Νέα

R.I.P. Λεκτικός (Ανδρέας Μαρνέζος)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kakaras
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 269
  • Εμφανίσεις 29K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Είχαν κοινό προμηθευτή μάλλον
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Ο Κοστελο Κολονιοτης ητανε αλλα συχναζε με τους αλλους στους Αμπελοκηπους.Παντως νομιζω τωρα εχει συμμορφωθει.
Ασχημες εποχες παντως τοτε,περπαταγες στο δρομο και σε σπαζανε στο ξυλο για το τιποτα
Γαμησε τα, οι σκιναδες δερναν οποιον φοραγε Doc martins ή flight jacket, οι φουσκωτοι οποιον τους κοιταγε, και οι μπατσοι οποιον ηθελαν αναλογα με το πως ξυπναγαν το πρωι...
Ολα παντως τα αρχιδακια που ηταν μουρες τοτε, τωρα ειναι ή στο χωμα ή στην φυλακη. Και οσοι ελαχιστοι γλιτωσαν ειναι πλεον γραφικοι και εχουν γινει περιγελος για τις επομενες γενιες νταηδων. Ας γινει αυτο μαθημα σε ολους οσους ονειρευονται δυναμη και ευκολο χρημα
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Αυτο για τις αφισες δε το ηξερα χεχε..Σιγουρα αυτος την εβγαλε?Eνταξει,το ατομο ειναι καπως,αλλα απο εμενα εχει και ρεσπεκτ,καταφερε να απεξαρτηθει απο ναρκωτικα,να ανοιξει επιχειρηση και να βγαλει φραγκα,να κερδισει σε αγωνες,να κανει οικογενεια,να ασχοληθει με χιπ χοπ...
το οποίο το έχουν πετύχει και άλλοι, χωρίς μεροκάματο από τα μμε, μόνο με τον ιδρώτα τους... αλλά άμα έχουμε σεβασμό (ελληνιστί : ρεσπεκτ) για τέτοια υπόθετα/ανθρωπάκια, τύφλα να έχει η σκορδαλιά δίπλα στον μπακαλιάρο και ο πατσάς σκορδοστούμπι.

εν τω μεταξύ πάνω από 200 λέξεις στο λεξιλόγιό του δεν παίζει να έχει.... φανταστείτε τι τραγούδια βγάζει,
άλλοστε αυτό είναι το μυστικό επιτυχίας του χιπ χοπ - χουπ χαπ
λίγο greeklish και λίγο eng-λληνικα και έτοιμο το τραγούδι.
 

Αλεκος2

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
3.058
Like
23
Πόντοι
16
το χιπ χοπ ειναι μια μαλακια αμερικανικης εμπνευσης. ειμαστε ελληνες και οι μουσικες μας ειναι τα δημοτικα, το ρεμπετικο και το λαικο τραγουδι
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
το χιπ χοπ ειναι μια μαλακια αμερικανικης εμπνευσης. ειμαστε ελληνες και οι μουσικες μας ειναι τα δημοτικα, το ρεμπετικο και το λαικο τραγουδι
Oi Αctive member ειναι καλοι(χιπ χοπ δεν ειναι αυτο που παιζουν?), και εχω ακουσει και εναν Tus που ειναι πολυ γειασου το παλικαρι. Και στα αλλα δεν συμφωνω οι Τρυπες παιζαν ροκ που θα ζηλευε οποιοςδηποτε αγγλος η αμερικανος, οι Στερεο νοβα παιζαν ambient αξιωσεων, και αυτα χωρις να χασουν την ελληνικη τους ταυτοτητα. Ειναι πολλα ειδη μουσικης που δεν εχουν πατριδα, ειναι παγκοσμια
 

!blis

Σπουδαίος
Εγγρ.
27 Νοε 2009
Μηνύματα
9.651
Κριτικές
41
Like
2.916
Πόντοι
3.237
ο Μαρνεζος δεν ειναι λιγο "τερατακι"
για kick-boxing?
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
ο Μαρνεζος δεν ειναι λιγο "τερατακι"
για kick-boxing?
Νομιζω δεν εκανε kock boxing, εκανε "βαρατε". Σε αυτον που χτυπαει στο βιντεακι του youtube κανει συνεχεια low kicks που στο kick boxing απαγορευονται
 

!blis

Σπουδαίος
Εγγρ.
27 Νοε 2009
Μηνύματα
9.651
Κριτικές
41
Like
2.916
Πόντοι
3.237
Νομιζω δεν εκανε kock boxing, εκανε "βαρατε". Σε αυτον που χτυπαει στο βιντεακι του youtube κανει συνεχεια low kicks που στο kick boxing απαγορευονται

χαχα, βαρατε τουρκοι τ αλογα!!!
αφου εχω δει αγωνα στο utube!!!
 

peter_forum

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
340
Like
37
Πόντοι
1
skinhead και rap , καγκουρια και ποζερια ...
ολα αυτα δεν ταιριαζουν μαζι τους ... μαλλον μπερδεμενη προσωπικοτιτα ο παιχτης
παντος απο σωμα θηριο ... αλλα σαν kick boxer ή οτι αλλη τεχνη εκανε λιγα πραγματα
σαν ραπερ ? .... προτιμω να ακουσω χατζηγιαννη
σαν tattoo artist ? .... θα προτιμουσα να μου χτυπισει τυφλος , παρα αυτος !
 

dimitrisniva

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.750
Like
3
Πόντοι
16
Νομιζω δεν εκανε kock boxing, εκανε "βαρατε". Σε αυτον που χτυπαει στο βιντεακι του youtube κανει συνεχεια low kicks που στο kick boxing απαγορευονται
τι απαγορευεται στο κικ μποξ??? σε πια κατηγορια ανηκουν τα λοου,στο γουαντο ριο ασ πουμε??? :idiot: :idiot:

αυτο που βλεπεται ειναι κικ μποξ αλλα σε αυτα τα κιλα που ειναι οι τυποι δεν μπορουν να πεξουν ουτε τεχνικα ουτε συνδιαστικα κανουν αυτο που λεμε <<ξερο>> πεξιμο γιαυτο καταλιγη να φενεται σαν ξυλο του δρομου χωρις καμια τεχνικη..

Και για αν εξηγισω αν αυτος ο τυπος παει πχ να πεξει διπλο αριστερο ντιρεκτ,δεξι κροσε αριστερο λοου, αριστερο τογιο,με τοσο ογκο που εχει θα το κανει τοσο αργα που δεν θα μπορει να κλισει καμια αμυνα, και θα αρκει οχι να τον χτυπισεις αλλα μονο να τον σπροξεις και θα πεσει..
 

imbosch4

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2010
Μηνύματα
1.144
Like
2
Πόντοι
16
τι απαγορευεται στο κικ μποξ??? σε πια κατηγορια ανηκουν τα λοου,στο γουαντο ριο ασ πουμε??? :idiot: :idiot:

αυτο που βλεπεται ειναι κικ μποξ αλλα σε αυτα τα κιλα που ειναι οι τυποι δεν μπορουν να πεξουν ουτε τεχνικα ουτε συνδιαστικα κανουν αυτο που λεμε <<ξερο>> πεξιμο γιαυτο καταλιγη να φενεται σαν ξυλο του δρομου χωρις καμια τεχνικη..

Και για αν εξηγισω αν αυτος ο τυπος παει πχ να πεξει διπλο αριστερο ντιρεκτ,δεξι κροσε αριστερο λοου, αριστερο τογιο,με τοσο ογκο που εχει θα το κανει τοσο αργα που δεν θα μπορει να κλισει καμια αμυνα, και θα αρκει οχι να τον χτυπισεις αλλα μονο να τον σπροξεις και θα πεσει..
χαζευα μερικα βιντεο του , ατομο με ψυχοπαθολογική συμπεριφορα, αν και 40 χρόνων μυαλο και νταηλίκι 15 χρονου
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
τι απαγορευεται στο κικ μποξ??? σε πια κατηγορια ανηκουν τα λοου,στο γουαντο ριο ασ πουμε??? :idiot: :idiot:

αυτο που βλεπεται ειναι κικ μποξ αλλα σε αυτα τα κιλα που ειναι οι τυποι δεν μπορουν να πεξουν ουτε τεχνικα ουτε συνδιαστικα κανουν αυτο που λεμε <<ξερο>> πεξιμο γιαυτο καταλιγη να φενεται σαν ξυλο του δρομου χωρις καμια τεχνικη..

Και για αν εξηγισω αν αυτος ο τυπος παει πχ να πεξει διπλο αριστερο ντιρεκτ,δεξι κροσε αριστερο λοου, αριστερο τογιο,με τοσο ογκο που εχει θα το κανει τοσο αργα που δεν θα μπορει να κλισει καμια αμυνα, και θα αρκει οχι να τον χτυπισεις αλλα μονο να τον σπροξεις και θα πεσει..
Εισαι σωστος και φαινεται οτι το κατεχεις το αθλημα. Εννοουσα στο Ερασιτεχνικο kick boxing που ετυχε να ασχοληθω για ενα φεγγαρι και τους αγωνες που παρακολουθησα με την σχολη. Eκει τα low kicks απαγορευονταν δια ροπαλου. και οποιος εκανε τετοιο εστω στην προπονηση, μετα παλευε με τον δασκαλο...
Για το μεγεθος του τυπου και την τεχνικη τα ειπες ολα! Να προσθεσω μονο οτι το ιδιο εχω δει σε ολες τις πολεμικες τεχνες, γιαυτο και οι αγωνες στις μικρες κατηγοριες κιλων ειναι κατα κανονα ποιο θεαματικοι.

ΥΓ Νομιζω οτι τα low ανηκουν στο Μουι Ται

χαζευα μερικα βιντεο του , ατομο με ψυχοπαθολογική συμπεριφορα, αν και 40 χρόνων μυαλο και νταηλίκι 15 χρονου

Προσωπικα φιλε μου δεν εχω γνωρισει κανενα απο την συνωμοταξια του που να ειναι αξιολογος ανθρωπος. Ολοι ανεξαιρετως ηταν ΖΩΑ
 

imbosch4

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2010
Μηνύματα
1.144
Like
2
Πόντοι
16
Εισαι σωστος και φαινεται οτι το κατεχεις το αθλημα. Εννοουσα στο Ερασιτεχνικο kick boxing που ετυχε να ασχοληθω για ενα φεγγαρι και τους αγωνες που παρακολουθησα με την σχολη. Eκει τα low kicks απαγορευονταν δια ροπαλου. και οποιος εκανε τετοιο εστω στην προπονηση, μετα παλευε με τον δασκαλο...
Για το μεγεθος του τυπου και την τεχνικη τα ειπες ολα! Να προσθεσω μονο οτι το ιδιο εχω δει σε ολες τις πολεμικες τεχνες, γιαυτο και οι αγωνες στις μικρες κατηγοριες κιλων ειναι κατα κανονα ποιο θεαματικοι.

ΥΓ Νομιζω οτι τα low ανηκουν στο Μουι Ται

Προσωπικα φιλε μου δεν εχω γνωρισει κανενα απο την συνωμοταξια του που να ειναι αξιολογος ανθρωπος. Ολοι ανεξαιρετως ηταν ΖΩΑ
άσχετο, αλλά ειχε τύχει καποια χρόνια πριν ,να γνωρίσω από κοντά ,εντελώς τυχαία τον Alexander Κarelin τον γιγαντα της ελληνορωμαικής. Απίστευτη σωματοδομή ,αλλά περα από αυτό μου έδωσε την εντύπωση ανθρώπου τρομερα ευγενούς αλλά και καλλιεργημένου. Γίγαντας με ψυχή παιδιού.
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
χαχα, βαρατε τουρκοι τ αλογα!!!
αφου εχω δει αγωνα στο utube!!!
Ειναι μουφα kick boxing αυτο, ριχνουνε κανα δυο κλωτσιες να ειναι οκ με τους κανονισμους και μετα αρχιζουν τα μπουνιδια. Εχει μεγαλη διαφορα το να εισαι αθλητης και να παιζεις μεσα σε ενα πλαισιο κανονων απο το να σπας τον αλλο στο ξυλο

άσχετο, αλλά ειχε τύχει καποια χρόνια πριν ,να γνωρίσω από κοντά ,εντελώς τυχαία τον Alexander Κarelin τον γιγαντα της ελληνορωμαικής. Απίστευτη σωματοδομή ,αλλά περα από αυτό μου έδωσε την εντύπωση ανθρώπου τρομερα ευγενούς αλλά και καλλιεργημένου. Γίγαντας με ψυχή παιδιού.
Μιλας για αθλητη φιλε μου εγω λεω για αυτους που γυμναζονται με σκοπο την επιβολη της αποψης τους στους αλλους
 

!blis

Σπουδαίος
Εγγρ.
27 Νοε 2009
Μηνύματα
9.651
Κριτικές
41
Like
2.916
Πόντοι
3.237
άσχετο, αλλά ειχε τύχει καποια χρόνια πριν ,να γνωρίσω από κοντά ,εντελώς τυχαία τον Alexander Κarelin τον γιγαντα της ελληνορωμαικής. Απίστευτη σωματοδομή ,αλλά περα από αυτό μου έδωσε την εντύπωση ανθρώπου τρομερα ευγενούς αλλά και καλλιεργημένου. Γίγαντας με ψυχή παιδιού.

για το ειδος της μουσικης που ασχολειται, πιστευω τα καταφερνει καλα...
απο οτι εχω ακουσει ομως , δεν ειναι και ο καλυτερος χαρακτηρας,
γεγονος που ελεγχεται, μιας και εχει δυο πανεμορφα παιδακια και εναν αρκετα ευτυχισενο γαο.
Το ιδιορυθμο του χαρακτηρα καθε καλλιτεχνη, ομως, ειναι παντα ενα στοιχειο που τον κανει να ξεχωριζει...

Χρωστα ενα μερος της επιτυχιας του στον Παναγιωτη Στραβαλεξη, κατα κόσμον "Θαυμα Παιδι" ή "Τακι Τσαν".

Παρ ολ΄αυτα σε συνεντευξη καταφερεται εναντιον του, χωρις προφανη λογο...
αλλα οι κακες γλωσσες λένε πως ο "ντορος" γινεται λογω ανταγωνισμου
στο επαγγελμα της δερματοστιξιας...



 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.246
Πόντοι
7.045
σε πια κατηγορια ανηκουν τα λοου,στο γουαντο ριο ασ πουμε??? :idiot: :idiot:
Άσχετο αλλά τι μου θύμισες, πήγαινα για χρόνια γουάντο ρίο
karate-742.gif
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom