Νέα

Βιετνάμ sex trip...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KOSTASF16
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 254
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

kostasbmw

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
801
Like
6
Πόντοι
6
γιαννη
οταν θα εχω ιδια αποψη θα σου πω

φιλος αυστραλος που ειναι κατω μου εδωσε καποιες λεπτομερειες ενθαρρυντικες

στα μασαζ οντως δεν κανεις τιποτα αλλα μπορεις να κλεισεις γυναικα για αργοτερα

αυτο κανει αυτος τις τελευταιες 5 μερες

θα διασταυρωθουν οι πληροφοριες και θα δουμε
 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Ταξιδι στο Βιετναμ εχω στα σκαρια και εγω. Το εχω βαλλει στο ματι εδω και καιρο οταν επεσε στα χερια μου κατα λαθος το Lonely Planet με θεμα Βιετναμ. Για μενα το Βιετναμ προβαλλει σαν ενας πολυ ενδιαφερον προορισμος με φανταστικα μερη. Φαινεται επισης οτι εχει πολλα απο αυτα που βρισκει κανεις στην Ταυλανδη σε καλυτερες τιμες και χωρις να εχει υπερ-αναπτυχθει τουριστικα οπως η Ταυλανδη. Προγραμματιζω μετα τα Χριστουγεννα να παω εκει και να το γυρισω απο βορρα μεχρι νοτο για εναν ολοκληρο μηνα.
 

kykladesgr

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2007
Μηνύματα
738
Like
0
Πόντοι
6
Ταξιδι στο Βιετναμ εχω στα σκαρια και εγω. Το εχω βαλλει στο ματι εδω και καιρο οταν επεσε στα χερια μου κατα λαθος το Lonely Planet με θεμα Βιετναμ. Για μενα το Βιετναμ προβαλλει σαν ενας πολυ ενδιαφερον προορισμος με φανταστικα μερη. Φαινεται επισης οτι εχει πολλα απο αυτα που βρισκει κανεις στην Ταυλανδη σε καλυτερες τιμες και χωρις να εχει υπερ-αναπτυχθει τουριστικα οπως η Ταυλανδη. Προγραμματιζω μετα τα Χριστουγεννα να παω εκει και να το γυρισω απο βορρα μεχρι νοτο για εναν ολοκληρο μηνα.
σε πια βαλίτσα θα χωρέσω  :think: :think: :think: :think:

:2funny:
 

giannis43

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2005
Μηνύματα
268
Like
0
Πόντοι
1
Μπορεις να πας απο πολα μερη στο Βιετναμ.Και απο αθηνα,με σταση στο καταρ.
Και απο κουαλα λαμπουρ,και απο Μπανγκοκ.
 

kostasbmw

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
801
Like
6
Πόντοι
6
γιαννη αυτα ειναι γνωστα
το θεμα ειναι να πας οικονομικοτερα
ποιο φτηνη πτηση θα βρεις απο ταυλανδη η μαλαισια
 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Μπορεις να πας απο πολα μερη στο Βιετναμ.Και απο αθηνα,με σταση στο καταρ.
Και απο κουαλα λαμπουρ,και απο Μπανγκοκ.
Εγω επειδη ειμαι σχετικα κοντα και δε βιαζομαι ιδιαιτερα σκεφτομαι να παω οδικως μεσω Καμποτζης. Δηλαδη λεωφορειακι Μπανγκοκ-Πνομ Πενχ, σταση εκει για διανυκτερευση, ξεκουραση και βολτιτσα και συνεχιζω με λεωφορειακι Πνομ Πενχ-Χο Τσι Μιν. Φιλος μου ανεφερε οτι η οδικη διαδρομη Πνομ Πενχ-Χο Τσι Μιν ειναι ομορφη και γραφικη.
 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Παρτε μια γευση απο Βιετναμ. Εναν ανερχομενο τουριστικο προορισμο με συνεχως αυξανομενο αριθμο τουριστων. Προσφερει απλοχερα παραλιες, βουνα, ποταμια, λιμνες, λαγκαδια, πλωτες αγορες, τοπικες μειονοτητες, γαλλικη κουζινα και αρχιτεκτονικη, παγοδες κινεζικου στυλ και φυσικα γυναικες αν και για αυτες χρειαζεται λιγο ψαξιμο παραπανω. Το κομμουνιστικο καθεστως σφιγγει τα λουρια οταν πανε να ξεφυγουν τα πραγματα.
Τιμες? Πολυ φτηνα (πιο φτηνα απο Ταυλανδη και πιο ακριβα απο Καμποτζη). Ξενοδοχεια διπλα απο τη θαλασσα η ακομα και στο κεντρο των μεγαλων πολεων (Hanoi η Saigon) με μεγαλα δωματια, πεντακαθαρα, με κλιματιστικο, πρωινο (γαλλικες μπαγκετες με μερακλιδικο καφε), ιντερνετ, μερικες φορες και πισινα, ωραιες ρεσεπτιονιστ με 15$. Υπαρχουν και φτηνοτερα οπως και ακριβοτερα. Το δολλαριο ειναι το de facto νομισμα του Βιετναμ οπως και της Καμποτζης/Λαος (ακομα περισσοτερο). Χρειαζεται τουριστικη βιζα η οποια εκδιδεται ευκολα και ισχυει για 30 μερες.
Θα επανελθω...
 

Συνημμένα

  • bay.JPG
    bay.JPG
    119,7 KB · Εμφανίσεις: 44
  • mrbmnt.JPG
    mrbmnt.JPG
    132,6 KB · Εμφανίσεις: 44

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Επιτελους το σαιτ εστρωσε καπως με τις φωτογραφιες. Συνεχιζω λοιπον.
Αντε λοιπον να παρει ωθηση και το Βιετναμ.
Θα επακολουθησουν και λιγες φωτο απο Καμποτζη.
Παρτε γευση και απο Βιετναμεζες!
 

Συνημμένα

  • beach.JPG
    beach.JPG
    152,2 KB · Εμφανίσεις: 59
  • girls.JPG
    girls.JPG
    119,5 KB · Εμφανίσεις: 67

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Καμαρωστε το εθνικο μεσο μεταφορας σε ολες τις πολεις του Βιετναμ. Το λεγομενο cyclo. Ενας απο τους καλυτερους τροπους κατα τη γνωμη μου για να απολαυσουμε ξεκουραστα την περιηγηση μας στις πολεις. Απαραιτητα τα παζαρια και μην σας ανησυχει το που θα τους βρειτε...θα σας βρουν αυτοι πρωτοι! και οχι απλως θα σας βρουν αλλα θα σας πρηξουν και τα @@ να τους προσλαβετε για μια μερα/μια ωρα αναλογως τις οικονομικες τους αναγκες! Η πρωτη φωτο ειναι τραβηγμενη απο το Old quarter η αλλιως την παλια συνοικια (απολλειμα της αποικιοκρατιας) και βρισκεται στην καρδια του Hanoi. Μερικοι απο αυτους και συνηθως τα motorbike-taxis η xe-om οπως τα λενε στο Βιετναμ εχουν προσβαση και στα διαφορα "στεκια".
Ενα πραγμα που σοκαρει παντως στο Βιετναμ και που εγω προσωπικα δεν το εχω δει πουθενα αλλου ειναι ο αριθμος των δικυκλων που βρισκονται στο δρομο. Η Saigon και ιδιαιτερα το Hanoi κρατουν τα σκηπτρα στα δικυκλα. Η διαδικασια διαβασης ενος δρομου μπορει να καταντησει πολυ αγχωτικη για εναν που πρωτοεπισκεπτεται. Το μυστικο ειναι να μπεις μπροστα χωρις φοβο και με αλλοτε αργες αλλοτε γρηγορες αλλα ποτε σπασπωμικες κινησεις (για να μη μπερδευτει ο οδηγος που πρεπει παντα να του δινουμε να καταλαβει τις προθεσεις μας) να προσπαθεις να αποφυγεις τα μηχανακια-σμηνη που θα ρεουν δεξια και αριστερα.

Δειτε επισης και μια αποψη ενος τυπικου χωριου. Τα τριγωνικα καπελλα ειναι ολα τα λεφτα και σημα κατατεθεν για τις Βιετναμεζες. Οι δρομοι ειναι καλλυμμενοι απο οτι εχει απομεινει απο τις καλλιεργειες ριζιου.
 

Συνημμένα

  • cyclo1.JPG
    cyclo1.JPG
    154,7 KB · Εμφανίσεις: 54
  • village_life.JPG
    village_life.JPG
    149,5 KB · Εμφανίσεις: 43

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Οι κατοικοι εδω τρωνε τα πιο φρεσκα ψαρια. Τετοια floating houses θα δειτε σε πολλα μερη του Βιετναμ και ειναι οτι πιο αποτελεσματικο για τις πλημμυρες που ταλανιζουν συνεχεια τη χωρα. Το "σπιτι" ειναι περιτριγυρισμενο απο κλουβια βυθισμενα στο νερο γεματα ψαρια μεσα. Σε ενα απο αυτα ειδα και 4-5 καρχαριακια μαζι!
Παρατηρηστε την κεραια τηλεορασεως (παρα τη φτωχεια, τους ειναι απαραιτητο αξεσουαρ) και επισης τα κατοικιδια ζωα που απο οτι μου ειπαν ειναι για να τους ειδοποιουν σε περιπτωση εξορμησης "πειρατων"!! Ναι εχει και τετοιους σε πιο μοντερνα βεβαια εκδοση.
 

Συνημμένα

  • floating1.JPG
    floating1.JPG
    139,9 KB · Εμφανίσεις: 46
  • floating2.JPG
    floating2.JPG
    135,3 KB · Εμφανίσεις: 46
OP
OP
KOSTASF16

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
131
Πόντοι
66
fantoma, poly kalh douleia, pes kai alla, me endiaferoun
 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Ειμαι ενας φτωχος και μονος καβαλλαρης...εεε συγνωμη καπετανιος ηθελα να πω!!
Ο καλυτερος τροπος για να μπουμε στο Βιετναμ ειναι απο τον ποταμο Μεκονγκ. Εδω αρμενιζω σε εναν απο τους δεκαδες παραποταμους του, περνωντας πυκνα δαση, ποταμακια, mangroves, σπιτια πανω σε πασσαλους, floating houses, ψαραδες, μπαφφαλος.
Βαρεθηκα να βλεπω νερα ρε παιδια στο Βιετναμ!
 

Συνημμένα

  • cruising.JPG
    cruising.JPG
    133,6 KB · Εμφανίσεις: 42
  • bay3.JPG
    bay3.JPG
    127,1 KB · Εμφανίσεις: 45

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Σε αλλες περιοχες του κοσμου τα παιδια παιζουν με υπολογιστες, αυτοκινητακια, κουκλες και οτι αλλο εχει βγαλλει ο "προηγμενος" κοσμος. Εδω ομως τα μπαφφαλος ειναι ενα απο τα παιχνιδια των παιδιων οπως για τη μικρουλα της φωτογραφιας η οποια ειναι πληρως εξοικειωμενη με το "κατοικιδιο". Αυτα τα κακομοιρα και κατα τα αλλα τελειως ακακα ζωακια τραβανε τα πανδεινα. Κανουν ολη τη χαμαλοδουλεια στα χωραφια για χρονια και στο τελος τα σφαζουν οταν εχουν τσιμπουσι οι κατοικοι του χωριου.

Κεφαλαιο Καιρος: παιδια ο καιρος στο Βιετναμ ποικιλει. Καταρχας εχει παρα πολλους τυφωνες, τροπικες καταιγιδες με πλημμυρες οποτε θελει στενη παρακολουθηση πριν παμε καπου. Εγω σταθηκα κ@@λοφαρδος στο θεμα αυτο και συναντησα παντου τελειες καιρικες συνθηκες. Στο νοτο υπαρχει πολυ ζεστη και υγρασια στα πλαισια Καμποτζης η Ταυλανδης και οσο ανεβαινουμε προς τα επανω δροσιζει. Γενικα καταευχαριστηθηκα την παραμονη μου απο το κεντρικο Βιετναμ και πανω γιατι ειχα παντα δροσουλα που εφτανε μεχρι και κρυο στο βορειο Βιετναμ κατι που εμενα προσωπικα μου εχει λειψει στην Ταυλανδη. Ειναι πολυ δυσκολο να πετυχεις τετοιες ανετες θερμοκρασιες στην Ταυλανδη που κακα τα ψεμματα με τη ζεστη που εχει σου χαλαει συχνα τη διαθεση. Το χειμωνα που συμπιπτει με το δικο μας ακουσα οτι κανει πολυ κρυο και μαλιστα πεφτει και χιονι σε ορισμενα ορεινα μερη του βορρα. Εγω συνηθισμενος στα ζεστα κλιματα, αρπαξα ενα κρυωμα στα βουνα του βορρα μετα απο μια πολυωρη πεζοπορια.
Σε θεματα καιρου Ταυλανδη-Βιετναμ σημειωσατε 0-1 με την υποσημειωση οτι εξαιρουνται οι περιοδοι τυφωνων.
 

Συνημμένα

  • buffalo2.JPG
    buffalo2.JPG
    155,4 KB · Εμφανίσεις: 43
  • bay2.JPG
    bay2.JPG
    128,1 KB · Εμφανίσεις: 46

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Με τετοιες μαθητριες οχι μονο ξαναπηγαινα σχολειο αλλα εμενα και στην ιδια ταξη!
Σορρυ οι φωτογραφιες ειναι λιγο κουνημενες επειδη τις επιασα εν κινησει την ωρα που σχολαγαν και ειχα ψιλοχαζεψει αλλα αξιζουν μονο και μονο για να δειτε τα απιστευτα ομορφα και μακρια παραδοσιακα φορεματα των κοριτσιων. Ετσι ντυνονται οι μαθητριες σε ολα τα σχολεια του Βιετναμ.
 

Συνημμένα

  • school_girls.JPG
    school_girls.JPG
    145,5 KB · Εμφανίσεις: 57
  • school_girls2.JPG
    school_girls2.JPG
    144,8 KB · Εμφανίσεις: 59

mgreek

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2006
Μηνύματα
369
Like
0
Πόντοι
1
Φαντομά πολύ όμορφες περιγραφές και οπτικό υλικό!

Περιμένουμε κι άλλες ανταποκρίσεις από το όμορφο Βιετνάμ...
 

lordjim

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
1.664
Like
72
Πόντοι
16
Φιλε Φαντομα
Απο οτι ειδα στις φωτο σου απο τα πλωτα σπιτια πρεπει να πηγες HAI PHONG, ωραιες οι περιγραφες αλλα δεν ανεφερες οτι σε κοιταζουν ολοι σαν τραπεζα με μο0νο σκοπο να σου παρουν τα λεφτα, εμενα μου ειχαν δωσει την εντυπωση οτι τους χρωσταω.
Επισης εαν εχεις βγαλει καμμια φωτο απο HANOI τα νησακια μεσα στη πολη με τους ναους και τα καφε στη παραλια της λιμνης βαλτη για να βλεπουν και κατι διαφορετικο οι Παταγγιοπηδοπληκτοι. :grin:
 

04fantomas05

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.242
Like
32
Πόντοι
16
Ευχαριστω παιδια (Κωστας, mgreek και Λορδος) για την ενθαρρυνση. Ειχα αρχισει να εχω αμφιβολιες αν ενδιαφερουν κανενα οι φωτογραφιες. Επονται και αλλες (και απο το HANOI Λορδε) και θα ανεβασω και λιγες απο Καμποτζη.

Λορδε κοντα επεσες, βαλλε Halong να σαι μεσα. Παντως τετοια πλωτα σπιτακια ειδα και νοτια, στον ποταμο Μεκονγκ. Εχεις δικιο που λες οτι ειναι φιλοχρηματοι και το ανεφερα στην προηγουμενη σελιδα οτι οι οδηγοι cyclos και οχι μονο σου πρηζουν τα @@ να τους προσλαβεις. Αυτη η δουλεια γινεται σε ολο το Βιετναμ και η αληθεια ειναι οτι σε κουραζει καπως. Σπαστηκα ιδιαιτερα στην παραλια της Nha Trang που ειχα αραξει ανετος στην ξαπλωστρα μου και μου τα πρηζανε καθε 2 λεπτα να μου πουλησουν κατι (μασαζ, σουβενιρς, αναψυκτικα, βιβλια, μεχρι και αστακο στα καρβουνα σε κινητο grill ειχανε οι αθεοφοβοι!). Εκει μου την ψιλοβαρεσε και γιαυτο μετα αποφασισα να ξεφυγω λιγο απο το τουριστικο ρευμα και βρηκα την ησυχια μου!

Για το HANOI εχω να πω το εξης και ισως να διαφωνησεις φιλε Λορδε με βαση τα οσα εχεις πει μεχρι τωρα. Εγω προσωπικα περιμενα κατι παραπανω. Ειναι σιγουρα ομορφη πολη, με εξαιρετικη γαλλικη αρχιτεκτονικη, μερακλιδικους καφεδες, λιμνες, αξιοθεατα, την παλια συνοικια κτλ αλλα δυστυχως ειναι πολυ βρωμικο. Πραγματικα ειναι κριμα...Ολο το Βιετναμ μου φανηκε αρκετα καθαρο (για τα δεδομενα της Ασιας) και ισως πιο καθαρο απο την Ταυλανδη και φυσικα απο την Καμποτζη αλλα το HANOI στο θεμα αυτο με απογοητευσε. Ιδιως η περιοχη γυρω απο τη λιμνη ειναι μεσα στο σκουπιδι. Σκουπιδοτενεκε δεν εχουν ουτε για δειγμα και τα πετανε ολα κατω και ενιοτε μεσα στη λιμνη. Νομιζω οτι στη νοοτροπια τους δεν τρεχει και τιποτα. Πηγα και στη μεγαλη λιμνη στα βορεια της πολης (εχει 3 λιμνες συνολικα) και ειδα μεχρι και ψοφιο σκυλο μεσα τι να λεμε τωρα. Δε θελω παντως να αποθαρρυνω κανεναν γιατι αξιζει με τα χιλια να τη δειτε και οχι μονο την πολη αλλα περισσοτερο κατα τη γνωμη μου τα περιχωρα της.
Τελειως σουρεαλιστικο ηταν το θεαμα γυρω απο τη λιμνη μεταξυ 5 και 6 το πρωι. Δε θα ξυπναγα ειδικα για να το δω αλλα ετυχε να ειμαι ξυπνιος εκεινη την ωρα γιατι ειχα φτασει απο αλλη πολη. Λοιπον ολοκληρη η λιμνη περιμετρικα ειχε γεμισει με κοσμο κυριως ηλικιωμενους Βιετναμεζους σε γκρουπς και κανανε εξασκηση στο Ται Τσι με την αναλογη μουσικουλα. Πολλοι τουριστες τους τραβουσαν με την καμερα. Θα ανεβαζα φωτος και απο αυτο αλλα φοβαμαι οτι δε θα σας αρεσουν γιατι μιλαμε για τριτη ηλικια.

Θα επανελθω...
 

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
προχωρα φαντομα, βαλε οσο το δυνατον περισσοτερο φωτογραφικο υλικο και περιεγραψε μας τα παντα, εχεις και ωραιο τροπο να το κανεις βρε αδελφε..
ολοκληρη η νοτιοανατολικη (κ ανατολικη ) ασια ειναι υποψηφιοι προορισμοι για μενα για το μελλον, οσο περισσοτερα ξερουμε, τοσο το καλυτερο.
 

trelos21

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
432
Like
12
Πόντοι
1
αρχιζει να μ' αρεσει η ιδεα του Βιετναμ αλλα μαλλον θα μηνω πιστος σε πρωτη φαση στην Ταιλανδη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom