Νέα

Swinger club στο Παρίσι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα GEORGEG
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 24
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Addikted2sex

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2013
Μηνύματα
18
Like
6
Πόντοι
0
Χαίρετε, να επαναφέρω αυτό το σχετικά ειδικό και όχι τόσο δημοφιλές θέμα για swinger clubs στο Παρίσι. Θα το επισκεφτώ σε μερικές βδομάδες με την κοπελιά μου και έχουμε ψηθεί να πάμε σε swinger club τουλάχιστον να δούμε και βλέπουμε. Μετά το σχετικό google search έχουμε καταλήξει στα παρακάτω. Αν έχει κάποιος εμπειρία στο θέμα ας μας πει:

Καταρχήν μαζεμένες κριτικές μπορείτε να βρείτε εδώ αν και δεν έχω την παραμικρή ιδέα για την αξιοπιστία του site:
1. Le Pluriel plurielclub.com
2. Le Mask mask-paris.com
3. Les Chandelles les-chandelles.com


Ευχαριστώ.
 

Addikted2sex

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2013
Μηνύματα
18
Like
6
Πόντοι
0
Χαίρετε, να επαναφέρω αυτό το σχετικά ειδικό και όχι τόσο δημοφιλές θέμα για swinger clubs στο Παρίσι. Θα το επισκεφτώ σε μερικές βδομάδες με την κοπελιά μου και έχουμε ψηθεί να πάμε σε swinger club τουλάχιστον να δούμε και βλέπουμε. Μετά το σχετικό google search έχουμε καταλήξει στα παρακάτω. Αν έχει κάποιος εμπειρία στο θέμα ας μας πει:

Καταρχήν μαζεμένες κριτικές μπορείτε να βρείτε εδώ αν και δεν έχω την παραμικρή ιδέα για την αξιοπιστία του site:
1. Le Pluriel plurielclub.com
2. Le Mask mask-paris.com
3. Les Chandelles les-chandelles.com


Ευχαριστώ.

Λοιπόν αρκετά εξειδικευμένο θέμα. Θα απαντήσω εγώ στον εαυτό μου για τον επομένο μερακλή που θα επισκεφτεί το Παρίσι με τη κοπελιά/γυναίκα του...

Λοιπόν επισκέφτηκα το Παρίσι με τη κοπελιά μου και είπαμε να επισκεφτούμε τα εκεί swinger clubs. Το Le Pluriel φαίνεται να έχει κλείσει οπότε πήγαμε στο Le Mask και στο Les Chandelles. Να σημειώσω ότι είμαστε πρωτάρηδες στο swinging, ήταν η πρώτη μας φορά και προς το παρόν κοιτάμε για soft swinging.

Το Le Mask καταρχην είναι σε καλό σημείο, κοντά σε μετρό αλλά σε παράδρομο οπότε όταν μπαίνεις/βγαίνεις δεν φοβάσαι ότι θα σε δει κανένανς και έχει και προθάλαμο οπότε χώνεσαι κατευθείαν. Το μαγαζί είναι μόνο για ζευγάρια, είσοδος 80 ευρώ το ζευγάρι αν θυμάμαι καλά, συμπεριλαμβάνει και ποτό. Προσωπικό πολύ φιλικό, σε ρωτάνε αν είναι η πρώτη σου φορά στο μέρος και σε ξεναγούνε. Χώρος ωραίος, κλασιμό μπαρ στην αρχή, καναπέδες πιο μέσα και ακόμη πιο μέσα σε στυλ κρεβάτια οπου αράζουν τα ζευγάρια με ελαφρό χαμούρεμα. Κάτω χώρος με δωμάτια χωρις πόρτες για δράση. Ηλικίες 30-50, κανονικά ζευγάρια, όλοι ευγενικοί και κόσμιοι. Ωραια κατασταση, καλό για πρωτάρηδες και οι περισσότεροι φαινοντάν αρκετά amateur. Καλή φάση τα κρεβάτια στο ισόγειο, γιατί αράζεις με την κοπελιά σου, χαμουρευεσαι, και πιάνεις κουβέντα με τους διπλά οπότε είναι ιδανικό μέρος για να σπάσει ο πάγος και να πας μετά κάτω. Επίσης κάτι που μου έκανε πολύ εντύπωση είναι ότι έπαιζε πολύ χαμόγελο και από γυναίκες και άνδρες, ένδειξη ότι υπήρχε αρκετή όρεξη..

To Les Chandelles είναι και αυτό σε κεντρικό σημείο αλλά βλέπει σε μια διαστάυρωση με μπαρ/εστιατόριο και πρέπει να χτυπήσεις κουδούνι οπότε σε σταμπάρουν λίγο πιο εύκολα οι περαστικοί...Στο μεταξύ το μαγαζί ειναι γνωστό ότι πήγαινε εκεί ο Στρος Καν του ΔΝΤ οπότε έχει γενικά όνομα. Τιμές 90 με ποτό, κόσμος πάλι 30 με 50, μόνο ζευγάρια. Το προσωπικό λίγο πιο τυπικό, κατεβαίνεις αν θυμάμαι καλά 2 υπόγεια (!) και φτάνεις στο μπάρ. Διακόσμηση ακόμη πιο ωραία, είχε dj και σαξοφονίστα που έπαιζε ζωντανά, πολύ ωραία μουσική. Εκεί τα ζευγάρια δεν είναι πρωτάρηδες, αρκετές εντυπωσιακές γυναίκες (ίσως και πουτάνες) με αρκετούς καραφλούς 50 τύπους. Εκεί ήταν λίγο πιο κλειστοι, μάλλον αρκετοί γωνρίζονταν μεταξύ τους. Πάλι επιπλέον χώροι με διαφορά δωμάτια χωρίς πόρτες. Εκεί πραγματικά είδα όργια, σε κάθε δωμάτιο 5-6 άτομα γινόταν χαμός! Ένα μεγάλο κακό ήταν ότι σε αυτό πήγαμε Σάββατό, είχε πάρα πολύ κόσμο και κακό εξαερισμό. Πάντως άξιζε τον κόπο και στα δύο...

 

John.Greek

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
2.553
Κριτικές
38
Like
2.446
Πόντοι
2.606
ΠΑΡΙΣΙ, ΚΙΤΡΙΝΑ ΓΙΛΕΚΑ, LIVE ΕΔΩ :
 

Συνημμένα

  • KGKGgileka3-630 (1).jpg
    KGKGgileka3-630 (1).jpg
    50,1 KB · Εμφανίσεις: 93

salonikios21

Μέλος
Εγγρ.
31 Οκτ 2013
Μηνύματα
476
Κριτικές
1
Like
17
Πόντοι
1
Χαιρεται και καλη χρονια με υγεία..προκειται να επισκεφτώ με το μιλφακι μου το Παρίσι..πιο swinger club προτείνετε?? Δεν εχουμε εμπειρίες παρα μονο μια επίσκεψη 2+2 αθηνα χωρίς συμμετοχή
 

salonikios21

Μέλος
Εγγρ.
31 Οκτ 2013
Μηνύματα
476
Κριτικές
1
Like
17
Πόντοι
1
Κατατοπιστε ρε ταξιδιαρες ψυχές δεν εχω καμια διάθεση να την βγαλω στα μουσεια θέλω καλτιλα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom