Νέα

R.I.P. Λεκτικός (Ανδρέας Μαρνέζος)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kakaras
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 269
  • Εμφανίσεις 29K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Μιλάμε για έναν ραπερ γεμάτο τατουάζ που κτύπησε κάποιον μπροστά στις κάμερες και την αστυνομία και την άλλη μέρα έβγαινε στη στεφανίδου και έλεγε διάφορα;

Αν μιλάμε για τον ίδιο, δεν με εντυπωσίασε.
αν εκανες τον κοπο να διαβασεις τις 2 προηγουμενες σελιδες δεν θα εκανες αυτη την ερωτηση..
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
18
Πόντοι
16
αν ειναι παναθα,οκ καλοσ ειναι(πλακα κανω)..απλα αλλο ενα νουμερο τησ καθημερινοτητασ μασ..μαγκια,κλανια κλπ αποτι εχω δει στην τηλεορ
 

god_gr

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
657
Like
4
Πόντοι
6
Παιδιά κοιτάξτε να δείτε, ο άνθρωπος έχει το στυλ του και τη δική του προσωπικότητα. Έχει δημιουργήσει δικό του "ρεύμα" που τραβάει. Έχει fans ανα την ελληνική επικράτεια,και κρίνοντας από όλα αυτά που έχει περάσει θα μπορούσαμε να πούμε ότι είναι και αυτός αγωνιστής της ζωής. Με το δικό του τρόπο βέβαια. Όχι ότι τον ζηλεύω, ότι είναι το πρότυπό μου, ότι θέλω να τον μοιάσω κλπ. Απλά ο άνθρωπος κάνει τη δουλειά του.
Σαφώς και είναι μια εκκεντρική προσωπικότητα αλλά ούτε στο σπίτι μου μπαίνεί ούτε τρώει από το φαγητό μου και από το μεροκάματό μου.
Υπάρχουν τόσοι άλλοι στην Ελλάδα που είναι πραγματικά σκουπίδια και δεν τους πειράζει κανένας. Αφήστε λοιπόν τον άνθρωπο να κάνει τη ζωή του και αυτός.
Όσο για το περιστατικό εκείνο με τον ξυλοδαρμό πολύ καλά έκανε. και λίγες του έριξε. Αν ήμουν εγώ στη θέση του μπορεί και να τον σκότωνα. Ποιος θα τολμίσει να έρθει έξω από το σπίτι μου ή το μαγαζί μου και να απειλεί εμένα ή την οικογένειά μου ???
 

Επισκέπτης
καλο θα ηταν αν κρινουμε αυτα που ξερουμε...
 

Επισκέπτης
κυριε ευχαριστηση ,εγω ξαναπει οτι δεν σχολιαζω συναδελφους!!ομως σου τονιζω διακριτικα οτι καποια πραγματα δεν ισχυουν!και για να το λεω κατι θα ξερω!προσωπικα στοιχεια δεν βγαζω στη φορα για οποιον και να μιλαμε!
 

8anasis

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2005
Μηνύματα
62
Like
0
Πόντοι
0
2 τατουάζ έχω δει όλα και όλα του Μαρνέζου και ήταν χάλια. Μάλιστα έιχαν και άλλα πάνω τους και αυτά ήταν τα χειρότερα. Προσοχή! Δεν ήταν καποιου από το μαγαζί του Μαρνέζου, προσωπικού, αλλά βαρεμένα από τον ίδιο. Έλειπε και 2 χρόνια τώρα με προετοιμασίες, άλλοι είναι οι καλοί εκεί. Όσον αφορά το ατομό του, στο youtube έχει βάλει nick 22cm και στο TVtiglon κούναγε τη γλώσσα του στη Μπακοδήμου, κράταγε το καβλί του και έλεγε 22 εκατοστά. Τα συμπεράσματα δικά σας...
 

gkomenios.

Τιμημένος
Εγγρ.
29 Μαρ 2006
Μηνύματα
464
Κριτικές
4
Like
6
Πόντοι
1
Κοιτάξτε παιδιά,επειδή τον ξέρω(οχι οτι εχω επαφή) αλλά τον ξέρω από πιτσιρικά.Αν είχατε εσείς την οικογένεια του,κι είχατε μπλέξει με άτομα που είχε μπλέξει αυτός στή ζωή του θα ήσασταν πολύ χειρότερα τώρα..Το οτι ξέμπλεψε από ολα αυτα,και ναρκωτικά ,κλπ,έκανε οικογένεια,επιχείρηση,κ.α.,δείχνει αν μη τι άλλο τεράστια εσωτερική δύναμη!Τώρα εντάξει είναι απόλυτα φυσικό κάποια πράγματα να σου αφήνουν και κάποια κατάλοιπα,δεν μπορείς να μήνεις και ανεπηρρέαστος από τέτοιες καταστάσεις,αλλά σε ανθρώπους που ξεπερνάνε τόσες δυσκολίες πιστεύω οτι οφείλουμε κάποιο σεβασμό.Απλώς έχετε υπόψη σας οτι κάποιοι έχουν περάσει πολλοί πιο δύσκολες καταστάσεις από εμάς και δεν μπορούμε να τους κρίνουμε έτσι εύκολα..
:sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
 

8anasis

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2005
Μηνύματα
62
Like
0
Πόντοι
0
το τι περνάει ο καθένας, ας το κρατάει για τον εαυτό του. Σιχαίνομαι τους ανθρώπους που ξεκινάνε με τη φράση "ξέρεις τι έχω περάσει;". Όπα ρε μεγάλε; Ποιός είσαι; Ο πρώτος ή ο καλύτερος; Σίγουρα πέρασε πολύς κόσμος όσα πέρασε αυτός και έγιναν μια χαρά. Τη σοβαρότητα την έχεις ή δεν την έχεις. Παραδείγματα έχω πολλά ζωντανά.
 

falcon_X

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
11
Like
0
Πόντοι
0
Τον Ανδρέα τον γνώρισα το 1986-88 στους Αμπελόκηπους,την στήνανε με την παρέα του έξω απο το σχολείο και γράφανε με σπρέυ στους τοίχους αγκιλωτούς σταυρούς,μια μέρα ένα παιδί του ΚΚΕ έφτυσε το σήμα και τον σταμπάρανε :knuppel:, :bottom:βγήκαν οι καθηγητές και τον έσωσαν.
Χρυσά Αυγά τα παιδιά :police:,αργότερα έγινε φασαρία και μαχαίρωμα στο Piobino[τώρα Θέμις] στην Πανόρμου βρήκαν και όπλα  :ak:και  έσπασε η παρέα.
Τον συνάντησα φαντάρος πάλι στην Αυλώνα :uzi:,καλό παιδί ο καλύτερος φαντάρος μόνο απο τα τατουάζ ξεχώριζε.
Μαθαίνω νέα του απο'δω και απο 'κει,σκέπτομαι να πάω στο μαγαζί του και να κάνω ένα  μικρό τατού που το είχα αρχίσε απο μόνος μου κάποτε σε μια σκοπιά :uglystupid:, αλλά δεν το τελείωσα ποτέ. :helpplea:
 
OP
OP
K

kakaras

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2005
Μηνύματα
326
Like
12
Πόντοι
1
Τον Ανδρέα τον γνώρισα το 1986-88 στους Αμπελόκηπους,την στήνανε με την παρέα του έξω απο το σχολείο και γράφανε με σπρέυ στους τοίχους αγκιλωτούς σταυρούς,μια μέρα ένα παιδί του ΚΚΕ έφτυσε το σήμα και τον σταμπάρανε :knuppel:, :bottom:βγήκαν οι καθηγητές και τον έσωσαν.
Χρυσά Αυγά τα παιδιά :police:,αργότερα έγινε φασαρία και μαχαίρωμα στο Piobino[τώρα Θέμις] στην Πανόρμου βρήκαν και όπλα  :ak:και  έσπασε η παρέα.
Τον συνάντησα φαντάρος πάλι στην Αυλώνα :uzi:,καλό παιδί ο καλύτερος φαντάρος μόνο απο τα τατουάζ ξεχώριζε.
Μαθαίνω νέα του απο'δω και απο 'κει,σκέπτομαι να πάω στο μαγαζί του και να κάνω ένα  μικρό τατού που το είχα αρχίσε απο μόνος μου κάποτε σε μια σκοπιά :uglystupid:, αλλά δεν το τελείωσα ποτέ. :helpplea:

Ρε φιλε,τελικα ητανε καλο παιδι η ξυλοδαρτης γιατι μας μπερδεψες....

 

lykaki

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2007
Μηνύματα
324
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
1
Ειναι οπως τα λενε οι gomenios & falcon-x .....

Ξεχασανε να πουν οτι ο Μαρνεζος και η παρεουλα του (κατι ψυχακηδες σκινχεντς χρηστες διαφορων ουσιων) , ηταν ο φοβος και ο τρομος των Αμπελοκηπων......Θυμαμαι τις συμπλοκες στην πλατεια Αγ.Δημητριου....ουτε οι μπατσοι δεν τους πλησιαζαν !Μεχρι που καποια νυχτα αρπαξαν ενα βρωμοξυλο απο παρεα τσοπεραδων....ακομη θα το θυμουνται !

Τελωσπαντων.......εφηβικα χρονια ! :jerking:
 
OP
OP
K

kakaras

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2005
Μηνύματα
326
Like
12
Πόντοι
1
[youtube=425,350]jRXPz8RyX3c[/youtube]

συνεντευξη Μαρνεζου,αλλα κομμενη...







Edit AssFiller : τροποποίηση ποστ για να παίζει απευθείας
 

pefotismenos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2008
Μηνύματα
409
Like
3
Πόντοι
1
Αυτος και ενας αλλος ονοματι Κοστελο ητανε ο φοβος και ο τρομος τη δεκαετια του 80,ριχνανε πολυ ξυλο,αλλα σε μια συμπλοκη στο Θησειο ειχε φαει τσεκουρια και νομιζω απο τοτε εκοψε και την εκανε εξωτερικο
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.105
Like
139
Πόντοι
16
Παλιο σκινοπουλο μαζι με τον κοστελο αρχηγο την πενταετια 86-91 οπου ηταν και στα φορτε τους...
Ειχαν κανει και μια φωτογραφηση στο βραχο της ακροπολης για το περιοδικο μαξ νομιζω....ολη η ομαδα καμια δεκαρια ατομα, ξυρισμενα κεφαλια μαρτινς φλαιν τζακετ και ναζιστικα εμβληματα.
Ο φοβος και ο τρομος στους Αμπελογκαρντεν
Οταν αποτραβηχτικε ο κοστελο ανελαβε αυτος τα ηνια αλλα για λιγο καιρο...μεχρι που διαλυθηκαν.
Ειχα ακουσει οτι σε μια πανκ συναυλια στην πολυτεχνιουπολη  ειχε φαει τσεκουρια στο κεφαλι.
Ηταν δυνατο παλικαρι τρελοκομειο μεγαλο και το λεγε η καρδια του.
Απο τοτε ειχε μια μουρλα αλλα ηταν πιο σοβαρος και δεν εκανε αυτα τα καραγκιοζιλικια που κανει σημερα.
Το 94-95 ερχοταν μερικες φορες κι απ τον συνδεσμο στου ζωγραφου...ειχε ερθει και σε μια εκδρομη στο βελγιο με τον παναθηναικο (μεσω αμστερνταμ φυσικα ;))
Μετα ψιλο-χαθηκε. Εμαθα οτι ειχε παει και εμενε Ολλανδια και οτι περασε και απο Αμερικη για ενα διαστημα.
Την λοξα με το σχεδιο και τα ταττου την ειχε απο παλια. Η ζωη του αλλαξε αρδην απ τη στιγμη που ανοιξε το τατουατζιδικο. Λεφτα, οικογενεια, δημοσιοτητα   :idiot:
Εχω χρονια να τον δω απο κοντα αλλα μου φαινεται σα να ξεφυγε  :idiot: λιγο  ;)


 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.606
Κριτικές
61
Like
39.606
Πόντοι
21.555
Xωρίς δώση είρωνίας !!!!!!!!

Τα χρόνια πέρασαν, η άπορία μου λύθηκε και το δέος έγινε συμπάθεια........
Τρυφερή και άπέραντη συμπάθεια γιά τόν άρχοντα τών tatoo !!!!!!!!!!!!
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
Παλιο σκινοπουλο μαζι με τον κοστελο αρχηγο την πενταετια 86-91 οπου ηταν και στα φορτε τους...
ειχαν κανει και μια φωτογραφηση στο βραχο της ακοροποληης για το περιοδικο μαξ νομιζω....ολη η ομαδα καμια δεκαρια ατομα, ξυρισμενα κεφαλια μαρτινς φλαιν τζακετ και ναζιστικα εμβληματα.
Ο φοβος και ο τρομος στους Αμπελογκαρντεν
Οταν αποτραβηχτικε ο κοστελο ανελαβε αυτος τα ηνια αλλα για λιγο καιρο...μεχρι που διαλυθηκαν.
Ειχα ακουσει οτι σε μια πανκ συναυλια στην πολυτεχνιουπολη  ειχε φαει τσεκουρια στο κεφαλι.
Ηταν δυνατο παλικαρι τρελοκομειο μεγαλο και το λεγε η καρδια του.
Απο τοτε ειχε μια μουρλα αλλα ηταν πιο σοβαρος και δεν εκανε αυτα τα καραγκιοζιλικια που κανει σημερα.
Το 94-95 ερχοταν μερικες φορες κι απ τον συνδεσμο στου ζωγραφου...ειχε ερθει και σε μια εκδρομη στο βελγιο με τον παναθηναικο (μεσω αμστερνταμ φυσικα ;))
Μετα ψιλο-χαθηκε. Εμαθε οτι ειχε παει και εμενε Ολλανδια και οτι περασε και απο Αμερικη για ενα διαστημα.
Την λοξα με το σχεδιο και τα ταττου την ειχε απο παλια. Η ζωη του αλλαξε αρδην απ τη στιγμη που ανοιξε το τατουατζιδικο. Λεφτα, οικογενεια, δημοσιοτητα   :idiot:
Εχω χρονια να τον δω απο κοντα αλλα μου φαινεται σα να ξεφυγε  :idiot: λιγο  ;)


Όντως το λέει η καρδία του και είναι καλό παλικάρι.  ;)
Υπήρχε και μια φήμη ότι συμμετείχε σε "unofficial" αγώνες Κ1..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom