Νέα

Διακοπές μόνος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 349
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Ουτε αυτο φυσικα ειναι σωστο! Ειναι πολυ πουστρε φαση και σιγουρα θ ακουστουν σχολια...
Δεν πάμε καλά. Δηλαδή οποιοι 2 φίλοι πάνε διακοπές μαζί σε νησιά, παραλία Κατερίνης κλπ τουριστικά θέρετρα είναι γκέι ; Ρε τι ακούμε! Επειδή βλέπετε ότι έχουν πουστροποιηθει πολλοι, βγάλατε τέτοιο συμπέρασμα ; Αυτό πιστεύατε από παλιά ;
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Θα κατσεις σπιτακι σου με το ερ κοντισιον σου και θα πας διακοπες οταν και αν βρεις γκομενα!
Με το αιρκοντίσιον να χτυπάει προς το μπαλκόνι και ανοιχτή την μπαλκονόπορτα ; Πως το κάνεις αυτό ρε τύπε ; Κι αν το κάνεις αυτό εσύ πρέπει να πληρώνεις ΔΕΗ κάργα!
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.707
Πόντοι
606
Δεν πάμε καλά. Δηλαδή οποιοι 2 φίλοι πάνε διακοπές μαζί σε νησιά, παραλία Κατερίνης κλπ τουριστικά θέρετρα είναι γκέι ; Ρε τι ακούμε! Επειδή βλέπετε ότι έχουν πουστροποιηθει πολλοι, βγάλατε τέτοιο συμπέρασμα ; Αυτό πιστεύατε από παλιά ;

Όχι,αλλά αν οι δυο φίλοι δεν έχουν ή δεν είχαν και ποτέ γκόμενα,μπορεί να τους βγει το όνομα.
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
Το να πας σε νησι μονος ειναι λιγο μιζερο...


Έχουμε ανοίξει νήματα εδώ μέσα για του κόσμου τις μαλακίες,

και ένα σάιτ για το πχ "είμαι ο δοπαμίνας και πάω Corfu μόνος,

ποιος ακολουθεί να επιδοθούμε σε ανελέητο καμάκι-διακοπές;"

 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
Τί γίνεται όμως όταν δεν μπορείς να βρεις γκόμενα;Εδώ σε θέλω.Εσύ μπόρεσες να κάνεις μόνιμες σχέσεις και να γλυτώσεις από το να είσαι συνέχεια μόνος.Άλλοι όμως δεν μπορούν να βρουν τίποτα.Ειδικά εαν μένεις και καμιά επαρχία και είσαι 30-40 χρονών μπακούρι και χωρίς παρέα,άντε βρες γυναίκα.

αλλαξε χωρα τυπε, φυγε απο το πιρφορισταν  :heavymetalbig: :heavymetalbig: :happy: :headbaning1: :headbaning2: :headbaning2:
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.660
Πόντοι
2.557
ΕΝΩ το αλλο ειναι νορμαλ για φιγουρα δηλαδη.
καποτε στα 20 μου ειχα δει ενα αγγλο 50αρη να εχει μια μουναρα 23αρα το πολυ μαζι του.
Μετα εμαθα οτι υπηρχε ενα γραφειο που εκλεινε γκομενες για διακοπες.
αυτο καταντια δεν ειναι?
Το ιδιο ειναι κ οταν γινεσαι χορηγος σε ολα,για ενα γαμησι το βραδυ.
Θα πει καποιος κ αυτοι που πανε ταυλανδη.
ΚΑΝΕΝΑΣ δεν παει ταυλανδη μονο  ΓΙΑ ΝΑ ΓΑΜΗΣΕΙ...τουλαχιστον ελληνας.
 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.660
Πόντοι
2.557
ΜΑΓΚΕΣ....
αν κ λιγο ακυρο με το νημα.
για ολους των 35+ ετων, παρτε τους ΓΟΝΕΙΣ διακοπες, ασχετο με το σπιτι στο χωριο η νησι σν υπαρχει.
Αν δεν γουσταρει η γυναικα αφιερωστε ενα 3-4μερο χωρια.
Θα ερθει η μερα που αυτη Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ.
ΤΟ "αν" και το θα ηθελα" θα σας τρωει,ευτηχως το εκανα 2 φορες ΠΡΙΝ το "αν".
Και παλι μου φαινεται τιποτα,ειχα και εγω την ηλιθια νοοτροπια(ωχ 4μερο με την μανα)κ αυτο εκατσε απο σποντα αφου παντα τα αδελφια δεσμευονταν  " αυτον τον σκοπο, οσπου 2 καλοκαιρια με στριμωξανε κ μου ειπαν η ΣΕΙΡΑ σου.
Ευτηχως που το καναν κ το εκανα, τον γερο ΔΕΝ  τον προλαβα μετα τα 30+ να το πηγαινα καπου για παρτυ μας.
Οσοι εχετε φραγκα κ ειναι αρκετα cool  ο γερος σας παρτε τον καμια ολλανδια,τσεχια,ταυλανδη.
ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΛΙΓΟ RETRO  Κ ΩΧ ΠΑΛΙ ΤΙ ΘΑ ΠΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ....
ΑΛΛΑ ΤΑ ΟΦΕΛΗ ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΑ.



 

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.660
Πόντοι
2.557
ΞΕΝΗ αν εχει ταξιδεψει πολυ στην ζωη της μην νομιζετε οτι δεν θα εχει εξοδα και απαιτησεις.
εκτος αν βρειτε καμια απο κανενα χωριο
 

karablaxos

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2008
Μηνύματα
882
Like
14
Πόντοι
6
Ρε τυπε... σηκωνεσαι και πας διακοπες μονος... πες οτι μια στο εκκατομυριο σε κοιταει μια ελλεηνιδα και πιανετε κουβεντα... αν μαθει οτι πηγες μονος διακοπες δε θα φυγει τρεχοντας;;; δε θα σε περασει για ψυχακια του δαφνιου;;; μη το κανετε στον εαυτο σας αυτο... χιλιες φορες σπιτακι μπαλκονακι και υπομονη μεχρι να βρεθει παρεα!!
  πουτανιαρη μου αγαπητε λες μαλακιες....χοντρομαλακιες μαλον...δεν το εχεις κανει να πας διακοπες μονος και αυτο φαινεται...ασε κανεναν αλον που εχει παει καιξερει τι [παιζει]....
 

zac123

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2008
Μηνύματα
531
Κριτικές
8
Like
143
Πόντοι
6
Εσύ πού πήγες και πώς ήταν; Άσε τα σάπια υπονοούμενα. Πρακτικά πράγματα ρωτά ο τύπος.

σίφνο, ίο, αμοργό κτλ. πέρασα μια χαρά. έκανα τα μπάνια μου, είδα τα αξιοθέατα, έκανα τις εκδρομές με καραβάκι, βόλτες στα χωριά των νησιών, έτρωγα στις ταβέρνες χωρίς να με βλέπουν σαν εξωγήινο. στην ίο είχε πιτσιρίκες (18-20) που έδειχναν να ψάχνονται αλλά δεν έκανα κίνηση γιατί σ'αυτές τις ηλικίες συχνά μαλακίζονται σε αυτά τα θέματα. στην αμοργό είχε μια κάβλα μιλφ ρωσσίδα καθαρίστρια που μου έπιασε την κουβέντα αλλά και αυτή δεν έδειξε κάτι ξεκάθαρο.

γενικά το μόνο που δεν έκανα ήταν σεξ και ξενύχτια. αυτά όμως τα κάνω και στην αθήνα. θα μπορούσα άνετα να βρω μια μπατιρογκόμενα ή μια ιερόδουλη να έρθει μαζί μου. αλλά και το κόστος θα ανέβαινε αλλά και δεν αισθάνομαι άνετα να έχω μία άγνωστη να κοιμάται μαζί μου(πχ μην τυχών με κλέψει). βέβαια τώρα πια μπορείς να πληρώνεις με κάρτα στα περισσότερα νησιά οπότε ίσως αυτός ο κίνδυνος να μην υφίσταται.
 

karablaxos

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2008
Μηνύματα
882
Like
14
Πόντοι
6
ΤΥΠΟΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ...
αν εχεις τα φραγκα, δηλαδη δεν σε νοιαζει το κοστος+δεν κολας πουθενα σηκωνεσαι και πας μονος οπου θες.
-χωρις κομπλεξ= τι θα πουν οι αλλοι-
-χωρις" αν παθω κατι"
-χωρις χωρις καμια σκεψη.....
ΠΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ.
παλιοτερα ειχα κ εγω αυτο το κολημα το οποιο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ...απλα σΚΕφτομαστε τι θα πουν οι αλλοι.
ρε...
εδω ερχονται ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥΡΙΣΤΡΙΕΣ ΜΟΝΕΣ...ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΣΕ ΜΠΑΡ ΘΑ ΔΕΙΣ ΑΤΟΜΑ ΜΟΝΑ ΚΑΘΕ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΟΝΑ-
αυτη την μαλακια του μονος ωχ!τι θα πουν οι αλλοι να την αποβαλεται.
παμε στο ρεζουμε...
στα πλεονεκτηματα...
1) εισαι αρχοντας του μπατζετ σου.(δεν κερνας , δεν χαλας,κανενα/καμια λιγουρα)-
2)πας οπου θες οταν θες
3)αλλαζεις το προγραμμα σου οποτε θες.
4)καμακι η ευκαιριες πιο ευκολα.
5)δεν εξαρτιεσαι απο
5α)διαθεση αλλου
5β)αμαξι αλλου πχ πως θα γυρισεις πισω, ταξιδια κτλ πολυ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ
5Γ)ΞΕΝΕΡΩΜΑ ΑΛΛΟΥ----
5Δ)τσιγκουνιες-λαμογιες
6)ηρεμεις πολυ
7)παραλια-μπαρ δεν χρειαζεσαι παρεα...σαν να λες θελω παρεα να παω σινεμα!!
-------------
μειονεκτηματα...
1)βαρεμαρα καποιες ωρες
2)φυλαξη αντικειμενων στην παραλια.
0) τι θα πουν οι αλλοι επαμε στα α@@@@---
----------------------------------------
θυμαμαι καποτε ειχα βρει 2 φιλους(πηγα μετα στο νησι)οι μ@@@ ειχαν φαει ολα τα λεφτα, ειχα σκοπο να κατσω 7 μερες κ οχι 2!!
εκατσα μονος 5μερες στα 17 μου, περασα πολυ καλα.Απο το να γυρναγα αθηνα σε 48ωρες.
Το μεγα σπασιμο ειναι να θες να κατσεις καπου η να φυγεις κ λογο παρεας να ακολουθησεις.
δεν ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΥΓΕΙΑ εκει πχ αν η γκομενα εχει πυτερο πας μαζι της φευγεις-
εξωτερικο 2 φορες με μ@@@@@ παρεα...
ξενερωσα οσο δεν παει, εκλαψα τα λεφτα μου κ πιο πολυ τον χρονο που εχασα.
Απο την αλλη ολοι μας ειμαστε καπου δυσκολοι αυτο που λεμε για αλλους ισως λενε για μας.
Και μετα για ποιο λογο πας με παρεα, πχ εσυ μπορει να εχεις γ@@@ τουριστριες στην ζωη σου κ να μην θες κατι παραπανω καθε μερα σε αντιθεση με φιλο που διψαει για μουνι.
ΣΤΟ φαι πχ αλλος τρωει σουβλακια 10 μερες,εγω δεν μπορω...
Αλλος θελει να πινει μπαφο  ΣΤΗΝ ΦΥΣΗ οκ..αντε μια μερα οχι ομως ολη την βδομαδα.
Αλλη γκομενα μπορει να θελει υπνο απο τις 11(εφιαλτης).-
------------
νομιζω καποιος απο πυξ λαξ τον ειχαν ρωτησει...διακοπες μονος η με παρεα καλυτερα...??
ειπε μονος! παντα ετσι βλεπεις αυτα που θες ειδικα εξωτερικο,κ κανεις οτι θες.
Αν ομως εχεις ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΠΑΡΕΑ νομιζω περνας ΓΑΜΑΤΑ!!!
ΟΠΟΤΕ Η ΕΠΙΛΟΓΗ..
ξερεις 20 ατομα η θα πας με τα 2 αν γινεται που ξερεις οτι θα περασεις καλα η μονος..δεν υπαρχει μεση λυση.
μακρια απο φιλοξενειες απο ατομα που ξερεις οτι δεν θα περασεις καλα+ καποτε θα στο χτυπησουν.
μην εισαι λιγκος...ειπαμε καλυτερα solo  κ ηρεμια, παρα κ οι διακοπες να καταντησουν σαν ΕΡΓΑΣΙΑ.
------------------------
ενω μερικοι που περνουν ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΝΑ ΓΑΜΗΣΟΥΝ ειναι νορμαλ, και ενας που θελει 5-6 μερες να ξεσκασει ειναι κομπλεξικος!!!
δηλαδη η γκομενα(δεν μιλαμε για πουτανες), οταν περνεις αεροπλανο να γαμησεις(μεσα στο μυαλο της θα σε εχει για πολυ cool)
πουτανιαρη τα λες πολυ καλα....μαλον το εχεις κανει πολλες φορες...καλο θα ειναι να σε διαβασουν και οι αλλοι....
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
56
Πόντοι
6
Με ποιον να γαμηθουν ρε τύπε? Με τους πουστοφλωρους που ειναι ολοι μια κοψια, με μαλλί κλαρινο, μουσι χιπστερ και τατουαζ κάγκουρα? Τι να ζηλεψει μια γυναικα και τι να ποθησει? Την πουστια που εκπεμπει ο μεσος νεαρος σημερα, στην Ελλαδα και στην Ευρωπη?
Φυσικα δεν εχουν ορεξη να γαμηθουνε. Γιατι ο γυναικειος εγκεφαλος εστω και υποσυνειδητα, ψαχνει το αρσενικο που θα ερθει να γκαστρώσει. Οταν βλεπει αυτα τα "ουδετερα", τι να εξιταριστει?
Τωρα εχουν γινει ολοι "φιλενάδοι". Βλεπεις τωρα και σου λεει η καθε απιθανη, "ο ταδε ειναι ο κολλητος μου". Τι κολλητος σου ρε νούμερο? Ειναι δυνατον αντρας να εχει κολλητη φιλη γυναικα και το αντιθετο? Εγω ξερω η γυναικα εχει κολλητη γυναικα και ο αντρας εχει κολλητο αντρα. Τελος. Καποια πραγματα ετσι ειναι και οχι αλλιως. Ετσι μεγαλωσαμε, ετσι ξεραμε, ετσι ηταν και ετσι ειναι τα σωστα. Τα υπολοιπα ειναι κουλτουριαρικες μαλακιες. Τι ανωμαλίες ειναι αυτες? Γι αυτο ολοι εχουν ξεχασει τον ρολο τους και πανε ολα κατα διαολου.

:rockon:  :rockon: :rockon:
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
56
Πόντοι
6
Το να πας για ενα καφε μονος και να διαβασεις ενα περιοδικο το καταλαβαινω.Το να πας για ένα ποτο σε κωλαδικο ή βόλτα με το αυτοκίνητο βράδυ μονος επίσης το καταλαβαίνω.Το να πας διακοπες κάπου μόνος για μερες το βρίσκω ανωμαλία.Στην ελλαδα της κωλοκρισης αυτο που μας έμεινε ειναι οι παρέες.Οποιος δεν έχει έστω ενα φίλο η συγγενη διαθέσιμο για να πάει καπου θα πρέπει να κοιταχτει γιατι μάλλον εχει θεμα με τις κοινωνικες σχεσεις.Επίσης μπορει να αναρωτηθει αν ειναι καταλληλος για μόνιμος στο αγιο ορος

η ωμη αληθεια
 

thanassis33

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2006
Μηνύματα
949
Κριτικές
4
Like
16
Πόντοι
6
Όλα μια ιδέα είναι
Πολλές φορές 'αναγκάζεσαι' να κάνεις διακοπές μόνος σου
Στην ζωή συμβαίνουν διάφορα, θάνατοι, χωρισμοί κλπ.
Τι θα κάνεις; δεν θα πάς διακοπες επειδή συνέβη κάτι το θλιβερό και απρόοπτο;
Η ζωή συνεχίζεται
Διακοπές μόνος λοιπόν και όλο και κάτι θα βρεθεί...
 

xenitemenipsixi

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
831
Like
56
Πόντοι
6
Όλα μια ιδέα είναι
Πολλές φορές 'αναγκάζεσαι' να κάνεις διακοπές μόνος σου
Στην ζωή συμβαίνουν διάφορα, θάνατοι, χωρισμοί κλπ.
Τι θα κάνεις; δεν θα πάς διακοπες επειδή συνέβη κάτι το θλιβερό και απρόοπτο;
Η ζωή συνεχίζεται
Διακοπές μόνος λοιπόν και όλο και κάτι θα βρεθεί...

και παλι δεν εχεις εναν φιλο να πατε μαζι?
 

John Dick

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2015
Μηνύματα
7.607
Like
2.908
Πόντοι
506
και παλι δεν εχεις εναν φιλο να πατε μαζι?

Το να πας διακοπές με φίλο σου είναι πολύ χειρότερο από το να πας μόνος. Είστε σαν ζευγάρι gay. Εγώ αηδιάζω να πάω και για μπάνιο με άντρα. Αν δεν υπάρχει γυναίκα χίλιες φορές καλύτερα μόνος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom