Νέα

Τα ρεζίλια που χαλάνε την πιάτσα ...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 660
  • Εμφανίσεις 79K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
....Έχει αναρωτηθεί κανείς γιατί τρώμε στη μάπα κάθε τραγουδιάρα και ηθοποιό των reality επί μονίμου βάσεως σαν να μας κάνουν ένεση μαλακίας? Γιατί δεν βλέπουμε κανένα άνθρωπο του πνεύματος στην ΤV, συγγραφέα, ερευνητή, μηχανικό, επιστήμονα, γλύπτη, γιατί δεν προβάλλονται τέτοια πρότυπα? Για τον ίδιο λόγο που έσκασε η φούσκα του χρηματίστηρίου.  Επειδή η ελληνική αγορά είναι 1) αρκετά μικρή για να χειραγωγείται από λίγους επιτήδιους με συμφέροντα (καναλάρχες, μόδιστρους, παραγωγούς, απατεώνες)

οοοοχι δεν νομιζω, η ελληνικη και δη η αθηναικη αγορα δεν ειναι μικρη. αν αναλογιστει κανεις πως μια νεα υορκη ειναι μια εν δυναμει αγορα 12 περιπου εκατομυριων ανθρωπων, η αθηναικη για παραδειγμα με τα κοντα 5-6 εκατομυρια δεν ειναι κακη..
τωρα το γιατι τρωνε στη μαπα (αυτοι που τους τρωνε τελος παντων) αυτους που αναφερεις ο λογος νομιζω πως ειναι απλος και ειναι κατα τη γνωμη μου τουλαχιστον ο εξης: ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ. διοτι πού να τρεχεις τωρα να κανεις προκοπη οπως προανεφερα ???? πολυ κουραση ρε παιδακι μου !!!!  :grin: :grin:
ασε να χορτασουμε με το IQ ραδικιου στην τιβι που ειναι και ο ''οδηγος'' του ''δεν κανω τιποτα'' και αυριο μερα ειναι.. καποιος θα βρεθει να μας τα'ι'σει, ή καλλιτερα, καποιον μαλακα θα βρουμε να του φορτωθουμε..  :headbang:
 

psolaras78

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.795
Κριτικές
74
Like
1.831
Πόντοι
9.295
Ο αειμνηστος Βλασης Μπονατσος ειχε πει ''Δεν υπαρχει ελληνικο σταρ συστεμ-Ολο αυτο ειναι μια μαλακια''Αρα οι κυριες βλαχοαγαμηδιδες με τα 20.000? το μηνα να τουμπεκιαστουν
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
εγω παλι γι αυτο τα βλεπω με πιο απαισιοδοξο ματι, διοτι οσο πιο πολυ σφιγγει το χρημα (γιατι θα σφιγγει ολοενα και περισοτερο, δεν υπαρχει αμφιβολια νομιζω σ αυτο), τοσο ο κοσμος θα ψαχνει την αρπαχτη χωρις να βλεπει τιποτε αλλο μπροστα του.

Αυτό πριν το 1985 θυμίζω, συνέβαινε στον αριθμό των εγγενών οπορτουνιστών της κοινωνίας. Οι περισσότεροι καλομάθαν από το κύκλο του τσάμπα χρήματος και μετά των δανείων. Τώρα που όλα αυτά τελειώνουν - το βλέπετε και στα μαγαζιά ρε παιδιά - θα λογικευτεί η πλειοψηφία του κόσμου και ίσως αποθρασυνθούν ορισμένοι
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
Καθόμουν σε μια καφετέρια με την κοπελιά μου και μια φίλη της. Στο τραπέζι δίπλα μας κάθονταν 3 άνδρες μόνοι. Περνά μια παρέα γνωστή τους. Ένα ζευγάρι που ήταν ένα παληκάρι με ένα ... ψιλομπαζάκι και μια σχετικά καλή γκομενίτσα (με άριστα το 10 θα έπαιρνε 6) που ήταν μόνη. Ένας από τους τρείς γνώριζε προφανώς την καλή γκομενίτσα και τη φώναξε. Μετά το καλησπέρα της πρότεινε να κάτσει να την κεράσουν. Του είπε πρώτη φορά όχι, επειδή ήταν με παρέα! Της είπε να φέρει και την παρέα (το ζευγάρι) να ... τους κεράσει και εκείνους! Του είπε το δεύτερο όχι. Της είπε να κανονίσουν να .... βρεθούνε για να την ... κεράσει !!!!!Του είπε ότι ... δεν ευκαιρεί αυτόν τον καιρό !!!!! Προφανώς είχε να κρατήσει το φανάρι σε πολλά ακόμη ζευγάρια !!!!! Της είπε ο τύπος ότι ...  θα την πάρει αυτός για να κανονίσουν να πάνε όπου αυτή γουστάρει για να ... την κεράσει !!!!!!!!!!!!!!!


Του είπε ότι ... δεν είναι εύκολο να την βρεί στο τηλέφωνο αυτόν τον καιρό !!


Τι έπρεπε να ακούσει το άτομο για να καταλάβει πως ό,τι κι αν κεράσει τη συγκεκριμένη γκόμενα, δεν πρόκειται να φάει ποτέ (από αυτή) και με τίποτε ;;;;;


Έπρεπε να τον πυροβολήσει με καραμπίνα; Να του βρίσει τη μάνα; Τι ;


Φαντάζεστε αν κάποιοι ενδιαφέρονται για  τη συγκεκριμένη, πόσο ανεβασμένη ψυχολογία έχει αυτή η καργιόλα από κάτι τέτοια ληγούρια που την παρακαλάνε επί χρόνια, αυτή τους φτύνει κι εκείνοι νομίζουν ότι .... ψιχαλίζει ;


Δεν θέλω να το παίξω μάγκας. Κοντεύω τα 35, έχω περάσει από όλα τα στάδια , μπατήρης , μπάκουρος , σε μπουρδέλα βρωμερά, κωλόμπαρα , μόνος για βδομάδες ....


Ωστόσο ποτέ δεν παρακαλούσα τόσο ληγούρικα το κάθε τσόκαρο. Ζητούσα μια φορά από όσες γούσταρα να βρεθούμε και αν δεν έλεγαν "ΝΑΙ" δεν τους ξαναμίλαγα. Αργά ή γρήγορα όλο κάτι βρισκόταν και κρατούσα και τον τσαμπουκά μου !!!


Γιατί πέφτουν τόσο χαμηλά μερικοί και χαλάνε την πιάτσα;

Επανερχόμαστε σε  ένα από τα φλέγοντα ζητήματα της εποχής μας...

Το σκηνικό εκτυλίσσεται σε club των δυτικών προαστίων με πρωταγωνιστές 2 γνωστούς μου ( οι οποίοι δεν είναι παπαρολόγοι):

Ενώ τα παλληκάρια την έχουν αράξει σε κάποιο σημείο του μαγαζιού, μετά από λίγο έρχονται και κάθονται μπροστά τους δύο γκομένίδια, ψιλοεμφανίσιμα λέει...
Σε κάποια φάση αρχίζει να παίζεται ψιλοπαιχνίδι, να μιλάνε κλπ...
Ακολουθεί άφιξη κάγκουρων, άσχετων με τα γκομενάκια, οι οποίοι αρχίζουν να κερνάνε ποτά και σφηνάκια κατά κόρον , αλλά τρώνε βαρύ φτύσιμο από τα γκομενάκια, τα οποία συνεχίζουν το παιχνίδι με τους δικούς μας...
Σε κάποια φάση τα γκομένίδια, χαιρετούν και φεύγουν, οπότε ο ένας εκ των δύο "κεραστών", γυρίζει και λέει αγχωμένος στο φιλαράκι μου:
"Ρε φίλε, πες μου ότι δε σου έδωσαν οι γκόμενες τα τηλέφωνά τους"...

Έχει κανείς να πει κάτι; :idiot: :think:
 

Xartinos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
456
Like
1
Πόντοι
1
Το μόνο που έχω να πω είναι πως γίνεται και πιάνουν
κουβέντα μεταξύ τους δύο αντίπαλα στρατόπεδα καμακίων
που δεν γνωρίζονται μεταξύ τους.
Οσον αφορά την ερώτηση που έκανε το ένα καμάκι στο άλλο
τι θεωρώ μαλακισμένη ερώτηση.
Επίσης να διευκρινίσω εδώ ότι στο καμάκι δεν κερνάμε σχεδόν ποτέ,
μεγάλη μαλακία τους που κέρναγαν.
Οσοι έχουν επάγγελμα το καμάκι το γνωρίζουν αυτό.
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
Το μόνο που έχω να πω είναι πως γίνεται και πιάνουν
κουβέντα μεταξύ τους δύο αντίπαλα στρατόπεδα καμακίων
που δεν γνωρίζονται μεταξύ τους.
Οσον αφορά την ερώτηση που έκανε το ένα καμάκι στο άλλο
τι θεωρώ μαλακισμένη ερώτηση.
Επίσης να διευκρινίσω εδώ ότι στο καμάκι δεν κερνάμε σχεδόν ποτέ,
μεγάλη μαλακία τους που κέρναγαν.
Οσοι έχουν επάγγελμα το καμάκι το γνωρίζουν αυτό.

Έτσι είναι...κεραστής=υποψήφιο θύμα
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Τι μου λες ρε φλες!

Σέ ένα από αυτά τα εκτρώματα μαζικής διασκέδασης στην παραλιακή όπου πήγα μετά από πρόσκληση συγγενικού θηλυκού προσώπου, το συγκεκριμένο πρόσωπο είχε όπως μου είπε τραπέζι, που να 'ξερα. Αυτή και 5-6 μπάκουροι επί της προσκολλήσεως... Ρεεεεε, σας παίζει η ξαδέρφη??? Ου να μου χαθείτε κοτζάμ μαντράχαλοι λες και είστε 18. Παρεπιμπτόντως, ένιωσα κωλόγερος εκεί μέσα... Η γενιά του 80 τι έγινε? Λούφαξε τελείως? Όλο πιτσιρικαρία και φρου φρου και αρώματα και στο μπακλαβωτό κανείς.
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
ασχετο, αλλα μου αρεσε πολυ.. ανεκδοτο απο την αρχικη σελιδα του παραπανω blog..

ειναι, οπως αναφερει ανεκδοτο για κοκακηδες..

πως ονομαζεται το πλοιο που μεταφερει κοκα'ι'νη ????
το πλοιο της γραμμης..  :headbang2: :headbang2:
 

Varvaros

Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2005
Μηνύματα
34
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
0
Τι μου λες ρε φλες!

Σέ ένα από αυτά τα εκτρώματα μαζικής διασκέδασης στην παραλιακή όπου πήγα μετά από πρόσκληση συγγενικού θηλυκού προσώπου, το συγκεκριμένο πρόσωπο είχε όπως μου είπε τραπέζι, που να 'ξερα. Αυτή και 5-6 μπάκουροι επί της προσκολλήσεως... Ρεεεεε, σας παίζει η ξαδέρφη??? Ου να μου χαθείτε κοτζάμ μαντράχαλοι λες και είστε 18. Παρεπιμπτόντως, ένιωσα κωλόγερος εκεί μέσα... Η γενιά του 80 τι έγινε? Λούφαξε τελείως? Όλο πιτσιρικαρία και φρου φρου και αρώματα και στο μπακλαβωτό κανείς.

Όσον αφορά τους περισσοτερους που έχουν δει τη δεκαετία του '80 ζωντανά και όχι από ντοκυμαντέρ, νομίζω οτι πλέον έχουν κουραστεί με τα δήθεν μπαρ και κέντρα διασκέδασης, όπου όλοι προσπαθούν να δείξουν οτι περνάνε υπέροχα (συνήθως δε το καταφέρνουν) για να μην αναφέρω οτι το Σάββατο πλέον έχει καταντήσει βάσανο και εφιάλτης να βγαίνεις έξω (και ιδίως αν έχεις αμάξι που αναγκαστικά θα έχει κάποιος).
 

Επισκέπτης
Το έχει πει ο Νίκος Δήμου - ο έλληνας κοιτάζεται στον καθρέφτη και βλέπει πάντα το μεγαλέξανδρο. ποτέ τον καραγκιόζη.

Ο Δήμου ας σχολιάσει το ραββίνο χωρίς καπέλο και μούσι που βλέπει στο δικό του καθρέπτη κι ας αφήσει το τι βλέπουν οι Έλληνες ...
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
Α, μόλις τώρα ακούω στις ειδήσεις ότι οι Έλληνες αναδεικνύονται λέει, σύμφωνα με διεθνείς έρευνες, παγκόσμιοι πρωταθλητές στο SEX, με τελευταίους, λέει τους...Τσέχους!!! Και αυτάρεσκες δηλώσεις από μεγαλομαμιάδες στο δρόμο, που θεωρούν λέει, την πρωτιά φυσιολογική και, κυρίως, λόγω Ελληνίδων!!!
Παρακαλείται κάποιος mod να μεταφέρει το ποστ σε κάποιο καταλληλότερο thread, γιατί προς το παρόν πρέπει να αποσυνδεθώ!!!
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
242
Πόντοι
86
Ο Δήμου ας σχολιάσει το ραββίνο χωρίς καπέλο και μούσι που βλέπει στο δικό του καθρέπτη κι ας αφήσει το τι βλέπουν οι Έλληνες ...

Ρε λακη..  αγορι μου  τι πινελια ειν' αυτη? :idiot:

..μηπως εχεις κανει με τον "πι κατσω?" :grin: ;)

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
To μετεφερα στο ''Τα ρεζιλια που χαλάνε τη πιάτσα'' γιατι μονο ρεζιλιδες ειναι αυτοι που αποθεωνουν τις Ελληνιδες on camera :grin:

Κι εγώ εδώ θα το τοποθετούσα, αλλά δεν είχα, λίγο έστω, χρόνο για ψάξιμο σστο site...
 

triferos

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Οκτ 2005
Μηνύματα
348
Κριτικές
15
Like
277
Πόντοι
5.102
easyrider δυστιχως ομως υπαρχουν και κατι τετοια τυπακια!!!προσωπικα αν εγω γινομουν ετσι θα ηθελα να αυτοκτονισω.....
 

ISO9002

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
199
Κριτικές
30
Like
6
Πόντοι
11
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Από τα καλύτερα που έχω διαβάσει σε αυτό το site! Ωραίος lakis33 !!!!

Ο Δήμου ας σχολιάσει το ραββίνο χωρίς καπέλο και μούσι που βλέπει στο δικό του καθρέπτη κι ας αφήσει το τι βλέπουν οι Έλληνες ...
 

iaswnas

Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
180
Like
0
Πόντοι
1
Εγω παντως εχω πεσει πολυυυυυ χαμηλοτερα κ το εχω τιμη μου κ καμαρι μου...Οσο γιατι το εκανα???Ειναι απλο: Γιατι ετσι γουσταρα--(και γουσταρω)!!!
Οσο για το ληγουρια δν πιανω το συλλογισμο σου...γιατι πολυ απλα αν θελω να εχω ενα πατσαβουρι/πουτανακι/ξεκωλακι/μπαζο-στο μυαλο/ασχημη κ οτι αλλο μπορεις να φανταστεις για γκομενα μπορω να το κανω,(κ το εχω αποδειξει στον εαυτο μου)...Ομως παω στα δυσκολα κ στα βαθεια!Εκει που δν παταω!!!Επισης δν ειναι απαραιτητο η καθε ομορφη/εμφανισημη κοπελα να ειναι τσοκαρο/καριολα...Τελος,αν νομιζεις οτι χαλαω την πιατσα,τραβα να στησεις δικη σου πιατσα παρακατω!!!Αυτα απο'μενα,ελπιζω να μη παρεξηγησεις το υφος κ στυλ μου...ειναι απλα οι αποψεις μου κ φυσικα ισχυουν  κ θα ισχυουν...(ολα τα παραπανω τα υποστηριζω για μια κοπελα μονο...για οποιαδηποτε αλλη τυχαρπαστη δν με νοιαζει μεχρι να τη γνωρισω :):):)..)
Αν πέσεις χαμηλα δε σε εκτιμαει η αλλη .Και να την ριξεις πραγμα εξκαιρετικα δυσκολο....-αφου οσο πποιο πολυ επιμενειεσ τοσο ποιο πολυ πεφτεις στα ματια της, θα σε εχει μετα σα κανεις σκυλάκι... .Υπαρχουν τοσες μα τοσεσ γυναικες και μονες να κολας σε μια ειναι αστειο...
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Τα λιγούρια που κάνουν τα κέφια στην κάθε μπαζόλα έχουν χαλάσει τις γκόμενες για όλους  >:( >:( >:(


"τόσοι υπάρχουν που,όχι μόνο θα είναι τζαμπέ,αλλά θα σου πληρώσουν ποτό-φαγητό-χοτέλ για να σε πηδήξουν!"
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom