Νέα

Προστατίτιδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MagicP
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 249
  • Εμφανίσεις 37K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pinboy

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2008
Μηνύματα
464
Like
17
Πόντοι
1
Παιδες υπαρχει κανενας σοβαρος ουρολογος να απευθυνθω
εχω παει σε 2 αλλα δεν μου βρηκαν κατι και οι εξετασεις ειναι ολες καθαρες αλλα κανονικα δεν πρεπει να μου κανουν μια εξέταση/ψηλάφηση σε οσους πηγα τπτ μονο τις εξετασεις ειδαν αλλα εχω μια ενοχληση που παλια δεν την ειχα
οποιος εχει κανενα σοβαρο γιατρο σε πμ θα ημουν υποχρεος
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
759
Πόντοι
146
Παιδες υπαρχει κανενας σοβαρος ουρολογος να απευθυνθω
εχω παει σε 2 αλλα δεν μου βρηκαν κατι και οι εξετασεις ειναι ολες καθαρες αλλα κανονικα δεν πρεπει να μου κανουν μια εξέταση/ψηλάφηση σε οσους πηγα τπτ μονο τις εξετασεις ειδαν αλλα εχω μια ενοχληση που παλια δεν την ειχα
οποιος εχει κανενα σοβαρο γιατρο σε πμ θα ημουν υποχρεος
Πες την αλήθεια.Δεν έχεις πρόβλημα,για την ψηλάφηση ενδιαφέρεσαι!!!
 

z4

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
13
Like
318
Πόντοι
2.287
Με τα ακαποτα τσιμπούκια αυτά παθαίνεις φίλε μου!!!
 

pinboy

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2008
Μηνύματα
464
Like
17
Πόντοι
1
Πες την αλήθεια.Δεν έχεις πρόβλημα,για την ψηλάφηση ενδιαφέρεσαι!!!



xaxaxaxaxa ναι αυτο με ενδιαφερει τι να σου πω !!!!!
φιλε z4 παντα με καποτα τωρα για σενα δεν ξερω μπορει και να κανεις ......εσυ ξερεις
 

Edjohns

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2012
Μηνύματα
106
Like
21
Πόντοι
1
Ό,τι χειροτερο γαμήσι μπορεί να τύχει σε έναν άντρα. Το βιώνω τους τελευταιους μήνες με φοβερές συνέπειες σωματικές και ψυχολογικές. Έχει κανείς να προτείνει τρόπους αντιμετώπισης ή καποιον γιατρό ;
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
759
Πόντοι
146
Ό,τι χειροτερο γαμήσι μπορεί να τύχει σε έναν άντρα. Το βιώνω τους τελευταιους μήνες με φοβερές συνέπειες σωματικές και ψυχολογικές. Έχει κανείς να προτείνει τρόπους αντιμετώπισης ή καποιον γιατρό ;
Σε γιατρο πηγες;
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.318
Πόντοι
1.706
Ό,τι χειροτερο γαμήσι μπορεί να τύχει σε έναν άντρα. Το βιώνω τους τελευταιους μήνες με φοβερές συνέπειες σωματικές και ψυχολογικές. Έχει κανείς να προτείνει τρόπους αντιμετώπισης ή καποιον γιατρό ;
σημερα πηγα σε ουρολογο.
Διεγνωσε προστατιτιδα. Ειπε πως δεν ειναι τιποτα σοβαρο. Ουτε 3 λεπτα δεν κρατησε η συναντηση.
Μου εδωσε αντιβιωση για 5 μερες Χ2 χαπια = 10 χαπια.

Η αντιβιωση λεγετε ciprofloxacin 500mg.

Τι συνεπειες εννοεις?

Σε γιατρο δεν πηγες?
 

Acto

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουν 2016
Μηνύματα
355
Κριτικές
4
Like
263
Πόντοι
21
σημερα πηγα σε ουρολογο.
Διεγνωσε προστατιτιδα. Ειπε πως δεν ειναι τιποτα σοβαρο. Ουτε 3 λεπτα δεν κρατησε η συναντηση.
Μου εδωσε αντιβιωση για 5 μερες Χ2 χαπια = 10 χαπια.

Η αντιβιωση λεγετε ciprofloxacin 500mg.

Τι συνεπειες εννοεις?

Σε γιατρο δεν πηγες?

Δεν είναι και τόσο απλό φίλε μου..Εφόσον έχει προσβληθεί από μικρόβιο ο προστάτης, ενδέχεται με την αντιβίωση να μην σου περάσει γιατί ο προστάτης εκ φύσεως, λειτουργεί με τέτοιο τρόπο που δεν εισέρχεται σε αυτόν αρκετή ποσότητα αντιβίωσης. Συχνά δηλαδή παίρνει κάποιος χάπια χωρίς αντίκρισμα. Γι αυτό παρατηρείται το φαινόμενο να παίρνει ο ασθενής αντιβίωση για μεγάλο χρονικό διάστημα αλλά η προστατιτιδα να μην υποχωρεί. Μάλιστα, το πρόβλημα που δημιουργούν τα χάπια από τις παρενέργειες, είναι πολύ μεγαλύτερο από το πρόβλημα της προστατιτιδας.. χωρίς να αμφισβητώ τα λόγια του γιατρού σου θα σου πρότεινα να πάρεις 2-3 ιατρικές γνώμες ακόμα.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.318
Πόντοι
1.706
Δεν είναι και τόσο απλό φίλε μου..Εφόσον έχει προσβληθεί από μικρόβιο ο προστάτης, ενδέχεται με την αντιβίωση να μην σου περάσει γιατί ο προστάτης εκ φύσεως, λειτουργεί με τέτοιο τρόπο που δεν εισέρχεται σε αυτόν αρκετή ποσότητα αντιβίωσης. Συχνά δηλαδή παίρνει κάποιος χάπια χωρίς αντίκρισμα. Γι αυτό παρατηρείται το φαινόμενο να παίρνει ο ασθενής αντιβίωση για μεγάλο χρονικό διάστημα αλλά η προστατιτιδα να μην υποχωρεί. Μάλιστα, το πρόβλημα που δημιουργούν τα χάπια από τις παρενέργειες, είναι πολύ μεγαλύτερο από το πρόβλημα της προστατιτιδας.. χωρίς να αμφισβητώ τα λόγια του γιατρού σου θα σου πρότεινα να πάρεις 2-3 ιατρικές γνώμες ακόμα.

Ευχομαι να μην ισχυουν για μενα.

Αυτο λεγετε χρόνια προστατιτιδα
 

Marketeer

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2015
Μηνύματα
48
Like
7
Πόντοι
0
Δυστυχώς η προστατίτιδα (χρόνια ή μη) μπορεί να ταλαιπωρήσει αρκετα τον άντρα γιατι εκτός από σωματικά (πόνος, μη καλή στύση, ενοχλησεις στην ούρηση που δεν είναι ξεκάθαρες) επηρεάζει και ψυχολογικά!

Με εκδιδόμενες εφόσων αποκλείουμε τη βλακεία του ακάποτου σεξ, συνηθως (αν όχι πάντα) κολλάει από ακάποτες πίπες,  λόγω των πολλών μικροβίων/βακτηρίων που έχουν οι εκδιδόμενες στο στόμα.. ιδίως αυτές που δε ξεπλένονται με lysterine και κάνουν συχνά cim είναι επικίνδυνες και για χλαμύδια/γοννοροια.

Η αντιβίωση μπορει να πιάσει με τη μία, αλλά μπορεί και να μην πιάσει και να χρειάζεται επιμονή ή αλλαγή αντιβίωσης. Αν αργήσει η θεραπεία , τότε μπορεί να γίνει χρόνια η πάθηση.

Κάποιοι έχουν πιο ισχυρό ανοσοποιητικό και δε κολάνε εύκολα με ακάποτη, αλλά η πλειοψηφια κολλάει και είτε δεν την ενδιαφέρει, είτε δεν έχει και πολύ έντονα συμπτώματα. Οι γιατροί δε το πολυψάχνουν, δίνουν μια αντιβίωση και το λήγουν εκεί.

ΠΡΟΣΟΧΗ σε απατεώνες γιατρούς(υπήρχε κάποτε ένας στην ασκληπιού) που τρομοκρατούν πελάτες λέγοντας ότι η χρόνια προστατίτιδα δε διορθώνεται με φάρμακα, και κάνουν επίπονες και ακριβές επαναλαμβανόμενες θεραπείες.

καλή τύχη στο ξεμπέρδεμα.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.318
Πόντοι
1.706
. Αν αργήσει η θεραπεία , τότε μπορεί να γίνει χρόνια η πάθηση.
Εγω που το αφησα 3 βδομαδες θεωρειτε οτι αργησα?
Βασικα πηγα σε 2 ουρολογους αλλα ηταν τα πρωτα σταδια με μικρη ενοχληση κ δεν το θεωρησαν σοβαρο οποτε δεν μου δωσαν αντιβιωση.

Ηδη πηρα το 2 απο τα 10 χαπια κ αισθανομαι καλυτερα
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.388
Κριτικές
16
Like
13.556
Πόντοι
5.577
Δυσκολα περναει αν γινει χρονια
Εχει εξαρσεις και υφεσεις
Παιζουν ρολο και ψυχολογικοι παραγοντες και διατροφη
 

karxarias79

Μέλος
Εγγρ.
8 Οκτ 2015
Μηνύματα
157
Κριτικές
4
Like
133
Πόντοι
1
Δυστυχώς η προστατίτιδα (χρόνια ή μη) μπορεί να ταλαιπωρήσει αρκετα τον άντρα γιατι εκτός από σωματικά (πόνος, μη καλή στύση, ενοχλησεις στην ούρηση που δεν είναι ξεκάθαρες) επηρεάζει και ψυχολογικά!

Με εκδιδόμενες εφόσων αποκλείουμε τη βλακεία του ακάποτου σεξ, συνηθως (αν όχι πάντα) κολλάει από ακάποτες πίπες,  λόγω των πολλών μικροβίων/βακτηρίων που έχουν οι εκδιδόμενες στο στόμα.. ιδίως αυτές που δε ξεπλένονται με lysterine και κάνουν συχνά cim είναι επικίνδυνες και για χλαμύδια/γοννοροια.

Η αντιβίωση μπορει να πιάσει με τη μία, αλλά μπορεί και να μην πιάσει και να χρειάζεται επιμονή ή αλλαγή αντιβίωσης. Αν αργήσει η θεραπεία , τότε μπορεί να γίνει χρόνια η πάθηση.

Κάποιοι έχουν πιο ισχυρό ανοσοποιητικό και δε κολάνε εύκολα με ακάποτη, αλλά η πλειοψηφια κολλάει και είτε δεν την ενδιαφέρει, είτε δεν έχει και πολύ έντονα συμπτώματα. Οι γιατροί δε το πολυψάχνουν, δίνουν μια αντιβίωση και το λήγουν εκεί.

ΠΡΟΣΟΧΗ σε απατεώνες γιατρούς(υπήρχε κάποτε ένας στην ασκληπιού) που τρομοκρατούν πελάτες λέγοντας ότι η χρόνια προστατίτιδα δε διορθώνεται με φάρμακα, και κάνουν επίπονες και ακριβές επαναλαμβανόμενες θεραπείες.

καλή τύχη στο ξεμπέρδεμα.

Αυτα τα λενε οι γιατροι γιατι στον προστατη πηγαινει μια πολυ μικρη δοση φαρμακου το οποιο δεν ειναι ικανο να θεραπευσει την προστατιτιδα και δυστυχως η λυση ειναι μονο ενδοφλεβια...Ομως υπαρχουν περιπτωσεις που μπορει να εμφανιστει παλι! Η προστατιτιδα μπορει να σου γαμησει την ψυχολογια και την σεξουαλικη ζωη ειναι κατι που πρεπει να το δεις σοβαρα
 

pizza_olga

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2012
Μηνύματα
28
Like
138
Πόντοι
0
Είχα το πρόβλημα πριν απο 3 χρόνια ,πέρασε με Αντιβίωση Χάπια και Ενέσεις Ενδομυικές γιά 10 μέρες.Φυσικά έκανα και εξετλασεις Υπέρηχους,Αίματος και ψηλαφιση.Είναι ταλαιπωρία και ψυχολογική και σωματική.
 

Edjohns

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2012
Μηνύματα
106
Like
21
Πόντοι
1
Παιδια η συγκεκριμένη ασθένεια είναι ό,τι πιο εφιαλτικό μπορεί να βιώσει ένας άντρας στη ζωή του. Ειλικρινά εγώ πολλές φορές έχω ευχηθεί να πεθαινα καλύτερα από το να νιώθω αυτό το οδυνηρό άλγος
 

bordelman

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
1.675
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
16
η περιτομή προστατεύει απο προστατίτιδα?
 

Marketeer

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2015
Μηνύματα
48
Like
7
Πόντοι
0
Όχι,

Η περιτομή βοηθάει γενικά στην υγιεινή του πέους αλλα δε προστατεύει απο μικρόβια και βακτήρια.
Αυτα εισέρχονται απο την ουρήθρα όταν έρθει σε επαφή με σωματικά υγρά.
Σάλια, κολπικά υγρά κτλ κτλ

Βοηθάει λίγο η ούρηση μετά το σέξ αφού καποια καθαρίζονται από τα ούρα αλλά και πάλι αν έχει περασει το μικρόβιο, η βακτήριο δε σώνεσαι..
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Δεν είναι και τόσο απλό φίλε μου..Εφόσον έχει προσβληθεί από μικρόβιο ο προστάτης, ενδέχεται με την αντιβίωση να μην σου περάσει γιατί ο προστάτης εκ φύσεως, λειτουργεί με τέτοιο τρόπο που δεν εισέρχεται σε αυτόν αρκετή ποσότητα αντιβίωσης. Συχνά δηλαδή παίρνει κάποιος χάπια χωρίς αντίκρισμα. Γι αυτό παρατηρείται το φαινόμενο να παίρνει ο ασθενής αντιβίωση για μεγάλο χρονικό διάστημα αλλά η προστατιτιδα να μην υποχωρεί. Μάλιστα, το πρόβλημα που δημιουργούν τα χάπια από τις παρενέργειες, είναι πολύ μεγαλύτερο από το πρόβλημα της προστατιτιδας.. χωρίς να αμφισβητώ τα λόγια του γιατρού σου θα σου πρότεινα να πάρεις 2-3 ιατρικές γνώμες ακόμα.
και γιατι δεν ριχνουν μεσω ουρήθρας με τα αναλογα αναλγητικα φυσικα πριν ποσοστητα betadine να τα σκοτωσει και από μεσα τα βακτηρια? από την ιδια διοδο που μπηκαν δηλαδή? τοσο μηχανικα ανεφικτο είναι και υπαρχει κίνδυνος τραυματισμου???
 

kostas10

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2006
Μηνύματα
408
Κριτικές
2
Like
697
Πόντοι
81
Φίλε γιατρός δεν είμαι , αλλά bedatine στην περιοχή δεν είναι ότι καλύτερο.
Το πιο πιθανό είναι να κάνει έγκαυμα.
Η προστατίτιδα δεν δημιουργείται μόνο από βακτήρια αλλά και από άλλα αίτια. Η θεραπεία γίνεται μέσω εξειδικευμένης αντιβίωσης και σίγουρα όχι με betadin οινοπνεύματος ή ακουαφόρτ  :happy:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom