Νέα

Tinder αξίζει;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FROID
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 400K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.372
Like
10.896
Πόντοι
3.556
Τι φανταζομουν οταν εφτιαχνα λογαριασμο στο ταιντερ:

01-brides-chase-man-140211b.jpg


Η πραγματικοτητα:

pexels-photo-670720.jpeg
 

Glyfomounix

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
3.152
Like
6.852
Πόντοι
1.056
Με ακριβως 3 φωτογραφιες παντα, διχως βιο στο προφιλ. Καταγονται απο τη χωρα Α, ζουνε στη χωρα Β, αλλα σου γραφουν απο τη χωρα Γ που πηγαν να επισκεφτουν τον θειο τους ο οποιος τις βοηθαει και στις επενδυσεις με τις πολυτιμες συμβουλες του. Το βασικο τους επαγγελμα ειναι επιχειρηματιας του κλαδου των κοσμετικς, αλλα τυγχανει να ασχολουνται και με κρυπτο :cool2:
Ναι φίλε ,σε ματσαραν και σένα ;

Ξαφνικά νιώθω ασήμαντος
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.372
Like
10.896
Πόντοι
3.556
Ναι φίλε ,σε ματσαραν και σένα ;

Ξαφνικά νιώθω ασήμαντος

Συνεχεια. Ευτυχως πλεον τις αναγνωριζω στα πρωτα 3 λεπτα. Συνηθως τις λεω πως δουλευω ως επενδυτης σε κρυπτο και εκει κοβεται η φαρσα γρηγορα...
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
Και εγώ είχα την ίδια άποψη, αγόρασα φέτος ένα μήνα με 50% έκτπωση. Δυστυχώς το tinder για μένα έχει τελειώσει. Η κάθε γυναίκα έχει τόσες δεκάδες (και εκατοντάδες) επιλογές που νιώθω ότι παλεύω τζάμπα.
εγω εχω 3-4 διαφορετικα νουμερα γιατι αν φτιαχνεις λογαριασμο με το ιδιο και το ξανα σβηνεις και παλι ξανα,δεν σου βγαζει ματσ...ενω αν βαζω νεο νουμερο μου βγαζει,,..τι σκατα δε μπορω να καταλαβω πως λειτουργει ο αλγοριθμος τους.Και συνηθως μετα απο καποια ματσ σαν να σε εξαφανιζει.
 

EZclap

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2017
Μηνύματα
40
Like
62
Πόντοι
0
εγω εχω 3-4 διαφορετικα νουμερα γιατι αν φτιαχνεις λογαριασμο με το ιδιο και το ξανα σβηνεις και παλι ξανα,δεν σου βγαζει ματσ...ενω αν βαζω νεο νουμερο μου βγαζει,,..τι σκατα δε μπορω να καταλαβω πως λειτουργει ο αλγοριθμος τους.Και συνηθως μετα απο καποια ματσ σαν να σε εξαφανιζει.
ειναι το boost που σου κανει στην αρχη που σε εμφανιζει με "κορυφαια" προφιλ και ετσι εχεις ελπιδες να σε δουν καποιες.

Μολις θεωρησουν οτι εχεις μπει στο λουκι το boost εξαφανιζεται οποτε εκτος και αν εισαι τρελος γαμιας παιρνεις τα αρχιδια σου.
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.422
Κριτικές
5
Like
5.549
Πόντοι
1.056
Πάντως εγώ έχω ακούσει ότι πολλοι Εβραίοι τις καταξεσκιζουν τις ελλεεινιδες Αθήνα, παρτουζες στα νοίκιαζμενα σπίτια των Εβραίων στο κουκακι με ελλεεινιδες, τώρα για εβραιες πρώτη φορά ακουω
Εγώ έχω ακούσει για παρτούζες με εξωγήινους στα Τουρκοβούνια τύπε.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ελλάδα όι πιο πολλές σιτεμενες ειναι λίγα τα πιπίνια οι 20 άρες, γεμίσαμε γεροντομπεμπεκες σε αυτή τη χωρα
Πόσο είσαι τύπε;
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.422
Κριτικές
5
Like
5.549
Πόντοι
1.056
Οι γκομενες άμα δε βγούνε μια μέρα, θα σκάσουνε, πούτσα βρίσκουν ότι ώρα θελουν
Σωστά. Ανοίγουν τα ντουλάπια της κουζίνας και τους πέφτουν οι πούτσες στο κεφάλι.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Προτείνω τα εξής και όχι like όπου να ναι
- Μακριά από προφίλ με λινκ στο ινστα. Πρόκειται για wannabe τουνάρες από τα Lidl.
- Μακριά από προφίλ αποκλειστικά με selfie και duckface. Φίλους δεν έχουν να τις βγάλουν μια φωτογραφία; Είτε τις αποφεύγουν και οι πέτρες είτε δεν βλέπονται. Η κλασική 30φευγα που την έχει φάει το ράφι έχει selfie με duckface και κάτι τεράστια γυαλιά λες και πάει για οξυγονοκόληση. Ελλεεινό θέαμα :jerking: Μακριά.
- Οι δυνατοί μύστες που το λέει η καρδιά τους μπορεί να παίξουν με σκυλομαμάδες, γατομαμάδες ή προφίλ χωρίς φωτό. Ψυχεδέλεια.
- Τελευταία είναι και κάτι γκόμενες που βάζουν κάτι ηλικίες 80φευγα. Το κάνουν επίτηδες επειδή έχουν καβούρια και δεν θέλουν να πληρώσουν για να μην φαίνεται η ηλικία. Μετά λένε πως εκαναν λάθος :jerking: Πουλήστε παπάτζα αβέρτα. Μαγική λέξη είναι το μικροδείχνεις :thumbsup:
Είσαι άρχοντας!
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
Μετά όταν μιλάω για διαγωνισμό φαίνομαι υπερβολικός !
Ρε τυπε ,κοροϊδεύεις μια κοπέλα για την επιλογή της να ειναι βεγκαν με τον χειρότερο τρόπο και το θεωρείς καλαμπουρι;;;
Για αυτό δεν θα γαμησετε ούτε στην αποκάλυψη!
Και εγώ τρώω 7 μέρες την εβδομάδα σουβλάκια αλλά άμα είναι να γαμησω βεγκαν μουνι θα φάω και ραδίκια !
Πηγαινετε φυλής ,γάμα το ίντερνετ τζάμπα πληρώνετε την κοσμοτε
εσυ τυπε φαε και σκατα. εγω θα το παιξω οτι τρωω ραδικια και θα τρωω 7 μερες τη βδομαδα σουβλακια. μετα το γαμησι ουδεν λαθος αναγνωριζεται. και αν κανεις γκοστινγκ θα σε κυνηγαει απο πανω και ας εισαι σαρκοφαγος.
 

Akamatos

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2018
Μηνύματα
126
Like
285
Πόντοι
21
Μια χαρά είναι το Tinder. Η χώρα μας είναι συντηρητική.
Έχω βγει με γκόμενες από εκεί. Από απλό καφέ και γεια σας γιατί δεν έκατσε μέχρι κάποιες γνωριμίες που έφτασαν μέχρι πήδημα. Προχθές πηδηχθήκαμε με μία, η οποία ήταν και κουκλίτσα, στο δεύτερο ραντεβού. Και η κορυφαία με πολύ ωραία κοπέλα και άτομο με αναλογίες μοντέλου που είχα σχέση σχεδόν πέντε χρόνια.
Αλλά και από ένα σάιτ παλιότερα είχα αρκετές επιτυχίες.
Και φυσικά απο το Facebook και εκεί γίνεται σταθερά καλό παιχνίδι κυρίως με πιο μεγάλες 30+ μιας και η νεολαία ειναι κυρίως στο Ινσταγκραμ. Αλλα και εγώ δεν είμαι νεολαία.
Μέχρι που κάποιες που με συμπαθησαν αφού έβλεπαν ότι δεν κολλάγαμε, με έχουν πασάρει σε φίλες τους.
Θέλει τρόπο και να ξέρεις πως να το χειρίζεσαι και να το διαχειρίζεσαι. Αλλά αυτό είναι ολόκληρο κεφάλαιο.
 

DEWARSS

Μέγας
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
4.072
Κριτικές
11
Like
17.420
Πόντοι
3.796
εσυ τυπε φαε και σκατα. εγω θα το παιξω οτι τρωω ραδικια και θα τρωω 7 μερες τη βδομαδα σουβλακια. μετα το γαμησι ουδεν λαθος αναγνωριζεται. και αν κανεις γκοστινγκ θα σε κυνηγαει απο πανω και ας εισαι σαρκοφαγος.
Είσαι χαζός ή τον παριστάνεις; Εκτός ότι παρέθεσες μύνημα 10 μηνών..δεν γράφω τίποτα διαφορετικό από αυτό που είπες για να το παίξεις έξυπνος.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.736
Κριτικές
15
Like
11.388
Πόντοι
3.846
εγω εχω 3-4 διαφορετικα νουμερα γιατι αν φτιαχνεις λογαριασμο με το ιδιο και το ξανα σβηνεις και παλι ξανα,δεν σου βγαζει ματσ...ενω αν βαζω νεο νουμερο μου βγαζει,,..τι σκατα δε μπορω να καταλαβω πως λειτουργει ο αλγοριθμος τους.Και συνηθως μετα απο καποια ματσ σαν να σε εξαφανιζει.
Δεν έχει εξέλιξη αυτό που λες.
Με τη λογική σου ούτε τα 4 νούμερα αρκούν. Πρέπει μονίμως να βάζεις νέα νούμερα για νέα προφίλ.
Κατάντια δηλαδή.
Ή πληρώστε ή αφήστε το να πεθάνει.
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
Είσαι χαζός ή τον παριστάνεις; Εκτός ότι παρέθεσες μύνημα 10 μηνών..δεν γράφω τίποτα διαφορετικό από αυτό που είπες για να το παίξεις έξυπνος.
τοτε μαλλον ο χαζος εισαι εσυ που δε το καταλαβες
 

sos1908

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2015
Μηνύματα
428
Κριτικές
4
Like
263
Πόντοι
1
Το ξάνα γράφω. αν έχεις αξιοπρεπή εμφάνιση και σωστές φώτο μπορείς να φας από το τίντερ. έχω φάει σχετικά αρκετά από εκεί και αυτή τη στιγμή έχω 27 κρυφά like καθώς γύρισα από Κρήτη και εκεί γινόταν χαμός από τουρίστριες (παίζει μεγάλο ρόλο)
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.873
Κριτικές
3
Like
1.471
Πόντοι
216
Λοιπόν συντεκνοι μου, ήθελα να μοιραστώ το παρακάτω μαζί σας. Θεωρώ πως έχει κάποιο ενδιαφέρον:

Τις προάλλες βρέθηκα με μια παλιά μου φίλη, η οποία ζούσε έξω για πολλά χρόνια. Η τύπισσα είναι παλιό αλάνι γενικά, έχει περάσει από πολλές φάσεις (καλές και κακές), την έχει ζήσει τη ζωούλα της και δε τη λες άμπαλη γενικά!
Για διάφορους λόγους, αναγκάστηκε να γυρίσει πίσω, και πλέον ζει στην Αθήνα. Λόγω εξωτερικού και ηλικίας, δεν έδεσε με πολλούς κύκλους εδώ, για κάποιους λόγους δεν έχει τη δυνατότητα να βγαίνει έξω πολύ, και τελοσπάντων βρέθηκε χωρίς πολλές κοινωνικές επιλογές και δυνατότητες.
Τα παραπάνω συνέβαλλαν στο να φτιάξει μια φάση στο τίντερ, το οποίο εξυπηρέτησε αρχικά την ανάγκη της να γνωρίζει γκόμενους εκτός κύκλων, αλλά εν τέλει απο αυτά που μου έλεγε, αναλώθηκε ΤΟΣΟ πολύ μέσα σ αυτό, ώσπου το αποδέχθηκε ως πραγματικότητα.
Απόρησα αρχικά, θέλησα να καταλάβω.....

Κατάλαβα γιατί: μια γενικά μέτρια κοπέλα εκεί μέσα νιώθει ΘΕΑ! Από κει που περνούσε σχεδόν απαρατήρητη έξω, ξαφνικά βρέθηκε να διευθύνει μια εικονική φάρμα με διάφορα 'ζώα': δίμετροι αθλητικοί πιτσιρικάδες, καλλιτέχνες, σερφάδες, μουσικοί, δικηγόροι, μέχρι και κάα δυό παλιούς τηλεοπτικούς 'επώνυμους΄....μου τα έδειξε και δεν πίστευα στα μάτια μου!

Η συνέχεια τώρα: λέτε να διάλεξε τους 'καταλληλότερους' από δαύτους και να έζησε τίποτα το ουσιώδες?....αρχίδια: από όσα μου είπε, κατάλαβα πως απλά κατάντησε το χυσοδοχείο όλων αυτών. Αν τη βλέπατε δεν θα το πιστεύατε εύκολα!
Και γιατί? Γιατί απλούστατα τις ήρθαν μαζεμένες τόσες πολλές επιλογές, που δεν ήξερε τι να πρωτοδιαλέξει. Μιλάμε η τύπισσα στην τσίτα. Μέσα σε μια ώρα πρέπει να μου χε αναφέρει άνετα καμμιά 30αριά ξεπετοκαταστάσεις. Αυτή η γυναίκα που κάποτε τους έπαιζε στα δάχτυλα, εκφυλίστηκε ακραία και βολεύτηκε στον καναπέ της ξεδιαλέγοντας υποψήφιους γαμιάδες.
Κι αυτή την 'πραγματικότητα' δεν την αφήνει, ο κόσμος να χαλάσει μάγκες μου. Παρέχει την ψευαίσθηση της ελπίδας για το αναπάντεχο, το στοιχείο της έκπληξης΄, πως ΠΑΝΤΑ κάτι καλύτερο ή 'νέο' θα σε περιμένει στην επόμενη γωνία.....
Κι ας πήγαν άπατες όλες οι γνωριμίες ύστερα από κάνα-δυο γαμήσια....η 'ελπίδα' προκαλεί ακραίο εθισμό.
Άντε να ξαναβγεί στα 'χαρακώματα' αυτή, να ρθει face to face με κάποιον που της κάνει πέσιμο αληθινό, θα ζοριστεί και θα ξαναγυρίσει στην οθόνη του κινητού της.....

Μέσα σε όλη αυτή την παράνοια, πετάει και το ανεκδιήγητο: 'ξέρεις, θα ήθελα πολύ να έβρισκα έναν ωραίο τύπο να άραζα μαζί του να ηρεμούσα.....'
Είπα να μην της χαλάσω τον κόσμο της, μιας και δεν υπάρχει γυρισμός...άστον τρελό στην τρέλα του!
Ήθελα να γελάσω, αλλά συνάμα ένιωσα και μια απόκοσμη αηδία, παίδες...

Διατηρώ ακόμα έντονο καημό για δυό εξαιρετικά κορίτσια που γνώρισα στο τίντερ, τα οποία και άφησα κάνοντας την καρδιά μου πέτρα κιόλας, απλά επειδή ΔΕΝ κάνεις ΤΙΠΟΤΑ σοβαρό με γκόμενα που γνωρίζεις εκει μέσα. 90% έχει υποστεί εκφυλισμό, χώρια που πολύ δύσκολα θα φύγει από εκεί. Με την πρώτη δυσκολία/διαφωνία, θα επιστρέψει σε αυτό που έμαθε, και θα είναι ένας φαύλος κύκλος.

Απλά ήθελα για μια ακόμη φορά να τονίσω πως εάν δεν είμαστε πιστοί σε κάποιες βασικές αρχές, καλό είναι να μην μπλέκουμε σε τίντερ κλπ καθώς δεν ξέρεις πως και πότε θα ξεφύγει το πράγμα, και είναι σχετικά απίθανο να βγει σε καλό.
Μόνο καταδρομικά ίσα να κάνουμε τη δουλειά μας, και όπου΄φύγει, φύγει παιδιά!
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.736
Κριτικές
15
Like
11.388
Πόντοι
3.846
Λοιπόν συντεκνοι μου, ήθελα να μοιραστώ το παρακάτω μαζί σας. Θεωρώ πως έχει κάποιο ενδιαφέρον:

Τις προάλλες βρέθηκα με μια παλιά μου φίλη, η οποία ζούσε έξω για πολλά χρόνια. Η τύπισσα είναι παλιό αλάνι γενικά, έχει περάσει από πολλές φάσεις (καλές και κακές), την έχει ζήσει τη ζωούλα της και δε τη λες άμπαλη γενικά!
Για διάφορους λόγους, αναγκάστηκε να γυρίσει πίσω, και πλέον ζει στην Αθήνα. Λόγω εξωτερικού και ηλικίας, δεν έδεσε με πολλούς κύκλους εδώ, για κάποιους λόγους δεν έχει τη δυνατότητα να βγαίνει έξω πολύ, και τελοσπάντων βρέθηκε χωρίς πολλές κοινωνικές επιλογές και δυνατότητες.
Τα παραπάνω συνέβαλλαν στο να φτιάξει μια φάση στο τίντερ, το οποίο εξυπηρέτησε αρχικά την ανάγκη της να γνωρίζει γκόμενους εκτός κύκλων, αλλά εν τέλει απο αυτά που μου έλεγε, αναλώθηκε ΤΟΣΟ πολύ μέσα σ αυτό, ώσπου το αποδέχθηκε ως πραγματικότητα.
Απόρησα αρχικά, θέλησα να καταλάβω.....

Κατάλαβα γιατί: μια γενικά μέτρια κοπέλα εκεί μέσα νιώθει ΘΕΑ! Από κει που περνούσε σχεδόν απαρατήρητη έξω, ξαφνικά βρέθηκε να διευθύνει μια εικονική φάρμα με διάφορα 'ζώα': δίμετροι αθλητικοί πιτσιρικάδες, καλλιτέχνες, σερφάδες, μουσικοί, δικηγόροι, μέχρι και κάα δυό παλιούς τηλεοπτικούς 'επώνυμους΄....μου τα έδειξε και δεν πίστευα στα μάτια μου!

Η συνέχεια τώρα: λέτε να διάλεξε τους 'καταλληλότερους' από δαύτους και να έζησε τίποτα το ουσιώδες?....αρχίδια: από όσα μου είπε, κατάλαβα πως απλά κατάντησε το χυσοδοχείο όλων αυτών. Αν τη βλέπατε δεν θα το πιστεύατε εύκολα!
Και γιατί? Γιατί απλούστατα τις ήρθαν μαζεμένες τόσες πολλές επιλογές, που δεν ήξερε τι να πρωτοδιαλέξει. Μιλάμε η τύπισσα στην τσίτα. Μέσα σε μια ώρα πρέπει να μου χε αναφέρει άνετα καμμιά 30αριά ξεπετοκαταστάσεις. Αυτή η γυναίκα που κάποτε τους έπαιζε στα δάχτυλα, εκφυλίστηκε ακραία και βολεύτηκε στον καναπέ της ξεδιαλέγοντας υποψήφιους γαμιάδες.
Κι αυτή την 'πραγματικότητα' δεν την αφήνει, ο κόσμος να χαλάσει μάγκες μου. Παρέχει την ψευαίσθηση της ελπίδας για το αναπάντεχο, το στοιχείο της έκπληξης΄, πως ΠΑΝΤΑ κάτι καλύτερο ή 'νέο' θα σε περιμένει στην επόμενη γωνία.....
Κι ας πήγαν άπατες όλες οι γνωριμίες ύστερα από κάνα-δυο γαμήσια....η 'ελπίδα' προκαλεί ακραίο εθισμό.
Άντε να ξαναβγεί στα 'χαρακώματα' αυτή, να ρθει face to face με κάποιον που της κάνει πέσιμο αληθινό, θα ζοριστεί και θα ξαναγυρίσει στην οθόνη του κινητού της.....

Μέσα σε όλη αυτή την παράνοια, πετάει και το ανεκδιήγητο: 'ξέρεις, θα ήθελα πολύ να έβρισκα έναν ωραίο τύπο να άραζα μαζί του να ηρεμούσα.....'
Είπα να μην της χαλάσω τον κόσμο της, μιας και δεν υπάρχει γυρισμός...άστον τρελό στην τρέλα του!
Ήθελα να γελάσω, αλλά συνάμα ένιωσα και μια απόκοσμη αηδία, παίδες...

Διατηρώ ακόμα έντονο καημό για δυό εξαιρετικά κορίτσια που γνώρισα στο τίντερ, τα οποία και άφησα κάνοντας την καρδιά μου πέτρα κιόλας, απλά επειδή ΔΕΝ κάνεις ΤΙΠΟΤΑ σοβαρό με γκόμενα που γνωρίζεις εκει μέσα. 90% έχει υποστεί εκφυλισμό, χώρια που πολύ δύσκολα θα φύγει από εκεί. Με την πρώτη δυσκολία/διαφωνία, θα επιστρέψει σε αυτό που έμαθε, και θα είναι ένας φαύλος κύκλος.

Απλά ήθελα για μια ακόμη φορά να τονίσω πως εάν δεν είμαστε πιστοί σε κάποιες βασικές αρχές, καλό είναι να μην μπλέκουμε σε τίντερ κλπ καθώς δεν ξέρεις πως και πότε θα ξεφύγει το πράγμα, και είναι σχετικά απίθανο να βγει σε καλό.
Μόνο καταδρομικά ίσα να κάνουμε τη δουλειά μας, και όπου΄φύγει, φύγει παιδιά!
Ε καλα, όποιος πάει να βγάλει μόνιμη σχέση από εκεί μέσα,είναι βαθιά νυχτωμενος.
Όσο για τη φίλη σου, έτσι είναι. Άπειρες επιλογές για γυναίκα, διαλέγει με ποιον θα γαμηθει.
Ενώ ο μέσος άνδρας στην Ελλάδα απλά παίρνει ό,τι βρει.

Κουράγιο σε όσους το δουλεύουν μέσα στη χώρα, πιστεύω έξω είναι καλύτερα τα πράγματα.
 

sxoinobaths

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.061
Κριτικές
52
Like
454
Πόντοι
2.357
Το ξάνα γράφω. αν έχεις αξιοπρεπή εμφάνιση και σωστές φώτο μπορείς να φας από το τίντερ. έχω φάει σχετικά αρκετά από εκεί και αυτή τη στιγμή έχω 27 κρυφά like καθώς γύρισα από Κρήτη και εκεί γινόταν χαμός από τουρίστριες (παίζει μεγάλο ρόλο)
Καλημέρα συναγωνιστή!

Ηθελα να σε ρωτησω σχετικα με το Tinder, που λες οτι εσυ εχεις αρκετα Like και matches...
Κι εγω απο Θεσ/νικη ειμαι αλλα εχω ελαχιστα Like..
Αν θες να μου πεις τι φωτογραφιες εχεις βαλει κι αν εισαι τοσο πολυ εμφανισιμος, που ξεχωριζεις απ' τους αλλους...
Εγω εχω βαλει μονο ημιγυμνες φωτο, καθως εχω αρκετα γυμνασμενο σωμα και το θεωρω ατου κι ουτως η αλλως θεωρω οτι αυτη η εφαρμογη ειναι κυριως για ερωτικες γνωριμιες... Αν ψαχνεις σταθερη σοβαρη σχεση υπαρχουν και τ' αλλα σοσιαλ μιντια Fb και Ig...
Ειμαι κοντα στα 40 και κατα τ' αλλα απο προσωπο συμπαθητικος θεωρω, αλλα οχι και μοντελο...
Απορω που εχω τοσα λιγα like...
Υποθετω οτι μαλλον τους αρεσουν τελικα αντρες, που εχουν καλο ντυσιμο κτλ κι οχι πολλες ημιγυμνες φωτο...
Παρατηρω επισης οτι παρα πολλες γραφουν οτι δεν θελουν ONS, σεξ, κτλ...
Δηλαδη για να καταλαβω, οι ομορφες κοπελες δεν μπορουν να βρουν αντρα για σοβαρη σταθερη σχεση στα αλλα σοσιαλ, αναμεσα στους απειρους φιλους κι ακολουθους που εχουν και τον ψαχνουν στο Tinder..;
Ή απλα δεν κανουν like σε προφιλ αντρων, που φαινεται οτι ψαχνονται για σεξ για να μην τις θεωρησουν ευκολες, αλλα αυτο ψαχνουν κι αυτες στην ουσια..;
 

sxoinobaths

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Μαρ 2009
Μηνύματα
1.061
Κριτικές
52
Like
454
Πόντοι
2.357
Μια αξιοπρεπης εξηγηση γιατι οι γυναικες λαμβανουν εκατονταδες λαικς και οι αντρες σχεδον καθολου:


Πολυ καλο βιντεο, που δινει πολλες εξηγησεις...
Γενικα ο μεσος αντρας παιρνει λιγοτερα like σε σχεση με τη μεση γυναικα...
Το θεμα ειναι οτι το 10% των αντρων, που θεωρουνται πιο ελκυστικοι, παιρνουν σχεδον ολα τα like..!
Περισσοτερα ακομα κι απ' το 10% των πιο ελκυστικων γυναικων..!
Το θεμα ειναι το τι θεωρουν ελκυστικο οι γυναικες σ' αυτες τις εφαρμογες...
Υποθετω οτι τα κριτηρια ειναι εντελως διαφορετικα για τις γυναικες σε σχεση με τους αντρες...
Τα προφιλ γυναικων, που εχουν ωραιο σωμα και σεξυ φωτογραφιες με μαγιο, κτλ, υποθετω οτι παιρνουν περισσοτερα like, ενω στους αντρες μαλλον δεν ισχυει αυτο...
Υποθετω οτι στους αντρες μετραει περισσοτερο το να εχουν πιο σοβαρο κυριλε ντυσιμο, που να προσδιδει κυρος και να δειχνει οικονομικη ανεση...
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.159
Like
15.735
Πόντοι
3.656
Καλημέρα συναγωνιστή!

Ηθελα να σε ρωτησω σχετικα με το Tinder, που λες οτι εσυ εχεις αρκετα Like και matches...
Κι εγω απο Θεσ/νικη ειμαι αλλα εχω ελαχιστα Like..
Αν θες να μου πεις τι φωτογραφιες εχεις βαλει κι αν εισαι τοσο πολυ εμφανισιμος, που ξεχωριζεις απ' τους αλλους...
Εγω εχω βαλει μονο ημιγυμνες φωτο, καθως εχω αρκετα γυμνασμενο σωμα και το θεωρω ατου κι ουτως η αλλως θεωρω οτι αυτη η εφαρμογη ειναι κυριως για ερωτικες γνωριμιες... Αν ψαχνεις σταθερη σοβαρη σχεση υπαρχουν και τ' αλλα σοσιαλ μιντια Fb και Ig...
Ειμαι κοντα στα 40 και κατα τ' αλλα απο προσωπο συμπαθητικος θεωρω, αλλα οχι και μοντελο...
Απορω που εχω τοσα λιγα like...
Υποθετω οτι μαλλον τους αρεσουν τελικα αντρες, που εχουν καλο ντυσιμο κτλ κι οχι πολλες ημιγυμνες φωτο...
Παρατηρω επισης οτι παρα πολλες γραφουν οτι δεν θελουν ONS, σεξ, κτλ...
Δηλαδη για να καταλαβω, οι ομορφες κοπελες δεν μπορουν να βρουν αντρα για σοβαρη σταθερη σχεση στα αλλα σοσιαλ, αναμεσα στους απειρους φιλους κι ακολουθους που εχουν και τον ψαχνουν στο Tinder..;
Ή απλα δεν κανουν like σε προφιλ αντρων, που φαινεται οτι ψαχνονται για σεξ για να μην τις θεωρησουν ευκολες, αλλα αυτο ψαχνουν κι αυτες στην ουσια..;

Κι εσυ ρε τύπε περιμένεις στα 40 να βρεις γυναίκα απ'το τίντερ;

Θα μου πεις,αν δεν υπάρχουν άλλες επιλογές,τί να κάνεις;Μπαίνεις σε όλα τα σόσιαλ...κι όποια κάτσει.Δυστυχώς αυτό ισχύει για την μεγάλη πλειοψηφία των αντρών.

Πάντως δεν πιστεύω ότι και με ντύσιμο θα έχεις καλύτερη τύχη.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom