Νέα

Ακου νεε!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 154
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Και φυσικα και ολοκληρη η πρωτη προταση οτι ειναι πιο πολυγαμικη η γυναικα
 

Επισκέπτης
Does this mean that humans didn't form couples before the advent of agriculture?

Because human groups at the time knew each other so well and spent their lives together and were all interrelated and depended upon each other for everything, they really knew each other much better than most of us know our sexual partners today. We don’t argue that people didn’t form very special relationships — you can see this even in chimps and bonobos and other primates, but that bond doesn’t necessarily extend to sexual exclusivity. People have said that we’re arguing against love — but we're just saying that this insistence that love and sex always go together is erroneous.

Πολυ ενδιαφερουσα συνεντευξη του christopher ryan συγγραφεα του βιβλιου sex at dawn:the prehistoric roots of human sexuality

 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Φαν Πούστεν, στείλε ένα pm στο μέλος ποδολάγνος :gay: να βρεθείτε και να ησυχάσουμε επιτέλους από τις  μαλακίες σας  :effemine:
 

Επισκέπτης
Alternative benefits
Edit
In addition to the incitement of parental confusion in order to avoid infanticide, female primates that exhibit promiscuous behavior also reap non-genetic material benefits. A female that uses vocalizations after copulating with her mate attracts other males, with whom she is also likely to engage in multiple acts of mating.[10] As a consequence male mates provide non-genetic benefits, such as food, to the female they mated with.[18] Such vocalization-facilitated promiscuity heightens the female's reproductive success. The strategy to mate with multiple partners in order to obtain material benefits can equally be observed in non-primates.[19]

 

Επισκέπτης
Φαν Πούστεν, στείλε ένα pm στο μέλος ποδολάγνος :gay: να βρεθείτε και να ησυχάσουμε επιτέλους από τις  μαλακίες σας  :effemine:
εισαι ο ανθρωπος που ελεγε οτι σχεδιαζε να γκαστρωσει την πλουσια γερμανιδα γκομενα του για να τον παντρευτει και να τρωει τα λεφτα του πεθερου.

Οι κομπινες που εκαναν οι γυναικουλες τη δεκαετια του 50. Γκαστρωνονταν για να τυλιξουν το πλουσιο.

Δε ντρεπεσαι να το διατυμπανιζεις κιολας.

Και ειλικρινα πιστευεις αν οντως εχεις γκομενα που ολοι αμφεβαλλαν, οτι δεν μυριζει την ανανδρια επανω σου και οτι δε θα σε πεταξει οταν βαρεθει το εξωτικο μαυριδερο καβλι;

 

Επισκέπτης
Extended female sexualty


Οσα ειδη ζευγαρωνουν εκτος γονιμων ημερων ειναι και πολυγαμικα. (πχ. Χιμπατζηδες, rhesus monkeys)

A similar pattern emerges in humans. A review of relevant studies on female preferences across the ovarian cycle reveals that women show a greater preference for masculine traits in fertile phases, especially for short term mating intention. This finding occurs across a variety of traits, such as masculine voices, body and facial features, scent, and behavioural displays.[5] The level of masculinity acts as an indicator of genetic quality through its association with high testosterone.[32] Similarly, women show a preference for higher levels of symmetry, which is thought to indicate underlying developmental stability.[33][34] However, during infertile phases, women prefer males with lower masculinity and symmetry, as they tend to be more willing to offer material benefits.[2]
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
εισαι ο ανθρωπος που ελεγε οτι σχεδιαζε να γκαστρωσει την πλουσια γερμανιδα γκομενα του για να τον παντρευτει και να τρωει τα λεφτα του πεθερου.

Οι κομπινες που εκαναν οι γυναικουλες τη δεκαετια του 50. Γκαστρωνονταν για να τυλιξουν το πλουσιο.

Δε ντρεπεσαι να το διατυμπανιζεις κιολας.

Και ειλικρινα πιστευεις αν οντως εχεις γκομενα που ολοι αμφεβαλλαν, οτι δεν μυριζει την ανανδρια επανω σου και οτι δε θα σε πεταξει οταν βαρεθει το εξωτικο μαυριδερο καβλι;

Ε τι περίμενες ρε ΝΑΥΑΓΙΟ;

Να γκαστρώσω καμιά φτωχιά 35λαρα σαν εσένα που μένει ακόμη στο πατρικό της; :birdman:
 

nikos77778

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2019
Μηνύματα
257
Like
4
Πόντοι
1
Εγω Θέλω να μας πει καποιος πιτσιρικας αν θα πήγαινε σοβαρά με κάποια που έχει κάνει έστω και μια φορά τρίο με δυο άντρες. Να την πάει σπίτι κλπ. Δεν λέμε να μην το ξέρει αυτός. Να ειναι γνωστό οτι την έχουν παρτουζωσει σκληρά.
εγω δε θα πηγαινα
 

Επισκέπτης
Ειμαι (ημουν δλδ) Γκαζι. Ωρα 2.Αλλος κοσμος φευγει, αλλος ερχεται.  Κοζαρω ενα ωραιο γκομενακι απο αυτα με τα καβλιαρικα χτενισματα και τα τατουαζ. Προσεγγιζω. Ειναι με την παρεα της. Τρεις κοπελες Ελληνιδες. 5-6 αντρες Ελληνες και ξενοι. Αρχιζουν να συζητανε για κατι. Let's go.... Αδυνατω να καταλαβω. Κατι κανονιζουν για μετα. Μετριουνται ποσοι ειναι. Φωναζουν καποιον Μαρκ να ερθει. The guy in the white t-shirt λεει η κοπελα. Δε γνωριζονται ολοι καλα. Μετα αρχιζουν να λενε we need one more, we need one more. Το ενδιαφερον μου ανυψωνεται. Ακουω την ομορφη να φωναζει δυνατα υψωνοντας το χερι της let's fuuuuuuck!  Δε μπορει να ακουσα καλα! Το επαναλαμβανει Let's fuck! Let's fuck! O αλλος τυπος συνεχιζει να λεει we need one more και να κοιταει γυρω γυρω ψαχνοντας αλλον εναν. Πλησιαζω περισσοτερο. Στεκομαι μπροστα τους μηπως με προσεξουν. Οι διαβουλευσεις συνεχιζονται. Τελικα φανηκε οτι μαλλον ειχαν μια θεση κενη στα αμαξια αλλα πραγματικα αυτη η εξηγηση δε συναδει με τη φραση χρειαζομαστε αλλον εναν και να καθυστερουν και να  ψαχνουν... Πιο πιθανο να θελαν αλλον εναν για την παρτουζα. Δυο αντρες για καθε γυναικα.
Η μια απο τις αλλες κοπελες πλησιαζει εναν ψηλο τουριστα what's your name? Andreas, αυτος. Where are we going, αυτη.

Οι αλλες δυο κοπελες αγγαλιαστηκαν απ τους ωμους και εφυγαν μπροστα προς το Θησειο. Η υπολοιπη παρεα ακολουθησε.

Σε αυτο το σημειο θελω να πω στους συντηρητικους οτι ανωμαλη δεν ειναι η παρεα που μετα τη διασκεδαση παει για fuck. Αυτο ειναι το φυσιολογικο, αφου ειναι αντρες - γυναικες και εχουν τα απαραιτητητα εξαρτηματα. (Σε τι συνδυασμους θα γινει το fuck ειναι δευτερευον.). Αντιθετα το να καθονται μερικοι στο Γκαζι μεχρι τις 5 το πρωι, σε μικτη παρεα, και απλα να μιλανε, και να γυριζουν μετα σπιτι να αυνανιστουν μονοι τους, ειναι αφυσικο και ανωμαλο και συμπτωμα βιολογικης παρακμης ενος πληθυσμου.

Αν κατι μου κανει εντυπωση ειναι οτι πρωτα κανονιζουν το fuck, μετα συστηνονται, και μετα ρωτανε που θα πανε...

Ακομη δεν εχω καταλαβει πως γνωριζονται με τους τουριστες. Εμενα δε μου μιλαει κανεις εξω. Προφανως τους προσεγγιζουν οι κοπελες. Ειτε τους μιλανε, ειτε χορευουν μαζι τους, και μετα γνωριζονται με ολη την παρεα.

Everyone in this town fucks except bourdela.com members
Ναυαγια σωθειτε.
 

Mitsos_35

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2019
Μηνύματα
658
Κριτικές
2
Like
410
Πόντοι
26
Φίλε σου είχα στείλει μυνημα της προαλες όταν ένα αλβανακι πιτσιρικάς μου έλεγε ότι της περνανε παρτουζα στην Κρήτη 3 αυτές και 3 αυτοί.Μου εξηγήσεις κάποια φαινόμενα και αιτίες που συμβαίνουν αυτά, πιστεύω πιο πολύ συμβαίνουν στους νέους, η μεγάλοι δεν κάνουν κσι τόσο, η μικροί όμως κάνουν συχνά, το ηλικίες τους έκοψες? Η κοπέλες μονο Ελληνίδες ήταν?
 

Επισκέπτης
Φίλε σου είχα στείλει μυνημα της προαλες όταν ένα αλβανακι πιτσιρικάς μου έλεγε ότι της περνανε παρτουζα στην Κρήτη 3 αυτές και 3 αυτοί.Μου εξηγήσεις κάποια φαινόμενα και αιτίες που συμβαίνουν αυτά, πιστεύω πιο πολύ συμβαίνουν στους νέους, η μεγάλοι δεν κάνουν κσι τόσο, η μικροί όμως κάνουν συχνά, το ηλικίες τους έκοψες? Η κοπέλες μονο Ελληνίδες ήταν?
οι κοπελες ηταν και οι τρεις ελληνιδες. Νομιζω απαντησα στο πμ σου. Εχει αλλαξει η κοινωνικοποιηση και εχουν μειωθει οι ενοχικες αντιληψεις
 

Επισκέπτης

3:54

"Μια γνωστη μου μιλουσε με εναν και κανονισανε να βγουνε. Και αυτος, ξερω γω, ερχεται με τρεις φιλους του και... καταλαβες. 18 χρονων η κοπελα".

Παλι δικασε ο Van Norden! Σας το ειπα και σας το ξαναλεω. Οι νεοι αλλαξαν. Πιο πολυ παρτουζωνονται σημερα, παρα ζευγαρωνουν.

Παλια κανεις δε θα κουβαλαγε και τους φιλους του σε ραντεβου. Για ποιο λογο να το κανει και να μη γαμησει μονος του; Μην πω και για μερικους πιυ εκρυβαν απο την παρεα οτι βρηκαν γκομενα. Σημερα οι νεοι λενε, βρηκα μια καλη, να γαμησουν κι οι φιλοι μου.

Οσο για τις κοπελες, πρωτο ραντεβου, και απροειδοποιητη παρτουζα; Θα παθαιναν σοκ. Σημερα λενε, αφου γνωριστηκαμε με τα παιδια και μου αρεσαν ολοι, παμε για παρτουζα; Γιατι οχι;

Προσωπικα εχω δει και πεντε φιλους να παρτουζωνουν κοπελα στην παραλια, αλλα μη σας λεω ιστοριες και νομιζετε οτι ειναι ψεμματα. Ας μιλησουν τα ντοκουμεντα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.935
Κριτικές
1
Like
29.658
Πόντοι
8.006
Ρε τύπε γιατι δεν γραφεις σεναρια?

Κριμα ειναι τοση μυθοπλασια να πηγαινει χαμενη
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.935
Κριτικές
1
Like
29.658
Πόντοι
8.006

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom