Νέα

Βενζίνα ρε!!!!!!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 73K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
140
Πόντοι
7.985
Δεν τα φορτώνουν στα μικρότερα κόμματα απλά το ενα κατηγορεί το άλλο. Αλλά αφού δεν εννοείς τα μικρότερα κόμματα ποιος διάολο θα κυβερνήσει αυτή τη χώρα. Μ αυτο το ερώτημα πλέον πάρα πολλοί δεν ψηφίζουν (μαζί κ γω).

Αυτο την εχει φαει την Ελλαδα, οτι ο ενας θελει να "φαει" τον αλλον.
Οπως λεει και ενα ρητο "Οτι φαμε οτι πιουμε και οτι αρπαξει ο κωλος μας"
Ετσι δεν θα παμε ποτε μπροστα.....αλλα τι καθομαι και γραφω τωρα παω στο ωραιο μου καναπε να την αραξω τωρα.
Οσο για το οτι δεν ψηφιζεις τιποτα για μενα δεν ειναι σωστο αλλα στην τελικη οπως το δει ο καθενας.
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766

neoklis79

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.837
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
Αυτο την εχει φαει την Ελλαδα, οτι ο ενας θελει να "φαει" τον αλλον.
Οπως λεει και ενα ρητο "Οτι φαμε οτι πιουμε και οτι αρπαξει ο κωλος μας"
Ετσι δεν θα παμε ποτε μπροστα.....αλλα τι καθομαι και γραφω τωρα παω στο ωραιο μου καναπε να την αραξω τωρα.
Οσο για το οτι δεν ψηφιζεις τιποτα για μενα δεν ειναι σωστο αλλα στην τελικη οπως το δει ο καθενας.

Δεν ψηφίζω τπτ γιατί κανένας δεν αξίζει την ψήφο μου, ποσο πιο λιανά να στο κάνω????
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Δεν ψηφίζω τπτ γιατί κανένας δεν αξίζει την ψήφο μου, ποσο πιο λιανά να στο κάνω????
Βάσει του εκλογικού συστήματος είναι σα να ψηφίζεις το πρώτο κόμμα....
Συγχαρητήρια που η διαμαρτυρία σου πιάνει τόπο.
 

neoklis79

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.837
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16

Με το να μην εμφανίζομαι καν σε εκλογικό κέντρο είναι σαν να έχω ψηφίσει???
 

pilot2005

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
2.945
Για την ακρίβεια άκυρα και λευκά πάνε στο πρώτο κόμμα. Οπότε εάν κάποιος δεν εμφανιστεί είναι ότι καλύτερο μπορεί να κάνει μιας και η ψήφος και δεν καταλήγει σε κανένα μαντρί αλλά και καταγράφεται η αποχή.
 

neoklis79

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.837
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
Για την ακρίβεια άκυρα και λευκά πάνε στο πρώτο κόμμα. Οπότε εάν κάποιος δεν εμφανιστεί είναι ότι καλύτερο μπορεί να κάνει μιας και η ψήφος και δεν καταλήγει σε κανένα μαντρί αλλά και καταγράφεται η αποχή.

Είπα κ γω ρε πούστη μου πάλι μαλακία έκανα :2funny: :2funny:
Να σαι καλά ρε πιλότε, αι σιχτιρ περσόνα :2funny: :2funny:
 

bordelman

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
1.675
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
16
ρε τους καριοληδες να μη εχουμε βενζινη για τα  αμαξια μας.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Για την ακρίβεια άκυρα και λευκά πάνε στο πρώτο κόμμα. Οπότε εάν κάποιος δεν εμφανιστεί είναι ότι καλύτερο μπορεί να κάνει μιας και η ψήφος και δεν καταλήγει σε κανένα μαντρί αλλά και καταγράφεται η αποχή.
πιλότε επειδή σε σέβομαι και σε αγαπώ θα σου απαντήσω όμορφα και εμπεριστατωμένα γιατί ποτέ δε λέω μια παπαριά χωρίς να την έχω μελετήσει..........
1.
Η αποχή όσο μεγάλη και να είναι ΔΕΝ ΚΥΒΕΡΝΑ πουθενά..... Ακόμα και σε χώρες που έχει χτυπήσει ποσοστό σχηματισμού κυβέρνησης ήτοι 40%
2.
Το παράδειγμα απλό και μαθηματικό......
100 άτομα εκλογικό σώμα.
Τα 80 ψηφίζουν και έστω ότι 20 είναι η αποχή.....
το αποτέλεσμα είναι επί των 80 ψήφων, δλδ εάν το πρώτο κόμμα πάρει 40 ψήφους θα έχει ποσοστό 50%......
Εάν ψήφιζαν 100 (δεδομένου ότι η αποχή είναι αποδοκιμασία άρα σίγουρα δεν θα είναι ψήφος για το πρώτο κόμμα), το ποσοστό πέφτει αυτομάτως στο 40% (αρκεί ο απέχων να ψηφίσει κυνηγούς, ζώα, πουτάνες, ή όποιο άλλο σύνολο δημιουργήσει καταστατικό κόμματος.

Εσύ λοιπόν μπορείς κάθε 4 χρόνια να καταγράφεις την αποχή. Από την πούτσα όμως που τρως τα επόμενα 4 χρόνια δεν μπορείς να απέχεις.......

ZeroTolerance κάτι λέγαμε εψές για το προφανές και το λογικό..........
 

pilot2005

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
2.945
βενζινας εισαι μπορντελμαν?
Όχι. Αλλά δεν παίζω τα παιχνίδια των κυβερνώντων όλων των χρωμάτων όπου στρέφουν τη μία επαγγελματική τάξη ενάντια στην άλλη.
 

pilot2005

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2005
Μηνύματα
1.393
Κριτικές
21
Like
9
Πόντοι
2.945
πιλότε επειδή σε σέβομαι και σε αγαπώ θα σου απαντήσω όμορφα και εμπεριστατωμένα γιατί ποτέ δε λέω μια παπαριά χωρίς να την έχω μελετήσει..........
1.
Η αποχή όσο μεγάλη και να είναι ΔΕΝ ΚΥΒΕΡΝΑ πουθενά..... Ακόμα και σε χώρες που έχει χτυπήσει ποσοστό σχηματισμού κυβέρνησης ήτοι 40%
2.
Το παράδειγμα απλό και μαθηματικό......
100 άτομα εκλογικό σώμα.
Τα 80 ψηφίζουν και έστω ότι 20 είναι η αποχή.....
το αποτέλεσμα είναι επί των 80 ψήφων, δλδ εάν το πρώτο κόμμα πάρει 40 ψήφους θα έχει ποσοστό 50%......
Εάν ψήφιζαν 100 (δεδομένου ότι η αποχή είναι αποδοκιμασία άρα σίγουρα δεν θα είναι ψήφος για το πρώτο κόμμα), το ποσοστό πέφτει αυτομάτως στο 40% (αρκεί ο απέχων να ψηφίσει κυνηγούς, ζώα, πουτάνες, ή όποιο άλλο σύνολο δημιουργήσει καταστατικό κόμματος.

Εσύ λοιπόν μπορείς κάθε 4 χρόνια να καταγράφεις την αποχή. Από την πούτσα όμως που τρως τα επόμενα 4 χρόνια δεν μπορείς να απέχεις.......

ZeroTolerance κάτι λέγαμε εψές για το προφανές και το λογικό..........
Φιλαράκι δε με κατάλαβες. Η αντίθεσή μου στα λεγόμενά σου είναι ως προς το νόμο. Από εκεί και πέρα φυσικά όπως τα λες είναι. Εάν όμως η αποχή ήταν 100% (λέμε τώρα) τότε δε θα έβγαινε κανένα καθίκι.
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
12
Πόντοι
766
μαζι σου.
μια φορα εχω ψηφισει σε δημοτικες ,οταν ημουν αφελης.

Όχι. Αλλά δεν παίζω τα παιχνίδια των κυβερνώντων όλων των χρωμάτων όπου στρέφουν τη μία επαγγελματική τάξη ενάντια στην άλλη.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Φιλαράκι δε με κατάλαβες. Η αντίθεσή μου στα λεγόμενά σου είναι ως προς το νόμο. Από εκεί και πέρα φυσικά όπως τα λες είναι. Εάν όμως η αποχή ήταν 100% (λέμε τώρα) τότε δε θα έβγαινε κανένα καθίκι.
ορθόν. αλλά δεν είναι και ολίγον ουτοπικό αυτό ;
Εννοώ δεν είναι πιο εύκολο να πείσεις τους 20 που απέχουν να πάνε να ψηφίσουν, από το να πείσεις 80 να μη πάει κανείς;
 

neoklis79

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.837
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
Βρίσε όσο θες αρκεί του χρόνου να πάρουμε πρωτάθλημα.....

Oxi re γιατί να σε βρίσω, πρωτάθλημα Θα πάρουμε έτσι κ αλλιώς :grin:
Το γαμήσι δεν το γλυτώνουμε έτσι κ αλλιώς, το ξέρουμε όλοι αυτό, νομικά με ανησύχησες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom