Νέα

Εισπρακτικές εταιρείες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα alex71
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 251
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

o palios

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2007
Μηνύματα
956
Like
2
Πόντοι
6
το 2011 θα ειναι 1 εκ η παρέα ....
αν δεν κανω λαθος 1.300.000 Ελληνες δεν πληρωνουν ,καποιοι προχωρανε (οσοι δεν εχουν ακινητα) και σε αντιρρησεις και τοτε η τραπεζα ,πραγματικα χανει τα  λεφτα της και δεν μπορει να  κανει τιποτα.
 

sotomoto64

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.335
Κριτικές
3
Like
6
Πόντοι
16
αν δεν κανω λαθος 1.300.000 Ελληνες δεν πληρωνουν ,καποιοι προχωρανε (οσοι δεν εχουν ακινητα) και σε αντιρρησεις και τοτε η τραπεζα ,πραγματικα χανει τα  λεφτα της και δεν μπορει να  κανει τιποτα.

για κάντο λίγο πιο λιανά,τι εννοείς αντιρρήσεις?
 

ASPIRE(1)

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
646
Κριτικές
15
Like
4
Πόντοι
2.935
μάλιστα .. τερμα θησεως καλιθεά ... στο μεγαρο που ειναι και η μεταφορική Πρόοδος ... εταιρεία τηλεφωνικών συναλλαγών με πάνω απο 1000 εργαζόμενους ....

του κ. Τουρκο.....

πες τους οτι θα τους μηνύσεις ζητωντας αποζημίωση ψυχικής οδύνης 10 εκ ευρω .... στειλε και εξωδικο αμα λάχει .... και ενημέρωσε και την αντιστοιχη Ευρωπαική Διευθυνση της ΕΕ ... με ενα απλο e-mail ... και την απαιτηση  για τα 10 εκ ευρω .....

θα δεις αποτελέσματα !!

εχω την εντύπωση πως οτι και να πω σχετικα με νόμους και τέτοια δεν καταλαβαινουν..
με γραφουν και συνεχιζουν στον επόμενο.. :s&m_3: :kissass2:
κατι για αρθρο 14 της συμβασης μου λένε και οτι το εχω υπογράψει στην συμβαση μου
και τους ειπα ρε παιδια την συμβαση για το δανειο την εκανα πριν 14 χρόνια!! :headbang:
τωρα το θυμηθηκε η τελεπερφορμανς να με καλει???? :tickedoff:
που ηταν πριν 2 η τρια χρονια και δεν με ενοχλουσε κανεις??????????? :think: :think:
 

scorpioking

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαΐ 2006
Μηνύματα
665
Κριτικές
13
Like
53
Πόντοι
1.997
όπως επίσης, δεν μπορεί αν κινηθεί κατά ακινήτου η τράπεζα για χρέος κάτω των 20.000.
λέγοντας αντιρρήσεις, εννοεί το.. νίομιμο δικαίωμα να αμφισβητηθούν επιπλέον χρεώσεις κτλ κτλ που βάζουν οι τράπεζες.....τόκοι, πανοτόκοια λοιπές παπαριές...
 

Επισκέπτης
όπως επίσης, δεν μπορεί αν κινηθεί κατά ακινήτου η τράπεζα για χρέος κάτω των 20.000.
λέγοντας αντιρρήσεις, εννοεί το.. νίομιμο δικαίωμα να αμφισβητηθούν επιπλέον χρεώσεις κτλ κτλ που βάζουν οι τράπεζες.....τόκοι, πανοτόκοια λοιπές παπαριές...

Σοβαρα ? 19000 περιπου χρωσταω απο το στεγαστικο με παιρνει να τους γραψω στ΄αρχιδια μου ?
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Οι εισπρακτικές πληρώνονται την προμήθειά τους μόνο αν κάνεις την κατάθεση την ημέρα που θα τους πεις(και ενημερώσουν την τράπεζα)γι αυτό πιέζουν τόσο.Μάθετε καλά το νέο νόμο.Πρέπει να λένε το όνομά τους,να μη καλούν άσχετες ώρες,όχι πάνω από μία φορά το μήνα αν το θέλετε και το πείτε,να λένε τον αριθμό μητρώου ακόμα και το αφμ της εταιρίας τους .Επίσης απαγορεύεται να καλούν από απόκρυψη.
Με το νέο νόμο είναι μόνο ενημερωτικές και όχι εισπρακτικές οπότε πέστε τους σας ευχαριστώ για την ενηυμέρωση,πάρτε με ξανά next month,λεφτά θα βάλω όταν μπορώ.
Αν τα γνωρίζετε και τα ζητάτε όλα αυτά θα έχετε κάνει ένα βήμα προς την ηρεμία σας.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
οταν ειχα ενα δανειακι, και λογω του οτι καποια στιγμη ημουν ανεργη και αδυνατουσα να ειμαι οσο συνεπης θα ηθελα, μου τα πρηξανε μια, μου τα πρηξανε δυο, αλλα μετα το τριτο πρηξιμο και μπινελικι, σταματησα να σηκωνω το τηλεφωνο και ησυχασα, και απο τοτε σταματησα να σηκωνω και τηλεφωνα με αποκρυψη
ελπιζω μωρο να μην σταματησες να σηκωνεις και αλλα πραγματα  :2funny: :2funny: :-* :-*
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
παντως οτι και να σας πουνε απο της εισπρακτικες μην τους πιστευετε οτι και να σας πουμε ειναι ψεμματα θα μιλησετε με δικαστικο θα παει η υποθεση σας στο νομικο κτλ κτλ κτλ θα σας κλασουν μια μαντρα απλα θα σας ξανακαλουν ετσι για να σας γαμησουν τη ψυχολογια
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
τι τραβαει ο κοσμακης παντως ρε πουστη....καλα,υπαρχουν και μαλακες ομως ετσι;δεν εχουν μια,και πανε και παιρνουν διακοποδανεια για να πανε ξερω γω στην αιτη,για να παρουν το τελευταιας τεχνολογιας κινητο,να παρουν αμαξι καινουργιο.που πας ρε μαλακα αν δεν βγαινεις;ερμαιο στις τραπεζες για μια ζωη;αντε και η αλλη η μαλακια με τις καρτες.σε τι χρειαζονται οι γαμημενες πιστωτικες ρε παιδια;ας μου πει καποιος πως τις χρησιμοποιει.
 

Ermenegildos

Μέλος
Εγγρ.
15 Νοε 2010
Μηνύματα
96
Like
0
Πόντοι
0
τι τραβαει ο κοσμακης παντως ρε πουστη....καλα,υπαρχουν και μαλακες ομως ετσι;δεν εχουν μια,και πανε και παιρνουν διακοποδανεια για να πανε ξερω γω στην αιτη,για να παρουν το τελευταιας τεχνολογιας κινητο,να παρουν αμαξι καινουργιο.που πας ρε μαλακα αν δεν βγαινεις;ερμαιο στις τραπεζες για μια ζωη;αντε και η αλλη η μαλακια με τις καρτες.σε τι χρειαζονται οι γαμημενες πιστωτικες ρε παιδια;ας μου πει καποιος πως τις χρησιμοποιει.

αν πάρεις κάτι με άτοκες δόσεις,βοηθάει αντί να δώσεις όλα τα λεφτά μαζεμένα
μπορώ να δώσω 50 ευρώ επί 6 μήνες αντί για 300 μαζεμένα
αρκεί να πληρώνεις τις δόσεις,να μην την έχεις φουσκωμένη,να έχεις σταθερό εισόδημα,να έχει σχετικά χαμηλό υπόλοιπο και τέτοια
 

Ermenegildos

Μέλος
Εγγρ.
15 Νοε 2010
Μηνύματα
96
Like
0
Πόντοι
0
Το βράδυ θα κάνω μια πλήρη ενημέρωση για τις πρακτικές και τις τακτικές Τραπεζών και εισπρακτικών
Μην την χάσετε,όλοι εδώ!!!
κατά τις 22.00 θα αναρτηθεί,τώρα πάω σε ένα μασάζ
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
τι τραβαει ο κοσμακης παντως ρε πουστη....καλα,υπαρχουν και μαλακες ομως ετσι;δεν εχουν μια,και πανε και παιρνουν διακοποδανεια για να πανε ξερω γω στην αιτη,για να παρουν το τελευταιας τεχνολογιας κινητο,να παρουν αμαξι καινουργιο.που πας ρε μαλακα αν δεν βγαινεις;ερμαιο στις τραπεζες για μια ζωη;αντε και η αλλη η μαλακια με τις καρτες.σε τι χρειαζονται οι γαμημενες πιστωτικες ρε παιδια;ας μου πει καποιος πως τις χρησιμοποιει.

η εικονα της χωρας φιλε μου ειναι σαν το μεσο ελληνα δηλαδη χρωσταει απο παντου και να σου πω και ενα παραδειγμα

ειχα πριν 4 χρονια ενα συναδελφο οπου δουλευαμε μαζι σε μια εταιρια αυτος επαιρνε μισθο 1200€ τοτε λοιπον με αυτο το μισθο εμενε να σε νοικι σε ρετιρε 6 οροφου διαμερισμα στο χαλανδρι με νοικι 800€ ειχε αυτοκινητο αξιας 2000κυβικων αξιας 50.000€ οπου για βενζινη μονο ηθελε το μηνα 300€ και η δοση πηγαινε 600€ το μηνα φοραγε παντα επωνυμα ρουχα γυαλι rayban τζιν diesel μπλουζα γκουτσι κλπ κλπ της καρτες του της ειχε φτασει στο θεο ρολοι πανακριβο κλπ κλπ
και ολη μερα κλεγοτανε γιατι δεν του φτανει ο μισθος
και το κορυφαιο ηταν 28 χρονων και του τσονταρε συνεχεια ο πατερας του μα συνεχεια

και οταν το ρωτησα και του ειπα καλα ρε φιλε γιατι δεν πουλας το αμαξι να παρεις κατι ποιο οικονομικο και να μενεις με τον πατερα σου μεχρι να ξεχρεωσεις αφου εκανες τοσο μεγαλα ανοιγματα που δεν αντεχε η τσεπη σου τι μου απαντησε.....
δουλευω και απαιτω να ζω σαν ανθρωπος οχι σαν ζωο μιζερα
ε απο τοτε δεν ξανασχοληθηκα μαζι του
 

spider-man

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2010
Μηνύματα
238
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
 Καλημερα!! μηπως ξερει κανεις να μου απαντησει ποιο ειναι το οριο τηλεφωνηματων που μπορουν να κανουν σε μια μερα?? και αν ο νομος αλλαξε και τους διδει δικαιωμα να τηλεφωνουν και Σαββατα???
 

scorpioking

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαΐ 2006
Μηνύματα
665
Κριτικές
13
Like
53
Πόντοι
1.997
μια φορα το μηνα περιορίζονται τα τηλεφωνα... μια φορα το μηνα ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ. ολα τα αλλα γαμωσταρυρισε τα τα μουνοπανα!

  Καλημερα!! μηπως ξερει κανεις να μου απαντησει ποιο ειναι το οριο τηλεφωνηματων που μπορουν να κανουν σε μια μερα?? και αν ο νομος αλλαξε και τους διδει δικαιωμα να τηλεφωνουν και Σαββατα???
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
22
Like
356
Πόντοι
5.795
εγω καποτε δουλευα σε μια τετοια εταιρια βεβαια μονο για 6 μηνες διοτι οπως μου λεγανε ειμαι πολλυ ευγενικος και απλα περιμενανε να ληξει η συμβαση μου για να με διωξουν στην ποιο χειροτερη εταιρια που υπαρχει στην executive
παιδια δεν μπορειτε να φανταστειτε σαν υπαλληλος τη πιεση ετρωγα
καθε μερα με καλουσε η προισταμενη και μου λεγε γιατι δεν εχεις τοσες εισπραξεις γιατι το ενα γιατι το αλλο φωναζε πιεζε κραξτους παιρνε παντου για να καταθεσουν
βεβαια εκει δουλευα πριν 7 χρονια
δεν μπορειτε να φανταστειτε τι δουλεια κανει καποιος οταν εχει αναγκη
υ.σ εγω ποτε δεν εκβιασα ουτε φωναζα απλα τους ζαλιζα τα αρχιδια
παντως τωρα με το νομο περι εισπρακτικων ειναι καλυτερα μπορει να σε παρει τηλεφωνω να σου πει πχ χρωστας 200€ και θα πεις ευχαριστω για την ενημερωση καλη σας μερα
γραψε μας αναλυτικά άν έχεις χρόνο τι σού λέγαν νά κάνεις καί πώς πιέζαν τόν κόσμο,μεθόδους κλπ
άν και θά σέ προλάβει ο φίλος ποιο πάνω.
 

erblue

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2010
Μηνύματα
13
Κριτικές
13
Like
0
Πόντοι
10
 Καλημερα!! μηπως ξερει κανεις να μου απαντησει ποιο ειναι το οριο τηλεφωνηματων που μπορουν να κανουν σε μια μερα?? και αν ο νομος αλλαξε και τους διδει δικαιωμα να τηλεφωνουν και Σαββατα???

φιλε
1ον αλλαξε το σταθερο ή το κινητο σου να ησυχασεις
2ον μη σηκωνεις αποκρυψεις
3ον οταν σου τσαμπουκαλευονται τσαμπουκαλευεσαι
4ον δουλευε τους
5ον αν δεν εχεις τιποτα στο ονομα σου ΓΡΑΨΤΟΥΣ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΣΟΥ
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
 Καλημερα!! μηπως ξερει κανεις να μου απαντησει ποιο ειναι το οριο τηλεφωνηματων που μπορουν να κανουν σε μια μερα?? και αν ο νομος αλλαξε και τους διδει δικαιωμα να τηλεφωνουν και Σαββατα???

νομιζω δεν ειμαι σιγουρος οτι για ενα τραπεζικο προιον πχ για τη βιζα σου μπορουν να σε καλεσουν και αφου μιλησουν με σενα και τους πεις ενα ευχαριστω για την ενημερωση μπορουν να σε ξανακαλεσουν πλεον μετα απο 48 ωρες το θεμα ειναι οτι αν εχεις πολλα προιοντα πχ δανειο καρτα διακοποδανειο κλπ κλπ θα σε καλουν καθε ημερα και προιον ετσι για ψυχολογικο εκβιασμο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom