Νέα

iPhone 5

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 109
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

l0str0m0s

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
154
Like
0
Πόντοι
1
Ρε πουστη μου μερικοι τυποι τον εχετε κανει λαστιχο  :jerking: . Ο φιλος εχει τιτλο iphone 5 και ρωταει ΤΟ IPHONE 5S ή το 5C? Αρχιζετε και ποσταρετε οτι μαλακια κινητο σας ερχεται και δεν του δινετε απαντηση. Φίλε μου διαλεξε οποιο σου αρεσει εμφανισιακα. Εγω θα προτιμούσα το S αν και μπορεις να παρεις και το απλο το πενταρι απο σκρουτζ με πολυ λιγοτερα φραγκα. Το κινητο ειναι μεν πανακριβο αλλα δεν συγκρινεται με τις πλαστικούρες. Τώρα απο θεμα ισχύος και μαλακιες παρε ενα λαπτοπ αντι για τις παντοφλες που κυκλοφορουν. Ειναι μακραν το ποιο ομορφο κινητο.
 

Επισκέπτης
Οχι ρε πλεον ολα ειναι multilanguage.Με το που ανοιγεις το κινητο σε βαζει να διαλεξεις γλωσσα.
Και ολα τα android εχουν πλεον ελληνικα.Ασε που τα XIAOMI εχουν την καλυτερη εκδοση android την miui.

και αν χαλασει αυτο μεσα στην εγγυηση τι κανεις το στελνεις στην κινα?
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
Εμένα φίλος που είχε ενα lenovo πάντως και το είχε πάρει απ'ευθείας από China του έβγαζε τα μενού στα Κινέζικα και δεν καταλάβαινε τίποτα  :2funny: :2funny: :2funny:
Επρεπε να παρει την international εκδοση,προφανως ο φιλος σου δεν ηξερε να την ζητησει,δεν ενδιαφερθηκαν και οι κινεζοι να τον ρωτησουν.Αλλα και αυτο διορθωνεται,του περναει μια multilanguage rom και ειναι οκ.
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.126
Πόντοι
17.436
Ρε πουστη μου μερικοι τυποι τον εχετε κανει λαστιχο  :jerking: . Ο φιλος εχει τιτλο iphone 5 και ρωταει ΤΟ IPHONE 5S ή το 5C? Αρχιζετε και ποσταρετε οτι μαλακια κινητο σας ερχεται και δεν του δινετε απαντηση. Φίλε μου διαλεξε οποιο σου αρεσει εμφανισιακα. Εγω θα προτιμούσα το S αν και μπορεις να παρεις και το απλο το πενταρι απο σκρουτζ με πολυ λιγοτερα φραγκα. Το κινητο ειναι μεν πανακριβο αλλα δεν συγκρινεται με τις πλαστικούρες. Τώρα απο θεμα ισχύος και μαλακιες παρε ενα λαπτοπ αντι για τις παντοφλες που κυκλοφορουν. Ειναι μακραν το ποιο ομορφο κινητο.

Koιτα τυπε μαλλον το iphone θα παρω, αφου ουτως ή αλλως δε βλεπω καμια μεγαλη διαφορα στην τιμη. Βασικα ολοι εδω βλεπω ποσταρετε για κινητα σα συσκευες, αλλα για να παιξει μπαλα το κινητο θελει και ενα προγραμμα συμβολαιου απο πισω, αλλιως πως αλλιως θα εχεις 4G και ιντερνετ παντου; Εκτος αν κατι δεν εχω καταλαβει καλα.
 

altgreek74

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2005
Μηνύματα
496
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
1
Δυο ερωτησεις για τους smartphone geeks του φορουμ:

- Τι προτεινετε, iPhone 5S ή iPhone 5C;

- Παιζει να βγει συντομα κανα iPhone 6 και να πιαστω μαλακας αμα δωσω τωρα τα λεφτακια μου για το 5αρι;

Αντι-ερωτηση: και γιατι να παρεις iphone σε πρωτη φαση? Αφου λες οτι το θες (σε πρωτη φαση) μονο για mail και skype ενα οποιοδηποτε smartphone θα σου κανει και στο 1/3 της τιμης του iphone. Τωρα οσον αφορα το 6 (το οποιο θα κανει καποιους μηνες να βγει) και παλι ακριβο θα ειναι. Θα μπορεις να κανεις την δουλεια σου και με το 5c και 5s. How about this one:
 

Επισκέπτης
Koιτα τυπε μαλλον το iphone θα παρω, αφου ουτως ή αλλως δε βλεπω καμια μεγαλη διαφορα στην τιμη. Βασικα ολοι εδω βλεπω ποσταρετε για κινητα σα συσκευες, αλλα για να παιξει μπαλα το κινητο θελει και ενα προγραμμα συμβολαιου απο πισω, αλλιως πως αλλιως θα εχεις 4G και ιντερνετ παντου; Εκτος αν κατι δεν εχω καταλαβει καλα.

κρατα αυτο που εχεις ρε φιλε αφου θα βγει το 6 σε λιγο ;)
 

l0str0m0s

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
154
Like
0
Πόντοι
1
Κοιτα να δεις. Ειναι αναλογα την χρηση. Εμενα με 10 γιουρο κοσμοκαρτα εχω 300 λεπτα δωρο και τα 10 γιουρο μενουν στην καρτα. Χρησιμοποιω ενα ταληρο για να βαλω 500μβ για ενα μηνα και ετσι εχω και 4g. Το 4g βεβαια το βαζω μονο σε εκτακτες περιπτώσεις γιατι απλα γαμαει την μπαταρια τρελα. Θεωρω οτι τα συμβολαια και η πριμοδοτηση που δινουν ειναι τρελη απατη. Πρωτα απ΄ολα το κινητο το παιρνεις με καμμια 150-200 ευρω πιο ακριβα και σου χώνουν και ενα νταβατζιλικι ενος ετους. Εγω εχω σταματησει να παιρνω επιδοτηση εδώ και 7-8 χρονια και σώθηκα με τα σκρουτζομαγαζα. Το δικο μου απο 750 που το εδιναν το πηρα 590 απο σκρουτζομαγαζο. Μολις ειχα προβληματακι με το σιριαλ ναμπερ με εστειλαν στην κοσμοτε , ο οποιος ηταν ο αρχικος εισαγωγεας. Κανενα προβλημα με εγγυηση με καλυψαν 100%. Σαν κινητο απλα γαμαει. Ειχα τα παντα απο nexus,note,sony ericcson και ακομα εχω και σαν 2ο ενα galaxy s3 αλλα φίλε μου το μηλο ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ σαν αισθηση.
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.126
Πόντοι
17.436
To iphone 5S 16GB το βρισκω με 100 ευρω και διετες συμβολαιο των 50 ευρω το μηνα. Στο συμβολαιο ειναι απεριοριστα τα παντα.
 

l0str0m0s

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
154
Like
0
Πόντοι
1
Απο συμβολαια δεν ξερω, τι να σου πω? Βαλτα κατω, υπολογισε την χρηση σου και αποφασισε. Παντως το νετ μην σε ανησυχει αφου ολες οι εταιριες εχουν καλα πακετακια και φθηνα. Το 50ρικο για 24 μηνες ειναι 1200 γιουρο και δεν ξερω αν εχει ΦΠΑ , τελη και αλλες μαλακιες.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.583
Like
67.681
Πόντοι
12.756
To iphone 5S 16GB το βρισκω με 100 ευρω και διετες συμβολαιο των 50 ευρω το μηνα. Στο συμβολαιο ειναι απεριοριστα τα παντα.

τραβα παρτο να ησυχασει το κεφαλι σου , και εγω το ιδιο πηρα απλα τα 32αρι και ειναι μια χαρα , και αν θες να το πουλησεις κραταει και τιμουλα οποτε κατι θα βγαλεις για το επομενο  ;)
 

kiriakoboy

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2010
Μηνύματα
486
Κριτικές
1
Like
619
Πόντοι
81
Καλησπέρα φίλε. Το iphone 5c είναι ακριβώς το iphone 5 αλλά με χρωματιστό καπάκι. Το iphone 6 βγαίνει σε λίγους μήνες με μεγαλύτερη οθόνη η οποία θα είναι απο ζαφίρι. Απο κινητά θα σου πρέτεινα πάντως να πάρεις το nokia lumia 925 όσο προλαβαίνεις απο την vodafone που ειναι σε προσφορά 250 ευρώ μισή τιμή.
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
90
Πόντοι
376
ειλικρινα εχω βαρεθει να βλεπω τον καθε τυχαρπαστο να πουλαει μουρη με το i-phone και παραλληλα να μεμψιμοιρει οτι δεν υπαρχει σαλιο και οτι ειναι πνιγμενος στα δανεια και στα χρεη και να μην εχει καρτα στο τηλεφωνο να καλεσει,πως γινεται αυτο; (δεν αναφερομαι σε καποιον απο εδω μεσα η στον θεματοθετη)
 

sohoviz

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.449
Κριτικές
13
Like
1.429
Πόντοι
1.096
Σαμσουγκ γκαλαξι s3..s4... s5 τωρα η νοουτ3  κ θα είσαι βασιλιάς τη 5s  κ 5c  κ μαλακιες αυτά ..
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
κατσε και χαζεψε...τηλεφωναρες με απιστευτη τιμη...
εχω ενα εδω κ 7 μηνες και δεν εχω δουλεψει καλυτερο τηλεφωνο...
 

taxidiaris

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
681
Κριτικές
20
Like
309
Πόντοι
5.785
Δυο ερωτησεις για τους smartphone geeks του φορουμ:

- Τι προτεινετε, iPhone 5S ή iPhone 5C;

- Παιζει να βγει συντομα κανα iPhone 6 και να πιαστω μαλακας αμα δωσω τωρα τα λεφτακια μου για το 5αρι;
Φίλος το 5s θα σου συνιστούσα ανεπιφύλαχτα. Το μεγάλο του κακό είναι ότι είναι αρκετά ακριβό οπότε αν βρεις κάποια επιδότηση ή συμφέρον πακέτο πάρε το. Καμμία σχεση η αίσθηση με το "και καλά φθηνό" Iphone 5c.
Όσο για το 6 μπορείς να πουλήσεις αργότερο το 5s σε αρκετά καλή τιμή και βάζοντας λίγα λεφτά ακόμα να πάρεις το 6 καινούριο.. Έχουν τρελλή μεταπωλητική αξία τα άτιμα Iphone
 

l0str0m0s

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
154
Like
0
Πόντοι
1
ειλικρινα εχω βαρεθει να βλεπω τον καθε τυχαρπαστο να πουλαει μουρη με το i-phone και παραλληλα να μεμψιμοιρει οτι δεν υπαρχει σαλιο και οτι ειναι πνιγμενος στα δανεια και στα χρεη και να μην εχει καρτα στο τηλεφωνο να καλεσει,πως γινεται αυτο; (δεν αναφερομαι σε καποιον απο εδω μεσα η στον θεματοθετη)


Προφανως και δεν το λες για κανεναν εδω μεσα αλλα...... Ο καθενας πληρωνει την καβλα του. Αλλος δινει 300 για ενα γαμησι μιας ωρας, αλλος χανει 500 στο στοιχημα μεσα σε 1 λεπτο και αλλος πεταει εναν μισθο για να παει την γκομενιτσα στην παολα και να το παιξει ιστοριας. Μαλακια να ειναι ενα κινητο μεσα στα παθη του συγχρονου τυπου αλλα σκεψου ποση ωρα το εχεις και το καβλαντιζεις. Κι εγω μολις βγηκαν τα πρωτα iphone τους εβλεπα στραβα τους τυπους που πηγαιναν και τα εχωναν για μια μαλακια κινητο. Μετα καταλαβα ομως οτι με την εισοδο του νετ στα μπουρδελοκινητα πλεον ειχαν γινει απαραιτητα. Το νετ στο κινητο ηταν για μενα τεραστια βοηθεια στην δουλεια μου. Ναι εδωσα πολλα φραγκα για να το παρω το δεχομαι αλλα ειναι και αυτο στιγμη καβλας.
Οσον αφορα τα καρτοκινητα, εσυ τι νομιζεις δεν εχει ο αλλος να κανει συμβολαιο? Απλα η χρηση του κινητου βολέυει με την καρτα και εκτος αυτου υπαρχουν και καποια κολπακια τα οποια και δεν προκειται να αναφερω σε τουτο εδω το θρεντ.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
Αποφασισμενος δεν ειμαι για τιποτα, δεν ξερω απο κινητα και απλα μου ηρθε αυτο στο μυαλο. Το κινητο το θελω για τα e-mail σε πρωτη φαση και για το skype σε δευτερη. Εχεις να προτεινεις καποιο αλλο κινητο σε καλυτερη τιμη;
Δυο ερωτησεις για τους smartphone geeks του φορουμ:

- Τι προτεινετε, iPhone 5S ή iPhone 5C;

- Παιζει να βγει συντομα κανα iPhone 6 και να πιαστω μαλακας αμα δωσω τωρα τα λεφτακια μου για το 5αρι;
500€ μηχάνημα για να στέλνεις e-mail και να κάνεις τσατ δεν τον βλέπω πρώτη φορά, αλλά είναι υπερβολικό.
οτιδήποτε πάνω από 150€ είναι απλά υπερβολή.
 

TempT

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
2.055
Like
3
Πόντοι
16
500€ μηχάνημα για να στέλνεις e-mail και να κάνεις τσατ δεν τον βλέπω πρώτη φορά, αλλά είναι υπερβολικό.
οτιδήποτε πάνω από 150€ είναι απλά υπερβολή.

καλα ολοι σμαρτφοουν ξεκινανε και περνουν για κανα ιμειλ και κανα γουατσαπ αλλα καταληγουν να το φορτωνουν 2 φορες την ημερα .... σιγα σιγα σε βολευει περισοτερο απο το πισι για μεγαλο μερος του χαζεματος στο διαδικτυο
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
καλα ολοι σμαρτφοουν ξεκινανε και περνουν για κανα ιμειλ και κανα γουατσαπ αλλα καταληγουν να το φορτωνουν 2 φορες την ημερα .... σιγα σιγα σε βολευει περισοτερο απο το πισι για μεγαλο μερος του χαζεματος στο διαδικτυο
Εννοειται αυτο αλλα το να πετας 700 και 800 για κινητο ειναι μεγα μαλακια.
Μεχρι 300 και πολλα ειναι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom