Νέα

Παλιά σχέση και τώρα παντρεμένη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα PA_2007
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 183
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
PA_2007

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.194
Κριτικές
6
Like
2.637
Πόντοι
456
....Η μεγαλύτερη αμαρτία ειναι να θελει να πηδηχτητε και εσυ να μην το αντιληφθείς !
Λες ότι φιλιθηκατε ......και έμεινε εκεί ! Συγνώμη αλλά δεν φιλάμε και μένουμε εκεί .....προχωράμε όμορφα σεμνά και ταπεινά ! Τι είστε δημοτικού παιδάκια ;
Παντως η δυσκολότερη επέμβαση ειναι να βγάλεις απο το μυαλό της γυναίκας την Τσαπου.
Γενικά ξεκαθαρίζεις την θέση σου !αυτα τα σουξου μουξου ειναι μπλέξιμο !
Ποσό χρ ειναι τώρα η μαντάμ ;
Δεν υπήρχε χρόνος.......και ούτε κατάλληλες συνθήκες.Ειναι 43
 
OP
OP
PA_2007

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.194
Κριτικές
6
Like
2.637
Πόντοι
456
Όπως έγραψε κάποιος πσραπανω.... Επόμενο ραντεβού σε ξενοδοχείο. :rockon::alivedick:
Σε κάθε συνάντηση ειχα σταμάρει το πιο κοντινό.......αλλά όπως ειπαν οι φίλοι πιο πάνω,μάλλον κάτι ψυχολογικό παίζει.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Να ευχαριστήσω για τις απαντήσεις-απόψεις,σίγουρα θα έχει συμβεί και σε άλλους κάτι ανάλογο.
 

Venom_

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2024
Μηνύματα
18
Like
32
Πόντοι
0
'Αν ήθελε απλά πήδημα είτε θα το έβρισκε εύκολα οπουδήποτε αν είναι τόσο καλή αντί να πάρει τηλέφωνο κάποιον πρώην 20ετίας είτε θα σου είχε κάτσει ήδη απο την πρώτη άντε δεύτερη φορά. Θα ήταν γενικά πιο ξεκάθαρη, και όχι πίπες τύπου μακάρι να μην είχαμε χωρίσει και να είχαμε ζήσει μαζί. Μακριά.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.200
Like
1.862
Πόντοι
216
Το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να βεβαιωθώ, ότι όσο και αν προσπαθήσει δεν θα βρει την γυναίκα μου,λάθος στοιχεία,λάθος περιοχή μου, κλπ. Κάτι ανάλογο εκανε και αυτή. Αλλά το θεωρώ και απίθανο γιατί εγώ μπορω να ζήσω τον εαυτό μου,αυτή όχι (εξαρτιέται από τον σύζυγο της).
Τι εννοείς με αυτό;
 

Πρυτανης

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
232
Κριτικές
45
Like
3.321
Πόντοι
1.431
Προφανές ότι ζητάει κάποιου είδους κάλυψη.
Συνήθως συναισθηματική θέλουν οι γυναίκες η μία επιβεβαίωση ακόμη για να τονώσουν τον κύκλο των ορμονών που έχουν φθίνουσα πορεία.

Χιλιοπαιγμένα σενάρια. Ξανά και ξανά και ξανά.

Γνώμη μου, διαβάζοντας το κείμενο σου , κοψτο.

Μπορεί να πάσχει από νεύρωση της εγκατάλειψης (υπόθεση κάνω) που την έχει πυροδοτήσει ο νυν σύζυγός της.

Μπορεί να θέλει να εκφράσει μια στοργικότητα και αυτό το ανασύρει από τα μνημονικά της υποσυστήματα , που της την είχες προκαλέσει τότε που ήσασταν μαζί.

Η έκφραση της στοργικότητας είναι δανεικά από την εξέλιξη της γυναίκας και την μητρότητα που είναι και ο απώτερος σκοπός της.

Είχε επενδύσει τότε επάνω σου και της έσκασε τώρα σε συνδιασμό με τα παραπάνω.


Από μένα όχι.

Εναλλακτικά πας σε μία επαγγελματία που ούτε επενδύεις ούτε την ξέρεις και ούτε ενοχλήσεις θα έχεις.
 

Xaramofais

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
443
Κριτικές
17
Like
2.863
Πόντοι
2.591
Μακρυά και αλάργα...
Για ξεκαυλωμα υπάρχουν οι επαγγελματίες..η "ελαττωματική" μόνο πρόβλημα θα σου δημιουργήσει
 
OP
OP
PA_2007

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.194
Κριτικές
6
Like
2.637
Πόντοι
456
Τι εννοείς με αυτό;
Oτι αν γίνει κάτι και θέλει να μου προκαλέσει πρόβλημα (στο σπίτι μου) μπορώ και εγώ να κάνω το ίδιο με μεγαλύτερο κόστος αφού θα πρέπει να συντηρηθεί με την διατροφή.Αλλά δεν παίζει κάτι τέτοιο λόγω παιδιού. Απλά από τις γνώμες των περισσότερων,βλέπω ότι πρέπει να το σταματήσω.
 

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.106
Κριτικές
3
Like
4.038
Πόντοι
736
Απλά από τις γνώμες των περισσότερων,βλέπω ότι πρέπει να το σταματήσω...άχυστος
 

KAVLIARIS33

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2007
Μηνύματα
132
Κριτικές
6
Like
1.266
Πόντοι
201
Mου συμβαίνει το εξής εδώ και δύο μήνες περίπου και θα ήθελα την γνώμη σας, όποιος έχει όρεξη να ασχοληθεί και να πει την απόψη του. Ανήμερα Πρωτοχρονιά δέχθηκα ένα τηλεφώνημα από μια παλιά μου σχέση, με την οποία είχα χωρίσει και δεν είχα καμία επαφή ,εδώ και 20 χρόνια!!!!! Να πω ότι είχαμε μεγάλη διαφορά ηλικίας (και έχουμε, αλλά πλέον δεν είναι τόσο χτυπητή),13 χρόνια και η σχέση είχε κρατήσει σχεδόν δυο χρόνια με κάποια σκαμπανεβάσματα. Εγώ τότε 36,αυτή 23 και πολύ όμορφη (όταν χωρίσαμε). Στην αρχή δεν κατάλαβα ποιά ήταν και ομολογώ ότι ξαφνιάστηκα πάρα πολύ . Είμαι παντρεμένος με ένα παιδί και το ίδιο και αυτή. Ειχαμε μια συνομιλία περίπου 10 λεπτών και κλείσαμε με το αόριστο να τα ξαναπούμε. Στην εβδομάδα πάνω μου ζήτησε να πάμε για καφέ. Ειχα μια δουλειά κέντρο και μπόρεσα να ξεκλέψω λίγο χρόνο και να πάω για καφέ μαζί της. Συζητήσαμε για το τι κάναμε όλα αυτά τα χρόνια ,σε προσωπικό και επαγγελματικό επίπεδο κλπ. Οταν περάσαμε στο σήμερα,μου μίλησε για τον γάμο της και την βαρεμάρα που βιώνει,για την ρουτίνα,τον σύζυγο (που προφανώς την έχει και γραμμένη) κλπ κλπ. Μου πέταξε και κάτι περίεργα,ότι και καλά με σκεφτόταν συχνά,ότι μακάρι να μην είχαμε χωρίσει και να είχαμε ζήσει μαζί,αλλά δεν τα πολυπίστεψα να πω την αλήθεια. Από τότε έχουμε συναντηθεί άλλες τρεις φορές με διαστήματα 2-3 εβδομάδων. Να πω ότι στο τέλος της τρίτης συνάντησης,αυθόρμητα φιληθήκαμε για λίγη ώρα (με πάθος ομολογώ),αλλά ως εκεί.Το ίδιο και την τελευταία φορά,αλλά πάλι στο τέλος και για λίγο. Υπάρχει πρόβλημα και απο τους δύο για πιο συχνές συναντήσεις και στο ενδιάμεσο η επικοινωνία περιορίζεται σε κάποια κλεφτά μηνύματα στο τηλέφωνο. Η όλη φάση με έχει προβληματίσει,γιατί μου δίνει την εντύπωση,ότι απλά προσπαθεί να καλύψει το συναισθηματικό κενό που έχει και όχι να πάει παραπέρα (πήδημα κλπ). Εγώ να πω την αλήθεια θα ήθελα να κάνω κάτι μαζί της (προφανώς περιστασιακά και από περιέργεια περισσότερο),αλλά δεν μπορώ να παίρνω και το ρίσκο των συναντήσεων,για να ακούω αερολογίες κλπ......χωρίς ουσία. Να το συνεχίσω για λίγο ακόμα να δω τι σκατά θέλει ή να την γειώσω? Να πω οτι δεν θέλω να κάνω κάποια απότομη κίνηση,πέσιμο στα ίσα κλπ,γιατί δεν είναι αυτός ο τύπος (ή τουλάχιστον αυτό θέλει να βγάλει προς τα έξω). Ευχαριστώ όποιον πει την γνώμη του.
Πριν πολυ καιρο μια περιπου ιδια περιπτωση με την οποια ειχα μια καταπληκτικη σχεση με μια κοπελα πολυ ομορφη με την οποια χωρισαμε ειρηνικα και πολυ φιλικα.Πριν καπου 6 μηνες με πηρε τηλεφωνο και βγηκαμε για φαγητο .Μεχρι εκει δεν επαιξε τιποτε αλλο.Απο τοτε κρατησαμε επικοινωνια η με μυνηματα η με τηλεφωνα παροτι απο οτι καταλαβα και μου το επιβεβαιωσε και η ιδια ειχε κανει καινουργια σχεση και ηταν αποτι μου ειπε αργοτερα και νιοπαντρη. Τεσπα. Οταν εβρισκε χρονο επικοινωνουσουμαι τηλεφωνικα. Κατα την διαρκεια και παλι βρισκομασταν για καφε η για φαγητο και σε αυτην την διαρκεια μου ελεγε συνεχως για τα προβληματα που εχουν δημιουργηθει με τον αντρα της και τι διαφορετικα ηταν η σχεση μεταξυ μας.Εντωμεταξυ μια μερα επειδη ηξερε οτι εχω τον αδερφο μου χρυσοχοο να της δειξω καποια σκουλαρικια να αγορασει.Τελοσπαντων ηθελε να τα δει απο κοντα.Της τα πηγα διαλεξε ενα ζευγαρι σκουλαρικια τα οποια της τα χαρησα.Της ειπα αστα .Ειναι δωρο απο εμενα.Αφου με ευχαριστησε με λογια εννοηται ,μου ειπε πως ενδεχεται να περασει απο εκει ο αντρας της.Με απορια την ρωτησα τι ξερει για εμενα.Μου ειπε οτι ξερει οτι ειμαι πρωην συναδελφος και τιποτε αλλο.Με τα πολλα σκαει μυτη και ο τυπος με τον οποιο μιλησαμε αρκετα και μετα ο ιδιος μου προτεινε αν εχω ελευθερο χρονο μπορουμε να βγουμε και για εναν καφε και μονοι μας.Εγω το δεχτηκα και οπως βγηκαμε και μιλαγαμε μαλακιες. Ουτε που πηρε γραμμη οτι εγω ημουν ο πρωην. Εντωμεταξυ εγω ακομα μιλαω με την κοπελα αλλα ουτε εγω εχω χωθει ουτε αυτη.Που θα οδηγησει αυτη η φαση δεν ξερω......
 

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.106
Κριτικές
3
Like
4.038
Πόντοι
736
Πριν πολυ καιρο μια περιπου ιδια περιπτωση με την οποια ειχα μια καταπληκτικη σχεση με μια κοπελα πολυ ομορφη με την οποια χωρισαμε ειρηνικα και πολυ φιλικα.Πριν καπου 6 μηνες με πηρε τηλεφωνο και βγηκαμε για φαγητο .Μεχρι εκει δεν επαιξε τιποτε αλλο.Απο τοτε κρατησαμε επικοινωνια η με μυνηματα η με τηλεφωνα παροτι απο οτι καταλαβα και μου το επιβεβαιωσε και η ιδια ειχε κανει καινουργια σχεση και ηταν αποτι μου ειπε αργοτερα και νιοπαντρη. Τεσπα. Οταν εβρισκε χρονο επικοινωνουσουμαι τηλεφωνικα. Κατα την διαρκεια και παλι βρισκομασταν για καφε η για φαγητο και σε αυτην την διαρκεια μου ελεγε συνεχως για τα προβληματα που εχουν δημιουργηθει με τον αντρα της και τι διαφορετικα ηταν η σχεση μεταξυ μας.Εντωμεταξυ μια μερα επειδη ηξερε οτι εχω τον αδερφο μου χρυσοχοο να της δειξω καποια σκουλαρικια να αγορασει.Τελοσπαντων ηθελε να τα δει απο κοντα.Της τα πηγα διαλεξε ενα ζευγαρι σκουλαρικια τα οποια της τα χαρησα.Της ειπα αστα .Ειναι δωρο απο εμενα.Αφου με ευχαριστησε με λογια εννοηται ,μου ειπε πως ενδεχεται να περασει απο εκει ο αντρας της.Με απορια την ρωτησα τι ξερει για εμενα.Μου ειπε οτι ξερει οτι ειμαι πρωην συναδελφος και τιποτε αλλο.Με τα πολλα σκαει μυτη και ο τυπος με τον οποιο μιλησαμε αρκετα και μετα ο ιδιος μου προτεινε αν εχω ελευθερο χρονο μπορουμε να βγουμε και για εναν καφε και μονοι μας.Εγω το δεχτηκα και οπως βγηκαμε και μιλαγαμε μαλακιες. Ουτε που πηρε γραμμη οτι εγω ημουν ο πρωην. Εντωμεταξυ εγω ακομα μιλαω με την κοπελα αλλα ουτε εγω εχω χωθει ουτε αυτη.Που θα οδηγησει αυτη η φαση δεν ξερω......
Εάν πάντως θέλεις το "απόλυτο" ξεκάρφωμα ξαναβγές με τον άντρα και παίξε το λίγο πουστης ...μετά ο δρόμος εάν θες να προχωρήσεις σε σεξ με την πρώην είναι ανοικτός
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.200
Like
1.862
Πόντοι
216
Oτι αν γίνει κάτι και θέλει να μου προκαλέσει πρόβλημα (στο σπίτι μου) μπορώ και εγώ να κάνω το ίδιο με μεγαλύτερο κόστος αφού θα πρέπει να συντηρηθεί με την διατροφή.Αλλά δεν παίζει κάτι τέτοιο λόγω παιδιού. Απλά από τις γνώμες των περισσότερων,βλέπω ότι πρέπει να το σταματήσω.
Θα τα παίξεις κορώνα-γράμματα για μία υποτιθέμενη νέα σχέση;
 

Bratan2022

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2022
Μηνύματα
283
Like
877
Πόντοι
81
Τύπε νηματοθετη αυτές οι ιστορίες μόνο σε κακό.μοορουν να σου βγουν αφού για 1,2,5 γαμησια (αν τα ρίξεις) ρισκάρεις να χαλάσεις την οικογένεια σου. Το ρίσκο εξ άλλου έχει νόημα μόνο όταν υπάρχει πιθανότητα να βγεις κερδισμένος. Το να γαμησεις ένα μουνι του παρελθόντος με τόσο μεγάλο ρίσκο δεν το λες και κέρδος. Γι'αυτό θα σου πω και γω η ξηγησου στα ίσια ότι αν θέλεις γαμησι μια στο τόσο και τίποτε άλλο έχει καλώς η ξεκοψε ευγενικά. Και πάρε ένα μιλφ εσκορτακι και γάμα χωρίς άγχος και ρίσκο. Από μένα είναι όχι [Χ]
 

The1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.260
Κριτικές
7
Like
3.384
Πόντοι
736
Συναγωνιστές ... ειναι ιεροσυλία να γράφετε σαν γκομενες σε τέτοιο site...

Μέχρι και οι κομουνιστές έχουν πιάσει το νόημα ... ;))))

 

Bratan2022

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2022
Μηνύματα
283
Like
877
Πόντοι
81
Η
Συναγωνιστές ... ειναι ιεροσυλία να γράφετε σαν γκομενες σε τέτοιο site...

Μέχρι και οι κομουνιστές έχουν πιάσει το νόημα ... ;))))

Υποκρισία της υποκρισίας Ω υποκρισία! Ο κόσμος το χει τούμπανο και μεις κρυφό καμάρι και άλλα τέτοια. Εδώ οι περισσότερες πιτσιρίκες αναζητούν sugar daddies και χωρίς δίδακτρα πανεπιστημίου απλά για να χουν η να βγάζουν γούστα. Και όσες δεν έχουν φτάσει μέχρι εκεί έχουν only fans και βιοποριζονται.
 

batist

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2016
Μηνύματα
50
Like
296
Πόντοι
20
Εχοντας δεδομενο οτι μετραει ως γυναικα, σκυλοβαριεται με τον αντρα της και εσυ την πηδουσες γερα παλιά, νοσταλγει τα καλα γαμησια και αυτο ψαχνει.Το ψαχνει προφανως σε καποιον που ξερει και εμπιστευεται οτι δεν θα την εκθεσει, οποτε αν θελεις και εσυ το ιδιο στην επομενη συναντηση κατευθειαν ξενοδοχειο.Το πιο πιθανον να ξεμεινε απο επιλογες και κοιταει την ατζεντα, σιγουρα δεν θα κερατωσει για 1η φορα
επιστημονας φιλε!
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: M40

Ezra

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2009
Μηνύματα
598
Like
216
Πόντοι
26
Τι ξέρει όμως είναι πολλά τα χρόνια
Μετά από 20 χρονια οι άνθρωποι αλλαζουν που ξέρει ότι δεν θα την εκθέσει κλπ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom