διαθεση αλλου
5β)αμαξι αλλου πχ πως θα γυρισεις πισω, ταξιδια κτλ πολυ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ
5Γ)ΞΕΝΕΡΩΜΑ ΑΛΛΟΥ----
5Δ)τσιγκουνιες-λαμογιες
6)ηρεμεις πολυ
7)παραλια-μπαρ δεν χρειαζεσαι παρεα...σαν να λες θελω παρεα να παω σινεμα!!
-------------
μειονεκτηματα...
1)βαρεμαρα καποιες ωρες
2)φυλαξη αντικειμενων στην παραλια.
0) τι θα πουν οι αλλοι επαμε στα α@@@@---
----------------------------------------
θυμαμαι καποτε ειχα βρει 2 φιλους(πηγα μετα στο νησι)οι μ@@@ ειχαν φαει ολα τα λεφτα, ειχα σκοπο να κατσω 7 μερες κ οχι 2!!
εκατσα μονος 5μερες στα 17 μου, περασα πολυ καλα.Απο το να γυρναγα αθηνα σε 48ωρες.
Το μεγα σπασιμο ειναι να θες να κατσεις καπου η να φυγεις κ λογο παρεας να ακολουθησεις.
δεν ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΥΓΕΙΑ εκει πχ αν η γκομενα εχει πυτερο πας μαζι της φευγεις-
εξωτερικο 2 φορες με μ@@@@@ παρεα...
ξενερωσα οσο δεν παει, εκλαψα τα λεφτα μου κ πιο πολυ τον χρονο που εχασα.
Απο την αλλη ολοι μας ειμαστε καπου δυσκολοι αυτο που λεμε για αλλους ισως λενε για μας.
Και μετα για ποιο λογο πας με παρεα, πχ εσυ μπορει να εχεις γ@@@ τουριστριες στην ζωη σου κ να μην θες κατι παραπανω καθε μερα σε αντιθεση με φιλο που διψαει για μουνι.
ΣΤΟ φαι πχ αλλος τρωει σουβλακια 10 μερες,εγω δεν μπορω...
Αλλος θελει να πινει μπαφο  ΣΤΗΝ ΦΥΣΗ οκ..αντε μια μερα οχι ομως ολη την βδομαδα.
Αλλη γκομενα μπορει να θελει υπνο απο τις 11(εφιαλτης).-
------------
νομιζω καποιος απο πυξ λαξ τον ειχαν ρωτησει...διακοπες μονος η με παρεα καλυτερα...??
ειπε μονος! παντα ετσι βλεπεις αυτα που θες ειδικα εξωτερικο,κ κανεις οτι θες.
Αν ομως εχεις ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΠΑΡΕΑ νομιζω περνας ΓΑΜΑΤΑ!!!
ΟΠΟΤΕ Η ΕΠΙΛΟΓΗ..
ξερεις 20 ατομα η θα πας με τα 2 αν γινεται που ξερεις οτι θα περασεις καλα η μονος..δεν υπαρχει μεση λυση.
μακρια απο φιλοξενειες απο ατομα που ξερεις οτι δεν θα περασεις καλα+ καποτε θα στο χτυπησουν.
μην εισαι λιγκος...ειπαμε καλυτερα solo  κ ηρεμια, παρα κ οι διακοπες να καταντησουν σαν ΕΡΓΑΣΙΑ.
------------------------
ενω μερικοι που περνουν ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΝΑ ΓΑΜΗΣΟΥΝ ειναι νορμαλ, και ενας που θελει 5-6 μερες να ξεσκασει ειναι κομπλεξικος!!!
δηλαδη η γκομενα(δεν μιλαμε για πουτανες), οταν περνεις αεροπλανο να γαμησεις(μεσα στο μυαλο της θα σε εχει για πολυ cool)
 

AssMaster

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
285
Κριτικές
62
Like
971
Πόντοι
6.810
Το να πας για ενα καφε μονος και να διαβασεις ενα περιοδικο το καταλαβαινω.Το να πας για ένα ποτο σε κωλαδικο ή βόλτα με το αυτοκίνητο βράδυ μονος επίσης το καταλαβαίνω.Το να πας διακοπες κάπου μόνος για μερες το βρίσκω ανωμαλία.Στην ελλαδα της κωλοκρισης αυτο που μας έμεινε ειναι οι παρέες.Οποιος δεν έχει έστω ενα φίλο η συγγενη διαθέσιμο για να πάει καπου θα πρέπει να κοιταχτει γιατι μάλλον εχει θεμα με τις κοινωνικες σχεσεις.Επίσης μπορει να αναρωτηθει αν ειναι καταλληλος για μόνιμος στο αγιο ορος
 

Panos13

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.182
Like
184
Πόντοι
16
Ρε τυπε... σηκωνεσαι και πας διακοπες μονος... πες οτι μια στο εκκατομυριο σε κοιταει μια ελλεηνιδα και πιανετε κουβεντα... αν μαθει οτι πηγες μονος διακοπες δε θα φυγει τρεχοντας;;; δε θα σε περασει για ψυχακια του δαφνιου;;; μη το κανετε στον εαυτο σας αυτο... χιλιες φορες σπιτακι μπαλκονακι και υπομονη μεχρι να βρεθει παρεα!!

Στ'αρχίδια σου!!! Αν είναι τέτοια ελλεηνίδα πραγματικά στ'αρχίδια σου!!!!
 

zac123

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2008
Μηνύματα
531
Κριτικές
8
Like
143
Πόντοι
6
ΤΥΠΟΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ...
αν εχεις τα φραγκα, δηλαδη δεν σε νοιαζει το κοστος+δεν κολας πουθενα σηκωνεσαι και πας μονος οπου θες.
-χωρις κομπλεξ= τι θα πουν οι αλλοι-
-χωρις" αν παθω κατι"
-χωρις χωρις καμια σκεψη.....
ΠΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ.
παλιοτερα ειχα κ εγω αυτο το κολημα το οποιο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ...απλα σΚΕφτομαστε τι θα πουν οι αλλοι.
ρε...
εδω ερχονται ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥΡΙΣΤΡΙΕΣ ΜΟΝΕΣ...ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΣΕ ΜΠΑΡ ΘΑ ΔΕΙΣ ΑΤΟΜΑ ΜΟΝΑ ΚΑΘΕ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΟΝΑ-
αυτη την μαλακια του μονος ωχ!τι θα πουν οι αλλοι να την αποβαλεται.

:thumbsup: :thumbsup:

καθόμαστε και φιλοσοφούμε για κάτι που είναι τελείως φυσιολογικό στο εξωτερικό.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.707
Πόντοι
606
Οποιος δεν έχει έστω ενα φίλο η συγγενη διαθέσιμο για να πάει καπου θα πρέπει να κοιταχτει γιατι μάλλον εχει θεμα με τις κοινωνικες σχεσεις.Επίσης μπορει να αναρωτηθει αν ειναι καταλληλος για μόνιμος στο αγιο ορος

Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι,αλλά αν είσαι πάνω απο 30 και σου έχει μείνει φίλος ανύπαντρος ή αγκομένιαστος,είσαι τυχερός.Μην ρίχνετε κατευθείαν στην πυρά αυτόν που δεν έχει φίλους.Αν ξεμείνεις από παρέα σε τέτοια ηλικία,και είσαι και χωρίς γκόμενα,δεν έχεις άλλη επιλογή.Ή μόνος θα πηγαίνεις ή δεν θα πηγαίνεις καθόλου.
 

ach

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2005
Μηνύματα
96
Κριτικές
8
Like
86
Πόντοι
0
Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι,αλλά αν είσαι πάνω απο 30 και σου έχει μείνει φίλος ανύπαντρος ή αγκομένιαστος,είσαι τυχερός.Μην ρίχνετε κατευθείαν στην πυρά αυτόν που δεν έχει φίλους.Αν ξεμείνεις από παρέα σε τέτοια ηλικία,και είσαι και χωρίς γκόμενα,δεν έχεις άλλη επιλογή.Ή μόνος θα πηγαίνεις ή δεν θα πηγαίνεις καθόλου.
Όπως τα λες είναι...αν είσαι κοντά στα 40 κ οι φίλοι όλοι είναι παντρεμένοι κ δεν έχεις κοπέλα, θα πρέπει να προσαρμοστείς στη κατάσταση...
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
Πέρσι πήγα Σαντορίνη και πρόπερσι Μύκονο μόνος. Κι όποτε ξαναπάω διακοπές πάλι μόνος θα πάω γιατί είναι καλύτερα.
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
18.940
Like
23.430
Πόντοι
6.056
Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι,αλλά αν είσαι πάνω απο 30 και σου έχει μείνει φίλος ανύπαντρος ή αγκομένιαστος,είσαι τυχερός.Μην ρίχνετε κατευθείαν στην πυρά αυτόν που δεν έχει φίλους.Αν ξεμείνεις από παρέα σε τέτοια ηλικία,και είσαι και χωρίς γκόμενα,δεν έχεις άλλη επιλογή.Ή μόνος θα πηγαίνεις ή δεν θα πηγαίνεις καθόλου.
ρε τυπε σορρυ κιολας...
εκπεμπεις μιζερια ακομα και απο το νικνειμ σου
ποιος θα παει μαζι σου διακοπες? :2funny:
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
18.940
Like
23.430
Πόντοι
6.056
Δεν εχεις κιαδικο τυπε...
αν ειναι να μπλεξεις με το καθε σκατομαλακα "φιλο" καλυτερα μνος!
Το ιδανικο βεβαια ειναι διακοπες με τη γκομενα... θα χορτασεις να γαμας!
τη γκομενα εχεις βαρεθει να την γαμας ρε
και στις διακοπες τον εργατη θα κανεις?
 

tasos1211

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2009
Μηνύματα
22
Κριτικές
1
Like
24
Πόντοι
0
Καλημερα.εχετε σκεφτει το ενδεχομενο να θελει καποιος να παει διακιπες μονος και να μη μπορει.....λογω οικογενειας...Για να πας μονος πρεπει ΠΡΩΤΑ να τα εχεις βρει με τον εαυτο σου και μετα να πας.οχι να πας εκει για να τα βρεις.εμενα προσωπικα μου αρεσει παρα πολυ να ξεφευγω απο ολα.και το εχω καταφερει και το κανω .πραγματικα ειναι πολυ ωραια αδιαφορωντας για το τι θα πει ο καθε ενας.παρεπιμπτωντος ι στα μπουζουκια γουσταρω να πηγαινω μονος....και παντα φευγω φορτωμενος.τα ιδια και στις διακοπες
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.320
Πόντοι
1.706
Αν  εγω εχω την γκαβλα κ την διαθεση να παω στα νησια του πασχα η στη γη του πυρος η ακομη στην λισαβονα η στη σαμοθρακη δεν περιμενω κανενα φιλο ουτε συγγενη που δεν εχει μια γιατι τα τρωει στα φρουτακια που ακουει την λεξη αεροπλανο κ του σηκωνετε η τριχα που ακουει πτηση 13ωρες κ αρχιζει να τρωει τα νυχια που δεν τον αφηνει η γυναικα του που δεν εχει την τολμη για κατι τετοιο
Αν περιμενα φιλους ακομη στα κτελ θα ημουν.
Εχω γυρισει τον μισο κοσμο δεν εχω χρονο να περιμενω φιλους γιατι εχω να γυρισω κ τον αλλον μισο.
Κ οταν γυριζω να περιμενουν στο καφενειο του χωριου ως αλλος Μαρκο Πολο να ακουσουν τις διηγησεις μου κ να πανε ευτυχισμενοι για υπνο
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.404
Πόντοι
34.612
Αν  εγω εχω την γκαβλα κ την διαθεση να παω στα νησια του πασχα η στη γη του πυρος η ακομη στην λισαβονα η στη σαμοθρακη δεν περιμενω κανενα φιλο ουτε συγγενη που δεν εχει μια γιατι τα τρωει στα φρουτακια που ακουει την λεξη αεροπλανο κ του σηκωνετε η τριχα που ακουει πτηση 13ωρες κ αρχιζει να τρωει τα νυχια που δεν τον αφηνει η γυναικα του που δεν εχει την τολμη για κατι τετοιο
Αν περιμενα φιλους ακομη στα κτελ θα ημουν.
Εχω γυρισει τον μισο κοσμο δεν εχω χρονο να περιμενω φιλους γιατι εχω να γυρισω κ τον αλλον μισο.
Κ οταν γυριζω να περιμενουν στο καφενειο του χωριου ως αλλος Μαρκο Πολο να ακουσουν τις διηγησεις μου κ να πανε ευτυχισμενοι για υπνο


χα χασωστος
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom