Νέα

Στεφανία μασάζ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα biky-stefania
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

FRANK63

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2016
Μηνύματα
3.222
Κριτικές
9
Like
5.037
Πόντοι
1.436
Τα λέω αλλά ποιος μ ακούει?αν θες απλά να πηδηξεις χωρίς πολλά πολλά υπάρχουν άπειρες επιλογές και σε προσιτές τιμές.σκεφτειτε όμως σε ένα 8 ώρο για παράδειγμα μια κοπέλα πόσους άντρες εξυπηρετεί.εγω θα προτιμούσα και πάλι την Στεφανια γιατί επιλέγει και δεν τους παίρνει όλους σβάρνα.
στο κεφαλι μου εισαι,στο κεφαλι σου ειμαι.απλα συμφωνω.
 

FRANK63

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2016
Μηνύματα
3.222
Κριτικές
9
Like
5.037
Πόντοι
1.436
επειδη με αυτα που λετε παιρνει κ εμενα η μπαλα.ποιο κονομα κ δουλεια..
εγω προσωπικα δεν πηγα με την κοπελα,κ ουτε προκειται να παω(αν κ το σκεφτομουν πριν).
απλα με στραβωσε η ολη υποκρισια τησ κοπελασ.
δηλαδη  μια που εχει κατα γενικη ομολογια  καλεσ κριτικεσ ,δεν υπαρχει περιπτωση να κανει μαλακια???δεν πρεπει να το γραψει ο αλλοσ,για να μην στεναχωρησει την κοπελα??

δηλαδη συμφωνητε με την κοπελα οτι δεν ειναι πουτανα??
αν συμφωντε με αυτην,παρακαλω δωστε τον δικο σασ ορισμο τησ πουτανασ
το οτι πρεπει να γραφονται και τα θετικα και τα αρνητικα ,για καθε κοπελα,ειναι επιβεβλιμενο και εκ των ουκ ανευ.αρκει αυτος που γραφει να την εχει βολταρει την καθε κοπελα,που θα σχολιασει και θα γραψει γιαυτην.δεν με ενδιαφερει αν στεναχωρεθει καποιος αν αυτα που γραφω ειναι πραγματικα και σωστα.τωρα,σαφως και η βικη ειναι πουτανα,εκτος η εντος εισαγωγικων,αλλα αυτο δεν της αφερει το δικαιωμα να επιλεγει και να κανει οτι προγραμα γουσταρει με τον καθενα,αρκει ομως να το λεει και οι οροι του παιχνιδιου να ειναι γνωστοι εξ αρχης.δουλεια κανει,και σε καθε δουλεια ελευθεριου επαγγελματος,υπαρχει και το δικαιωμα της επιλογης,μεταξυ αλλων.αυτα.
 

GIORGIO222

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Οκτ 2016
Μηνύματα
447
Κριτικές
16
Like
2.318
Πόντοι
1.191
Τα λέω αλλά ποιος μ ακούει?αν θες απλά να πηδηξεις χωρίς πολλά πολλά υπάρχουν άπειρες επιλογές και σε προσιτές τιμές.σκεφτειτε όμως σε ένα 8 ώρο για παράδειγμα μια κοπέλα πόσους άντρες εξυπηρετεί.εγω θα προτιμούσα και πάλι την Στεφανια γιατί επιλέγει και δεν τους παίρνει όλους σβάρνα.
Πολυ σωστος....
 

Συνημμένα

  • good.png
    good.png
    136,9 KB · Εμφανίσεις: 50

steppenwolf47

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2016
Μηνύματα
230
Κριτικές
2
Like
457
Πόντοι
21
 Χωρίς να έχω επισκεφθεί την κοπέλα, άλλα με βάση όσα έχω διαβάσει εδώ και από την ίδια και από τους υπόλοιπους, εκτιμώ ότι η εννοιολογικά φορτισμένη αρνητικά λέξη '' πουτάνα'' , είναι άτοπη στην προκειμένη περίπτωση.

Προσωπικά όταν ακούω αυτή τη λέξη, φαντάζομαι μια γυναίκα που πας και ''ρίχνεις ένα στα γρήγορα'' ή που πηδιέται χωρίς καθόλου συναίσθημα άκριτα και αδιάκριτα, ή (μεταφορικά) μια γκόμενα  που στα χει φορέσει κατ επανάληψη και έχει πηδηχτεί με τη μισή γειτονιά ( κι ας το κανε χωρίς να πληρώνεται)

Την περίπτωση όπου κάποια θα μου προσέφερε ποιοτικό μασάζ που θα με χαλάρωνε, και θα με εκτόνωνε είτε χειρονακτικά είτε με ολοκληρωμένη πράξη μετά από μια συνεδρία μεγάλης διάρκειας και με ποιοτικές υπηρεσίες από άποψη αιθησιασμού και ενίοτε αισθαντικότητας,  στη χειρότερη των περιπτόσεων θα την χαρακτήριζα ''θεραπενίδα'' η κάτι τέτοιο.
 Οι περισσότεροι εδώ εκτιμώ δεν έχετε ταμπού ούτε κολλάτε σε κλισέ λέξεις.
 Εϊναι κακό να απολαμβάνει κάποιος την υπηρεσία που παρέχει;  Όχι!
Είναι κακό να πληρώνεται για αυτήν;  Ούτε!
 Άρα δεν υπάρχει πρόβλημα.
 

Κατά τα άλλα νομίζω ότι τόσο οι αιτιάσεις του φίλου που παραπονέθηκε αρχικά, όσο και οι απαντήσεις της Βίκυς - Στεφανίας,  ήταν σε υψηλό επίπεδο διαλόγου και ανταλαγής επιχειρημάτων.

Γιατί λοιπόν στη συνέχεια παρεκτραπήκαμε και υπήρξε όλος αυτός ο αλληλοσπαραγμός;;

 Ειρήνη ημίν!
 

SPL

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.839
Κριτικές
19
Like
3.006
Πόντοι
7.195
Διαβαζοντας αρκετες σελιδες τωρα βλεπω οτι το θεμα ξεκινησε απο δυσαρεστημενο πελατη ο οποιος δεν ολοκληρωσε διοτι η Βικυ δεν αισθανθηκε την σχετικη χημεια και επελεξε να μην προχωρησει περαν του μασαζ.
Αναρωτηθηκαν πολλοι κατ αρχην αν εχει αυτο το δικαιωμα , ειδικοτερα μαλιστα διοτι χρεωνει στον πελατη τις μετεπειτα σεξουαλικες παραχωρησεις.
εφτασαν πολλοι να την καταταξουν στην κατηγορια της "πουτανας" , μεταξυ αυτων αναρωτιοταν σχετικα και ο αγαπητος καθ ολα ZADREN....
σαν απλη απορια προς ολους τους ενδιαφερομενους θα ρωτησω.
η πουτανα ,οπως ονομαζουμε την εκδιδομενη για χρηματα γυναικα , εχει καποιο χαρτι απο κρατικη υπηρεσια το οποιο ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ να ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ που θα της κουνησει ενα 50αρικο και θα πει το Ελληνικοτατο ΠΛΕΡΩΝΩ .....
Για να γινω πιο ακριβης γιατι συνηθιζουμε οι Ελληνες να μπλεκουμε τα μπουτια μας ειδικα σε καταστασεις που καπως μας ενοχλουν.
Ενας καφετζης ενας εστιατορας εχει το δικαιωμα να σου απαγορευσει την εισοδο στο μαγαζι του ????
οπωσδηποτε ΟΧΙ διοτι η αδεια λειτουργιας αναγραφει ΣΑΦΩΣ οτι ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ η χρηση.
αν εχει καποιο ιδιαιτερο λογο καλει την αστυνομια και απομακρυνει τον ανθρωπο. Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ !!!!
συνεπως συμβαινει το ιδιο και με την ΒΙΚΥ ???
Εχει καποιο χαρτι κρατικο ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΠΙΒΑΛΕΙ να ολοκληρωσει μαζι μας ???
οπωσδηποτε οχι.
αυτη ειναι η ουσια κυριοι.
τα υπολοιπα απλα ειναι παπαρολογιες του καθενος εδω μεσα !
και μια και το σαιτ ειναι για ενημερωση των ενδιαφερομενων καλο θα ειναι να αποφευγονται οι παπαρολογιες !  
 

gk1981

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.010
Κριτικές
14
Like
507
Πόντοι
326
Μια ερώτηση γιατι καπου έχω μπερδευτεί. Εαν μια γυναικα πάει μόνο με 3 άντρες την ημερα δεν είναι ιερόδουλη ή είναι λίγο ιερόδουλη και εάν πάει με πάνω απο 3 την ημέρα γίνεται ιεροδουλη?    :think:
Δηλαδή η κυρία Στεφανία τις ημέρες που πηγαίνει με 1 άντρα ειναι σοβαρή κυρία με ήθος. Σύμφωνοι. Τις ημέρες που παει με 5 άντρες τι ειναι????
Συγνώμη που γραφω τις αποριες μου, απλά μου κάνει εντυπωση ο τρόπος σκέψης και προσπαθω να καταλαβω την λογική του "αυτή είναι ιερόδουλη και αυτή δεν είναι".
Βεβαίως και να εξηγήσω τι εννοώ.καθαρα προσωπική άποψη καλά κάνει και επιλέγει.δεν το λέω για την ίδια αλλά για όσους ακολουθούν.τωρα θα μου πεις εμείς πάμε με ιατρικές εξετάσεις ? Προφανψςκαι όχι.αλλα φυλαγε τα ρούχα σου να έχεις τουλάχιστον τα μισά.επισης έχω γράψει στον νήμα των ανεξάρτητων αν υπήρχε cg με ελάχιστα ραντεβού ημερησίως. Άλλο 3 ραντεβού την μέρα άλλο 13. Ξαναλέω προσωπική νοοτροπία.
 

GIORGIO222

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Οκτ 2016
Μηνύματα
447
Κριτικές
16
Like
2.318
Πόντοι
1.191
Καλησπερα στην  παρεα.Αν και νεος εδω μεσα –οχι στην ηλικια- θα ηθελα να πω τη γνωμη μου.Επειδη ειμαι λατρης  των μαθηματικων εχω μαθει οτι στη ζωη 1+1 κανουν 2.Η Στεφανια εχει διαλεξει ενα μοτιβο, το ακολουθει πιστα και εμεις δεν μπορουμε να κανουμε κατι για να αλλαξει αυτο. Καποιοι  ανθρωποι πινουν νερο στο  ονομα της και καποιοι αλλοι δεν θελουν να την βλεπουν, αυτο συμβαινει με ολα τα πραγματα στη ζωη, μα με ολα.Ζουμε στην Αθηνα σε μια πολη που –ευτυχως-εχουμε εκατονταδες για να μη πω χιλιαδες επιλογες για να περασουμε ομορφα και να ικανοποιησουμε ολα τα γουστα μας.Δεν βρισκω το λογο της επιθεσης που γινεται σ αυτο το κοριτσι.Σαφως και καποιος που πηγε μαζι της και δεν περασε καλα, με τον οποιοδηποτε  τροπο ,πρεπει για να μην πω επιβαλλεται ,να το γραψει για  να ενημερωθουν και τα υπολοιπα μελη του site, ειτε  για να μην μπουν στη διαδικασια ειτε για να μην χασουν τα λεφτα τους και τον χρονο τους αλλα με ειρωνιες, χαρακτηρισμους και προσβολες δεν νομιζω οτι κερδιζει καποιος  κατι.. Εχει δημιουργηθει μια πολυ καλη κατασταση σ αυτο το site και ο ενας βοηθαει τον αλλο και αυτο ειναι πολυ ωραιο.Μην χαλαμε λοιπον ρε παιδια το κεφι μας με τετοια πραγματα ..Παμε παρακατω και να περναμε καλα.
 

fouxter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2012
Μηνύματα
4.016
Κριτικές
1
Like
1.268
Πόντοι
216
Καλησπερα στην  παρεα.Αν και νεος εδω μεσα –οχι στην ηλικια- θα ηθελα να πω τη γνωμη μου.Επειδη ειμαι λατρης  των μαθηματικων εχω μαθει οτι στη ζωη 1+1 κανουν 2.Η Στεφανια εχει διαλεξει ενα μοτιβο, το ακολουθει πιστα και εμεις δεν μπορουμε να κανουμε κατι για να αλλαξει αυτο. Καποιοι  ανθρωποι πινουν νερο στο  ονομα της και καποιοι αλλοι δεν θελουν να την βλεπουν, αυτο συμβαινει με ολα τα πραγματα στη ζωη, μα με ολα.Ζουμε στην Αθηνα σε μια πολη που –ευτυχως-εχουμε εκατονταδες για να μη πω χιλιαδες επιλογες για να περασουμε ομορφα και να ικανοποιησουμε ολα τα γουστα μας.Δεν βρισκω το λογο της επιθεσης που γινεται σ αυτο το κοριτσι.Σαφως και καποιος που πηγε μαζι της και δεν περασε καλα, με τον οποιοδηποτε  τροπο ,πρεπει για να μην πω επιβαλλεται ,να το γραψει για  να ενημερωθουν και τα υπολοιπα μελη του site, ειτε  για να μην μπουν στη διαδικασια ειτε για να μην χασουν τα λεφτα τους και τον χρονο τους αλλα με ειρωνιες, χαρακτηρισμους και προσβολες δεν νομιζω οτι κερδιζει καποιος  κατι.. Εχει δημιουργηθει μια πολυ καλη κατασταση σ αυτο το site και ο ενας βοηθαει τον αλλο και αυτο ειναι πολυ ωραιο.Μην χαλαμε λοιπον ρε παιδια το κεφι μας με τετοια πραγματα ..Παμε παρακατω και να περναμε καλα.
:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:
 

leon4861

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
3.348
Κριτικές
7
Like
1.264
Πόντοι
216
Ας συνοψίσουμε και να το λήξουμε γιατί καταντάει βαρετό.

Η πουτάνα ετυμολογείται εκ του λατινικού putidus, δηλαδη: σάπιος, ρυπαρός και δύσοσμος.
Πριν όμως οι Λατίνοι ανακαλύψουν τις μαράκες, στα μέρη μας η εταίρα Φρύνη προσέφερε δωρεάν φραπέ στο Διογένη επειδή θαύμαζε το μυαλό του, η δε ιερόδουλη Διοτίμα έδινε τον απόλυτο ορισμό του έρωτα στο κάθε άλλο παρά πλατωνικό Συμπόσιο.

Και απο το :

Η μοναδική πρωτοτυπία, ωστόσο, της λέξης πουτάνα έγκειται στο πλήθος των ερμηνειών που επιδέχεται, όταν χρησιμοποιείται αναφορικά. Όποτε ο νεοέλληνας, και ειδικότερα ο αρσενικός, χαρακτηρίζει μια γυναίκα πουτάνα μπορεί να εννοεί, πρακτικά, οτιδήποτε. Εδώ να σημειωθεί ότι αν την αποκαλέσει “πουτάνα”, σε κλητική πτώση, η πολυσημία ελαχιστοποιείται σε αμφισημία: ή, σπανίως, το λέει χαϊδευτικά, για πλάκα (κατ’ αναλογία με το μαλάκα που προαναφέραμε) ή τη βρίζει στυγνά. Αν όμως η λέξη χρησιμοποιηθεί ως προσδιορισμός, λόγου χάρη “η Κούλα είναι πουτάνα”, τότε μόνο τα συμφραζόμενα μπορούν να οδηγήσουν το συνομιλητή σε ασφαλές συμπέρασμα. Η πρόταση, ως έχει, επιδέχεται δεκάδες ερμηνειών, εκ των οποίων οι μισές αλληλοσυγκρουόμενες. Και πόσα διαφορετικά συναισθήματα μπορεί να κρύβει! Ων ουκ έστι αριθμός, φίλοι μου.
Πιο συγκεκριμένα, η λέξη πουτάνα ενδέχεται να σημαίνει:

1) Επαγγελματίας ιερόδουλος, κοινώς πόρνη
π.χ. Ποια Λάουρα, ρε, αυτή είναι πουτάνα στη Φυλής, την έχω πηδήξει.
Χωρίς ιδιαίτερη χροιά, δηλώνει, απλώς, επάγγελμα. Ο αντίστοιχος αρσενικός όρος, ο πόρνος, χρησιμοποιείται σπάνια, και η έννοια συνήθως εκφράζεται περιφραστικά και ψιθυριστά (ο Τάσος πηδιέται για φράγκα / στήνει κώλο σε ανώμαλους)· προσέξατε πώς εδώ η κοινωνική κατακραυγή μεταφέρεται σ’ αυτόν που πληρώνει, ε;

2) Καλή στο κρεβάτι
π.χ. Και που λες, γδυνόμαστε και μου αρχίζει κάτι κόλπα, η πουτάνα…
Εκφέρεται με δέος, γλυκιά νοσταλγία, μια υποψία τρόμου (όσο και να φαντασιώνεσαι το ακραίο, άμα το βρεις μπροστά σου κάπου αγριεύεσαι) και προεόρτια στύσης. Μια γυναίκα που θα ’θελε να περιγράψει αντίστοιχη εμπειρία με έναν άντρα, συνήθως δε χρησιμοποιεί προσδιορισμό. Χρησιμοποιεί επιφωνήματα. Και εκατοστά.

3) Άπιστη γυναίκα, μοιχαλίδα
π.χ. Ο κακομοίρης δουλεύει μέρα νύχτα κι η πουτάνα η γυναίκα του πηδιέται με τον υδραυλικό.
Είναι ηλίου φαεινότερον ότι ο ομιλητής συμπάσχει με τον παθόντα κερατά. Η κολλητή της, φέρ’ ειπείν, θα ξεκινούσε τη διατύπωση με το: ο μαλάκας ο άντρας της δεν πατάει σπίτι μέρα νύχτα… Ο μοιχός, πάλι, αποκαλείται συνήθως μπερμπάντης, περισσότερο χαϊδευτικά παρά επιτιμητικά.

4) Ελκυστική γυναίκα (ειδικά αν φοράει οτιδήποτε λιγότερο ανδροπρεπές από χλαίνη, παραλλαγή και άρβυλα)
π.χ.
– Ρε μαλάκα , την έκοψες την γκομενίτσα που πέρασε με το μίνι;
– Ναι, την πουτάνα!
Και πάλι συγχέονται η επιδοκιμασία, η αποδοκιμασία και, φυσικά, η έλξη. Τελικά, οι μεσογειακοί λαοί είναι πολύ πουριτανοί .

5) Γυναίκα με τακτική σεξουαλική ζωή (κυρίως με διαφορετικούς εραστές)
π.χ. Η πουτάνα η Ευλαμπία έχει ξεπετάξει ολόκληρο τον Κολωνό.
Ο αρσενικός ομιλητής εξανίσταται ελαφρώς με το ότι η Ευλαμπία πηγαίνει με πολλούς αντί για έναν, βαρέως που δεν είναι αυτός ο ένας, και αβάσταχτα αν ειδικά σ’ αυτόν δεν κάθεται, βλ (6). Αν πάλι πρόκειται για γυναίκα, φουρκίζεται που δεν έχει ξεπετάξει η ίδια ολόκληρο τον Κολωνό. Τα αρσενικά γαμίκουλας, πηδηχταράς είναι, προφανώς, κοσμητικά, ενώ το σαβουρογάμης δηλώνει έλλειψη επιλεκτικότητας. Για την Ευλαμπία δεν υπάρχουν τέτοιες αποχρώσεις.

6) Γυναίκα που δεν κάθεται στον ομιλητή
π.χ. Της την έπεσα κι η πουτάνα μού ’ριξε χυλόπιτα .
Εδώ δε μας απασχολούν τα λοιπά της κατορθώματα. Μα να μην κάτσει σ’ ΑΥΤΟΝ; Αρσενικό αντίστοιχο, ο γνωστός και μη εξαιρετέος μαλάκας.

7) Λεσβία
π.χ.
– Τα ’μαθες; Η Τασία κάνει πλακομούνια με τη Σούλα!
– Α, τις πουτάνες!
Για ανεξιχνίαστους λόγους, ταυτίζονται δύο αντικρουόμενες έννοιες. Το μόνο κοινό είναι το ότι πρόκειται για πράγματα “ανεπίτρεπτα”, αν και εδώ λανθάνει και μια λαγνεία, αφού η συνηθέστερη φαντασίωση του νεοέλληνα είναι να πηδήξει δυο γκόμενες ταυτόχρονα. Σε βαγόνι τρένου. Το αντίστοιχο αρσενικό είναι ο πούστης, και αυτό είναι, επιτέλους, λογικό.

8) Γυναίκα έξυπνη και αποτελεσματική (κατηγορία με υποπεριπτώσεις)
Ι / Που δεν πιάνεται εύκολα κορόιδο
π.χ. Μην προσπαθήσεις να της φας λεφτά. Στην πουτάνα πουτανιές δεν κάνουνε.
Όπως θα λέγαμε ότι ένας άντρας είναι μάγκας ή ξύπνιος.

ΙΙ / Μπασμένη στα κόλπα (συνήθως ψιλοπαράνομα)
π.χ. Είσαι 24ο εξάμηνο και θες πάσο; Τράβα βρες τη Μαρία, είναι πουτάνα σ’ αυτά.
Η φράση κατ’ εξαίρεση χρησιμοποιείται καμιά φορά και για άντρες, και έχει συνώνυμα τα: μανούλα, μαφία.

ΙΙΙ / Επινοητική
π.χ. Μα καλά, πού το σκέφτηκε η πουτάνα;
Εκφράζει απορία, θαυμασμό και ζήλια. Για άλλη μια φορά, ο πούστης είναι ο αντίστοιχος χαρακτηρισμός για αγοράκια.

9) Κακή ψυχή, γυναίκα υστερόβουλη και ψεύτρα
π.χ. Μην την εμπιστεύεσαι, είναι μεγάλη πουτάνα.
Η κλασικότερη ατάκα, σύμφωνη με την πεποίθηση ότι η πουτάνα ενσαρκώνει όλα τα αρνητικά της γυναικείας φύσης. Με την ίδια λογική, ο πούστης που λέγαμε είναι το κατακάθι της αντρικής, εξ ου και οι θρυλικές φράσεις "πουτάνα ζωή", "πούστη Δία".
 

talbot

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2017
Μηνύματα
73
Like
0
Πόντοι
0
Ας συνοψίσουμε και να το λήξουμε γιατί καταντάει βαρετό.

Η πουτάνα ετυμολογείται εκ του λατινικού putidus, δηλαδη: σάπιος, ρυπαρός και δύσοσμος.
Πριν όμως οι Λατίνοι ανακαλύψουν τις μαράκες, στα μέρη μας η εταίρα Φρύνη προσέφερε δωρεάν φραπέ στο Διογένη επειδή θαύμαζε το μυαλό του, η δε ιερόδουλη Διοτίμα έδινε τον απόλυτο ορισμό του έρωτα στο κάθε άλλο παρά πλατωνικό Συμπόσιο.

Και απο το :

Η μοναδική πρωτοτυπία, ωστόσο, της λέξης πουτάνα έγκειται στο πλήθος των ερμηνειών που επιδέχεται, όταν χρησιμοποιείται αναφορικά. Όποτε ο νεοέλληνας, και ειδικότερα ο αρσενικός, χαρακτηρίζει μια γυναίκα πουτάνα μπορεί να εννοεί, πρακτικά, οτιδήποτε. Εδώ να σημειωθεί ότι αν την αποκαλέσει “πουτάνα”, σε κλητική πτώση, η πολυσημία ελαχιστοποιείται σε αμφισημία: ή, σπανίως, το λέει χαϊδευτικά, για πλάκα (κατ’ αναλογία με το μαλάκα που προαναφέραμε) ή τη βρίζει στυγνά. Αν όμως η λέξη χρησιμοποιηθεί ως προσδιορισμός, λόγου χάρη “η Κούλα είναι πουτάνα”, τότε μόνο τα συμφραζόμενα μπορούν να οδηγήσουν το συνομιλητή σε ασφαλές συμπέρασμα. Η πρόταση, ως έχει, επιδέχεται δεκάδες ερμηνειών, εκ των οποίων οι μισές αλληλοσυγκρουόμενες. Και πόσα διαφορετικά συναισθήματα μπορεί να κρύβει! Ων ουκ έστι αριθμός, φίλοι μου.
Πιο συγκεκριμένα, η λέξη πουτάνα ενδέχεται να σημαίνει:

1) Επαγγελματίας ιερόδουλος, κοινώς πόρνη
π.χ. Ποια Λάουρα, ρε, αυτή είναι πουτάνα στη Φυλής, την έχω πηδήξει.
Χωρίς ιδιαίτερη χροιά, δηλώνει, απλώς, επάγγελμα. Ο αντίστοιχος αρσενικός όρος, ο πόρνος, χρησιμοποιείται σπάνια, και η έννοια συνήθως εκφράζεται περιφραστικά και ψιθυριστά (ο Τάσος πηδιέται για φράγκα / στήνει κώλο σε ανώμαλους)· προσέξατε πώς εδώ η κοινωνική κατακραυγή μεταφέρεται σ’ αυτόν που πληρώνει, ε;

2) Καλή στο κρεβάτι
π.χ. Και που λες, γδυνόμαστε και μου αρχίζει κάτι κόλπα, η πουτάνα…
Εκφέρεται με δέος, γλυκιά νοσταλγία, μια υποψία τρόμου (όσο και να φαντασιώνεσαι το ακραίο, άμα το βρεις μπροστά σου κάπου αγριεύεσαι) και προεόρτια στύσης. Μια γυναίκα που θα ’θελε να περιγράψει αντίστοιχη εμπειρία με έναν άντρα, συνήθως δε χρησιμοποιεί προσδιορισμό. Χρησιμοποιεί επιφωνήματα. Και εκατοστά.

3) Άπιστη γυναίκα, μοιχαλίδα
π.χ. Ο κακομοίρης δουλεύει μέρα νύχτα κι η πουτάνα η γυναίκα του πηδιέται με τον υδραυλικό.
Είναι ηλίου φαεινότερον ότι ο ομιλητής συμπάσχει με τον παθόντα κερατά. Η κολλητή της, φέρ’ ειπείν, θα ξεκινούσε τη διατύπωση με το: ο μαλάκας ο άντρας της δεν πατάει σπίτι μέρα νύχτα… Ο μοιχός, πάλι, αποκαλείται συνήθως μπερμπάντης, περισσότερο χαϊδευτικά παρά επιτιμητικά.

4) Ελκυστική γυναίκα (ειδικά αν φοράει οτιδήποτε λιγότερο ανδροπρεπές από χλαίνη, παραλλαγή και άρβυλα)
π.χ.
– Ρε μαλάκα , την έκοψες την γκομενίτσα που πέρασε με το μίνι;
– Ναι, την πουτάνα!
Και πάλι συγχέονται η επιδοκιμασία, η αποδοκιμασία και, φυσικά, η έλξη. Τελικά, οι μεσογειακοί λαοί είναι πολύ πουριτανοί .

5) Γυναίκα με τακτική σεξουαλική ζωή (κυρίως με διαφορετικούς εραστές)
π.χ. Η πουτάνα η Ευλαμπία έχει ξεπετάξει ολόκληρο τον Κολωνό.
Ο αρσενικός ομιλητής εξανίσταται ελαφρώς με το ότι η Ευλαμπία πηγαίνει με πολλούς αντί για έναν, βαρέως που δεν είναι αυτός ο ένας, και αβάσταχτα αν ειδικά σ’ αυτόν δεν κάθεται, βλ (6). Αν πάλι πρόκειται για γυναίκα, φουρκίζεται που δεν έχει ξεπετάξει η ίδια ολόκληρο τον Κολωνό. Τα αρσενικά γαμίκουλας, πηδηχταράς είναι, προφανώς, κοσμητικά, ενώ το σαβουρογάμης δηλώνει έλλειψη επιλεκτικότητας. Για την Ευλαμπία δεν υπάρχουν τέτοιες αποχρώσεις.

6) Γυναίκα που δεν κάθεται στον ομιλητή
π.χ. Της την έπεσα κι η πουτάνα μού ’ριξε χυλόπιτα .
Εδώ δε μας απασχολούν τα λοιπά της κατορθώματα. Μα να μην κάτσει σ’ ΑΥΤΟΝ; Αρσενικό αντίστοιχο, ο γνωστός και μη εξαιρετέος μαλάκας.

7) Λεσβία
π.χ.
– Τα ’μαθες; Η Τασία κάνει πλακομούνια με τη Σούλα!
– Α, τις πουτάνες!
Για ανεξιχνίαστους λόγους, ταυτίζονται δύο αντικρουόμενες έννοιες. Το μόνο κοινό είναι το ότι πρόκειται για πράγματα “ανεπίτρεπτα”, αν και εδώ λανθάνει και μια λαγνεία, αφού η συνηθέστερη φαντασίωση του νεοέλληνα είναι να πηδήξει δυο γκόμενες ταυτόχρονα. Σε βαγόνι τρένου. Το αντίστοιχο αρσενικό είναι ο πούστης, και αυτό είναι, επιτέλους, λογικό.

8) Γυναίκα έξυπνη και αποτελεσματική (κατηγορία με υποπεριπτώσεις)
Ι / Που δεν πιάνεται εύκολα κορόιδο
π.χ. Μην προσπαθήσεις να της φας λεφτά. Στην πουτάνα πουτανιές δεν κάνουνε.
Όπως θα λέγαμε ότι ένας άντρας είναι μάγκας ή ξύπνιος.

ΙΙ / Μπασμένη στα κόλπα (συνήθως ψιλοπαράνομα)
π.χ. Είσαι 24ο εξάμηνο και θες πάσο; Τράβα βρες τη Μαρία, είναι πουτάνα σ’ αυτά.
Η φράση κατ’ εξαίρεση χρησιμοποιείται καμιά φορά και για άντρες, και έχει συνώνυμα τα: μανούλα, μαφία.

ΙΙΙ / Επινοητική
π.χ. Μα καλά, πού το σκέφτηκε η πουτάνα;
Εκφράζει απορία, θαυμασμό και ζήλια. Για άλλη μια φορά, ο πούστης είναι ο αντίστοιχος χαρακτηρισμός για αγοράκια.

9) Κακή ψυχή, γυναίκα υστερόβουλη και ψεύτρα
π.χ. Μην την εμπιστεύεσαι, είναι μεγάλη πουτάνα.
Η κλασικότερη ατάκα, σύμφωνη με την πεποίθηση ότι η πουτάνα ενσαρκώνει όλα τα αρνητικά της γυναικείας φύσης. Με την ίδια λογική, ο πούστης που λέγαμε είναι το κατακάθι της αντρικής, εξ ου και οι θρυλικές φράσεις "πουτάνα ζωή", "πούστη Δία".

πολύ εμπεριστατωμένη ανάλυση !
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 171204

Επισκέπτης
Καλησπερα στην  παρεα.Αν και νεος εδω μεσα –οχι στην ηλικια- θα ηθελα να πω τη γνωμη μου.Επειδη ειμαι λατρης  των μαθηματικων εχω μαθει οτι στη ζωη 1+1 κανουν 2.Η Στεφανια εχει διαλεξει ενα μοτιβο, το ακολουθει πιστα και εμεις δεν μπορουμε να κανουμε κατι για να αλλαξει αυτο. Καποιοι  ανθρωποι πινουν νερο στο  ονομα της και καποιοι αλλοι δεν θελουν να την βλεπουν, αυτο συμβαινει με ολα τα πραγματα στη ζωη, μα με ολα.Ζουμε στην Αθηνα σε μια πολη που –ευτυχως-εχουμε εκατονταδες για να μη πω χιλιαδες επιλογες για να περασουμε ομορφα και να ικανοποιησουμε ολα τα γουστα μας.Δεν βρισκω το λογο της επιθεσης που γινεται σ αυτο το κοριτσι.Σαφως και καποιος που πηγε μαζι της και δεν περασε καλα, με τον οποιοδηποτε  τροπο ,πρεπει για να μην πω επιβαλλεται ,να το γραψει για  να ενημερωθουν και τα υπολοιπα μελη του site, ειτε  για να μην μπουν στη διαδικασια ειτε για να μην χασουν τα λεφτα τους και τον χρονο τους αλλα με ειρωνιες, χαρακτηρισμους και προσβολες δεν νομιζω οτι κερδιζει καποιος  κατι.. Εχει δημιουργηθει μια πολυ καλη κατασταση σ αυτο το site και ο ενας βοηθαει τον αλλο και αυτο ειναι πολυ ωραιο.Μην χαλαμε λοιπον ρε παιδια το κεφι μας με τετοια πραγματα ..Παμε παρακατω και να περναμε καλα.

Πολύ σωστή η τοποθέτηση σου αυτή Giorg.Συμφωνω με την άποψη ότι δεν υπάρχει λόγος να υπάρχουν αντιπαραθέσεις μεταξύ μελών και κοριτσιών.Δοκιμαζουμε και μετά γράφουμε θετική ή αρνητική κριτική για ενημέρωση... Τίποτα λιγότερο και τίποτα περισσότερο.Και πράγματι υπάρχουν πάρα πάρα πολλές που ασχολούνται με τον ένα ή τον άλλον τρόπο με το σύστημα του πληρωμένου έρωτα και Φαντάζομαι ότι δεν υπάρχει κάποιος που να πιστεύει ότι είναι "αγίες".Να περνάτε και να περνάμε όλοι καλά!
 
OP
OP
biky-stefania

biky-stefania

Μασέζ
Εγγρ.
2 Απρ 2017
Μηνύματα
1.438
Like
17.092
Συμφωνώντας απόλυτα με τον αξιόλογο και αξιοτιμο  leon 4861 και ολων των αξιοτιμων μελών που ασχολήθηκαν με λογική άποψη, οτι αξίζει να αλλάξουμε σελιδα και να συνεχίσουμε το ταξίδι τής  απόλαυσης και της ευεξίας μονο μια σκέψη μου θα επιθυμούσα να προσθέσω: Αν ήμουν πουτανα, (με την όποια κακή έννοια της λεξης αυτής), δεν θα σκεφτόμουν και θα έπραττα ως μια? Δηλαδή να σας βλέπω ως καθαρό κέρδος αντί για ανθρώπους, ξεχωριστές  οντότητες όπως σας νιώθω ολους σας? Θα έλεγα ποτέ όχι σε 70€  την ωρα και θα ήμουν ευχαριστημένη με 40€ για τα ίδια 60 λεπτα? Δεν θα κοιτούσα το ρολόι για να δεχτώ αμέσως μετα τον επόμενο αντί να αφήνω την κάθε συνέδρια να κυλήσει ομαλά ως το θεμιτό αποτέλεσμα, με αρκετό χρόνο πέραν της συμφωνηθείσας διαρκειας, χωρίς καμια έξτρα χρέωση? Δεν θα σας παρότρυνα σε επιπλέον υπηρεσίες και χρεώσεις αντί να επιμένω στο οτι το μασάζ απο μονο του έχει μια ιδιαίτερη  μαγεία και οτι είναι ενα ξεχωριστό μονοπάτι απόλαυσης των αισθήσεων  και μια διαφορετική, εναλλακτική ηδονή   που αξίζει κάποιος να βιώνει?
Με πολύ εκτιμηση και σεβασμο προς άπαντες
 

Ntaik

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαρ 2017
Μηνύματα
8
Like
0
Πόντοι
0
γνωμη μου, συμφωνω με τα κοριτσια.
επισης ενας απαξιωτικος χαρακτηρισμος δεν ειναι και οτι καλυτερο.
 

Ο ΑΡΕΙΑΝΟΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
6.918
Κριτικές
126
Like
21.813
Πόντοι
28.900
Συμφωνώντας απόλυτα με τον αξιόλογο και αξιοτιμο  leon 4861 και ολων των αξιοτιμων μελών που ασχολήθηκαν με λογική άποψη, οτι αξίζει να αλλάξουμε σελιδα και να συνεχίσουμε το ταξίδι τής  απόλαυσης και της ευεξίας μονο μια σκέψη μου θα επιθυμούσα να προσθέσω: Αν ήμουν πουτανα, (με την όποια κακή έννοια της λεξης αυτής), δεν θα σκεφτόμουν και θα έπραττα ως μια? Δηλαδή να σας βλέπω ως καθαρό κέρδος αντί για ανθρώπους, ξεχωριστές  οντότητες όπως σας νιώθω ολους σας? Θα έλεγα ποτέ όχι σε 70€  την ωρα και θα ήμουν ευχαριστημένη με 40€ για τα ίδια 60 λεπτα? Δεν θα κοιτούσα το ρολόι για να δεχτώ αμέσως μετα τον επόμενο αντί να αφήνω την κάθε συνέδρια να κυλήσει ομαλά ως το θεμιτό αποτέλεσμα, με αρκετό χρόνο πέραν της συμφωνηθείσας διαρκειας, χωρίς καμια έξτρα χρέωση? Δεν θα σας παρότρυνα σε επιπλέον υπηρεσίες και χρεώσεις αντί να επιμένω στο οτι το μασάζ απο μονο του έχει μια ιδιαίτερη  μαγεία και οτι είναι ενα ξεχωριστό μονοπάτι απόλαυσης των αισθήσεων  και μια διαφορετική, εναλλακτική ηδονή   που αξίζει κάποιος να βιώνει?
Με πολύ εκτιμηση και σεβασμο προς άπαντες

Μπράβο Βίκυ καλά τα λες!!!
 

greekarmy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαρ 2015
Μηνύματα
1.217
Κριτικές
12
Like
2.567
Πόντοι
746
Μπράβο Βίκυ καλά τα λες!!!
την βικυ δεν την εχω παρει ποτε,αλλα πρεπει να ομολογησω ότι οι μασαζουδες είναι περιεργη φαση από ολες τις κατηγοριες κοριτσιων της πιατσας,οι περισσοτερες εχουνε την ψευδαισθηση ότι δεν εκδίδονται,αλλη θα σου πει δεν κανω στοματικο άλλη θα σου πει κανω λιγη πιπα δηλαδή μονον κεφαλακι,αλλη παλι με το αναλογο αντιτιμο θα την ξεσκισεις στο αναλ...,,αυτος είναι και ο λογος που εχω μονον δυο τρεις το πολύ από αυτην την κατηγορια για σεξ και μονον με λιγο μασαζακι στο ενδιαμεσο,..θα ηθελα προκαταβολικα να ζητησω συγγνωμη από την βικυ που χρησιμοποιησα το νημα της,,,,
 

nikpal

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2013
Μηνύματα
317
Like
672
Πόντοι
81
Γυναίκα που πληρώνετε για σεξ καλώς ή κακώς είναι ιεροδουλη... αν νιωθει οτι διαφερει απο αυτες που κανουν σεξ με χρήματα ας χρεωνει το μασαζ πχ στα 40 ευρω και αν νιωθει και της βγαζει ο αλλος οτι θελει σεξ ας το κανει χωεις εξτρα χρεωση.. προσωπικα ετσι το νιωθω εγω, μην με φατε...
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.404
Πόντοι
34.612
την βικυ δεν την εχω παρει ποτε,αλλα πρεπει να ομολογησω ότι οι μασαζουδες είναι περιεργη φαση από ολες τις κατηγοριες κοριτσιων της πιατσας,οι περισσοτερες εχουνε την ψευδαισθηση ότι δεν εκδίδονται,αλλη θα σου πει δεν κανω στοματικο άλλη θα σου πει κανω λιγη πιπα δηλαδή μονον κεφαλακι,αλλη παλι με το αναλογο αντιτιμο θα την ξεσκισεις στο αναλ...,,αυτος είναι και ο λογος που εχω μονον δυο τρεις το πολύ από αυτην την κατηγορια για σεξ και μονον με λιγο μασαζακι στο ενδιαμεσο,..θα ηθελα προκαταβολικα να ζητησω συγγνωμη από την βικυ που χρησιμοποιησα το νημα της,,,,


sωστος
 

gr777

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2017
Μηνύματα
36
Κριτικές
1
Like
103
Πόντοι
0
Τηλέφωνα που μπωρο να βρω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom