Νέα

Εισπρακτικές εταιρείες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα alex71
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 251
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
αν πάρεις κάτι με άτοκες δόσεις,βοηθάει αντί να δώσεις όλα τα λεφτά μαζεμένα
μπορώ να δώσω 50 ευρώ επί 6 μήνες αντί για 300 μαζεμένα
αρκεί να πληρώνεις τις δόσεις,να μην την έχεις φουσκωμένη,να έχεις σταθερό εισόδημα,να έχει σχετικά χαμηλό υπόλοιπο και τέτοια
φιλε μουφα ειναι αυτα που λενε.προσφατα εκανα δωρο στην μανα μου μια τηλεοραση,γιατι ηθελε να παρει απο τον κωτσοβολο μια που ειχε προσφαρα 299 ευρω με 24 ατοκες και καλα.ξερεις ποσο μου την αφησαν μετρητοις;250.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
η εικονα της χωρας φιλε μου ειναι σαν το μεσο ελληνα δηλαδη χρωσταει απο παντου και να σου πω και ενα παραδειγμα

ειχα πριν 4 χρονια ενα συναδελφο οπου δουλευαμε μαζι σε μια εταιρια αυτος επαιρνε μισθο 1200€ τοτε λοιπον με αυτο το μισθο εμενε να σε νοικι σε ρετιρε 6 οροφου διαμερισμα στο χαλανδρι με νοικι 800€ ειχε αυτοκινητο αξιας 2000κυβικων αξιας 50.000€ οπου για βενζινη μονο ηθελε το μηνα 300€ και η δοση πηγαινε 600€ το μηνα φοραγε παντα επωνυμα ρουχα γυαλι rayban τζιν diesel μπλουζα γκουτσι κλπ κλπ της καρτες του της ειχε φτασει στο θεο ρολοι πανακριβο κλπ κλπ
και ολη μερα κλεγοτανε γιατι δεν του φτανει ο μισθος
και το κορυφαιο ηταν 28 χρονων και του τσονταρε συνεχεια ο πατερας του μα συνεχεια

και οταν το ρωτησα και του ειπα καλα ρε φιλε γιατι δεν πουλας το αμαξι να παρεις κατι ποιο οικονομικο και να μενεις με τον πατερα σου μεχρι να ξεχρεωσεις αφου εκανες τοσο μεγαλα ανοιγματα που δεν αντεχε η τσεπη σου τι μου απαντησε.....
δουλευω και απαιτω να ζω σαν ανθρωπος οχι σαν ζωο μιζερα
ε απο τοτε δεν ξανασχοληθηκα μαζι του
ποσοι τετοιοι υπαρχουν,δυστυχως,αγαπητε.
 

spider-man

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2010
Μηνύματα
238
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
 Επειδη ημουνα εξωτερικο και το ειχα παραμελησει λιγο 12 χρονια πελατης της Εθνικης  ποτε δεν ειχα προβλημα με 4καρτες και μεγαλα πιστωτικα ορια προφανως φοβηθηκαν μεσω της εταιρειας  First-call kalesan xθες 20 φορες στο κινητο και 9 φορες στο σταθερο τους εσπασα τα νευρα και δεν σηκωσα καμμια κληση τηλεφωνουσαν καθε μιση ωρα αλλα απο οτι ξερω υπαρχει υπολογιστης που τους καθοδηγει για τα τηλεφωνηματα!!! αυτο που δεν ξερω ειναι αν εχουνε δικαιωμα να τηλεφωνουν και Σαββατα???
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
22
Like
356
Πόντοι
5.795
οι εισπρακτικές εταιρείες είναι υπερβολικές καί στά πρίζουν..
αλλά νά ξέρετε ότι εάν χρωστάτε σέ τράπεζες καί έχετε αυτοκίνητο η ακίνητα η περιουσιακά στοιχεια πχ εξοπλισμό γραφείου κλπ κάποια στιγμή θά σάς τά πάρουν...
φυσικα εάν αυτά πού ανέφερα είναι στό ονομά σας....
φυσικά υπάρχει καί ο τειρεσίας πού έτσι καί μπείς είσαι τελειωμένος δανειοληπτικά...
ακόμη καί πολλοί ιδιοκτήτες σπιτιών τσεκάρουν μέσω κάποιου φίλου διευθυντού η υπαλλήλου τραπέζης εάν χρωστάς μέσω τού τειρεσία πού έχουν πρόσβαση...
ουσιαστικά δέν θά μπορείς ούτε σπίτι νά νοικιάσεις εάν ο ιδιοκτητης είναι ξύπνιος..
γι αυτό προσοχή
μακρια απο νεοπλουτίστικές σπατάλες πχ γιά άγροτικά  αυτοκίνητα γιά καφέ στό κεφαλάρι η κολωνάκι ακριβά ρούχα κλπ... ακριβά ξενοδοχεια..
υπάρχουν λύσεις οικονομικότατες παντού αν ψαξετε
πχ έχω εναν πελατη που έχει βιοτεχνια στήν βουλγαρια ραφής ρούχων...
δέν μπορειτε νά φανταστείτε πόσο φτηνότερα είναι τα ιδια ρούχα εάν δέν είναι επώνυμα...
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
γραψε μας αναλυτικά άν έχεις χρόνο τι σού λέγαν νά κάνεις καί πώς πιέζαν τόν κόσμο,μεθόδους κλπ

καταρχας εχουν στη διαθεση τους πολλυ πρωσωπικα δεδομενα πχ μπορουν να δουν το αφμ του πατερα σου το τηλεφωνο της θειας σου κλπ κλπ καθε εισπρακτικη δεν εχει μονο μια τραπεζα δηλαδη η τελεπερφορμανς εχει eurobank εθνικη και αλλες 2 τραπεζες
απο την αλλη καθε τραπεζα δεν δινει το χαρτοφυλακιο της μονο σε μια εισπρακτικη αλλα πολλες πχ η eurobank δινει τους οφοιλετες της σε 9 εισπρακτικες εταιριες και οποια φερει τα περισσοτερα χρηματα δινει και μεγαλυτερο χαρτοφυλακιο

στην αρχη σε πωρωνουν σου δινουν την ιδεα οτι εισαι τραπεζικος υπαλληλος και ενεργεις για το καλο της τραπεζας και τον καταθετων τους αλλα στην ουσια εισαι απλα ενας μαλακας που κανει μια ανηθηκη δουλεια για λιγο ψωροευρο

ο μισθος που παιρνει αυτος που σε παιρνει τηλεφωνο ειναι 650€ σην ενσημα σημερα πριν την κριση οταν δουλευα εγω ηταν 520€

αν δεν σε βρουν εσενα πρωσωπικα που χρωστας παιρνουν τηλεφωνο στη δουλεια σου, στον ηλικιωμενο πατερα σαυ, αφηνουν πιεστηκα μυνηματα στο κινητο σου, αλλα ποτε δεν λενε για την οφειλη σου σε τριτους απλα πχ παιρνουν τον πατερα σου του λενε οτι καλουν απο την ταδε τραπεζα για μια πρωσωπικη υποθεση σου και να επικοινωνησεις αμεσα στο τηλεφωνο που σου δινουν. αν δεν καλεσεις τοτε πρηζουν καθημερηνα τον πατερα σου και του αφηνουν το ιδιο μυνημα με στοιχεια ντεντεκτιβ που ειναι ο ταδε γιατι δεν επικοινωνει δεν εχετε καποιο τηλεφωνο που μπορω να τον βρω. το ιδιο κανουν και στη δουλεια σου η γενικα σε οποιοδηποτε τηλεφωνο που εχουν

υπαρχουν υπαλληλοι που απλα κοιτανε να παιρνουν το μισθο τους και αντε γεια και υπαρχουν και οι πωρωμενοι αυτοι ειναι που κραζουν και σου λενε ενα καρο μαλακιες βεβαια οι πρωτοι δεν μενουν και πολλυ στη δουλεια αντε  κανα 6μηνο το πολλυ

και η φορμουλα πιστευω εγω που εχουν αυτες οι εταιριες ειναι η ψυχολογικη πιεση δηλαδη σε παιρνουν 3 τηλεφωνα τη μερα σε ψαχνουν στη δουλεια σου στο πατρικο σου στο τηλεφωνο της γκομενας σου σε κανουν να μοιαζεις σαν καταζητουμενος και οταν σε βρισκουν σου λενε χρωστας θα σε παει η υποθεση σου στο νομικο τμημα της τραπεζας σε αυτο βοηθαει και η τραπεζα καθως αν καθυστερησεις πανω απο 2 μηνες την καταβολη της δοσης σου στελνει επιστολη που σου λεει οτι θα κινηθει νομικα εναντι της συμβασης που εχεις υπαγραψεις με την τραπεζα.
γενικα η φορμουλα ειναι ψυχολογικη πιεση τραβα να καταθεσεις χρωστας δεν ειναι και λιγο να σε παιρνουν 3 τηλεφωνα την ημερα και να σου λενε χρωστας χρωστας χρωστας και να το χεις συνεχεια στο μυαλο σου
αφου οσοι πηγαιναν να καταθεσουν ξερεις τι μας λεγανε
σας πληρωσα επιτελουν να ησυχασω 1 μηνα απο τα τηλεφωνηματα σας
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
και να σας εξομολογηθω και κατι δουλευα στην εισπρακτικη 6 μηνες εληξε η συμβαση μου και δεν μου την ανανεωσαν μετα πηγα και δουλεψα σε μια καφετερια εκανα λαντζα καθαριζα τουαλετες και καθαριζα γενικα το μαγαζι (σφουγγαρισμα τριψημο) βλεπετε ειχα αναγκη για χρηματα τοτε ξερετε κατι ενιωθα ποιο ικανοποιημενος που καθαριζα τουαλετες στη δουλεια μου παρα οταν ημουν στην εισπρακτικη στο γραφειο μου με τον η.υ μου τη ζεστη μου και το καφεδακι μου
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
οι εισπρακτικές εταιρείες είναι υπερβολικές καί στά πρίζουν..
αλλά νά ξέρετε ότι εάν χρωστάτε σέ τράπεζες καί έχετε αυτοκίνητο η ακίνητα η περιουσιακά στοιχεια πχ εξοπλισμό γραφείου κλπ κάποια στιγμή θά σάς τά πάρουν...
φυσικα εάν αυτά πού ανέφερα είναι στό ονομά σας....
φυσικά υπάρχει καί ο τειρεσίας πού έτσι καί μπείς είσαι τελειωμένος δανειοληπτικά...
ακόμη καί πολλοί ιδιοκτήτες σπιτιών τσεκάρουν μέσω κάποιου φίλου διευθυντού η υπαλλήλου τραπέζης εάν χρωστάς μέσω τού τειρεσία πού έχουν πρόσβαση...
ουσιαστικά δέν θά μπορείς ούτε σπίτι νά νοικιάσεις εάν ο ιδιοκτητης είναι ξύπνιος..
γι αυτό προσοχή
μακρια απο νεοπλουτίστικές σπατάλες πχ γιά άγροτικά  αυτοκίνητα γιά καφέ στό κεφαλάρι η κολωνάκι ακριβά ρούχα κλπ... ακριβά ξενοδοχεια..
υπάρχουν λύσεις οικονομικότατες παντού αν ψαξετε
πχ έχω εναν πελατη που έχει βιοτεχνια στήν βουλγαρια ραφής ρούχων...
δέν μπορειτε νά φανταστείτε πόσο φτηνότερα είναι τα ιδια ρούχα εάν δέν είναι επώνυμα...

και ξερει κατι σημερα με την κριση οσοι δεν εχουν ακινητη περιουσια τους δανειζουν με το σταγονομετρο με λιγα χρηματα πχ πιστωτικο οριο 1000€ και οσοι εχουν ακινητη περιουσια τους δανειζουν ευκολα ανεξαρτητος του εκαθαριστικου σου γιατι ξερουν οτι αν οικονομικα δεν πας καλα με τους τοκους και τα γαμησιατικα και τεχνικες του στυλ παρε ενα ακομα δανειο να ανασανεις στο τελος θα σου το φανε το ακινητο κοψωχρονιας
 

Επισκέπτης
τι τραβαει ο κοσμακης παντως ρε πουστη....καλα,υπαρχουν και μαλακες ομως ετσι;δεν εχουν μια,και πανε και παιρνουν διακοποδανεια για να πανε ξερω γω στην αιτη,για να παρουν το τελευταιας τεχνολογιας κινητο,να παρουν αμαξι καινουργιο.που πας ρε μαλακα αν δεν βγαινεις;ερμαιο στις τραπεζες για μια ζωη;αντε και η αλλη η μαλακια με τις καρτες.σε τι χρειαζονται οι γαμημενες πιστωτικες ρε παιδια;ας μου πει καποιος πως τις χρησιμοποιει.

για αγορά βιβλίων από το amazon :sunglasses:
 

paravatis

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2008
Μηνύματα
319
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
επειδη εχω και εγω εργο με τις πουτανοτραπεζες να πω 2 πραγματα.εχω στεγαστικο 100.000 και αλλα καταναλωτικα και καρτες υψους 140.000 ακομα.απο περυσι το σεπτεμβριο επαψα να πληρωνω γιατι δεν αντεχα αλλο (μεχρι και απο τοκογλυφους ειχα φτασει να δανειζομαι για να πληρωνω τ.αρχιδια)στο θεμα μας τωρα ΜΗΝ ασχολειστε καθολου με τα κομπλεξικα λιγουρια των εισπρακτικων.με το νομο κατσελη στον οποιο εχω ξεκινησει διαδικασια σου κλανουν τ αρχιδια και πανω απ ολα ΔΕΝ σου παιρνουν το σπιτι αν ειναι πρωτη κατοικια.μην παραλειψω να πω οτι αυτο ισχυει και για επιταγες που ειναι σε πλαφον και οχι σε χερι
 

milfslover

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.355
Κριτικές
13
Like
38
Πόντοι
2.945
εγω μαγκες πριν κανα μηναξοφλησα μια και εχω αλλες 2 γυρω στα 2000.οσο για τις ψωλες που περνουν τηλ στην πουτσα σας με λιγο μπλα μπλα μπορει να βγαλεις καμια για καφεδακι γιατι για καταθεση αρχιδια
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
και μαλιστα ολες αυτες οι λαμπρες επιχειρματικες ιδεες ερχονται απο το αμερικα μετα της εισπρακτικες το επομενο βημα θα ειναι αυτο για οσους ειδαν εμπολεμη ζωνη

Η Εμπόλεμη Ζώνη συναντά τους «κυνηγούς κεφαλών»

Ο Κόμπρα, ο Κόρι και η Μαράια κυνηγούν... ανθρώπους. Αυτή είναι η δουλειά τους και, όσο απίστευτο κι αν ακούγεται, είναι νόμιμη. Οι τρεις τους είναι οι βασικοί πρωταγωνιστές της σειράς ντοκιμαντέρ «Εμπόλεμη ζώνη», που προβάλλεται απόψε τα μεσάνυχτα στο MEGA, και είναι σύγχρονοι «κυνηγοί κεφαλών». Ο Σωτήρης Δανέζης και η ομάδα του ταξίδεψαν στη Φλόριντα των ΗΠΑ και με την κάμερα ως αδιάψευστο μάρτυρα κατέγραψαν εικόνες που σοκάρουν και μαρτυρίες που ανατριχιάζουν.


Ο Κόμπρα, με περισσότερες από 8.500 συλλήψεις στο ενεργητικό του, είναι ένας από τους πιο γνωστούς «κυνηγούς κεφαλών» στις ΗΠΑ. Ο Κόρι ή Τάινι, όπως τον φωνάζουν οι φίλοι του, μαζί με τη σύζυγό του Μαράια έχουν μια εταιρεία παροχής εγγυήσεων.

«Κυνηγάω ανθρώπους έναντι αμοιβής, αυτή είναι η δουλειά του κυνηγού κεφαλών.

Οι παλιοί «κυνηγοί κεφαλών» κυνηγούσαν νεκρό ή ζωντανό.

Δεν θέλουμε να φέρουμε πίσω κανέναν νεκρό, δεν θέλουμε να έχουμε τη φήμη ότι σκοτώνουμε όποιον πάμε να πιάσουμε, αλλά έχουμε τη δυνατότητα να φέρουμε κάποιον νεκρό εάν είναι ανάγκη» λέει ανερυθρίαστα ο Κόμπρα υποστηρίζοντας τη νόμιμη, στις ΗΠΑ, δραστηριότητά του και προσθέτει: «Με ονόμασε Κόμπρα ένας παλιός πράκτορας του FBI. Γιατί είμαι ύπουλος, γλοιώδης, γιατί έρχομαι από πίσω σου, σε γοητεύω και σε δαγκώνω στον λαιμό». Οι «εγγυητές» και ταυτόχρονα «κυνηγοί κεφαλών», όπως ο Κόμπρα, από τη μια γλιτώνουν ανθρώπους από τη φυλακή κι από την άλλη τους καταδιώκουν και τους συλλαμβάνουν.

Εγγύηση
Το σύστημα λειτουργεί ως εξής: Το δικαστήριο ανακοινώνει στον κατηγορούμενο την ημέρα που θα δικαστεί και μια χρηματική εγγύηση που αν την πληρώσει μπορεί να κυκλοφορεί ελεύθερος μέχρι τη δίκη του.

Αν ο κατηγορούμενος δεν διαθέτει το ποσό που ορίζει το δικαστήριο, έχει τη δυνατότητα να απευθυνθεί σε μια ιδιωτική εταιρεία παροχής χρηματικών εγγυήσεων.

Εκεί πληρώνει το 10% της εγγύησης, ως προμήθεια στην εταιρεία, η οποία εγγυάται εκ μέρους του ότι θα παρουσιαστεί ενώπιον του δικαστηρίου στην ημερομηνία που έχει οριστεί. Αν ο κατηγορούμενος εξαφανιστεί, ο εγγυητής του έχει εξήντα μέρες διορία για να τον οδηγήσει στο δικαστήριο, ακόμη και με τη βία.

Οταν πέσει ο ήλιος ο Κόμπρα και οι φίλοι του βγαίνουν για κυνήγι. Ο φακός του ντοκιμαντέρ τους ακολουθεί καθώς πηγαίνουν από πόρτα σε πόρτα και από σπίτι σε σπίτι, οπλισμένοι σαν αστακοί και με τις φωτογραφίες των καταζητούμενων στο χέρι. Σε αυτό το ανελέητο κυνήγι ανθρώπων όσο πιο επικίνδυνο είναι το θήραμα τόσο πιο απρόβλεπτη είναι και η κατάληξη της βραδιάς.
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
4
Πόντοι
16
η απαντηση της τράπεζας είναι μη δίνεις σημασία οταν πήγα να αναφέρω οτι γίνονται ενοχλητικοί και πέρνουν ακατάλληλες ώρες.. :S
ενας διευθυντής μου ειπε οτι γι αυτο καλύτερα να εξοφλήσεις για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. :jerking: :jerking: :jerking:.
αυτός το ήθελε το μπινελίκι του αλλα δεν του το έδωσα... :s&m_1:
σωωωωωπα ρε δικε μου...
αυτο πως δεν το σκεφτηκαμε ολοι εμεις που χρωσταμε...
σε ποια τραπεζα δουλευει αυτος ο διευθηντης να του στειλω καμμια γλαστρα??????????????
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
μην παραλειψω να πω οτι αυτο ισχυει και για επιταγες που ειναι σε πλαφον και οχι σε χερι

Δε νομίζω...Οι οφειλές από επιταγές δεν καλύπτονται από το νόμο της ακατανόμαστης....
Με ακάλυπτη επιταγή πας μέχρι προσωποκράτηση αν είσαι εκδότης, ακόμη και αν την έχει εκδόσει εταιρεία της οποίας είσαι νόμιμος εκπρόσωπος.
Γενικά οι εμπορικές οφειλές δεν καλύπτονται από το νόμο αυτο - για αυτές υπάρχει ο πτωχευτικός κώδικας.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
ειχα πριν 4 χρονια ενα συναδελφο οπου δουλευαμε μαζι σε μια εταιρια αυτος επαιρνε μισθο 1200€ τοτε λοιπον με αυτο το μισθο εμενε να σε νοικι σε ρετιρε 6 οροφου διαμερισμα στο χαλανδρι με νοικι 800€ ειχε αυτοκινητο αξιας 2000κυβικων αξιας 50.000€ οπου για βενζινη μονο ηθελε το μηνα 300€ και η δοση πηγαινε 600€ το μηνα φοραγε παντα επωνυμα ρουχα γυαλι rayban τζιν diesel μπλουζα γκουτσι κλπ κλπ της καρτες του της ειχε φτασει στο θεο ρολοι πανακριβο κλπ κλπ
και ολη μερα κλεγοτανε γιατι δεν του φτανει ο μισθος
και το κορυφαιο ηταν 28 χρονων και του τσονταρε συνεχεια ο πατερας του μα συνεχεια

και οταν το ρωτησα και του ειπα καλα ρε φιλε γιατι δεν πουλας το αμαξι να παρεις κατι ποιο οικονομικο και να μενεις με τον πατερα σου μεχρι να ξεχρεωσεις αφου εκανες τοσο μεγαλα ανοιγματα που δεν αντεχε η τσεπη σου τι μου απαντησε.....
δουλευω και απαιτω να ζω σαν ανθρωπος οχι σαν ζωο μιζερα
ε απο τοτε δεν ξανασχοληθηκα μαζι του

Φίλε, μόλις περιέγραψες αυτό που ονομάζεται "Ελληνική Δημοκρατία (Α.Ε)"

:2funny:
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
η εικονα της χωρας

ειχα πριν 4 χρονια ενα συναδελφο οπου δουλευαμε μαζι σε μια εταιρια αυτος επαιρνε μισθο 3200€ τοτε λοιπον με αυτο το μισθο εμενε να σε νοικι σε ρετιρε 6 οροφου διαμερισμα στο μοναχο με νοικι 600€ ειχε αυτοκινητο αξιας 1400κυβικων αξιας 16.000€ οπου για βενζινη μονο ηθελε το μηνα 100€ και η δοση πηγαινε 200€ το μηνα φοραγε παντα ρουχα απο το καλαθι....

και το κορυφαιο ηταν 28 χρονων και δεν  του τσονταρε μια ο πατερας του

και οταν το ρωτησα και του ειπα καλα ρε φιλε γιατι δεν πας σε μια ταβερνα να φας ή σε ενα μπαρακι να πιεις ενα ποτο το βραδυ και κλεινεσαι σαν την κουκουβαγια απο τις εννια σπιτι μου απαντησε
δουλευω και απαιτω να ζω σαν ζωο μιζερα για να παω μια βδομαδα το καλοκαιρι ελλαδα για διακοπες
ε απο τοτε δεν ξανασχοληθηκα μαζι του
προφανως αυτη θα ειναι η δημοκρατια των ευτυχισμενων πολιτων της μερκελ :2funny: :2funny: :2funny:
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
πλουσια κρατη με πολιτες που καλοπερναν δλδ.... :grin: :grin:
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
προφανως αυτη θα ειναι η δημοκρατια των ευτυχισμενων πολιτων της μερκελ :2funny: :2funny: :2funny:

Λάθος.

Αυτός είναι ο πιο σίγουρος τρόπος για να καταλήξεις κάποια στιγμή να είσαι η φτωχή επαρχία/αποικία της Μέρκελ.
 

paravatis

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2008
Μηνύματα
319
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
str οι δικες μου δεν ειναι απο εμπορικες οφειλες(δεν εχω επιχειρηση) αυτοι που λες μπαινουν στοαρθρο 99 σαν ιδιωτης μιλαω
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
προσωπικα δεν ξανασηκωνω κινητο με αποκρυψη.να ωφειλεις 100 ευρω και να εοχυν περασει μερικες μερες απο την προθεσμια πληρωμης τους και να σου μιλανε λες και ειναι ανωτεροι σου στον στρατο ενω δεν εχουν κμαια τετοια δικαιοδοσια.αλητες γαμιοληδες κυριολεκτικα.θα χαρω πολυ να κλεισουν κια ας βρεθουν ανεργοι καποιοι που δουλευουν σε αυτα τα σκαταρχιδα.μολις ακουτε ειμαστε απο ταδε τραπεζα κλειστε το αμεσως.σας ετυχε κατι μια γυναικαρα στο δρομο που περνουσε εκεινη την στιγμη χαχαχα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom