Νέα

Βιετνάμ sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 254
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
Kαλησπερα παιδες.Με αφορμη το προσεχες ταξιδι μου στην Ταυλανδη και ειπειδη θα κατσω 39 μερες και υπερβαινω το 30ημερο θα πρεπει αναγκαστηκα να βγω εκτος συνορων και να ξαναμπω,Το λοιπον σκεφτομαι πολυ για βιετναμ καμια 7-10 μερες μιας και η χωρα ειναι αλλη φαση.Αυτο που εχω στο μυαλο μου ειναι η βιζα για βιετναμ και θα θελα εδω τα φωτα σας απο οσους πηγατε.Πιθανον θα παω σε κανα τουρ γραφειο εκει στην ΚΑΟ ΣΑΝ να δωσω τα χαρτια μου.Ποσο κοστιζει η βιζα? Σε ποσες μερες βγαινει? Μια αλλη σκεψη που εχω ειναι αντι για βιετναμ,να παω στην Μαλαισια στο νησι Langkawi 5-7 μερες που ειναι και πιο κοντα απ την Ταυλανδη και δεν χρειαζετε βιζα και απο εχω πληροφοριες το νησι ειναι φανταστικο. Φευγω 26/1 και πιθανον μονος,αν καποιος συνπολεμιστης ειναι κατω εκεινες τις ημερομηνιες με χαρα μου να μπω στην μαχη.. μαζι του.
 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Γιατι
Το κορναρισμα παντου και συνεχως δεν σε πειραξε;
Εγω ειχα μονιμο πονοκεφαλο.
Ασε μη μου το θυμηζεις, δεν μπορουσα να κοιμηθω μεσα στα λεωφορεια...οι λεωφοριατζηδες ειναι οι χειροτεροι μαζι με τα μηχανακια. Τουλαχιστον μετα απο το Βιετναμ σταματησε η γυναικα μου να μου φερνει ως κακο παραδειγμα τις κορνες των Ελληνων οδηγων. Οι Βιετναμεζοι ειναι χειροτεροι! Παντως συνηθιζεται και αυτο αν το δεις σαν τροπο ζωης. Για αυτους η κορνα ειναι σαν να πατανε φρενο, ολοι το κανουν και κανεις δεν παρεξηγειται σε αντιθεση με την Ταυλανδη για παραδειγμα οπου η κορνα θεωρειται μεγαλη αγενεια.


Kαλησπερα παιδες.Με αφορμη το προσεχες ταξιδι μου στην Ταυλανδη και ειπειδη θα κατσω 39 μερες και υπερβαινω το 30ημερο θα πρεπει αναγκαστηκα να βγω εκτος συνορων και να ξαναμπω,Το λοιπον σκεφτομαι πολυ για βιετναμ καμια 7-10 μερες μιας και η χωρα ειναι αλλη φαση.Αυτο που εχω στο μυαλο μου ειναι η βιζα για βιετναμ και θα θελα εδω τα φωτα σας απο οσους πηγατε.Πιθανον θα παω σε κανα τουρ γραφειο εκει στην ΚΑΟ ΣΑΝ να δωσω τα χαρτια μου.Ποσο κοστιζει η βιζα? Σε ποσες μερες βγαινει? Μια αλλη σκεψη που εχω ειναι αντι για βιετναμ,να παω στην Μαλαισια στο νησι Langkawi 5-7 μερες που ειναι και πιο κοντα απ την Ταυλανδη και δεν χρειαζετε βιζα και απο εχω πληροφοριες το νησι ειναι φανταστικο. Φευγω 26/1 και πιθανον μονος,αν καποιος συνπολεμιστης ειναι κατω εκεινες τις ημερομηνιες με χαρα μου να μπω στην μαχη.. μαζι του.
Εγω πηγα κατευθειαν στο Βιετναμεζικο προξενειο. Πληρωσα 1800Β και βγηκε σε 3-4 μερες. Αν βιαζεσαι υπαρχει και express service αντι 2400Β οπου η βιζα βγαινει αυθημερον αν θυμαμαι καλα η την αλλη μερα. Την κανουν και στην Καο Σαν. Δεν ειναι τιποτα, τυπικη διαδικασια για να παρουν τα λεφτα και το σημαντικοτερο να ελεγξουν ποιος μπαινει στη χωρα, κομμουνιστες γαρ.
Στο Langkawi δεν εχω παει προσωπικα αλλα πηγε συναδελφος πριν 2 βδομαδες και μου ειπε οτι ειναι ομορφο αλλα σχετικα ακριβο. Ειναι πολυ μεγαλο νησι παντως.
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
Kαλησπερα παιδες.Με αφορμη το προσεχες ταξιδι μου στην Ταυλανδη και ειπειδη θα κατσω 39 μερες και υπερβαινω το 30ημερο θα πρεπει αναγκαστηκα να βγω εκτος συνορων και να ξαναμπω,Το λοιπον σκεφτομαι πολυ για βιετναμ καμια 7-10 μερες μιας και η χωρα ειναι αλλη φαση.Αυτο που εχω στο μυαλο μου ειναι η βιζα για βιετναμ και θα θελα εδω τα φωτα σας απο οσους πηγατε.Πιθανον θα παω σε κανα τουρ γραφειο εκει στην ΚΑΟ ΣΑΝ να δωσω τα χαρτια μου.Ποσο κοστιζει η βιζα? Σε ποσες μερες βγαινει? Μια αλλη σκεψη που εχω ειναι αντι για βιετναμ,να παω στην Μαλαισια στο νησι Langkawi 5-7 μερες που ειναι και πιο κοντα απ την Ταυλανδη και δεν χρειαζετε βιζα και απο εχω πληροφοριες το νησι ειναι φανταστικο. Φευγω 26/1 και πιθανον μονος,αν καποιος συνπολεμιστης ειναι κατω εκεινες τις ημερομηνιες με χαρα μου να μπω στην μαχη.. μαζι του.
Θα σου προτεινα την Καμποτζη και ειδικα Siem Reap οπου μπορεις να βρεις τα παντα, ναους και αξιοθεατα και Βιετναμεζες που ΔΕΝ θα βρεις στο Βιετναμ.
Η βιζα βγαινει επιτοπου μολις φτασεις.
Langawi ωραιο αλλα η Μαλαισια ειναι 4 φορες πιο ακριβη απο τη Ταυλανδη.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
Φιλε φαντομα ευχαριστω πολυ,τετοιες πληροφοριες ειναι παντα πολυτιμες
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
Γεια σου φιλε lord to SIEM REAP που κοντα στην καμποτζη ειναι? Σκεφτομαι να κανω πρωτα ενα τουρ στον βορρα της Ταυλανδης για 10-12 μερες και μετα να βγω εξω απο την χωρα για καμια 7-10 μερες και να επιστρεψω στην Ταυλανδη για να κανω τουρ στα νησια.ποια διαδρομη μου προτεινετε για το SIEM REAP βαση το πλανο που εχω βγαλει.
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
Το Siem Reap ειναι κοντα στη Ταυλανδη. Το βεβαιο ειναι να πας αεροπορικως απο Μπανκοκ αλλα νομιζω οτι εχει και πτησεις απο Chiang Mai.
Κατα τη γνωμη μου προκειται για μια απο τις καταπληκτικοτερες περιοχες του κοσμου.
Να παρεις μαζι σου παρα πολλα φιλμ ή  μεγαλες καρτες μνημης για παρα πολλες φωτογραφιες.
Δυο προτασεις επισης για εστιατορια στο Chiang Mai
1 The Riverside restaurant ειναι πανω στο ποταμι με φανταστικη θεα καλα φαγητα ψιλοκυριλε.
2. AAROON RAI κεντρο της πολης κοντα στο night bazzar τοπικο μαγερικο, αξιζει η εμπειρια και ειδικα το sticky rice που τρως με τα χερια.
Και για να σε φτιαξω να μια απο Siem Reap

 

Συνημμένα

  • DSC00086.JPG
    DSC00086.JPG
    62,1 KB · Εμφανίσεις: 34
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
Καλημερα φιλε lordjim.Ευχαριστω πολυ για της πληροφοριες σου.Απο Chiang mai  kai Siep reap σε ποιες περιοχες να δω για hotel που να ειναι σε περιοχη που να εχει ζωη,π.χ στην ,Μπανγκοκ μενω στην ΚΑΟ ΣΑΝ στα sawasdee hotel.Δηλαδη μου προτεινεις ανεπυφιλακτα Siem reap?
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
Καλημερα φιλε lordjim.Ευχαριστω πολυ για της πληροφοριες σου.Απο Chiang mai  kai Siep reap σε ποιες περιοχες να δω για hotel που να ειναι σε περιοχη που να εχει ζωη,π.χ στην ,Μπανγκοκ μενω στην ΚΑΟ ΣΑΝ στα sawasdee hotel.Δηλαδη μου προτεινεις ανεπυφιλακτα Siem reap?

Chiang Mai κοιταξε στο κεντρο και ειδικα γυρω απο τη περιοχη που γινεται καθε βραδυ το night bazaar.
Siem Reap ολα ειναι στο θεωρητικο κεντρο μια και μιλαμε για ενα μικρο χωριο βασικα.
Επειδη δεν ξερω ποσα λεφτα θελεις να δοσεις σε ξενοδοχεια ψαχτο στο νετ και με χαρτες της περιοχης.
Οσο για το Siem Reap θα πας και θα με θυμηθεις.
Ο παραδεισος
 
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
131
Πόντοι
66
Οσο για το Siem Reap θα πας και θα με θυμηθεις.
ε, σου εχουμε εμπιστοσυνη πλεον,
που τον στελνετε τον ανθρωπο μωρε,
ας δει πρωτα τις "αλλες ομορφιες" και μετα αποφασιζει.
εσυ δηλαδη λορδε πρωτα στους ναους πηγαινες? δε σε χω για τοσο θρησκο. :grin:
 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Απο Chiang mai  kai Siep reap σε ποιες περιοχες να δω για hotel που να ειναι σε περιοχη που να εχει ζωη,π.χ στην ,Μπανγκοκ μενω στην ΚΑΟ ΣΑΝ στα sawasdee hotel.
Για ζωη
Chiang mai--> μεινε κοντα στο night bazaar  :rockon: 
Siem Reap --> μεινε κοντα στην Pub street
Για Siem Reap πας η αεροπορικως οπως ειπωθηκε η με πουλμανακι απο Καο Σαν (παρα πολλοι ξενοι πανε ετσι αλλα δε στο συνιστω) η μονος σου με τρενο-λεωφορειο-ταξι (οχι απαραιτητα και τα 3 μαζι). Αν δεν εχεις κανει ποτε αυτο το ταξιδι παρε αεροπλανο. Για μενα που ειμαι ιδιοτροπος και δε βιαζομαι, το ευχαριστιεμαι καλυτερα με τα υπολοιπα μεταφορικα μεσα που ανεφερα. Κατα τη γνωμη μου αυτα που βλεπει κανεις ταξιδευοντας με λεωφορειο η εν πασει περιπτωση ταξιδευοντας οδικα δεν τα βλεπει πετοντας με αεροπλανο. Παντως αν βιαζεσαι μην το σκεφτεσαι καν, αεροπλανο με τη μια, κοιτταξε για Bangkok Airways η Air Asia.
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
ε, σου εχουμε εμπιστοσυνη πλεον,
που τον στελνετε τον ανθρωπο μωρε,
ας δει πρωτα τις "αλλες ομορφιες" και μετα αποφασιζει.
εσυ δηλαδη λορδε πρωτα στους ναους πηγαινες? δε σε χω για τοσο θρησκο. :grin:
Αφου πρωτα ειναι η μερα και μετα ερχεται η νυχτα ΝΑΙ
Πρωτα στους ναους(μερα) και μετα στα ..... (νυχτα) :grin:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
Kαλησπερα Μαχητες.Φιλε φαντομα με το πουλμανακι απο ΚΑΟ ΣΑΝ εχω ξαναδιαβασει αρνητικα σχολεια, γιατι να το αποφευγω?Τα λεφτα που διαθετω δεν ειναι και πολλα,π.χ στα ξενοδοχεια δινω 600-800Β για δικλινο και στα μπαγκαλοους περιπου 550Β,δεν ειμαι τις χλιδης,θελω απλα-ωραια και καθαρα δωματια.Για siem reap εσεις οταν πηγατε,πηρατε χαπια ελεονοσιας?χρειαζονται?

ΟΙ ΣΥΝΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΠΑΝΤΑ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ
 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Φιλε φαντομα με το πουλμανακι απο ΚΑΟ ΣΑΝ εχω ξαναδιαβασει αρνητικα σχολεια, γιατι να το αποφευγω?Τα λεφτα που διαθετω δεν ειναι και πολλα,π.χ στα ξενοδοχεια δινω 600-800Β για δικλινο και στα μπαγκαλοους περιπου 550Β,δεν ειμαι τις χλιδης,θελω απλα-ωραια και καθαρα δωματια.Για siem reap εσεις οταν πηγατε,πηρατε χαπια ελεονοσιας?χρειαζονται?
Χαπια ελονοσιας δεν εχω παρει ποτε μου ουτε Καμποτζη, ουτε Λαος ουτε πουθενα.

Φιλε jimmys77 θα μπορουσα να γραψω εκθεση σχετικα με το περιβοητο πακετο που τρως αν αγορασεις εισιτηριο για Siem Reap απο την Καο Σαν. Ενδεικτικα να σου πω οτι το παρατσουκλι που εχει βγει στο συγκεκριμενο δρομολογιο ειναι "scam bus".
Πολλοι οι λογοι. Αλλα σου υποσχονται και αλλα σου δινουν. Μπορει να σου πουνε οτι πας με μοντερνο μινιβαν απο τα συνορα μεχρι το Siem Reap και να σε πεταξουν σε ημι-αγροτικο πισω στην καροτσα με καμια δεκαρια αλλους τουριστες. Εισαι συνεχεια υπο τον ελεγχο τους και δεν μπορεις να κανεις κι αλλιως γιατι τους εχεις αναγκη. Με το που θα φτασεις στα συνορα, θα σου την πεσουν δεξια-αριστερα διαφοροι "καλοθελητες" και θα προσπαθησουν να σου αποσπασουν λεφτα με χιλιους δυο τροπους. Σκαρφιζονται χιλιαδυο ψεμματα (δεν εχει ανταλλακτηρια στην Καμποτζη αλλαξε λεφτα εδω, δολλαρια δε γινονται δεκτα πλεον, κτλ) προκειμενου να πετυχουν το σκοπο τους.
Το αποκορυφωμα ειναι οταν φτασεις στα συνορα. Εκει συναντας την απολυτη διαφθορα. Η βιζα κανει $20 (με το νομο και τοιχοκολλημενη η τιμη πανω απο τα κεφαλια τους). Αντι αυτου, η ιδιοι οι κρατικοι υπαλληλοι ζητανε 1000-1200Β, τα υπολοιπα στην τσεπη. Μερικοι τουριστες που δεν εχουν ιδεα και κανουν το λαθος να δωσουν το διαβατηρια τους στους διαφορους καλοθελητες (αλλοτε της εταιρειας, αλλοτε ασχετοι) πληρωνουν ακομη και 1700Β.
Οταν φτασεις δε στο Siem Reap, θα ειναι αργα το βραδυ, δε θα σε πανε εκει που θες αλλα στα guesthouses απο τα οποια παιρνουν προμηθεια.

Στο αεροδρομιο πληρωνεις παντα $20. Παντως δεν αποτρεπω το οδικο ταξιδι αλλα οχι απο Καο Σαν. Καλυτερα μονος και ενημερος.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
Καλημερα φιλε φαντομα.Αυτα που γραφεις τα εχει γραψει και αλλος ταξιδιωτης σε αλλο φορουμ.Καλυτερα δηλαδη να παω στον σταθμο λεωφοριων στην μπανγκοκ και να φυγω μονος απο εκει.Στα συνορα τελικα κανεις "φασαρια" και τους δινεις 20$ η παιρνουν με το ετσι θελω παραπανω λεφτα? Στην καμποτζη τι λεφτα να χρησιμοποιω?ακουσα κατι καλυτερα μονο δολλαρια.ΤΑ ΑΤΜ στο siem reap τι νομισμα σε δινουν? Συνεχισε να μου λες και αλλα πραγματα που θελουν ΠΡΟΣΟΧΗ

Ευχαριστω πολυ
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
Kαλησπερα Μαχητες.Φιλε φαντομα με το πουλμανακι απο ΚΑΟ ΣΑΝ εχω ξαναδιαβασει αρνητικα σχολεια, γιατι να το αποφευγω?Τα λεφτα που διαθετω δεν ειναι και πολλα,π.χ στα ξενοδοχεια δινω 600-800Β για δικλινο και στα μπαγκαλοους περιπου 550Β,δεν ειμαι τις χλιδης,θελω απλα-ωραια και καθαρα δωματια.Για siem reap εσεις οταν πηγατε,πηρατε χαπια ελεονοσιας?χρειαζονται?

ΟΙ ΣΥΝΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΠΑΝΤΑ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ
Χαπια ελλονοσιας δεν σου χρειαζονται, παρε ενα καλο αντικουνουπικο απο εδω, πχ AUTAN.
Προτιμοτερο ειναι το δολλαριο στη Καμποτζη, δεν νομιζω να υπαρχουν ATM στο SIEM REAP αλλα παλι εχω να παω 3 χρονια.
Πηγαινε με αεροπλανο ειναι σιγουρο οτι θα σου ερθει τελικα φτηνοτερα.
 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Καλυτερα δηλαδη να παω στον σταθμο λεωφοριων στην μπανγκοκ και να φυγω μονος απο εκει.
Για ταξιδι οδικως, εγω αυτο θα εκανα και αυτο κανω. Μπορεις να πας και με τρενο μεχρι κοντα στα συνορα.

Στα συνορα τελικα κανεις "φασαρια" και τους δινεις 20$ η παιρνουν με το ετσι θελω παραπανω λεφτα? Στην καμποτζη τι λεφτα να χρησιμοποιω?ακουσα κατι καλυτερα μονο δολλαρια.ΤΑ ΑΤΜ στο siem reap τι νομισμα σε δινουν?
Με το ετσι θελω δεν μπορουν να παρουν παραπανω γιατι παραβιαζουν το νομο. Εκμεταλλευονται την αγνοια των τουριστων και το "βαθυ" κρατος. Επισης η περιοχη στα συγκεκριμενα συνορα πηγαινοντας προς Siem Reap ειναι χαλια, οι περισσοτεροι ταξιδιωτες θελουν να τελειωνουν και να φευγουν. Ξερουν οτι οι τουριστες βιαζονται και γιαυτο κανουν αυτα που κανουν. Αυτοι που επιμενουν να θελουν να δωσουν 20$, τελικα τα καταφερνουν (μετα απο πολυ πεισμα και χρονο ομως) και αφου πρωτα τους σπασουν τα νευρα οι υπαλληλοι για κανα διωρακι η και παραπανω εχοντας τους στο περιμενε. Αργοπορουν εσκεμμενα για να σε αναγκασουν να τα σκασεις.
Δοκιμασε να δωσεις 20$ και διακριτικα κατω απο τα δολλαρια βαλλε και 100Β "γρηγοροσημο", χαμογελασε με νοημα και ισως να τα καταφερεις γρηγορα. Αν σου κανουν ζορια πες τους ηρεμα αλλα σταθερα οτι γνωριζεις το νομο. Αν εχεις υπομονη κανε παζαρια μαζι τους χωρις να θυμωσεις ομως.
Ολα αυτα κοιτταξε να τα κανεις μακρια απο τα ματια των αλλων τουριστων γιατι αν αρχιζεις παζαρια μπροστα σε ξενα ματια θα φερεις τους υπαλληλους σε δυσκολη θεση και σιγουρα θα σου αρνηθουν. Λιγο δυσκολο βεβαια γιατι γινεται ενας χαμος εκει περα με το που θα φτασεις στα συνορα, παιδακια ζητιανευουν, βασταζοι θελουν να σε βοηθησουν με τις αποσκευες, "καλοθελητες" θελουν να σε βοηθησουν με τη βιζα κτλ

Σε ξενοδοχεια, εστιατορια και γενικα για μεγαλα εξοδα δολλαρια. Καλο ειναι να εχεις και το τοπικο νομισμα (ριελς) για μικροεξοδα, μετακινησεις με μηχανακι κτλ. Σε πολλα μερη κοντα στην Ταυλανδη δεχονται και Μπαχτ. Μου εχει τυχει να πληρωσω σε Μπαχτ και να μου δωσουν ρεστα σε δολλαρια και ριελς  :uglystupid:

ATMς εχουν ανοιξει πολυ προσφατα αλλα δεν εχει πολλα. Να προσεχεις οταν παιρνεις δολλαρια μεγαλης αξιας να ειναι σε καλη ποιοτητα. Εχουν μια ιδιοτροπια και στην Καμποτζη και στο Λαος με αυτο. Ξεφτισμενα χαρτονομισματα δεν τα δεχονται.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
Γεια χαρα.Αν ειναι ρε παιδια να εχω τοσες δυσκολιες απο τα συνορα κιολας πριν καν μπω στην χωρα και μονο και μονο οχι για να δω την καμποτζη αλλα για να παω εκτος συνορων μιας και δεν θελω να υπερβω το 30ημερο στην Ταυλανδη,καλυτερα ας κοιταξω καμοια αλλη επιλογη.π.χ προτιμω να παω εστω 2-3 langkawi,παρα σε ενα τοσο διευθαρμενω κρατος.
Εχετε να με προτεινετε καμοια αλλη επιλογη? Ακομα να βγω απ τα συνορα και να ξαναμπω ,μονο και μονο να εχω νεα εισοδο στην Ταυλανδη.

Φιλικα Δημητρης
 

kostasbmw

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
801
Like
6
Πόντοι
6
αν ειναι αυτοι διεφθαρμενοι εμεις τι ειμαστε???

δεν ειναι και τοσο τραγικα αλλα αν αυτο σε χαλαει πας μαλαισια
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
4
Πόντοι
16
Γεια σου φιλε lord to SIEM REAP που κοντα στην καμποτζη ειναι? Σκεφτομαι να κανω πρωτα ενα τουρ στον βορρα της Ταυλανδης για 10-12 μερες και μετα να βγω εξω απο την χωρα για καμια 7-10 μερες και να επιστρεψω στην Ταυλανδη για να κανω τουρ στα νησια.ποια διαδρομη μου προτεινετε για το SIEM REAP βαση το πλανο που εχω βγαλει.
Σύντροφε δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι τουρ θέλεις να κάνεις. Αφού όμως θα ανέβεις οπωσδήποτε (κατά τα γραφόμενά σου) στο Βορρά να ανανεώσεις την βίζα στο Λάος . Από το Chiang Rai μπορείς πολύ εύκολα να πάρεις βανάκι για μια μονοήμερη ή πολυήμερη εκδρομή στο Λάος. Από το Chiangshaen υπάρχουν καραβάκια που πάνε απέναντι στο Λάος (πάει και Μυανμαρ στο καζίνο, αλλά νομίζω ότι δεν σου σφραγίζουν το διαβατήριο) . Κάτσε 1-2 μέρες στο Λάος και ανανέωσε εκεί τη βίζα σου.
Για Μυανμάρ έχει περισσότερα περάσματα (πχ to Maesai που είναι μια πολή χωρισμένη στα δύο) αλλά δεν ξέρω τώρα τι γίνεται, δηλ. μετά τις ταραχές (που πάει ξεχάστηκαν, τόσο εύκολα) στην χώρα.
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
Γεια χαρα.Αν ειναι ρε παιδια να εχω τοσες δυσκολιες απο τα συνορα κιολας πριν καν μπω στην χωρα και μονο και μονο οχι για να δω την καμποτζη αλλα για να παω εκτος συνορων μιας και δεν θελω να υπερβω το 30ημερο στην Ταυλανδη,καλυτερα ας κοιταξω καμοια αλλη επιλογη.π.χ προτιμω να παω εστω 2-3 langkawi,παρα σε ενα τοσο διευθαρμενω κρατος.
Εχετε να με προτεινετε καμοια αλλη επιλογη? Ακομα να βγω απ τα συνορα και να ξαναμπω ,μονο και μονο να εχω νεα εισοδο στην Ταυλανδη.

Φιλικα Δημητρης
Μη φρικαρεις.
Εαν πας Μαλαισια θα σου στοιχισει στο συνολο πιο παλλα παρα εαν πας με αεροπλανο Siem Reap οπου δεν θα εχεις κανενα προβλημα να παρεις τη βιζα σου.
Δηλ. λες να πας Μαλαισια που ειναι οντως ακριβη και απο την αλλη να πας Καμποτζη με αυτοκινητο για πιο φτηνα, καπου υπαρχει αντιφαση δεν νομιζεις;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom