Νέα

ΑΛΗΘΙΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ: 1999: Φοιτήτρια , μουνάρα , σερβιτόρα . 2016: ΣΚΡΑΠ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα zeljko
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 80
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
246
Πόντοι
36
Για μισό λεπτό, θα κάνω τον συνήγορο.

1. Η τύπισα ήταν ωραία γκόμενα και χόρτασε κομπλιμέντα και πούτσο, ενώ ο λάκης την σκεφτόταν και βαρούσε μαλακία, 1 πόντος γι' αυτήν
2. Η τύπισα σπούδαζε στο πολυτεχνείο και δούλευε, άρα και έξυπνη ήταν και δεν προερχόταν από ανώτερα οικονομικά στρώματα, και 2ος πόντος γι' αυτήν
3. Η τύπισα, σαραντάρα πλέον, χαζεύει μαλακίες στο φέισμπουκ (δόουζ γουερ δε ντέισ), ενώ οι λάκηδες ασχολούνται ακόμη με αυτήν. εδώ ισοπαλία,

άρα νικά δύο μηδέν.  

μην πνιγεστε σε μια κουταλια νερο

εδω  ειναι το πιο τελειο παραδειγμα

Η Απίστευτη Ιστορία του Μπέντζαμιν Μπάτον (The Curious Case of Benjamin Button)

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%97_%CE%91%CF%80%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B7_%CE%99%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B1_%CF%84%CE%BF%CF%85_%CE%9C%CF%80%CE%AD%CE%BD%CF%84%CE%B6%CE%B1%CE%BC%CE%B9%CE%BD_%CE%9C%CF%80%CE%AC%CF%84%CE%BF%CE%BD]


[/url]

δεν υπαρχει μεγαλυτερο και καλυτερο παραδειγμα για τις σχεσεις και για το πως ειναι ο αντρας και πως ειναι η γυναικα.και βεβαια πως καταντανε.

Το 2005, η Ντέιζι, μια ηλικιωμένη γυναίκα, είναι στο νεκροκρέβατό της, σε ένα νοσοκομείο της Νέας Ορλεάνης. Η Ντέιζι ζητά από την κόρη της, Καρολάιν να διαβάσει δυνατά το ημερολόγιο του Μπέντζαμιν Μπάτον. Ξεκινά με ένα εισαγωγικό σημείωμα στις 4 Απριλίου 1985.

Το 1918, ο κύριος Γκατό, ένας τυφλός ρολογοποιός από τη Νέα Ορλεάνη, χάνει το γιο του στο πεδίο της μάχης της Γαλλίας κατά τη διάρκεια του Α' Παγκοσμίου Πολέμου. Για να ξεχάσει την αβάσταχτη θλίψη του, φτιάχνει ένα μεγάλο ρολόι για τη Νέα Ορλεάνη στο σταθμό των τρένων αλλά το φτιάχνει να λειτουργεί αντίστροφα. Όταν τον ρώτησαν γιατί, ο Γκατό Gateau δηλώνει ότι ίσως ο χρόνος αντιστραφεί και οι άνδρες που σκοτώθηκαν στον πόλεμο, συμπεριλαμβανομένου και του γιου του, να μπορέσουν να γυρίσουν πίσω στα σπίτια τους.

Το βράδυ της 11ης Νοεμβρίου 1918, ένα αγόρι γεννιέται με τις ασθένειες και τη φυσική εμφάνιση ενός πολύ ηλικιωμένου άνδρα. Η μητέρα του μωρού πεθαίνει λίγο μετά τη γέννα και ο πατέρας, ο Τόμας Μπάτον, εγκαταλείπει το βρέφος στη βεράντα ενός οίκου ευγηρίας. Η Κουίνι και ο κύριος "Τίζι" Γουέδερς, που εργάζονται στο γηροκομείο, βρίσκουν το μωρό και η Κουίνι αποφασίζει να μεγαλώσει το μωρό σαν να είναι δικό της. Το 1925, η Κουίνι και ο εφτάχρονος Μπέντζαμιν πηγαίνουν στην εκκλησία. Ο Μπέντζαμιν όμως μοιάζει σαν 77χρονος άνδρας. Ενώ μαθαίνει να περπατά, ο Μπέντζαμιν ανακηρύσσει εκείνη τη στιγμή ένα θαύμα, όπως γράφει στο ημερολόγιό του, ο ιερέας παθαίνει μια ξαφνική και μοιραία καρδιακή προσβολή.

Τον Νοέμβριο του 1930, ο δωδεκάχρονος Μπέντζαμιν, έχοντας ανταλλάξει την αναπηρική του καρέκλα για πατερίτσες, γίνεται φίλος με την εξάχρονη Ντέιζι, της οποίας η γιαγιά ζει στο γηροκομείο. Καθώς το σώμα του Μπέντζαμιν μεγαλώνοντας γίνεται όλο και νεότερο, πιάνει δουλειά σε ένα ρυμουλκό. Ο Μπέντζαμιν γνωρίζεται με τον Τόμας Μπάτον, ο οποίος δεν του αποκαλύπτει ότι είναι ο πατέρας του. Το 1936, ο Μπέντζαμιν φεύγει από τη Νέα Ορλεάνη με το ρυμουλκό. Καταλήγει στο Μουρμάνσκ, όπου διατηρεί παράνομη σχέση με την Ελίζαμπεθ Άμποτ, σύζυγο του Βρετανού Υπουργού Εμπορίου.

Το 1941, ενώ το πλήρωμα του ρυμουλκό είναι ακόμα στη Ρωσία, η Ιαπωνία επιτίθεται στις ΗΠΑ στο Περλ Χάρμπορ, ωθώντας την Αμερική στο Β' Παγκόσμιο Πόλεμο. Ο καπετάνιος, ο Μάικ διαθέτει εθελοντικά το σκάφος του στην υπηρεσία του Πολεμικού Ναυτικού των Ηνωμένων Πολιτειών. Κατά τη διάρκεια μιας περιπολίας, το ρυμουλκό προσκρούει σε ένα βυθισμένο Αμερικανικό επιβατηγό με εκατοντάδες πτώματα του αμερικανικού στρατού. Ενώ ερευνούν το ναυάγιο, ένα γερμανικό υποβρύχιο βγαίνει στην επιφάνεια. Γνωρίζοντας το καθήκον του, ο Μάικ κατευθύνει το ρυμουλκό με πλήρη ταχύτητα προς το υποβρύχιο ενώ αυτό ανοίγει πυρά, σκοτώνοντας σχεδόν όλο το πλήρωμα, συμπεριλαμβανομένου και του Μάικ. Το ρυμουλκό περνάει πάνω από το υποβρύχιο, με αποτέλεσμα να εκραγεί. Και το ρυμουλκό και το υποβρύχιο βυθίζονται. Την επόμενη μέρα, ο Μπέντζαμιν και άλλο ένα μέλος του πληρώματος διασώζονται από ένα πλοίο του Πολεμικού Ναυτικού των ΗΠΑ.

Το Μάιο του 1945, ο Μπέντζαμιν επιστρέφει στη Νέα Ορλεάνη και μαθαίνει ότι η 21χρονη Ντέιζι έχει γίνει μια επιτυχημένη χορεύτρια μπαλέτου. Ο Μπέντζαμιν και πάλι πέφτει πάνω στον Τόμας Μπάτον, ο οποίος βρίσκεται σε τελικό στάδιο ασθένειας, και του αποκαλύπτει ότι αυτός είναι ο πατέρας του. Στη διαθήκη του, ο Τόμας αφήνει όλα τα υπάρχοντά του στον Μπέντζαμιν. Η καριέρα της Ντέιζι στο χορό τελειώνει στο Παρίσι το 1957, όταν τη χτυπάει ένα ταξί και σπάει το πόδι της. Όταν την επισκέπτεται ο Μπέντζαμιν, η Ντέιζι μένει έκπληκτη με τη νεανική του εμφάνιση αλλά είναι απογοητευμένη με τον τραυματισμό της και του λέει να μείνει έξω από τη ζωή της. Το 1962, η Ντέιζι επιστρέφει στη Νέα Ορλεάνη και ξαναβρίσκεται με τον Μπέντζαμιν. Αφού τώρα οι ηλικίες τους είναι συμβατές, ερωτεύονται και αποφασίζουν να μείνουν μαζί.

Η Ντέιζι γεννά ένα κοριτσάκι, την Καρολάιν το 1968, με τον Μπέντζαμιν να είναι 49 ετών. Θεωρώντας ότι δεν μπορεί να είναι ένας σωστός πατέρας για την κόρη, λόγω της αντίστροφης γήρανσής του, ο Μπέντζαμιν πουλάει όλα του τα υπάρχονται και αφήνει τα χρήματα στη Ντέιζι και την Καρολάιν. Αυτός αρχίζει να ταξιδεύει ανά τον κόσμο το 1970 (όπως αναγράφεται σε μία από τις καρτ-ποστάλ της Καρολάιν), σε ηλικία 50 ετών αλλά εξωτερικά να φαίνεται ως 30άρης. Ο Μπέντζαμιν σταματά να ταξιδεύει το 1981 στην ηλικία των 63. Πηγαίνει στη Ντέιζι με την εμφάνιση ενός 21χρονου αγοριού την ίδια χρονιά. Η Ντέιζι, παντρεμένη πια, γνωρίζει τον Μπέντζαμιν στο σύζυγό της ως οικογενειακό της φίλο. Η Ντέιζι επισκέπτεται τον Μπέντζαμιν στο ξενοδοχείο του. Παραδέχεται ότι έπραξε σωστά που έφυγε καθώς η ίδια δεν θα μπορούσε να αντεπεξέλθει διαφορετικά. Ο Μπέντζαμιν την καληνυχτίζει και βλέπει από το παράθυρο τη Ντέιζι να φεύγει με ένα ταξί.

Το 1991, η χήρα Ντέιζι λαμβάνει ένα τηλεφώνημα από κοινωνικούς λειτουργούς. Έχουν βρει τον Μπέντζαμιν, τώρα περίπου 11 ετών. Όταν φτάνει, της εξηγούν ότι ζούσε σε ένα ερειπωμένο κτίριο και πρόσφατα μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο σε κακή κατάσταση της υγείας του. Επικοινώνησαν μαζί της επειδή βρήκαν το όνομά της στο ημερολόγιό του. Οι κοινωνικοί λειτουργοί σαστισμένοι, της λένε επίσης ότι παρουσιάζει τα πρώτα σημάδια της άνοιας. Η Ντέιζι μετακομίζει στο γηροκομείο όπου ο Μπέντζαμιν μεγάλωσε και αναλαμβάνει τη φροντίδα του καθώς αυτός γίνεται όλο και νεότερος μέχρι που γίνεται βρέφος για μια ακόμη φορά. Η Ντέιζι λέει στην Καρολάιν, ότι το 2002 το ρολόι του Γκατό μεταφέρθηκε στην αποθήκη και αντικαστάθηκε από ένα καινούριο ψηφιακό. Το 2003, ο Μπέντζαμιν πεθαίνει στην αγκαλιά της Ντέιζι ενώ θυμάται ποια ήταν. Έχοντας ολοκληρώσει την ιστορία του Μπέντζαμιν, η Ντέιζι πεθαίνει στο νοσοκομείο της Νέας Ορλεάνης καθώς ο Τυφώνας Κατρίνα πλησιάζει. Η σκηνή τελειώνει με το ρολόι του Γκατό στην αποθήκη, να εξακολουθεί να κινείται αντίστροφα και το δωμάτιο στο οποίο βρίσκεται να αρχίζει να πλημμυρίζει.

 
OP
OP
zeljko

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
Για μισό λεπτό, θα κάνω τον συνήγορο.

1. Η τύπισα ήταν ωραία γκόμενα και χόρτασε κομπλιμέντα και πούτσο, ενώ ο λάκης την σκεφτόταν και βαρούσε μαλακία, 1 πόντος γι' αυτήν
2. Η τύπισα σπούδαζε στο πολυτεχνείο και δούλευε, άρα και έξυπνη ήταν και δεν προερχόταν από ανώτερα οικονομικά στρώματα, και 2ος πόντος γι' αυτήν
3. Η τύπισα, σαραντάρα πλέον, χαζεύει μαλακίες στο φέισμπουκ (δόουζ γουερ δε ντέισ), ενώ οι λάκηδες ασχολούνται ακόμη με αυτήν. εδώ ισοπαλία,

άρα νικά δύο μηδέν. 

Τελικό συμπέρασμα ...
Στο Λάκη βλέπεις αυτούς που σε γαμάνε μια ζωή
και θα σε γαμάνε και την υπόλοιπη.
Συμβαίνει και σε άλλους, δεν είσαι ο μόνος.
Και το να σε γαμάνε μια ζωή και να ξέρεις ότι θα συνεχιστεί και την υπόλοιπη
και το να βλέπεις σε εμένα αυτούς που στον κάνουν φινιστρίνι.
 
OP
OP
zeljko

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
Λάκη η τύπισσα δουλεύει στον τομέα της ή έχει καταλήξει πωλήτρια, σερβιτόρα, άνεργη?

Δεν έκανα έρευνα τύπε, ό,τι είδα στο προφίλ της στο fb ανέφερα.
Οι μοναδικές φωτογραφίες που έχει , είναι μέσα στο σπίτι της, μόνη της , με σκύλο.

Ο ένας από τους γνωστούς που τον είχε χυλοπιτιάσει , έχει φωτογραφίες στη μπόρα μπόρα, στο μπελάτζιο , στη σρι λάνκα να κανει καταδύσεις και στο ξενοδοχείο αραράτ στη μόσχα , όπου από το δωμάτιό του φαίνονται οι τρούλοι του κρεμλίνου .........


Πες μου εσύ .....


Για την ιστορία, η γκόμενα ΤΟΤΕ, δεν ήταν 10ρι ή 9ρι.
Ήταν κάπου στο 7/10.
ΤΟΤΕ ....


ΤΩΡΑ ...
:S
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
39
Πόντοι
16
Τελικό συμπέρασμα ...
Στο Λάκη βλέπεις αυτούς που σε γαμάνε μια ζωή
και θα σε γαμάνε και την υπόλοιπη.
Συμβαίνει και σε άλλους, δεν είσαι ο μόνος.
Και το να σε γαμάνε μια ζωή και να ξέρεις ότι θα συνεχιστεί και την υπόλοιπη
και το να βλέπεις σε εμένα αυτούς που στον κάνουν φινιστρίνι.

Κατάλαβα ρε καμμένο χαρτί θα ναι η γκόμενα..
 
Εγγρ.
18 Σεπ 2014
Μηνύματα
2.771
Κριτικές
14
Like
808
Πόντοι
326
Η αληθεια ειναι οτι οι γυναικες εχουν ημερομηνια ληξεως και μονο  οταν πλησιαζουν τα τριαντα το συνειδητοποιουν. Εγω ξερω τουλαχιστων τρεις μουναρες απο το σχολειο, λιγο πριν και λιγο μετά τα σαραντα που εχουν μεινει γεροντοκορες και ατεκνες και χωρις να εχουν σπασει ιδιαιτερα εμφανησιακα. Θα ειχανε μοιρασει στα νιατα τους χυλοπιτες αυτες...
 

Larisseos4

Μέλος
Εγγρ.
31 Οκτ 2015
Μηνύματα
205
Κριτικές
3
Like
20
Πόντοι
1
καθως επισης να παρατανε για την πλακα τους τυπους που τις εχουν φερθει ωραια προκειμενου να ζησουν νεες περιπετειες

Το θεμα για τους τυπους θυματα τετοιων γκομενων ειναι να το παιξουν σωστα το παιχνιδι. Να κοιταξουν δηλαδη να κανουν πραγματα που θα τους προσδωσουν ενα μακροπροθεσμο οφελος και πιστευω οτι η δικαιωση θα επελθει οπως και στην ιστορια του Λακη...

ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ!!!

ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΙΑ ΣΤΑ ΝΙΑΤΑ ΤΗΣ ΝΑ ΣΚΕΥΤΕΙ ΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ..

ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΙΚΡΟΙ ΘΕΛΑΜΕ ΠΑΠΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΓΙΑ ΡΑΛΛΥ, ΜΕΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ..!
 

askeris

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2010
Μηνύματα
777
Like
674
Πόντοι
86
Εσεις που κρινεται αυστηρα την κοπελα πρεπει να ξερεται κατι

η γυναικα δεν λεει αν δεν ξερει τουλαχιστον αναλυση Fourrier
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 86473

Επισκέπτης
Zeliko εγώ στη θέση σου θα της έστελνα αίτημα φιλίας..θα της θύμιζα ποιος είμαι και απο που την ξερω,θα της άρχιζα τα Κομπλιμέντα του τύπου..δεν εχεις αλλάξει καθόλου,το ίδιο Εντυπωσιακή σαν τοτε,σε έψαχνα χρόνια να σε βρω αλλά σε έχασα..θα κανόνιζα ραντεβουδακι μαζί της για καφεδακι,να θυμηθούμε τα παλιά και θα της έλεγα πως θέλω γυναικα για οικογένεια κ.τ.λ,και μόλις πεφταμε στο κρεββατι ..θα πέταγα τη Μήτρα εξω απο το Σκληρό..Αγριο και Βάναυσο Γαμησι που θα της εκανα και μετα θα την Παραταγα όπως τόσες αλλες..17 χρόνια είχες λιώσει στη μαλάκια για πάρτυ της!!Το Αξιζε.. :wanker: :wanker:
 

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.935
Κριτικές
161
Like
5.814
Πόντοι
37.127
Δεν έκανα έρευνα τύπε, ό,τι είδα στο προφίλ της στο fb ανέφερα.
Οι μοναδικές φωτογραφίες που έχει , είναι μέσα στο σπίτι της, μόνη της , με σκύλο.

Ο ένας από τους γνωστούς που τον είχε χυλοπιτιάσει , έχει φωτογραφίες στη μπόρα μπόρα, στο μπελάτζιο , στη σρι λάνκα να κανει καταδύσεις και στο ξενοδοχείο αραράτ στη μόσχα , όπου από το δωμάτιό του φαίνονται οι τρούλοι του κρεμλίνου .........


Πες μου εσύ .....


Για την ιστορία, η γκόμενα ΤΟΤΕ, δεν ήταν 10ρι ή 9ρι.
Ήταν κάπου στο 7/10.
ΤΟΤΕ ....


ΤΩΡΑ ...
:S

Για να παραθεσεις εδω το στορυ προφανως θα θελεις να ανταλλαξουμε αποψεις ,οποτε θα ηθελα να παρατηρησω απο την πλευρα μου τα εξης:
1. Αρχικα παρατηρω πως η τυπα εχει μια συνεχεια στη ζωη της με την ενοια πως δεν πουλουσε τοτε κουλτουρα και τωρα ανεβαινει σε τραπεζια σε παρακμιακα μπουζουκομαγαζα οπως αλλες πολλες της ηλικιας της
2.  Παρατηρω πως εχει το γνωθι σαυτον αφου γνωριζοντας πως ηταν ενα 7αρι δεν παραθετει ουτε ψευτικα προφιλ με μουναρες ουτε φωτοσοπιες του εαυτου της
3. Το οτι η τυπα τοτες που εκανε την σερβιτορα χιλοπιτιαζε τον καθε σουρουκλεμε που την γλυκοκοιταζε η της την επεφτε δεν την καθιστα ουτε αλαζονα ουτε καβαλημενη .Δεδομενου δε οτι σε εσενα προσωπικα εξεφρασε την περιεργεια της για τα μανικετοκουμπα και τις μανσετες σου μου δειχνει μια εναλλακτικη προσωπικοτητα που συναδει απολυτα με τις φωτογραφιες του fb με τις νεραιδες και τα τοπια στο φευγα.
Τουτο δε ερχεται να επιβεβαιωσει η επιλογη της τοτε να συνουσιαζεται με τον ρεμπεσκε φιλο του αφεντικου της και οχι με τους δηθεν και τους καθωσπρεπει που συχναζαν στον χωρο.
Καταληγοντας θα σου ελεγα ενδοσκοπικα να αναρωτηθεις γιατι σου αποτυπωθηκε η εν λογω κυρια στο υποσυνειδητο αφου δεν επροκειτο ουτε για ερωτικη απογοητευση ουτε για ρομαντικο πλατωνικο ερωτα αφου οπως δηλωνεις και στο αβαταρ σου ρομαντισμο θεωρεις τον ακαποτο σοδομισμο με κρεμπιε.
Μηπως οντως τελικα προκειται για μια δικη σου εσωτερικη αναζητηση ,ενα ερωτικο ρεγιουνιον με ρεβασινστικη διαθεση που απο θρυλικο κομπαρσο με μανικετοκουμπα θα σε αναγαγει σε πρωταγωνιστη - ηρωα?

Παρακατω  θα παραθεςω τους στιχους ενος ποιηματος για περαιτερω ενδοσκοπιση και προβληματισμο:
¨Δρόμοι παλιοὶ ποὺ ἀγάπησα καὶ μίσησα ἀτέλειωτα
κάτω ἀπ᾿ τοὺς ἴσκιους τῶν σπιτιῶν νὰ περπατῶ
νύχτες τῶν γυρισμῶν ἀναπότρεπτες κι ἡ πόλη νεκρὴ
Τὴν ἀσήμαντη παρουσία μου βρίσκω σὲ κάθε γωνιὰ
κᾶμε νὰ σ᾿ ἀνταμώσω κάποτε φάσμα χαμένο τοῦ τόπου μου κι ἐγὼ
Ξεχασμένος κι ἀτίθασος νὰ περπατῶ
κρατώντας μία σπίθα τρεμόσβηστη στὶς ὑγρές μου παλάμες
Καὶ προχωροῦσα μέσα στὴ νύχτα χωρὶς νὰ γνωρίζω κανένα
κι οὔτε κανένας κι οὔτε κανένας μὲ γνώριζε μὲ γνώριζε...¨
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.313
Πόντοι
28.786
Για να παραθεσεις εδω το στορυ προφανως θα θελεις να ανταλλαξουμε αποψεις ,οποτε θα ηθελα να παρατηρησω απο την πλευρα μου τα εξης:
1. Αρχικα παρατηρω πως η τυπα εχει μια συνεχεια στη ζωη της με την ενοια πως δεν πουλουσε τοτε κουλτουρα και τωρα ανεβαινει σε τραπεζια σε παρακμιακα μπουζουκομαγαζα οπως αλλες πολλες της ηλικιας της
2.  Παρατηρω πως εχει το γνωθι σαυτον αφου γνωριζοντας πως ηταν ενα 7αρι δεν παραθετει ουτε ψευτικα προφιλ με μουναρες ουτε φωτοσοπιες του εαυτου της
3. Το οτι η τυπα τοτες που εκανε την σερβιτορα χιλοπιτιαζε τον καθε σουρουκλεμε που την γλυκοκοιταζε η της την επεφτε δεν την καθιστα ουτε αλαζονα ουτε καβαλημενη .Δεδομενου δε οτι σε εσενα προσωπικα εξεφρασε την περιεργεια της για τα μανικετοκουμπα και τις μανσετες σου μου δειχνει μια εναλλακτικη προσωπικοτητα που συναδει απολυτα με τις φωτογραφιες του fb με τις νεραιδες και τα τοπια στο φευγα.
Τουτο δε ερχεται να επιβεβαιωσει η επιλογη της τοτε να συνουσιαζεται με τον ρεμπεσκε φιλο του αφεντικου της και οχι με τους δηθεν και τους καθωσπρεπει που συχναζαν στον χωρο.
Καταληγοντας θα σου ελεγα ενδοσκοπικα να αναρωτηθεις γιατι σου αποτυπωθηκε η εν λογω κυρια στο υποσυνειδητο αφου δεν επροκειτο ουτε για ερωτικη απογοητευση ουτε για ρομαντικο πλατωνικο ερωτα αφου οπως δηλωνεις και στο αβαταρ σου ρομαντισμο θεωρεις τον ακαποτο σοδομισμο με κρεμπιε.
Μηπως οντως τελικα προκειται για μια δικη σου εσωτερικη αναζητηση ,ενα ερωτικο ρεγιουνιον με ρεβασινστικη διαθεση που απο θρυλικο κομπαρσο με μανικετοκουμπα θα σε αναγαγει σε πρωταγωνιστη - ηρωα?

Παρακατω  θα παραθεςω τους στιχους ενος ποιηματος για περαιτερω ενδοσκοπιση και προβληματισμο:
¨Δρόμοι παλιοὶ ποὺ ἀγάπησα καὶ μίσησα ἀτέλειωτα
κάτω ἀπ᾿ τοὺς ἴσκιους τῶν σπιτιῶν νὰ περπατῶ
νύχτες τῶν γυρισμῶν ἀναπότρεπτες κι ἡ πόλη νεκρὴ
Τὴν ἀσήμαντη παρουσία μου βρίσκω σὲ κάθε γωνιὰ
κᾶμε νὰ σ᾿ ἀνταμώσω κάποτε φάσμα χαμένο τοῦ τόπου μου κι ἐγὼ
Ξεχασμένος κι ἀτίθασος νὰ περπατῶ
κρατώντας μία σπίθα τρεμόσβηστη στὶς ὑγρές μου παλάμες
Καὶ προχωροῦσα μέσα στὴ νύχτα χωρὶς νὰ γνωρίζω κανένα
κι οὔτε κανένας κι οὔτε κανένας μὲ γνώριζε μὲ γνώριζε...¨

:hi: :hi: :hi:

Σε πολυ μεγάλο βαθμό κατέγραψες και τις δικες μου σκέψεις.

Συμπληρώνοντας, και καταλήγοντας:

Σε πολλές δραστηριοτητες στη ζωή μας ( συμπεριλαμβανομένου και του σέξ )  δεν μας κάθεται η απόλαυση της γεύσης μέσα απο την εκπλήρωση.

Μας κάθεται όμως μια ρεβανσιστικού τύπου σαρκαστική επίγευση από την αναδρομική υποτίμηση της απώλειας που είχε παλία προκύψει απο τη μή εκπλήρωση !!!

Ολα είναι μέσα στη ζωή !!!
Και έχει αξία το να τα κατανοείς και να τα ερμηνεύεις !!!
Κοντολογίς να ξέρει κανείς τι του γίνεται !!

Εχει όμως ακόμη μεγαλύτερη αξία να τα βιώνεις !!!

Γιατί τότε έχεις μια ζωή πλούσια και ενδιαφέρουσα !!  :hi: :hi:
 

Πρυτανης

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
226
Κριτικές
45
Like
3.260
Πόντοι
1.431
Ωραία κόλπα .
Σε μιά τέτοια (περίπου) ειχα πέσει κι εγώ . Μικρός Πρίγκηπας , το σώμα μίλησε , κοέλιο , "ενέργειες" κλπ κλαπαρχιδιές .
Ο Φρόυντ θα έκανε δουλίτσα  με τα ταγάρια .

Ξέρετε κάτι αγαπητέ ? Ποιά είναι η "ατάκα τους" για την ζωή , προκειμένου να δικαιολογήσουν  την εμβριακή απόρριψη που εισέπραξαν (κι εμείς δλδ μάλλον αρκετοί) οταν γεννήθηκαν ?
" ΕΓΩ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΣΩΣΑ" ...... κι ας μήν αγαπήθηκα ......
Και δώστου τσιτάτα , φράσεις λουλούδια γατιά σκυλιά μωρα κλπ
 

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.935
Κριτικές
161
Like
5.814
Πόντοι
37.127
Ωραία κόλπα .
Σε μιά τέτοια (περίπου) ειχα πέσει κι εγώ . Μικρός Πρίγκηπας , το σώμα μίλησε , κοέλιο , "ενέργειες" κλπ κλαπαρχιδιές .
Ο Φρόυντ θα έκανε δουλίτσα  με τα ταγάρια .

Ξέρετε κάτι αγαπητέ ? Ποιά είναι η "ατάκα τους" για την ζωή , προκειμένου να δικαιολογήσουν  την εμβριακή απόρριψη που εισέπραξαν (κι εμείς δλδ μάλλον αρκετοί) οταν γεννήθηκαν ?
" ΕΓΩ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΣΩΣΑ" ...... κι ας μήν αγαπήθηκα ......
Και δώστου τσιτάτα , φράσεις λουλούδια γατιά σκυλιά μωρα κλπ

Ειπες μεγαλη κουβεντα αγαπητε . Την απορριψη την βιωνουμε απο την μητρα οταν αφηνουμε την θαλπωρη της μητρος μας για να εξελθουμε βιαιως στον ματαιο τουτο κοσμο
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
54.982
Κριτικές
90
Like
32.044
Πόντοι
24.700
Σαφώς.

Το σόκ είναι τόσο μεγάλο, που μας παίρνει σχεδόν ένα χρόνο για να περπατήσουμε κανονικά.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
54.982
Κριτικές
90
Like
32.044
Πόντοι
24.700
Γιατί, μήπως τώρα στα γεράματα μας παίρνει λιγότερο;;  :think:


Δεν λέω...

Πλην όμως, τωρα μιλάμε.

Εμένα μετά την απόρριψή μου από την μήτρα, μου πήρε σχεδόν 2 χρόνια για να αρθρώσω λέξη.

Φοβερό σοκ σας λέγω!!!
 

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.935
Κριτικές
161
Like
5.814
Πόντοι
37.127
Δεν λέω...

Πλην όμως, τωρα μιλάμε.

Εμένα μετά την απόρριψή μου από την μήτρα, μου πήρε σχεδόν 2 χρόνια για να αρθρώσω λέξη.

Φοβερό σοκ σας λέγω!!!

Και εγω αγιε μου πλανταξα στο κλαμα για μηνες ....
 

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.935
Κριτικές
161
Like
5.814
Πόντοι
37.127

Εις την ¨ βραδυνη λιγουρα¨ δεν σας ειδα εκει που οι κυριες διαβαζουν λεει τους νομπελιστες και στα διαλειμματα τους μπαινουν εδω να γελασουν με το επιπεδο των γραφοντων ....
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.600
Πόντοι
2.606
Καμία σχέση.
Κανέναν άνδρα.

Έχει 1800 φωτογραφίες ...........


Ψαρεμένες από το νετ , νεράϊδες, παραμυθάκια, κάστρα με πρίγκηπες , ξωτικά ,
του κώλου τα 9μερα , της ψωλης τα 3χρονα
και τα @@ μας που κουδουνιζουν.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

kukos

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
70
Like
0
Πόντοι
0
Για να δουμε και την αλλη πλευρα.
Κατ'αρχην που ξερετε οτι η λεγαμενη δεν εξακολουθει να ειναι ωραια γκομενα απο τη στιγμη μαλιστα που δεν εχει μπλεξει με οικογενειες παιδια κλπ.
Που ξερετε οτι δεν περναει οπως ηθελε να περασει. Δηλαδη ντε και καλα επρεπε να βρει τον πρωτο μαλακα και να κανει κουτσουβελα?

Ωραιο θεμα για συζητηση/σκεψη αδελφε που το ανοιξες, αλλα για αλλου. Εδω ο καθε ανυπαρκτος/ανεργος/πατσοκοιλιας που παρακαλει πουτανα να γαμησει (ΞΕΦΤΙΛΑ...) νομιζει οτι ειναι ο πριγκιπας πανω στ'ασπρο αλογο...

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom