Νέα

Πολεμικό Ναυτικό

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 338K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Φίλε gabadoo ευχαριστώ για τη βοήθεια

Ο Kalis μάλλον δεν πρόσεξε την ερώτηση μέσα στον ενθουσιασμό του

Kalis θα σου στείλω πμ.
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.274
Κριτικές
3
Like
6.867
Πόντοι
1.486
Καλησπέρα στους Ναυταίους...
fgpsarafi7.jpg
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Φ/Γ ΣΑΛΑΜΙΣ, 99Γ ΕΣΣΟ, ΗΝ/ΡΕ Β', πληρωμα παραλαβης, με το ιδιο εχω παει και FOST, οσοι ξερουν καταλαβαν, και απο εκει πηρα το απολυτηριο.
ΦΓ ΕΛΛΗ, Φ/ΛΙΜΝΟΣ ( Πληρωμα παραλαβης Φ/Γ ΑΔΡΙΑΣ ) με το τελευταιο και FOST,καταλαβαμε καταλαβαμε, 93Ε, 2φορες Αδριατικη.
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Έχω ταξιδεψει φίλε αεροπόρε με θάλασσα 12 μποφώρ και άνεμο 13!Να περνάμε Κάβο Ντόρο και να διαλύεται η ΚΝΟΧ...Ένα βήμα μπρος και πέντε πίσω και ένα πλήρωμα "νεκρό".Μόνο ο Κυβερνήτης στη γέφυρα και ο ΑΦ κι εγώ να παίρνω βίντεο...
Τι λες ρε συντροφε. Θυελλα πανω απο δεκαρι Βισκαικο κολπο με την Κορτενεαρ,..... Ενα πληρωμα ανω κατω, ξερατα, δεμενοι στα κρεβατια λες και εισαι στο αλλου φαν παρκ .... Ομορφιες.
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Ποιος θυμαται τα Οτο μελαρα ?!!!!!! :uglystupid:
Κανεις απο την Ελλη, Αδριας εδω? Απο 91 μεχρι 96?
Ντεν Χελντερ?
Καριολες Ολλανδεζες, τ@ γ@μ#σαμε ολαααααααααααααααααααα
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.274
Κριτικές
3
Like
6.867
Πόντοι
1.486
Τι λες ρε συντροφε. Θυελλα πανω απο δεκαρι Βισκαικο κολπο με την Κορτενεαρ,..... Ενα πληρωμα ανω κατω, ξερατα, δεμενοι στα κρεβατια λες και εισαι στο αλλου φαν παρκ .... Ομορφιες.
Βισκαικό πέρασα με τον "ΑΡΗ" το '90 και ήταν η πρώτη και τελευταία φορά που ξέρασα.Για όσους δεν ξέρουν ο "ΆΡΗΣ" κουνιόταν ...ελικοειδώς!Να μη σου μένει στομάχι...Πέρασαν τα χρόνια ρεεεεεεεεεε!!
 

geremy

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
985
Like
1
Πόντοι
6
καλημερα και απο εμενα

04Δ και μια δυσκολη χρονια στο ΠΝ σε ΔΔΜΝ και Θ/Κ Γ.ΑΒΕΡΩΦ  :2funny:

εχω ταξιδεψει ομως με τα Α/Τ ΑΕΤΟΣ, Φ/Γ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ, Υ/Β ΠΟΣΕΙΔΩΝ, Ο/Γ ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΔΗΣ και ΠΓΥ ΑΛΙΑΚΜΩΝΑΣ μικροτερος που με επερνε ο πατερας μου μεσα.
 
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
1.768
Κριτικές
4
Like
1
Πόντοι
16
Διακλαδικότητα. Αγαστη συνεργασία...
 

Συνημμένα

  • 10050.jpg
    10050.jpg
    135,8 KB · Εμφανίσεις: 60

geremy

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
985
Like
1
Πόντοι
6
Β-2... η πιο ασκοπη σπαταλη χρηματων...
 
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
1.768
Κριτικές
4
Like
1
Πόντοι
16
Β-2... η πιο ασκοπη σπαταλη χρηματων...

Λες? Γιατι ειναι αχρηστο σε συμβατικους πολεμους. Μονο 25 κατασκευαστηκαν και κοστισε 2 δις δολάρια το καθένα. Εχουν και ονοματα φυσικα.
 

SUBARAKIAS

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2007
Μηνύματα
79
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
0
04Β (Πήγα 30 ετων)σε ΔΔΜΝ, Σηματορείο και μετά Υπηρεσία Πολιτικής Προστασίας.

 

geremy

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
985
Like
1
Πόντοι
6
2.1 δις... details θα μου πεις... :P

η αρχικη ιδεα ηταν η κατασκευη ενος αεροπλανου που θα ηταν αντικαταστατης των Β-1 και ισως Β-52. αργοτερα αυτο αλλαξε σε κατασκευη ενος πειραματικου βομβαρδιστικου stealth, και τελος και κατω απο φημες οτι οι σοβιετικοι εχουν σε τελικο σταδιο δικα τους stealth μαχητικα/βομβαρδιστικα, το Β-2 πηγε σε παραγωγη στο εξωπραγματικο αυτο κοστος.

η τεχνολογια stealth ηταν ακομα στα αρχικα της σταδια και αντιμετοπιζει τα ιδια προβληματα με το F-117 δηλαδη απωλεια σταθεροτητας κατω απο τα 500 ποδια, ευκολη εκπομπη παρεμβολων στα ηλεκτρονικα του κτλ.

βλεπω να το εχουν περασει σε 2ο ρολο μεχρι το 2025-2030 το οποιο μεν θα το κανει 30-40 ετων αλλα για το κοστος του αυτα τα χρονια δεν ειναι πολλα. γενικα θα ειναι οτι ειναι τα Β-1 στα Β-52 σημερα.
 

Επισκέπτης
96Γ,οδηγος με Δ διπλωμα,ΔΕ/ΝΣ,και μετα ΚΣΑΝ.Ειχα το δρομολογιο στη βαση ελικοπτερων(μαραθωνα) για 78 μηνες...κανενας κληρου???
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom