Νέα

Ταχυτήτες ιντερνετ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα rouKoun13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 79
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.150
Like
343
Πόντοι
36
Ρε παιδια εγω εχω το εξης προβλημα οποιος μπορει να βοηθησει η να πει μια γνωμη τον ευχαριστω πολυ!!

Το ιντερνετ δουλευει σχετικά σε καλες ταχύτητες στο σερφάρισμα. Οταν ομως ξεκιναει να κατεβάζει ενα μεγάλο αρχείο η απο το browser η απο ενα τορρεντ πχ και πιασει σε αυτο μια ταχύτητα το πολύ 500 με 600 kpbs, δε μπορώ να κανω τιποτα αλλο ουτε καν στο google να μπω. Μολις τελειώσει η λήψη του αρχείου όλα καλα ξανα..!
Ψάξε στις ρυθμίσεις του προγράμματος για το κατεβασμα που χρεισημοποιής και βάλτου όριο στο πόσο bandwidth θα χρεισημοποιήση.
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Μπορείς να ορίσεις στο πρόγραμμα που κατεβάζεις πχ IDM ή JDownloader πόσο θες να κατεβάζεις
Να αφήνεις και λίγο bandwidth για άλλες εργασίες.

Επίσης  δες αν το router έχει ρυθμίσεις Qos
Εκεί μπορείς να ορίσεις προτεριότητες στο κατέβασμα.
Θέλει κάποιες γνώσεις όμως.

:birdman:

 

johnbarnalis

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2017
Μηνύματα
15
Like
8
Πόντοι
0
Στην Ελλαδα του 2017 μασ πουλανε ταχυτητες πανακριβα που αλλες χωρες τις ειχαν πριν δεκα χρονια. Και τωρα εχουμε και το καινουργιο παραμυθι του VDSL αλλα αμα εισια μακρια απο αστικό κεντρο παλι δεν προκειται να πιασεις ταχυτητα εκτος και αμα περνεις απο καφαω αμα εισαι τυχερος γτ αμα εισαι απο dslam καληνυχτα
wXAWt64.png
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Από καφάο τύπε αλλά αν ήταν και 100άρα ακόμα καλύτερα.
Καμιά φορά ανεβαίνει πάνω και από 50



 

Συνημμένα

  • Speed.jpg
    Speed.jpg
    20,6 KB · Εμφανίσεις: 103

johnbarnalis

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2017
Μηνύματα
15
Like
8
Πόντοι
0
αδερφε γινεσαι εριστικός αληθεια αχαχαχαχαχαχ μηπως θες συγκάτοικο  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

seismos

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2005
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
Εγώ πάντως, άγιο Δημήτριο πιάνω 28 μετά την αναβάθμιση σε 30 ΟΤΕ.
 

sta4tanakia

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2016
Μηνύματα
3.577
Like
81
Πόντοι
16
περίπου στα 100 μέτρα απο καφαω πιάνω το maximum της σύνδεσης 31-32 σταθερά, σε οτε
 

Dynamics

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2009
Μηνύματα
1.630
Like
141
Πόντοι
16
εγω που πιανω 2μπσ σε προαστιο της πολης σε επαρχια και πληρωνω 24αρα τι να πω?
 

sotiriscob

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2017
Μηνύματα
96
Κριτικές
3
Like
43
Πόντοι
0
οι γραμμες στην Ελλάδα είναι απτις χειρότερες και αυτό γιατι τις εποχες πασοκ τα δανεια που κατασπαταληθηκαν και ενα μικρο μερος τους μονο χρησιμοποιηθηκε για το κοινο καλο. φτιαχτηκαν καποιοι δρομοι και καποια δημοσια κτιρια χαμηλης ποιοτητας, στις τηλεπικοινωνιες ουτε λογος για οπτικες ινες που υπαρχουν σε ολο το κοσμο και φτωχοτερες χωρες απτη δικη μας εχουν εκσυγχρονίσει το δικτυο τους με αυτες
 

Εκλεκτικός

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Μαΐ 2015
Μηνύματα
1.154
Κριτικές
12
Like
6.278
Πόντοι
2.046
εγω που πιανω 2μπσ σε προαστιο της πολης σε επαρχια και πληρωνω 24αρα τι να πω?
Μα είναι απατεώνες. Τουλάχιστον να σου λενε την αληθεια. Κυριε εκει που εισαι ΄συ, αυτή τη ταχυτητα μπορεις να εχεις. Τελος. Όχι να σου κοπανάνε συνεχεια 24, και 24, και να μην εχεις ουτε 12......αντε με τα χιλια ζορια 10 που εχω γω...... :S
 

Dynamics

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2009
Μηνύματα
1.630
Like
141
Πόντοι
16
Μα είναι απατεώνες. Τουλάχιστον να σου λενε την αληθεια. Κυριε εκει που εισαι ΄συ, αυτή τη ταχυτητα μπορεις να εχεις. Τελος. Όχι να σου κοπανάνε συνεχεια 24, και 24, και να μην εχεις ουτε 12......αντε με τα χιλια ζορια 10 που εχω γω...... :S
ακριβως!Πληρωνω 24 αρα και κατεβαζω με 180/200kb/s λες και ειμαι 10 χρονια πισω!Και να πω οτι ειμαι μακρια απο κεντρο(πχ50-40 χλμ) να το καταλαβω!Ρε αδερφε 4-5χλμ απο το κεντρο ειμαι!
 

neopas123

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2015
Μηνύματα
264
Like
6
Πόντοι
1
ακριβως!Πληρωνω 24 αρα και κατεβαζω με 180/200kb/s λες και ειμαι 10 χρονια πισω!Και να πω οτι ειμαι μακρια απο κεντρο(πχ50-40 χλμ) να το καταλαβω!Ρε αδερφε 4-5χλμ απο το κεντρο ειμαι!

4-5 χιλιόμετρα είναι μακρινή/οριακή απόσταση για adsl το οποίο σημαίνει μεγάλη εξασθένιση σήματος.

Θα έπρεπε οι εταιρίες να έχουν και χαμηλότερες ταχύτητες για τέτοιες περιπτώσεις.Τώρα σου δίνουν 24αρα σύνδεση αλλά σου λένε εως 24 και έτσι καλύβουν τον κώλο τους.Αλλά δυστυχώς είναι τέτοια η τεχνολογία που ακόμα και εγώ που είμαι κοντά στο κέντρο πάλι δεν πιάνω 24 (γύρω στα 17,18).Βέβαια τώρα έχω vdsl στα 30Mbps και δουλεύει κομπλέ αλλά και πάλι με την υπάρχουσα υποδομή δύσκολα θα έχεις κάτι καλύτερο,εκτός άμα είσαι δίπλα ή ένα στενό απο το κέντρο.
 

Dynamics

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2009
Μηνύματα
1.630
Like
141
Πόντοι
16
4-5 χιλιόμετρα είναι μακρινή/οριακή απόσταση για adsl το οποίο σημαίνει μεγάλη εξασθένιση σήματος.

Θα έπρεπε οι εταιρίες να έχουν και χαμηλότερες ταχύτητες για τέτοιες περιπτώσεις.Τώρα σου δίνουν 24αρα σύνδεση αλλά σου λένε εως 24 και έτσι καλύβουν τον κώλο τους.Αλλά δυστυχώς είναι τέτοια η τεχνολογία που ακόμα και εγώ που είμαι κοντά στο κέντρο πάλι δεν πιάνω 24 (γύρω στα 17,18).Βέβαια τώρα έχω vdsl στα 30Mbps και δουλεύει κομπλέ αλλά και πάλι με την υπάρχουσα υποδομή δύσκολα θα έχεις κάτι καλύτερο,εκτός άμα είσαι δίπλα ή ένα στενό απο το κέντρο.
ακριβως!θα επρεπε να υπαρχει ενα φθηνοτερο πακετο για 2αρα η 4αρα ταχυτητα πχ!σκαω 20 ευρω και εχω ταχυτητεςπου ειχαν πριν 10 χρονια δλδ 2mb/s και ολα αυτα 4 χλμ απο το κεντρο  :jerking: :jerking: τα τηλεφωνα εδω που ειμαι ειναι καλωδια απο σπιτι σε σπιτι...λες και ζω στο Πακισταν :2funny: :2funny: η πλακα ειναι οτι εταιρια και να βαλω εχω ιδιες ταχυτητες και μου λενε την γνωστη δικαιολογια δεν φταιμε εμεις ο οτε φταιει..και ο οτε λεει δεν φταιμε εμεις στα κεντρικα του οτε φταινε και παει λεγοντας..
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
παλιος παθων και εγω
ενα απο τα τελευταια αρχιλαμογια που περασαν ποτε ηταν ο βουρλουμης
οταν πηγαινες τοτε στο καταστημα της αγιου κωνσταντινου στο μαρουσι για να κανεις παραπονα για κατεβασμενες ταχτητες και μαλιστα γραπτως ωστε να αποσταλουν
στα κεντρικα του οτε στην λεοφωρο κηφησιας....δεν δεχοντουσαν το αιτημα αυτο διοτι δεν "εγκρινει τετοιου ειδους αιτηματα ο διεφθινων συμβουλος του οτε"

τι το ψαχνεις

και η πλακα ειναι οτι ακομα τον υμνουν!!!!!!!!!!!
 

zulte

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουν 2014
Μηνύματα
13
Like
2
Πόντοι
0
6,6 forthnet κεντρο αθηνας αλλαγη σε οτε 10,0...vdsl δεν υπαρχει
 

Επισκέπτης
Η ονομασία της εικόνας τα λέει όλα!
Το τηλεφωνικό κέντρο του κωλοχωριού είναι ακριβώς δίπλα, όμως και που υπάρχει Ίντερνετ πάλι καλά!
 

Συνημμένα

  • Tαχύτητες της ντούντας..........png
    Tαχύτητες της ντούντας..........png
    86,9 KB · Εμφανίσεις: 63

Άκης012345

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2015
Μηνύματα
1.395
Like
21
Πόντοι
16
ακριβως!Πληρωνω 24 αρα και κατεβαζω με 180/200kb/s λες και ειμαι 10 χρονια πισω!Και να πω οτι ειμαι μακρια απο κεντρο(πχ50-40 χλμ) να το καταλαβω!Ρε αδερφε 4-5χλμ απο το κεντρο ειμαι!
Σε ποια εταιρεία είσαι, τύπε;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom