Νέα

Εισπρακτικές εταιρείες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα alex71
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 251
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Sfirihti klania

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2012
Μηνύματα
400
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1


Οχι αν και το γνωριζω το σαιτ,οτι ομως γραφω τα εχω διαβασει,ζησει με φιλους μου και τα εχω ρωτησει
σε δικηγορους παντα,οχι σε καφενεια.
Ειμαι ας πουμε μεσα σε ολα......εμπειριων συλλεκτης...... :grin:
Τα παιδια που γραφουν εκει θα πρεπει να συμπληρωσουν(αποψη μου)και τον λογο που ανεφερα του γιατι
δοθηκαν τα δανεια πραγμα που το ανεφερα αν δεν το εχουν ηδη κανει.
Το παζλ δεν εχει τελειωμο.
Οι τραπεζες ειναι οι πιο συγκροτημενοι επιλυτες των προβληματων που οι ιδιες δημιουργησαν.
Θα βρουν την ακρη φιλε μου καποια στιγμη.

Οι τυποι αυτοι ειναι παρα πολυ ικανοι. :grin:
 

Επισκέπτης
και να σας εξομολογηθω και κατι δουλευα στην εισπρακτικη 6 μηνες εληξε η συμβαση μου και δεν μου την ανανεωσαν μετα πηγα και δουλεψα σε μια καφετερια εκανα λαντζα καθαριζα τουαλετες και καθαριζα γενικα το μαγαζι (σφουγγαρισμα τριψημο) βλεπετε ειχα αναγκη για χρηματα τοτε ξερετε κατι ενιωθα ποιο ικανοποιημενος που καθαριζα τουαλετες στη δουλεια μου παρα οταν ημουν στην εισπρακτικη στο γραφειο μου με τον η.υ μου τη ζεστη μου και το καφεδακι μου

είσαι τύπος λέμε  :rockon:
 

Sfirihti klania

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2012
Μηνύματα
400
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Προσωπικό ιστορικό με Εθνική και την γνωστή teleperformance.ειχα 2 πιστωτικές περίπου λίγο κάτω απο 6000 ευρω .πριν 2 χρόνια ζήτησα μια ρύθμιση για 4 χρόνια 48 μήνες δηλαδή.Λογω αναδουλειαςς πάντα πληρώνω με καθυστέρηση που κειμενεται απο μερικές μέρες μέχρι μήνα.Η συγκεκριμένη εισπρακτική το χαβα της ,κλήση στο τηλ. Μεσημέρι κλασικά,αγαπημένη ώρα 3 με 4 το μεσημέρι κλασσικά αρκετές φορές με ξύπνησαν,ανάλογα το υφακι αυτού η αυτής που καλεί ,ανάλογης και απο μέρους μου αντίδραση.Δυστυχως πρεπει ναπω ότι οι πιο επιστολές είναι συνήθως οι γυναίκες και ας με διαψεύσει εάν έχω άδικο κάποιος,μιλάω για τον κανόνα πάντα,το τελευταίο δίμηνο ,μου στέλνει χαρτί η τράπεζα ότι θα προβεί σε δικαστικές ενέργειες για μη ενήμερη δόση 144 ευρω για άκουσον άκουσον 25 μέρη καθυστέρηση,με την δικαιολογία ότι πάντα πληρώνω με καθυστέρηση....έψαξα την σύμβαση που έχω κάνει μαζί τους....ΠΟΥΘΕΝΑ δεν υπάρχει τέτοιος όρος,που να καταστεί την συμβαση μου με την τράπεζα ως καταχρηστική,αρα και καταγγελταια για αυτόν το λόγο,παρα μόνο εφόσον καθυστέρησω κάποια δόση για πλέον των 90 ημερών......περιμένω απο μέρους της τράπεζας ΓΡΑΠΤΗ απάντηση στο παράπονο που τους έστειλα,μετα θα πάω τραπεζικό μεσολαβητή και τέλος Τράπεζα της Ελλαδος....μπορει κάποιος να συμβουλεψει κάτι ? εννοείται ότι δεν μιλάω για την εισπρακτικη αλλα για την ίδια την τράπεζα και την αδικαιολόγητη κλιμάκωση των απειλών για μια απλήρωτη δόση 144 ευρω για 25 περίπου ημέρες......ευχαριστω πολυ.....


Πιθανολογωντας θεωρω οτι ειναι φυση αδυνατον η ιδια  η τραπεζα να το κανει αυτο
τοσο συντομα.
Ποσο μαλλον η Εθνικη που εχει διατηρησει ενα κυρος,προφανως το χαρτι που κρατας ειναι σταλμενο
απο αλλου,πηγαινε στην τραπεζα και ασε τα ραβασακια για καμια γκομενα(φιλικα)και ρωτα εκει τι γινεται.
Φερσου ανετα και οχι χεσμενα,θα παρατηρησεις οτι θα σε αφησουν να μιλησεις και θα σε "κοψουν".
Μην κλαφτεις,πατα πανω τους,πες οτι ειναι αδυνατον να παρεις αυτο το χαρτι για τετοιο ποσο και για τετοιο διαστημα.
Προσωπικα δεν το πιστευω με τιποτα,μαλλον σε ψαρωνουν οπως και πολλες εταιρειες τηλεφωνιας
οπου λενε ακριβως τα ιδια.
Πιθανον να φοβουνται μηπως ανοιξει πολυ η ψαλιδα,να ξερεις οτι αν ανοιξει η ψαλιδα σε εχασαν απο αιμοδοτη.
Αυτο το ξερουν ηδη πολυ πιο πριν απο εσενα.
Δεν ειπες ομως αν εχεις τιποτα στο ονομα σου,εισαι λειψος,κανε οτι σου ειπα και μην φοβασαι.
Εκει να πας στους ιδιους.
Εαν σε κυνηγησουν δικαστικα απο τωρα εισαι ο πρωτος που ακουω τοσο συντομα σε ολη την Ελλαδα. :grin:
 

Sfirihti klania

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2012
Μηνύματα
400
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Η δουλεια σε εισπρακτικη ειναι λαθος δουλεια.

Πολλες φορες κατι βλασταρια οταν ενοχληθουν απο εισπρακτικες τραβανε μηνυση για αυτοφωρο επι τοπου στο πλησιεστερο τμημα
το οποιο ξαμολωντας αστυνομικους εντος 24 ωρου ειναι υποχρεωμενοι να τους εντοπισουν και να τους συλλαβουν.
Εχουν γινει αυτα.
Ε,οχι και να εχουμε νταβατζηδες στην τσεπη μας.
Οτι θελετε στην τραπεζα και αν μπορειτε κιολας,με γνωμονα τον ηθικο κανονα να εχετε πρωτα υγεια και τροφη.

Τελικως αν σας ενοχλουν και σας απαγγελουν μυθους του Αισωπου οτι παιρνουν απο δικηγορικο γραφειο
να ξερετε οτι αυτο δεν ειναι αληθες,δεν χρειαζεται να το παιζετε ιστορια.
Απλα πειτε τους κανενα "ποτε θα βγουμε;εχεις ωραια φωνη" κτλ αν θελετε να απαντησετε.

Απορω γιατι απαντατε σε αυτα τα ατομα καποιοι.
Υπαρχουν κατι ατακες που ξυλωνουν σαγονια,θα τα ξαναπουμε. :grin:
 

cuturu

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
857
Like
543
Πόντοι
86
Καταρχήν να πω ευχαριστω για τον κόπο που κανεις για να με βοηθήσεις.Η επιστολή έχει εκδοθεί στις 20/8  ηδονή έληξε στις 29/7 μου παραδόθηκε απο τον ταχυδρομο 22/8 έχει σφραγίδα και υπογραφή απο την ΕΤΕ .δεν γνωρίζω εάν εισπρακτικη έχει το δικαίωμα να χρησιμοποιεί το λογότυπο της Εθνικής.....το περιστατικό το περιέγραψα με την μέγιστη ακρίβεια.....μου έκανε και εμένα τρομερή εντύπωση γιατι δεν είμαι τελείως ανενημερωτος ίσα ίσα ....απλα για λίγες μέρες καθυστέρηση ερχόταν πάντα ένα γράμμα που έλεγε,ξέρετε μπλα μπλα μπλα,οχι δικαστικές ενέργειες και τα ρέστα και τώρα κλιμάκωση ,αυτο είναι που μου την δίνει....
 

cuturu

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
857
Like
543
Πόντοι
86
:έχω μόνο ένα ιχ μοντέλο 2000
 

Sfirihti klania

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2012
Μηνύματα
400
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Καταρχήν να πω ευχαριστω για τον κόπο που κανεις για να με βοηθήσεις.Η επιστολή έχει εκδοθεί στις 20/8  ηδονή έληξε στις 29/7 μου παραδόθηκε απο τον ταχυδρομο 22/8 έχει σφραγίδα και υπογραφή απο την ΕΤΕ .δεν γνωρίζω εάν εισπρακτικη έχει το δικαίωμα να χρησιμοποιεί το λογότυπο της Εθνικής.....το περιστατικό το περιέγραψα με την μέγιστη ακρίβεια.....μου έκανε και εμένα τρομερή εντύπωση γιατι δεν είμαι τελείως ανενημερωτος ίσα ίσα ....απλα για λίγες μέρες καθυστέρηση ερχόταν πάντα ένα γράμμα που έλεγε,ξέρετε μπλα μπλα μπλα,οχι δικαστικές ενέργειες και τα ρέστα και τώρα κλιμάκωση ,αυτο είναι που μου την δίνει....


Πηγαινε απο εκει και ολα θα λυθουν,πες τους δεν εχεις μια,τι θα κανω;και απλα κοιτα τους και μην μιλας για 5 λεπτα!!!
Κοιτα καπου και εστιασε εκει στο απειρο,δεν παρακαλας ποτε,εισαι πελατης κι ας χρωστας! :grin:
Ειχες την καλη διαθεση να ερθεις και θες λυση που να συμφερει εσενα και οχι αυτους.

The rules are wrong.......big mistake........ :grin:
 

Sfirihti klania

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2012
Μηνύματα
400
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
:έχω μόνο ένα ιχ μοντέλο 2000

Με την ταναλια στα βγαζω  :grin:
Ισως να το ξερουν,μην το μεταβιβασεις αλλου γιατι θα σε παρουν στο κυνηγι νομικα.
Απλα πηγαινε και μαθε,θα τα πουμε,καληνυχτα. :grin:
 

homan

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2005
Μηνύματα
727
Κριτικές
6
Like
267
Πόντοι
6
Αυτοι που παιρνουν τηλεφωνο απο τις εισπρακτικες και μας τα ζαλιζουν ποσο μπορουν να αντεξουν να τους βριζουν ολοι αν βεβαια απαντησουν στο τηλεφωνο
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom