Νέα

iPhone 5

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 109
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
καλα ολοι σμαρτφοουν ξεκινανε και περνουν για κανα ιμειλ και κανα γουατσαπ αλλα καταληγουν να το φορτωνουν 2 φορες την ημερα .... σιγα σιγα σε βολευει περισοτερο απο το πισι για μεγαλο μερος του χαζεματος στο διαδικτυο
καλά και εγώ έδωσα πριν 3 χρόνια 1300€ για λάπτοπ και κυκλοφορούσα με κινητό των 20€.
αλλά κατάλαβα εκ των υστέρων ότι
1300€ είναι πάρα πολλά για λαπτοπ, παρόλο που είμαι προγραμματιστής
και 20€ είναι πολύ καλά για κινητό, παρόλο που η δουλειά μου περιλαμβάνει την επικοινωνία με συναδέλφους με μέιλ.
έτσι πήγα και πήρα ένα nokia n900, το οποιο βγήκε το 2009, τρέχει debian και είναι και γαμώ τις συσκευές για να παίξεις με linux/qt/κ.ο.κ. το οποίο το πήρα 100€ καινούριο πριν 2 μήνες.(μονοπύρηνος επεξεργαστής στα 600MHz, 256 ram, 32 GB ενσωματωμένη μνήμη.
θα πάρω και ένα ρεφέρμπισντ λάπτοπ με 150 € να το κρατήσω 2-3 χρόνια χωρίς να σκάει η πούτσα μου αν πέσει, χαλάσει, βήξει, κλάσει ή οτιδήποτε άλλο.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
καλά και εγώ έδωσα πριν 3 χρόνια 1300€ για λάπτοπ και κυκλοφορούσα με κινητό των 20€.
αλλά κατάλαβα εκ των υστέρων ότι
1300€ είναι πάρα πολλά για λαπτοπ, παρόλο που είμαι προγραμματιστής
και 20€ είναι πολύ καλά για κινητό, παρόλο που η δουλειά μου περιλαμβάνει την επικοινωνία με συναδέλφους με μέιλ.
έτσι πήγα και πήρα ένα nokia n900, το οποιο βγήκε το 2009, τρέχει debian και είναι και γαμώ τις συσκευές για να παίξεις με linux/qt/κ.ο.κ. το οποίο το πήρα 100€ καινούριο πριν 2 μήνες.(μονοπύρηνος επεξεργαστής στα 600MHz, 256 ram, 32 GB ενσωματωμένη μνήμη.
θα πάρω και ένα ρεφέρμπισντ λάπτοπ με 150 € να το κρατήσω 2-3 χρόνια χωρίς να σκάει η πούτσα μου αν πέσει, χαλάσει, βήξει, κλάσει ή οτιδήποτε άλλο.
τι παιζει με τα ανακατασκευασμενα;
 

sanexxx69

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2012
Μηνύματα
2.090
Κριτικές
24
Like
594
Πόντοι
326
πλεον απο κινα παιρνεις αξιοπιστες κινηταρες με 200-300 ευρω που τα πατανε κατω τα ιφον  :rockon:
 

TempT

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.055
Like
3
Πόντοι
16
Εννοειται αυτο αλλα το να πετας 700 και 800 για κινητο ειναι μεγα μαλακια.
Μεχρι 300 και πολλα ειναι.
καλά και εγώ έδωσα πριν 3 χρόνια 1300€ για λάπτοπ και κυκλοφορούσα με κινητό των 20€.
αλλά κατάλαβα εκ των υστέρων ότι
1300€ είναι πάρα πολλά για λαπτοπ, παρόλο που είμαι προγραμματιστής
και 20€ είναι πολύ καλά για κινητό, παρόλο που η δουλειά μου περιλαμβάνει την επικοινωνία με συναδέλφους με μέιλ.
έτσι πήγα και πήρα ένα nokia n900, το οποιο βγήκε το 2009, τρέχει debian και είναι και γαμώ τις συσκευές για να παίξεις με linux/qt/κ.ο.κ. το οποίο το πήρα 100€ καινούριο πριν 2 μήνες.(μονοπύρηνος επεξεργαστής στα 600MHz, 256 ram, 32 GB ενσωματωμένη μνήμη.
θα πάρω και ένα ρεφέρμπισντ λάπτοπ με 150 € να το κρατήσω 2-3 χρόνια χωρίς να σκάει η πούτσα μου αν πέσει, χαλάσει, βήξει, κλάσει ή οτιδήποτε άλλο.

το "παρα πολλα" ειναι σχετικο με τα οικονομικα του αλλου. Μ'αυτη τη λογικη του τι ειναι "απαραιτητο" θα κυκλοφορουσαμε ολοι στην Αθηνα με τα ιδια 1000ρια αυτοκινητα μεγεθους σμαρτ γιατι το παραπανω ειναι αχρηστο. Φυσικα και δε συμφωνω με τους τυπους που ναι με το αιφον και δεν εχουν 5ευρω να πληρωσουν τον καφε τους. Αλλο αυτο αλλο το αυτο "πρεπει" να παρεις.

Εγω στο αιφον πληρωνω το ιτ τζαστ γουορκς. Δοκιμασα και αντροιντ, δε με βολεψαν, και θεωρησα μεγαλυτερη σπαταλη το κινητο που χαρισα σε 2 βδομαδες παρα το αιφον που το ξερω, με βολευει κοκ. Απο κει και περα ναι, αν το αιφον ειναι μπιγκ τικετ αιτεμ για τον αλλο φυσικα καλυτερα να ξεκινησει μ ενα κινητο στο 1/4 της τιμης του αιφον και βλεπει και κανει.
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
12
Πόντοι
166
Εγω στο αιφον πληρωνω το ιτ τζαστ γουορκς. .
(it is said that)it just works μαλλον..η φραση που εγραψες ειναι η επιτομη της apple.

καλως ή κακως καταφεραν και μετετρεψαν γκατζεντ σε τρεντ,
πουλωντας υπερκοστολογημενα προιοντα σε fashion victims νεου τυπου.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
το "παρα πολλα" ειναι σχετικο με τα οικονομικα του αλλου. Μ'αυτη τη λογικη του τι ειναι "απαραιτητο" θα κυκλοφορουσαμε ολοι στην Αθηνα με τα ιδια 1000ρια αυτοκινητα μεγεθους σμαρτ γιατι το παραπανω ειναι αχρηστο. Φυσικα και δε συμφωνω με τους τυπους που ναι με το αιφον και δεν εχουν 5ευρω να πληρωσουν τον καφε τους. Αλλο αυτο αλλο το αυτο "πρεπει" να παρεις.

Εγω στο αιφον πληρωνω το ιτ τζαστ γουορκς. Δοκιμασα και αντροιντ, δε με βολεψαν, και θεωρησα μεγαλυτερη σπαταλη το κινητο που χαρισα σε 2 βδομαδες παρα το αιφον που το ξερω, με βολευει κοκ. Απο κει και περα ναι, αν το αιφον ειναι μπιγκ τικετ αιτεμ για τον αλλο φυσικα καλυτερα να ξεκινησει μ ενα κινητο στο 1/4 της τιμης του αιφον και βλεπει και κανει.
Στο αιφον πληρωνεις μαρκα.Σαν κινητο εμενα δεν με βολεψε ποτε,το χαρισα σε ανηψακι μου.Για να το ξεκλειδωσεις
πρεπει να του κανεις jailbreak,το blutooth δουλευε μονο απο αιφον σε αιφον.Η μιση και βαλε τεχνολογια των αιφον ειναι της σαμσουνγκ.Κατασκευαζονται στην κινα και στην μαλαισια.Για ποιοτητα,δες κινητο με miui android να παθεις την πλακα σου.
 

TempT

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.055
Like
3
Πόντοι
16
(it is said that)it just works μαλλον..η φραση που εγραψες ειναι η επιτομη της apple.

καλως ή κακως καταφεραν και μετετρεψαν γκατζεντ σε τρεντ,
πουλωντας υπερκοστολογημενα προιοντα σε fashion victims νεου τυπου.

οχι, ιτ τζαστ γουορκς, ανοιγεις το κουτι το βαζεις στη μπριζα και κανεις το 98% των οσων μπορει να κανει η συσκευη. Δε χρειαζεται να κανεις root τη συσκευη να βρεις το ταδε ρομ να το φορτωσεις για να μπορεις να περασεις ξερωγω το ταδε σουπερ ντουπερ γουαου απ.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
οχι, ιτ τζαστ γουορκς, ανοιγεις το κουτι το βαζεις στη μπριζα και κανεις το 98% των οσων μπορει να κανει η συσκευη. Δε χρειαζεται να κανεις root τη συσκευη να βρεις το ταδε ρομ να το φορτωσεις για να μπορεις να περασεις ξερωγω το ταδε σουπερ ντουπερ γουαου απ.
Σοβαρα μιλας φιλε;εγω θυμαμαι οτι χωρις jailbreak ουτε cydia μπορουσες να περασεις ουτε τιποτα.Και ολα τα app
επρεπε να τα αγορασεις.Εκτος και αν αλλαξαν τα τελευταια 2 χρονια.
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.988
Κριτικές
1
Like
680
Πόντοι
96
Τα iphone ειναι ολα για το μπουτσο! Επισης το 5c ειναι το iphone 5 με πλαστικο πολυχρωμο περιβλημα! Για το μπουτσο εντελως δηλαδη!
Παρε ενα android να γουσταρεις! Ριξε μια ματια και σε αυτα εδω τα κινεζικα! Πραγματικα αξιζει τον κοπο! Κανε ενα κλικ να δεις τι βγαζουν και σε τι τιμες! Αν αλλαξω κινητο ενα απο αυτα θα παρω σιγουρα!
www.zopomobileshop.com/]http://www.zopomobileshop.com/[/url]

ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ  :s&m_1:
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
12
Πόντοι
166
οχι, ιτ τζαστ γουορκς, ανοιγεις το κουτι το βαζεις στη μπριζα και κανεις το 98% των οσων μπορει να κανει η συσκευη. Δε χρειαζεται να κανεις root τη συσκευη να βρεις το ταδε ρομ να το φορτωσεις για να μπορεις να περασεις ξερωγω το ταδε σουπερ ντουπερ γουαου απ.
φιλε μου θες και τα λες;;μιλας για τηλεφωνο που εχει τα παντα κλειδωμενα εκτος του μικροκοσμου της apple..
καθε εφαρμογη πληρωνεται χρυσαφι στο αππ στορ..

ακομα και αυτα που δυναται να κανει "μαμα" ομως το τηλεφωνο ειναι απειρως πολλα για την κατινα την κωμμωτρια που το βαλε σε 72 δοσεις για να το αγορασει με μονο σκοπο τα τσεκ ιν απο τα κλαμπακια..η ολη μοδα ειναι η επιτομη της μαλακιας οτι και να λεμε,για αυτο και εχει αποδοσει δισεκατομμυρια ευρω..υπαρχει πολυ προσφορο εδαφος(μαλακιας) πλεον για κατι "τρεντι".
 
Εγγρ.
17 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.792
Like
4
Πόντοι
16
Πριν μου κάνουν δώρο iphone είχα ένα ωραιότατο Nokia των 150 ευρώ το οποίο δυστυχώς έσπασα κατά λάθος.Έτυχε και μετά από 3-4 μέρες μου δώσανε τη μαλακία της Apple.Λέω μαλακία γιατί είναι πανάκριβο,θέλει jailbreak,μου χάλασε το ακουστικό σε 2 μήνες (του κάνω πολύ καλή χρήση,το προσέχω να μη πέσει),θέλει φόρτισμα κάθε μέρα,έχει μικρή οθόνη,είναι σπαστικό στο χέρι μου (γλιστράει) και γενικώς έχει μόνο το όνομα. :S
 

TempT

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.055
Like
3
Πόντοι
16
Σοβαρα μιλας φιλε;εγω θυμαμαι οτι χωρις jailbreak ουτε cydia μπορουσες να περασεις ουτε τιποτα.Και ολα τα app
επρεπε να τα αγορασεις.Εκτος και αν αλλαξαν τα τελευταια 2 χρονια.

εγω μα το θεο Jailbreak εχω κανει 1 μονο iphone πριν 4-5 χρονια γιατι ηταν κλειδωμενο στο δικτυο της ΑΤ&Τ και δε δουλευε στην Ελλαδα. Απο τοτε μεχρι τωρα δεν εχει χρειαστει να κανω jailbreak ουτε 1 απο τα 7-8 που εχω αλλαξει.Προβληματα με απς δεν ειχα ποτε, και ναι, οπως το αντροιντ σε σπρωχνει στο γκουγκλ πλει και το αιφον σε σπρωχνει στο ιτιουνς.

φιλε μου θες και τα λες;;μιλας για τηλεφωνο που εχει τα παντα κλειδωμενα εκτος του μικροκοσμου της apple..

γιατι προυποθετεις οτι ο "μικροκοσμος" της apple δε με καλυπτει κι οτι πιστευω στις 100% φρι εφαρμογες (οχι οτι δεν εχε αντγουερ στο αιφον οπως το 99% των φρι εφαρμογων για αντροιντ, γιατι εχει) ... απλα ποιος σου ειπε εσενα οτι προτιμαω με το ζορι το αντγουερ απο τα 3-5-10 δολλαρια ξερωγω για μια εφαρμογη που με βολευει
 

altgreek74

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2005
Μηνύματα
496
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
1
Παιδια εγω ειμαι της αποψης οτι για ενα smartphone δεν χρειαζεται να δωσει κανεις παραπανω απο 200 ευρω. Με 200 ευρω βρισκει κανεις ενα αξιοπρεπεστατο smart και κανεις την δουλεια σου. Στην τελικη ποσοι απο εμας που εχουμε smartphone το αξιοποιουμε πληρως περα απο τα κλασσικα κλησεις, μηνυματα, facebook, καμερα?
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
σωστός...
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
παιδια παρτε κινεζικο μην δινετε λεφτα για iphone και μαλακιες.εγω ενα κινητο ειχα 4μισι χρονια απο τ 2009 μαρκας LG τ χα παρει 200,χαλασε και πηρα απο το chinavision ειναι κ γαμω τ κινητα.iphone πηρε ενας φιλος μ περισι 750ευρω τ βγηκε και δν με εντυπωσιασε κ τοσο.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
σκεφτειτε ποσα λεφτα θα γλιτωσετε απο iphone και θα τα διαθεσετε στα κοριτσια!!!  :tits2: :tits2: :tits2: :tits2:
:zfuck: :zfuck: :zfuck: :zfuck: :zfuck: :zfuck: :zfuck: :zfuck: :zfuck:
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.035
Κριτικές
57
Like
6.406
Πόντοι
3.636
Πριν μου κάνουν δώρο iphone είχα ένα ωραιότατο Nokia των 150 ευρώ το οποίο δυστυχώς έσπασα κατά λάθος.Έτυχε και μετά από 3-4 μέρες μου δώσανε τη μαλακία της Apple.Λέω μαλακία γιατί είναι πανάκριβο,θέλει jailbreak,μου χάλασε το ακουστικό σε 2 μήνες (του κάνω πολύ καλή χρήση,το προσέχω να μη πέσει),θέλει φόρτισμα κάθε μέρα,έχει μικρή οθόνη,είναι σπαστικό στο χέρι μου (γλιστράει) και γενικώς έχει μόνο το όνομα. :S
 ,θέλει jailbreak,   :think:
 
Εγγρ.
17 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.792
Like
4
Πόντοι
16
Για να απολαύσεις κάποιες εφαρμογές θέλει να του κάνεις jailbreak,να το "σπάσεις".

Στο android δε χρειάζεται.

Γενικώς δεν αξίζει τα λεφτά του για τους λόγους που έγραψα.Οι περισσότεροι που ξέρω ιδιοκτήτες iphone είναι δυσαρεστημένοι.
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.035
Κριτικές
57
Like
6.406
Πόντοι
3.636
Για να απολαύσεις κάποιες εφαρμογές θέλει να του κάνεις jailbreak,να το "σπάσεις".

Στο android δε χρειάζεται.

Γενικώς δεν αξίζει τα λεφτά του για τους λόγους που έγραψα.Οι περισσότεροι που ξέρω ιδιοκτήτες iphone είναι δυσαρεστημένοι.
Εχω αποφασιση να παρο το ιφονε 5ς λες να φαω πακετο  :S
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom