Νέα

Ομοφυλοφιλικές εμπειρίες ετεροφυλόφιλων ανδρών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jaygatsby
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 405
  • Εμφανίσεις 135K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Ναι, η Μίνα Ορφανού είναι.
Και σαφέστατα η γυναίκα (ή ότι άλλο είναι τέλος πάντων) είναι και ταλαντούχα και έξυπνη, με προσωπικότητα.

Για να λέμε και του στραβού το δίκιο, δεν έχει και καμιά σχέση η τηλεόραση με τον κινηματογράφο.
Κι όταν λέμε καμία σχέση, αυτό περιλαμβάνει και τις ερμηνείες..
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.085
Like
5.570
Πόντοι
1.206
Ό πιό πολύς κόσμος χθές τό είδε. Από τό 2009 ήταν, τό είχα δεί τότε. Οιδιπόδειο μέ άρωμα Κάλλας καί έτσι δέν είναι καί σεναριούμπα. Σάν τόλμημα μέ αυθεντικούς καί καλή φωτογραφία τής τωρινής Αθήνας καλό ήταν. Πραγματεύτηκε εικόνες τού πραγματικού ντεκόρ, "τραβέλια μέ προσόντα" καί σκουπίδια παντού.
Έιναι όντως άσχετη μέ γενική ηθοποιία ή Ορφανού, δέν ήταν ηθοποιός, τόν εαυτό της έπαιξε.

Να σου πω (για την τανία).
Εγώ βλέπω τα πάντα! Και Χόλλυγουντ και Ευρωπαϊκό (Αγγλικό κυρίως) σινεμά και του μακαρίτη του Αγγελόπουλου είχα δει τις περισσότερες (τον Θίασο δις!)
Αλλά τον Λάνθιμο ας πούμε δεν τον αντέχω! Και αυτή η Αμερικάνικη μπούρδα που έχει πάρει βραβείο στις Κάννες (το The Master) ήταν μεν τεχνικά και ερμηνευτικά άψογη, αλλά το σενάριο ήταν τεράστια μπαρούφα και με ξενέρωσε αφάνταστα!

Εν τάξει δεν λέω πως είναι Μέρυλ Σρηπ η Ορφανού, αλλά στην συγκεκριμένη ταινία στο φακό στεκόταν μια χαρά!
Και σε κάθε περίπτωση την ταινία θα την συγκρίνουμε με αντιστοίχου μπάτζετ εγχώριες, όχι με ξένες υπερπαραγωγές με πανάκριβο κάστινγκ.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.085
Like
5.570
Πόντοι
1.206
Για να λέμε και του στραβού το δίκιο, δεν έχει και καμιά σχέση η τηλεόραση με τον κινηματογράφο.
Κι όταν λέμε καμία σχέση, αυτό περιλαμβάνει και τις ερμηνείες..

Δεν ξέρω αν είσαι στραβός (υποθέτω πως όχι), αλλά δίκιο έχεις! :cheesy:
 

samsung

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.080
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
16
μιλάμε ή θάπρεπε να μιλάμε χωρίς ταμπού, πολύ περισσότερο για μια περίοδο ορμονικής και άλλης αναστάτωσης όπως η εφηβική.

Έτσι είναι.
Κι' εγώ είχα περάσει φάση (Α-Β γυμνασίου πρέπει να ήταν) που παίζαμε ομαδική (με συμμαθητή).

Της πουτάνας γίνεται στα ορμονικά κέντρα εκείνη την εποχή. Είναι η εποχή που αρχίζει να βγαίνει σπέρμα. Δυναμώνουν οι τρίχες (μουστάκι, γένεια, χέρια, πόδια, μασχάλες, αρχίδια κλπ) και ο πούτσος από "παιδικός" γίνεται αντρικός.
Για κάμποσο καιρό στην αρχή (θυμάμαι) είναι πολύ υδαρό (χαμηλό ιξώδες) το σπέρμα, αλλά αρκετό. Σε λίγο καιρό βγαίνει πιο "πηχτό".

Η πλάκα με τις ομαδικές κρατάει (για μένα μιλάω) μέχρι να πας πρώτη φορά με γυναίκα.
Στην περίπτωση μου μπουρδέλο, 14-15 χρονών.

Από τότε ο συμμαθητής έχασε το ενδιαφέρον.

Νομίζω ΟΛΟΙ έχουν περάσει τέτοιες φάσεις, και αν κάποιος δεν τις έχει περάσει, απλώς τις καταπίεσε.
(Ή του τις καταπίεσαν).
Φυσιολογικά είναι πάντως.
Είναι αυτό που λένε "του έχουν φτάσει τα χύσια να βγαίνουν μέχρι κι απ' τ' αυτιά του" και απ' την πίεση εκδηλώνει άλλες επιθετικότητες.

Δεν κάνω πλάκα, αυτά που έγραψα τα έγραψα με κάθε σοβαρότητα (και διάθεση συζήτησης).
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.366
Κριτικές
3
Like
3.172
Πόντοι
786
Να σου πω (για την τανία).
Εγώ βλέπω τα πάντα! Και Χόλλυγουντ και Ευρωπαϊκό (Αγγλικό κυρίως) σινεμά και του μακαρίτη του Αγγελόπουλου είχα δει τις περισσότερες (τον Θίασο δις!)
Αλλά τον Λάνθιμο ας πούμε δεν τον αντέχω! Και αυτή η Αμερικάνικη μπούρδα που έχει πάρει βραβείο στις Κάννες (το The Master) ήταν μεν τεχνικά και ερμηνευτικά άψογη, αλλά το σενάριο ήταν τεράστια μπαρούφα και με ξενέρωσε αφάνταστα!

Εν τάξει δεν λέω πως είναι Μέρυλ Σρηπ η Ορφανού, αλλά στην συγκεκριμένη ταινία στο φακό στεκόταν μια χαρά!
Και σε κάθε περίπτωση την ταινία θα την συγκρίνουμε με αντιστοίχου μπάτζετ εγχώριες, όχι με ξένες υπερπαραγωγές με πανάκριβο κάστινγκ.

Ίσως μέ στύλ Πέδρο Αλμοντοβάρ νά παραλληλίζει.
 

Επισκέπτης
Δεν ξέρω αν είσαι στραβός
Μια μυωπία την είχα απ'τα 18, αλλά πριν από 2 χρόνια που με είδε οφθαλμίατρος μου είπε πως δεν έχω πλέον.
Αυτό τι σημαίνει? Πως ανεβαίνει η πρεσβυωπία κι απλά ισοφάρισε σ'αυτή τη φάση??
 

Ρanas

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουν 2011
Μηνύματα
199
Like
0
Πόντοι
1
Έτσι είναι.
Κι' εγώ είχα περάσει φάση (Α-Β γυμνασίου πρέπει να ήταν) που παίζαμε ομαδική (με συμμαθητή).

Της πουτάνας γίνεται στα ορμονικά κέντρα εκείνη την εποχή. Είναι η εποχή που αρχίζει να βγαίνει σπέρμα. Δυναμώνουν οι τρίχες (μουστάκι, γένεια, χέρια, πόδια, μασχάλες, αρχίδια κλπ) και ο πούτσος από "παιδικός" γίνεται αντρικός.
Για κάμποσο καιρό στην αρχή (θυμάμαι) είναι πολύ υδαρό (χαμηλό ιξώδες) το σπέρμα, αλλά αρκετό. Σε λίγο καιρό βγαίνει πιο "πηχτό".

Η πλάκα με τις ομαδικές κρατάει (για μένα μιλάω) μέχρι να πας πρώτη φορά με γυναίκα.
Στην περίπτωση μου μπουρδέλο, 14-15 χρονών.

Από τότε ο συμμαθητής έχασε το ενδιαφέρον.

Νομίζω ΟΛΟΙ έχουν περάσει τέτοιες φάσεις, και αν κάποιος δεν τις έχει περάσει, απλώς τις καταπίεσε.
(Ή του τις καταπίεσαν).
Φυσιολογικά είναι πάντως.
Είναι αυτό που λένε "του έχουν φτάσει τα χύσια να βγαίνουν μέχρι κι απ' τ' αυτιά του" και απ' την πίεση εκδηλώνει άλλες επιθετικότητες.

Δεν κάνω πλάκα, αυτά που έγραψα τα έγραψα με κάθε σοβαρότητα (και διάθεση συζήτησης).
Δε μου λες,παίζατε και μπισκότο με το φίλο?
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.085
Like
5.570
Πόντοι
1.206
Μια μυωπία την είχα απ'τα 18, αλλά πριν από 2 χρόνια που με είδε οφθαλμίατρος μου είπε πως δεν έχω πλέον.
Αυτό τι σημαίνει? Πως ανεβαίνει η πρεσβυωπία κι απλά ισοφάρισε σ'αυτή τη φάση??

H πρεσβυωπία δεν διώχνει την μυωπία! Ένας μύωπας που γερνάει δεν γίνεται να βλέπει μακριά.
Απλά βλέπει κοντά βγάζοντας τα γυαλιά του.


Κατά πάσαν πιθανότητα είχαν "διαγνώσει" μυωπία που δεν υπήρχε! :cheesy:
Το γιατί τότε αποδεχόσουν την (άχρηστη) διόρθωση και τώρα δεν την αποδέχεσαι είναι ολόκληρη ιστορία. Αυτό πάντως έχει να κάνει με την έλευση της πρεσβυωπίας...
 

Ρanas

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουν 2011
Μηνύματα
199
Like
0
Πόντοι
1
Δεν το ξέρω τι είναι αυτό.
Εννοώ και τώρα ακόμα δεν το ξέρω.
Μαζεύεις την παρέα σου(ε δε θα 'στε γύρω στα 5-6 άτομα?)και δημιουργείτε ένα κύκλο βάζοντας στη μέση ένα μπισκότο.Εν συνεχεία κατεβάζετε σώβρακα/παντελόνια και αρχίζετε και μαλακίζεστε μέχρι να χύσετε πάνω στο μπισκότο.Ο τελευταίος που θα μείνει χωρίς να εκσπερματώσει θα αναγκαστεί να φάει και το μπισκότο.

Για περισσότερες πληροφορίες αν ενδιαφέρεσαι
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.085
Like
5.570
Πόντοι
1.206
Μαζεύεις την παρέα σου(ε δε θα 'στε γύρω στα 5-6 άτομα?)και δημιουργείτε ένα κύκλο βάζοντας στη μέση ένα μπισκότο.Εν συνεχεία κατεβάζετε σώβρακα/παντελόνια και αρχίζετε και μαλακίζεστε μέχρι να χύσετε πάνω στο μπισκότο.Ο τελευταίος που θα μείνει χωρίς να εκσπερματώσει θα αναγκαστεί να φάει και το μπισκότο.

Για περισσότερες πληροφορίες αν ενδιαφέρεσαι

Α, εγώ δεν θα τό 'παιζα ποτέ αυτό το παιχνίδι! Είμαι πολύ "αργός" και πάντα θα μου έδιναν το μπισκότο εμένα! >:(
 
OP
OP
jaygatsby

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
Έτσι είναι.
Κι' εγώ είχα περάσει φάση (Α-Β γυμνασίου πρέπει να ήταν) που παίζαμε ομαδική (με συμμαθητή).
Της πουτάνας γίνεται...
Δεν κάνω πλάκα, αυτά που έγραψα τα έγραψα με κάθε σοβαρότητα (και διάθεση συζήτησης).

Ωραίος. Ευχαριστώ για τη παλικαρίσια εξομολόγηση.

Παίζαμε ομαδική εννοείς την παίζατε παρέα?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom