Νέα

Vinnitsa

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα dude901123
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 508
  • Εμφανίσεις 29K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

MrRobot

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2015
Μηνύματα
198
Like
0
Πόντοι
1
Δεν ασχολουμαι πολυ με τα εθνη αλλα εχουν διαφορες, πολεμο εκαναν !Ο ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΣ τους ειναι πολυ περιεργος... γουσταρουν γερμαναραδες και ναζι παρελθον με μπαντερα,μισουν ρωσσους γνωστο..ζηλευουν πολωνους...για εμας δεν ξερω...οσες εχουν ερθει ελλαδα ναι ή ονειρευονται διακοπες οκ!!οι υπολοιπες ουδετερες ή κρυες ...
Το ξερεις οταν επεφτε ο τουρισμος της τουρκιας λογω γεγονοτων οι ουκρανοι/ες αυξανονταν εκει?οχι μονο λογω φτηνα και βιζας αλλα γιατι δεν θα πηγαιναν ρωσσοι λογω μπουκοταζ!!!!!! :headbang:

Στο θεμα μας εγω θα πηγαινα αλλου δυτικα πχ λβιβ ή μπουκοβελ και θα καλουσα..ποια θα ξεκινησει να ερθει βινιτσα?για τα φοιτηταρια στο πανεπιστημιο μιας πολης σαν αυτη που λες δε ξερω.. ηλικια που εγω δεν παιζω ουτε γουσταρω ειδικα σε επαρχια πχ .πηγα ιρπιν που ειναι το οικ.πανεπιστημιο εξω απο το κιεβο και ξενερωσα!!!
Αν βρεις καποιες ντοπιες με ΚΑΜΑΚΙ δεν παιζουν λογω νοοτροπιας χωριου.. (Ειναι στο μερος τους)!

Μακαρι να εχεις επιτυχια αφου το εχεις το σπορ και μετρας αλλα πας αγονη γραμμη!Δεν ειναι πολωνια!!!πουλα ερωτα και χρημα ..ξερω γω??)))

παιξε all over around και οτι κατσει..
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.954
Like
10.358
Πόντοι
2.406
εχει γραψει σωστα κατ εμε ο κμαν οτι οι δυτικες ειναι πιο λοβ στορυ σε αντιθεση με τις ντανμπας που ζητανε με την μια φραγκα κ δωρα,βεβαια το δινουν κ με την μια(ωρα  :grin: )
οι χρυση τομη κατ εμε εινε το κεντρο..ντρνιπρε ζαποριζιε κριβοι νικολαεφ χερσον
κ ιζυ γκοινγ κ μουναρες κ σχετικα ικανοποιυνται με δωρα  μεσαιου η μικρου μεγεθους..
αλλα..το 90% μιλαει μονο ρωσσικα κ ουκρανικα εν μερη...
εξαιρεση το Ντνιπροπετροφσκ που χει πολλες φοιτητριες που μιλουν αγγλικα
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Ξεκολλα και παιξε all over around και οτι κατσει..
Ξεκολλημένος είμαι...Δεν θεώρησα τον εθνικισμό των Ουκρανίδων γαμιστικό εμπόδιο! Μην ξεχνάς πως πέρσι κινήθηκα όσο πιο δυτικά πάει! Άλλοι είναι οι λόγοι που δεν έκανα τίποτα σπουδαίο..
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.954
Like
10.358
Πόντοι
2.406
Ξεκολλημένος είμαι...Δεν θεώρησα τον εθνικισμό των Ουκρανίδων γαμιστικό εμπόδιο! Μην ξεχνάς πως πέρσι κινήθηκα όσο πιο δυτικά πάει! Άλλοι είναι οι λόγοι που δεν έκανα τίποτα σπουδαίο..
το θρεντ ολα τ αλλα εκτος βινιτσα ειναι!!! :offtopic:
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
το θρεντ ολα τ αλλα εκτος βινιτσα ειναι!!! :offtopic:
Πρε Νονέ!!!!! Μιλάμε για Ουκρανική δυτική επαρχία σε περίοδο γιορτών και για παιχνίδι με ντέβούσκες και κατα πόσο η πολιτική επηρεάζει! Η Βίννιτσα που είναι??? Στην Λαμία? Μάζεψε τις ταμπέλες  :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.339
Like
7.610
Πόντοι
2.356
Καλα σου λεει ρε ο ρολογας,τι off topic και πρασινα αλογα  :grin: λες και θα δωσει και κανενας αλλος πληροφοριες για Βινιτσα...
μετα απο σενα το χαος :grin:  :grin:  :grin: τουλαχιστον οι γενικες πληροφοριες για ουκρανια αξιζουν με τους διαλογους που γινονται.
παντως αυτο οτι ο moldo ειπε στον dirty για αυτη την πολη με βαζει σε υποψιες χαχα αυτος δεν εχει παει πουθενα εκτος Κισιναου(αντε 2-3 φορες Οδησσο),ακομα και στο Τιρασπολ εγω τον ειχα παει πρωτη φορα το 10 και ειναι πανω κοντα στα εικοσι χρονια  :helpplea:
για αυτο του ειπα τα ρωσσικα γιατι τα εμαθες? αφου ουκρανια και ρωσσια δεν πας  :grin:
 
OP
OP
D

dude901123

Επισκέπτης
Καλα σου λεει ρε ο ρολογας,τι off topic και πρασινα αλογα  :grin: λες και θα δωσει και κανενας αλλος πληροφοριες για Βινιτσα...
μετα απο σενα το χαος :grin:  :grin:  :grin: τουλαχιστον οι γενικες πληροφοριες για ουκρανια αξιζουν με τους διαλογους που γινονται.
παντως αυτο οτι ο moldo ειπε στον dirty για αυτη την πολη με βαζει σε υποψιες χαχα αυτος δεν εχει παει πουθενα εκτος Κισιναου(αντε 2-3 φορες Οδησσο),ακομα και στο Τιρασπολ εγω τον ειχα παει πρωτη φορα το 10 και ειναι πανω κοντα στα εικοσι χρονια  :helpplea:
για αυτο του ειπα τα ρωσσικα γιατι τα εμαθες? αφου ουκρανια και ρωσσια δεν πας  :grin:

Μιλούσαμε όταν πήγαινα-γυρνούσα -Chernivcy, δεν θυμάμαι, και αυτός ανέφερε τη Vinnitsa. Τώρα έχει περάσει και ένας χρόνος, δεν θυμάμαι λεπτομέρειες στη συζήτηση αλλά εγώ έλεγα για το πόσο καλά ήταν στο Τσερνίβτσι και αυτός αντέτεινε τη Βιννίτσα. Τώρα μιλούσε από προσωπική εμπειρία, από ιστορίες άλλων.. εδώ πήγα Τσερνίβτσι μόνος μου χωρίς κανείς να μου έχει πει τίποτα.. με ένα χάρτη και τη διάθεσή μου και πέρασα φίνα.. εδώ που κάποιος είπε και 5,6 κουβέντες θα κολήσω? Θα μας κάνεις παρέα αν είσαι επάνω γιορτές? Χριστούγεννα Οδησσό και πρωτοχρονιά Βιννίτσα.
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.339
Like
7.610
Πόντοι
2.356
Μιλούσαμε όταν πήγαινα-γυρνούσα -Chernivcy, δεν θυμάμαι, και αυτός ανέφερε τη Vinnitsa. Τώρα έχει περάσει και ένας χρόνος, δεν θυμάμαι λεπτομέρειες στη συζήτηση αλλά εγώ έλεγα για το πόσο καλά ήταν στο Τσερνίβτσι και αυτός αντέτεινε τη Βιννίτσα. Τώρα μιλούσε από προσωπική εμπειρία, από ιστορίες άλλων.. εδώ πήγα Τσερνίβτσι μόνος μου χωρίς κανείς να μου έχει πει τίποτα.. με ένα χάρτη και τη διάθεσή μου και πέρασα φίνα.. εδώ που κάποιος είπε και 5,6 κουβέντες θα κολήσω? Θα μας κάνεις παρέα αν είσαι επάνω γιορτές? Χριστούγεννα Οδησσό και πρωτοχρονιά Βιννίτσα.
εσυ καλα κανεις και πηγαινεις  ;) απλα το ανεφερα αυτο γιατι τον ξερω πλεον πολυ καλα τον μολντο,πιστευω το ανεφερε ετσι για να δημιουργησει εντυπωσεις οπως παντα  :grin: δεν ειναι κακοπροαιρετος αλλα λεει πολλα ετσι χωρις να υπαρχει κανενας απολυτως λογος και χωρις να γνωριζει φυσικα...
δυστυχως δεν μπορω τις γιορτες,καλα να περασεις και θα τα πουμε  :)
 

kavlomenos leon

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2015
Μηνύματα
2.148
Like
2
Πόντοι
16
Κουμπάρο τι ανέξοδα έπαιζες στα παγκάκια όταν εσύ έλεγες πως πήγαινες και πρότεινες ο ΙΔΙΟΣ κέρασμα!!!!?????  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Προσωπικώς δεν κερνάω τίποτα στον αέρα και κυρίως αν δεν υπάρχει θετικό ερωτικό κλίμα με τη κοπέλα! Αν είναι "μη μου άπτου" μπορεί να τη παρατήσω εν ψυχρώ ή να το διαλύσω στα γρήγορα! Το κυνηγάω μόνο όταν υπάρχουν προοπτικές! Αυτό φαίνεται και απο τη γλώσσα του σώματος, το πως θα καθίσει πως κοιτάει και πολλά άλλα ενώ το τι θα πει έχει μικρότερη σημασία!
Όταν είμαι έξω απλά φροντίζω με τρόπο να δείξω πως αν είναι καλή μαζί μου θα έχει πολλά να κερδίσει , απο κεράσματα, δώρα, φιλοξενία! Οι Ουκρανέζες  είτε δεν πιάνουν τις "χαμηλές" συχνότητές μου είτε θέλουν άμεση ρευστοποίηση της γνωριμίας και όχι μελλοντική προσδοκία! Σε αυτό μπορεί ένας παππούς ή Τούρκος που πετάει χαρτονομίσματα να έχει πιο πολύ αξία γι' αυτές  απο έναν νέο ωραίο νορμάλ οικονομικών παιδί!  
αυτο σου λεω τοσο καιρο ρε τρελε.δεν κανεισ για εκει,δεν γουσταρουν νορμαλ χαχαχαχ.αντι εσενα τον καλοντυμενο καλοτροπο μαγκα που εχεισ να προτεινεισ καφε,εστιατοριο δεν γουσταρει η κορασιδα.πρωτιμα να μην διακοπτεισ την συζητηση στο παγκακι με την πατρουκα της αλλα αν ερθει ενασ αφραγοσ  γθφτος εκει ολο χαχαχχουχα μαζιν του και θα παει και να γαμηθει μαζι του.καταλαβιγκος τωρα ρολογα μου?πολλεσ φορεσ που μου ριχνουν χυλοπιτεσ μετα που φευγω λεω σασ καταλαμβαινω  δεν εισασται μαθημενεσ να σασ πλισιαζει ενασ νορμαλ τυποσ αντε στουσ αστεγουσ,γυφτουσ και αφραγγουσ φιλουσ σασ.καθονται και με βλεπουν σαν χαζεσ που φευγω δεν λενε λεξη.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.954
Like
10.358
Πόντοι
2.406
Καλα σου λεει ρε ο ρολογας,τι off topic και πρασινα αλογα  :grin: λες και θα δωσει και κανενας αλλος πληροφοριες για Βινιτσα...
μετα απο σενα το χαος :grin:  :grin:  :grin: τουλαχιστον οι γενικες πληροφοριες για ουκρανια αξιζουν με τους διαλογους που γινονται.
παντως αυτο οτι ο moldo ειπε στον dirty για αυτη την πολη με βαζει σε υποψιες χαχα αυτος δεν εχει παει πουθενα εκτος Κισιναου(αντε 2-3 φορες Οδησσο),ακομα και στο Τιρασπολ εγω τον ειχα παει πρωτη φορα το 10 και ειναι πανω κοντα στα εικοσι χρονια  :helpplea:
για αυτο του ειπα τα ρωσσικα γιατι τα εμαθες? αφου ουκρανια και ρωσσια δεν πας  :grin:
ο μιτσος για μενα ειναι η τοπ μορφη στο κισινιοφ
βεβαια εχει ψιλοεξαφανιστει αφοτου παντρευτηκε..πεφτει παντοφλα μαλλον!!! :grin:
ναι πληροφοριες ο μολντο ουτε για το μπελτσι δεν ξερει αφου εχει βγαλει ριζες στο κισινιοφ!!!
παντως ξερει ολα τα κουτσομπολια ποιος γαμησε ποια ,ποια χωρισε ποια κανει βιζιτες στην ιταλια κλπ... :grin:
υγ.ο "σουβλατζης" που λεει ο μιτσος τι κανει? σταθερα εκει?
αλεκος??
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.954
Like
10.358
Πόντοι
2.406
Μιλούσαμε όταν πήγαινα-γυρνούσα -Chernivcy, δεν θυμάμαι, και αυτός ανέφερε τη Vinnitsa. Τώρα έχει περάσει και ένας χρόνος, δεν θυμάμαι λεπτομέρειες στη συζήτηση αλλά εγώ έλεγα για το πόσο καλά ήταν στο Τσερνίβτσι και αυτός αντέτεινε τη Βιννίτσα. Τώρα μιλούσε από προσωπική εμπειρία, από ιστορίες άλλων.. εδώ πήγα Τσερνίβτσι μόνος μου χωρίς κανείς να μου έχει πει τίποτα.. με ένα χάρτη και τη διάθεσή μου και πέρασα φίνα.. εδώ που κάποιος είπε και 5,6 κουβέντες θα κολήσω? Θα μας κάνεις παρέα αν είσαι επάνω γιορτές? Χριστούγεννα Οδησσό και πρωτοχρονιά Βιννίτσα.
ο μιτσος καλος χρυσος αλλα σε ακτινα 7χλμ απο το κισινιοφ,χανεται το σημα του!!! :grin:
αυτο δεν τοχω ξαναδει,η μαλλον τοχα δει μ εναν εβραιο στο Βουκουρεστι,ηταν 15 χρονια εκει κ δεν ειχε παει ουτε στο Πλοεστι στα 40χλμ,,, :grin:
ετσι κι ο μολντο
πεστου τι χρωμα βρακι φοραει  αυτη στο μπαλκονι στο απεναντι μπλοκ κ με ποσους πηδιεται τωρα εκτος του αντρα της, ξερει,κι αν δεν ξερει,θα μαθει σε 20 με 40 λεπτα!!! :rockon: :rockon: :rockon:
πεστου εχει ποταμι στη ριβνιτσα,δεν ξερει ουτε τι εινσι η Ριβνιτσα.μαλλον ξερει αλλα δεν την εχει δει ουτε σε φωτογραφια !!! :grin:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.339
Like
7.610
Πόντοι
2.356
ο μιτσος για μενα ειναι η τοπ μορφη στο κισινιοφ
βεβαια εχει ψιλοεξαφανιστει αφοτου παντρευτηκε..πεφτει παντοφλα μαλλον!!! :grin:
ναι πληροφοριες ο μολντο ουτε για το μπελτσι δεν ξερει αφου εχει βγαλει ριζες στο κισινιοφ!!!
παντως ξερει ολα τα κουτσομπολια ποιος γαμησε ποια ,ποια χωρισε ποια κανει βιζιτες στην ιταλια κλπ... :grin:
υγ.ο "σουβλατζης" που λεει ο μιτσος τι κανει? σταθερα εκει?
αλεκος??
χαχαχα για κισιναου και κουτσομπολια ειναι αρχηγος,δεν αντιλεγω...αλλα οπως ειπες εξω απο εκει αστο καλυτερα  :grin:
ναι σταθερα και αυτος :grin: και ο αλεκος καλα ειναι,θελει να βγαλει τωρα ρουμανικο διαβατηριο να παει κυπρο...
 

kavlomenos leon

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2015
Μηνύματα
2.148
Like
2
Πόντοι
16
Ακόμη μπουσουλάω σε σχέση με εσένα όπως μου είπε ένας κοινός μας γνωστός σε καφέ σήμερα. Πάντως εσύ τι πιστεύεις? Ποια είναι η προσωπική σου άποψη για κάποιον που δεν μιλάει ρώσικα και δεν ακολουθεί χορηγικές τακτικές.. έχοντας αποκλείσει την ανατολική Ουκρανία? Να παέι Κίεβ. Οδησσό, Λβοβ? Να ψαχτεί σε μικρότερα μέρη τύπου Βιννίτσας, Τσερνίβτσι, Μικολάεφ, Τερνόπιλ, Ιβανο-Φρανκιφ? Σε ρωτάω γιατί όπως μου περιγράφηκε σήμερα εσύ έπαιζες στο ίδιο στυλ οπότε ξέρεις τι εννοούμε?
φιλη απο τερνοπιλ διαστιμικη γκομεναρα που και εγω απορω τι κανει κυπρο και οχι κιεβο ειπε δεν εχει τιποτα να κανεισ εκει.ειναι ουκρανοφωνεσ περιοχεσ ολεσ εκει και μου αρεσουν πιο πολυ εμφανισιακα απο γκομενεσ κιεβ-οδυσσου.μικολαεβ δεν αξιζει,χιλιεσ φορεσ οδυσσο.εκει ολα τα σκαμ και τα πρακτορεια γαμου.7 χρονια κυπριοσ παει εκει και τον δουλευουν το παρατσουκλι που του εβγαλαν ειναι ο γαμπροσ οι αλλοι ελληνεσ εκει.ο πρωην διοικητης μου πηγε και μικολαεβ και λουγκανσκ που ηταν απο τα αθλιοτερα μερη με μακιβκα ντονμπασ.ακομα και εκει τουσ δουλευαν οι γκομενεσ και τα πρακτορεια γαμου,ερχονταν ετρωγαν,ψωνιζαν δωρα και ερχονταν οι γκομενοι και τησ επαιρναν με το αμαξι.μετα σκεφτηκε να με παρη τηλεφωνο και να με ρωτησει αν ειμαι κιεβο εγω η καπειοσ συγγενησ μου.ηθελε να παει εκει,μιλησαμε αρκετα και εξηγησα την απατη που παιζει ετσι δεν πατησε ξανα.οραιεσ περιοχεσ δεν λεω θελω να παω αλλα το ρισκο να παω και να μεινω με το πουλι στο χερι με κανει πισω.μια χαρα οδυσσο εισαι σε ομορφη πολη που τα εχει ολα.δεν θελω ταλαιπωριεσ αν και φεβρουαριο θα κατεβω αρμενια να δω τι παιζει και μετα οδυσσο
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.954
Like
10.358
Πόντοι
2.406
χαχαχα για κισιναου και κουτσομπολια ειναι αρχηγος,δεν αντιλεγω...αλλα οπως ειπες εξω απο εκει αστο καλυτερα  :grin:
ναι σταθερα και αυτος :grin: και ο αλεκος καλα ειναι,θελει να βγαλει τωρα ρουμανικο διαβατηριο να παει κυπρο...
ε μαλ..ας ειναι..τοσο καιρο..του τοχα πει κ περσυ,βγαλτο ρε μαλ.. να υπαρχει,καλιο αργα παρα ποτε
παντως πεστου αν χρειαστει κατι για χαρτια,μην παει στο δικηγορο που μου συστησε,ας με παρει τηλ ,ποιο πολυ θα τον βοηθησω εγω στο Βουκουρεστι παρα η "ακρη " του!!! :grin:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.339
Like
7.610
Πόντοι
2.356
ε μαλ..ας ειναι..τοσο καιρο..του τοχα πει κ περσυ,βγαλτο ρε μαλ.. να υπαρχει,καλιο αργα παρα ποτε
παντως πεστου αν χρειαστει κατι για χαρτια,μην παει στο δικηγορο που μου συστησε,ας με παρει τηλ ,ποιο πολυ θα τον βοηθησω εγω στο Βουκουρεστι παρα η "ακρη " του!!! :grin:
καταλαβα χαχα οκ θα του πω  :grin:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Δεν λες κάτι λάθος , ΑΛΛΑ πιο το πρόβλημα να είναι εθνικίστριες οι Γκόμενες??? Ισα ίσα που σε βλέπουν σαν Ευρωπαίο! Και μακάρι να ήταν πραγματικά εθνικίστριες..Πιο χαζό εθνικισμό απο τον Ουκρανικό δεν έχω δει πουθενά!!!Δεν υπάρχει εθνικιστής πουθενά που να γουστάρει τούρκους!!!! Και οι μαλακο-εθνικίστριες Ουκρανέζες κώλος και βρακί με τους Μεμέτηδες.... :vomit: :vomit: :vomit:
Τέλος πάντων ο εθνικισμός τους είναι δικό τους θέμα που ποτέ δεν επηρεάζει τον Τουρίστα! Ίσα ίσα που επειδή θέλουν να μπούν στην Ευρωπη προσέχουν τους ξένους!
Μόνο στο καμάκι δεν μετράει τόσο το ότι είσαι ξένος... :( :( :(

Παλιά δηλαδή πριν το 2014 ο δυτικός ουκρανικός εθνικισμός σήμαινε οτι γούσταραν να είναι κατάλοιπο της Αυστροουγγαρίας κι έτσι.Αν σκεφτούμε οτι το εν λόγω κράτος είχε στην κατοχή του το Λβωφ για 300 χρόνια και λίγο έλλειψε να καταπιεί τη Θεσσαλονίκη το 1914 θεωρούσουνα εν δυνάμει δικός τους αξιόλογο πρόσωπο.
Τώρα το ιδεώδες έχει συνδυαστεί με Banderistas,χιτλερικούς κι έτσι οπότε το βαλκανικό όνειρο με φόντο τον απέραντο Balkan πότσο έχει πάει περίπατο για τις ντέμπουσκες και γουστάρουνε αυθεντικό τευτονικό καυλί που φυσικά ούτε που πατάει το πόδι του στα μέρη εντεύθεν της Γαλικίας.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.954
Like
10.358
Πόντοι
2.406
φιλη απο τερνοπιλ διαστιμικη γκομεναρα που και εγω απορω τι κανει κυπρο και οχι κιεβο ειπε δεν εχει τιποτα να κανεισ εκει.ειναι ουκρανοφωνεσ περιοχεσ ολεσ εκει και μου αρεσουν πιο πολυ εμφανισιακα απο γκομενεσ κιεβ-οδυσσου.μικολαεβ δεν αξιζει,χιλιεσ φορεσ οδυσσο.εκει ολα τα σκαμ και τα πρακτορεια γαμου.7 χρονια κυπριοσ παει εκει και τον δουλευουν το παρατσουκλι που του εβγαλαν ειναι ο γαμπροσ οι αλλοι ελληνεσ εκει.ο πρωην διοικητης μου πηγε και μικολαεβ και λουγκανσκ που ηταν απο τα αθλιοτερα μερη με μακιβκα ντονμπασ.ακομα και εκει τουσ δουλευαν οι γκομενεσ και τα πρακτορεια γαμου,ερχονταν ετρωγαν,ψωνιζαν δωρα και ερχονταν οι γκομενοι και τησ επαιρναν με το αμαξι.μετα σκεφτηκε να με παρη τηλεφωνο και να με ρωτησει αν ειμαι κιεβο εγω η καπειοσ συγγενησ μου.ηθελε να παει εκει,μιλησαμε αρκετα και εξηγησα την απατη που παιζει ετσι δεν πατησε ξανα.οραιεσ περιοχεσ δεν λεω θελω να παω αλλα το ρισκο να παω και να μεινω με το πουλι στο χερι με κανει πισω.μια χαρα οδυσσο εισαι σε ομορφη πολη που τα εχει ολα.δεν θελω ταλαιπωριεσ αν και φεβρουαριο θα κατεβω αρμενια να δω τι παιζει και μετα οδυσσο
χαρη κ ναγκορνο καραμπαχ μπορει νανανι καλα..ξεκινα απο κει!! :grin: κι αν δεν κατσει,παιξε στην τσετσενια,ΟΤ ΓΚΡΟΖΝΙ  Σ ΛΙΟΥΜΠΟΦ!!!! :grin:
περα απο πλακα,εγω σου λεω πηγαινε καποιες μερες κισινιοφ,κατεβα κ 5 μερες τιρασπολ,εαν μιλας οπως εχω καταλαβει καλα ρωσσικα,ΕΚΕΙ εχω μια διαισθηση θα βρεις αυτο που ψαχνεις... :tits2:
αντε κ καλα στεφανα
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.954
Like
10.358
Πόντοι
2.406
Παλιά δηλαδή πριν το 2014 ο δυτικός ουκρανικός εθνικισμός σήμαινε οτι γούσταραν να είναι κατάλοιπο της Αυστροουγγαρίας κι έτσι.Αν σκεφτούμε οτι το εν λόγω κράτος είχε στην κατοχή του το Λβωφ για 300 χρόνια και λίγο έλλειψε να καταπιεί τη Θεσσαλονίκη το 1914 θεωρούσουνα εν δυνάμει δικός τους αξιόλογο πρόσωπο.
Τώρα το ιδεώδες έχει συνδυαστεί με Banderistas,χιτλερικούς κι έτσι οπότε το βαλκανικό όνειρο με φόντο τον απέραντο Balkan πότσο έχει πάει περίπατο για τις ντέμπουσκες και γουστάρουνε αυθεντικό τευτονικό καυλί που φυσικά ούτε που πατάει το πόδι του στα μέρη εντεύθεν της Γαλικίας.
ειναι πολυ σωστη η αναλυση
ομως σε μερη απολυτης πουτανιας οπως πχ το φρανκιφσκ ,η διψα για πουτσο ποτο τζαπα κ χρημα,δεν αφηνει τις ντεβουσκες να κανουν τοσο βαθιες σκεψεις κι αν συνενοηθεις(εκει παραμιλανε ουκρανικα) αν λοιπον συνενοηθεις ,τον εχωσες!!!! γρηγορα ευκολα κ φτηνοτατα,,ειναι δυσκολη πολη το χειμωνα,αλλα ειναι το πιο ιζυγκοινγκ μερος που εχω συναντησει,ουμπεραλλες :fuck1: :fuck1: :fuck1:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
αυτο σου λεω τοσο καιρο ρε τρελε.δεν κανεισ για εκει,δεν γουσταρουν νορμαλ χαχαχαχ.αντι εσενα τον καλοντυμενο καλοτροπο μαγκα που εχεισ να προτεινεισ καφε,εστιατοριο δεν γουσταρει η κορασιδα.πρωτιμα να μην διακοπτεισ την συζητηση στο παγκακι με την πατρουκα της αλλα αν ερθει ενασ αφραγοσ  γθφτος εκει ολο χαχαχχουχα μαζιν του και θα παει και να γαμηθει μαζι του.καταλαβιγκος τωρα ρολογα μου?πολλεσ φορεσ που μου ριχνουν χυλοπιτεσ μετα που φευγω λεω σασ καταλαμβαινω  δεν εισασται μαθημενεσ να σασ πλισιαζει ενασ νορμαλ τυποσ αντε στουσ αστεγουσ,γυφτουσ και αφραγγουσ φιλουσ σασ.καθονται και με βλεπουν σαν χαζεσ που φευγω δεν λενε λεξη.

Αμάν ρε φίλε με τα παγκάκια.Στην Ουκρανία το λέμε συνέχεια πρέπει να δείχνεις high value.Αμα κυκλοφορείς στα παγκάκια δείχνεις low value ζήτουλας.Αμα πλησιάσεις τη γκόμενα σαν άρχοντας σε κυριλέ μαγαζί με τον πούτσο έξω Βαλκάνιος άρχοντας οι πιθανότητες επιτυχίας είναι τεράστιες.Σου λένε αμέσως έλα κάτσε δίπλα μας αφού και το χύσι σου να μη δοκιμάσουνε έχουν κέρασμα εξασφαλισμένο.Στα παγκάκια τι να κλάσεις?Να χύσεις στη μάπα της άλλης και να μην έχει χαρτοπετσέτα να σκουπιστεί τη νύχτα?
Τα logistics είναι πάντα σημαντικά.
 

kavlomenos leon

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2015
Μηνύματα
2.148
Like
2
Πόντοι
16
Κοίταξε.. τα περισσότερα κριτήρια από όσα αναφέρεις τα πιάνω και με το παραπάνω.. εκτός γλώσσας. Και το target group μου είναι το 28-35, χωρίς να αποκλείω μια καλή περίπτωση εκτός αυτού. Απλά σε αυτές τις ηλικίες το έχω και ταυτόχρονα περνάω καλά. Ο Allan που με έζησε σε μια φάση με ένα 19 χρονο στο Chernivcy πέρυσι, παρά το γεγονός πως ήταν πανέμορφο και άβγαλτο, δεν ήταν για εμένα. Το μυαλό σε αυτές τις ηλικίες δεν στροφάρει και αν στροφάρει θα το κάνει προς λάθος κατεύθυνση. Οι πόλεις που πάμε είναι απο 250.000 (Τερνόπιλ), 300.000 (Τσερνιβτσι) και 500.000 (Βιννίτσα) και πίτα στα πανεπιστήμια. Ειδικά Τσερνίβτσι που έχω ιδία άποψη έχει όλα τα πιθανά τμήματα πανεπιστημίου. Για Βιννίτσα άκουσα από το Moldo πέρυσι και μου καρφώθηκε ως επίλογη ενώ το Τερνόπιλ το βάζουμε για τουριστικούς λόγους, αν και υπάρχει πολύ αντάποκριση εκεί όσο έχω δοκιμάσει από net.
δοκιμασα σε πολλεσ πολεισ συν αυτεσ να παιξω πρωτα μεσω κοντακτε αλλα καμια ανταποκριση οπως παντα.μπαντου εχει απο πολλεσ πολεισ,εκει απαντανε.αλλα ξερεισ γιατι?πολλεσ με πηραν κουβεντα αν και βιζιτεσ  ρωτουσαν πολλεσ λεπτωμερεισ και δεν μιλησαν για κασερι,αλλεσ μετα απο 2 μερεσ συζητηση μετα μπηκαν στο ψητο.πολυ καλυτερο απο μαμπα,σου απαντανε σχεδον ολεσ και αμεσως
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom