Νέα

Tinder αξίζει;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FROID
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 401K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Neosgipas22

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2023
Μηνύματα
51
Κριτικές
2
Like
190
Πόντοι
0
Προφανώς και είναι ταμπού στην Ελλάδα, για τους παρακάτω λόγους που έχουν χιλιοαναφερθεί:

1) Η αγαμία και η ζήτηση για γυναίκες στην Ελλάδα είναι αδιανόητα τεράστια σε σχέση με άλλες δυτικές χώρες, όπου είναι πιο απελευθερωμένοι και χορτάτοι από πλευράς σεξ. Δες πολύ απλά την κουλτούρα μας: μπουζούκια με τραγούδια κλαψομουνοδουλείας, μπουκάλια που ανοίγουν με το καντάρι μόλις κουνήσει τον κώλο της η διπλανή, κλπ. Βλέπεις τις πιο σαβούρες γκόμενες να έχουν επιλογές και αέρα.

2) Στην Ελλάδα λίγοι δουλεύουν τόσο πολύ ώστε να μη τους μένει χρόνος να κοινωνικοποιηθούν. Όλοι έχουν φίλους, κάνουν συνεχώς παρέα με ξαδέρφια, συμμαθητές, συναδέλφους κλπ, είμαστε κουτσομπόληδες, γενικά λίγοι είναι σπιτι-δουλειά. Ακόμα κι οι πιο τελευταίοι, έναν κοινωνικό κύκλο τον έχουν.

3) Όλη η οικονομία αυτής της χώρας κινείται στην εστίαση. ΟΛΟΙ κάθε μέρα είναι έξω σε μπαράκια΄συνεχώς, μιλάμε για άπειρα μικρά μαγαζάκια που μαζεύουν κόσμο απο άπειρες διαφορετικές περιοχές κάθε πόλης, τα οποία αποτελούν κομβικά σημεία συνάντησης. Δε πα να καίγεται ο κόσμος, αυτά πάντα γεμάτα είναι.

Συνεπώς, για να καταλήξει μια Ελληνίδα να ψαχτεί εκεί για γκόμενο, πάει αυτομάτως να πει πως την έχει φτύσει ο κοινωνικός της περίγυρος, όλοι οι διαθέσιμοι γκόμενοι εντός της ζώνης δραστηριότητας της, και πως έχει περισσέψει γενικά!

ΠΡΟΦΑΝΩΣ και θα υπάρχουν ΠΑΝΤΑ εξαιρέσεις, αλλά ο κανόνας είναι απλός: αν δεις ευπαρουσίαστη Ελληνίδα εκεί μέσα να ψάχνεται, πιθανότατα βρίσκεται σε απόγνωση, και από κάπου έχει περισσέψει. Και ο λόγος για τον οποίο περίσσεψε, αργά ή γρήγορα θα βρεθεί μπροστά σου. Το καλύτερο που χεις να κάνεις, είναι να μην τον μάθεις, να κάνεις τη δουλειά σου απλά και να εξαφανιστείς. Για να βρίσκεται εκεί, πιθανότατα το ίδιο έκαναν και οι προηγούμενοι.

Έχω γνωρίσει και 2-3 μια χαρά κοπέλες απο Τίντερ και με βαριά καρδιά την έκανα καθώς δεν γουστάρω να κυκλοφορήσω παραέξω γκόμενα που είναι τόσο δημόσια διαθέσιμη.

Πείτε με μαλάκα/κομπλεξικό κι οτιδήποτε άλλο, τα δέχομαι, αλλά έτυχε να δω και να ζήσω κάποια πράγματα που με έφτασαν να βάλω κάποια όρια.

Μόνο τουρίστριες, ή καμμιά παντρεμένη. ΑΝ τύχει και καμμιά παρτόλα για άκοπο παιχνίδι, μια χαρά. Τα υπολοιπα είναι απλούστατα χάσιμο χρόνου.
Συμφωνώ σε όλα. Απλά οκ όλοι συνείδητα το κάνουμε. Προς θεού δεν ψάχνουμε τον έρωτα της ζωής μας ή την Ούρσουλα αντρες εκεί. Για κάνα περιστασιακο σεξακι με γκόμενά εκτός κύκλου μας ψάχνουμε
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.280
Like
15.909
Πόντοι
3.656
Γιατί....? Πλέον υπάρχει άλλος τρόπος να γνωρίζεις γκόμενες.......?

Δυστυχώς το τιντερ και γενικά τα σοσιαλ,είναι μονόδρομος για όσους δεν έχουν επαφή με γυναίκες σε δουλειά-παρέες ή όλες γύρω τους είναι πιασμένες.
 

Dr Lecter

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.368
Κριτικές
31
Like
2.288
Πόντοι
4.655
Αν με το προφιλ που εχεις κάνεις στην Αθηνα 1-2 match την εβδομαδα ,στην Κρητη θα κανεις 15 match την εβδομαδα..
Δεν ειναι για ολους και δεν ειναι για παντου το τιντερ
 

ALX4

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2014
Μηνύματα
256
Like
675
Πόντοι
81
Αν με το προφιλ που εχεις κάνεις στην Αθηνα 1-2 match την εβδομαδα ,στην Κρητη θα κανεις 15 match την εβδομαδα..
Δεν ειναι για ολους και δεν ειναι για παντου το τιντερ
Λιγο δυσκολο αυτο...
 

sos1908

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2015
Μηνύματα
428
Κριτικές
4
Like
261
Πόντοι
1
Αν με το προφιλ που εχεις κάνεις στην Αθηνα 1-2 match την εβδομαδα ,στην Κρητη θα κανεις 15 match την εβδομαδα..
Δεν ειναι για ολους και δεν ειναι για παντου το τιντερ
Θεσσαλονίκη είμαι φίλε όχι Αθήνα και έχω αν όχι 1 ματς περίπου τη μέρα.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.464
Κριτικές
8
Like
11.341
Πόντοι
3.786
Μια αξιοπρεπης εξηγηση γιατι οι γυναικες λαμβανουν εκατονταδες λαικς και οι αντρες σχεδον καθολου:

Το είδα το βίντεο ,αν και όπως το λέει και μέσα δεν είναι όλα θέμα στατιστικής, τα λέει καλά.

- Έχουν μπει πλέον τόσοι πολλοί άντρες που μία γυναίκα μαζεύει τόσα πολλά Like ώστε δεν προλαβαίνει να δει όλα τα προφιλ. Βλέπει τα πρώτα μέχρι να βρει κάποιον να τον γουστάρει. Δηλαδή και like να κάνεις μάλλον δε θα σε προσέξει.

- Για πρώτη φορά πλήρωσα ένα μήνα συνδρομή μήπως βελτιωθεί η κατάσταση. Μικρή βελτίωση, δυστυχώς τίποτα μέχρι τώρα.
 

zoulte

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2023
Μηνύματα
11
Like
13
Πόντοι
0
δυσκολο πολυ.σε αφηνει 15 like την μερα.πολυ σπανια
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.464
Κριτικές
8
Like
11.341
Πόντοι
3.786
Και εγώ είχα την ίδια άποψη, αγόρασα φέτος ένα μήνα με 50% έκτπωση. Δυστυχώς το tinder για μένα έχει τελειώσει. Η κάθε γυναίκα έχει τόσες δεκάδες (και εκατοντάδες) επιλογές που νιώθω ότι παλεύω τζάμπα.
 

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.406
Κριτικές
10
Like
2.892
Πόντοι
3.385
Και εγώ είχα την ίδια άποψη, αγόρασα φέτος ένα μήνα με 50% έκτπωση. Δυστυχώς το tinder για μένα έχει τελειώσει. Η κάθε γυναίκα έχει τόσες δεκάδες (και εκατοντάδες) επιλογές που νιώθω ότι παλεύω τζάμπα.
Νομίζω πως το πρόβλημα της υπερπροσφοράς αντρών (με μειωμένη ζήτηση από τις γυναίκες) είναι ο κοινός τόπος στα dating apps. Ακόμη και οι λογαριασμοί των γυναικών δεν είναι όλοι ''γυναικείοι'' και πολύ περισσότερο δεν είναι όλοι με σκοπό τη γνωριμία.
 

ALX4

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2014
Μηνύματα
256
Like
675
Πόντοι
81
Νομίζω πως το πρόβλημα της υπερπροσφοράς αντρών (με μειωμένη ζήτηση από τις γυναίκες) είναι ο κοινός τόπος στα dating apps. Ακόμη και οι λογαριασμοί των γυναικών δεν είναι όλοι ''γυναικείοι'' και πολύ περισσότερο δεν είναι όλοι με σκοπό τη γνωριμία.
To 85% πλεον στο Tinder ειναι για προμοταρουν το ινσταγκραμ τους και να βρουν χορτο και κοκα.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
καλησπέρα! μονο εξωτερικό αξιζει εδω με τιποτα...η τουλάχιστον οχι πολλες προσδοκίες
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.140
Κριτικές
178
Like
39.805
Πόντοι
21.896
:helpplea:

Ερώτηση
Έχω τιντερ gold πρόσφατα διότι είναι να Πάω εξωτερικό

Στο καμπανάκι πάνω στις ειδοποιήσεις μόλις το πατήσω πάει στη δραστηριότητα κ εκεί φαίνονται να γράφει πχ τέσσερεις κοπέλες ότι τους αρέσω πχ όμως όλα τα ονόματα _ann_
_marry_
_lisa_
Δλδ με κάτω παύλες
Και καθαρή η φωτογραφία τους
Κ μόλις πάω ναοατξσω κ εγώ στη χρυσή σελίδα λόγω tinder gold δεν τις εμφανίζει

Το σκατα γίνεται
Ξέρει κανείς
Έκανα refresh Kai κατάργηση κ επαναγκατασταση εφαρμογής κ πάλι τα ίδια
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
:helpplea:

Ερώτηση
Έχω τιντερ gold πρόσφατα διότι είναι να Πάω εξωτερικό

Στο καμπανάκι πάνω στις ειδοποιήσεις μόλις το πατήσω πάει στη δραστηριότητα κ εκεί φαίνονται να γράφει πχ τέσσερεις κοπέλες ότι τους αρέσω πχ όμως όλα τα ονόματα _ann_
_marry_
_lisa_
Δλδ με κάτω παύλες
Και καθαρή η φωτογραφία τους
Κ μόλις πάω ναοατξσω κ εγώ στη χρυσή σελίδα λόγω tinder gold δεν τις εμφανίζει

Το σκατα γίνεται
Ξέρει κανείς
Έκανα refresh Kai κατάργηση κ επαναγκατασταση εφαρμογής κ πάλι τα ίδια
νομιζω στο platinum τα εμφανιζει αυτα
 

EZclap

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2017
Μηνύματα
40
Like
62
Πόντοι
0
νομιζω στο platinum τα εμφανιζει αυτα
εχουν γαμησει ολες τις υπηρεσιες.

Σκετη απατη εφαρμογη,οχι οτι δουλευε και ποτε αλλα τα τελευταια χρονια απλα κακιστη.

Γενικα dating apps και socials καταστροφη για το γαμησι ειδικα για τους αντρες.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.140
Κριτικές
178
Like
39.805
Πόντοι
21.896
νομιζω στο platinum τα εμφανιζει αυτα
Μα στο τιντερ gold εμφανίζει τα likes τον άλλη. Γυναικών οπότε τα βλέπεις κ πατάς κ εσύ like για να ματσαρεις.. χτες προχτές το έκανα ..
Δεν ξέρω τι είναι στο καμπανάκι ειδοποίηση ...δραστηριότητα ....
Της αρέσεις
 

Glyfomounix

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
3.187
Like
6.886
Πόντοι
1.056
Εγώ έχω σταθερά ένα λαικ τη μέρα.

Και από καλές κοπέλες. Όλες όμορφες ,ξένες ,ασιατικής καταγωγής και μάλιστα επενδύτριες σε μπιτκοιν

Μου πρότειναν να τους στείλω ένα μπιτκοιν και να μου στείλουν πίσω δυο ,αλλά δυστυχώς είμαι πλεμπαιος και τα μονα κοιν π έχω είναι πεντάλεπτα
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.411
Like
10.944
Πόντοι
3.556
Εγώ έχω σταθερά ένα λαικ τη μέρα.

Και από καλές κοπέλες. Όλες όμορφες ,ξένες ,ασιατικής καταγωγής και μάλιστα επενδύτριες σε μπιτκοιν
Με ακριβως 3 φωτογραφιες παντα, διχως βιο στο προφιλ. Καταγονται απο τη χωρα Α, ζουνε στη χωρα Β, αλλα σου γραφουν απο τη χωρα Γ που πηγαν να επισκεφτουν τον θειο τους ο οποιος τις βοηθαει και στις επενδυσεις με τις πολυτιμες συμβουλες του. Το βασικο τους επαγγελμα ειναι επιχειρηματιας του κλαδου των κοσμετικς, αλλα τυγχανει να ασχολουνται και με κρυπτο :cool2:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom