Νέα

Τί έγινε το γούστο σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sein
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 260
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.527
Κριτικές
8
Like
11.495
Πόντοι
3.786
η ευτυχία είναι προσωπική υπόθεση. Έχω φίλους που έκαναν στα 40 τους παιδιά ,οικογένεια και είναι πολύ ευτυχισμένοι. Άλλοι δε μπορούν χωρίς νυχτερινή ζωή, δε μπορούν να μη γκομενίζουν. Όποιος προσπαθεί να το βάλει σε κανόνες και στατιστικά είναι λάθος.

Η γυναίκα πάχυνε μετά το γάμο. Μήπως και ο άντρας μια από τα ίδια; Σε πολλά ζευγάρια οι ορμόνες της γυναίκας διαταράσσονται και μετά την εγκυμοσύνη πέφτει η λίμπιτο. Το πάθος εξασθενεί μετά από κάποια χρόνια.
Αφήστε τον κόσμο να ζήσει τη ζωή του όπως τη θέλει, αν εσείς δεν περνάτε καλά δε σας φταίνε οι άλλοι.
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.198
Like
16.083
Πόντοι
3.556
Παλιότερα ούτε κατά διάνοια δεν υπήρχε η εικόνα οι άνδρες να βγαίνουν έξω με τα μωρά και να δέρνουν καροτσάκια...τώρα συμβαίνει πολύ συχνά σε βαθμό που να τους λυπάμαι.
:new_shocked::new_shocked::new_shocked:οχι ρε μαν ειπαμε να εισαι σκληρός αλφα μεηλ αλλα εσυ το τερμάτισες. κριμας ειναι να δέρνεις τα καρότσια.
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.876
Κριτικές
1
Like
6.224
Πόντοι
2.306
Να καλημερισω τα ναυαγια του σαϊτ και να πω κι εγω τη μαλακια μου επι του θεματος.
οποιος παντρευεται για δημιουργια οικογενειας, επειδη αγαπα τα παιδια, του αρεσει η οικογενειακη φσση, βαριεται τα εξω και εχει φτασει σε μια καποια ηλικια καλως πραττει.
Ας προσεξει η γυναικα του να ειναι πρωτιστως ανθρωπος συγκροτημενος, να αγαπα τα παιδια, να ειναι δουλευταρου, να ερχεται απο οικογενεια μονιασμενη κι ας μην εχει τα φραγκα, και να του κανει σα φατσα, σωμα, χημεια.
Τωρα αν θα ειναι 7, 9, οκτω και τρια τεταρτα (να το αφησω?) μικρη σημασια εχει.
Οποιος παντρευεται διοτι πιστευει οτι θα γαμει εις το διηνεκες τη συζυγο πλανιεται πλανην οικτραν.
ο γαμος μειωνει και ενιοτε σκοτωνει το καλο σεξ: ΚΑΝΟΝΑΣ.
οταν μαλλιστα ερχονται και τα παιδια αντε γεια σας! Facto of life.
κατηγορει ο καθενας τη γυναικα του οτι γινεται σα δαμαλα: κατσε εσυ να μεγαλωνεις ενα alien 5-6 κιλα μεσα σου για 9 μηνες και μετα να σε δω ετοιμο για Ολυμπιακους.
Εξαιρεσεις σαφως υπαρχουν (φιλτατος @bloom5 ) αλλα ειναι για να επιβεβαιωνουν τον κσνονα.
Συμπερασμα: θελετε οικογενεια? Παντρευτειτε οποια κανει για οικογενεια γνωριζοντας οτι το σεξ μεσα στο γαμο θα μειωθει ως εξαφανιστει με τον χρονο.
φοβαστε οτι αν παντρευτειτε θα σας κερατωσει? Ε τι να κανουμε υπαρχει κι αυτο το ενδεχομενο, δηλαδη μονο ο οντρας κερατωνει?
θελετε μουναρα για γυναικα και οχι οικογενειαρχισα? Ο κινδυνος για κερατο αυξανεται εκθετικα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.606
Κριτικές
62
Like
41.385
Πόντοι
8.530
:new_shocked::new_shocked::new_shocked:οχι ρε μαν ειπαμε να εισαι σκληρός αλφα μεηλ αλλα εσυ το τερμάτισες. κριμας ειναι να δέρνεις τα καρότσια.
Σέρνουν...δέρνουν;
Αυτόματη διόρθωση γαρ...ευχαριστώ μάν.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.606
Κριτικές
62
Like
41.385
Πόντοι
8.530
Να καλημερισω τα ναυαγια του σαϊτ και να πω κι εγω τη μαλακια μου επι του θεματος.
οποιος παντρευεται για δημιουργια οικογενειας, επειδη αγαπα τα παιδια, του αρεσει η οικογενειακη φσση, βαριεται τα εξω και εχει φτασει σε μια καποια ηλικια καλως πραττει.
Ας προσεξει η γυναικα του να ειναι πρωτιστως ανθρωπος συγκροτημενος, να αγαπα τα παιδια, να ειναι δουλευταρου, να ερχεται απο οικογενεια μονιασμενη κι ας μην εχει τα φραγκα, και να του κανει σα φατσα, σωμα, χημεια.
Τωρα αν θα ειναι 7, 9, οκτω και τρια τεταρτα (να το αφησω?) μικρη σημασια εχει.
Οποιος παντρευεται διοτι πιστευει οτι θα γαμει εις το διηνεκες τη συζυγο πλανιεται πλανην οικτραν.
ο γαμος μειωνει και ενιοτε σκοτωνει το καλο σεξ: ΚΑΝΟΝΑΣ.
οταν μαλλιστα ερχονται και τα παιδια αντε γεια σας! Facto of life.
κατηγορει ο καθενας τη γυναικα του οτι γινεται σα δαμαλα: κατσε εσυ να μεγαλωνεις ενα alien 5-6 κιλα μεσα σου για 9 μηνες και μετα να σε δω ετοιμο για Ολυμπιακους.
Εξαιρεσεις σαφως υπαρχουν (φιλτατος @bloom5 ) αλλα ειναι για να επιβεβαιωνουν τον κσνονα.
Συμπερασμα: θελετε οικογενεια? Παντρευτειτε οποια κανει για οικογενεια γνωριζοντας οτι το σεξ μεσα στο γαμο θα μειωθει ως εξαφανιστει με τον χρονο.
φοβαστε οτι αν παντρευτειτε θα σας κερατωσει? Ε τι να κανουμε υπαρχει κι αυτο το ενδεχομενο, δηλαδη μονο ο οντρας κερατωνει?
θελετε μουναρα για γυναικα και οχι οικογενειαρχισα? Ο κινδυνος για κερατο αυξανεται εκθετικα.
Για αυτό πολλοί κουτοπονηροι παντρεύονται μπάζα ...
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.198
Like
16.083
Πόντοι
3.556

Συνημμένα

  • IMG_7149.jpeg
    IMG_7149.jpeg
    119,7 KB · Εμφανίσεις: 27

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.876
Κριτικές
1
Like
6.224
Πόντοι
2.306
Για αυτό πολλοί κουτοπονηροι παντρεύονται μπάζα ...
Αμα το μπαζο οπως λες ειναι ανθρωπος που μπορει να στηριξει οικογενεια καλα κανουν, το χειροτερο ειναι κατι γαμικουλες που παντρευονται το πρωτο καλο μουνι γιατι τους εκανε καλο κρεβατι και τους ζηλευουν οι φιλοι τους και μετα πρσπαθουν να συμμαζεψουν οικογενειες ερειπια.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.534
Like
16.239
Πόντοι
3.656
η ευτυχία είναι προσωπική υπόθεση. Έχω φίλους που έκαναν στα 40 τους παιδιά ,οικογένεια και είναι πολύ ευτυχισμένοι.

Εξαρτάται βέβαια αν παντρεύτηκαν απο απελπισία ή αφού πρώτα έζησαν τη ζωή τους και στα 40 είπαν να αράξουν.Πιστεύω πιο ευτυχισμένοι είναι οι δεύτεροι
 

Kavlokalikantzaros

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2007
Μηνύματα
178
Like
763
Πόντοι
81
η ευτυχία είναι προσωπική υπόθεση. Έχω φίλους που έκαναν στα 40 τους παιδιά ,οικογένεια και είναι πολύ ευτυχισμένοι. Άλλοι δε μπορούν χωρίς νυχτερινή ζωή, δε μπορούν να μη γκομενίζουν. Όποιος προσπαθεί να το βάλει σε κανόνες και στατιστικά είναι λάθος.

Η γυναίκα πάχυνε μετά το γάμο. Μήπως και ο άντρας μια από τα ίδια; Σε πολλά ζευγάρια οι ορμόνες της γυναίκας διαταράσσονται και μετά την εγκυμοσύνη πέφτει η λίμπιτο. Το πάθος εξασθενεί μετά από κάποια χρόνια.
Αφήστε τον κόσμο να ζήσει τη ζωή του όπως τη θέλει, αν εσείς δεν περνάτε καλά δε σας φταίνε οι άλλοι.

Άλλο το να πάρει μια γυναίκα (ή ένας άντρας) τα πέντε κιλά του βολέματος κι άλλο να εγκαταλείψει οριστικά και αμετάκλητα τον εαυτό του και να αποκτηνωθεί. Αυτό συνεπάγεται έλλειψη σεβασμού για τη σύντροφό σου και βέβαια τον εαυτό σου. Υποδηλώνει πως δεν υπάρχει ενδιάφερον ερωτικό. Το πάθος δεν εξασθενεί έτσι 'μαγικά' κι από μόνο του. Ένας από τους δυο -συνήθως η γυναίκα- ξεκινά να μην έχει όρεξη. Ένα άκυρο, δύο, τρία. Πόση απόρριψη θα ανεχτείς, ειδικά όταν είσαι παιδαράς, όχι γιατί σου έκατσε μαγικά, αλλά γιατί γαμιέσαι στην προπόνηση καθημερινά, για να το πετύχεις; Η έξυπνη γυναίκα και όρεξη να μην έχει, προσποιείται. Άντρας που αδειάζει τ'αρχίδια του καθημερινά, ψάχνεται λιγότερο, νόμος.

Η περίπτωσή μου (ναυάγιο χειρότερο του μέσου όρου) είναι λαμπρό αντιπαράδειγμα : πήρα δουλευταρού πιπίνα, από μονιασμένο σπίτι, σοβαρή, γλυκιά, τρυφερή, δοτική, χωρίς social media. Το unicorn που λένε οι κόπανοι PUA's στα ίντερνετς. Ιδανική για σπίτι, βάσει 'ενδείξεων'. Ε μετά τα παιδιά, όλα γυρίσαν τούμπα. Όχι για έξι μήνες κι ένα χρόνο, οριστικά. Εγώ τα μεγάλωσα τα παιδιά, εγώ δουλεύω και φέρνω φράγκα στο σπίτι, εγώ έφαγα όλο το σκατό. Δεν υπάρχουν εγγυήσεις. Μπορείς να πορευτείς βάσει ενδείξεων, αλλά ακόμη και τότε, μπορεί να φας τη μεγαλύτερη φόλα της ζωής σου.

Το κέρατο είναι αστείο άγχος, από τη στιγμή που και οι δύο γονείς είναι υπεύθυνοι απέναντι στα παιδιά τους και δεν συγχέουν το γαμήσι με τον έρωτα και τη σχέση, είναι πραγματικά σαν το φαγητό. Αν τώρα είσαι ηλίθιος και πας να καταστρέψεις τα παιδιά σου για ένα πήδημα, είσαι για γκουλάγκ στη Σιβηρία με το Δημητράκη φύλακα.

ΥΓ Αυτό με το 'έζησα τη ζωή μου και στα 40 άραξα'; Δεν υπάρχει μεγαλύτερο παραμύθι. Αντίθετα, τσούζει περισσότερο, γιατί ενώ έχεις πορευτεί βάσει σχεδίου και σε θεωρείς πιο γαμάτο του χωριού, συχνά ρουφάς απίστευτο τρομπόνι ακριβώς απάνω που θες να βγεις στη μακάρια σύνταξη και να κρεμάσεις το τουφέκι. Το συζητάω με τους δύο κολλητούς μου -όλοι γκασταρμπάιτερ, οπότε μεγαλώνουμε τα παιδιά αβοήθητοι, χωρίς οικογένειες- και η αδικία του θέματος είναι που μας πείσμωσε να βγούμε καλύτεροι από ποτέ μέσα από αυτή τη φρικτή διαδικασία της παιδοκομίας και της εγκατάλειψης μέσα στο γάμο. Δεν το εύχομαι σε κανέναν αυτό το πράμα.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.122
Κριτικές
1
Like
5.661
Πόντοι
2.356
Να καλημερισω τα ναυαγια του σαϊτ και να πω κι εγω τη μαλακια μου επι του θεματος.
οποιος παντρευεται για δημιουργια οικογενειας, επειδη αγαπα τα παιδια, του αρεσει η οικογενειακη φσση, βαριεται τα εξω και εχει φτασει σε μια καποια ηλικια καλως πραττει.
Ας προσεξει η γυναικα του να ειναι πρωτιστως ανθρωπος συγκροτημενος, να αγαπα τα παιδια, να ειναι δουλευταρου, να ερχεται απο οικογενεια μονιασμενη κι ας μην εχει τα φραγκα, και να του κανει σα φατσα, σωμα, χημεια.
Τωρα αν θα ειναι 7, 9, οκτω και τρια τεταρτα (να το αφησω?) μικρη σημασια εχει.
Πολύ απλό και σωστό. Περί αυτού πρόκειται... για όσους γουστάρουν τη φάση. Θα πρέπει να επιλέξουν σωστή και συγκροτημένη γυναίκα. Αν είναι μέτρια, όντως μικρή σημασία έχει.

Οποιος παντρευεται διοτι πιστευει οτι θα γαμει εις το διηνεκες τη συζυγο πλανιεται πλανην οικτραν.
ο γαμος μειωνει και ενιοτε σκοτωνει το καλο σεξ: ΚΑΝΟΝΑΣ.
οταν μαλλιστα ερχονται και τα παιδια αντε γεια σας! Facto of life.
Πολύ σωστό και αυτό και απολύτως λογικό. Είναι δυνατόν να μη βαρεθείς τον άλλο/την άλλη; Εδώ όμως υπάρχει ΤΟ πρόβλημα. Υπάρχει προφανώς η ανάγκη για σεξ (και για τους 2), οπότε εκ των πραγμάτων αρχίζουν οι απιστίες, οι σκηνές, τα δράματα, τα διαζύγια, τα δικαστήρια κλπ.

Άρα teaserman, δεν είναι λοιπόν ο γάμος μια γελοία και απαρχαιωμένη ιστορία; Τι πιστεύεις;
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.261
Like
10.782
Πόντοι
2.256
Η γυναίκα πάχυνε μετά το γάμο. Μήπως και ο άντρας μια από τα ίδια; Σε πολλά ζευγάρια οι ορμόνες της γυναίκας διαταράσσονται και μετά την εγκυμοσύνη πέφτει η λίμπιτο. Το πάθος εξασθενεί μετά από κάποια χρόνια.
Αφήστε τον κόσμο να ζήσει τη ζωή του όπως τη θέλει, αν εσείς δεν περνάτε καλά δε σας φταίνε οι άλλοι.
Να προσθέσω εγώ, ότι αν υπάρχει πλέον αναντιστοιχία στην εμφάνιση (εσύ κρατιέσαι καλά, αυτή έχει αφεθεί να φακλανέψει) και το γεγονός είναι dealbraker, το συναινετικό διαζύγιο είναι ο πλέον ενδεδειγμένος δρόμος. Δεν χρειάζεται να χαλιέστε, η ζωή είναι μικρή.
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.876
Κριτικές
1
Like
6.224
Πόντοι
2.306
Πολύ απλό και σωστό. Περί αυτού πρόκειται... για όσους γουστάρουν τη φάση. Θα πρέπει να επιλέξουν σωστή και συγκροτημένη γυναίκα. Αν είναι μέτρια, μικρή σημασία έχει.


Πολύ σωστό και αυτό και απολύτως λογικό. Είναι δυνατόν να μη βαρεθείς τον άλλο/την άλλη; Εδώ όμως υπάρχει ΤΟ πρόβλημα. Υπάρχει προφανώς η ανάγκη για σεξ (και για τους 2), οπότε εκ των πραγμάτων αρχίζουν οι απιστίες, οι σκηνές, τα δράματα, τα διαζύγια, τα δικαστήρια κλπ.

Άρα teaserman, δεν είναι λοιπόν ο γάμος μια γελοία και απαρχαιωμένη ιστορία; Τι πιστεύεις;
Με το νοημα μιας απο κοινου υποσχεσης να φτιαξουν δυο ανθρωποι οικογενεια, εχει νοημα ο γαμος. Αν τωρα θελεις να το πεις συμφωνο συμβιωσης, συμβαση συμπορευσης κλπ δεν εχω κανενα προβλημα.
το ζητημα ειναι η ουσια, οχι το ονομα.
Επισης η λεξη γαμος εχει οφελη και με τα πεθερικα, τα οποια συνηθως ειναι παλαιας κοπης και τους βολευει καλυτερα.
Τα πεθερικα ειναι καθοριστικης σημασιας για την επιτυχια ενις γαμου, απο το να σου προσεχουν τα παιδια ως να μην σου βασουν λογια που δυναμιτιζουν.
θελεις να κανεις καλη οικογενεια? Πρωτα κοιτα τα πεθερικα και μετα τη γυναικα…(ενταξει υπερβαλλω, βεβαια αμα η πεθερα ειναι καλη θα καλογερασει κι η γυνσικα σου, αλλος νομος…:confused:)
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.876
Κριτικές
1
Like
6.224
Πόντοι
2.306
Άλλο το να πάρει μια γυναίκα (ή ένας άντρας) τα πέντε κιλά του βολέματος κι άλλο να εγκαταλείψει οριστικά και αμετάκλητα τον εαυτό του και να αποκτηνωθεί. Αυτό συνεπάγεται έλλειψη σεβασμού για τη σύντροφό σου και βέβαια τον εαυτό σου. Υποδηλώνει πως δεν υπάρχει ενδιάφερον ερωτικό. Το πάθος δεν εξασθενεί έτσι 'μαγικά' κι από μόνο του. Ένας από τους δυο -συνήθως η γυναίκα- ξεκινά να μην έχει όρεξη. Ένα άκυρο, δύο, τρία. Πόση απόρριψη θα ανεχτείς, ειδικά όταν είσαι παιδαράς, όχι γιατί σου έκατσε μαγικά, αλλά γιατί γαμιέσαι στην προπόνηση καθημερινά, για να το πετύχεις; Η έξυπνη γυναίκα και όρεξη να μην έχει, προσποιείται. Άντρας που αδειάζει τ'αρχίδια του καθημερινά, ψάχνεται λιγότερο, νόμος.

Η περίπτωσή μου (ναυάγιο χειρότερο του μέσου όρου) είναι λαμπρό αντιπαράδειγμα : πήρα δουλευταρού πιπίνα, από μονιασμένο σπίτι, σοβαρή, γλυκιά, τρυφερή, δοτική, χωρίς social media. Το unicorn που λένε οι κόπανοι PUA's στα ίντερνετς. Ιδανική για σπίτι, βάσει 'ενδείξεων'. Ε μετά τα παιδιά, όλα γυρίσαν τούμπα. Όχι για έξι μήνες κι ένα χρόνο, οριστικά. Εγώ τα μεγάλωσα τα παιδιά, εγώ δουλεύω και φέρνω φράγκα στο σπίτι, εγώ έφαγα όλο το σκατό. Δεν υπάρχουν εγγυήσεις. Μπορείς να πορευτείς βάσει ενδείξεων, αλλά ακόμη και τότε, μπορεί να φας τη μεγαλύτερη φόλα της ζωής σου.

Το κέρατο είναι αστείο άγχος, από τη στιγμή που και οι δύο γονείς είναι υπεύθυνοι απέναντι στα παιδιά τους και δεν συγχέουν το γαμήσι με τον έρωτα και τη σχέση, είναι πραγματικά σαν το φαγητό. Αν τώρα είσαι ηλίθιος και πας να καταστρέψεις τα παιδιά σου για ένα πήδημα, είσαι για γκουλάγκ στη Σιβηρία με το Δημητράκη φύλακα.

ΥΓ Αυτό με το 'έζησα τη ζωή μου και στα 40 άραξα'; Δεν υπάρχει μεγαλύτερο παραμύθι. Αντίθετα, τσούζει περισσότερο, γιατί ενώ έχεις πορευτεί βάσει σχεδίου και σε θεωρείς πιο γαμάτο του χωριού, συχνά ρουφάς απίστευτο τρομπόνι ακριβώς απάνω που θες να βγεις στη μακάρια σύνταξη και να κρεμάσεις το τουφέκι. Το συζητάω με τους δύο κολλητούς μου -όλοι γκασταρμπάιτερ, οπότε μεγαλώνουμε τα παιδιά αβοήθητοι, χωρίς οικογένειες- και η αδικία του θέματος είναι που μας πείσμωσε να βγούμε καλύτεροι από ποτέ μέσα από αυτή τη φρικτή διαδικασία της παιδοκομίας και της εγκατάλειψης μέσα στο γάμο. Δεν το εύχομαι σε κανέναν αυτό το πράμα.
Ρε τυπε γατι ειναι φρικτη η διαδικασια της παιδοκομιας? θα μου πεις ειμαι μονος μου και τα κανω ολα εγω, η συζυγος δηλαδη τι κανει βγαινει στις 8 το πρωϊ και γυριζει 12 το βραδυ?
ειλικρινως ρωταω.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.122
Κριτικές
1
Like
5.661
Πόντοι
2.356
Με το νοημα μιας απο κοινου υποσχεσης να φτιαξουν δυο ανθρωποι οικογενεια, εχει νοημα ο γαμος. Αν τωρα θελεις να το πεις συμφωνο συμβιωσης, συμβαση συμπορευσης κλπ δεν εχω κανενα προβλημα.
το ζητημα ειναι η ουσια, οχι το ονομα.
Επισης η λεξη γαμος εχει οφελη και με τα πεθερικα, τα οποια συνηθως ειναι παλαιας κοπης και τους βολευει καλυτερα.
Τα πεθερικα ειναι καθοριστικης σημασιας για την επιτυχια ενις γαμου, απο το να σου προσεχουν τα παιδια ως να μην σου βασουν λογια που δυναμιτιζουν.
θελεις να κανεις καλη οικογενεια? Πρωτα κοιτα τα πεθερικα και μετα τη γυναικα…(ενταξει υπερβαλλω, βεβαια αμα η πεθερα ειναι καλη θα καλογερασει κι η γυνσικα σου, αλλος νομος…:confused:)
Συμφωνούμε. Ένας από τους λόγους που αποτυγχάνουν χιλιάδες γάμοι. Το σόϊ. Δεν παντρεύεσαι τη γυναίκα, παντρεύεσαι και το σόϊ της. Όπου μπορεί να σου προκύψει μουνόπανο κουνιάδος εξ αρχής, είτε στην πορεία. Η μάνα της σούρτα-φέρτα, τα γνωστά.

Πως παλεύεται το 2ο δε μου είπες. Εκ των πραγμάτων το πήδημα, από κάθε μέρα θα φτάσει να γίνεται μια φορά το χρόνο (δώρο στη γιορτή σου :confused: ) και κάποια στιγμή, τέλος. Άρα δεν είναι μαλακία το θέμα; Ας μείνουμε χύμα μια ζωή. Χωρίζουμε άνετα κι ωραία μόλις βαρεθούμε και λήξις.
 
Τελευταία τροποποίηση:

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.876
Κριτικές
1
Like
6.224
Πόντοι
2.306
Συμφωνούμε. Ένας από τους λόγους που αποτυγχάνουν χιλιάδες γάμοι. Το σόϊ. Δεν παντρεύεσαι τη γυναίκα, παντρεύεσαι και το σόϊ της. Όπου μπορεί να σου προκύψει μουνόπανο κουνιάδος εξ αρχής, είτε στην πορεία. Η μάνα της σούρτα-φέρτα, τα γνωστά.

Πως παλεύεται το 2ο δε μου είπες. Εκ των πραγμάτων το πήδημα, από κάθε μέρα θα φτάσει να γίνεται μια φορά το χρόνο (δώρο στη γιορτή σου :confused: ) και κάποια στιγμή, τέλος. Άρα δεν είναι μαλακία το θέμα; Ας μείνουμε χύμα μια ζωή. Χωρίζουμε άνετα κι ωραία και μόλις βαρεθούμε, λήξις.
και καθε μερα να την πηδας τυπε, να παραμεινει υπερμουναρα σε ολη της τη ζωη, να σου κανει τα παντα οποτε θες, θα ελθει μια μερα (και θα ελθει συντομα) που θα βαρεθεις.
τωρα αν πηδας μια φορα το χρονο και η γυναικα σου εχει αφεθει ερμαιο του ψυγειου, τοτε εχεις απλα και τη πικρια της απορριψης (νομιζω περισσοτερο τους αντρες αυτο τους πειραζει).
ειπε πιο πανω ο @Nubic οτι η ευτυχια ειναι προσωπικη υποθεση, συμφωνω απολυτως.
ξερω ανθρωπους που παντρευτηκαν μπαζολες που τους ψηνουν το ψαρι στα χειλη και ειναι τρισετυχισμενοι διοτι ο μεγαλος γιος εβαλε γκολ στο τοπικο παιδικο πρωταθλημα, ξερω και αλλους με γυναικες μουναρες που τους κοιτουν στα ματια και οι ιδιοι ξενοπηδανε συστηματικα.
Και οταν ρωτησεις τους τελευταιαυς γιατι το κανουν σε κοιτουν χωρις καμμια απολυτως απαντηση…ετσι ειναι, τι ψαχνει η ψυχη του καθενος, ουτε ο ιδιος δεν ξερει συνηθως.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.122
Κριτικές
1
Like
5.661
Πόντοι
2.356
ξερω ανθρωπους που παντρευτηκαν μπαζολες που τους ψηνουν το ψαρι στα χειλη και ειναι τρισετυχισμενοι διοτι ο μεγαλος γιος εβαλε γκολ στο τοπικο παιδικο πρωταθλημα, ξερω και αλλους με γυναικες μουναρες που τους κοιτουν στα ματια και οι ιδιοι ξενοπηδανε συστηματικα.
Και οταν ρωτησεις τους τελευταιαυς γιατι το κανουν σε κοιτουν χωρις καμμια απολυτως απαντηση…ετσι ειναι, τι ψαχνει η ψυχη του καθενος, ουτε ο ιδιος δεν ξερει συνηθως.
Σωστά.

Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου. :confused: :confused:
 

Kavlokalikantzaros

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2007
Μηνύματα
178
Like
763
Πόντοι
81
Ρε τυπε γατι ειναι φρικτη η διαδικασια της παιδοκομιας? θα μου πεις ειμαι μονος μου και τα κανω ολα εγω, η συζυγος δηλαδη τι κανει βγαινει στις 8 το πρωϊ και γυριζει 12 το βραδυ?
ειλικρινως ρωταω.

Χειρότερο. Μακάρι να έβγαινε, τότε θα σήμαινε πως κάτι ζωντανό είχε μέσα της.

Απλά...κοιμάται και αδιαφορεί. Ξυπνάει το παιδί στις 6, 'Μπαμπά μπαμπά' φωνάζει γιατί ξέρει πως μόνο ο πατέρας θα πάει. Το παιδί δε χωράει συζητήσεις. Θέλει ξεσκάτισμα,ντύσιμο, πλύσιμο, δεν θα του πεις "Κάτσε να τσακωθώ με τη φακλάνα τη μάνα σου και σε καμιά ωρίτσα σε φροντίζω'. Οπότε πλένε, φρόντιζε, κανόνιζε, φτιάχνε πρωϊνά, τάιζε, ντύνε, πήγαινε στο νηπιαγωγείο.

Μετά ώρα να πιάσεις δουλειά, η κυρία αποφασίζει σιγά σιγά να ξυπνήσει και να κάνει το ντουσάκι της. Γενικά συμπεριφέρεται σαν να μην υπάρχουν παιδιά ή ευθύνες στην οικογένεια. Πάλι καλά που μαγειρεύει ένα ψευτοφαϊ το μεσημέρι. Μια στο τόσο θυμάται να παίξει και λίγο με τα παιδιά. Για ψυχίατρο/ψυχολόγο ούτε ν'ακούσει, χρόνια πολέμαγα να την πάω προτού συνειδητοποιήσω πως απλά έτσι ΕΙΝΑΙ και δεν πρόκειται ν'αλλάξει.

Φαντάσου, να 'σαι σε ξένη χώρα, χωρίς πεθερικά και οικογένειες, να δουλεύεις σαν το σκυλί και μέσα στο σπίτι να πρέπει να 'σαι μάνα και πατέρας μαζί. Και να 'χεις και τη φακλάνα ας πούμε να προσπαθεί να στην πει για όλα. Σε 5-10 χρόνια, γράφω τη συνέχεια του 'Αγίου Ψεύτη του Κυψελιώτη', το 'Μαρτύριο του Αγίου Ψεύτη του Κυψελιώτη' με αναλυτική περιγραφή του πακέτου και φυσικά, της λύτρωσης.

Γιατί ο άντρας ο σωστός, ακόμα και στα σαγόνια της κόλασης, βρίσκει τρόπο να γαμήσει το Διάβολο απ' τον κώλο και να πετάξει μακριά. Οι κλάψες και οι μίρλες είναι γι'αγαπούληδες και πυρφόρους. Ο κακός γάμος είναι λίγο σαν τροχαίο. Βγαίνει νταλίκα από το αντίθετο ρεύμα και πέφτει απάνω σου. Όπως βγαίνεις μες τα αίματα και τα γυαλιά τα σπασμένα, τί θα κάνεις, θα κάτσεις να κλαις 'Πωπώ τί πάθαμε;' Ξεσκονίζεσαι και πας γι'άλλα. Ζωή ρε, επιλέγουμε ζωή.
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.750
Κριτικές
10
Like
2.133
Πόντοι
3.187
Δεν είναι ότι έχει γίνει μόνο μια φορά αλλά με αφορμή το ότι ένας φίλος παντρεύεται ανοίγω αυτό το θέμα.

Είσαι λοιπόν με την παρέα σου, βλέπεις διάφορα γκομενάκια και βλέπεις όλους κοιτάνε κάτι μοντέλα κι αν σχολιάσεις κάτι για κάποια που ναι μεν δεν είναι μοντέλο αλλά είναι καλή -τρώγεται ακους σχόλια...
Μπά δε λέει.....
Εντάξει μωρέ για μια φορά καλή είναι...
...

Τα πιο χαρακτηριστικά περιστατικά 2 καλοί μου φίλοι οι οποίοι κοιτούσαν μόνο μοντέλα (κυριολεκτικά κοιτούσαν διότι δε κάναν κάτι άλλο). Ο ένας παντρεύτηκε, ο άλλος είναι αυτός που παντρεύεται τώρα. Ηλικία ~40 (παρα κάτι).
Ε και οι 2 λοιπόν έχουν πάρει κάτι μπάζα που οι μούρες τους είναι λες και τρακάραν με το μετρό. Γυναίκες που αν εγώ τους τις έδειχνα θα πέφταν κάτω από τα γέλια. Τώρα όμως τις παντρεύονται..
Σε παρόμοιο σκηνικό όταν ήταν να παντρευτεί παλαιότερα άλλος φίλος, τον ρωτάω με τρόπο... ρε είσαι σίγουρος; Και μου απαντάει.... ε τώρα που την βρήκα (δείγμα απελπισίας και αγαμίας). Μιλάμε για γυναίκα που δε είναι δύσκολο να την μπερδέψεις με τη μάνα του.
Ο ένας από αυτούς παρότι φρεσκοπαντρεμένος το μάτι του παίζει 24/24ωρο. Με τέτοια γυναίκα και το δικό μου θα έπαιζε δε τον αδικώ.

Και η ερώτηση μου τώρα είναι η εξής. Τι πιστεύετε ότι παίζει;
Μέσα στην απελπισία τους (περνάνε τα χρόνια) και την αγαμία τους πήραν την πρώτη που βρήκαν ασχέτως αν είναι σαν κάδος με πόδια ή απλά είδαν άλλα στοιχεία εκτός της εμφάνισης;
Υπόψιν ότι και οι 3, όλη τους τη ζωή από σχέσεις τίποτα και ενώ άλλος φίλος που έκανε και κάνει σχέσεις στη ζωή του, πάντα είχε καλά μωράκια,

Την παραπάνω συζήτηση την είχα κάνει με άλλο φίλο και περιμένω τις απόψεις σας.
Tι να σου απαντήσουμε .... τα κλασσικά....... οτι ερωτευόμαστε τις όμορφες αλλά παντρευόμαστε νοικοκυρες, οτι κάνουμε σεξ με μοντέλα αλλά την γυναίκα μας τη θέλουμε δούλα και κυρά? Φαίνεται οτι οι εν λόγω κυρίες έχουν τον τρόπο τους να υποτάξουν τον Ελληνα (τον νεο-Ελληνα). Μα με το καλό φαγητό, μα με την νοικοκυροσύνη μα με το τάχα.... ενδιαφέρον μα με την τσαχπινιά την οποία στερούνται τα μοντέλα που είναι καθώς πρέπει. Βέβαια μετά το γάμο αλλάζουν τα κόζα και ούτε ενδιαφέρον υπάρχει, ούτε φαγητό ούτε νοικοκυροσύνη. Ολα είναι αφήμερα μέχρι να μπει η κουλούρα. Απαξ και μπεί τελειώνουν οι γλύκες και αρχίζει η παντόφλα..... γνωστή ατάκα από ελληνική ταινία
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.065
Πόντοι
2.356
Οι άνδρες ΠΡΕΠΕΙ να έχουν πολλές περιπέτειες ώστε να
αποκτήσουν αντισώματα στην λεπρα του σημερινού γυναικοκεντρισμού. Ξεχαστε πως περνούσαμε παλιότερα που ήταν πιο αγνά τα πράγματα. Η ουσία είναι να βρίσκουμε γυναίκες που μας έλκουν εμφανισιακά αλλά κι ως πακέτα με καλα στοιχεία. Να θέλουμε να τις γαμαμε και να αποδεικνύεται ότι νοιάζονται ώστε να βαδίζουμε μαζί όμορφα και ησυχα. Αυτό μαζί ως πακέτο. Δεδομένου ότι κάτι τέτοιο είναι υπερσπάνιο
ή στάνταρ θα χαλάσει στην πορεία, οι άνδρες ξεχωρίζουν τελεσίδικα σε όσους θέλουν σώνει και καλά να παντρευτούν όπου πλην συγκλονιστικού σπροόπτου θα πάρουν ένα αρχίδι και σε όσους δεν υπάρχει περίπτωση να παντρευτούν ποτέ.
Οι δεύτεροι περνούν καλύτερα. Είναι σίγουρο όσο δεν πάει. Όποιος φορτώνεται γυναίκα που θα βρει με την μια η όσες του κάθονται τις βλέπεις όλες μια χαρά πάει να πει ότι δεν έχει εμπειρία κι επίσης θα καταστραφεί. Βρείτε να γαμάτε, γίνετε ανεξάρτητοι ώστε να μην παντρευτείτε από ανάγκη εργασιών στο σπίτι και στον πούτσο σας όλα. Επίσης άλλη εναλλακτική, βρείτε μία ήσυχη τύπισσα με αμοιβαία την νεκρή ερωτικη έλξη να συζειτε για παρέα αν θέλετε αμοιβαίο διαμοιρασμό υποχρεώσεων και γαμάτε άλλες οπότε βρίσκετε. Ας γαμιέται κι αυτή στην τελική. Μην ασχολείστε πως θα το πάρουν οι γυναίκες
ή τι σκέφτονται και τέτοιες μαλακίες. Δεν βγαίνει άκρη. Σκεφτειτε ανδροκεντρικά.
Δεν υπάρχει άλλη λύση.

:rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom